نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: کاش دختر نبودم

2248
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34460
    تشکـر
    6
    تشکر شده 7 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy کاش دختر نبودم

با سلام وقت بخیر و تشکر

من یه سوالی داشتم ازتون خواهش میکنم به من کمک کنید مرا راهنمایی کنید
    دختری هستم 28 ساله مجرد محجب کارشناسی ارشد دارم و در دانشگاه به صورت پاره وقت تدریس میکنم

خدا می داند چقدر برای تحصیلم زحمت کشیده ام و چقدر برایم مهم است با سواد بودن نه صرفن مدرک داشتن
    خواستگارانی برایم میایند زمانی که من شرایط و خصوصیات آنها ار میپسندم آنها می روند و دیگر نمی آیند و نمیدانم چرا؟
    ولیکن زمانی که من خواستگارانی را راغب نیستم آنها مصر می شوند
    مثلا خواستگاری داشتم ساده با تحصیلات دیپلم و شغل مغازه داری
    من منکر ابروداری ایشان نمیشوم ولیکن در زمان صحبت متوجه تفاوت های زیادی نسبت به کار کردن و دیدگاه و معیارهای پیشرفت در اینده دیدم
    خدا می داند اگر جواب من منفی است به خاطر این است که می دانم نمیتوانم آن آقا را در اینده خوشبخت کنم چرا که تمایلی به زندگی مشترک به ایشان ندارم ولیکن خانواده مصر هستند که با توجه به بالا رفتن سنت و اینکه این اقا وضع مالی خوبی دارد و اینکه خواهرم 20 سال دارد و نگرانند که او زودتر از من ازدواج کند، باید دیگر جواب مثبت بدهی
    شما بگویید ایا درست است این طرز فکر خانواده ایا درست که با من قهر کرده اند چرا که فکر میکنند من زیاده خواه هستم مگر نه اینکه باید زن و مرد دوست و همراه هم دیگر باشند وقتی ما در جلسه خواستگاری با هم اختلاف نظر داریم و آن اقا ذره ای انعطاف در نظرات خود ندارد ایا درست است شروع این زندگی
    مگر نه اینکه کفویت در همه امور باید باشد چه تحصیلی چه فکری چه دیدگاه نسبت به زندگی
    شما بگویید من در برابر همچین خوانده ای که می گویند پسران خوب برای دختران کارمند می روند، چه رفتاری داشته باشم
    خب من هم تلاش میکنم ولی فعلا شرایطم این است ایا نباید انتظار یک شخص با وضعیت معمولی ولی سطح فکری مشابه را داشته باشم؟

کاش میشد تلویزیون به جای سریالهای فانتزی و رویایی به والدین این را میگفت که ازدواج کردن به هر قیمتی هم موجب خوشبختی فرزندان نمی شود کمااینکه موجب دلسرد شدن از زندگی و همسر هم می شود مگر نه اینکه اگر تنها برای منفعت خودمان با کسی ازدواج کنیم به روح و روان آن فرد خیانت کرده ایم شما بگویید من چه کار کنم شما بگویید جواب خانواده را چطور بدهم که دال بر بی حرمتی نشود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

التماس دعای فراوان و به امید بهتر شدن شرایط اشنایی و ازدواج جوانان محجوب با یکدیگر
    توکل بر خدا

2. 4 کاربران زیر از hamideh68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    تشکر شده 2,986 بار در 1,492 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : کاش دختر نبودم

سلام
    الان حقت بود به خاطر موفقیتات تشویقم بشی نه اینکه اینطوری بهت استرس وارد شه.
    پدر مادر آدم خوبیشو می خان اما بعضی وقتا حتی عقیده و طرز فکر بچشونو مد نظر نمی گیرن به خاطر همین خواسته هاشون با خواسته های بچشون همخونی نداره.
    ولی به نظر من یه آدم مجرد موفق خیلی خوشبخت تر از یه آدم متاهله که به خاطر صلاح و مصلحت یا فقط واسه اینکه مجرد نباشه ازدواج کرده.
    به نظرم یکم دلتو قرص کن. انتظار درک و پشتیبانی از خانوادت نداشته باش. به جاش سعی کن یکمم بهشون آرامش بدی. مثلا بگو اگرم خواهرم زودتر از من ازدواج کرد من مشکلی ندارم خودمم جواب حرف مردمو میدم. سعی کن نگرانیاشونو یکم کمرنگ تر کنی.

همین چند سال قبل مجرد موندن شاید خیلی موقعیت بدی بود برای یه دختر. پدر مادرتم قتی دارن به مجرد موندن تو فکر می کنن یه پس زمینه از سالای قبل دارند. همینا اگه الان هم سن تو بودن شاید کمتر از اینکه شاید مجرد بمونی یا دیر ازدواج کنی می ترسیدند. اما خودت که مال این دوره ای. باید عقایدتو به کرسی بشونی. سعی کنی با عقاید خودت زندگیتو جلو ببری. اگه زندگی کردن با یه آدم معمولی و سطحی برات جذابیتی نداره و مثل خیلی از دخترا شبا خواب لباس عروسی و جهیزیه و شوهر نمی بینی؛ پس وقتیم اسم خواستگار و ازدواج و بالا رفتن سن میاد دست و پات نلرزه. اگه واقعا استقلال و موفقیتت برات مهمه که هست، موضوعای دیگه باید تو اولویتای پایین تر باشند. نباید زیاد بترسوننت.

همیشه ام یه خط از آخرو در نظر بگیر. تو بدترین حالت اینه که کلا ازدواج نکنی. وقتی می دونی که بدون علاقه یا سنخیت با شوهرت نمی تونید خوشبخت بشید؛ باید واسه اون زندگی مجردی شور و شوق بیشتریم داشته باشی.
    در کل اینکه نذار بالا رفتن سنت و حرفای دیگران اعتماد به نفستو خراب کنه. هر چند سنتم هنوز زییاد نیست.
    تو واقعا آدم موفقی هستی و فکر بازی داری. حقت نیست وارد یه زندگی مشترکی بشی که محکوم به شکسته.
    موفق باشی

4. 3 کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    تشکر شده 2,029 بار در 1,083 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    با کسی که از نظر روحیات و افکار همخوانی ندارید اصلا ازدواج نکنید
    به نظر من مورد ازدواجی خوب اول بسته به شانسه بعد به شرایط یک فرد بستگی داره
    تا آنجایی که میتوانید شرایط خودتان رو بهتر کنید و در جامعه باشید که بهتر دیده بشید

6. 2 کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

چیزی که تو جامعه به عنوان یه باور اشتباه جا افتاده رو نمیشه به این زودی عوض کرد.
    شما فقط باید راهی رو که میدونید درسته انتخاب کنید گرچه خلاف باور های اسیب زننده باشه.
    من اعتقاد دارم ادم یا یه ازدواج موفق میکنه یا اصلا ازدواج نمیکنه.

8. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33849
    تشکـر
    170
    تشکر شده 134 بار در 76 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط hamideh68 نمایش پست ها

التماس دعای فراوان
    سلام

اصلا نگران نباشید. دنیا نه آنگونه که بوده است مانده و نه اینگونه که هست می ماند. تمامی این زخم زبان ها، سختی ها و مشکلات می گذرد. کمی صبوری پیشه کنید و بر آرزویتان تاکید کنید من اطمینان دارم دوران سختی به سر خواهد آمد و حقیقت بر ناآگاهان آشکار خواهد شد. At last, the truth will reveal itself. یادتان باشد شما به مانند یک سرباز که برای هدفش می جنگد، باید تا آخرین قطره ی خونتان و "تاجایی که پاهایتان توان رفتن" خواهند داشت، برای رسیدن به مطلوبتان بجنگید. همچنین یادتان باشد بدترین کاری که دیگران ممکن است انجام دهند این است که خدای ناکرده شما را اعدام کنند. دیگر بدتر از این هم مگر مجازاتی داریم؟ خوب بگذارید اعدام بکنند....پس نترسید. شما بنده ی خدا هستید و فقط از خدا می ترسید.

اینهم کلامی از حافظ تقدیم به شما، با آرزوی بهترینها

یوسف گم گشته بازآید به کنعان غم مخور
    کلبه احزان شود روزی گلستان غم مخور
    ای دل غمدیده حالت به شود دل بد مکن
    وین سر شوریده باز آید به سامان غم مخور
    گر بهار عمر باشد باز بر تخت چمن
    چتر گل در سر کشی ای مرغ خوشخوان غم مخور
    دور گردون گر دو روزی بر مراد ما نرفت
    دائما یکسان نباشد حال دوران غم مخور
    هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب
    باشد اندر پرده بازیهای پنهان غم مخور
    ای دل ار سیل فنا بنیاد هستی بر کند
    چون تو را نوح است کشتیبان ز طوفان غم مخور
    در بیابان گر به شوق کعبه خواهی زد قدم
    سرزنشها گر کند خار مغیلان غم مخور
    گر چه منزل بس خطرناک است و مقصد بس بعید
    هیچ راهی نیست کان را نیست پایان غم مخور
    حال ما در فرقت جانان و ابرام رقیب
    جمله می‌داند خدای حال گردان غم مخور
    حافظا در کنج فقر و خلوت شبهای تار
    ویرایش توسط AmirAli65 : 07-27-2017 در ساعت 11:25 PM

10. 2 کاربران زیر از AmirAli65 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34460
    تشکـر
    6
    تشکر شده 7 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

از همگی دوستان بابت پاسخ ها ممنونم

12. 2 کاربران زیر از hamideh68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط hamideh68 نمایش پست ها
    با سلام وقت بخیر و تشکر

من یه سوالی داشتم ازتون خواهش میکنم به من کمک کنید مرا راهنمایی کنید
    دختری هستم 28 ساله مجرد محجب کارشناسی ارشد دارم و در دانشگاه به صورت پاره وقت تدریس میکنم

خدا می داند چقدر برای تحصیلم زحمت کشیده ام و چقدر برایم مهم است با سواد بودن نه صرفن مدرک داشتن
    خواستگارانی برایم میایند زمانی که من شرایط و خصوصیات آنها ار میپسندم آنها می روند و دیگر نمی آیند و نمیدانم چرا؟
    ولیکن زمانی که من خواستگارانی را راغب نیستم آنها مصر می شوند
    مثلا خواستگاری داشتم ساده با تحصیلات دیپلم و شغل مغازه داری
    من منکر ابروداری ایشان نمیشوم ولیکن در زمان صحبت متوجه تفاوت های زیادی نسبت به کار کردن و دیدگاه و معیارهای پیشرفت در اینده دیدم
    خدا می داند اگر جواب من منفی است به خاطر این است که می دانم نمیتوانم آن آقا را در اینده خوشبخت کنم چرا که تمایلی به زندگی مشترک به ایشان ندارم ولیکن خانواده مصر هستند که با توجه به بالا رفتن سنت و اینکه این اقا وضع مالی خوبی دارد و اینکه خواهرم 20 سال دارد و نگرانند که او زودتر از من ازدواج کند، باید دیگر جواب مثبت بدهی
    شما بگویید ایا درست است این طرز فکر خانواده ایا درست که با من قهر کرده اند چرا که فکر میکنند من زیاده خواه هستم مگر نه اینکه باید زن و مرد دوست و همراه هم دیگر باشند وقتی ما در جلسه خواستگاری با هم اختلاف نظر داریم و آن اقا ذره ای انعطاف در نظرات خود ندارد ایا درست است شروع این زندگی
    مگر نه اینکه کفویت در همه امور باید باشد چه تحصیلی چه فکری چه دیدگاه نسبت به زندگی
    شما بگویید من در برابر همچین خوانده ای که می گویند پسران خوب برای دختران کارمند می روند، چه رفتاری داشته باشم
    خب من هم تلاش میکنم ولی فعلا شرایطم این است ایا نباید انتظار یک شخص با وضعیت معمولی ولی سطح فکری مشابه را داشته باشم؟

کاش میشد تلویزیون به جای سریالهای فانتزی و رویایی به والدین این را میگفت که ازدواج کردن به هر قیمتی هم موجب خوشبختی فرزندان نمی شود کمااینکه موجب دلسرد شدن از زندگی و همسر هم می شود مگر نه اینکه اگر تنها برای منفعت خودمان با کسی ازدواج کنیم به روح و روان آن فرد خیانت کرده ایم شما بگویید من چه کار کنم شما بگویید جواب خانواده را چطور بدهم که دال بر بی حرمتی نشود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

التماس دعای فراوان و به امید بهتر شدن شرایط اشنایی و ازدواج جوانان محجوب با یکدیگر
    توکل بر خدا

سلام دوست عزیز
    متاسف شدم واقعا
    گاهی خونواده ها غیرمنطقی برخورد میکنن که خب باید بلد باشیم چطوری آسیب نبینیم و یا به حداقل برسونیم این آسیب هارو
    به نظرم حق با شماست
    هم دین و هم عرف این رو میگن که توی ازدواج باید دو طرف هم کفو هم باشن یعنی از نظر یه سری شرایط مثل تحصیلات، مالی، فرهنگی، رفتار و اخلاق و اعتقاد و ... تقریبا هم سطح باشن که فردای روز دچار مشکل نشن

سعی کنین منطقی خونواده تون رو متقاعد که این کارشون درست نیست
    درسته ازدواج یه دستور و روش خداوندی برای تکمیل کردن فرد و زندگیش هست
    اما باید این رو بدونیم وقتی نتیجه بخش میشه که به شکل صحیح انجام بشه
    گاهی به نظرم تنها موندن و مجردی از بودن در شرایطی که مطلوب فرد نیست بهتره.
    با آرزوی خوشبختی.

14. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد