نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: آگاهی از تصمیم دختر برای ازدواج

1373
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36319
    تشکـر
    4
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

آگاهی از تصمیم دختر برای ازدواج

با سلام و خسته نباشید
    پسر مجردی هستم 32 ساله فرزند اول خانواده تحصیلات لیسانس وضعیت مالیم هم اینقدر هست که بتونم ازدواج کنم خونه از خودم دارم و شغل نسبتا مناسب
    به موضوع ازدواج تا یکماه پیش جدی فکر نمیکردم
    تا اینکه یه موردی بهم پیشنهاد شد مورد خواهر یکی از صمیمی ترین دوستام هست که بسیار دختر مودب و اهل نماز و با تقواست ولی اهل چادر نیست پوشش نسبتا به روزی داره ولی بد حجاب نیست ولی در عین حال هم فعال در تشکلهای اجتماعی مثل کوهنوردی و امثالهم هست و روابط اجتماعی خوبی هم داره
    قبلا از سوی خواهر همین مورد چون همکارم هست اشاره های غیر مستقیمی به من برای تمایلشون به خواستگاری از خواهرشون به من شد
    من هم به رسم ادب مادر رو فرستادم منزل ایشون تا باهاشون صحبت کنن که به قول خودمون مزه دهنشون رو متوجه بشیم
    بعد از یکی دو روز تماس گرفتن و جواب مثبت خودشون و خانواده رو اعلام کردن و گفتن قبل از ازدواج مدتی ما باهم در ارتباط باشیم و تصمیم نهایی رو دختر میگیره در اخر و اونها کاملا اوکی هستن
    من هم چون برادر دختر صمیمیترین دوستم بود قبل از شروع رابطه با برادرش صحبت کردم و اونم تمایل خودش رو نشون داد و به قولی چراغ سبز رو بهم نشون داد
    من چند روز هست با این خانوم در ارتباط هستم ولی حس میکنم این خانوم کششی نسبت به من نداره و سرد برخورد میکنه اول فکر کردم که خانواده تحت فشار گذاشتنش وبهش هم گفتم اگه موافق نیستی یا شخصی در زندگیت هست همین الان بگو من با کمال میل بهش احترام میگذارم که ایشون تکذیب کردن و گفتن قصد ازدواج نداشتن و تمام خواستگارهاشون رو رد کردن تا حالا ولی چون من پا پیش گذاشتم برام اجترام قائلن خودشون رو اوردن وسط رابطه تا بهتر تصمیم بگیرن
    من پیشنهاد صحبت بهشون دادم ولی انتن ندادن موبایل در محل کار و فضولی اهل خونه رو بهانه قرار دادن برای صحبت نکردن تلفنی و یک روز بعد هم گفتن که حضوری صحبت کنیم بهتره ولی صبر کنم تا موقعیتش پیش بیاد
    با این حال در تلگرام نیمچه صحبتی با هم کردیم و ایشون از وضعیت کاریم پرسید و چند تا سوال کردن
    الان هم در تلگرام باهاش در ارتباط هستم منتها نه به شکلی جدی برای ازدواج ولی گهگداری حرفهای جدی بیشتر از سمت من زده میشه و.محبت هم اکثرا از سمت بنده هست و ایشون اصلا نسبت به بنده ابراز علاقه نمیکنن و واقعا من دارم از این رابطه خسته میشم چون حس میکنم ایشون اصلا رغبتی به این قضیه نشون نمیده
    حالا میخواستم شما به عنوان روانشناس یه راهنمایی به من بکنین که من چه بکنم تا مزه دهن این خانوم دستم بیاد علی الرغم رابطه نزدیک خانوادگی با این خانوم حس میکنم شناختی ازش ندارم و از اونجایی که در دوران جوانی با چند تا دختر (نه بصورت خیلی جدی)رابطه داشتم کاملا به روحیات دخترها موقعی که به کسی علاقه دارن واقف هستم ولی ایشون انگار با بقیه فرق داره و خانواده اش هم همین رو تایید میکنن ولی بنده باور ندارم اینطور باشه که اونا میگن میخواستم نظرخودتون رو در این مورد بهم بگین

با تشکر

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : آگاهی از تصمیم دختر برای ازدواج

شما در سن و شرایطی هستید که میتونید فارغ از هرگونه احساسات تصمیم گیری کنید

بهترین توصیه این هست که شما در زمانی مناسب با ایشون صحبت کنید و این صحبت قاطع باشه و بهش فرصتی بدید تا فکر کنه و جواب بده

اگر تردید داشت پس مناسب ازدواج و ادامه سایر مراحل نیست

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22689558

علائم علاقه مندی اغلب زنان:
    1- او همگام با شما است. ناگهان متوجه می شوید که او همه جا حضور دارد. او "بطور اتفاقی" هر کجا شما هستید پیدایش می شود، یا در راه روی محل کارتان مرتب جلوی شما قدم میزند، یا "تصادفی" به شما برخورد میکند، یا در میهمانی در اطراف شما مانور می دهد.

آنچه که او انجام می دهد تلاش برای جلب توجه شما است، و بـرای این اسـت که خود را در موقعیتی قرار دهد تا شما "قدم اول" را بردارید. مسئله اینـجا اسـت کــه بـسـیـاری از مردان نسبت به این عمل زنان بی توجه هستند و به همین دلیـل بسیاری از فرصت ها را از دست میدهند. مردان مستقیم عمل می کنند، زنان غیر مستقیم. بنابرایـن اگر زنـی مکررا" شروع به قـرار گـرفـتـن سـر راه شـما نـمود، احتمال اینکه(صد در صد نیست) او اینکار را عمدا" انـجام میدهد زیاد است.

2- او حرکاتی بخصوص انجام می دهد. لبخند می زند. سعی می کند رفتار محجوبانه تری نسبت به شما داشته باشد. دنبال نقاط مشترک با شما می گردد تا درباره آن صحبت کند. در بحث های جدی سعی می کند دقیق حرف بزند و بدون جنجال، بحث منطقی داشته باشد.

3- او هیچگاه برای شما سرش شلوغ نیست. او به بهانه های کاری، یـک شـمـاره تلفن کاری یا آدرس ایمیل به شما خواهد داد. در اسرع وقت به تلفـن یا ایـمیـل شـما جواب خواهد داد. او دعوت شما را برای با هم بودن خواهد پذیرفت - و اگر او در روزی که شما تعیـین کرده اید وقت نداشت، چیزی شبیـه این خواهد گفت: "خوب، این پنجشنبه نمیتونم، اما اگر اشکال نداره بندازیم برای پنجشنبه دیگه، باشه؟ "شـمـا هـرگـز از یـک زن عـلاقـمـند چـنین جملاتی را نخواهید شنید: " الان واقـعـا" سـرم شلوغه"، یا "بذار بینم وقت دارم"، یا "نمیدونم بتونم بیام یا نه"

4- او در مورد شما کنجکاو است زنی که به شما علاقمند است دوست دارد همه چیزتان را بداند (تا بتواند در این مـورد با دوستان دخترش صحبت کند). او درمورد خانواده، پیشینه، سلیقه غذایی، موسیقی، فیلم و مسائل گوناگون شما پرسش خواهد کرد. انگیزه اصلی او این اسـت کـه عـلایـق شما را بشناسد تا بتواند خود را دارای علایق مشــتـرک بــا شما نموده و پـیـوسـتـگـی بیشتری با شما ایجاد کند- اگر از قایق سواری خوشتان نمیآید، او نیز ناگهان از این کار متنفر می شود.

5- او وضعیت مالی شما را می سنجد. زن علاقمند دوست دارد منابع و بنیه مالی همسر آینده خود را مورد سنجش قرار دهد. سۆالاتی مانند: "کجا زندگی میکنی؟"، "چه ماشینی داری؟" و "شغلت چیه؟" مـیتواند نشانه علاقمندی وی باشد. اگر پاسخ این سۆالات مطابق با "استانداردهای" او باشــد، علائم بعدی ظاهر خواهند شد وگرنه او در غباری از مه فرو خواهد رفت.

توجه: البته پیشنهاد ما این است که اگر دیدید دختری خیلی چشم به مال و اموال شما دوخته، اصلا وقت خود را برای چنین دختری صرف نکنید زیرا او همسر خوبی برای شما نخواهد شد بلکه در موقع دارایی همدم پول شما خواهد بود و در موقع تنگدستی مته ای بر اعصاب شما.

6- او در مورد آینده صحبت می کند. یک زن علاقمند همیشه دوست دارد در مورد نقشه های آینده و کارهایی که می توانید با هم انجام دهید اشتیاق نشـان دهد. در واقع او اغلب چیزی شـبـیـه ایـن می گـویـد: "وای... تـو هـم از فیلم دیدن خوشت میاد؟"

7- او بیقراری و بی تابی می کند. اگر او واقعا" علاقمند باشد، دور و بر شما دستپاچه و بیقرار خواهد بود، بخصوص هنگامی که شما نتوانید متوجه علائم اشتیاق او شوید. البته ممکن است که ذاتا" یک شخص خجالتی نرمال باشد. اگر او فقط پیش شما بی قراری می کند، احتمالا در سرش فکر ازدواج دارد.

8- او نسبت به زنان دیگر، حسادت می ورزد؛ یک زن سعی می کـند از مـرد مـورد علاقه خود همانند یک عقاب مراقبت نموده و او را با چنگ و دندان حفظ کند. نشانه های فوق ممکن است لزوما" دلیل بر علاقـمـندی یک زن نـبـاشد چـون بـرخـی از زنان کلا" با دیگران حالتی دوستانه دارند اما اگر تـعـداد زیـادی از ایـن عـلائم را در فـردی مشاهده نمودید میتوانید به خود امیدواری دهید و به دلتان صابون بزنید.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام
    نگفتید این خانوم چند سالشون هست
    اما با توجه به گفته هاشون که گفتن قصد ازدواج ندارند باید پیگیری کنید که علت این موضوع چی هست
    شاید به این خاطر زیاد صمیمی نمیشن که چون هنوز نامحرم هستین
    اما بهتر هست بیشتر از ایشون شناخت پیدا کنید و بعد برید مراحل بعدی
    و خیلی هم بهترهست که مشاوره ی ازدواج برید بعد عقد کنید.

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36319
    تشکـر
    4
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط یلدا 25 نمایش پست ها
    سلام
    نگفتید این خانوم چند سالشون هست
    اما با توجه به گفته هاشون که گفتن قصد ازدواج ندارند باید پیگیری کنید که علت این موضوع چی هست
    شاید به این خاطر زیاد صمیمی نمیشن که چون هنوز نامحرم هستین
    اما بهتر هست بیشتر از ایشون شناخت پیدا کنید و بعد برید مراحل بعدی
    و خیلی هم بهترهست که مشاوره ی ازدواج برید بعد عقد کنید.
    این خانوم 28 سالشونه
    بعید میدونم به خاطر نامحرمی باشه چون در مراسمات خصوصیشون هم ما به واسطه روابط نزدیک خانوادگی حضور داشتیم البته این رو هم بگم بسیار نجیب هستن ایشون
    بخاطر همین شناخت هم تصمیم بر این شده مدتی با هم در رابطه باشیم ولی به نظر من این رابطه خوب پیش نمیره از دید من .....منتها از دید خانواده اش مخصوصا خواهرش نرمال هست رفتارش و ایشون میگن کلا انسان کم حرفی هستن و دیر با کسی گرم میگیرن برعکس خواهرش
    من میخوام یه راهکاری برای تست ایشون و پی بردن به نظرش بهم ارائه بدین مشاور هم که خودم میدونم مرحله اخره ولی الان من چه کنم؟مستقیم هم ازش پرسیدم ولی جواب سر بالا دادن و فقط گفتن مدتی با هم حرف بزنیم تا تصمیم بگیرن
    ازطرفی میگم اگر موافق نبود چرا از اول جواب مثبت نداده ولی از اونور هم احساس نزدیکی بهش نمیکنم چون تا به این لحظه که من رو وارد مسائل ریز زندگیش نکرده و ابراز علاقه هم به بنده نکرده برعکس من ......البته من هم جدیدا سرد شدم ودیگه اون شور قبل رو ندارم

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36319
    تشکـر
    4
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

کسی نیست یه راهکاری پیشنهاد بده؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)