نمایش نتایج: از 1 به 22 از 22

موضوع: دوراهی طلاق

3317
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17751
    تشکـر
    12
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

دوراهی طلاق

با سلام.
    حدود5 ساله که از زندگیم میگذره که حدود 2سالش عقد بود.در مدت نامزدی که داشتم گاهی از همسرم شیطنت تلفنی و فیسبوکی میدیدم ولی با توجیه اینکه فقط کنجکاویه و بریم زیر یه سقف همه چی درست میشه متقاعدم میکرد. متاسفانه به خاطر علاقه ای که داشتم کورکورانه قبول میکردم و امیدوار بودم به درست شدنش و چون بخاطر تحصیلم در شهر دیگه ای زندگی میکردم خیلی امکان شناخت کافی این بیماری تنوع طلبی ایشون رو نداشتم.از وقتیازدواج کردیم اوضاع بدتر شد و 2 گوشی رمزدار داره که مدام در گروههای مختلط در حال چت کردنه خودش رو مجرد معرفی میکنه یا مرد متارکه کرده. یکی دو مورد هم ارتباطاتش با خانمها در فضای مجازی به شدت توی زندگیمون بحران ایجاد کرد و ما رو تا سر حد جدایی کشوند و وقتی بهش اعتراض میکنم فقط میگه به چه حقی گوشی منو چک کردی! و یا حریم خصوصی من به تو ربطی نداره و...با اینکه هردو تحصیل کرده هستیم(من دکترا و ایشون ارشد) اما بهیچ عنوان اعتقادی به مشاوره رفتن نداره و نمیدونم به چه راهی راضیش کنم. ضمن اینکه حدود یکساله که من واقعا به لحاظ روحی آسیب شدیدی دیدم و با کارهاش باعث شده اعتماد به نفسمو از دست بدم و منزوی بشم تا جایی که تحصیل دکترا در دانشگاه مطرح کشور رو نیمه راه رها کردم.راه رهایی ازین بحران چیه دوستان متخصص؟ لطفا منو راهنمایی کنید و اینکه امیدی هست به ادامه و بهبود این زندگی؟چون طلاق برام تبدیل به یه فوبیا شده.
    اطلاعات لازم:
    من 35 سالمه و ایشون 32 ساله اما به لحاظ ظاهری بسیار کمتر از ایشون دیده میشم.
    من فرزند اخر خانواده و ایشون فرزند دوم
    در ارتباطاتشون با همه جور دختر و خانمی دوست میشن کم سن و سال و بزرگتر محدودیتی نداره. ولی تا بحال فقط در حد تلفنی و چت و خیلی کم دیداری بوده و رابطه جنسی نبوده.
    ممنون میشم کمکم کنید خیلی مستاصل شدم.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : دوراهی طلاق

​این 8 سوال را که در سایت medisite، آورده شده از خود بپرسید و سعی کنید به آنها منطقی پاسخ دهید، فراموش نکنید طلاق عواقب سختی به دنبال دارد.

1-چرا می‌خواهم طلاق بگیرم؟
    تصمیم به طلاق معمولاً منشایی دارد و از ضعف ارتباطی میان زوجین ناشی می‌شود. در این شرایط بهتر است ابتدا به دلیلی که باعث شده به طلاق بیاندیشید فکرکنید و با گفت‌وگو با همسرتان سعی کنید مسئله را باز کرده و به یک راه حل برسید. در شرایطی که توانایی برقراری ارتباط صحیح را ندارید می‌توانید از یک مشاور کمک بگیرید تا این مسئله را حل کند.

2-آیا می‌توانم هنوز با همسرم حرف بزنم و به صحبت‌هایش گوش دهم؟
    بسیاری از زوجینی که تصمیم به طلاق می‌گیرند افرادی هستند که تمایلی به شنیدن حرف‌های طرف مقابلشان ندارند و با لجبازی مرتب حرف خود را تکرار می‌کنند و نمی‌خواهند با دیدگاه طرف مقابل آشنا شده و او را درک کنند. سعی کنید در یک رابطه کمی منطقی‌تر برخورد کنید. به نوبت حرف بزنید و با قرار دادن خود به جای دیگری سعی کنید تا حدی او را درک کنید.

3-آیا در زندگی مشترکم خوشبختم؟
    تمام افراد مجرد زندگی خود را برحسب شرایط کاری و شخصی‌شان برنامه ریزی می‌کنند اما با ازدواج، برای رسیدن به خوشبختی در زندگی مشترک تلاش می‌کنند. زوج‌هایی که احساس می‌کنند در زندگی فردی خوشبخت‌تر از زمانی بوده‌اندکه مزدوج شده‌اند منطقی است که به فکر جدایی باشند.

4-عاشق همسرم هستم؟
    دوست داشتن را با میل جنسی به همسر اشتباه نگیرید. اگر از همسرتان احساس انزجار ندارید یعنی هنوز می‌توان با گفت‌وگو مسئله را حل کرد.

5-از هم طلاق عاطفی گرفته‌اید؟
    برخی از زوج‌ها 10 یا 20 سال است که زیر یک سقف با هم زندگی می‌کنند اما علناً دیگر ارتباطی میان آنها نیست و هر یک سمت و سوی زندگی خود را یافته‌اند. در این شرایط دیگر طلاق رخ داده است. اما اگر یکی از زوجین هنوز در زندگی به ثبات روحی نرسیده یعنی می‌توان با گفت و گو مسئله را رفع کرد.

6- آیا می‌توانید از پس مسائل مالی به تنهایی برآیید؟
    آیا می‌توانید به تنهایی از پس هزینه‌های زندگی برآیید؟ در صورتی که جواب مثبت است می‌توانید طلاق بگیرید اما اگر این طور نیست بهتر است با همسرتان به توافق برسید.

7-می‌توانید با خیانت کنار بیایید؟
    گاه خیانت همسر زمینه‌ساز طلاق است. بر خلف آنچه همگان فکر می‌کنند که خیانت سبب نابودی رابطه همسران می‌شود گاه این رفتار اشتباه می‌تواند به یاد یک نفر بیاندازد که تا چه حد از از دست دادن همسرش واهمه دارد و سبب نزدیکی بیشتر زوجین به هم شود.

8-لازم است به خاطر فرزندانم تحمل کنم؟
    برخی زوج‌ها برای طلاق مصمم هستند اما به خاطر فرزندان‌شان به زندگی ادامه می‌دهند. این کار اشتباه است. آسیب ناشی از مشاجرات مکرر زوج می‌تواند سبب جراحاتی بر روان کودک شود که جبران‌ناپذیر است.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر سعادت آباد:
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17751
    تشکـر
    12
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

با سلام<br>ممنونم از راهنمایی شما.

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35633
    تشکـر
    39
    تشکر شده 36 بار در 34 پست
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط chem12 نمایش پست ها
    با سلام.
    حدود5 ساله که از زندگیم میگذره که حدود 2سالش عقد بود.در مدت نامزدی که داشتم گاهی از همسرم شیطنت تلفنی و فیسبوکی میدیدم ولی با توجیه اینکه فقط کنجکاویه و بریم زیر یه سقف همه چی درست میشه متقاعدم میکرد. متاسفانه به خاطر علاقه ای که داشتم کورکورانه قبول میکردم و امیدوار بودم به درست شدنش و چون بخاطر تحصیلم در شهر دیگه ای زندگی میکردم خیلی امکان شناخت کافی این بیماری تنوع طلبی ایشون رو نداشتم.از وقتیازدواج کردیم اوضاع بدتر شد و 2 گوشی رمزدار داره که مدام در گروههای مختلط در حال چت کردنه خودش رو مجرد معرفی میکنه یا مرد متارکه کرده. یکی دو مورد هم ارتباطاتش با خانمها در فضای مجازی به شدت توی زندگیمون بحران ایجاد کرد و ما رو تا سر حد جدایی کشوند و وقتی بهش اعتراض میکنم فقط میگه به چه حقی گوشی منو چک کردی! و یا حریم خصوصی من به تو ربطی نداره و...با اینکه هردو تحصیل کرده هستیم(من دکترا و ایشون ارشد) اما بهیچ عنوان اعتقادی به مشاوره رفتن نداره و نمیدونم به چه راهی راضیش کنم. ضمن اینکه حدود یکساله که من واقعا به لحاظ روحی آسیب شدیدی دیدم و با کارهاش باعث شده اعتماد به نفسمو از دست بدم و منزوی بشم تا جایی که تحصیل دکترا در دانشگاه مطرح کشور رو نیمه راه رها کردم.راه رهایی ازین بحران چیه دوستان متخصص؟ لطفا منو راهنمایی کنید و اینکه امیدی هست به ادامه و بهبود این زندگی؟چون طلاق برام تبدیل به یه فوبیا شده.
    اطلاعات لازم:
    من 35 سالمه و ایشون 32 ساله اما به لحاظ ظاهری بسیار کمتر از ایشون دیده میشم.
    من فرزند اخر خانواده و ایشون فرزند دوم
    در ارتباطاتشون با همه جور دختر و خانمی دوست میشن کم سن و سال و بزرگتر محدودیتی نداره. ولی تا بحال فقط در حد تلفنی و چت و خیلی کم دیداری بوده و رابطه جنسی نبوده.
    ممنون میشم کمکم کنید خیلی مستاصل شدم.
    یه چیزی بگم این جور آدما عوض بشو نیستن تصمیم با خودت

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17751
    تشکـر
    12
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط دنیای نامردی نمایش پست ها
    یه چیزی بگم این جور آدما عوض بشو نیستن تصمیم با خودت
    ممنونم

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17751
    تشکـر
    12
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

دوستان کسی نیست کمکم کنه نظری بده خیلی درمونده شدم از بهبود وضعیت زندگیم
    به نظر شما برای من راهی جز جدایی نیست؟

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35633
    تشکـر
    39
    میزان امتیاز
    7

دوستان کسی نیست کمکم کنه نظری بده خیلی درمونده شدم از بهبود وضعیت زندگیم
    به نظر شما برای من راهی جز جدایی نیست؟
    اگه بخوای باهاش ادامه بدی اون عوض نمیشه باید خودت کوتاه بیای و تنوع طلبیش رو تحمل کنی که واقعا سخته

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17751
    تشکـر
    12
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

اگه بخوای باهاش ادامه بدی اون عوض نمیشه باید خودت کوتاه بیای و تنوع طلبیش رو تحمل کنی که واقعا سخته
    یعنی حتی با تهدید به طلاق هم ممکن نیست تلنگر بخوره و درست بشه و یا راضی به بیاد روانپزشک به امید درست شدن؟

9. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35633
    تشکـر
    39
    میزان امتیاز
    7

یعنی حتی با تهدید به طلاق هم ممکن نیست تلنگر بخوره و درست بشه و یا راضی به بیاد روانپزشک به امید درست شدن؟
    ن بابا من موردایی رو دیدم که نه تنها تهدید به طلاق ونه اجرا گذاشتن مهریه باعث نشددرست بشن حتی جلوشون قرص خوردن به قصد خودکشی هم کاری از پیش نبرده

10. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17751
    تشکـر
    12
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

ن بابا من موردایی رو دیدم که نه تنها تهدید به طلاق ونه اجرا گذاشتن مهریه باعث نشددرست بشن حتی جلوشون قرص خوردن به قصد خودکشی هم کاری از پیش نبرده
    عجب دردیه این مرض تنوع طلبی
    آخه من میگم اگه قراره اینجوری زندگی کنند اصلا چرا یک نفر دیگه رو میارن توی زندگی و به این روزها میرسوننش

11. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35633
    تشکـر
    39
    میزان امتیاز
    7

آخه من میگم اگه قراره اینجوری زندگی کنند اصلا چرا یک نفر دیگه رو میارن توی زندگی و به این روزها میرسوننش
    نمیدونم بخدا/باید خجالت بکشن که نمیکشن
    من که حالم ازشون بهم میخوره حداقل اگه سر و گوششون میجنبه نباید بذارن خانمشون احساس کمبود کنه یا متوجه قضایا بشن
    هررر چند خانما حس ششم قوی دارن
    ویرایش توسط دنیای نامردی : 07-23-2017 در ساعت 11:26 PM

12. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35633
    تشکـر
    39
    میزان امتیاز
    7

اینقد غرق در اطرافشون میشن که بکلی خانم خودشون رو از زندگی حذف میکنن
    جواب دل این خانما رو کی میده /
    این ضرب المثل قدیمی یادشون رفته:​هرکه رود پی ناموس کسان پی ناموسش روند بلهوسان

13. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17751
    تشکـر
    12
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

نمیدونم بخدا/باید خجالت بکشن که نمیکشن
    من که حالم ازشون بهم میخوره حداقل اگه سر و گوششون میجنبه نباید بذارن خانمشون احساس کمبود کنه یا متوجه قضایا بشن
    هررر چند خانما حس ششم قوی دارن
    همسر من وقتی که سرگرم این چت ها میشه کاملا رفتارش عوض میشه و تا وقتی سراغی ازش نگیرم اصلا سراغی ازم نمیگیره چه بسا وقتی کمتر باشم راحت تر هست.این منو خیلی اریت میکنه و ازطرفی میدونم این یک بیماری هست که باید درمان بشه اما نمیدوم چطوری راضیش کنم به اینکار.

14. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17751
    تشکـر
    12
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

اینقد غرق در اطرافشون میشن که بکلی خانم خودشون رو از زندگی حذف میکنن
    جواب دل این خانما رو کی میده /
    این ضرب المثل قدیمی یادشون رفته:​هرکه رود پی ناموس کسان پی ناموسش روند بلهوسان
    دقیقا حرفتون درسته
    ممنون که وقت میگذارید و پاسخ میدید

15. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35633
    تشکـر
    39
    میزان امتیاز
    7

دقیقا حرفتون درسته
    ممنون که وقت میگذارید و پاسخ میدید
    خواهش میکنم وظیفه است

16. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35633
    تشکـر
    39
    میزان امتیاز
    7

همسر من وقتی که سرگرم این چت ها میشه کاملا رفتارش عوض میشه و تا وقتی سراغی ازش نگیرم اصلا سراغی ازم نمیگیره چه بسا وقتی کمتر باشم راحت تر هست.این منو خیلی اریت میکنه و ازطرفی میدونم این یک بیماری هست که باید درمان بشه اما نمیدوم چطوری راضیش کنم به اینکار.
    اگه هنوز بچه ندارید /اقدام نکنید

17. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    تشکر شده 530 بار در 398 پست
    میزان امتیاز
    8

به نظرم انسانها می تونند عوض بشن

تغییر باید واقعی باشه یعنی نشانه داشته باشه باید فرد یک مسیری رو طی کرده باشه
    ابراز ندامت ، قول دادن و قسم خوردن به معنی تغییر آدمها نیست و فقط تغییریست برای چند هفته

ممکن است مشاور بتونه رفتار زشت ایشون رو اصلاح کنه ولی به شرطی که خود طرف هم میل به تغییر داشته باشه

به نظرم شما برای اینکه بعدا از تصمیمی که احتمالا برای طلاق خواهید گرفت پشیمون نشید به نحوی که خودتون میتونید از ایشون بخواید به مشاوره خانواده مراجعه کنن

در مورد این سوال که تهدید به طلاق آیا اثری می تونه داشته باشه یا نه جوابش رو خود شما بهتر می دونید چون شما به دلیل زندگی مشترک بهتر ایشون رو میشناسید اما به نظرم اگه تلنگری وارد کنه مقطعی هست
    امضای ایشان
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

برای کسانی که قوانین سرسختانه در زندگی شون میذارن:

به جای تمرکز بر روی نتایج ، به تلاش های خود بیندیشیم و برنامه ریزی کنیم.
    نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

18. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17751
    تشکـر
    12
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

[QUOTE=آرش67;247840]به نظرم انسانها می تونند عوض بشن

تغییر باید واقعی باشه یعنی نشانه داشته باشه باید فرد یک مسیری رو طی کرده باشه
    ابراز ندامت ، قول دادن و قسم خوردن به معنی تغییر آدمها نیست و فقط تغییریست برای چند هفته

ممکن است مشاور بتونه رفتار زشت ایشون رو اصلاح کنه ولی به شرطی که خود طرف هم میل به تغییر داشته باشه

به نظرم شما برای اینکه بعدا از تصمیمی که احتمالا برای طلاق خواهید گرفت پشیمون نشید به نحوی که خودتون میتونید از ایشون بخواید به مشاوره خانواده مراجعه کنن

در مورد این سوال که تهدید به طلاق آیا اثری می تونه داشته باشه یا نه جوابش رو خود شما بهتر می دونید چون شما به دلیل زندگی مشترک بهتر ایشون رو میشناسید اما به نظرم اگه تلنگری وارد کنه مقطعی هست
    [/QUOTEممنون از پاسختون
    من چون میدونم که اگر بخواد عوض بشه و واقعا عوض بشه زندگی خیلی خوبی خواهم داشت برای همین تا الان مردد بودم برای جدایی و تلاش کردم اما همه قولهایی که داد مقطعی بود و تغییراتش مقطعی بود و دوباره برمیگرده به فضای مجازی و مخفی کاری...اما واقعا زمانی که به یقین برسم عوض نمیشه راهی جز جدایی ندارم و الان اینکه چطور مطمئن بشم عوض نمیشه و یا میشه برای من مهمترین مسئله هست.

l

19. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17751
    تشکـر
    12
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

اگه هنوز بچه ندارید /اقدام نکنید
    نه بهیچ وجه با وجود بچه در این شرایط موافق نیستم و میدونم که کمکی به بهبود وضعیت نخواهد کرد.

20. کاربران زیر از chem12 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28420
    تشکـر
    412
    تشکر شده 104 بار در 78 پست
    میزان امتیاز
    8

به نظر بنده که ازدواج یک پیمان مشترک هست و هر دو طرف باید رعایت خیلی از مسائل رو بکنن و وقتی اشتباهی کردند جبران کنند و دیگه تکرار نکنند... وقتی ایشون انقدر شمارو اذیت میکنن دلیلی نداره شما هم خودتونو اذیت کنید تصمیم قاطع بگیرید و خودتونو دوست داشته باشید ایشون اگه تلنگر بخوره ترک میکنه و از زندگیش مواظبت میکنه اگه که نه شما بفکر خودتون باشید نه به فکر درمان بیماری یا ترک عادت ایشون که خودشون اقدامی نمیکنن... در کل باید بگم کسی حق نداره دیگری رو آزار بده در هیچ رابطه ی و فرد آزار دهنده اگر نخواد اصلاح بشه بهتره حذف بشه
    امضای ایشان

22. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17751
    تشکـر
    12
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط zeinab7 نمایش پست ها
    به نظر بنده که ازدواج یک پیمان مشترک هست و هر دو طرف باید رعایت خیلی از مسائل رو بکنن و وقتی اشتباهی کردند جبران کنند و دیگه تکرار نکنند... وقتی ایشون انقدر شمارو اذیت میکنن دلیلی نداره شما هم خودتونو اذیت کنید تصمیم قاطع بگیرید و خودتونو دوست داشته باشید ایشون اگه تلنگر بخوره ترک میکنه و از زندگیش مواظبت میکنه اگه که نه شما بفکر خودتون باشید نه به فکر درمان بیماری یا ترک عادت ایشون که خودشون اقدامی نمیکنن... در کل باید بگم کسی حق نداره دیگری رو آزار بده در هیچ رابطه ی و فرد آزار دهنده اگر نخواد اصلاح بشه بهتره حذف بشه
    بله ممنون از پاسختون فرمایش شما هم درسته و قطعا اگر خودش نخواد هم من نمیتونم کاری برای بهبود شرایط از پیش ببرم چون همه چیز بستگی به اول پذیرش اینکه مشکل دارم و دوم تلاش برای رفع مشکلشون هست.

23. کاربران زیر از chem12 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36730
    تشکـر
    15
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام عزیزم. واقعا برا مشکلت متاسفم ولی منم دقیقا همین مشکل دارم. الان یک هفته هست خونه پدرم این بار بعد یک سال دوباره خیانت کرد مطمنم درست بشو نیست خیلی الان از لحاظ روحی و جسمی شرایط بدی دارم الان افسوس میخورم چرا چند سال عمر و جوانیمو به پای یه همچین ادمی و زندگی بدون عشق و صداقتی حروم کردم. شما تصمیمتون چیه.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد