نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: تردید در انتخاب شوهر

4959
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36919
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy تردید در انتخاب شوهر

سلام به دوستان عزیز...
    من تازه وارد انجمن شدم و دوست داشتم که چیزایی که تو ذهنم میگذره رو برا شما هم بازگو کنم و ازتون کمک بخوام
    راستش یک سال و خورده ای میشه که به یه نفر علاقه دارم دوماه اولی که از احساسم مطلع شدم همش سرکوبش میکردم اجازه پیشروی و شاخ و برگ دادن به احساسم نمیدادم ولی خب چندان موفق هم نبودم و این علاقه تو وجودم بیشتر و بیشتر شد...نمیخوام وارد جزییات بشم که رفتم بهش گفتم و چه اتفاقاتی بینمون افتاد و الان رابطمون چجوریه چون همه کسایی که دورواطرافم بودن و از قضیه مطلع بودن فقط یه کلام میگفتن که نباید میگفتم و چون دخترم باید غرورمو حفظ میکردم درسته دختر مغروری هستم اما پای دل و احساسم که اومد وسط نتونستم طاقت بیارم راستش خواستم برا یبارم که شده تو زندگیم برا رسیدن به چیزی که میخوام تلاش کنم که بعد شرمنده دلم نشم...از نظر من ادم باید در حد متعادلش غرور داشته باشه ولی عشق و غرور کنار هم جایی ندارن
    راستش اینارو گفتم که یه چیزایی از احساسم بدونید مشکل اصلی من اینه که این پسر رو خیلی دوس دارم دوست داشتنش عشقش و خودش انقد برام عزیز و قابل احترام هس که حتی تو ذهنمم پا فراتر از حد برا رویاپردازی نذارم اما گاهی یه چیزی اذیتم میکنه مثلا گاهی پسری رو میبینم و ناخوداگاه ازش تعریف میکنم که حتی با این وجود پسری که دوسش دارم در نظرم یه چیز دیگس شک میکنم به دوس داشتنم یا وقتی کسی به خواستگاریم میاد و ذهنم درموردش فک میکنه که ایا شرایط مناسبی داره یا نه که البته همیشه نظرم منفی بوده با وجود شرایط خوب طرف مقابل یه چیزی تو ذهنم میگه اگه دوسش داری پس چرا به کس دیگه فک میکنی چون همش تو ذهنم این پرورش یافته که وقتی کسی یه نفرو دوس داره نباید به احدی با نظر نگاه کنه یا حتی به خواستگارش من واقعا سردرگمم نمیدونم حسم واقعیه و وسواس فکری پیدا کردم یا حس دوست داشتنم اشتباهه...حتی یبار یکی از خواستگارام ازم فرصت خواست که بیشتر بشناسمش و الکی بهش ج منفی ندم ولی هرچقد که بیشتر میشناختم بازم بیهوده بود
    نمیدونم تونستم اون چیزی که تو ذهنمه براتون کامل و خوب بیان کنم یا نه ولی ازتون میخوام واقعا کمکم کنید گاهی این فکرا واقعا اذیتم میکنن

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : تردید در انتخاب شوهر

همه این تردیدها طبیعی هستند اما چیزی که طبیعی نیست، نادیده گرفتن آنها است. اگر سعی کنید تردیدهایتان را پس بزنید یا آنها را توجیه کنید، بزرگترین ضربه را به خودتان زده اید. شما وقتی وارد زندگی مشترک می شوید، باید همه سوال هایتان را پاسخ داده باشید و با کمترین ابهامی (نمی گوییم هیچ ابهامی) وارد زندگی مشترک شوید. هرچند برخی از افرادی که تمایلات وسواسی دارند، پی در پی دچار تردید می شوند. ما اینجا درباره آنها صحبت نمی کنیم. از کسانی می گوییم که به احساسات درونی خود بی توجهی می کنند و با کله توی یک ماجرای مبهم می پرند. آن هم ماجرای مهمی مثل ازدواج.

وقتی نسبت به یک نفر شک و تردید داریم لازم است با شناخت بیشتر و با زمان بیشتر و با زمان بیشتر و پرس وجو بیشتر بر تردیدها غلبه کنیم و گرنه تردیدها مشکلی را حل نمی کند. برخی اوقات ما به تردیدهای خود توجه نمی کنیم چون اعتماد به نفس ما پایین است.

توصیه می کنیم هر گاه نسبت به ازدواج با یک نفر دچار تردید بودید به روانشناس یا مشاور مراجعه کنید. گاهی اوقات این تردیدها با مسائل جدی مرتبط است که مستقیما بر ازدواج تاثیر گذار است. حتی ممکن است دقیق ندانید نسبت به چه چیزی شک دارید. طبیعی است چون شما تجربه کمی دارید و قبلا هیچ وقت ازدواج نکرده اید یا در یک رابطه جدی و واقعی مثل همسری نبوده اید. بنابراین دلیل خیلی از تردیدهایتان را نمی فهمید و فقط می دانید یک چیزی درست نیست، قلبتان رضا نمی دهد یا به قدر کافی آرام و مطمئن و خوشحال نیستید. در این جور مواقع یک مشاور خبره می تواند شما را یاری دهد تا سرمنشا این احساستان را پیدا کنید.

در این جا نمونه ای از تردیدها را برایتان می گوییم که بی توجهی به آنها جدا خطرناک است و می تواند فاتحه زندگی مشترک شما را بخواند.

دوست داشتن بعدا ایجاد می شود
    برخی از افراد به نظر می رسد که تفاهم بسیار زیادی با هم دارند و به دلیل همین تفاهم به آنها پیشنهاد می شود که با هم ازدواج کنند. اما با وجود تفاهم زیادی که با هم دارن، علاقه ای میانشان نیست یا بهتر است بگوییم برای یکدیگر جذاب نیستند و به هم کشش ندارند. معمولا به این افراد توصیه می شود که ازدواج کنند تا پس از ازدواج علاقه و محبت بین آنها ایجاد شود. اما واقعیت این است که اگر علاقه و محبتی بین دو نفر به طور خاص وجود نداشته باشد، با ازدواج هم آن علاقه ایجاد نخواهد شد.

اگر کشش جنسی وجود نداشته باشد، اگر تمایل هیجانی برای با هم بودن نداشته باشید و اگر دلتان برای هم نتپد، یک جای کار می لنگد و حتی اگر درست عین در و تخته هم با یکدیگر جور شوید، باز بعد از مدتی همدیگر را دلزده می کنید چون عشق و جذابیت چسب های رابطه زوج ها هستند و در صورت نبودنشان رابطه از هم می پاشد. در بسیاری از ازدواج های بین خویشاوندان یا ازدواج هایی که توسط پدر و مادر ترتیب داده می شود می توانیم این اشتباه را مشاهده کنیم. درست است که تفاهم در ازدواج لازم است. اما کافی نیست. ازدواج زمانی به سامانی موفق خواهد رسید که سه عنصر علاقه، تعهد و تفاهم همزمان با هم وجود داشته باشد.
    ما نمی توانیم با عشق، توجه و تلاش همسر خود را تغییر دهیم

او را تغییر می دهم
    یکی از باورهای بسیار رایج و غلط در اکثر فرهنگ ها این است که ما می توانیم با عشق، توجه و تلاش همسر خود را تغییر دهیم! به خصوص خانم ها مستعد پذیرش این باور غلط در زمان اشنایی و ازدواج هستند. خیلی ها فکر می کنند آدم ها به مرور زمان، مثلا بعد از ازدواج یا بچه دار شدن تغییر می کنند و به اصطلاح خودشان درست می شوند. اما هیچ کس قابل تغییر نیست. آدم ها حتی وقتی خودشان ضرورت تغییر را هم حس می کنند، باز به سختی تغییر می کنند چه رسد به این که ضرورتی به تغییر نبینند و بخواهند به زور کسی دیگر عوض شوند!

پس از ازدواج مشکلات کم می شود
    بسیاری از ما امیدواریم که با ازدواج همه چیز به خیر و خوشی خواهد گذشت. حتی اگر قبل از ازدواج مسایل و مشکلات وجود داشته باشد و رابطه دو طرف غیر صمیمانه باشد باز فکر می کنیم که با ازدواج همه چیز حل خواهد شد. اما لازم است که به این نکته توجه کنیم که آنچه در خلال آشنایی از فرد می بینیم به احتمال بسیار زیاد بعد از ازدواج نیز تداوم خواهد یافت.

خانواده اش را کجای دلم بگذارم؟
    خیلی ها می گویند من می خواهم با خودش زندگی کنم، نه خانواده اش. این اشتباه ترین حرفی است که ممکن است بزنید. اگر دارید به رغم مخالفت خانواده ها با هم ازدواج می کنید یا اگر خانواده هایتان در یک سطح نیستند و این دل چرکین تان می کند، به هشدار قلبتان گوش دهید و برای ازدواج دست نگه دارید. تفاوت فرهنگی خانواده ها یا نارضایتی آنها می تواند زندگی شما را خیلی بیشتر از آنچه فکر می کنید تهدید کند. مطمئن باشید که قوی ترین عشق ها هم زیر فشار خانواده ها سرد می شود چون ما در ایران در یک نظام سنتی ازدواج می کنیم و ازدواج مان پیوند دو خانواده است نه دو فرد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,186 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

پاسخ : تردید در انتخاب شوهر

سلام
    میشه بگین اون پسر با شنیدن علاقه شما چه جوابی دادن؟!
    و رابطه شما باهم در چه حدی و چجوری هست الان؟!

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد