نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14

موضوع: جلسه خواستگاری

1650
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    تشکر شده 530 بار در 398 پست
    میزان امتیاز
    8

جلسه خواستگاری

سلام

خواهشا همه دوستان لطف کنن نظرشون و هر مطلبی که به ذهنشون میرسه بگن

الان که این تایپیک رو میزنم کمی بیشتر از یکی دو ساعته که از خواستگاری دختر خانمی اومدم

تصمیم دارم اگه ایشون هم موافقت کنن چند جلسه برای آشنایی بیشتر هماهنگ کنم

تو این جلسه درباره مسائل مالی ،اخلاق و رفتارهای بلد شده خودمون ، حجاب ، کار و شغل تا جایی که میشد صحبت کردیم

من به شخصه مشکل خاصی ندیدم ونظرم درباره همه اون چیزی که می شد تو جلسه اول فهمید

فقط تو زمینه درآمد اعتماد به نفس نداشتم و ناراحت بودم چون احساس می کنم درآمدم کمه البته ایشون صحبت یا ایراد واضحی نسبت به این موضوع نگرفتن

مادرم و خواهرم هم که با من اومده بودن، مثبت میبینن

ایشون متولد 74 هستن و من 67 ولی با این وجود اختلاف زیادی حس نکردم ( اگه سواله دیگه ای درباره ایشون یا من دارین در خدمتم )

اگه مطلبی به ذهنتون می رسه ممنون میشم بیان کنید
    درباره اینکه در جلسه احتمالی آینده از چی صحبت کنیم ؟
    کی به ایشون زنگ بزنیم برای اینکه نظر اونها رو متوجه بشیم و نظر خودمون ر بگیم و احیانا قرار بزاریم؟

اگه بی ادبی نباشه در آخر یه توصیه خیلی خیلی مهم به پسرایی که میرن خواستگاری خواهشا خواهشا قبل از رفتن ، تو خونه چای نخورید چون اونجا هم چای و شربت و میوه و... هست، من که هرچه قدر هم خواستم چیزی نخورم دیدم زشته و ممکنه بردشت بدی بشه
    خلاصه ترکیدم از دستشویی اینقدر که آخر نمی تونستم راه برم
    ویرایش توسط آرش67 : 09-03-2017 در ساعت 02:13 PM
    امضای ایشان
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

برای کسانی که قوانین سرسختانه در زندگی شون میذارن:

به جای تمرکز بر روی نتایج ، به تلاش های خود بیندیشیم و برنامه ریزی کنیم.
    نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

2. 3 کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    تشکر شده 2,029 بار در 1,083 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : همین یک ساعت پیش تو جلسه خواستگاری بودم

مبارک باشه

4. 2 کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29717
    تشکـر
    201
    تشکر شده 444 بار در 250 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام ان شاءالله خوشبخت بشيد

ما جديدا يکى از اقواممون اين دوره رو گذروندند فکر کنم بتونم کمکتون کنم

بعد از سه يا الى چهار روز مادرتون تماس بگيرند يا اگر مدتى خود اون دختر خانم گفتند به همون مقدار و براى آشنايى صحبت کنند مسئله محرم و نامحرمى اگر براتون مهم نیست که هيچ اما اگر مهم هست يک صيغه موقت بخونيد بعد با هم بريد بيرون براى بقيه صحبت ها چند بار بيرون بريد مطمئن که شديد به خانواده اطلاع بديد که دوباره تماس بگيرند براى رفتن به خونه شون براى قرار هاى عقد و اينجور رسوم

ان شاءالله اگه به صلاحه با ايشون ازدواج کنيد... بهتون تبريک ميگم خوشبخت بشيد
    ویرایش توسط JOY : 07-31-2017 در ساعت 12:51 AM
    امضای ایشان
    اى خدا بى تو ميسر نمى شود...

بهش نزديکتر از هميشه ات شو تا نظرش عوض شود

6. 2 کاربران زیر از JOY بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

خب به سلامتی و میمنت

8. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,186 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام
    ان شاالله به سلامتی و خوشبختی
    بهتره بعد از دو روز تماس بگیرین
    برای جلسه دوم بهتره یکم درمورد خانواده و اخلاق و برخوردهای خانوادگی و رفت و امد و دوستانشان سوال کنید
    چون ازدواج در ایران ینی وصلت دوتا خانواده.

فرستاده شده از LG-D855ِ من با Tapatalk

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

با تشکر از دوستان و تبریکاشون

امیدوارم نظر ایشون هم نسبت به من مثبت باشه نمیدونم چرا یکم دلم شور میزنه آخه چند بار درباره شغلم پرسیدن و کلا در این باره پس ذهنشون طوری بود که انگار کارمندی رو ترجیح می دادن

امیدوارم هرچی خدا صلاح میدونه همون بشه

با مادرم صحبت کردم قرار شد فردا نه ، پس فردا تماس بگیریم
    امضای ایشان

نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34133
    تشکـر
    190
    تشکر شده 91 بار در 65 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : جلسه خواستگاری

مبارک باشه آقا آرش
    بنده تجربیات خودم رو میگم امیدوارم به دردتون بخوره
    پارسال ک همسرم ب خواستگاری من آمدن
    بعد از دیدن بنده نظرشون مثبت بود
    اما بلافاصله اقدام نکردن ، مادرشون 1 هفته بعد تماس گرفتن برای قرار دوم ، قرار سوم ما مجددا ب فاصله ی 1 هفته بود ، نزدیک ب 5 جلسه با هم بیرون رفتیم برای آشنایی بیشتر و هر سری هر دو یک سری مطالب و سوال های جدید از سایت روانشناسی و مشاوره خانواده مطرح میکردیم یا علایق و سوالات شخصی ک در جلسات قبل مطرح نکرده بودیم رو از هم میپرسیدیم و هر دو موضوعاتی رو برای بحث ارائه میکردیم و نظر همدیگرو راجع به اون موضوع میخواستیم مثل بحث کوتاه آمدن در قهر و آشتی در زندگیه اینده . بعد از ب تفاهم رسیدن یه مشاوره ازدواج هم رفتیم ک خداروشکر هیچ مشکلی نداشتیم
    الان ک با هم زیر یه سقفیم هیچ مشکلی نداریم و کاملا با هم تفاهم داریم و اگه اغراق نباشه جونمون برای هم در میاد
    ب نظر من شما هم میتونید 5 یا 6 جلسه قرار بذارین و 2 نفری با هم بیرون برین و بیشتر با هم آشنا بشین ، بیشتر سعی کنین از نظر ثبات اخلاقی و از نظر روانی ایشون رو محک بزنید
    ویرایش توسط maryam sadat : 07-31-2017 در ساعت 09:57 AM
    امضای ایشان
    اگر من همه قوانین را رعایت کرده بودم هیچوقت به هیچ کجا نمیرسیدم
    مریلین مونرو

12. کاربران زیر از maryam sadat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    30982
    تشکـر
    459
    تشکر شده 875 بار در 507 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام به سلامتی الهی هرچی خیره براتون پیش بیاد

من یه نظری دارم ، نمی خوام انرژی منفی بهتون بدمااا ولی اکثر ادمها عقایدشون قشنگه،حرفهاشون قشنگه
    به صحبت کردن و گوش کردن به صحبت بسنده نکنید بیرون قرار بزارید ، اینورو اونور برید بیشتر از سوال کردن امتحانش کنید و
    توی موقعیتهای مختلف قرارش بدید دوستهاش رو بشناسید مادرش رو بشناسید اینها خیلی مهمن
    رابطه بین پدر مادرشو ببینید رابطه این دو خیلی مهمه ، چون اولین رابطه زناشوییه که رو فرزند اثر میزاره

ماها عقاید قشنگی داریم ولی توانشو نداریم به همشون عمل کنیم
    امضای ایشان
    دندانم شکست

برای سنگریزه ای که در غذایم بود

دردم گرفت

نه برای دندانم

برای کم شدن سوی چشم مادرم

14. کاربران زیر از فرشته مهربان بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

تصمیم گرفتم در این تایپیک درباره گفت و گوهای مربوط به هواستگاری از این دختر خانم ادامه بدم دوستان اگه لطف کنن نظراتشون رو بگن ممنون میشم

فقط خواهشا از من نقل قول نگیرید

دیروز مادرم با خونواده اون دختر خانم تماس گرفتن که خونه نبودن

امروز بالاخره بعد از چند بار زنگ زدن ، با مادرشون مفصل صحبت کردن ( خدود نیم ساعت یا بیشتر ) و ایشون هم با برگزاری جلسه دیگه موافقت کردن و من تا حد زیادی از استرس بیرون اومدم

فقط از نظر مالی انگار دو دل هستن یا ترس واهمه دارن یا شاید هم توقعات خاصی داشته باشن
    من در حال حاضر مغازه دارم و ایشون دوست داشتن که من شغل کارمندی داشته باشم و دنبال در آمد آب باریکه ولی همیشگی هستن من مغازه از خودمه و اون آب باریکه رو همیشگی رو خواهم داشت اما کسی باور نمی کنه من هم چیزی نخواهم گفت

امیدوارم در آینده نخوان سخت بگیرن چون من علی رغم اینکه به آیندم خوشبینم و امید دارم ولی بیشتر از تواناییم بالفعل الانم نمی تونم قول بدم و مادرم هم گفتن که ما قول زندگی بیشتر از حد معمول رو نمیدیم و تواناییش رو هم نداریم

با توجه به موافقتشون با جلسه دوم آشنایی شاید بشه گفت از نظر اخلاقی و تحقیق کردن از دوست و آشنا هم انگار به نتایج ابتدایی رسیدن والله اعلم

چون برای چند روز می خوان برن مشهد قرارشد موعد جلسه بعدی رو در هفته آینده خبر بدن
    امضای ایشان

16. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    میزان امتیاز
    17

اقا ارش در زمینه مالی ببینید سطح توقع شون تا چه حدی هست
    چون بعضی از دخترا ترس از اینکه خواستگار بهتری نیاد قبول میکنن اما بعدها همسر خود را با معیار خود و یا اطرافیان پولدارشون مقایسه میکنن ک باعث جدایی میشه.
    پس درمورد ملاک ها و خواسته های مادی شون کامل و دقیق صحبت کنید.
    ان شاالله ک هر چی خیر و صلاح هست پیش بیاد براتون.

17. 2 کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

امروز مادرم دوباره تماس گرفتن برای تعیین زمان برای گفت و گو

و مادر ایشون گفتن که ما از چند نفر پرسیدیم و همه چیز خوب بوده و همه تعریف کردن و پدربزرگ مادری دختر خانم پدر و عموهای من رو کامل می شناختن و تعریف کردن و ..... و در آخر هم گففتن با عرض معذرت پدر دختر خانم می گن اگه شغل من کارمند می بود خیلی خوب بود و ما دنبال آدم کارمند می گردیم!! و مادر من هم در جواب هیچی نگفتن و خدافظی کردن و انگار اونا انتظار خدافظی مادر من رو نداشتن

خب شغل من از روز اول معلوم بوده دیگه بعد از یکی دو هفته تازه رسیدن به معیار شغل داماد

جدای اون یکی نیست بپرسه آدم عاقل اون آدم کارمندی که دنبالشی 10 سال هم کار کنه هیچی هم خرج نکنه می تونه با درآدمدش یه مغازه مثل من داشته باشه

من از چند نفر تحقیق کردم و همه از خونوادشون تعریف می کردن مادرم گفت اگه می خوای من دوباره صحبت کنم یا به معرف بگم بره صحبت کنه من گفتم یکم فکر کنم اگه به نتیجه رسیدم میگم بهتون یا شاید هم بهتر خواهد بود خودم برم با پدرشون صحبت کنم

از طرفی من هنوز از اخلاقای دختر خانم چیز زیادی نمی دونم ممکنه بعد مدتی ببینم به درد هم نمی خوریم اگه الان برم اصرار کنم اونجا دیگه ناجور میشه

کلا هر چیزی شیرینش خوبه از این بازیهای مسخره خوشم نمیاد

دوستان نظرتون چیه ؟؟ چه کار کنم بهتره دنبالشو بگیرم یا بیخیال شم
    امضای ایشان

19. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,912 بار در 980 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام.

به نظرم یا شما خودتون یا مادر یا معرف بهشون اینطور بگین که اگه اجازه بدین دو طرف بیشتر با هم آشنا بشیم شاید توی این معاشرت به نکاتی پی بردید که اهمیتش از شغل کارمندی بیشتر بود و نظرتون تغییر کرد!

اگر اجازه ندادن که قضیه منتفیه؛

اما اگر اجازه به رفت و آمد دادن به نظرم بهتره همون ابتدا یک تایم مشخص تعیین کنید و بگید مثلا بعد از دو ماه دو تا خانواده نظر نهاییشونو نسبت به هم اعلام کنن؛

بعد از اتمام تایم تعیین شده اگه هر دو طرف راضی بودن که مبارکه؛

اگه اونا خوششون نیاد و مخالفت کنن که مسلما راحت میگن٬

اگرم شما خوشت نیومد ٬ حرف یک عمر زندگیه تعارف و رودرواسی رو بزارید کنار و بگید مخالفید.

اول دلایل مخالفتتونو نگید٬ اما اگه اصرار داشتن به نظرم فقط به دختر خانم بگید بهتره.
    شاید ایشون نخواد خونوادش بدونن به چه دلیلی ردش کردید٬ اگه لازم بدونن خودشون به خونوادشون میگن.

البته این مورد یک تبصره داره اونم اینه که اینجور مواقع این مشکلم ممکنه پیش بیاد دختر خانوم دلیل مخالفت رو طور دیگه ای وانمود کنه و شما رو خراب کنه ٬
    در این شرایط شاید بهتر باشه به یک نفر بزرگتر خانوادشون دلیل رو بگید.

به هر حال با شناختی که پیدا میکنید و شرایطی که دارید خودتون فکر کنید و ببینید صلاح کار در چه چیزی هست.

20. کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    میزان امتیاز
    17

بنظر من بهتره بیخیالش بشین
    اگه اونا شغل کارمندی ملاکش باشه فردا تو زندگی اگه خدایی نکرده کمبود مالی پیش بیاد یا بدهی بالا بیارین یا یک ماه درامدتون کم باشه همش خودش و خانواده اش سرکوفت میزنن و میگن اگه کارمند بودی الان اینطور نبود و تحملش خیلی سخته.
    اگه بعد این صحبت ها و شناخت دل دخترخانم با شما همراه نشد و نخواست از همچین خواسته اش دست بکشه پس بیخیالش بشو.

اگه دلشون گیر کرده باشه یجوری به واسطه میفهمونن ک نازکردن بود و راضیتون کنه ادامه بدین.

22. کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

چند شب پیش یه همراه مادرم رفتم خواستگاری و می خواستم از دو تا رفتار خوبی که خونواده دختر داشتند بگم

یکی اینکه وقتی مادرم تلفنی زنگ زدن و اجازه گرفتند از جزئیات شخصی من زیاد سوال نپرسیدن و خیلی از اطلاعاتی که معمولا تلفنی دریافت میشه رو به صورت حضوری وقتی رفتیم اونجا پرسیدن که برای من خیلی جالب بود در گفت و گوی حضوری شناخت خیلی خیلی بهتری بدست میاد
    مادرم بعضی جاها که زنگ میزنن گاهی پیش میاد که خونواده دختر صرف چندتا صحبت اولیه اجازه خواستگاری نمیدن( البته ممکنه بگین این به خاطر عدم شناخت هست که منم قبول دارم ولی حتی نمیپرسن معرف کی بوده و یا کمی سعی کنن دوست ، آشنا یا نقطه اشتراکی پیدا کنن) البته اینچنین مواردی در مورد خونواده پسرها هم به نوعی وجود داره.
    ممکنه بین همون آدمایی که کارشون به دیدار هم نمیرسه ، در صورت ملاقات هم ، وصلتی صورت بگیره

به نظرم بعضی سخت گیریهای اینچنینی باعث میشه قدرت انتخابمون کم بشه

دوم اینکه:
    جایی که من هستم معمولا برای جلسه اول مادر داماد برای آشنایی اولیه و دیدن دختر و ... میرن و جلسه بعدی به همراه پسر برگزار میشه . من همیشه اصرارم به اینه که خودم از همون اول باشم مادرم وقتی این موضوع رو با خونواده ها مطرح می کنن بعضیها (خونواده های خیلی سنتی ) با اکراه قبول می کنن ولی در این مورد با روی باز قبول کردند ولی در جلسه خواستگاری اجازه گفت و گوی دو نفره رو ندادن و درخواست کردند که این مطلب برای جلسات بعدی باشه ( این روش برای خونواده های خیلی سنتی عالیه ) ما در طی جلسه در جمع مادرها نشسته بودیم و گهگاه حرفهایی میزدیم

داشتم فکر میکردم اگه کار ما به جلسات بعدی می رسید خیلی راحتتر و به دور از استرس و نگرانی و ... می تونستیم به شناخت از هم برسیم
    امضای ایشان

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)