نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13

موضوع: مشکل نیازمند بودن به تایید دیگران

1422
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35223
    تشکـر
    96
    تشکر شده 23 بار در 20 پست
    میزان امتیاز
    7

مشکل نیازمند بودن به تایید دیگران

سلام -من نمیدونم چرا اینطوری شدم-یعنی حسم اینه که احتیاجه که برم تو جمع و یا حتی با کسی صحبت کنم و اونا بیان تاییدم کنن.

یعنی یجورایی نیازمند شدم که کسی بیاد منو تایید کنه و تشویق کنه... اگه تایید نشم و یا اگه تشویق نشم این حس بهم میده که انگاری بقیه

تمایلی به حرف زدن با من و بودن با من ندارن. اگر واقعا بخوام حس بقیه رو نسبت به خودم بگم-ینی از طرف کسایی که چه تو زندگی واقعی و چه

مجازی باهاشون در ارتباطم یه ادم با شخصیت و قابل احترام به نظر میام اینو مطمعنم -ولی دوست دارم قاطی صحبت ها بشم و هر طور شده نظر بقیه رو جلب کنم.

کلا اینطوری بگم که نظر دیگران (از این لحاظ تایید پذیری ) برام حیاتی شده و اگه کسی تمجید نکنه تو ذهنم ناخداگاه میگم ازم متنفره یا اینچنین.

قبلا هم بله اینطوری بودم ولی میخوام در این مورد با روانپزشکمم صحبت کنم ولی ممنون میشم اگه راه حلی داشتین بگین.

ببینین مثلا فضای مجازی رو مثال بزنم-ادمای شکست خورده ای هم هستن شکست رو دوست دارن و هر بار میپذیرن... و من اینقد حساس شدم به تایید شدن از طرف دیگران که حتی نظر تایید کننده اینطور ادما هم برام مهم شده-نه من احترام قایلم به همه ولی خوبه که با افراد منفی نباشم.

اینو هم بگم من حدود 3-4 سال از مدرسه و اینا دور بودم -اجتماعی بودن رو به حداقل ممکن رسوندم تا به هدف مهمی برسم -هدف درسیم

الانم کم کم دارم اجتماعی میشم ولی این مشکل اولمه تو این راه.مرسی

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : مشکل نیازمند بودن به تایید دیگران :/

سلام
    ما در روز با افراد مختلفی سر و کار داریم هر کس مشغله خودش را دارد این پندار که همه فقط یک کار دارند آنهم فکر کردن به شخصیت شماست که شما را تایید میکنند یا نه. من در شغل همیشه به تمام وظایف عمل میکنم ولی شاید ماهها هم بگذرد و کسی از من تشکر نکند ولی وقتی یک اشتباه صورت میگیرد تازه دیگران میفهمند که انجام درست کار چقدر اهمیت دارد در روز هر انسان با دهها نفر ارتباط دارد و گفت و گو میکند شاید فقط یک نفر آن هم یک بار در روز از شما تشکر کند این بدان معنا نیست که همه حرفهای شما اشتباه بوده است اصولا شما در ارتباط باید نیازهای مادی و معنوی، روحی و جسمی و..... خودتان را مرتفع کنید نه اینکه دنبال تایید یا تشویق یا تشکر دیگران از خود باشید مطمئن باشید جامعه نشسته که هر حرفی که شما میزنید را تایید کند یا به خاطر آن عمل یا حرف از شما تشکر کند مخصوصا که در جامعه امروزی آنقدر مشغله و گرفتاریست که کمتر کسی توجهی به تایید یا تشکر از دیگران دارد به خودتان اعتماد داشته باشید و تمرکزتان در رفتار صحیح خودتان داشته باشید تا توجه دیگران.

3. 2 کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط سجاد گودرزی نمایش پست ها
    سلام -من نمیدونم چرا اینطوری شدم-یعنی حسم اینه که احتیاجه که برم تو جمع و یا حتی با کسی صحبت کنم و اونا بیان تاییدم کنن.

یعنی یجورایی نیازمند شدم که کسی بیاد منو تایید کنه و تشویق کنه... اگه تایید نشم و یا اگه تشویق نشم این حس بهم میده که انگاری بقیه

تمایلی به حرف زدن با من و بودن با من ندارن. اگر واقعا بخوام حس بقیه رو نسبت به خودم بگم-ینی از طرف کسایی که چه تو زندگی واقعی و چه

مجازی باهاشون در ارتباطم یه ادم با شخصیت و قابل احترام به نظر میام اینو مطمعنم -ولی دوست دارم قاطی صحبت ها بشم و هر طور شده نظر بقیه رو جلب کنم.

کلا اینطوری بگم که نظر دیگران (از این لحاظ تایید پذیری ) برام حیاتی شده و اگه کسی تمجید نکنه تو ذهنم ناخداگاه میگم ازم متنفره یا اینچنین.

قبلا هم بله اینطوری بودم ولی میخوام در این مورد با روانپزشکمم صحبت کنم ولی ممنون میشم اگه راه حلی داشتین بگین.

ببینین مثلا فضای مجازی رو مثال بزنم-ادمای شکست خورده ای هم هستن شکست رو دوست دارن و هر بار میپذیرن... و من اینقد حساس شدم به تایید شدن از طرف دیگران که حتی نظر تایید کننده اینطور ادما هم برام مهم شده-نه من احترام قایلم به همه ولی خوبه که با افراد منفی نباشم.

اینو هم بگم من حدود 3-4 سال از مدرسه و اینا دور بودم -اجتماعی بودن رو به حداقل ممکن رسوندم تا به هدف مهمی برسم -هدف درسیم

الانم کم کم دارم اجتماعی میشم ولی این مشکل اولمه تو این راه.مرسی

سلام
    با توجه به حرفاتون فکر میکنم سنتون زیاد نیست
    توی دوره ی نوجونی و جوونی این مسئله تا حدودی طبیعی هست
    نوجوان یا جوان دوست داره که بقیه تاییدش کنن دوست داره بره توی اجتماع و خودش رو نشون بده
    ولی نباید اجازه داد از حد معینی فراتر بره که آرامش رو از آدم بگیره
    اینکه آدم یاد بگیره خودش رو بشناسه و چطوری رفتارها و افکارش رو مدیریت کنه خیلی مهمه
    بزرگی میگن که هر موقع رد پای کسی که آرامشم را گرفته بود دنبال میکنم به خودم میرسم!
    باید سعی کنیم اشتباهاتمون رو پیدا کنیم و با حل کردنشون آرامش رو به خودمون برگردونیم
    اما باید بیشتر بررسی کنید شاید این موضوع نشون میده که شما فرد کمالگرایی هستید!

همونطور که آقا سعید هم گفتن زندگی های امروزی خیلی پیچیده شدن
    آدم ها گاها وقت خیلی کمی برای دیگران و رسیدن به مسائل شخصی خودشون دارند
    من قبل تر ها این موضوع تایید دیگران برام خیلی مهم بود، همیشه میخواستم به هر قیمتی آدم خوبه من باشم!
    ولی خب مدت ها که گذشت و خودم فکر کردم دیدم هر کسی داره زندگی خودش رو میکنه و اگه من هم اشتباهی کنم زیاد به جایی برنمیخوره که بقیه بابت کارهای خوبم بخوان تاییدم کنن
    ولی بعد که خودم میخواستم حلش کنم خیلی بهتر شد
    حت گاهی خرید میرم اگه بقیه مخالف نظرم باشن من همون چیزی که خودم دوست دارم رو انتخاب میکنم

باید سعی کنید یک مقدار افکار و رفتارتون رو بهتر مدیریت کنید که شخصیت مستقلی داشته باشید
    قدرت نه گفتن داشته باشید
    اعتماد به نفس و خودباوریتون رو تقویت کنید
    اینکه هم که گفتید دارید روابط بیشتری رو تو جمع تجربه میکنید خیلی خوب هست، به هرحال آدم اجتماعی خلق شده از بودن توی جمع لذت میبره و آگاهی هاش رو افزایش میده
    اما باید سعی کنید رفتارهاتونو متعادل کنید که آسیب نبینید
    با کسانی که به نظرتون رفتار خوب و متعادلی دارند ایجاد رابطه کنید دوست بشید، میتونید باهاشون بیرون برید ورزش ها و تفریح های گروهی داشته باشید
    خواهید دید که همه به نحوی تو زندگی میتونن اشتباهاتی داشته باشن
    پس شما هم به خودتون حق بدید که ممکنه اشتباهی داشته باشید اما در عوض میتونید شناساییش کنید و با تکرار نکردنش ازش بگذرید.

کتاب ها و مطالبی از این دست رو هم بیشتر مطالعه کنید و آگاهی هاتون رو در این زمینه بالا ببرید.
    یه نکته ی دیگه هم باید آگاه باشید که آرامش یه چیز درونی هست
    سعی کنید به خاطر تایید دیگران و یا رفتارهای بقیه آرامشتون رو بهم نریزید
    چون همیشه بقیه اون طوری که شما میخواید نیستند ولی این شما هستید که مسئول آرامش خودتونید و قابل تغییر هستید.

5. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    30982
    تشکـر
    459
    تشکر شده 875 بار در 507 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام نشونه پایین بودن اعتماد بنفسه این چیزایی که نوشتین

فراد موفق هیچگاه موانع را باور نداشته و همواره در پی عبور از آنها هستند. هیچکس جز خودتان نمی تواند در رسیدن به موفقیت، پیشرفت و آنچه می خواهید انجام دهید، مانع شما شود. حالا زمان آن فرا رسیده است که شک به خود و توانایی هایتان را دور بریزید و با تلاشی دو چندان برای رسیدن به موفقیت، رو به جلو حرکت کنید.
    اعتماد به نفس یکی از ارکان اصلی پیشرفت شغلی است و اگر بتوانید این قابلیت را در خودتان افزایش دهید، به جاهایی خواهید رسید که حتی فکرش را هم نمی کنید. هر کسی می تواند با داشتن روشی مناسب و تلاشی مضاعف، اعتماد به نفس خود را بالا ببرد. مطمئناً با برداشتن هر قدم در این راه، حس اعتماد به نفس بیشتری خواهید کرد. سعی کنید این 8 راهکار را در بطن زندگی خود به کار ببندید:
    1- ارزیابی منصفانه ای از خودتان داشته باشید

جانی یونایتس فوتبالیست معروف آمریکایی می گوید «بین غرور و اعتماد به نفس تفاوت وجود دارد؛ غرور زمانی است که شما در مورد خودتان دست به بزرگنمایی بزنید. در حالیکه اعتماد به نفس، به معنای باور داشتن به توانایی خود در انجام کارهاست. به عبارت دیگر اعتماد به نفس از طریق تلاش فراوان به دست می آید و آنهایی که این ویژگی را دارند، افرادی خودآگاهند. به یاد داشته باشید هنگامی که اعتماد به نفس شما از توانایی تان فراتر رود، دچار خود بزرگ بینی خواهید شد؛ بنابراین بین این دو تفاوت قائل شوید.
    شالوده ی اعتماد به نفس حقیقی بر پایه ی واقعیت ها بنا شده است. برای اینکه بتوانید اعتماد به نفستان را بالا ببرید، باید ارزیابی دقیق و صادقانه ای از خود و توانایی هایتان داشته باشید. اگر هنوز نقاط ضعفی در شما وجود دارد، برای بهبود آنها برنامه ریزی و راهی پیدا کنید تا اثرات منفی شان را به حداقل برسانید. به خاطر داشته باشید بی توجهی نسبت به نقاط ضعف و یا نقطه ی قوت نشان دادن آنها، هیچ کمکی به از بین بردنشان نخواهد کرد. به همین ترتیب، داشتن درک درست از توانایی ها می تواند انتقادات یا بازخورد های منفی را کاهش و به شما اعتماد به نفس بیشتری بدهد.
    2- "نه" بگویید

تحقیقات انجام شده در دانشگاه کالیفرنیا نشان داد که هر چقدر نه گفتن برایتان دشوارتر باشد، احتمال اینکه به اضطراب، فرسودگی شغلی و حتی افسردگی دچار شوید، بیشتر می شود و همه ی این عوامل باعث کاهش اعتماد به نفس در شما خواهند شد. افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند به خوبی می دانند که "نه" گفتن، به نفع آنهاست. این افراد چنان عزت نفسی دارند که مخالفت خود را به وضوح بیان می کنند. وقتی زمان نه گفتن فرا می رسد، آنها از جملاتی مانند "فکر نمی کنم بتوانم انجام دهم" یا "شک دارم" استفاده نمی کنند. این افراد با اعتماد به نفس "نه" می گویند زیرا می دانند نه گفتن به یک تعهد جدید، احترام به تعهدات فعلی شان است و به آنها فرصت می دهد تا با خیال راحت، وظایف قبلی شان را انجام دهند.
    3- با رئیس خود ارتباط خوبی برقرار کنید

یک ارتباط پرتنش با کارفرما می تواند اعتماد به نفس افراد باهوش را نیز تخریب کند. البته با وجود انتقاد رئیستان از عملکرد شما یا تضعیف روحیه ی مشارکتتان در تیم، حفظ اعتماد به نفس دشوار است اما باز هم تلاش کنید آن را از دست ندهید. همواره سعی کنید تا نقاطی که باعث سوتفاهم شده و ارتباط شما را با رئیستان خراب کرده بیابید و در جهت رفع آن تلاش کنید. اگر به هیچ وجه نتوانستید این ارتباط را درست کنید، وقتش فرا رسیده است که به دنبال شغل دیگری باشید.
    4- به دنبال پیروزی های کوچک باشید

افرادی که اعتماد به نفس دارند همواره خود را به چالش می کشند و در برابر دیگران روحیه ای رقابتی دارند؛ هرچند تلاش شان به موفقیت های کوچک ختم شود. گفتنی است پیروزی های کوچک می توانند سبب ایجاد گیرنده های آندروژنی جدیدی در مغز شوند که باعث به وجود آمدن روحیه ی قدردانی و افزایش انگیزه خواهد شد. این افزایش تعداد گیرنده های آندروژنی باعث اثربخشی بیشتر هورمون تستوسترون شده و در نتیجه اعتماد به نفس و اشتیاقتان برای مواجه با چالش های پیش رو بیشتر خواهد شد. بخاطر داشته باشید وقتی موفقیت های کوچکی را پشت سر هم طی کرده باشید، این افزایش اعتماد به نفس برای مدتی طولانی با شما خواهد بود.
    5- یک راهنما برای خودتان پیدا کنید

هیچ کس به اندازه ی شخص باتجربه و باهوشی که راه صحیح را نشانتان دهد و شما را تشویق کند، نمی تواند باعث افزایش اعتماد به نفس در شما شود. در واقع، یک حامی خوب مانند آیینه عمل می کند و دیدگاهی به شما می دهد که باید برای باور به خود آن را مد نظر داشته باشید.
    فراموش نکنید آگاهی باعث افزایش اعتماد به نفس می شود. دانستن اینکه در هر لحظه در چه جایگاهی قرار دارید، باعث افزایش تمرکز و اثربخشی انرژی شما در انجام امور خواهد شد. به علاوه، یک مشاور خوب می تواند بعضی نکات مربوط به فرهنگ درونی شرکت ها را با توجه به روحیه ای که دارید، به شما آموزش دهد. دانستن قوانین نانوشته برای انجام کارها در محل کار، یکی از روش های عالی برای افزایش اعتماد به نفس است.
    6- به طور منظم ورزش کنید

مطالعات انجام شده در مؤسسه ی تحقیقاتی اونتاریو نشان می دهد افرادی به مدت 10 هفته و هقته ای 2 بار ورزش می کنند، به مراتب از نظر اجتماعی، هوشی و جسمانی توانمندی بیشتری دارند. ورزش کردن علاوه بر اینکه تناسب اندام شما را حفظ می کند، اعتماد به نفستان را نیز بالا می برد. تمرینات بدنی سبب آزاد سازی اندورفین در بدن نیز می شوند و روحیه ی شما را مثبت و پر نشاط خواهند کرد. بنابراین همواره برای تمرینات ورزشی خود برنامه ریزی کنید؛ خواهید دید که اعتماد به نفستان بالا خواهد رفت.
    7- شیک لباس بپوشید

چه بخواهید چه نخواهید، طرز لباس پوشیدنتان تأثیر بسزایی در نگرش مردم نسبت شما دارد. رنگ، برش و نوع لباس و حتی اکسسوری هایی که استفاده می کنید نیز بیانگر نوع ارتباطی است که می خواهید با دیگران برقرار کنید. از طرف دیگر، نحوه ی لباس پوشیدن هر فرد نشانگر دیدگاهی است که نسبت به خودش دارد. مطالعات نشان داده اند افراد، زمانی که رسمی لباس می پوشند در مقایسه با زمانی که لباس های معمولی خود را به تن می کنند، لحن و طرز حرف زدنشان فرق می کند.
    برای افزایش اعتماد به نفس، شیک لباس بپوشید. خوش پوش بودن یکی از راه های ساده برای افزایش اعتماد به نفس است. لباسی را انتخاب کنید که نشان دهنده ی شخصیت شماست، حتی اگر مجبور باشید زمان بیشتری را برای انتخاب لباس در مراکز خرید صرف کنید یا صبح ها زودتر از خواب بیدار شوید.

8- قاطعانه صحبت کنید، نه تهاجمی

داشتن روحیه ی پرخاشگری نشان دهنده ی اعتماد به نفس نیست؛ بلکه زورگویی شما را نشان می دهد. هنگامی که خودتان را باور نداشته باشید، به راحتی و بدون اینکه بخواهید، قلدری و دیگران را تهدید می کنید. سعی کنید در اظهار نظر های خود، بدون اینکه تهاجمی عمل کنید و شخصیت دیگران را زیر سوال ببرید قاطعانه سخن گفتن را تمرین کنید. بخاطر داشته باشید هیچگاه نمی توانید بدون اینکه روی خودتان کنترل داشته باشید، اعتماد به نفستان را افزایش دهید. همواره با صدا و لحن مناسب حرف بزنید و نسبت به طرز ایستادن خود حساس باشید. حالت بازوها، دست ها و استفاده ی بجا از آنها در هنگام حرف زدن، می تواند اعتماد به نفس را در ظاهر شما نمایان کند.
    با همه این تفاسیر، اعتماد به نفس صفتی است که خود شما آن را یا تقویت می کنید، یا از بین می برید. به یاد داشته باشید اعتماد به نفس ریشه در واقعیات دارد. این ویژگی مانند دانشی است که به مرور زمان بیشتر می شود. مطمئن باشید اگر با قدرت اعتماد به نفس، رو به جلو حرکت کنید، از عهده ی هر کاری برخواهید آمد.
    امضای ایشان
    دندانم شکست

برای سنگریزه ای که در غذایم بود

دردم گرفت

نه برای دندانم

برای کم شدن سوی چشم مادرم

7. کاربران زیر از فرشته مهربان بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35223
    تشکـر
    96
    میزان امتیاز
    7

سلام مرسی از همه بله همه مطالب درست ان-من هم تک تک مطالب رو با اجازه کپی میکنم تا دوباره هم بخونم و راجبشون فکر کنم .

من 21 سالمه فک کنم قبلا تو یه تایپیک گفتم
    ویرایش توسط 199252x1 : 08-14-2017 در ساعت 03:39 PM

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35223
    تشکـر
    96
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته مهربان نمایش پست ها
    سلام نشونه پایین بودن اعتماد بنفسه این چیزایی که نوشتین

فراد موفق هیچگاه موانع را باور نداشته و همواره در پی عبور از آنها هستند. هیچکس جز خودتان نمی تواند در رسیدن به موفقیت، پیشرفت و آنچه می خواهید انجام دهید، مانع شما شود. حالا زمان آن فرا رسیده است که شک به خود و توانایی هایتان را دور بریزید و با تلاشی دو چندان برای رسیدن به موفقیت، رو به جلو حرکت کنید.
    اعتماد به نفس یکی از ارکان اصلی پیشرفت شغلی است و اگر بتوانید این قابلیت را در خودتان افزایش دهید، به جاهایی خواهید رسید که حتی فکرش را هم نمی کنید. هر کسی می تواند با داشتن روشی مناسب و تلاشی مضاعف، اعتماد به نفس خود را بالا ببرد. مطمئناً با برداشتن هر قدم در این راه، حس اعتماد به نفس بیشتری خواهید کرد. سعی کنید این 8 راهکار را در بطن زندگی خود به کار ببندید:
    1- ارزیابی منصفانه ای از خودتان داشته باشید

جانی یونایتس فوتبالیست معروف آمریکایی می گوید «بین غرور و اعتماد به نفس تفاوت وجود دارد؛ غرور زمانی است که شما در مورد خودتان دست به بزرگنمایی بزنید. در حالیکه اعتماد به نفس، به معنای باور داشتن به توانایی خود در انجام کارهاست. به عبارت دیگر اعتماد به نفس از طریق تلاش فراوان به دست می آید و آنهایی که این ویژگی را دارند، افرادی خودآگاهند. به یاد داشته باشید هنگامی که اعتماد به نفس شما از توانایی تان فراتر رود، دچار خود بزرگ بینی خواهید شد؛ بنابراین بین این دو تفاوت قائل شوید.
    شالوده ی اعتماد به نفس حقیقی بر پایه ی واقعیت ها بنا شده است. برای اینکه بتوانید اعتماد به نفستان را بالا ببرید، باید ارزیابی دقیق و صادقانه ای از خود و توانایی هایتان داشته باشید. اگر هنوز نقاط ضعفی در شما وجود دارد، برای بهبود آنها برنامه ریزی و راهی پیدا کنید تا اثرات منفی شان را به حداقل برسانید. به خاطر داشته باشید بی توجهی نسبت به نقاط ضعف و یا نقطه ی قوت نشان دادن آنها، هیچ کمکی به از بین بردنشان نخواهد کرد. به همین ترتیب، داشتن درک درست از توانایی ها می تواند انتقادات یا بازخورد های منفی را کاهش و به شما اعتماد به نفس بیشتری بدهد.
    2- "نه" بگویید

تحقیقات انجام شده در دانشگاه کالیفرنیا نشان داد که هر چقدر نه گفتن برایتان دشوارتر باشد، احتمال اینکه به اضطراب، فرسودگی شغلی و حتی افسردگی دچار شوید، بیشتر می شود و همه ی این عوامل باعث کاهش اعتماد به نفس در شما خواهند شد. افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند به خوبی می دانند که "نه" گفتن، به نفع آنهاست. این افراد چنان عزت نفسی دارند که مخالفت خود را به وضوح بیان می کنند. وقتی زمان نه گفتن فرا می رسد، آنها از جملاتی مانند "فکر نمی کنم بتوانم انجام دهم" یا "شک دارم" استفاده نمی کنند. این افراد با اعتماد به نفس "نه" می گویند زیرا می دانند نه گفتن به یک تعهد جدید، احترام به تعهدات فعلی شان است و به آنها فرصت می دهد تا با خیال راحت، وظایف قبلی شان را انجام دهند.
    3- با رئیس خود ارتباط خوبی برقرار کنید

یک ارتباط پرتنش با کارفرما می تواند اعتماد به نفس افراد باهوش را نیز تخریب کند. البته با وجود انتقاد رئیستان از عملکرد شما یا تضعیف روحیه ی مشارکتتان در تیم، حفظ اعتماد به نفس دشوار است اما باز هم تلاش کنید آن را از دست ندهید. همواره سعی کنید تا نقاطی که باعث سوتفاهم شده و ارتباط شما را با رئیستان خراب کرده بیابید و در جهت رفع آن تلاش کنید. اگر به هیچ وجه نتوانستید این ارتباط را درست کنید، وقتش فرا رسیده است که به دنبال شغل دیگری باشید.
    4- به دنبال پیروزی های کوچک باشید

افرادی که اعتماد به نفس دارند همواره خود را به چالش می کشند و در برابر دیگران روحیه ای رقابتی دارند؛ هرچند تلاش شان به موفقیت های کوچک ختم شود. گفتنی است پیروزی های کوچک می توانند سبب ایجاد گیرنده های آندروژنی جدیدی در مغز شوند که باعث به وجود آمدن روحیه ی قدردانی و افزایش انگیزه خواهد شد. این افزایش تعداد گیرنده های آندروژنی باعث اثربخشی بیشتر هورمون تستوسترون شده و در نتیجه اعتماد به نفس و اشتیاقتان برای مواجه با چالش های پیش رو بیشتر خواهد شد. بخاطر داشته باشید وقتی موفقیت های کوچکی را پشت سر هم طی کرده باشید، این افزایش اعتماد به نفس برای مدتی طولانی با شما خواهد بود.
    5- یک راهنما برای خودتان پیدا کنید

هیچ کس به اندازه ی شخص باتجربه و باهوشی که راه صحیح را نشانتان دهد و شما را تشویق کند، نمی تواند باعث افزایش اعتماد به نفس در شما شود. در واقع، یک حامی خوب مانند آیینه عمل می کند و دیدگاهی به شما می دهد که باید برای باور به خود آن را مد نظر داشته باشید.
    فراموش نکنید آگاهی باعث افزایش اعتماد به نفس می شود. دانستن اینکه در هر لحظه در چه جایگاهی قرار دارید، باعث افزایش تمرکز و اثربخشی انرژی شما در انجام امور خواهد شد. به علاوه، یک مشاور خوب می تواند بعضی نکات مربوط به فرهنگ درونی شرکت ها را با توجه به روحیه ای که دارید، به شما آموزش دهد. دانستن قوانین نانوشته برای انجام کارها در محل کار، یکی از روش های عالی برای افزایش اعتماد به نفس است.
    6- به طور منظم ورزش کنید

مطالعات انجام شده در مؤسسه ی تحقیقاتی اونتاریو نشان می دهد افرادی به مدت 10 هفته و هقته ای 2 بار ورزش می کنند، به مراتب از نظر اجتماعی، هوشی و جسمانی توانمندی بیشتری دارند. ورزش کردن علاوه بر اینکه تناسب اندام شما را حفظ می کند، اعتماد به نفستان را نیز بالا می برد. تمرینات بدنی سبب آزاد سازی اندورفین در بدن نیز می شوند و روحیه ی شما را مثبت و پر نشاط خواهند کرد. بنابراین همواره برای تمرینات ورزشی خود برنامه ریزی کنید؛ خواهید دید که اعتماد به نفستان بالا خواهد رفت.
    7- شیک لباس بپوشید

چه بخواهید چه نخواهید، طرز لباس پوشیدنتان تأثیر بسزایی در نگرش مردم نسبت شما دارد. رنگ، برش و نوع لباس و حتی اکسسوری هایی که استفاده می کنید نیز بیانگر نوع ارتباطی است که می خواهید با دیگران برقرار کنید. از طرف دیگر، نحوه ی لباس پوشیدن هر فرد نشانگر دیدگاهی است که نسبت به خودش دارد. مطالعات نشان داده اند افراد، زمانی که رسمی لباس می پوشند در مقایسه با زمانی که لباس های معمولی خود را به تن می کنند، لحن و طرز حرف زدنشان فرق می کند.
    برای افزایش اعتماد به نفس، شیک لباس بپوشید. خوش پوش بودن یکی از راه های ساده برای افزایش اعتماد به نفس است. لباسی را انتخاب کنید که نشان دهنده ی شخصیت شماست، حتی اگر مجبور باشید زمان بیشتری را برای انتخاب لباس در مراکز خرید صرف کنید یا صبح ها زودتر از خواب بیدار شوید.

8- قاطعانه صحبت کنید، نه تهاجمی

داشتن روحیه ی پرخاشگری نشان دهنده ی اعتماد به نفس نیست؛ بلکه زورگویی شما را نشان می دهد. هنگامی که خودتان را باور نداشته باشید، به راحتی و بدون اینکه بخواهید، قلدری و دیگران را تهدید می کنید. سعی کنید در اظهار نظر های خود، بدون اینکه تهاجمی عمل کنید و شخصیت دیگران را زیر سوال ببرید قاطعانه سخن گفتن را تمرین کنید. بخاطر داشته باشید هیچگاه نمی توانید بدون اینکه روی خودتان کنترل داشته باشید، اعتماد به نفستان را افزایش دهید. همواره با صدا و لحن مناسب حرف بزنید و نسبت به طرز ایستادن خود حساس باشید. حالت بازوها، دست ها و استفاده ی بجا از آنها در هنگام حرف زدن، می تواند اعتماد به نفس را در ظاهر شما نمایان کند.
    با همه این تفاسیر، اعتماد به نفس صفتی است که خود شما آن را یا تقویت می کنید، یا از بین می برید. به یاد داشته باشید اعتماد به نفس ریشه در واقعیات دارد. این ویژگی مانند دانشی است که به مرور زمان بیشتر می شود. مطمئن باشید اگر با قدرت اعتماد به نفس، رو به جلو حرکت کنید، از عهده ی هر کاری برخواهید آمد.
    سلام مرسی -راسش من تمام موارد رو رعابت میکنم به جز: نه گفتن - اونم در مورد بعضی چیزا

نمیدونم یادتونه یا نه اون مشکل من که تو تایپیک جدا زده بودم و به کسی علاقه مند شده بودم.

راسش تو این مدت کلا غرورم رو زیر پا له کردم... کلا میگما غرور دیگه 0 هست الان.

غرور که از بین رفته دنبالش اعتماد به نفسم هم خیلی خیلی رفته پایین در حد 90% کم شده نسبت به همیشه.

با این اوصاف فکر کنم باید برم پیش روانپزشکم و قضیه رو بگم تا کمک کنه/من هر ناراحتی باشه /اعتماد به نفس کم بشه یا هر چی به روانپزشکم میگم

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : مشکل نیازمند بودن به تایید دیگران

دوست عزیز باید بپرسید چه زمانی در پی پذیرش و تایید دیگران هستید؟

هر زمانی که شما نگران طرز تفکر دیگران نسبت به خود باشید. مانند:
    ۱- بله گفتن وقتی که میخواهید نه بگویید.
    ۲- بیان جملاتی که اعتقادی به آنها ندارید، ابراز موافقت نسبت به عقیده ای که مخالف آن هستید، تعریف و تمجیدی که از روی تظاهر اظهار میکنید.
    ۳- واکنش به انتقاد بصورت حمله متقابل و حالت تدافعی.
    ۴- هنگامی که عذر خواهی میکنید، در صورتی که مرتکب هیچگونه اشتباهی نشده اید.
    ۵- نظرو عقیده دیگران را مبنای سلیقه شخصی خود قرار میدهید. چه لباسی خریداری کرده و یا مدل موی خود را به چه شکل در آورید.
    ۶- قبل از صحبت کردن، تصمیم گیری و یا خرید چیزی اجازه می گیرید.
    ۷- از دیگران میخواهید تا گفته های شما را تایید و تصدیق کنند.”درست نمیگم؟”
    ۸- بر خلاف مسیر و ارزشهای خود حرکت میکنید تا دیگران را تحت تاثیر قرار دهید.

و برخی از طرز تفکرات غلط درباره مورد تایید واقع نشدن:
    ۱- شما تصور میکنید فردی از دست شما عصبانی است اما علت آن را جویا نمیشوید.
    ۲- نسبت به انگیزه های منتقدان خود دچار پیشداوری و نتیجه گیری عجولانه میگردید. شما نیت و قصد آنها را صرفا آزردن، کنترل کردن و یا تحقیر خود می بینید.
    ۳- شما تصور میکنید انتقاد متوجه شماست در صورتی که اینگونه نیست.
    ۴- شما با خود میگویید که چنانچه دیگران شما را دوست نداشته باشند، آنها به حتم از شما متنفر هستند.
    ۵- شما میپندارید که عدم پذیرش از سوی برخی افراد به مفهومی این است که هیچ کس، هیچگاه شما را دوست نداشته و برایتان احترام قائل نخواهد شد. (تعمیم بی مورد)
    ۶- شما تصور میکنید که یک انتقاد از سوی یک فرد به معنی طرد کامل شما از سوی آن فرد است.
    ۷- شما تصور میکنید که عدم پذیرش و تایید ازسوی دیگران به پیامدهای جدی و ناگواری خواهد انجامید.

راهکار :
    ۱-کنارآمدن با عدم تایید و پذیرش دیگران را تمرین کنید: به عمد عدم تایید و پذیرش فردی را برانگیزید، تا نخست دریابید که قادر به تحمل آن میباشید و دوم اینکه بدون تایید و پذیرش دیگران دنیا برای شما به آخر نمیرسد. برای مثال لباسی را که دوست دارید، اما شریکتان تصورمیکند برای شما مناسب نیست، را خریداری کنید. و یا عقیده ای را بیان کرده و برآن اصرار ورزید البته در مقابل فردی که با آن مخالف است.

۲- چیزهایی که ازآنها هراس دارید و ازمواجهه شدن با آنها اجتناب میورزید را به چالش بکشید.به جلسات، محافل اجتماعی، میهمانی ها وهرمکانی که از نحوه تفکر دیگران نسبت به خود نگرانی دارید، حضور یابید.

۳- به فعالیت های مورد علاقه خود مشغول گردید. خود را متعهد سازید که کارهایی که برایتان لذت بخش است را انجام دهید تا براساس خواسته ها و امیال خود عمل کرده باشید، بدون ترس از طرز تفکر دیگران نسبت به خودتان.

۴-در مقابل تکانه ی جویا شدن نظر دیگران مقاومت کنید.هنگام خرید لباس و دیگر اقلام، و هنگامی که انتخاب تنها به سلیقه شخصی مربوط است،شخصا تصمیم بگیرید.در مواقع مقتضی نیز با دیگران مشورت کرده، اما تصمیم آخر را خودتان اتخاذ کنید.

۵-همواره در پی جلب تایید و تصدیق گفته هایتان نباشید.در بیان عقاید خود مستقل عمل کنید.جملات خود را اینگونه خاتمه ندهید:”درست نمیگویم؟”،”شما اینگونه فکر نیمکنی؟”،”قبول نداری؟”

۶-عدم نیاز به تایید،پذیرش،توجه و محبت دیگران نباید به منزله خودخواهی و خودمحوری تلقی گردد.بلکه پذیرش خود،پذیرش دیگران را آسانتر می سازد. همچنین به شما می آموزد که همواره در مقابل مهربانی و عشق ورزی انتظار تلافی و چشم داشت نداشته باشید و اینگونه عشقتان نیز واقعی تر خواهد بود.

۷-با اینکه شما نیازی به تایید ندارید، اما پذیرش و تایید دیگران خوشایند است.چنانچه چهره ای نامرتب دارید،عادت به تاخیر و یا غیبت دارید،سریع از کوره در میروید،خشونت طلب هستید و غیره…بهتر است خود را تغییر دهید.اما برخی چیزها را نمیتوان و نباید تغییرداد مثل ظاهر فیزیکی.

۸-هرگز عقاید و ارزش های خود را به قصد جلب تایید دیگران تغییر ندهید.تایید و پذیرش دیگران یک مزیت است و نه یک نیاز.

۹- چنانچه ازعدم تایید و پذیرش دیگران می هراسید ،بدترین احتمالات را انتظار بکشید. برای مثال چنانچه ازطرد شدن ازسوی فردی دل نگرانید، تصور کنید با وی سر صحبت را باز کرده اید، اما وی کاملا به شما بی اعتنایی میکند،شما به وی پیشنهاد دوستی میدهید، اما وی آن را رد میکند. تمام این اتفاقات هم در حضور دوستان شما صورت میگیرد و شما سرانجام بسیار سرخورده میشوید. تجسم بدترین پیامدهای محتمل، شما را دربرابر رویارویی با عدم پذیرش و طرد شدن ازسوی دیگران آماده میسازد.

۱۰-مقابله با خجالتزدگی. خود را در معرض موقعیت های واقعی زندگی که پیشترازآنها اجتناب میکردید، قرار دهید. تا با افزایش تحمل ناکامی و آمادگی خود با ناملایمات ریسک پذیری خود را افزایش دهید:
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

11. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35751
    تشکـر
    149
    تشکر شده 312 بار در 229 پست
    میزان امتیاز
    7

درود
    برادر کوچک من (البته با اختلاف چند سال!)
    ما هم اینطوری هستیم یعنی یک طورهایی مثل شما هستیم راهش این است همیشه نظرات جنجالی بدهید تا حتی کسانی که فکرتان هم قد نمیدهد باهاتان هم کلام شوند.
    نگاه بکنید:
    مثلا یک جایی بحث درمورد اخلاقیات است ضد اخلاقی صحبت کنید , آنوقت نظرها بهتان جلب میشود(درست است منفی!) اما همین تفاوت همیشه باعث بولد شدن شما میشود!
    آن موقع هروقت نظر بدهید یک سری میکوبنتان یک سری نمیکوبنتان تشویق میکنند!
    ما خودمان یکسال است به این روش خودمان را در این فروم درمان کردیم انقدر کیف دارد
    اگر هم دیدید بایکوت شدید مجدد حرفی تندتر بزنید!
    ما در کلام چون لکنت داریم زیاد صحبت نمیکنیم مثلا استاد در کلاس حرفی میزد ما هم یک حرفی مینوشتیم تایپ میکردیم چاپ میکردیم جلسه بعد میدادیم به استاد!
    یادم میاید ترم دو بودم در کلاس معارف بحث بود پیرامون اینکه "..." ما جلسه بعد در نقدش کل تخته را نوشتیم, طوری شده بود که استاد عملا همیشه با ما سر جنگ داشت و این خودش در کلاس باعث دو شقه شدن بچه ها و بحث ها شد دست آخر تنها آن کلاس بود که به ما بالاترین نمره را داد.
    ببینید راز در چشم بودن همرنگ بودن جماعت نیست
    ما نه خوشتیپ بودیم نه خوش صحبت نه قد بلند و نه پولدار و نه باهوش بخاطر اینکه جنجال ساز بودیم همیشه نوک پیکان به سمت ما بود
    در مورد ارتباط با اشخاص هم همیشه بدترین حالت را در نظر بگیرید مثلا فرض کنید دنبال دختری هستید و یکهو بهتان فحش میدهد , بعد بنشینید ببینید چه کارهایی میشود کرد.
    ویرایش توسط Aamir2121 : 08-14-2017 در ساعت 05:33 PM

13. کاربران زیر از Aamir2121 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35223
    تشکـر
    96
    میزان امتیاز
    7

مرسی از همگی دارم پیشرفت میکنم-به این نتیجه رسیدم که این احساسم علتش این بود که میترسیدم از جانب بقیه مورد تایید قرار نگیرم و ازشون دور بشم. به این نتیجه رسیدم که بعضی احساساتم و بدبینی هام اشتباه بودن-مثلا اگه از کسی مثلا انتظار تشکر بیش از حد داشته باشم کار درستی نیس -یا مثلا اگه کسی تو یه زمانی احساس خوبی نداشت نباید همیشه به خودم ربط بدم که تقصیر من بوده-ممکنه به خاطر مسایل روزانه که باهاش درگیر شدن تو ارتباطشون تاثیر بذاره و اون طوری که باید نتونن ارتباط برقرار کنن.

مرسی من دارم تلاشمو میکنم این طور مسایل رو حل کنم و هنوز هم موارد زیادی هستن که من با اجازه میخوام روک با همه شما در میان بذارم و اینطوری بتونم با احساسات بد و نادرست کنار بیام.مرسی که وقتتون رو اختصاص میدین و شما رو دوست دارم

15. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36283
    تشکـر
    45
    تشکر شده 82 بار در 73 پست
    میزان امتیاز
    7

فکر میکنم بخاطر کمبود اعتماد به نفس هست این موضوع که نیاز دارید همواره بقیه شمارو تایید کنند. البته خودم هم اینطوریم.ههههههههه

16. کاربران زیر از samane.m بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35223
    تشکـر
    96
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط samane.m نمایش پست ها
    فکر میکنم بخاطر کمبود اعتماد به نفس هست این موضوع که نیاز دارید همواره بقیه شمارو تایید کنند. البته خودم هم اینطوریم.ههههههههه
    بله-راسش ریشه یابی کردم یه بخشیش برمیگرده به :
    .اعتماد به نفس و بعدش افسردگی (بعده یه رابطه ناموفق) و یه مشکل نمیدونم جنسی ینی منظورم یه چیزی هست در مورد هورمون جنسی که اینارو قراره امروز به روانپزشکم بگم (کلا تو یه کاغذ نوشتم روک میگم راهنمایی کنن)

18. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36283
    تشکـر
    45
    تشکر شده 82 بار در 73 پست
    میزان امتیاز
    7

19. کاربران زیر از samane.m بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35223
    تشکـر
    96
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط samane.m نمایش پست ها
    مشکل جنسی؟؟
    یه جورایی فک میکردم مشکل توی یه هورمونی چی باشه.

دیروز رفتم با روانپزشکم همه ماجرا رو درمیان گذاشتم مث این که بله این بحث هورمون و اینا هم بود -منظورم این بود که کار یکی از هورمونا قاطی

شده بود نه چیز دیگه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)