نمایش نتایج: از 1 به 19 از 19

موضوع: عدم تفاهم در مسایل مذهبی با همسر

2788
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36761
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

عدم تفاهم در مسایل مذهبی با همسر

چطور میشه در مورد مسایل مذهبی با همسر به تفاهم رسید؟

من و همسرم از طریق اینترنت آشنا شدیم و شناخت کمی از هم داشتیم. خصوصا در زمینه مذهبی با هم تفاوت های زیادی داشتیم. البته هر دو در اصول دین با هم مشترکیم اما در مورد مسایل دیگه کنار نیومدیم هنوز.
    مثلا از نظر همسرم من نباید با دخترهای دیگه حرف بزنم یا قدم بزنم، اما از نظر من کاملا عادیه و قبل از ازدواجم همیشه همینطور بودم. چند وقت قبل با دختر همسایه از سر کوچه تا در خونه اومدم و وقتی برای همسرم تعریف کردم خیلی عصبانی شد. دایما بهم میگفت که باهاش خندیدم یا نه؟ راجع به چی حرف میزدیم؟
    یا مثلا در محل کار من همه با اسم کوچک صدا میزنن اما همسرم با این قضیه مشکل داره. چندین بار بهم گفته که دخترهای محل کارم فاحشه هستند و نباید با همکارام حرف بزنم و صمیمی بشم. من این حرف رو قبول ندارم و تا جایی که اطلاع دارم همکارام مشکل اخلاقی ندارن. قبل از ازدواجم هم با همکارام آشنا بودم و مشناسمشون.
    یک مثال دیگه هم دست دادن به دخترها هست که باهاش کنار نیومده. من قبول کردم که دیگه دست ندم با دخترها. اما به من گفت که با دست دادن به همکارم بهش خیانت کردم و از دست من متنفر شده.

میخواستم چطور میتونم با همسرم به تفاهم برسم در این زمینه؟ آیا مشکل واقعا مذهبه یا اینا فقط بهانه ست و باید جای دیگه دنبال مشکل بگردم؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    تشکر شده 2,029 بار در 1,083 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : عدم تفاهم در مسایل مذهبی با همسر

سلام
    بدست آوردن دل همسرتان و آرامش زندگی شما مهمتره یا راحت بودن با دخترهای دیگه؟
    البته واسه کسی که راحت بوده تا حدودی سخته ولی اکثر خانم ها حساس هستند
    همین چندوقت پیش میخواستم خانه بگیرم برای بازدید خانه مشاور مربوطه ش یه خانم بودن و خیلی هم موقر بودن وقتی به خانمم گفنم برای دیدن خانه با خانم فلانی رفتم گفتن یعنی تتهایی با هم رفتید؟ یکی دو روز هروقت میخواستم واسه دیدن خانه برم زنگ میزدن که با کی رفتی؟آخر سر به خانمه گفتم واسه بازدید لطفا یکی ازهمکاران آقا رو اگه میشه همراهتون بیارید خانم من حساسن.کلی هم خجالت کشیدم
    نمیشه گفت خانمتون شکاک هستند فقط بعضی موارد واسشون تعریف نشده و ممکنه به مرور زمان با رفتار مناسب شما درست بشه.
    این موضوع تا حدودی به اعتماد سازی شما هم ارتباط پیدا میکنه

3. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

این مسائل ربطی به مذهب نداره اتفاقا من کاملا حق را به همسرتون میدم و شما باید رعایت کنید

یه مثال بزنم :
    من الان مجردم تو دانشگاه با تمام دخترای دانشگاهمون میگم میخندم گروهی بیرون میریم کوه میریم گردش میریم اگه مشکلی داشته باشن باهام تماس میگیرن با هم دوستانه و خودمونی صحبت میکنیم یا حتی بارها شده سوار ماشینم شدن تو راهم بوده رسوندمشون یا حتی قرارهای 2 نفره داشتم البته با حفظ حرمت ها
    خب من وقتی ازدواج کنم یعنی قبول کردم تمام این دخترها را بزارم کنار و فقط به یک دختر باشم که اسمش همسره
    دیگه معنی پیدا نمیکنه با فلان دختر کلاسم برم کافی شاپ.دیگه معنی نداره فلان دختر دانشگاهم شب باهام تماس بگیره .دیگه معنی نداره پیدا نمیکنه با فلان دختر پسرای دانشگاهم برم مثلا پینت بال

چرا چون من الان یه آدم متاهل هستم که به همسرم تعهد دارم و این مسائلم جز همون تعهدات هستش

تعهد ایجاد میکنه که من رسمی باشم با خانمها ولی رسمی بودن این نیست که مث این خر مقدسا اخمارو بکشم تو هم و زورم بیاد 2 کلوم صحبت کنم.خوش اخلاق در عین حال رسمی .همسرمم همین تعهد را به من داره

ببین من الان شاید با دختر همسایمون برم خرید ولی قطعا بعد ازدواجم قرار نیست این رفتارو بکنم چون جز ممنوعیت های تعهد منه نه به لحاظ مذهبی به لحاظ انسانی .من شاید الان تو جمع دوستانه دانشگاهی یا خانوادگی بشینم با دخترای فامیل و دانشگاهمون دور هم قه قه بزنیم ولی وقتی همسر دارم باید جلو خودمو بگیرم و مرز قائل بشم نمیگم نخندم ولی در حد نرمال یه روابط اجتماعی کاملا سالم در متاهلی

==

حالا ما آدمها بعضی وقتا ته دلمون بدمون نمیاد مثل دوران مجردی باشیم و به اون راحتی مجردی باشیم پس میایم یه چماق درست میکنیم به اسم مذهب تا همسرمون اعتراض کرد چماقو میزنیم تو سرش که آی امل ای مذهبی
    ویرایش توسط sam127 : 09-29-2017 در ساعت 10:33 AM

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamed750 نمایش پست ها

من و همسرم از طریق اینترنت آشنا شدیم و شناخت کمی از هم داشتیم. خصوصا در زمینه مذهبی با هم تفاوت های زیادی داشتیم. البته هر دو در اصول دین با هم مشترکیم اما در مورد مسایل دیگه کنار نیومدیم هنوز.
    مثلا از نظر همسرم من نباید با دخترهای دیگه حرف بزنم یا قدم بزنم، اما از نظر من کاملا عادیه و قبل از ازدواجم همیشه همینطور بودم. چند وقت قبل با دختر همسایه از سر کوچه تا در خونه اومدم و وقتی برای همسرم تعریف کردم خیلی عصبانی شد. دایما بهم میگفت که باهاش خندیدم یا نه؟ راجع به چی حرف میزدیم؟
    یا مثلا در محل کار من همه با اسم کوچک صدا میزنن اما همسرم با این قضیه مشکل داره. چندین بار بهم گفته که دخترهای محل کارم فاحشه هستند و نباید با همکارام حرف بزنم و صمیمی بشم. من این حرف رو قبول ندارم و تا جایی که اطلاع دارم همکارام مشکل اخلاقی ندارن. قبل از ازدواجم هم با همکارام آشنا بودم و مشناسمشون.
    یک مثال دیگه هم دست دادن به دخترها هست که باهاش کنار نیومده. من قبول کردم که دیگه دست ندم با دخترها. اما به من گفت که با دست دادن به همکارم بهش خیانت کردم و از دست من متنفر شده.

میخواستم چطور میتونم با همسرم به تفاهم برسم در این زمینه؟ آیا مشکل واقعا مذهبه یا اینا فقط بهانه ست و باید جای دیگه دنبال مشکل بگردم؟
    سلام

مطلب شما را خواندم عزیز, متاسفم چون پرسیدید خدمتتان عرض میکنم. ازدواج غلطی داشته اید. بدون شناخت و درک کافی از یکدیگر. چون ازدواج معمولا بین دو فرد نسبتا مانند و شبیه انجام میشه و ظاهرا شما ها متفاوت!!!

حالا که گذشته, البته نمیدانم چند مدته که ازدواج کردید و.....؟ ولی کلا انسانها بعضی شکاکند و بر اثر مسائل تربیتی و اعتقادی و فرهنگی حتی حرف زدن بین دو جنس رو نیز دال بر ایجاد رابطه غلط و جنسی و... میدانند!!

و بعضی نیز خیر و اصلا اینطوری به مسائل نگاه نمیکنند تا زمانی که عکسش ثابت بشه.

کوتاه سخن: گذشته در گذشته, اگر میخواهید هر دو بازنده باشید دست از جنگ و اینکه نظر کدامتان درسته دست بردارید به عبارتی نه شما شک ایشان را برانگیزید و نه ایشون خیلی سخت بگیرن که مثلا چرا

دختری با شما همکاره ولی خوب شما هم تو خیابون با دختر همسایه سلام وعلیک بکنید ولی قدم نزنید!!!

فعلا اصلا بچه دار نشید تا به یک تفاهمی برسید. مشکل شما مبنای باوری و شخصیتی داره.

با آرزوی بهترینها

موفق باشید

سپاس
    دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,186 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام
    کاملا حق با خانم شماست
    شما خوشتون میاد ک خانمتون با پسر نامحرم حرف بزنه و بخنده یا جایی تنها باهاش قدم بزنه حتی تو کوچه خونتون باشه یا خانمتون به مردای همسایه و فامیل دست بده.
    خواسته خانمتون نه ربطی به شکاک بودن داره نه ربطی به حساس بودن داره بلکه فقط واجبات دین هست.

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط شهرام2014 نمایش پست ها
    سلام

مطلب شما را خواندم عزیز, متاسفم چون پرسیدید خدمتتان عرض میکنم. ازدواج غلطی داشته اید. بدون شناخت و درک کافی از یکدیگر. چون ازدواج معمولا بین دو فرد نسبتا مانند و شبیه انجام میشه و ظاهرا شما ها متفاوت!!!

حالا که گذشته, البته نمیدانم چند مدته که ازدواج کردید و.....؟ ولی کلا انسانها بعضی شکاکند و بر اثر مسائل تربیتی و اعتقادی و فرهنگی حتی حرف زدن بین دو جنس رو نیز دال بر ایجاد رابطه غلط و جنسی و... میدانند!!

کوتاه سخن: گذشته در گذشته, اگر میخواهید هر دو بازنده باشید دست از جنگ و اینکه نظر کدامتان درسته دست بردارید به عبارتی نه شما شک ایشان را برانگیزید و نه ایشون خیلی سخت بگیرن که مثلا چرا

دختری با شما همکاره ولی خوب شما هم تو خیابون با دختر همسایه سلام وعلیک بکنید ولی قدم نزنید!!!

فعلا اصلا بچه دار نشید تا به یک تفاهمی برسید. مشکل شما مبنای باوری و شخصیتی داره.

با آرزوی بهترینها

موفق باشید

سپاس
    دکتر

جناب دکتر چه کسی گفته ازدواج حتما بین دو فرد کاملا شبیه ایجاد میشه؟
    از نظر شما کسی که با دختر همسایه در خیابان قدم میزنه آن هم وقتی متاهله عادیه؟ من فکر نمیکنم حتی خارجی ها همینطور الکی با دیگران نشست و برخاست کنند
    همسر ایشون حساس هستند البته الفاظی که به کار میبرند صحیح نیست ولی این آقا باید کمی در روابطی که دارند تجدید نظر کنند
    ایشون مشاوره خواستند نه اینکه حکم واسه زندگیشان صادر بشه
    با جملاتی مثل شکاک بودن و ازدواج اشتباه و... زندگی ایشون رو از چشمشان نیندازید لطفا

8. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

به نظرم همسرتون اشتباه میکنه که راحت رو مردم برچسب فاحشه بودن میزنه و این طرز بیان رو داره ولی شما هم خیلی زیادی ریلکسین و از اونور افتادین و این اصلا خوب نیست.در یکسری موارد موافقم با همسرتون مث دست دادن با غریبه هر زنی باشه بدش میاد شوهرش خیلی با دخترای دیگه پسرخاله بشه.
    لزومی نداره خانما توی محل کار شما رو به اسم صدا کنه (مگر اینکه شما بهشون زیاد رو داده باشین)محل کار یه محل رسمیه و اونا همکارای شمان نه دوستای صمیمیتون.
    خیلی وقتا صمیمیت بیش از حد با دیگران باعث اختلاف بین زوج ها میشه شما خودت دوست داری یه مرد باخانمت دست بده یا صمیمی بشه به اسم صداش کنه؟!
    یکم سعی کنید شرایطتو از دید برعکس ببینید و فکر کنید خودتون دوست دارین همچین چیزیو؟
    ویرایش توسط saba95 : 09-29-2017 در ساعت 01:14 PM

10. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,480 بار در 1,283 پست
    میزان امتیاز
    12

میتونی یه سرشماری بگیری ببینی کدوم خانم هست که ازینکه همسرش با خانمای دیگه راحت باشه و راحت بگه و بخنده عصبانی نمیشه!! این ربطی به دینو مذهب وایران و غیر ایران نداره. اکثر خانم ها اینجوری هستن و این حساسیت رو نسبت به کسی که عاشقشن دارن، اگر شما رو دوس نداشتن این حساسیت ها کمتر میبود و براش فرقی نداشت که باکسی حرف بزنی
    در ضمن من اسم این حساس بودن رو روابط شما رو غیرت میزارم
    ویرایش توسط eli2 : 09-29-2017 در ساعت 01:18 PM
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

12. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_en نمایش پست ها
    از نظر شما کسی که با دختر همسایه در خیابان قدم میزنه آن هم وقتی متاهله عادیه؟ من فکر نمیکنم حتی خارجی ها همینطور الکی با دیگران نشست و برخاست کنند
    همسر ایشون حساس هستند البته الفاظی که به کار میبرند صحیح نیست ولی این آقا باید کمی در روابطی که دارند تجدید نظر کنند
    با جملاتی مثل شکاک بودن و ازدواج اشتباه و... زندگی ایشون رو از چشمشان نیندازید لطفا
    سلام

ممنون از نظرتون, مطلب رو دقیق نخواندید عزیز!!!

نسبتا مانند و شبیه نه کاملا!!!!!, چون ما خودمان در روز بعد حتما همانند روز قبلمان نیستیم!!!!(سلولها عوض شدند و.......) و تمام تاریخ بشر و کتب دلالت بر این امر دارند.

منم عرض کردم نفت روی اتیش نریزند.

حکم نبود و مشاوره بود

شکاک و ازدواج غلط و....نیز , دلیل بر عدم آگاهی و دانش طرفینه و گاهی اختلالات شخصیتی و فقط مثل کسی که گلو درد داره و باید بره دکتر به جای خود درمانی. اگاهی دادن به شخصه برای اقدام به درمان.

این دو زوج نیز حتما بهتره از همکاران حاذق مشورت بگیرند برای بهبودی روابطشان.

موفق باشید

دکتر
    امضای ایشان

14. کاربران زیر از شهرام2014 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26674
    تشکـر
    170
    تشکر شده 283 بار در 205 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام

به نظر من ایراد اول از خود شماست که از اینترنت و بدون شناخت دقیق تن به ازدواج دادید

و ایراد دوم هم از همسرتان هست. چنین خانم هایی با گیر دادن های بی مورد زندگی رو به کام همسرشون و خودشون زهر میکنن

یعنی چی که با دختر همسایه چی حرف زدی؟!! مگه شما بچه اید؟!! خب سر کوچه همدیگه رو دیدید و تا در خونه چند کلمه ای (احوالپرسی و خداحافظی) چند متری با هم اومدید. مثلا چیکار باید میکردید؟ وقتی همسایه رو میبینین به سرعت به طرف خیابان فرار می کردید؟؟!!

همسر شما وسواس بی مورد دارن که در مورد آداب معاشرت و رفت و آمد هم هیچی نمیدونن!

وقتی وارد یک جمع خانوادگی میشیم باید با همه (چه مرد و چه زن) دست داد مگر یک خانمی مایل نباشه و دستشو عقب نگه داره. اینا جزو آداب معاشرت هستن به نظر من

البته اینا همگی جز عقاید شخصی هستند و زیاد نمیشه به همسر شما خرده گرفت اما زندگی مشترک شما که به ظاهر خود شما فردی اجتماعی و با روابط بالا هستید، خیلی سخته
    ویرایش توسط shahriar : 09-29-2017 در ساعت 08:34 PM

16. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36761
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    بدست آوردن دل همسرتان و آرامش زندگی شما مهمتره یا راحت بودن با دخترهای دیگه؟
    البته واسه کسی که راحت بوده تا حدودی سخته ولی اکثر خانم ها حساس هستند
    همین چندوقت پیش میخواستم خانه بگیرم برای بازدید خانه مشاور مربوطه ش یه خانم بودن و خیلی هم موقر بودن وقتی به خانمم گفنم برای دیدن خانه با خانم فلانی رفتم گفتن یعنی تتهایی با هم رفتید؟ یکی دو روز هروقت میخواستم واسه دیدن خانه برم زنگ میزدن که با کی رفتی؟آخر سر به خانمه گفتم واسه بازدید لطفا یکی ازهمکاران آقا رو اگه میشه همراهتون بیارید خانم من حساسن.کلی هم خجالت کشیدم
    نمیشه گفت خانمتون شکاک هستند فقط بعضی موارد واسشون تعریف نشده و ممکنه به مرور زمان با رفتار مناسب شما درست بشه.
    این موضوع تا حدودی به اعتماد سازی شما هم ارتباط پیدا میکنه
    خیلی ممنونم از نظرتون. بستگی داره راحت بودن رو چطور تعریف کنید. لفظ «راحت بودن» میتونی خیلی معانی داشته باشه، مخصوصا در فرهنگ ما ایرانی ها. من دنبال اینکه با کسی رابطه غیرشرعی داشته باشم نیستم، بلکه نمیخوام سوء تعبیر از روابط اجتماعیم پیش بیاد.
    نظرتون راجع به اعتمادسازی برای من جالبه. میشه راجع به این موضوع توضیح بدید؟

17. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36761
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط شهرام2014 نمایش پست ها
    سلام

با آرزوی بهترینها

موفق باشید

سپاس
    دکتر
    متشکرم از پاسخ شما. حدود دو سالی میشه که ازدواج کردیم. البته نسبت به اوایل ازدواج، تکرر چالش ها کمتر شده اما شدت بیشتری پیدا کرده.

مساله اینجاست که در بعضی از موارد سلام و علیک کردن هم از نظر ایشون غیراخلاقی به نظر میرسه. گاهی اوقات من متوجه میشم که موقع سلام و احوالپرسی من با دیگران ایشون ساکت میشن و فقط به من خیره میشن، با نگاهی پر از تهدید و من رو در شرایط بدی قرار میدن و بعد من رو سرزنش میکنن که مثلا: اگر روی صورتت لبخند نباشه نمیشه؟ لبخندت فقط مال منه!

18. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36761
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

خیلی ممنونم از همه عزیزانی که نظر دادند.
    البته سوال من این نیست که کار من درسته یا کار همسرم، یا به دنبال محکوم کردن خودم یا همسرم نیستم. ما هر دو افراد بالغی هستیم و اعتقاداتی داریم که در طول سالیان دراز به دست آوردیم.
    مساله اینجاست که چطور میشه با این اختلاف کنار اومد و زندگی بدون دردسر و با آرامش ساخت. چه چیزی میتونه کمک کنه که من خیالم راحت باشه که کارم باعث دلخوری همسرم نمیشه، یا همسرم خیالش راحت باشه که من قصد خیانت بهش رو ندارم.

19. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    میزان امتیاز
    11

متشکرم از پاسخ شما. حدود دو سالی میشه که ازدواج کردیم. البته نسبت به اوایل ازدواج، تکرر چالش ها کمتر شده اما شدت بیشتری پیدا کرده.

مساله اینجاست که در بعضی از موارد سلام و علیک کردن هم از نظر ایشون غیراخلاقی به نظر میرسه. گاهی اوقات من متوجه میشم که موقع سلام و احوالپرسی من با دیگران ایشون ساکت میشن و فقط به من خیره میشن، با نگاهی پر از تهدید و من رو در شرایط بدی قرار میدن و بعد من رو سرزنش میکنن که مثلا: اگر روی صورتت لبخند نباشه نمیشه؟ لبخندت فقط مال منه!
    متاسفم عزیز:

عرض کردم نداشتن شناخت کافی از هم, من حتی خودم بیماری داشتم که شوهر وقتی با مادر خودش(مادر شوهر ) روبوسی میکرد و دست میداد. زن میگفت اینها به هم نظر دارند!!!!!!؟؟؟!!

یعضی در بعضی از فرهنگها به انشانها فقط و فقط به صورت الت جنسی مینگرند!!! که این خود نوعی اختلال است.

به یکی از همکاران مرد(حاذق) ماجهت مشاوره رجوع کنید.

سپاس
    دکتر
    امضای ایشان

20. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36687
    تشکـر
    46
    تشکر شده 125 بار در 97 پست
    میزان امتیاز
    7

من تا حدودی با نظر دکتر موافقم، چون اگه از اول توضیح میدادن که من با جنس مخالف مثل زمانی که مجرد بودم رفتار می کنم،مطمان باشید خانمشونم یه فکری به حال خودشون می کردن یا کوتاه می اومدن یا ازدواج نمی کردن، اما شما درست می گید سر هر قضیه که نباید کار به طلاق و.. بکشه

21. کاربران زیر از shirin danai بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36687
    تشکـر
    46
    تشکر شده 125 بار در 97 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام روابط اجتماعی رو چرا به مسایل مذهبی ربط میدین؟
    من کاری به روابط شما ندارم اما اگه شما این مسایل رو به مذهبی بودن خانمتون ربط میدین یعنی خودتون آدم مذهبی نیستین پس باید خیلی از مسایل و روابط رو برای خانمتون آزاد بدونید،
    یعنی خانمتون راحت با پسر همسایه قدم بزنه، با مردای دیگه دست بده و کلا راحت باشه دیگه، خودتون می تونین چنین روابطیو قبول کنید؟
    من خودم برای یه پسر مجرد هم دست دادن با خانم همکارشو قبول ندارم این عقیده منه،
    از طرفی شما که با این خانمها راحت هستین مطمان باشید خیلیاشون فکر میکنن چقد با خانمتون فاصله دارین و چقد بیشتر به همکاراتون توجه دارین تا همسرتون، این که میگم شامل همه خانمها نمیشه اما این یه واقعیته
    به نظر من کسی که ازدواج میکنه یعنی تعهد بودن رو می پذیره، پس شما هم به زندگیتون متعهد باشید و به نظر خانمتون احترام بگذارید، مشکلتون اینکه اول قبل ازدواج برای خانمتون توضیح ندادین که با این جور صمیمیت ها مشکلی ندارین

23. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

خیلی ممنونم از نظرتون. بستگی داره راحت بودن رو چطور تعریف کنید. لفظ «راحت بودن» میتونی خیلی معانی داشته باشه، مخصوصا در فرهنگ ما ایرانی ها. من دنبال اینکه با کسی رابطه غیرشرعی داشته باشم نیستم، بلکه نمیخوام سوء تعبیر از روابط اجتماعیم پیش بیاد.
    نظرتون راجع به اعتمادسازی برای من جالبه. میشه راجع به این موضوع توضیح بدید؟
    اعتماد سازی یعنی شما اعتماد همسرتون رو جلب کنید و این موضوع باید همیشگی باشه
    اگر شما رفتاری دارید که ایشون رو ناراحت میکنه سعی کنید انجام ندهید. مثلا ممکن هست خانم شما با دست دادن به یک خانم که فقط دوست هستند ناراحت بشن اما با دست دادن شما به دخنرخاله یا فامیل مشکلی نداشته باشند. شاید هم کلا با دست دادن به خانم ها حساس باشند که الان در این زمان به نظر من واسه شناخت دیر شده باید از قبل این شناخت رو نسبت به هم پیدا میکردید.
    اگر واقعا همسرتان رو دوست دارید و میخواهید آرامش بیشتری داشته باشید تعادل رو در رفتار و عمل تون ایجاد کنید. به هرحال زندگی متاهلی با مجردی خیلی فرق داره یکیش همین رعایت کردن حدو حدود هاست.

24. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط shirin danai نمایش پست ها
    من تا حدودی با نظر دکتر موافقم، چون اگه از اول توضیح میدادن که من با جنس مخالف مثل زمانی که مجرد بودم رفتار می کنم،مطمان باشید خانمشونم یه فکری به حال خودشون می کردن یا کوتاه می اومدن یا ازدواج نمی کردن، اما شما درست می گید سر هر قضیه که نباید کار به طلاق و.. بکشه
    بله نسخه ای که باید آخر نوشت رو اول نمی نویسند مگر اینکه مورد حادی باشه

25. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

خیلی ممنونم از همه عزیزانی که نظر دادند.
    البته سوال من این نیست که کار من درسته یا کار همسرم، یا به دنبال محکوم کردن خودم یا همسرم نیستم. ما هر دو افراد بالغی هستیم و اعتقاداتی داریم که در طول سالیان دراز به دست آوردیم.
    مساله اینجاست که چطور میشه با این اختلاف کنار اومد و زندگی بدون دردسر و با آرامش ساخت. چه چیزی میتونه کمک کنه که من خیالم راحت باشه که کارم باعث دلخوری همسرم نمیشه، یا همسرم خیالش راحت باشه که من قصد خیانت بهش رو ندارم.
    نظر من در مورد زندگی این هست .. وقتی شما ازدواج میکنید یعنی نه تنها در مورد زندگی خودتون بلکه درباره زندگی یک شخص دیگه متعهد هستید. بخصوص وقتی طرفت زن باشه باید آنقدر در خودتون ببنید که زندگی رو به عنوان یک مرد جمع کنید.
    وقتی ازدواج میکنید طرف مقابل جزئی از وجودتون هست خانوادتون محسوب میشه .شما اگر با خواهر یا برادرتون دعوا کنید واسه همیشه اون رو کنار میگذارید؟
    معلومه که نه. همسر که از خواهر و برادر به شما نزدیکتر هست وجود آدم میشه مگه میشه یه تیکه از وجودت رو دور بیندازی.
    به خواسته های معقول همسرتان عمل کنید و سعی کنید حساسیتشون رو تحریک نکنید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد