نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: مهاجرت به آلمان

1839
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    تشکر شده 268 بار در 156 پست
    میزان امتیاز
    8

مهاجرت به آلمان

سلام دوستان
    من 29 سالمه الان دانشجوی مهندسی کامپیوترم البته چون مشکلات داشتم و کار میکردم خیلی تو دانشگاه موفق نبودم و الان میخوام یک ترم دیگه بخونم و کاردانی بگیرم
    متخصص it و شبکه های کامپیوتری هستم و تو این چند سال به صورت عملی تخصصهای رشتم رو یاد گرفتم و کلی مدرک ازشون دارم بعد از کلی سختی چند ماهی هست که تو یه شرکت با شرایط نسبتا مناسب کار پیدا کردم
    الان شرایط مساعدی فراهم شده که بتونم مهاجرت کنم آلمان یعنی بتونم برم اونجا لیسانسم رو بخونم و همونجا اقامت بگیرم
    که البته این امر مستلزم 3,4 سال سختی کشیدنه و یکم صرف هزینه اول باید یکسال تو ایران زبان بخونم و مقدمات کار رو فراهم کنم و بعدش در آلمان هم کار دانشجویی داشته باشم هم درس بخونم تا درسم تموم بشه ولی با تحقیقی که کردم بعد از اتمام درسم بازار رشتم خیلی خوبه و اوضاع و شرایط مساعد میشه
    حالا موندم بعد از این همه سختی که داشتم و الان یکم اوضاعم داره بهتر میشه بیخیال این موقعیت بشم و همینجا بمونم و تلاشم رو تو کسب و کار بکنم و ازدواج کنم و آینده رو همینجا بسازم یا اینکه از این موقعیت استفاده کنم و مهاجرت کنم؟
    دلیل اینکه مردد هستم در مورد این موقعیت یکی این هست که من الان در آستانه 30 سالگی هستم و تا بخوام تو شرایط جدید جا بیفتم و شرایط رو فراهم کنم 3,4 سالم میگذره و سنم میشه 33,4 سال و از ازدواج و ... میفتم و فکر میکنم یکم دیره و اینکه اینکار سختی ها و مشکلات ریز و درشت خودش رو هم داره که من بعد از چند سال سختی کشیدن داشتم تازه راحت میشدم که با این تصمیم مجبورم همه رو به جون بخرم

از طرفیم وقتی فکر میکنم اگه ایران بمونم با این اوضاع کار تضمینی برای موفقیت نیست و با این 1 تومن حقوق حالا حالاها نمیتونم ازدواج کنم و نهایت یه زندگی کارمندی میتونم داشته باشم تازه اگه بیکار نشم
    شما اگه جای من بودید چیکار میکردید؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    تشکر شده 2,986 بار در 1,492 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : مهاجرت به آلمان

سلام
    از نظر اقتصادی و شغلی بعد از 3-4 سال تو المان خیلی وضعتون بهتر میشه.
    اما از نظر اجتماعی چی؟
    من شنیدم وضع مهاجرای ایرانی تو آلمان زیاد خوب نیست.
    اونجا می تونید موقعیت اجتماعی خوب داشته باشید؟ آشنایی دارید اونجا؟ فکر می کنید بعد از مهاجرت کی بتونید ازدواج کنید؟
    بعد مالی مهمه ولی اینکه تو یه خونه خوب و وسایل لوکس تنها بشینید غم انگیزه.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط ملکه شیشه ای نمایش پست ها
    سلام
    از نظر اقتصادی و شغلی بعد از 3-4 سال تو المان خیلی وضعتون بهتر میشه.
    اما از نظر اجتماعی چی؟
    من شنیدم وضع مهاجرای ایرانی تو آلمان زیاد خوب نیست.
    اونجا می تونید موقعیت اجتماعی خوب داشته باشید؟ آشنایی دارید اونجا؟ فکر می کنید بعد از مهاجرت کی بتونید ازدواج کنید؟
    بعد مالی مهمه ولی اینکه تو یه خونه خوب و وسایل لوکس تنها بشینید غم انگیزه.
    این موردی که میگید در مورد مهاجران غیر قانونی هست اگه قانونی مهاجرت کنید و بدردشون بخورید مشکلی نیست البته باز هم ما یک خارجی محسوب میشیم
    آره اقوامی دارم که 25 ساله آلمان زندگی میکنند و همسر آلمانی دارند و ... و پیش اونها میخوام برم و گفتند حمایتم میکنن
    دقیقا همین مساله آزارم میده چون نمیشه بلافاصله بعد از مهاجرت اقدام به ازدواج کرد و 3 سالی حداقل طول میکشه تا درسم تموم شه و بتونم جا بیفتم و با محیط و فرهنگ اونا آشنا بشم از طرفی سنم هم میره بالا واسه ازدواج گذشته از اون چیزی که بیشتر ذهنم رو درگیر کرده اینه که ما از لحاظ فرهنگی با اونا کاملا متفاوتیم نمیدونم میتونم با یه دختر آلمانی زندگی مشترک داشته باشم و فکر میکنم پیدا کردن کیس مناسب خیلی خیلی سخت باشه واسم

4. کاربران زیر از moeinvk بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    تشکر شده 2,986 بار در 1,492 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط moeinvk نمایش پست ها
    این موردی که میگید در مورد مهاجران غیر قانونی هست اگه قانونی مهاجرت کنید و بدردشون بخورید مشکلی نیست البته باز هم ما یک خارجی محسوب میشیم
    آره اقوامی دارم که 25 ساله آلمان زندگی میکنند و همسر آلمانی دارند و ... و پیش اونها میخوام برم و گفتند حمایتم میکنن
    دقیقا همین مساله آزارم میده چون نمیشه بلافاصله بعد از مهاجرت اقدام به ازدواج کرد و 3 سالی حداقل طول میکشه تا درسم تموم شه و بتونم جا بیفتم و با محیط و فرهنگ اونا آشنا بشم از طرفی سنم هم میره بالا واسه ازدواج گذشته از اون چیزی که بیشتر ذهنم رو درگیر کرده اینه که ما از لحاظ فرهنگی با اونا کاملا متفاوتیم نمیدونم میتونم با یه دختر آلمانی زندگی مشترک داشته باشم و فکر میکنم پیدا کردن کیس مناسب خیلی خیلی سخت باشه واسم
    در مورد ازدواج یه جا خوندم که نباید خودتونو محدود به زمان و سن بکنید. چون باعث می شه اولویتای مهم ترو نادیده بگیرید. ازدواج تو هر زمان و موقعتی می تونه برای ادم پیش بیاد. مثلا فکر کنید به خاطر اینکه ازدواجتون دیر نشه با یه خانوم ایرانی ازدواج کنید اما همیشه از اینکه مهاجرت نکردید و زندگی متوسطی تو ایران دارید غبطه بخورید. ولی نمی شه اصلا پیش بینی کرد که شما وضعیتتون اونجا چطوری می شه و می تونید یه ازدواج موفق داشته باشید یا نه. در مورد تفاوت فرهنگیتون به نظرم با همون اقوامتون که تجربشو دارند صحبت کنید. تو این یه مورد خاص کسی که تجربشو داره می تونه نظر درست بده.
    بعدشم باید تصمیمتونو بگیرید و اولویتاتونو مشخص کنید. ازدواج موفق و مطمئن براتون مهم تره یا زندگی شغلی و مالی تون.
    هر کدومو انتخاب کنید باید روی اون یکی ریسک کنید.

6. کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط ملکه شیشه ای نمایش پست ها
    در مورد ازدواج یه جا خوندم که نباید خودتونو محدود به زمان و سن بکنید. چون باعث می شه اولویتای مهم ترو نادیده بگیرید. ازدواج تو هر زمان و موقعتی می تونه برای ادم پیش بیاد. مثلا فکر کنید به خاطر اینکه ازدواجتون دیر نشه با یه خانوم ایرانی ازدواج کنید اما همیشه از اینکه مهاجرت نکردید و زندگی متوسطی تو ایران دارید غبطه بخورید. ولی نمی شه اصلا پیش بینی کرد که شما وضعیتتون اونجا چطوری می شه و می تونید یه ازدواج موفق داشته باشید یا نه. در مورد تفاوت فرهنگیتون به نظرم با همون اقوامتون که تجربشو دارند صحبت کنید. تو این یه مورد خاص کسی که تجربشو داره می تونه نظر درست بده.
    بعدشم باید تصمیمتونو بگیرید و اولویتاتونو مشخص کنید. ازدواج موفق و مطمئن براتون مهم تره یا زندگی شغلی و مالی تون.
    هر کدومو انتخاب کنید باید روی اون یکی ریسک کنید.
    هر دوتاش تو اولویت هستن برام ولی راست میگین نمیشه همه چی رو باهم خواست باید رو یکیش ریسک کرد فک میکنم زندگی مالی و شغلی واسم در اولویت باشه چون همینجام اگه شغل مناسب و پول کافی نداشته باشم به طبعش نمیتونم ازدواج مطمئنی هم داشته باشم ازدواج که هیچ اصلا زندگی مطمئنی نمیتونم داشته باشم
    "در مورد ازدواج یه جا خوندم که نباید خودتونو محدود به زمان و سن بکنید.چون باعث می شه اولویتای مهم ترو نادیده بگیرید"
    اینم جمله ی خیلی خوبی بود
    ممنون

8. کاربران زیر از moeinvk بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    49092
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوستان من برای مهاجرت به آلمان از طریق موسسه مهاجرتی میرداماد اقدام کردم. این موسسه واقعا خیلی خوب کمک کردن الانم پذیرش دانشگاهم اومده و یک ماه دیگه مهاجرت میکنم.

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    49122
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام من برای مهاجرت به اۀمان اقدام کردم و موسسه مهاجرتی میرداماد رو انتخاب گردم واسه این کار. این که شما هم میگیید موسسه خوبیه دلمو قرص تر کرد.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد