نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: چرا زود به زود عاشق میشم؟

12362
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36416
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

چرا زود به زود عاشق میشم؟

باسلام. خسته نباشین

پسری 24 ساله هستم.

حدود یکسال پیش با دختر خانمی رابطه دوستی برای ازدواج داشتم و خیلی دوستش داشتم. ولم کرد رفت. یک مدت حسابی داغون بودم و همش گریه میکردم.
    حالا فکر میکنم اون رو فراموش کردم و متنفرم ازش.

اما حالا مشکلم اینه که زود به زود عاشق میشم و هرکی رو میبینم فکر میکنم دوستش دارم و دلم میخواد باهاش ازدواج کنم!!! ( دیگه رابطه ایجاد نکردم. فقط توی تصوراتم دوستشون دارم)

مثلا در این ماه یکنفر رو زیر نظر داشتم و میخواستم براش اقدام به خواستگاری و.. کنم . تا اینکه با یک دختر خانم دیگه آشنا شدم. حالا حس میکنم اون قبلی رو دیگه دوست ندارم و این نفر آخرو دوست دارم!!!

هدفمم بخدا فقط رهایی از تنهایی و ازدواج هست.

چرا من اینطوریم؟ مشکل روانی دارم آیا؟ کمکم کنید.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26542
    تشکـر
    319
    تشکر شده 773 بار در 518 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : چرا زود به زود عاشق میشم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط قیامت نمایش پست ها
    تنوع طلبی
    شایدم قدرت تصمیم گیری نداری
    مثلا منم اینجوریم ولی تا حالا با هیچ دختری رابطه نداشتم
    فقط بحث علاقه اولیه هست
    مثلا از یکی خوشم میاد فرداش یکی دیگه رو میبینم میگم نه این بهتره
    بعد از مدتی گیج میشم میگن نه اولی بهتر بوده معلوم نیست فازمون چیه
    سلام قیامت جان
    واقعا انجمن به یکی مثل تو نیاز داره..
    حرفای خنده دار میزنی..
    حالم خیلی گرفته بود ولی پیاماتو میخونم خوب میشم..

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    30982
    تشکـر
    459
    تشکر شده 876 بار در 507 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.B نمایش پست ها
    باسلام. خسته نباشین

پسری 24 ساله هستم.

حدود یکسال پیش با دختر خانمی رابطه دوستی برای ازدواج داشتم و خیلی دوستش داشتم. ولم کرد رفت. یک مدت حسابی داغون بودم و همش گریه میکردم.
    حالا فکر میکنم اون رو فراموش کردم و متنفرم ازش.

اما حالا مشکلم اینه که زود به زود عاشق میشم و هرکی رو میبینم فکر میکنم دوستش دارم و دلم میخواد باهاش ازدواج کنم!!! ( دیگه رابطه ایجاد نکردم. فقط توی تصوراتم دوستشون دارم)

مثلا در این ماه یکنفر رو زیر نظر داشتم و میخواستم براش اقدام به خواستگاری و.. کنم . تا اینکه با یک دختر خانم دیگه آشنا شدم. حالا حس میکنم اون قبلی رو دیگه دوست ندارم و این نفر آخرو دوست دارم!!!

هدفمم بخدا فقط رهایی از تنهایی و ازدواج هست.

چرا من اینطوریم؟ مشکل روانی دارم آیا؟ کمکم کنید.
    سلام شما یکم دچار هیجانات زودگذر هستید بنظرم بزارید یکم بگذره و تمرکزتون از دنبال دختر گشتن بردارید اینجوری اگه ازدواجم کنید ممکنه سریع پشیمون بشید
    رو خودتون عیب نزارید مشکل روانی ندارید عادیه بعد شکست عاطفی ادم اعتماد بنفسش پایین میاد و تو تصمیم گیری کم میاره
    امضای ایشان
    دندانم شکست

برای سنگریزه ای که در غذایم بود

دردم گرفت

نه برای دندانم

برای کم شدن سوی چشم مادرم

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

افرادی که زود و نسنجیده عاشق می شوند، شاید به همان نسبت نیز زود و شتاب زده احساس نفرت و سوءظن به دیگران داشته باشند.

البته میان افرادی که مجرد هستند با افرادی که متاهل هستند و زود عاشق می شوند، تفاوت های بسیاری وجود دارد. فردی که مجرد است و زود عاشق می شود، چیز زیادی برای از دست دادن ندارد، اما فردی که یک زندگی مشترک چندین ساله دارد و زود به زود عاشق می شود، عواقب زیانباری را برای خود و خانواده‌اش رقم خواهد زد.

ما باید واقعاً بدانیم که "هوس" با "عشق"با وجود آنکه فاصله های زیادی از هم دارند اما گاه نمی توان آن دو را از هم تشخیص داد. هر احساس و هوسی را نباید به نام مقدس "عشق" تزیین کرد. نفس تمایل بسیار زیادی دارد تا به هوس مشروعیت فطری و بدیهی بدهد با این استدلال که عاشق شدن امری غیر ارادی ومربوط به درون انسان است. البته تا اندازه ای می‌توان حق را به آنها داد ، چرا که فردی که صاحب "فردیت" ضعیف است، بر نفس خویش اراده‌ای ندارد.

این چه فطرتی است که دم به دم عاشق شده و یا دم به دم احساس نفرت می کند!؟ افرادی که زود عاشق می شوند از زندگی یکنواختی برخوردارند بدین طریق به پر کردن و جبران یکنواختی های زندگی راکد، ساکن و بی‌نتیجه خود مشغول می‌شوند، و انگشت اتهام را به سمت همسر، شرایط زندگی و یا جامعه خود نگاه می‌دارند !

باید بدون تعارف به این قشر یادآور شویم که عشق‌های پی‌یاپی و ناتوانی در دوستی‌ها و صمیمیت های خارج از هیجانات عشقی ، از یک تناقض ناشی می شود. افرادی که شتاب زده عاشق می شوند غالبا ثبات و استقلال فکری ندارند، احساس بیگانگی می کنند و خود را پاره ای جدا شده از هستی تجربه می کنند. آنها به سرعت حوصله شان سر می رود حتی در میان دوستان و حامیانشان، زیرا که به یگانگی نرسیده اند.

در واقع ماهیت بی حوصلگی و روزمرگی، عدم خودشناسی و آگاهی است که در افراد گوناگون به اشکال متفاوتی بروز میابد. عشق‌های پی یا پی نوعی از این اشکال است که اگر قدرت داشته باشد می کشد!

مراقب باشیم و بدانیم که وقتی فردی زود به زود عاشق می شود، در واقع معشوقه های قبلی خود را قربانی می کند و اغلب اوقات همین عشق، به زودی به نفرت تبدیل می شود!
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

این حالت شما احتمالا به خاطر تجربه ناموفقی هست که داشتین چون سعی دارید با جایگزین کردن هر چه سریع تر ینفر زخم های سابق رو بهبود بدین اما حتما به این نکته توجه کنید که اگر بازم بخوایید بدون فکر و صرفا از روی نیاز همون لحظه تصمیم بگیرین شاید یه مرحم موقتی پیدا کنید ولی در صورت شکست دوباره حالتون بدتر از روز اول میشه پس سعی کنید تا از طرفتون شناخت کافی پیدا نکردین اقدام به اشنایی نکنید .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)