نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: جلسه خواستگاری و دروغ مصلحتی

1424
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36682
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

جلسه خواستگاری و دروغ مصلحتی

سلام دوستان.
    پسری 24 ساله هستم.

قرار است به خواستگاری دختر خانمی بروم که خانواده‌اش بسیار مذهبی هستند. (خودش را نمیدونم!)

من خودم درحال حاضر نه نماز میخونم و نه روزه میگیرم.

مطمئن هستم اگر راستش رو بگویم این دختر خانمو با مخالفت خانواده اش از دست میدم.

میخواستم بدونم بنظر شما آیا اشکالی دارد فعلا بطور مصلحتی بگویم نماز و روزه میگیرم. بعد ها با خود دختر خانم در مورد این قضیه حرف بزنم تا به نتیجه برسیم؟

حتی حاضر بخاطر ایشون تموم نماز و روزه هامو بگیرم چوری که نفهمند.

اصلا شاید در آینده خودم بدون در نظر گرفتن ایشون هم تصمیم به به تغییر بگیرم که احتمالش هم بالا هست. اما خب الان نیستم...

باتشکر

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,186 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

پاسخ : جلسه خواستگاری و دروغ مصلحتی

خواندن نماز و گرفتن روزه چیزی هست بین خدا و بنده اش
    و هرزمان توبه کنید خدا شما را میبخشد
    میتونید از ته دل توبه کنید و تصمیم بگیرین از امروز نماز هاتون بخونین و دیگه روزه بگیرین و تلاش کنید در حد توان روزه قضا هم ادا کنید
    وقتی رفتن خواستگاری ازتون سوال میکنن به واجبات و نماز و روزه تا چه حد پایبند هسین شما میگن به حد واجبات پایبندم ک دروغ نمیگین چون از الان تصمیم گرفتین پایبند باشین
    اگه پرسیدن تو گدشته چطور بودین بگین منم مثه بعضی جوانها کمی و کاستی هایی داشتم ک تلاش در جبران دارم و ان شاالله موفق میشم تا دینی گردنم نمونه
    اینجوری دروغی در کار نیس
    خدا بردن ابروی بنده ای خوشش نمیاد حتی اگه ابروی خودتون باشه.
    فقط توبه واقعی کنید تا ببینید نتیجه اش را.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12497
    تشکـر
    1,041
    تشکر شده 580 بار در 275 پست
    میزان امتیاز
    10

ضمن عرض سلام و احترام
    دوست گرامی صحبتهام رو بصورت نکته ای و با جدیت عرض میکنم :

1-به هیچ عنوان زندگی مشترک رو با دروغ و فریب یا حتی ظاهرسازی شروع نکنید...نه به خود شخص و نه به خونوادش...هرگز در هیچ لحظه ای
    از زندگیتون صداقت و درستی رو فدای رسیدن به چیزی یا نتیجه ای لحظه ای نکنید...مخصوصا زندگی مشترک که مهمترین بخش زندگیتونه...

2-نماز و روزه ای که بخواین بخاطر یه انسان دیگه بخونید رو 100 درصد مطمئن باشید که کوچکترین ارزشی نخواهد داشت و به کل از بیخ باطل...
    انجام وظایف شرعی باید قلبا و با خواست شخص و نیت پاک و فقط و فقط برای خداوند باشه...پس خودتون و دیگران رو با چنین افکاری گول نزنید...

3-اگر الان نمیتونید تغییری تو خودتون ایجاد کنید پس عجله نکنید و صبر و تحمل پیشه کنید و اگر واقعا میخواین تبدیل به انسانی نمازخوان بشید
    اول این قضیه رو برای خودتون روشن کنید و از همین الان شروع کنید به مرور زمان تبدیل به همون انسانی که از لحاظ اعتقادی میخواید بشید...
    و بعدش که تبدیل به اون انسان مورد نظر شدید اونوقت پا پیش بزارید برای کارهای دیگه.همونطور که بالاتر گفتم: صداقت و درستی از همون اول کار
    درضمن اگر هرکاریم تا به اینجا کردید خداوند با توبه ی واقعیه شما مطمئنا میبخشه و مهم اینه که از اینجا به بعد چه میکنید...پس اراده کنید و شروع
    (اگر واقعا به خدا اعتقاد دارید راهش همینه...اگر ندارید هم که بحثش جداست و خب باز هم تصمیم و زندگی متعلق به شماست)

4-در تاپیکی دیگه به موضوع حجاب اون خانم اشاره کردید که در ظاهر یجور هستن اما در صفحه مجازی جور دیگری بودند...ببینید دوست عزیز
    برادرانه و صادقانه یه نکته ای رو میخوام جدا از حرفهای بالا و خیلی کلی در مورد شروع زندگی مشترک بهتون بگم : محض اینکه یک نفر رو تازه
    دیدید و حالا از ظاهرشون خوشتون اومده یا هرچیزه دیگه هول نشید...به هیچ عنوان عجله نکنید و نزارید احساس جای تصمیمات عقل رو بگیره
    دوران شناخت و نامزدی و یا حتی عقد رو برای همین چیزها گذاشتن...تاکید میکنم : شناخت شناخت شناخت...تا میتونین وقت بزارین برای شناخت
    به زندگی های دور برتون نگاه کنید...درس بگیرید از شکستهای بقیه و جنگ و دعواها و جدایی هایی که داشتن...آیینه های عبرت بسیاری دور و
    اطراف شما و حتی در همین فضای مجازی هست...و همشون به این برمیگرده که وقت کافی برای شناخت همدیگه و اینکه ببینن واقعا برای هم
    ساخته شده بودن یا نه نذاشتن...اونموقع که باید چشمهارو باز میکردن و به شدت جزئیات رفتاری و گفتاری و تفکرات و اعتقادات همدیگرو میشناختن
    اینکارو نکردن و خیلی عجولانه و بچگانه فقط از یه ویژگیه همدیگه خوششون اومده و سریع رفتن زیر یه سقف و تازه جاییکه دیگه باید چشماشون
    بسته میشده برعکس شروع شده به باز شدن و شروع کردن به دیدن ویژگیهای وحشتناکی که اصلا تا قبل از اون نمیتونستن تحمل کنن...و بدبختی

پس از تجربیات دیگران تا به اینجای دنیا درس بگیرید و زندیگتون رو از همون اول با قدمهای استوار و درست شروع کنید.ظاهربین نباشید...
    هر اونچه که لازم بود گفته بشه رو عرض کردم...دیگه تفکر و تصمیم نهایی با شماست...سلامت و سربلند باشید.
    ویرایش توسط YAshin.SAhAkiyAn : 09-20-2017 در ساعت 05:40 PM

4. 2 کاربران زیر از YAshin.SAhAkiyAn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36148
    تشکـر
    4
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

قرار است به خواستگاری دختر خانمی بروم که خانواده‌اش بسیار مذهبی هستند. (خودش را نمیدونم!)

میخواستم بدونم بنظر شما آیا اشکالی دارد فعلا بطور مصلحتی بگویم نماز و روزه میگیرم. بعد ها با خود دختر خانم در مورد این قضیه حرف بزنم تا به نتیجه برسیم؟

اصلا شاید در آینده خودم بدون در نظر گرفتن ایشون هم تصمیم به به تغییر بگیرم که

سلام.برادر محترم اگردخترخانم واقعا مذهبی هستن ونمازوروزه براشون مهمه وبرای شما نه ایشون روآزلگارنرید شمامیگید ایشون رو خوب نمیشناسیدواز طرزآشناییتون هم صحبتی نکردید امااگرمیدونید اعتقادات براشون مهمه راستش بگید.شایدخوبیهای دیگتون درنظرگرفتن باهاتون راه اومدن شاید هم نه. موفق باشید.اما حتما صداقت داشته باشید. اعتمادبه نفس

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32580
    تشکـر
    46
    تشکر شده 85 بار در 56 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ :

تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست 14.jpg   images.jpg  
    ویرایش توسط برزین : 09-21-2017 در ساعت 04:40 PM
    امضای ایشان
    هیچ کس ، هرگز ، به هدفی که نمی بیند ، نخواهد رسید

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36687
    تشکـر
    46
    تشکر شده 125 بار در 97 پست
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط Sajaad007 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    پسری 24 ساله هستم.

اصلا شاید در آینده خودم بدون در نظر گرفتن ایشون هم تصمیم به به تغییر بگیرم که احتمالش هم بالا هست. اما خب الان نیستم...

باتشکر
    سلام به نظر من اولین بار که دیدینش،راستشو بهش بگین،صادقانه بگید که منم نماز روزه برام مهمه و مطمان باشین کوتاهی نمیکنم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)