نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: عشق فامیلی

1918
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36760
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

Question عشق فامیلی

سلام، من 19 سالم هست و اهل اهواز هستم و امسال دانشگاه پیام نور رشته حقوق قبول شدم.
    آدمی کم حرف در جمع و با شخصیت و در میان همه قابل احترام هستم و تا کنون خداییش همه ازم راضین و تعریف میکنن.
    خانواده ما کلا بچه ها 4 نفره هستیم دوتا خواهر بزرگترم ازدواج کردم و من فرزند سومی هستم و یه برادر کوچکتراز خودم دارم که 15 سالش هست و خدارو شکر یه پدر و مادر عالی و بی نظیر دارم که از خدا مچکرم تا عمر دارم شکر میکنم
    بنده علاقمند به دختر خاله م شدم که سنش پایین هست و بعضی مواقع هم اخلاقش خیلی عین بچه ها میشه و باید هم اینجور باشه چون سنش پایینه، دختر خالم اگر اشتباه نکنم باید متولد 82یا83 باشه و من متولد 77 هستم
    خانوادهامون ارتباط خیلی خوب و گرمی باهم داریم جوری که خیلی خانواده هامون بهم هم احترام میزارن، خانواده من از حالا بفکر اینن که یکی رو برام برای 2یا3 سال دیگه برا ازدواج نشون کنن.
    پدرم شغلش آتش نشان هست و اموراتمون خدارو شکر میگذره و خونه بزرگی(خدارو شکر) و ماشین داریم
    دختر خالم یکمی به بقیه و بزرگترها بی احترامی میکنه و همین باعث شد که وقتی که به مادرم گفتم دختر خاله مو میخوام گفت باشه من میرم خواستگاری ولی من این کیس رو دوست ندارم بخاطر بی احترامی که میکنه
    دختر خاله ام دختری با حجاب واقعی و اهل قرآن هست و خانواده مذهبی هستن و برادرش آخوند هست.
    دختر خاله م کمی زبون درازه و همین باعث شد از چشم مادرم بیفته و منم گفتم باشه نمیخوامش ولی بخاطر اینکه مادرمو ناراحت نکنم گفتم وگرنه همینو میخوام
    خواهرام و پدرم این دخترو تایید میکنن چون واقعا اگر بزرگ بشه عوض میشه قربونش برم
    ولی حالا تنها چیز که از شما میخوام اینه که آیا حالا موقع رفتن برای خواستگاری این دختر هست چون سنش پایینه یا چه زمانی وقته؟
    چون نمیخوام از دستش بدم
    چندباری هم نگاهش کردم خندید و ابراز علاقه کرده ولی مطمئن نیستم
    تو جمع چندباری روبروش نشستم و خیلی نگاهم میکنه
    فقط بهم بگید حالا برم خواستگاری براش که جواب بله یا خیر بگیریم یا زوده چون نمیخوام از دستش بدم و یا در حد حرف باشه و نگه داشتن دختر برا 4یا5 سال
    راستی اینم بگم حرفام و فکرم و کارهام و نصمیمهام خیلی بزرگتر سنم هستن و بنظر بقیه باتجربه هستم ولی نه زیاد
    اینو خودم نمیگم همه میگن
    واقعا ببخشید زیاد نوشتم یا اضافی یا بد نوشتم
    امیدوارم پاسخ بدید و دلسوزی کنید
    مرسی

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : لطفا با دقت بخونید و راهنماییم کنید که نیازمند راهنمایهای شما هستم

سلام
    صبر
    صبر
    صبر
    صبر
    صبر

شما وقتی وارد محیط جامعه ای به اسم دانشگاه بشید به شدت رفتارهاتون فرق خواهد کرد و دیدگاه جدیدی پیدا میکنید پس فقط تا پایان درستون صبر کنید

3. 2 کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    سلام
    صبر
    صبر
    صبر
    صبر
    صبر

شما وقتی وارد محیط جامعه ای به اسم دانشگاه بشید به شدت رفتارهاتون فرق خواهد کرد و دیدگاه جدیدی پیدا میکنید پس فقط تا پایان درستون صبر کنید
    با حرف سام موافقم

باور کن بری دانشگاه معیارات اگه نگم به کلی ولی خیلی عوض میشن

و حتی دختر خالتون هم بزرگتر میشن و رفتارشون و ملاکاشون عوض میشن

الان شاید احساس خودش رو هم ندونه به شروع زندگی مشترک چیه!

به نظرم عجله نکن

5. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط veysahwazi4 نمایش پست ها
    سلام، من 19 سالم هست و اهل اهواز هستم و امسال دانشگاه پیام نور رشته حقوق قبول شدم.
    آدمی کم حرف در جمع و با شخصیت و در میان همه قابل احترام هستم و تا کنون خداییش همه ازم راضین و تعریف میکنن.
    خانواده ما کلا بچه ها 4 نفره هستیم دوتا خواهر بزرگترم ازدواج کردم و من فرزند سومی هستم و یه برادر کوچکتراز خودم دارم که 15 سالش هست و خدارو شکر یه پدر و مادر عالی و بی نظیر دارم که از خدا مچکرم تا عمر دارم شکر میکنم
    بنده علاقمند به دختر خاله م شدم که سنش پایین هست و بعضی مواقع هم اخلاقش خیلی عین بچه ها میشه و باید هم اینجور باشه چون سنش پایینه، دختر خالم اگر اشتباه نکنم باید متولد 82یا83 باشه و من متولد 77 هستم
    خانوادهامون ارتباط خیلی خوب و گرمی باهم داریم جوری که خیلی خانواده هامون بهم هم احترام میزارن، خانواده من از حالا بفکر اینن که یکی رو برام برای 2یا3 سال دیگه برا ازدواج نشون کنن.
    پدرم شغلش آتش نشان هست و اموراتمون خدارو شکر میگذره و خونه بزرگی(خدارو شکر) و ماشین داریم
    دختر خالم یکمی به بقیه و بزرگترها بی احترامی میکنه و همین باعث شد که وقتی که به مادرم گفتم دختر خاله مو میخوام گفت باشه من میرم خواستگاری ولی من این کیس رو دوست ندارم بخاطر بی احترامی که میکنه
    دختر خاله ام دختری با حجاب واقعی و اهل قرآن هست و خانواده مذهبی هستن و برادرش آخوند هست.
    دختر خاله م کمی زبون درازه و همین باعث شد از چشم مادرم بیفته و منم گفتم باشه نمیخوامش ولی بخاطر اینکه مادرمو ناراحت نکنم گفتم وگرنه همینو میخوام
    خواهرام و پدرم این دخترو تایید میکنن چون واقعا اگر بزرگ بشه عوض میشه قربونش برم
    ولی حالا تنها چیز که از شما میخوام اینه که آیا حالا موقع رفتن برای خواستگاری این دختر هست چون سنش پایینه یا چه زمانی وقته؟
    چون نمیخوام از دستش بدم
    چندباری هم نگاهش کردم خندید و ابراز علاقه کرده ولی مطمئن نیستم
    تو جمع چندباری روبروش نشستم و خیلی نگاهم میکنه
    فقط بهم بگید حالا برم خواستگاری براش که جواب بله یا خیر بگیریم یا زوده چون نمیخوام از دستش بدم و یا در حد حرف باشه و نگه داشتن دختر برا 4یا5 سال
    راستی اینم بگم حرفام و فکرم و کارهام و نصمیمهام خیلی بزرگتر سنم هستن و بنظر بقیه باتجربه هستم ولی نه زیاد
    اینو خودم نمیگم همه میگن
    واقعا ببخشید زیاد نوشتم یا اضافی یا بد نوشتم
    امیدوارم پاسخ بدید و دلسوزی کنید
    مرسی
    سلام

پسر گلم مطلب شما رو خواندم, پسر باهوشی به نظر میایی و خوب و ساده . ولی جایگاهت در میان 4 فرزند یکی مانده به اخری با اختلاف 4 ساله با برادر کوچکترت جایگاه مناسبی نیست! که ما در روانشناسی اصطلاحا به این جایگاه میگوییم (کودک گم شده)!! که نمیخواهم وارد بحثش بشم.

در مورد سوالت باید بگم ببین عزیز دوران سن ازدواج امروز به علت مسائل اقتصادی و تحصیلی و از همه مهمتر ثبات هورمونی و مغزی و.... بالای 25 ساله!! این یعنی چی؟؟ بگذار یک مثال ساده بزنم: ما قراره چای دم کنیم, بنابراین نیاز به مقداری چای و لوازم مربوطه و اب جوش 100 درجه داریم والا چای ما چای خوش رنگ و مناسبی نخواهد بود. پس نیاز به اب 100 درجه داریم که نیاز به صبر دارد تا اب جوش بیاید

حالا 25 سالگی مثل همان زمانیست که اب جوش میاید, مغز به یک ثباتی میرسد و اماده میشود (که مبحث نورولوژیستیش خارج از این بحثه) . پس امیدوارم تا 25 سال صبر کنی برای ازدواج.

البته متوجه منطقه جنوب ایران و فرهنگ ازدواج(سن پایین ان منطقه) هستم ولی این مال ازدواج دیروزه نه امروز عزیز. میتوانید با دختر خاله فقط و فقط یک دوستی فامیلی و دختر خاله و... داشته باشید ولی

صحبت از خواستگاری و با پدر و مادر مطرح کردن و نامزدی و..... نداشته باشید چون در نظر بگیرید. الان ایشان را برای شما نشان کنند . و 1%( که احتمالش خیلی بیشتره) از ایشون خوشتون نیاد به هر دلیلی

یا ایشون از شما. حالا یا باید ازدواجی کنید از روی زور و اجبار چون همدیگر را نشان کردید و یا بگید نه نمیخوام و.... که کل روابط خوب دو خانواده که فرمودید به هم خواهد ریخت!!

نه عزیز بهتره فقط به درس و مسائل این سن و سال بپردازید. و مسائل ازدواج و.... را بگذارید برای اینده.

موفق باشید

سپاس
    دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

7. 3 کاربران زیر از شهرام2014 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32510
    تشکـر
    141
    تشکر شده 50 بار در 36 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    من هم 19 سالمه و از بچگی عاشق دختر عموم بودم که هم سنیم ، اما از پارسال که وارد محیط جامه و کار شدم تمام دید من تغییر کرده و به یکسال قبل خودم میخندیدم که چرا این چنین طرز فکری داشتم.
    قطعا شما با ورود به دانشگاه و برخورد با آدم هایی که تجربیات بیشتری دارند ، دید شما عوض میشه،
    همچنین دختر خاله شما سنش واقعا پایینه و مطمئن هستید که به یک بلوغ فکری رسیده؟:|
    شاید بعد از این که بزرگ تر بشه دیگه اصلا از شما خوشش نیاد.
    موفق باشید

9. کاربران زیر از abolfazl-fth بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36760
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام، مرسی از راهنمایی های بسیار خوب شما
    حتما باید کارهایی که شما میگید رو انجام بدم و صبر کنم
    فقط چطور میتونم کمی از فکر این دختر در بیام فعلا؟
    بازهم دستتون دردنکنه

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

به اهدافت فکر کن و به سر انجام رسوندن اونا

12. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36760
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    به اهدافت فکر کن و به سر انجام رسوندن اونا
    مرسی و ممنون از راهنماییت.
    خدا خیرت بده

14. کاربران زیر از veysahwazi4 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد