نمایش نتایج: از 1 به 18 از 18

موضوع: دکتر هلاکویی؛ رابطه جنسی قبل از ازدواج

10473
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    تشکر شده 2,986 بار در 1,492 پست
    میزان امتیاز
    0

دکتر هلاکویی؛ رابطه جنسی قبل از ازدواج

https://www.youtube.com/watch?v=msfKH3f0QeU
    این یه ویدئو که امشب اتفاقی تو یوتیوب دیدم.
    برام جالب بود کسی مثل دکتر هلاکویی که یه روانشناس خبره و معتبرن و توی ایرانم نه توی آمریکا دارن زندگی می کنند این نظرو داشته باشند.
    تو همین سایت خیلی پسرارو دیدم که می گفتن به خاطر نیازشون حتی با کسی که دوست دارند می خوان رابطه داشته باشند. حتی یه جا خوندم که دوست داشتن توی مردا نمود جنسی داره. یعنی (همونطور که هر مردی اگه ازش بپرسید حتما بهتون میگه )اگه یه مرد یه زنو دوست داشته باشه؛ ولی بهش کشش جنسی نداشته باشه حتما مریضه یا مشکل داره. یعنی وقتی یه مرد یه زنو دوست داره به رابطه داشتن باهاش بیشتر تمال پیدا می کنه و این تو طبیعت مرداست.
    به خاطر همین بود که خودمم داشتم کم کم به این نتیجه می رسیدم که شاید رابطه جنسی یه بخشی از رابطه عاطفی کامل بین ادماست و نباید مشکلی داشته باشه. فکر می کردم همه بعد منفی داستان بخش اعتقادی ماست و از لحاظای دیگه مشکلی نمی تونه داشته باشه.
    حتی دختراییو دیدم تو این سایت که می گفتن با دوست پسرشون می خوابن چون براش سخته خودشو کنترل کنه. و اینام دوست ندارم که پسره اذیت شه. یا حرف یه پسره بود که همیشه تو یادم موند. می گفت اگه یه دختر با یه پسره اینکه باهاش رابطه داشته باشه باعث میشه پسره بیشتر بهش وابسته بشه و پسره سراغ کس دیگه ای نره.
    حالا با همه این حرفا خودم همیشه گیج بودم که چی درسته چی غلط. بااینکه همیشه همیشه اعتقادم این بود که رابطه جنسی قبل ازدواج حتما حتما غلطه ولی توجیحشو نمی فهمیدم
    تا این فیلمو امشب دیدم.
    دکتر هلاکویی اولش در مورد عشق حرف می زنند که یه حالت علمی ثابت شدست که بین دو تا جنس مخالف می تونه اتفاق بیفته. میگه وقتی این عشق توی آدما به وجود میاد باید یه مدتی بهش زمان بدی تا رشد کنه و مسیر خودشو پیدا کنه. حالا رابطه جنسی که شاید زمان و مکان درستی نداره می تونه پیامدایی داشته باشه که به نفع رابطتون نیست.
    مثلا دختری که همیشه تو ذهنش این بوده که اولین بار خونه خودش و با شوهر رسمیش قراره رابطه داشته باشه وقتی می بینه که یه رابطه پنهانی داره و بعدش قراره برگرده خونه خودش شاید همه ذهنیتایی که داشته به هم میخوره.
    وقتی به حرفاش فکر می کنم فشار روانی که به خاطر این به آدما وارد میشه رو بیشتر درک می کنم.
    رابطه جنسی که می تونه عشق و علاقه و نزدیکی بین ادمارو بیشتر کنه اگه به قول دکتر تو مکان و زمان اشتباه باشه؛ می تونه بدتر اونارو از هم دور کنه. شاید فقط تنها خاصیتش ارضا میل جنسی باشه.
    پس باید باید باید موکول بشه به زمان خودش.
    این فیلم واسه من جواب سوالایی بود که همیشه داشتم. گفتم تو این سایت بذارم لینکشو شاید برای کس دیگه ایم مفید باشه.
    ویرایش توسط ملکه شیشه ای : 10-02-2017 در ساعت 02:19 AM

2. 5 کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    تشکر شده 530 بار در 398 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : دکتر هلاکویی؛ رابطه جنسی قبل از ازدواج

نقل قول نوشته اصلی توسط ملکه شیشه ای نمایش پست ها
    این فیلم واسه من جواب سوالایی بود که همیشه داشتم. گفتم تو این سایت بذارم لینکشو شاید برای کس دیگه ایم مفید باشه.

من هر روانشناسی که نظرشرو خوندم نظری مشابه داشتن و یا همه این حداقل از حد رو قائلن که میگن رابطه جنسی در مورد کسی باهاش نامزد هستین و تصمیم ازدواج دارین قبل از ازدواج ممنوعه چون رو تصمیم گیری اثر میذاره

این عشقی که مثل اثر کوکائینه و دکتر هلاکویی ازش صحبت میکنه به نظرم تو ایران یکی از محالترین محالات
    بقیه رو نمیدونم برای من که یه جور کمال پرستی حساب میشه!
    برای اطلاع کاملتر از چگونگی شکل گیری عشق از دید دکتر هلاکویی به سمینار انسان و عشق مراجعه کنین اونجا دوتا سخنرانی هست کامل توضیح میدن.
    امضای ایشان
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

برای کسانی که قوانین سرسختانه در زندگی شون میذارن:

به جای تمرکز بر روی نتایج ، به تلاش های خود بیندیشیم و برنامه ریزی کنیم.
    نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

4. 2 کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

حتی دختراییو دیدم تو این سایت که می گفتن با دوست پسرشون می خوابن چون براش سخته خودشو کنترل کنه. و اینام دوست ندارم که پسره اذیت شه. یا حرف یه پسره بود که همیشه تو یادم موند. می گفت اگه یه دختر با یه پسره اینکه باهاش رابطه داشته باشه باعث میشه پسره بیشتر بهش وابسته بشه و پسره سراغ کس دیگه ای نره.
    اگه پسری قصدش واقعیش ازدواج باشه و همچین پیشنهادی رو بده و دختر قبول نکنه اون پسر بسیار خوشحال هم خواهد شد
    امضای ایشان

نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

6. 2 کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط آرش67 نمایش پست ها
    من هر روانشناسی که نظرشرو خوندم نظری مشابه داشتن و یا همه این حداقل از حد رو قائلن که میگن رابطه جنسی در مورد کسی باهاش نامزد هستین و تصمیم ازدواج دارین قبل از ازدواج ممنوعه چون رو تصمیم گیری اثر میذاره

این عشقی که مثل اثر کوکائینه و دکتر هلاکویی ازش صحبت میکنه به نظرم تو ایران یکی از محالترین محالات
    برای اطلاع کاملتر از چگونگی شکل گیری عشق از دید دکتر هلاکویی به سمینار انسان و عشق مراجعه کنین اونجا دوتا سخنرانی هست کامل توضیح میدن.
    سلام
    مرسی از نظرتون
    نظر روانشناسارو راستش اصلا دنبال نمی کنم از مشاورا بدم میاد ولی این فیلمو دیدم به نظرم حرفاش منطقی اومد.
    بعدم ادم خودش نسبت به شرایط و اون چیزایی که تو اطرافیاش میبینه شاید هر بار فکرش و تصمیمش عوض بشه.
    ولی یه منطق محکم که واسه آدم اینطوری جا بیفته هیچ وقت خراب نمیشه.
    این فایلو اینجا گذاشتم چون که تو همین سایت یادمه چندتا دختر دیگه اومده بودن در مورد اینکه رابطه داشته باشند و نیاز پسرا و این حرفا پست گذاشته بودن و سوال کرده بودن. خود من جلو توجیحایی که داشتن نمی دونستم باید چی بگم.
    به نظرم این جواب همه چیزه. -رابطه جنسی اشتباه تو زمان و مکان غلط-
    اون سمینارم که گفتید حتما گوش میدم. ولی از الان می دونم عشقی که دکتر میگن یه اتفاق معموله که تو هر رابطه ای بین ادمای درست میتونه پیش بیاد. اصلا چیز عجیبی نیست.

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

امضای ایشان

9. کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    میزان امتیاز
    0

اگه پسری قصدش واقعیش ازدواج باشه و همچین پیشنهادی رو بده و دختر قبول نکنه اون پسر بسیار خوشحال هم خواهد شد
    اقا ارش هیچ پسری نیست که دوست نداشته باشه عشقش بشه خانوم خونش.
    بیاین فکر نکنیم همه پسرا دنبال سواستفاده ان می خوان دروغ بگن. با آدمایی مثل خودمون طرفیم. که تو یه شرایط خاصن.
    من و شمام می دونیم که هیشه اینکه قصد ازدواج داشته باشی معنیش این نیست که همین فردا می تونی ازدواج کنی. اگه شرایطش نباشه از طرف چه پسر چه دختر شاید مجبور شند چند سال منتظر بمونند.
    والا پاکدامنی و حیا دختر که صد در صد واسه پسرا باید خواستنی باشه والا حتما اون پسره یه قصد و غرضی داره.

11. کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    میزان امتیاز
    0

اینو پسرا باید گوش بدن

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

اقا ارش هیچ پسری نیست که دوست نداشته باشه عشقش بشه خانوم خونش.
    بیاین فکر نکنیم همه پسرا دنبال سواستفاده ان می خوان دروغ بگن. با آدمایی مثل خودمون طرفیم. که تو یه شرایط خاصن.
    من و شمام می دونیم که هیشه اینکه قصد ازدواج داشته باشی معنیش این نیست که همین فردا می تونی ازدواج کنی. اگه شرایطش نباشه از طرف چه پسر چه دختر شاید مجبور شند چند سال منتظر بمونند.
    والا پاکدامنی و حیا دختر که صد در صد واسه پسرا باید خواستنی باشه والا حتما اون پسره یه قصد و غرضی داره.
    چند سال انتظار رو قبول ندارم بعد از چند وقت رابطه هم نیاز هست و هم بهتر و شیرینتره که رسمی بشه

متاسفانه واقعیت اینه سو استفاده کنندگان بیشتر از آدم حسابیها هستن و این درصدش تو شهرهای مختلف فرق می کنه

در مورد عشق از نظر دکتر هلاکویی باید بگم چیز عجیبی نیست ولی تو جایی که من هستم امکان رسیدن بهش خیلی خیلی کمه
    اکه بخوای آدمی با اون شرایط رو پیدا کنی معلوم نیست لازم بشه چندتا رابطه رو تجربه کنی
    الان من بخوام به یه خانمی پیشنهاد آشنایی بدم با خودم هزار جور کلنجار میرم که فکر بد نکنه آخرش نمیشه و از گفتم پشیمون میشم
    جدا از اون اگه دختر یه خورده به قول دوستان آدم پاکی باشه تو همون اوایل وقتی بفهمه این رابطه ممکنه به ازدواج نرسه سریع کات می کنه ( حالا هرچقدر براش صحبت کنی هم فایده نداره )
    امضای ایشان

14. کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

اینو پسرا باید گوش بدن

درسته اما دخترا هم باید بدونن تا در برابر استدلال و یا درخواست پسرا دستشون خالی نباشه!
    توضیح داشته باشن که راههای دیگر و بهتری هم هست
    ویرایش توسط آرش67 : 10-02-2017 در ساعت 03:04 AM
    امضای ایشان

16. 2 کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    میزان امتیاز
    0

چند سال انتظار رو قبول ندارم بعد از چند وقت رابطه هم نیاز هست و هم بهتر و شیرینتره که رسمی بشه

متاسفانه واقعیت اینه سو استفاده کنندگان بیشتر از آدم حسابیها هستن و این درصدش تو شهرهای مختلف فرق می کنه

در مورد عشق از نظر دکتر هلاکویی باید بگم چیز عجیبی نیست ولی تو جایی که من هستم امکان رسیدن بهش خیلی خیلی کمه
    اکه بخوای آدمی با اون شرایط رو پیدا کنی معلوم نیست لازم بشه چندتا رابطه رو تجربه کنی
    الان من بخوام به یه خانمی پیشنهاد آشنایی بدم با خودم هزار جور کلنجار میرم که فکر بد نکنه آخرش نمیشه و از گفتم پشیمون میشم
    جدا از اون اگه دختر یه خورده به قول دوستان آدم پاکی باشه تو همون اوایل وقتی بفهمه این رابطه ممکنه به ازدواج نرسه سریع کات می کنه ( حالا هرچقدر براش صحبت کنی هم فایده نداره )
    قبول دارم سواستفاده ام کم نیست.
    در مورد عشقم نمی دونم هر کی دید خودشو داره ولی به نظر من هر چی بیشتر دنبالش بری کمتر پیداش می کنی. باید خودش پیش بیاد. بعدشم اگر اتفاق بیفته از هر راهی بهش برسی دیگه مهم نیست. چون اون موقع همه سعیتو می کنی که از دستش ندی.
    ولی این فکرا برای اون موقعیه که فقط از کسی خوشتون بیاد نه اینکه عاشقش باشید و احتمالا اینکه بخواین بعد از آشنایی اون عشق به وجود بیاد که اون کلا یه بحث جداست. دیگه اونجوری سریع ادم ازدواج می کنه اونقدری دوره آشناییش طولانی نمیشه.

18. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34330
    تشکـر
    144
    تشکر شده 67 بار در 47 پست
    میزان امتیاز
    8

به نظرم عشق و عاشقی همش تلقین و کار هورمون های بدنه و باعث میشه فکر کنی عاشق یه نفر هستی و بهش عادت کنی. بیشتر عشق و عاشقی های امروزه به ازدواج ختم نمیشه و اگر هم ختم بشه دوام آنچنانی ندارند به خاطر این که دختر پسرا بیشتر عواطف و امیالشون رو برای هم خرج میکنند و برای بعد ازدواج چیزی باقی نمیذارند.

19. کاربران زیر از آروین 24 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام
    ممنون بابت کلیپ، من کاملا موافق نظرشون هستم
    دومین کلیپی بود که از دکتر هلاکویی دیدم، به نظرم یه روانشناس مجرب و اگاه به مسائل هستن و خیلی منطقی مسائل رو با جزئیات باز میکنن
    خیلی مفید و آموزنده بود.

21. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

مطالب خوبی گفتن و کیلیپ خییلی خوبی بود.
    ولی زیاد هسن پسرایی که نیاز جنسی رو به عشق و ازدواج اولویت میدن و براشون مهم نیس که تو زندگیشون عشق باشه یا نباشه.
    ویرایش توسط saba95 : 10-02-2017 در ساعت 04:46 PM

23. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام
    ممنون مفید و جالب بود.

25. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

26. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    میزان امتیاز
    0

سلام اون سمینارو گوش دادم
    اتفاقا به نظرم یکی از محورای حرفا این بود که عشقو از یه بعد دست نیافتنی و خیلی آرمانی جدا کنند و شکل زمینی و طبیعیشو توجیه کنند.
    از انواع عشق حرف زدن مثل عشق در یک نگاه که برام جالب بود چون یه مشاور به خود من گفته بود که این مدل عشق وجود نداره و بعدشم اتفاقا برام یه استدلال اورد که به نظر خیلی درست میومد ولی خب قطعا نبود.
    توی سخنرانی از افسانه ها و شعرا حرف زدند اما بعضی از مورداییم که شعرا و نوشته هاشون نقل شد داستان خودشونو مستند کرده بودند. یعنی یه عده ادم عادی بودند که عاشق شدند و به حدی این حس قوی و قشنگ بوده که وقتی ازش حرف زدن یا شعر گفتند نقلش بعد چندین سال هنوز شیرینه.
    تو پاکدست پنجم یکی از سخنرانا که یادم نیست اسمشونو میدونم فقط جراح چشم بودند و اینا.
    گفتند عشق توی اختیار آدم نیست که مثلا بخوای و اتفاق بیفته. خواست خداست که کسی عشقو تجربه کنه یا نه.
    یکی از بهترین قسمتاش اونجایی بود که شور و حرارت شعرای فروغو تصویر کردند و که همپای یه مرد به خودش آزادی می داد عاشق باشه از عشقش حرف بزنه از گناه و عصیانش بگه. و با تموم بازخوردای منفی که از جامعه می گرفت بازم این کارو ادامه داد چون نمی خواست ادم بی عشقی باشه و نظر مردم براش مهم نبود.
    کلا به نظرم ربطی به ایران و خارج نداره اگه خدا بخواد اتفاق میفته حتی شده توی قالب اون پیرمرد 50 ساله و دختر 16 ساله یا عشق مرد به مرد یا زن به زن که توی سخنرانیا ازش حرف زدند.
    بعدش دیگه فقط به خود آدم بستگی داره که بتونه به دستش بیاره یا نه.
    اینکه بگید عشق وجود نداره یا ارمانیه به خاطر اینه که با عقل و منطقتون بهش نگاه می کنید. اما زبون عشقو عقل نمیفهمه.
    مثل این شعره
    عقل چو از عشق شنید این سخن
    گفت که یا جای تو یا جای من
    عقل و محبت به هم آویختند
    خون ز سر و صورت هم ریختند
    چون که کمی خون ز سر عقل ریخت
    جست و ز میدان محبت گریخت
    گفت برو آن تو و آن یار تو
    آن به کف یار تو افسار تو
    رو که خدا بر تو مددکار باد!

حرفاشون جالب بود ممنون که معرفیش کردید

27. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط saba95 نمایش پست ها
    مطالب خوبی گفتن و کیلیپ خییلی خوبی بود.
    ولی زیاد هسن پسرایی که نیاز جنسی رو به عشق و ازدواج اولویت میدن و براشون مهم نیس که تو زندگیشون عشق باشه یا نباشه.
    اره واقعا همه جور آدمی هست باید مواظب بود که کیا دور و برت میان و باید سعی کنی بشناسیشون.
    به نظرم هر پسری دقیقا همون موقع که طالب رابطه جنسی نامشروع میشه باید قیدشو زد. مردونگی اگه داشته باشند اول از همه باید مطمئن بشند که دختره از همه نظر هم راضیه هم اینکه تو آینده مشکلی براش پیش نمیاد. و اینکه به نظرم این مرحله باید بعد از مطلع شدن خانواده ها باشه چون اینجوری احترام دخترم بیشتر حفظ میشه.

28. 2 کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

29. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

سلام اون سمینارو گوش دادم
    اتفاقا به نظرم یکی از محورای حرفا این بود که عشقو از یه بعد دست نیافتنی و خیلی آرمانی جدا کنند و شکل زمینی و طبیعیشو توجیه کنند.
    از انواع عشق حرف زدن مثل عشق در یک نگاه که برام جالب بود چون یه مشاور به خود من گفته بود که این مدل عشق وجود نداره و بعدشم اتفاقا برام یه استدلال اورد که به نظر خیلی درست میومد ولی خب قطعا نبود.
    توی سخنرانی از افسانه ها و شعرا حرف زدند اما بعضی از مورداییم که شعرا و نوشته هاشون نقل شد داستان خودشونو مستند کرده بودند. یعنی یه عده ادم عادی بودند که عاشق شدند و به حدی این حس قوی و قشنگ بوده که وقتی ازش حرف زدن یا شعر گفتند نقلش بعد چندین سال هنوز شیرینه.
    تو پاکدست پنجم یکی از سخنرانا که یادم نیست اسمشونو میدونم فقط جراح چشم بودند و اینا.
    گفتند عشق توی اختیار آدم نیست که مثلا بخوای و اتفاق بیفته. خواست خداست که کسی عشقو تجربه کنه یا نه.
    یکی از بهترین قسمتاش اونجایی بود که شور و حرارت شعرای فروغو تصویر کردند و که همپای یه مرد به خودش آزادی می داد عاشق باشه از عشقش حرف بزنه از گناه و عصیانش بگه. و با تموم بازخوردای منفی که از جامعه می گرفت بازم این کارو ادامه داد چون نمی خواست ادم بی عشقی باشه و نظر مردم براش مهم نبود.
    کلا به نظرم ربطی به ایران و خارج نداره اگه خدا بخواد اتفاق میفته حتی شده توی قالب اون پیرمرد 50 ساله و دختر 16 ساله یا عشق مرد به مرد یا زن به زن که توی سخنرانیا ازش حرف زدند.
    بعدش دیگه فقط به خود آدم بستگی داره که بتونه به دستش بیاره یا نه.
    اینکه بگید عشق وجود نداره یا ارمانیه به خاطر اینه که با عقل و منطقتون بهش نگاه می کنید. اما زبون عشقو عقل نمیفهمه.
    مثل این شعره
    عقل چو از عشق شنید این سخن
    گفت که یا جای تو یا جای من
    عقل و محبت به هم آویختند
    خون ز سر و صورت هم ریختند
    چون که کمی خون ز سر عقل ریخت
    جست و ز میدان محبت گریخت
    گفت برو آن تو و آن یار تو
    آن به کف یار تو افسار تو
    رو که خدا بر تو مددکار باد!

حرفاشون جالب بود ممنون که معرفیش کردید

من فقط قسمتی که دکتر هلاکویی صحبت می کنه رو گوش کردم

از این نظر محال به نظرم میرسه که لازمه آدم چندین نفر رو تست کنه و اینکه اون آدما هم درکشون نسبت به عشق و ازدواج همین باشه که این برای شخص من با توجه به محیطی که هستم امکانش کمه شناخت آدما از جنس مخالف به شدت کمه ، فرهنگ خانواده ها و در نتیجه آدما فرق میکنه و هزار داستان دیگه

از یه جنبه منطقی دیگه هم محاله چون دکتر هلاکویی در جاها دیگه مفصلتر میگه عشق ( عشق کوکائینی و ماندگار ) برای آدم سالم اتفاق میفته و بر اساس تعریفی که از آدم سالم داره در جوامعی مثل ایران 2 یا 3 درصد بیشتر نیستن ( البته در همین فایل هم به اندازه لازم توضیح داده ) و در امریکا هم 5 درصد تخمین میزنه

با وجود این صحبتها دونستن این مطالب کمک بسیاری به بهتر شدن زندگی می کنه و اگه بتونیم به مقداری از توصیه ها عمل کنیم به همون مقدار احساس خوب خواهیم داشت

یه فایل سخنرانی هست که در رابطه ازدواج از این یکی خیلی خیلی مفیدتر و کاملتره و به نظرم از نون شب واجبتره ( برای من اینطوری بود ) به نام 50 باید و نباید در ازدواج

پیشنهاد می کنم هم خودتون و هم همسرتون اینو چندباره گوش کنین
    امضای ایشان

30. کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

31. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47092
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

من ک اصن همچین ذهنیتی تاحالا نداشتم ک حتما باید تو خونه ی خودم و با شوهرم این کارو انجام بدم من الان ۳۰ سالمه هنو فک میکنم آمادگی ازدواج ازنظر بلوغ فکری رو ندارم چون همش نظرم عوض میشه ولی خیلیا فک میکنن هر کی تا ۳۰ سالگی رابطه نداشته حتما یه مشکلی داره. نمیدونم چرا دخترا رو محکوم میکنن ک حتما باید ازدواج کنن و تو ازدواج رابطه جنسی داشته باشن

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)