نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14

موضوع: اطلاعاتی راجع به قانون مهریه و طلاق

2705
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36730
    تشکـر
    15
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

اطلاعاتی راجع به قانون مهریه و طلاق

سلام . من تصمیم گرفتم به علت دروغ و خیانت و رابطه سرد و بدون عشقی که داشتم جدا بشم الان یک هفته است خونه پدرم هستم. الان چند تا سوال دارم
    1 شوهرم دو هفته پیش ماشین دست دوم خرید ولی هنوز سند نزده است ایا حتما باید سند بنامش زده بشه که بشه به عنوان مهریه توقیفش کرد و ایا با قولنامه هم میشه.اگه هیچکدوم انجام نده چی نمیتونم ثابت کنم پولشو به حساب یکی دیگه واریز کرده.
    2- شوهرم کارمنده ماهی چهارتومن حقوق میگیره ولی تقریبا ماهی دو سیصد قسط داره البته از بانکهای دیگه یعنی مستقیم از حقوقش کم نمیشه حالا مهریه من یک چهارم از باقیماندشه یا از کلشه. ایا درسته تا قبل طلاق یک سوم میرسه
    3مهریه من پانصد وچهارده تاست ایا میشه از اول همشو قسطی کرد یا باید صد و ده تا شو یا یک تعدادیشو نقد بده
    4- ممنوع الخروج کردن به علت مهریه ایا بعد از دادن اقساط یا گذاشتن وثیقه از بین میره
    5_ واسه بردن جهیزیه ام خودم میتونم برم بیارم چون من سیاهه ندارم یا باید از طریق قانونی اقدام کنم.
    ممنون میشم جواب بدین.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : لطفا کسانی که اطلاعات راجع به قانون مهریه و طلاق دارند راهنماییم کنند.

سلام
    زوجه به میزان مهریه ای که دارد می تواند به همان میزان اموال منقول و غیر منقول را ظبط کند و اگر وثیقه ای که ارزشش بیشتر از مهریه باشد طی مراحلی ممنوع الخروجی از بین برود مهریه عندالمطالبه است لذا همه اموال نقدی و غیر نقدی که به نام شوهرتان هست قابل پرداخت هست و در صورت عدم توانایی در پرداخت مهریه زوج درخواست اعسار می کند که دادگاه با بررسی گفته های دو طرف و همچنین تحقیق درباره اموال منقول و غیر منقول و همچنین حقوق ماهانه و... رای صادر می کند این هم بستگی به تمکن و دارایی زوج دارد تا حدی که از نظر دادگاه زوج بتواند نقدی پرداخت میشود مابقی با توجه به درآمد زوج قسط بندی میشود ضمنا در صورت عدم پرداخت یا تعلل در پرداخت وجه مهریه تا سقف 110 سکه زوجه میتواند با شکایت زوج را به زندان بیاندازد ولی پرداخت مابقی مهریه همچنان بر ذمه زوج خواهد بود یعنی اگر ارث و یا مالی به زوج برسد قابل دریافت توسط زوجه خواهد بود

3. 2 کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    تشکر شده 530 بار در 398 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط الهام5566 نمایش پست ها
    سلام . من تصمیم گرفتم به علت دروغ و خیانت و رابطه سرد و بدون عشقی که داشتم جدا بشم الان یک هفته است خونه پدرم هستم. الان چند تا سوال دارم
    1 شوهرم دو هفته پیش ماشین دست دوم خرید ولی هنوز سند نزده است ایا حتما باید سند بنامش زده بشه که بشه به عنوان مهریه توقیفش کرد و ایا با قولنامه هم میشه.اگه هیچکدوم انجام نده چی نمیتونم ثابت کنم پولشو به حساب یکی دیگه واریز کرده.
    2- شوهرم کارمنده ماهی چهارتومن حقوق میگیره ولی تقریبا ماهی دو سیصد قسط داره البته از بانکهای دیگه یعنی مستقیم از حقوقش کم نمیشه حالا مهریه من یک چهارم از باقیماندشه یا از کلشه. ایا درسته تا قبل طلاق یک سوم میرسه
    3مهریه من پانصد وچهارده تاست ایا میشه از اول همشو قسطی کرد یا باید صد و ده تا شو یا یک تعدادیشو نقد بده
    4- ممنوع الخروج کردن به علت مهریه ایا بعد از دادن اقساط یا گذاشتن وثیقه از بین میره
    5_ واسه بردن جهیزیه ام خودم میتونم برم بیارم چون من سیاهه ندارم یا باید از طریق قانونی اقدام کنم.
    ممنون میشم جواب بدین.

تو دادگاهها وکیل مجانی هست می تونید راهنمایی بگیرید

تا جایی که من اطلاع دارم سند ماشین باید به نام همسرتون باشه البته با شک میگم
    مهریه تا 110 برای همه اجباریه و می تونه زندانی شدن برای مرد رو به ارمغان بیاره بیشتر از اون برای مردایی که دارن اجباریه و اموال توسط دادگاه به نفع زن مصادره میشه

اینکه با توافق از هم جدا بشید رو بررسی کردید؟
    امضای ایشان
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

برای کسانی که قوانین سرسختانه در زندگی شون میذارن:

به جای تمرکز بر روی نتایج ، به تلاش های خود بیندیشیم و برنامه ریزی کنیم.
    نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

5. 2 کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36730
    تشکـر
    15
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط آرش67 نمایش پست ها
    تو دادگاهها وکیل مجانی هست می تونید راهنمایی بگیرید

تا جایی که من اطلاع دارم سند ماشین باید به نام همسرتون باشه البته با شک میگم
    مهریه تا 110 برای همه اجباریه و می تونه زندانی شدن برای مرد رو به ارمغان بیاره بیشتر از اون برای مردایی که دارن اجباریه و اموال توسط دادگاه به نفع زن مصادره میشه

اینکه با توافق از هم جدا بشید رو بررسی کردید؟
    اگه قرار باشه که توافقی باشه که باید مهریه رو ببخشی.
    ببخشید یعنی صد وده تا باید نقدر پرداخت بشه یا قانون اعسار میتونه اونم قسط بندی بشه.

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    تشکر شده 530 بار در 398 پست
    میزان امتیاز
    9

اگه قرار باشه که توافقی باشه که باید مهریه رو ببخشی.
    ببخشید یعنی صد وده تا باید نقدر پرداخت بشه یا قانون اعسار میتونه اونم قسط بندی بشه.
    اگه طرف داشته باشه ( پول خانه ماشین و...) که 540تا رو نقد ازش می گیرن اگه نه 110 تا رو هرچی بتونن می گیرن هرچی نتونن قسط بندی می کنن که بده

شما موضع منصفانه رو انتخاب کن اون طرف هم اگه منصفانه رفتار کنه میشه توافق کرد حتما هم نباید روی مهریه صفر توافق کرد میشه رو 50-60 با هر چیزی توافق کرد

این روشی هم که شما میری می تونه به بخشیدن مهریه و بعد طلاق ختم بشه

به نظرم بهتره اول با یه وکیل صحبت کنین تا وضعیتتون روشن بشه، اینکه چقدر احتمال موفقیت در دادگاه رو دارید و اینکه پروسه طلاق گرفتن چقدر هزینه مالی زمانی و روانی داره و بعد با توجه به دریافتهاتون برای توافق مذاکره کنین
    یا شاید هم اگه وکیلتون صحبت کنه جواب بهتری بگیره

این کاریه که انجامش ضرر نداره
    امضای ایشان
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

برای کسانی که قوانین سرسختانه در زندگی شون میذارن:

به جای تمرکز بر روی نتایج ، به تلاش های خود بیندیشیم و برنامه ریزی کنیم.
    نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

8. کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6383
    تشکـر
    5,296
    تشکر شده 3,316 بار در 981 پست
    میزان امتیاز
    11

ممنون میشم جواب بدین.
    Saeed Rostampour:
    1. پلاکی که رو ماشین به نام اش باشه میشه توقیف کرد ماشین رو.
    2.شما میتونید نهایت یک چهارم از حقوق همسرتون رو توقیف کنید. هر چقدر هم که قسط داشته باشه.
    3.اگر زوج معسر باشه با توجه به میزان درآمدش قسطی میکنن. یک تعداد از مهریه پیش پرداخت تعیین میکنن مابقی رو طی اقساط متفاوت پرداخت میشه. حالا اگر پیش پرداخت یا اقساط رو نده زوجه میتونه تقاضای حبس زوج رو بخواد. اگر مرد 110تا از سکه ها رو بده .بابت بقیه مهریه زندانیس نمیکنن. اگر داشت ازش میگیرن. اگر نداشت دیگه زندان نداره.
    4.ممنوع الخروجی تا پرداخت تمام اقساط ادامه داره مگر قاضی تشخیص بده با وثیقه میشه اجازه خروج داد.تشخیصش با قاضیه.
    5.اگر زوج ادعایی نداره و مانع بردن جهیزیه نمیشه میتونید طی صورتجلسه ای اجناس رو ببرید.اگر نه باید دادخواست استرداد جهیزیه رو تقدیم شورای حل اختلاف کنید. خواسته اتون میشه استرداد جهیزیه مقوم به یک میلیون ریال.

10. 4 کاربران زیر از sr1494 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

با عجله طلاق نگیر حتما قبلش خوب خوب فکر کن طلاق راه بی برگشته ها

12. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط sr1494 نمایش پست ها
    Saeed Rostampour:
    2.شما میتونید نهایت یک چهارم از حقوق همسرتون رو توقیف کنید. هر چقدر هم که قسط داشته باشه.
    3.اگر زوج معسر باشه با توجه به میزان درآمدش قسطی میکنن. یک تعداد از مهریه پیش پرداخت تعیین میکنن مابقی رو طی اقساط متفاوت پرداخت میشه. حالا اگر پیش پرداخت یا اقساط رو نده زوجه میتونه تقاضای حبس زوج رو بخواد. اگر مرد 110تا از سکه ها رو بده .بابت بقیه مهریه زندانیس نمیکنن. اگر داشت ازش میگیرن. اگر نداشت دیگه زندان نداره.
    4.ممنوع الخروجی تا پرداخت تمام اقساط ادامه داره مگر قاضی تشخیص بده با وثیقه میشه اجازه خروج داد.تشخیصش با قاضیه.
    5.اگر زوج ادعایی نداره و مانع بردن جهیزیه نمیشه میتونید طی صورتجلسه ای اجناس رو ببرید.اگر نه باید دادخواست استرداد جهیزیه رو تقدیم شورای حل اختلاف کنید. خواسته اتون میشه استرداد جهیزیه مقوم به یک میلیون ریال.
    مرسی که انقدر خوبی

14. 2 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36730
    تشکـر
    15
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

ذ
    نقل قول نوشته اصلی توسط sr1494 نمایش پست ها
    Saeed Rostampour:
    واقعا ممنون از توضیحات کاملتون خیلی لطف کردین پاسخ دادین.
    در مورد پاسخ دومتون چون شوهرم خودش گفت من پرسیدم از باقیمانده حقوق که قسطا ازش کم میشه میدن خودمم تو نت سرچ کردم یکم دچار تردید شدم البته خودم هم از یک وکیل پرسیدم گفت از باقیمانده قسطه ارزش نداره همون اول یه پولی بگیر راضی شو.
    من چون شوهرم قبلا چند بار گفته بود می خوام برم خارج نگران شدم نکنه بذاره بره من در جریان نباشم برا همین گفتم دوشنبه برم اداره گذرنامه ببینم گذرنامه گرفته یا نه البته نمیدونم به من جواب میدن اگه گرفته باشه زودتر وکیل بگیرم البته تصمیم داشتم یه چند ماهی صبر کنم ولی میترسم به خودم بیام ببینم رفته و دیگه هیچ کاری ازت برنیاد.

16. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36730
    تشکـر
    15
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط آرش67 نمایش پست ها
    اگه طرف داشته باشه ( پول خانه ماشین و...) که 540تا رو نقد ازش می گیرن اگه نه 110 تا رو هرچی بتونن می گیرن هرچی نتونن قسط بندی می کنن که بده

شما موضع منصفانه رو انتخاب کن اون طرف هم اگه منصفانه رفتار کنه میشه توافق کرد حتما هم نباید روی مهریه صفر توافق کرد میشه رو 50-60 با هر چیزی توافق کرد

این روشی هم که شما میری می تونه به بخشیدن مهریه و بعد طلاق ختم بشه

به نظرم بهتره اول با یه وکیل صحبت کنین تا وضعیتتون روشن بشه، اینکه چقدر احتمال موفقیت در دادگاه رو دارید و اینکه پروسه طلاق گرفتن چقدر هزینه مالی زمانی و روانی داره و بعد با توجه به دریافتهاتون برای توافق مذاکره کنین
    یا شاید هم اگه وکیلتون صحبت کنه جواب بهتری بگیره

این کاریه که انجامش ضرر نداره
    بله حتما وکیل میگیرم ولی شوهرم هیچی خونه ماشین ملک نداره فقط یک ماشین گرفته که هنوز سند نزده احتمالا از همون اول صد وده تا قسطی بشه

17. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36730
    تشکـر
    15
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    با عجله طلاق نگیر حتما قبلش خوب خوب فکر کن طلاق راه بی برگشته ها
    خودم واقعا سر دو راهی موندم چون با چیزایی که تو تاپیک قبلی گفتم اصلا به تغییر همچین ادمی امید ندارم چون تا حالا هم هیچ عکس العملی نشون نداده نمیدونم چرا گفت چند ماه تنها باشم بعد تصمیم بگیرم نمیدونم شاید میخواد این چند ماه کارهای رفتنشو بکنه. امروز عکس دختره رو تو تلگرامش دیدم از لحاظ ظاهر و تیپ خیلی از من بدتر بود نمیدونم تو سر شوهرم چی بوده. از لحاظ خانوادم یکم تحت فشارم خواهرم میگه اگه برگشت برو باهاش زندگی کن بعدا پشیمون میشی وقتی دوربری هامو و همسنهامو میبینم که خانواده خوب و گرمی دارند بچه دارند شوهراشون چقدر به خانمهاشون احترام و محبت دارند دلم میگیره حس میکنم شکست خوردم هیچوقت نمیتونم یه زندگی عادی داشته باشم میخوام بیام تهران برم مشاوره امیدوارم حالم خوب بشه.

18. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36844
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام ..۲۶ سالمه ۸سال ازدواج کردم فرزندی ندارم همراه خانواده شوهرم زندگی میکنم شوهرم کار نمیکنه تمام این ۸ سال و بیکار بوده من تا حالا کار کردم الان چند ماه که بیکارم فشار زندگی روم... خانوادم از اینکه شوهرم کار نمیکنه خیلی شاکی هستن بین من و شوهرم هیچ احترام و اعتمادی وجود نداره اسفند سال پیش قرار بود ک کار کنه و منم ادامه بدم ولی الان مهرماه همون وضع.... باهاش حرف میزنم فقط میگه صبر کن یا من همینم یا اینکه اگر میخوای بری برو من دنبالت نمیام و جداشو پدرش خیلی فحاشی میکنه چندین بار باهم درگیرشدیم....من هیچ حسی ندارم و کاملا سرد شدم تمام این ۸ سال از خودم بخاطرش گذشتم تمام نیازاموخودم تامین میکنم هیچ حس مسولیتی نسبت به من نداره ...خانواده من از من دور وشهر غریب ازدواج کردم ..هرچی که داشتم و نداشتم و فروخته ....پدرش هیز و به من چشم داره این خیلی منو اذیت میکنه بخاطر ابرو نمیتونم حرفی بزنم ....تمام اخلاق و رفتارش شبیه پدرش شده من نمیتونم تحمل کنم واقعا موندم ....تلگرامم با چندتا دختر در ارتباط من میدونم ولی هیچ حرفی نزدم چون زیرش میزنه ...حق طلاقم دارم ولی نمیدونم باید چیکارکنم

19. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : اطلاعاتی راجع به قانون مهریه و طلاق

نقل قول نوشته اصلی توسط Nasrin1771 نمایش پست ها
    سلام ..۲۶ سالمه ۸سال ازدواج کردم فرزندی ندارم همراه خانواده شوهرم زندگی میکنم شوهرم کار نمیکنه تمام این ۸ سال و بیکار بوده من تا حالا کار کردم الان چند ماه که بیکارم فشار زندگی روم... خانوادم از اینکه شوهرم کار نمیکنه خیلی شاکی هستن بین من و شوهرم هیچ احترام و اعتمادی وجود نداره اسفند سال پیش قرار بود ک کار کنه و منم ادامه بدم ولی الان مهرماه همون وضع.... باهاش حرف میزنم فقط میگه صبر کن یا من همینم یا اینکه اگر میخوای بری برو من دنبالت نمیام و جداشو پدرش خیلی فحاشی میکنه چندین بار باهم درگیرشدیم....من هیچ حسی ندارم و کاملا سرد شدم تمام این ۸ سال از خودم بخاطرش گذشتم تمام نیازاموخودم تامین میکنم هیچ حس مسولیتی نسبت به من نداره ...خانواده من از من دور وشهر غریب ازدواج کردم ..هرچی که داشتم و نداشتم و فروخته ....پدرش هیز و به من چشم داره این خیلی منو اذیت میکنه بخاطر ابرو نمیتونم حرفی بزنم ....تمام اخلاق و رفتارش شبیه پدرش شده من نمیتونم تحمل کنم واقعا موندم ....تلگرامم با چندتا دختر در ارتباط من میدونم ولی هیچ حرفی نزدم چون زیرش میزنه ...حق طلاقم دارم ولی نمیدونم باید چیکارکنم
    سلام
    بهتر هست یک تایپیک جداگانه ایجاد کنید تا مسائلتان را در آن بیان کنید تا تداخلی با شروع کننده تایپیک پیش نیاد
    در کل ازدواج برای به آرامش رسیدن هست اگر واقعا تحمل ندارید و خسته شدید با توجه به نداشتن فرزند تصمیم به طلاق تصمیم درستی هست
    الان شما سوال اساسیتان چی هست؟ دقیقا و شفاف بیان کنید

20. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36844
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : اطلاعاتی راجع به قانون مهریه و طلاق

نقل قول نوشته اصلی توسط سعید62 نمایش پست ها
    سلام
    بهتر هست یک تایپیک جداگانه ایجاد کنید تا مسائلتان را در آن بیان کنید تا تداخلی با شروع کننده تایپیک پیش نیاد
    در کل ازدواج برای به آرامش رسیدن هست اگر واقعا تحمل ندارید و خسته شدید با توجه به نداشتن فرزند تصمیم به طلاق تصمیم درستی هست
    الان شما سوال اساسیتان چی هست؟ دقیقا و شفاف بیان کنید
    الان تو این شرایط طلاق راه حل درسته یا نه ؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)