نمایش نتایج: از 1 به 17 از 17

موضوع: تحصیلی در پزشکی

1612
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36024
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

تحصیلی در پزشکی

سلام من ۳۲ سالمه و دارای دیپلم ریاضی ۸۲ و مدرک ارشد کامپیوتر هستم و حق التدریس دانشگاه ب خاطر علاقه و تجربیات از پزشکی تصمیم گرفتم امسال کنکور بدم ب نطر شما با شرایط گفته شده و متاهل بودن و داشتن ی بچه ۴ ساله کار درستی هست یا نه اگر درسته چطور شروع کنم
    سپاسگذار

2. کاربران زیر از فهیمه مس بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    تشکر شده 470 بار در 269 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : تحصیلی در پزشکی

نقل قول نوشته اصلی توسط فهیمه مس نمایش پست ها
    سلام من ۳۲ سالمه و دارای دیپلم ریاضی ۸۲ و مدرک ارشد کامپیوتر هستم و حق التدریس دانشگاه ب خاطر علاقه و تجربیات از پزشکی تصمیم گرفتم امسال کنکور بدم ب نطر شما با شرایط گفته شده و متاهل بودن و داشتن ی بچه ۴ ساله کار درستی هست یا نه اگر درسته چطور شروع کنم
    سپاسگذار
    باید زیاد درس بخونید... حداقل روزی هشت ساعت...
    امضای ایشان

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

شرایط زندگی مشترک شما هم میتونه روی روند تحصیل اثر داشته باشه و هم نداشته باشه

بستگی به نوع برخورد شما و خانواده است که چطور بتونید با چنین شرایطی کنار بیایت

ولی اگر کمی در زندگی بزرگان تحقیق کنید مسلما متوجه خواهید شد رمز موفقیتشون در برنامه ریزی درست بوده و اینکه در کارشون با تمام سختی ثابت قدم
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

5. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohsen123 نمایش پست ها
    باید زیاد درس بخونید... حداقل روزی هشت ساعت...
    البته همونطور که فرخ گفت با برنامه ریزی امکان پذیره...
    امضای ایشان

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36024
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام و سپاس از پیامتان. خانوادم مشوق من هستن بهتره از کجا مشاوره بگیرم چون هم زمان زیادی گذشته هم منابع و کتب رو ندارم. شما مشاوره خوبی سراغ دارید

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36024
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام و سپاس از پیامتان. خانوادم مشوق من هستن بهتره از کجا مشاوره بگیرم چون هم زمان زیادی گذشته هم منابع و کتب رو ندارم. شما مشاوره خوبی سراغ دارید

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    8

جایی که قابل اطمینان باشد... به فکر پول نباشه فقط و واقعیات رو بهتون بگه

بنده هم میتونم کمکتون کنم... و یه سری موارد رو بهتون بگم... همین امسال کنکور دادم...

اول باید وقت رو مشخص کنید... باید ببینید میشه هم درس خوند و هم به خانواده رسید یا نه...

برای این کار شما بایستی اوقاتی از روز رو که مشغول هستید (در خانه و بیرون خانه) و نمی تونید در اون زمان درس بخونید مشخص کنید..

من یه جدول زمانی بهتون میدم تو عکس پایین (این جدول واسه خودم نیست و خودم از قلم چی گرفته بودم) شما تو این جدول باید این اوقات رو مشخص کنید.

http://www.axgig.com/images/45180922667120723975.jpg

لینک بالا رو باز کنید و اون جدول رو پرینت بگیرید یا خودتون روی کاغذ جدولی شبیه اون بکشید...

این جدول یه بازه زمانی داره از هفت صبح تا ساعت دوازده شب... از ساعت دوازده شب تا هفت صبح وقت خوابه... شما از ساعت هفت صبح تا دوازده شب در روزهای مختلف روی قسمت های افقی باید زمان هایی که نمی تونید درس بخونید رو مشخص کنید و دو تا خط صاف به صورت عمودی کنارش بکشید...

مثلا همه روزه از ساعت هفت تا هفت و نیم در حال آماده کردن صبحانه و به بچه هاتون هستید... در بازه هفت تا هفت و نیم و در همه روز ها اون کاری که بهتون گفتم رو انجام بدید یعنی مشخص کنید تو جدول...

از ساعت مثلا 11 تا 1 مشغول ناهار درست کردن هستید همه روزه و این رو هم مشخص کنید... (بعد اینکه مشخص کردید داخلشو رنگ بزنید تا قشنگ به چشم بیاد بازه هایی که نمی تونید درس بخونید)

البته حین پختن ناهار هم میشه درسای سبک خوند...

همچنین واسه آماده کردن شام اون زمان رو مشخص کنید...

اگه در ساعتی خرید می رید هم همینطور و همه کارهای ضروری و ...

بعد که مشخص کردید این زمان ها رو در دو هفته و داخلشو رنگ زدید ... قسمت های سفید باقی می مونه که زمان های بیکاری شما هستن. شما می تونید تو اون زمان ها درس بخونید...

بعد طبق اون زمان های خالی که دارید برنامه ریزی انجام میشه... شما اونو مشخص کنید فعلنه... بعد اگه امکانش هست بهم نشون بدید....

حالا همه چیزو نمی خواد مشخص کنید... دقیق دقیق... اون چیزایی که طبق برنامه انجام میدید همه روزه مثل همین پخت و پز و خرید و کلاس بیرون از خونه رفتن....

مثلا من واسه خودم مشخص کرده بودم که از صبح ساعت فلان تا فلان مدرسه هستم. غروب هم ساعت 4 تا 6 کلریضای هستم در روز های مثلا شنبه و دوشنبه... دیگه غذا خوردن و ... رو مشخص نکردم چون من فقط خورنده غذا هستم نه پزنده اون. اما شما چون به کارای خونه می رسید و باید غذا بپزید اون وقت پختن رو حساب کنید.
    ویرایش توسط Mohsen123 : 07-26-2017 در ساعت 06:45 PM
    امضای ایشان

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    8

اگه شما شش ساعت در روز بخوابید (از ساعت دوازده تا شش صبح)

4 ساعت ساعت مشغول اماده کردن صبحانه و ناهار و شام باشد.

14 ساعت واستون زمان خالی می مونه...

از این 14 ساعت اگه دو الی سه ساعتشو صرف آموزش به فرزندتون کنید

12 ساعت می مونه...

از این 12 ساعت دو ساعت هم با همسرتون بگذرونید

10 ساعت می مونه... (من بدترین حالت رو در نظر گرفتم... از این کمتر اگه وقت می مونه بگید.)

شما ده ساعت واسه درس خوندن وقت دارید...

این ده ساعت رو باید برنامه ریزی کنید...

شش ساعت که واسه خوابه هیچ...

از 18 ساعت باقی مونده

ده ساعت واسه درس خوندنه و 8 ساعت یا کمتر واسه رسیدن به خانواده و ...

این هشت ساعت رو لابه لای اون ده ساعت قرار بدید...

طوری که وقت استراحتتون هم باشه...

یعنی شما اون ده ساعت رو کامل درس می خونید... اون هشت ساعت در کنار اینکه به خانوادتون می رسید مغزتون هم استراحت می کنه...

و اینطوری شما در روز ده ساعت مفید درس می خونید...

همه اینایی که کگفتم فرضی بود و اینکه شما باید چی کار کنید...

بعد این کارا می رسید به منابع و این که چی بخونید و چی نخونید ... کدوم کتاب و کدوم کتاب نه...
    ویرایش توسط Mohsen123 : 07-26-2017 در ساعت 06:58 PM
    امضای ایشان

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    8

حالا می رسیم به منابع و کتب...

شما واسه هر درس باید یه منبع آموزشی داشته باشید و یه منبع تستی... بعضی از کتاب تستا هر دو رو با هم دارن.

ادبیات: به نظرم ادبیات رو به صورت جامع بخونید... من همیشه به این حرفم رسیدم و انجامش ندادم پشیمون شدم...

یعنی لغات پشت کتاب و تاریخ ادبیات پشت کتاب و درآمدها رو هفته ای دو بار بخونید... البته ادبیات سه تا کتابه... دوم سوم و پیش...

واسه املا هم فک نکنم مشکل داشته باشید اما املا های پرکاربرد تو کتاب زبان فارسی در یه سری دروس به نام املا مشخص شده که بیشتر از همون ها میاد

منبع تستی هم ادبیات موضوعی گاج باشه....

عربی: عربی گاج نقره ای کتاب خوبیه... واسه درس عربی هم باید یه جزواتی رو که بهتون اموزش بده یا دی وی دی های اوزشی تهیه کنید از اینترنت... البته خود عربی گاج نقره ای درسنامه خلاصه ای داره... اما شاید بهتر باشه یه درسنامه جامع تر داشته باشید تا خوب یاد بگیرد... واسه کنکور یادگیری واجبه یعنی همه دارن اما تمرینه که مشخص می کنه شما چه رتبه ای بیارید... یعنی درسنامه مهمه اما تست زدن خیلی خیلی خیلی خیلی مهم تر. سعی کنید زیاد پول خرج نکنید جزوات رایگان هم هست چون باید پولتون رو سر خرید کتاب خرج کنید...

دینی: گاج نقره ای بخرید و بخونید هم درسنامه داره و هم تست... آیه ها رو هم حفظ کنید

زبان: خودم نمی دونم چی باید بخونید ولی بیشتر بچه ها مبتکران استفاده کردند...

ریاضی: تستای کنکور در ریاضی خیلی مهم اند... ریاضی هیچوقت سبکشو عوض نکردن و فقط سوالا رو تغییر دادن... به خاطر همین اگه شما همون سوالات کنکور رو بارها کار کنید همونطوری میاد و فقط یه تغییرات کوچیکی داره و سبکش عوض نمیشه...

ریاضی کتاب آبی قلم چی (سی سال کنکور ریاضیات) که فقط سوالات کنکور رو داره خوبه...

واسه درسنامه و یادگرفتن ریاضی هرچند خیلی چیزا رو بلدید .. اما تاکتیک مهمه... باید جزوه تهیه کنید...

واسه فیزیک هم گاج نقره ای بخرید ... درس نامه فوق العاده خوبی داره که از معلم بهتر درس میده... گاج نقره ای پایه و پیش... تست هم داره.

واسه شیمی کتاب هایی مثل مبتکران و خیلی سبز و iQ هر سه تاشون خوبن... اما مبتکران و خیلی سبز درسنامه و آموزش دارن...

واسه زیست... (زیست کارتون خیلی سخته... شما باید زیاد بخونیدش... و اگه خوب بخونید چون یه سال میخواین وقت بذارید میتونید به 50 الی 60 برسونید اما رسوندن درصد زیست به بالای هفتاد در یه سال سخته... در ضمن بگم کنکور های جدید با کنکور های دهه هشتاد خیلی فرق داره و سطح سوالات مخصوصا زیست خیلی سخت تر شده...)

واسه زیست متن کتاب و نکات اون خیلی مهمه... باید یه جزوه تهیه کنید به خاطر نکاتش... دی وی دی های اموزشی هم میتونه به شما که مدرسه نمیرید کمک کنه و بهتون آموزش بده...

واسه تست هم کتاب گاج نقره ای بخرید... سطح تستاش معمولیه... کتاب نشر الگو سطح تستاش سخت تره... کنکور یه چیزی بین گاج نقره ای و نشر الگو است...

واسه همه درسایی که گفتم مهم یادگیری نیست... مهم تست زدنه... با یادگیری شما فقط یه سری چیزا رو متوجه میشید و میفهمید... اما تسته که سرعت شما رو زیاد می کنه و بدرد کنکورتون می خوره...

کنکور یه چیزی مثل مسابقه فوتبال... با فوتبال دیدن میشه فوتبال رو متوجه شد و فهمید اما تمرین فوتباله که ادم رو فوتبالیست می کنه...

درسنامه هم مثل فوتبال دیدنه... حتما باید درس رو یاد بگیرید همونطور که یه فوتبالیست تاکتیک ای فوتبال رو یاد می گیره... اما چیزی که باعث میشه تو زمین اجراش کنه تمرینشه...

در کنار اینکه درس می خونید باید ازمون هم بدید...
    ویرایش توسط Mohsen123 : 07-26-2017 در ساعت 07:29 PM
    امضای ایشان

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    8

در مورد منابع هم یه چیز خیلی مهم رو یادم رفت بهتون بگم...

منابع کنکور 97 با کنکور 98 فرق می کنه... یعنی کتابا عوض شده... بچه های کنکور 97 کتابشون با بچه های کنکور 98 به بعد فرق داره... نمی دونم افرادی که سال 97 اولین کنکورشونو میخوان بدن (بچه های پیش دانشگاهی امسال) چطور میتونن پشت کنکور بمونن...

جون همه کتابا عوض میشه و شاید برای پشت کنکور موندن دوباره باید کتاب های جدید بخونن...

مثلا کتاب زیست عوض میشه... (جدیدا چون دوم و سوم دبیرستان شده دهم، یازدهم و کتابا رو هم تغییر دادن)

همه اینها یعنی اینکه امکان داره اگه پشت کنکور بمونید باید دوباره کتاب های جدید بخونید...
    امضای ایشان

13. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32510
    تشکـر
    141
    تشکر شده 50 بار در 36 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    اقا محسن پاسخ دادند اما من یکسری دیگه بهش اضافه میکنم.
    برای زیست : از اونجایی که کتاب درسی بسیار مهمه و باید کلی نکته نویسی بکنید و چون وقتتون رو میگیره ، کتاب زیست جامع زیر ذربین بسیار بسیار عالی هست ، این کتاب اومده صفحات زیست سه سال رو چاپ کرده و هر جا که نکته ای لازم بوده نوشته ( خودم از این کتاب استفاده میکنم و بسیار راضی هستم چون نکاتش کامله و همچنین تست هم داره و پیشنهاد من به شماست که حتما تهیش کنید و قیمتش 54 تومنه ) برای این که بیشتر بخواهید تست بزنید کتاب زیست خیلی سبز خوبه و برای قسمت ژنتیک از کتاب تخته سیاه استفاده میکنن معمولا.
    بهترین کتاب برای ریاضیات تجربی : کتاب ریاضیات جامع تجربی از انتشارات مهر و ماه هست که اکثر بچه های تجربی این کتاب رو دارن.
    برای فیزیک : فقط گاج نقره ای
    برای شیمی : سال پیش دانشگاهی خیلی سبز و دوم و سوم مبتکران
    ادبیات : کتاب ادبیات جامع 5 گنج از انتشارات مهر و ماه
    دینی : فقط و فقط گاج نقره ای
    عربی : اگه بخواید درس به درس بخونید از کتاب میکرو عربی کامل گاج استفاده کنید ( کسانی که ازمون ازمایشی شرکت میکنن از این کتاب استفاده میکنن و بسیار کامل و جامع هست و درس به درس همه چیز توضیح داده شده و تست آورده شده )
    زبان انگلیسی هم : از انتشارات مبتکران ، مولف : آقای شهاب اناری ( بسیار معروف هست این کتاب و به اسم کتاب زبان شهاب اناری شناخته شده )
    اگه تو درسی خیلی ضعیف هستید ، کتاب های سیر تا پیاز گاج هم خوب هستن اما در درجه دوم .
    و همچنین دفترچه برنامه ریزی گاج رو که قیمتش 14 تومنه رو حتما حتما تهیه کنید ، چون خیلی منظم و دقیق هست و بهترین دفترچه برای برنامه ریزی و ثبت مطالعتون .
    حتما به سایت گاج سر بزنید ، از کتابها دیدن کنید و چند صفحه ای شو بخونید (وقتی وارد صفحه کتابی که انتخاب کرید میشید یه کلید هست که روش نوشته نیم نگاه ، با استفاده از اون میتونید چند صفحه از کتابو ببینید ) و همچنین میتونید با خرید انلاین، کتاب ها رو با 25 درصد تخفیف تهیه کنید.
    امیدوارم موفق بشید
    ویرایش توسط abolfazl-fth : 07-27-2017 در ساعت 03:17 AM

14. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32510
    تشکـر
    141
    میزان امتیاز
    0

همچنین شرکت کردن تو یه آزمون ازمایشی بسیار بسیار براتون مفید و موثره و بهتون برنامه هم داده میشه
    بهتون آزمون های گزینه دو رو پیشنهاد میکنم چون سولات بسیار مشابه کنکور و استانداردی داره و قیمتی مناسب.
    ازمون های گزینه دو از 21 مهر شروع میشن و 14 آزمون هست که هزینه کلش 475 تومن میشه. ( داخل کانال تلگرامشون هم برنامه روزانه برای فارغ التحصیلان گذاشته شده و گفته شده که در چه ساعتی چی بخونید، البته اگه به این نوع برنامه ها علاقه دارید)
    قلم چی رو پیشنهاد نمیکنم چون سوالات بسیار سختی و نجومی داره که استاندار نیست . سوالات اکثرا از کتاب های خود قلم چی تالیف میشن.
    هزینه بالایی هم داره اما مزیتش اینه هر دو هفته یک بار ازمون میذاره اما گزینه دو هر سه هفته یک بار و موقع امتحان های ترم اول پنج هفته بین دو آزمون فاصله هست ( دلیلش هم اینه شما باید هرچیزی رو که تا اون موقع خوندید رو مرور کنید و در یک ازمون همه اونا رو بزنید و قطعا وقت زیادی نیازه ) اما باز هم گزینه دو سر تر هست.
    دلیل این که قلم چی جامعه اماری بالایی داره ، تبلیغات زیاد و جذب دانش آموزان به عنوان بورسیه هست و طبق یه جمله قدیمی که میگه قیمت بالا دلیل بر کیفیت بالا نیست ، من میگم جامعه اماری بالا دلیلی بر کیفیت بالا نیست.
    ازمون های گاج هم سوالاتش کیفتی نداره و اکثرا قبل ازمون ممکنه لو بره( از دوستان من ، پاسخنامه رو میخریدن قبل ازمون و حتی سر جلسه ازمون می بردند )
    آزمون های سنجش هم خوبن اما هر موسسه ای که رفتید ، آزمون های جامع سنجش رو که توی اردیبهشت و خرداد در سه مرحله برگزار میشه رو هم شرکت کنید ، چون بسیار عالی هستن.
    باز هم حتما جستجو کنید تو اینترنت و تجربه های افراد مختلف از موسسات مخلفت رو بخونید و بسنجید و بسنجید.
    در مورد برنامه اون بالا یه چیزایی گفتم اما این پایین تکمیلش میکنم.
    اگر ازمون گزینه دو برید ، هر سه هفته ازمون دارید ، دروسی که باید برای ازمون خونده بشه رو سه قسمت می کنید و جمعه هر هفته مشخص میکنید که از کجا تا کجا در اون هفته جدید باید بخونید و بعد به طور دلخواه برنامه ریزی می کنید که کار سختی هم نیست اما چون تازه میخاید شروع کنید ، از برنامه های خود گزینه دو استفاده کنید یا مشاوره برید تا براتون برنامه بریزه.
    مثلا من علاقه ای به برنامه هایی که میگن در این ساعت باید فلان درس رو بخونید ندارم ، مثلا من صبح که بیدار شدم دوست دارم اول زبان بخونم و فردا مثلا شاید دوست داشته باشم اول زیست بخونم ، اما باید توجه داشته باشم که اگر مثلا امروز قرار گذاشتم که دوساعت زیست بخونم ، حتما اون دوساعتو بخونم ، حالا هروقت که دوست داشتم. ولی معمولا یکی در میان درس اختصاصی و عمومی میخونن.
    اگر که مثلا توی دوساعت مقرر مبحثی رو که میخوندید کامل یاد نگرفتید ، پس از پایان وقت ادامه ندید و برید و کتابی که تو برنامه گفته شده رو بخونید. زمان بعدی که قرار هست اون درسو بخونید یا در یک زمان جبرانی ، دوباره اون قسمتو بخونید و قطعا ایندفعه یاد می گیرید.
    در پایان برنامه ، نیمساعت وقت بذارید و هرچی رو که اون روز خوندید به طور روزنامه وار دوباره بخونید.
    در ضمن ، هر 75 دقیقه مطالعه نیازمند یک ربع استراحت و هر نود دقیقه مطالعه نیازمند 20 دقیقه استراحت هست ( کار کردن با مویابل یا تلوزیون دیدن ، استراحت محسوب نمیشه چون ذهنتون درگیره )
    روزانه بین 6-8 ساعت خواب باید داشته باشید و اگر عادت یا نیاز به خواب نیمروزی داشتید ، میتونید 45-60 دقیقه بخوابید ، ظهر ها غذای چرب و سنگین نخورید چون بعد احساس خوابالودگی خواهید کرد. صبحانه کاملی بخورید حتما که خلی موثره ، ورزش های هوازی انجام بدید حتما.
    دفترچه برنامه ریزی گاج که به نام دفتر برنامه ریزی هوشمند (هفته های من) هست ، فراموش نشه و مواردی که گفتم ، اعم از برنامه ریزی و خورد و خوراک و خواب و ورزش داخلش کامل توضیح داده شده.
    الان تو سایتشون موجود ندارن اما هر طور شده از کتابفروشی ها تهیه کنید

موفق باشید
    ویرایش توسط abolfazl-fth : 07-27-2017 در ساعت 12:00 PM

15. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36024
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

بسیار کامل و پربار. واقعا سپاسگذارم.
    انشالله همیشه موفق باشید

16. کاربران زیر از فهیمه مس بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32510
    تشکـر
    141
    میزان امتیاز
    0

بسیار کامل و پربار. واقعا سپاسگذارم.
    انشالله همیشه موفق باشید
    خواهش میکنم
    ان شاءلله شما هم حتما موفق بشید.
    *یکم غلط املایی تو متن بود که ویرایش کردم

18. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32510
    تشکـر
    141
    میزان امتیاز
    0

سلام
    به سایت زیر هم سر بزنید
    قطعا بسیارمفید خواهد بود
    کلیک کنید

19. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33975
    تشکـر
    2
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سایت زیر هم اطلاعات زیادی از تجربیات دانشجوهای پزشکی داره که از رشته های دیگه اومدن یا بعد از 30 سالگی شروع به تحصیل کردن.
    در حقیقت فروم دانشجوهای پزشکی امریکاست اما تجربیات و حرف هاشون خیلی مفیده.
    تو این تاپیک، تاپیک های خوبش رو گلچین کردن:
    https://forums.studentdoctor.net/thr...-19-12.532079/

20. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35223
    تشکـر
    96
    تشکر شده 23 بار در 20 پست
    میزان امتیاز
    7

سپاسگذار

سلام - راستش اگه بخوام راست گو باشم و واقع بینانه,باید بگم اصلا نرید سراغ اینکارا... برای پزشکی و اینا رتبه زیر 2000 لازمه.

اگه وارد این رشته بشید باید بدونید حریفاتون تازه نفس هستن و اونایی که پزشکی و رشته های تاپ قبول شدن الان حداقل 3-4 ساله برای کنکور میخونن اونم با تایم مطالعه بالا.

اگه واقعا علاقه دارید پس باید از جان خودتون مایه بذارین... روزی حدود 13-15 ساعت بخونین و با یه مشاور کنکور هم جلو برین .

من نظر شخصیم اینه که فراموشش کنین ولی اگه قلبا میخواین و شرایطشو دارین که سخته باید تمام تلاشتونو بکنین ولی نا امید نکنم هم باید بگم درصد موفقیت خیلی خیلی کمه.

عذر میخوام اگه ناراحتتون کردم ولی بهتر از اینه که شما رو تو دوراهی بذارم و وقتتون و انرژیتون هدر بره.
    مرسی.

21. کاربران زیر از 199252x1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)