نمایش نتایج: از 1 به 17 از 17

موضوع: بلد نیستم با دیگران حرف بزنم

18427
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35641
    تشکـر
    16
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

بلد نیستم با دیگران حرف بزنم

سلام به همه دوستان.
    من تو آداب معاشرت و صحبت کردن به شدت ضعف دارم و اصلا اینکار رو بلد نیستم. مثلا جدیدا وارد محیط کار شدم( مدرسه) اما اصلا نمیدونم چطوری با همکارام ارتباط برقرار کم، اصلا چی بگم و.... نه آداب معاشرت بلدم و بعد از سلام و علیک میمونم چی بگم و حرفم تموم میشه و هم حرفی برای گفتن ندارم. حتی وقتی کسی حرفی میزنه میمونم چی جواب بدم و زبونم بند میاد.
    این مسئله واقعا خیلی دردسر ساز میشه برام و باعث میشه خیلی موقعیت هارو از دست بدم. خواهش میکنم کمکم کنید چطور این چیزا رو یاد بگیرم؟؟؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : بلد نیستم با دیگران حرف بزنم

آداب اولیه را رعایت کنید
    نشان دادن ادب و احترام کار سختی نیست. به زبان آوردن «لطفاً»، «خواهش می‌کنم»، «ممنونم» و «عذر می‌خواهم» کار آسانی است. این عبارات نشان می‌دهد که برای دیگران احترام قائل هستید. حتی اگر فردی بی‌ادب باشد و اصلاً از او خوشتان نیاید، خیلی بهتر است که شما مودبانه رفتار کنید تا اینکه بخواهید به سطح تربیت او نزول کنید.
    آقایان، در محیط‌های بسته کلاهتان را بردارید
    این روزها خیلی از مردان جوان از این واقعیت آگاه نیستند که گذاشتن کلاه در محیط‌های بسته بی‌ادبانه است. آقایان عزیز، وقتی وارد ساختمانی می‌شوید کلاهتان را از سرتان بردارید!
    در را نگه دارید
    این قانون فقط مخصوص مردها نیست. بله، درست است که آقایان باید در را برای خانم‌ها نگه دارند و بگذارند که خانم‌ها زودتر از آنها وارد شده یا خارج شوند اما خانم‌ها هم باید همین کار را برای افراد سالخورده یا کسانیکه دستشان پر است انجام دهند.
    وقت‌شناس باشید
    هیچ چیز بدتر از منتظر نگه داشتن دیگران نیست. این کار واقعاً بی‌ادبانه است و نشان می‌دهد برای وقت دیگران ارزش قائل نیستید. اگر عادت دارید که همیشه دیر بر سر قرارهایتان می‌رسید، ساعتتان را ۱۰ تا ۱۵ دقیقه عقب بکشید تا سر ساعت برسید.
    در انظار عمومی خودتان را آرایش نکنید
    اگر نیاز است که روی صورتتان کاری انجام دهید، موهایتان را شانه بزنید و یا آرایش کنید، سعی کنید این کار را جلو چشم بقیه و در محیط عمومی انجام ندهید. به سرویس بهداشتی آن محل بروید و یا صبر کنید تا به خانه بروید. خانم‌ها، زدن سریع رژلب بدون آینه اشکالی ندارد اما درست نیست که کیف لوازم آرایشتان را در یک محیط عمومی بیرون بیاورید و با آینه جیبی شروع به آرایش کردن خودتان کنید. همچنین گرفتن ناخن‌ها یا لاک زدن هم در محیط‌های عمومی کار نادرستی است.
    تا حد امکان در محیط‌های عمومی کمتر آدامس بجوید
    اگر به دلیلی منطقی مثل خوشبو کردن دهان یا از بین بردن خشکی دهان، باید آدامس بجوید، سعی کنید این کار را در ماشینتان و بین راه انجام دهید. اگر واقعاً لازم است که در یک محیط عمومی آدامس بجوید، سعی کنید این کار را آرام‌تر انجام دهید و از باد کردن آن یا ایجاد صدای بلند با آدامس خودداری کنید.
    زنگ موبایلتان را در صورت لزوم خاموش کنید
    اولین کاری که بعد از وارد شدن به یک محیط عمومی می‌کنید این است که زنگ موبایلتان را خاموش کنید. به خاطر داشته باشید که نیازی نیست به همه تماس‌هایی که با شما گرفته می‌شود همان لحظه پاسخ دهید. اگر می‌دانید که تماسی ضروری است، عذرخواهی کنید و به محیط یا اتاق دیگری رفته و آنجا با تلفن صحبت کنید. سعی کنید مکالمه‌تان پشت تلفن کوتاه باشد و از طرف مقابل بخواهید که در اولین فرصت با او تماس بگیرید.
    مودبانه حرف بزنید
    وقتی با کسی صحبت می‌کنید، چه سر کار باشد و چه در محیط اجتماعی‌تر، هیچوقت درمورد پول، مذهب و سیاست حرف نزنید. این موضوعات بسیار حساس هستند و می‌تواند موجب انفجار احساسی شما یا طرف‌مقابلتان شود و همین مسئله باعث شود صدایتان را بالا ببرید، حتی فریاد کشیده یا از الفاظ نادرست استفاده کنید.
    رفتار خوب نشاندهنده این است که برای دیگران ارزش و احترام قائلید و از تربیت خوبی برخوردارید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    34739
    تشکـر
    35
    تشکر شده 121 بار در 88 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi55 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان.
    من تو آداب معاشرت و صحبت کردن به شدت ضعف دارم و اصلا اینکار رو بلد نیستم. مثلا جدیدا وارد محیط کار شدم( مدرسه) اما اصلا نمیدونم چطوری با همکارام ارتباط برقرار کم، اصلا چی بگم و.... نه آداب معاشرت بلدم و بعد از سلام و علیک میمونم چی بگم و حرفم تموم میشه و هم حرفی برای گفتن ندارم. حتی وقتی کسی حرفی میزنه میمونم چی جواب بدم و زبونم بند میاد.
    این مسئله واقعا خیلی دردسر ساز میشه برام و باعث میشه خیلی موقعیت هارو از دست بدم. خواهش میکنم کمکم کنید چطور این چیزا رو یاد بگیرم؟؟؟
    منم مثل توام

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35641
    تشکـر
    16
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    آداب اولیه را رعایت کنید
    نشان دادن ادب و احترام کار سختی نیست. به زبان آوردن «لطفاً»، «خواهش می‌کنم»، «ممنونم» و «عذر می‌خواهم» کار آسانی است. این عبارات نشان می‌دهد که برای دیگران احترام قائل هستید. حتی اگر فردی بی‌ادب باشد و اصلاً از او خوشتان نیاید، خیلی بهتر است که شما مودبانه رفتار کنید تا اینکه بخواهید به سطح تربیت او نزول کنید.
    آقایان، در محیط‌های بسته کلاهتان را بردارید
    این روزها خیلی از مردان جوان از این واقعیت آگاه نیستند که گذاشتن کلاه در محیط‌های بسته بی‌ادبانه است. آقایان عزیز، وقتی وارد ساختمانی می‌شوید کلاهتان را از سرتان بردارید!
    در را نگه دارید
    این قانون فقط مخصوص مردها نیست. بله، درست است که آقایان باید در را برای خانم‌ها نگه دارند و بگذارند که خانم‌ها زودتر از آنها وارد شده یا خارج شوند اما خانم‌ها هم باید همین کار را برای افراد سالخورده یا کسانیکه دستشان پر است انجام دهند.
    وقت‌شناس باشید
    هیچ چیز بدتر از منتظر نگه داشتن دیگران نیست. این کار واقعاً بی‌ادبانه است و نشان می‌دهد برای وقت دیگران ارزش قائل نیستید. اگر عادت دارید که همیشه دیر بر سر قرارهایتان می‌رسید، ساعتتان را ۱۰ تا ۱۵ دقیقه عقب بکشید تا سر ساعت برسید.
    در انظار عمومی خودتان را آرایش نکنید
    اگر نیاز است که روی صورتتان کاری انجام دهید، موهایتان را شانه بزنید و یا آرایش کنید، سعی کنید این کار را جلو چشم بقیه و در محیط عمومی انجام ندهید. به سرویس بهداشتی آن محل بروید و یا صبر کنید تا به خانه بروید. خانم‌ها، زدن سریع رژلب بدون آینه اشکالی ندارد اما درست نیست که کیف لوازم آرایشتان را در یک محیط عمومی بیرون بیاورید و با آینه جیبی شروع به آرایش کردن خودتان کنید. همچنین گرفتن ناخن‌ها یا لاک زدن هم در محیط‌های عمومی کار نادرستی است.
    تا حد امکان در محیط‌های عمومی کمتر آدامس بجوید
    اگر به دلیلی منطقی مثل خوشبو کردن دهان یا از بین بردن خشکی دهان، باید آدامس بجوید، سعی کنید این کار را در ماشینتان و بین راه انجام دهید. اگر واقعاً لازم است که در یک محیط عمومی آدامس بجوید، سعی کنید این کار را آرام‌تر انجام دهید و از باد کردن آن یا ایجاد صدای بلند با آدامس خودداری کنید.
    زنگ موبایلتان را در صورت لزوم خاموش کنید
    اولین کاری که بعد از وارد شدن به یک محیط عمومی می‌کنید این است که زنگ موبایلتان را خاموش کنید. به خاطر داشته باشید که نیازی نیست به همه تماس‌هایی که با شما گرفته می‌شود همان لحظه پاسخ دهید. اگر می‌دانید که تماسی ضروری است، عذرخواهی کنید و به محیط یا اتاق دیگری رفته و آنجا با تلفن صحبت کنید. سعی کنید مکالمه‌تان پشت تلفن کوتاه باشد و از طرف مقابل بخواهید که در اولین فرصت با او تماس بگیرید.
    مودبانه حرف بزنید
    وقتی با کسی صحبت می‌کنید، چه سر کار باشد و چه در محیط اجتماعی‌تر، هیچوقت درمورد پول، مذهب و سیاست حرف نزنید. این موضوعات بسیار حساس هستند و می‌تواند موجب انفجار احساسی شما یا طرف‌مقابلتان شود و همین مسئله باعث شود صدایتان را بالا ببرید، حتی فریاد کشیده یا از الفاظ نادرست استفاده کنید.
    رفتار خوب نشاندهنده این است که برای دیگران ارزش و احترام قائلید و از تربیت خوبی برخوردارید
    مرسی اما سوال من کاملا چیز دیگه ای بود و این مطالب ربطی به مشکل من نداشت که کمکی بکنه به حل مشکلم.
    ببخشید ولی شما فقط یک جواب کلی رو برای همه فقط کپی میکنید؟

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35641
    تشکـر
    16
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط قیامت نمایش پست ها
    منم مثل توام
    سلام. خب برای این مشکل کاری هم کردی که درست بشه؟ اگه اره، چه کاری

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    34739
    تشکـر
    35
    میزان امتیاز
    0

سلام. خب برای این مشکل کاری هم کردی که درست بشه؟ اگه اره، چه کاری
    اره ولی خیلی خوب نشدم
    میدونی یه ذره خودمو بیخیال گرفتم و حالت نازک نارنجی بودن و حساس بودنم رو گذاشتم کنار
    سعی کردم بلند و جنگنده حرف بزنم
    نه اینکه یواش و مثل مظلوم ها
    از خجالت کشیدن تو جمع از سرخ شدن از تایید نشدن حرفام نترسیدم
    ما کلا یه اخلاقی داریم اگر حرفی بزنیم و حتی یه نفر تاییدش نکنه احساس ناامیدی شدیدی میکنیم نظر دیگران برامون خیلی مهمه و مدت ها میریم تو فکر کاری که انجام دادیم
    زیادی حساسیم
    گاهی وقتا شاید جمعی باشه که هیچ یک از حرفای شمارو تایید نکنه دلیلی بر ضعف شما نیست
    اگرم ضعفی باشه میتونید بعدا اصلاحش کنید نه اینکه برید تو فکر که چرا این حرفو زدید

8. کاربران زیر از قیامت بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35641
    تشکـر
    16
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

اره ولی خیلی خوب نشدم
    میدونی یه ذره خودمو بیخیال گرفتم و حالت نازک نارنجی بودن و حساس بودنم رو گذاشتم کنار
    سعی کردم بلند و جنگنده حرف بزنم
    نه اینکه یواش و مثل مظلوم ها
    از خجالت کشیدن تو جمع از سرخ شدن از تایید نشدن حرفام نترسیدم
    ما کلا یه اخلاقی داریم اگر حرفی بزنیم و حتی یه نفر تاییدش نکنه احساس ناامیدی شدیدی میکنیم نظر دیگران برامون خیلی مهمه و مدت ها میریم تو فکر کاری که انجام دادیم
    زیادی حساسیم
    گاهی وقتا شاید جمعی باشه که هیچ یک از حرفای شمارو تایید نکنه دلیلی بر ضعف شما نیست
    اگرم ضعفی باشه میتونید بعدا اصلاحش کنید نه اینکه برید تو فکر که چرا این حرفو زدید
    درسته، این موارد بدون اینکه خودم بدونم خیلی مانع ارتباط برقرار کردنم شده، امیدوارم با رعایتشون خیلی بهتر بشم. اینا به شما زیاد کمک نکرد؟ خب فکر نکردید این مشکل رو چطور حلش کنید؟

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35641
    تشکـر
    16
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

امروز بازم یکی از همسایه های جدید منو تو خیابون دید خودشو معرفی کرد گفت منو میشناسه و... ولی من نمیدونستم دقیقا چی بگم اون لحظه زبونم بند اومده بود... یا ابروم رفت یا طرف فکر میکنه مزاحم شده و من کلاس گذاشتم گرم جواب ندادم...
    هر روز ازین اتفاقا داره میفته، دوستان هی شوخی میکنند هی حرفهایی میزنند که سر صحبت رو باز کنند ولی من زبونم بند میاد و اصلا حاضر جواب نیستم که هیچی حرف زدن عادیمم بلد نیستم.

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14313
    تشکـر
    18
    تشکر شده 70 بار در 55 پست
    میزان امتیاز
    9

برو با شگاه اقایی به این موضوع فکر نکن

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,186 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام
    باید کم کم شروع کنید
    اول چیزهای عادی را برای خودتون برنامه ریزی کنید تو گفت گوها
    مثلا بعد سلام و احوالپرسی باید حال طرف را بپرسین؛حالتون چطوره خوبین؟!
    بعد از اون چه خبرا
    اگه طرف صمیمی باشه حال خانواده را می پرسی
    ببین دوست گرامی بشین پیش خودت فک کن و رو برگه بنویس اینجوری تمرکزت بیشتره
    مثلا بنویس افراد صمیمی مثله خانواده و دوستان و فامیل (گفت و گو صمیمی و دیالوگ های ثابت )
    همکارا(گفت و گو صمیمی اما با رعایت فاصله)
    همسایه و افراد از این جمع (گفت و گو صمیمی )
    بعد ببین تو برخوردهایی ک دارین اونا چجوری برخورد میکنن و خودت هم همونجور باش
    برای جواب به سوالهاشون عجله نکن ک باعث استرس تون بشه ی نفس بکشین و با لبخند و آرامش جواب بدین.

13. کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6495
    تشکـر
    492
    تشکر شده 306 بار در 164 پست
    میزان امتیاز
    10

مشکل گفتاری چطور؟
    مثل لکنت زبان، ندارید؟
    این سوال رو پرسیدم چون که لکنت زبان یکی از واکنش های اولیه که داره اینه که فرد نمی خواد قبول کنه که لکنت داره و می خواد مشکل رو جای دیگه حل کنه..

15. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35641
    تشکـر
    16
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط arameshh نمایش پست ها
    مشکل گفتاری چطور؟
    مثل لکنت زبان، ندارید؟
    این سوال رو پرسیدم چون که لکنت زبان یکی از واکنش های اولیه که داره اینه که فرد نمی خواد قبول کنه که لکنت داره و می خواد مشکل رو جای دیگه حل کنه..

نه گفتارم عادیه. مشکلم اینه که بلد نیستم چی بگم و چطور رابطه برقرار کنم

16. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35641
    تشکـر
    16
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط panatel نمایش پست ها
    برو با شگاه اقایی به این موضوع فکر نکن

به همین سادگی؟ بهش فکر نکن؟ :-d
    باشگاه هم یمدت میرفتم اما اونجا هم نمیتونستم وارد جمع دیگران بهم. بلد نیستم چطور برم تو جمعشون، اصلا برم و اونا خودشونم باهام صحبت کنند چی بگم و چطور بحثو ادامه بدم، خمونجا هم خیلی ها دوستانه رفتار میکردند یا سر صحبتو باز میکردند اما من هیچی بلد نبودم که بگم، از چی بگم و... اینجوری بیشتر ادم اذیت میشه، بخاطر همین و یسری دیگه از مسائل مثل اعتماد به نفس نداشتن و تنبلی و... ولش کردم

17. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    34739
    تشکـر
    35
    میزان امتیاز
    0

به همین سادگی؟ بهش فکر نکن؟ :-d
    باشگاه هم یمدت میرفتم اما اونجا هم نمیتونستم وارد جمع دیگران بهم. بلد نیستم چطور برم تو جمعشون، اصلا برم و اونا خودشونم باهام صحبت کنند چی بگم و چطور بحثو ادامه بدم، خمونجا هم خیلی ها دوستانه رفتار میکردند یا سر صحبتو باز میکردند اما من هیچی بلد نبودم که بگم، از چی بگم و... اینجوری بیشتر ادم اذیت میشه، بخاطر همین و یسری دیگه از مسائل مثل اعتماد به نفس نداشتن و تنبلی و... ولش کردم
    به نظرم زیادی تو فکر میری و درون گرا هستی شدید
    بزار هر کسی هر جور میخواد راجبت فکر کنه زیاد حساس نباش
    مگه گناه کبیره کردی که انقد عذاب وجدان داری اونام خودشون مثل تو بودن حتی بدتر از بس حرف زدن و خودخواه بودن الان راحت میتونن صحبت کنن با همه
    اداب معاشرت یه مهارته ک باید با تجربه یاد بگیری حالا خیلی ها اونو زود بدست اوردن چون از بچگی حرف میزدن تو جمع و بعضی ها هم چون درون گرا هستن دیر بدست میارن
    شما دقت کن
    اول اینکه یه خاطر این مسئله زیاد ناراحت نباش چون جرمی نکردی یه مهارت اجتماعی بلد نیستی
    دوم اینکه این مهارتو با صحبت کردن و تو جمع بودن و مدیریت یه گروه میتونی بدست بیاری با کتاب خوندن و رفتن پیش مشاور شاید نتونی
    خیلی خوبه که شغلت معلمیه چون مهارت بالایی میخواد و همین به مرور زمان تو رو تبدیل به یه ادمی میکنه که همه از دستش کلافه شدن از بس حرف داره برا گفتن
    سوالی داشتی بگو

18. کاربران زیر از قیامت بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35641
    تشکـر
    16
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

به نظرم زیادی تو فکر میری و درون گرا هستی شدید
    بزار هر کسی هر جور میخواد راجبت فکر کنه زیاد حساس نباش
    مگه گناه کبیره کردی که انقد عذاب وجدان داری اونام خودشون مثل تو بودن حتی بدتر از بس حرف زدن و خودخواه بودن الان راحت میتونن صحبت کنن با همه
    اداب معاشرت یه مهارته ک باید با تجربه یاد بگیری حالا خیلی ها اونو زود بدست اوردن چون از بچگی حرف میزدن تو جمع و بعضی ها هم چون درون گرا هستن دیر بدست میارن
    شما دقت کن
    اول اینکه یه خاطر این مسئله زیاد ناراحت نباش چون جرمی نکردی یه مهارت اجتماعی بلد نیستی
    دوم اینکه این مهارتو با صحبت کردن و تو جمع بودن و مدیریت یه گروه میتونی بدست بیاری با کتاب خوندن و رفتن پیش مشاور شاید نتونی
    خیلی خوبه که شغلت معلمیه چون مهارت بالایی میخواد و همین به مرور زمان تو رو تبدیل به یه ادمی میکنه که همه از دستش کلافه شدن از بس حرف داره برا گفتن
    سوالی داشتی بگو

عذاب وجدان که ندارم که دیگران چی فک میکنن یا گناهی مرتکب شده باشم... بیشتر خودم اذیت میشم که همیشه تنها و جدا افتاده‌م.. درحالی که خودم دوست دارم کلی رفیق داشته باشم و بتونم سریع با همه رفیق بشم...

درمورد یاد گرفتنشم خیلی تو جمع ها بودم تو دانشگاه و خوابگاه... اما هنوز همون آدم قبلیم

20. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

امروز بازم یکی از همسایه های جدید منو تو خیابون دید خودشو معرفی کرد گفت منو میشناسه و... ولی من نمیدونستم دقیقا چی بگم اون لحظه زبونم بند اومده بود... یا ابروم رفت یا طرف فکر میکنه مزاحم شده و من کلاس گذاشتم گرم جواب ندادم...
    هر روز ازین اتفاقا داره میفته، دوستان هی شوخی میکنند هی حرفهایی میزنند که سر صحبت رو باز کنند ولی من زبونم بند میاد و اصلا حاضر جواب نیستم که هیچی حرف زدن عادیمم بلد نیستم.
    سلام
    خوب همسایه شما گفت که میشناسمت اولین فکری که به ذهنت رسید چی بود؟ خیلی ساده من شما را به خاطر نمی آرم. میشه بگید از کجا منو میشناسید اینها تقریبا اولین فکری هست که به ذهنتان میرسد از گفتن افکارتان نترسید حالا شاید یک ذره عذاب وجدان بگیرید که مطلبی که گفتم درست بود یا نه؟ اگر یک کودک خردسال که دارد راه رفتن یاد میگیرد از ترس افتادن به تلاشش ادامه ندهد هیچ وقت راه رفتن را یاد نمی گیرد پس از اشتباه کردن نترسید تا اشتباه نکنید یاد نمیگیرید که درستش چیست هیچ کس از اول ناطق خوبی به دنیا نیامده به مرور و با تمرین به این مرحله رسیده شما هم سعی کنید افکارتان را به زبان بیاورید

21. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    30982
    تشکـر
    459
    تشکر شده 875 بار در 507 پست
    میزان امتیاز
    8

خیلی بده حتما مادرو پدرتون وقتی کوچیکتر بودید شمارو از جامعه دور کردن که اینطوری شدید
    ولی اشکال نداره
    بقیه راهو میتونین خودتون برید
    شاید خنده دار بنظر بیاد
    ولی با خودتون تو اینه صحبت کنید
    یا حتی صداتونو ضبط کنید و تمرین کنید
    به خودتون بگید چه خبرو به خودتون جواب بدید
    و انواع سوالای روزمره که دیگران ممکنه ازتون بپرسن
    اگه می خواید همیشه حرفی واسه گفتن داشته باشید اخبار روزو
    حالا تو هر رشته که علاقه داریسد دنبال کنید
    اطلاعات عمومیتون رو بالا ببرید
    بعضیا هستن که بلانسبت از مخ خالی هستن و حراف
    بعضیا هستند دارای اطلاعات عمومی بالا ولی ساکت
    سعی کنید هم اطلاعاتتون بالا ببرید هم با صحبت کردن و تمرین کردن یاد بگیرید چطوری انتقالشون بدید
    امضای ایشان
    دندانم شکست

برای سنگریزه ای که در غذایم بود

دردم گرفت

نه برای دندانم

برای کم شدن سوی چشم مادرم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)