نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: وابستگی اشتباه یا علاقه؟

1174
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36872
    تشکـر
    5
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy وابستگی اشتباه یا علاقه؟

سلام و خسته نباشید خدمت مشاورین محترم
    من 17 سالمه داستان من اینه که حدودا چهار پنج ماهی هست که با یه آدمی (مذکر) که حدودا ده سال از من بزرگتره و توی دنیای واقعی میشناسمش و دیدمش از طریق فضای مجازی ارتباط دارم یه ارتباط ساده
    در واقع میتونم بگم شروع کنندش در فضای مجازی اون بود با پیام های ساده ای که میفرستاد ولی متاسفانه تکرار این رفتارش باعث شد که من خیلی زود وابسته بشم... (احساس میکردم که با بقیه فرق داره مثلا از همون اول ظواهر واسش مهم نبود) به طوری که وضعیت تو اوج جوری شده بود که اگه بی تفاوت بود و همون پیام های ساده رو نمیداد من کلییییییی غصه میخوردم و دلم تنگ میشد با اینکه حتی یه بار هم چهره به چهره با هم حرف نزدیم بعد ازین جریانات چند باری که جاهای مختلف میدیدمش نمیدونم چرا ولی هول میشدم و قلبم تند میزد و دست و پام رو گم میکردم..( همین حس های عجیب غریب هم بودکه منو به شک واداشت)البته این دیدار ها اوایل بود که اون به خاطر حواس پرتیش منو از نزدیک نمیشناخت...اینو هم بگم که من از طریق همون فضای مجازی همون کمک ها و کار های ساده ای که از دستم برمیومد رو همیشه واسش انجام میدادم و اون نهایتا شاید دو یا سه بار کاری واسم کرد...اما همون بودنش برام کافی بود ...ولی خب وقتی که فهمیدم من براش بیشتر نقش یک منبع لطف و محبت کننده رو ایفا میکنم ( که خودش هم یه بار غیر مستقیم همینو گفت) با خودم گفتم بزار ببینم اون نسبت به دوری منی که همیشه براش هستم چه حسی داره...برای همین یه مدت دور شدم از فضای مجازی که تو اون مدت هم خیلیییی بهم سخت گذشت و هیچ عکس العملی دریافت نکردم و خب یه جورایی منطقی هم هست چون مسلمه که این احساس یک طرفه و به این غلظت فقط از جانب من بود...با این حال که من همه ی اینارو میدونستم اما همجنان ادامه دادم...چون وابسته شده بودم...وقتی به هر بهانه ای حتی وقتی کارش گیر بود...پیام میداد کلیییی خوشحال میشدم و شارژ بودم...وبرعکس...یعنی دلیل حال خوب و بدم یه آدم شده که اصلا نمیدونم از کجا پیداش شد....جدیدا خیلی سعی میکنم که بی تفاوت تر باشم کمتر ذوق کنم یا ناراحت بشم چون با خودم میگم من برای اون یه آدم عادی ام...اون زندگیش پر از آدمه که من اصلا از روابطش با اونا خبر ندارم و کنجکاوی در موردش هم خیلی آزارم میده...بلا نسبت شدم شبیه یه آدم معتاد که با اینکه میدونه مواد براش ضرر داره اما به خاطر یه چیزایی نمیتونه ترکش کنه..همش با هر واکنش جدید و ساده ای که ازش میبینم تو تردید میفتم...و میدونم که این تردیدام مسخره است اما نمیتونم کاری کنم...چند بار با یه نفر مشورت کردم و اون گفت که اگه از دنیای مجازی حذفش کنی از دنیای واقعیت و ذهنت هم حذف میشه...اما خب نمیتونم که یه دفغهاین رو هم بگم که من ازین ارتباط هیچ هدف خاصی ندارم و فقط و فقط دلم میخواد مثل یه دلگرمی دو طرفه ادامه پیدا کنه ( خواسته ی زیادیه؟؟؟) و اون از احساس منم هیچ خبری نداره و همش دلم میخواد از رفتارم بفهمه ولی خب...... و دلم هم نمیخواد بیان کنم چون میترسم و حدس میزنم که نتیجه ی جالبی نداره) اگه میشه راهنماییم کنید بگید باید چیکار کنم بالاخره توی این وضعیت مسخره.... ببخشید خیلی طولانی شد

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : وابستگی اشتباه یا علاقه؟

زمانی که عاشق می‌شوید، تمام تلاشتان این است که طرف دیگر را خوشحال کنید. شما هر کاری می‌کند تا به دیگری احساس «دوست داشته شدن» دست دهد. حساب اینکه چه کسی بیشتر محبت می‌کند یا در کارها کمک می‌کند، دستتان نیست. در رابطه عاشقانه کسی بر سر شستن ظرف‌ها با دیگری بحث نمی‌کند. علاوه بر این مسائل، شما در این رابطه سعی نمی‌کنید که «باج احساسی» به طرفتان دهید یا بر رابطه مسلط شوید.

در سوی دیگر، زمانی که فقط به طرف وابسته هستید، به این فکر می‌کنید که آن‌ها شما را خوشحال کنند. در این نوع روابط، شما از روی عادت به شدت به طرفتان وابسته هستید. شما به جای پرداختن به مسائلِ خودتان سعی دارید تا با تمرکز بر طرف مقابل، وجهه خودتان را بالا ببرید. شما پیش خودتان آن‌ها را مسئول شادمانی رابطه می‌دانید و اگر آن‌ها چنین نکنند، از دستشان عصبانی می‌شوید.
    عشق دوطرفه باعث خواهد شد که خودتان باشید. معشوقه‌تان شما را تشویق خواهد کرد که خودتان باشید و از ابراز ضعف‌هایتان بیم نداشته باشید. عشق دو طرفه مانند کاتالیزوری قدرتمند خواهد بود که شخصیت شما را نیز ترفیع خواهد داد.
    وابستگی اما تلاش می‌کند تا شما مدام مراقب رفتارتان باشید و آن‌ها را کنترل کنید. در وابستگی، شما از معشوقه‌تان می‌خواهید که زمان خاصی را به دوستانش اختصاص ندهد. حتی شما به شکل غیرعادی تلاش دارید که آن‌ها را خوشحال نگه دارید. علاوه بر این مسائل، حتی ممکن است که شما فارغ از احساسات شخصی آن‌ها، تلاش کنید تا هر طور شده او را کنار خود نگه دارید.
    در رابطه عاشقانه، شما و معشوقه‌تان همزمان با هم رشد خواهید کرد. نهایت تلاشتان این است که هر کدام از شما به بهترین نسخه‌ی خودتان تبدیل شوید. به عبارت بهتر، شما تلاش می‌کنید تا طرفتان رشد کند و او هم متعاقبا به رشد و تعالی شخصیتی شما فکر خواهد کرد.
    در وابستگی شرایط متفاوت است. میل به کنترل کردن و عدم توانایی شما برای حل مشکلات خودتان، در نهایت مانع رشد شما و طرف مقابلتان خواهد شد. عدم توانایی شما به حل مشکلات خودتان موجب خواهد شد که به طرفتان بیشتر وابسته شوید. این اتفاق، در آخر، مانع رشد دو طرف خواهد شد.

عشق در گذر زمان به جای خواهند ماند. ممکن است شما و معشوقه‌تان بنا به دلایلی از هم جدا شوید، ولی آن معشوقه تا ابد در قلب شما خواهد ماند. عشق جادویی است که همیشه طراوت خود را حفظ خواهد کرد. در سوی دیگر، وابستگی است؛ اگر در چنین شرایطی جدایی صورت گیرد، شما پس از مدت کوتاهی دوباره خوب خواهید شد، چرا که یک عادت را کنار گذاشته‌اید.
    در رابطه عاشقانه، از نفْس پرستی و منیٌت طرفین کم می‌شود. در حقیقت، رابطه در این مسیر حرکت می‌کند که شما کمتر به خودتان فکر کنید. در رابطه عاشقانه‌‎ای که شما و معشوقه‌تان با کمک هم ساخته‌اید، تغییرات مثبتی برای هر دوی شما صورت می‌گیرد. علاوه بر این مسئله، هر دو طرف شجاعت کافی برای بیان ضعف‌‎ها و نقاط آسیب‌پذیرتان را دارید.

در سوی دیگر، محور اصلیِ وابستگی «منیٌت و نفس پرستی» است. به همین دلیل است که افراد مختلفی مدام در روابطشان به مشکل برمی‌خورند. شما تلاش نمی‌کنید که به خودتان بنگرید و مسائلتان را برطرف کنید. البته طرف مقابل نیز تفاوت چندانی ندارد. از این رو، پس از مدتی هر دو نفر به این نتیجه می‌رسند که این رابطه آن طور که باید باب میلشان نبوده است.
    اگر هنوز عاشق نشده‌اید، من از صمیم قلب آرزو می‌کنم هر چه زودتر نیمه گمشده‌ی خود را پیدا کنید. تا آن روز، بهتر است که بر روی نقاط ضعف خودتان کار کنید تا بتوانید در آینده به بهترین خودِ خودتان تبدیل شوید. این را نیز فراموش نکنید که روابط خوب و عاشقانه به شکلی معجزه‌واری رخ نمی‌دهند، بلکه افراد تمام تلاششان را برای خلق چنین رابطه‌ای به کار می‌گیرند.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36872
    تشکـر
    5
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

خب من الان فهمیدم که احساس من وابستگیه....ولی برای رهایی ازش چیکار باید کنم؟؟

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36777
    تشکـر
    3
    تشکر شده 47 بار در 29 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط دریا:) نمایش پست ها
    خب من الان فهمیدم که احساس من وابستگیه....ولی برای رهایی ازش چیکار باید کنم؟؟
    جایگزینش کن با فعالیتهای اجتماعی با ارتباطات دوستانه ورزش با افراد زیادی دوست بشو میبینی همه مثل همن و نباید زود به یکی وابسته بشی

6. کاربران زیر از Lili205 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36872
    تشکـر
    5
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

خوشحال میشم نظر بقیه دوستان رو هم بدونم|

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)