نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: مشکلات تمرکز خواهر هشت سالم

4458
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27608
    تشکـر
    36
    تشکر شده 41 بار در 33 پست
    میزان امتیاز
    9

مشکلات تمرکز خواهر هشت سالم

سلام، خواهرم کلاس سوم ابتدایی
    مشکلش تو کلاس اینه که عین منگا میمونه البته این حسه منه
    درساش متوسطه رو به خوبه،تو خونه و جمع فامیل خیلی خوبه از نظر اجتماعی..
    ولی وقتی به معلمش میگیم چجوریه میگه ضعیف ..بعد خودش میگه البته نمره هاش خوبه ولی خب...
    من احساسم اینه که معلما عاشق دخترای بلان ...و مثلا یکی اینجوری نباشه بد میبیننش
    معلمشون گفت ببرینش کلاس گفتار درمانی..
    در صورتی که مشکل گفتاری نداره...
    من فک میکنم تشخیص معلمشون اشتباهه که باید گفتار درمانی بره...
    ولی اینو میدونم که تو کلاس نوع برخوردش عین منگا میمونه ،نمیدونم منظورمو متوجه میشین یا نه...
    حالا من نمی دونم این بده یا نه
    چون به نظرم قرار نیست همه ی بچه ها بلا و زبون دراز باشن ...
    ولی از طرفی هم میگم ممکنه بعدا براش مشکل آفرین باشه یا الان تو کلاس تحویلش نگیرن اذیت شن
    نمیدونم باید برای نرمال شدنش چه کار کرد فقط مطمئنم مشکلش گفتار درمانی نیست...
    من خودم ریشه یابی کردم به سه تا نکته رسیدم ولی نمیدونم روش درست شدنش چیه..
    لطفا کمکم کنید مادرمم هم دنبال راهکار مناسبه
    ریشه یابی این مشکل از نظر خودم
    1.نیمه اولی بودنش و کوچکتر بودن نسبت به خیلی از بچه ها که البته دلیل قاطعی نیست ولی از اونجا که ما کلا خانوادگی دیرتر به بلوغ فکری می‌رسیم همیشه انگار عقب تر از هم دوره هاییم نه اینکه فکرمون پایین باشه
    مثلا من خودم یادمه هم دوره هاییام تو دوره ی راهنمایی وقتی تیپ میزدن میرفتن پاساژ گردی.، من عین بچه ابتداییا در حال بازی تو کوچه بودم ...و مثلا دو سال بعد تو اون فضا قرار میگرفتم و فکر میکنم خواهرمم همینطوره
    2.شیوه ی تربیتی خانوادگیمه که پدر مادرم شاید خیلی دیر رفتار بزرگانه با بچشون پیدا میکنن و همین باعث میشه خواهرم شاید هنوز تو فضای بچگونه تری نسبت به هم سن و سالاش باشه
    3.سومیم دلیلم که فکر میکنم تنها دلیلیه که خواهرم خودش توش دخیله و احتمالا باید روی همین قضیه کار کرد اینه که
    تمرکز روی چند موضوع نداره...
    و فقط روی موضوعی که دستش بش بنده متمرکزه
    و همین باعث کندی میشه
    مثلا بچه های دیگه رو که دیدم اینطور نیستن
    مثلا فرض کنید سارا نامی همسن خواهرمه و داره با خودش خاله بازی می کنه
    من و مامانم هم داریم در مورد موضوعی حرف میزنیم..و وسطش میگیم سارا رو نبریم پارک...اونوقت سارا بازیشو ول میکنه و به ما اعتراض میکنه منم باید ببرین...
    ولی اگه خواهر من در حال بازی باشه و ما همچین حرفی بزنیم اصلا نمیشنوه و تمام حواسش مستقیم به کاریه که داره میکنه و باید مستقیم صداش کنیم و بگیم تورو پارک نمیبریم...اونوقت یه ثانیه فکر میکنه بعد اعتراض میکنه
    ببخشید طولانی شد...خواستم کامل توضیح بدم تا شاید بهتر راهنمایی شم
    امیدم به اینجاس
    خلاصه نمی دونم برای رهایی خواهرم از کندی، منگی ای که من فکر می کنم داره و دیر فهمی یه موضوع باید چیکار کرد

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : مشکلات خواهر هشت سالم

سلام
    من در بچگی خودم تا حدی مثل خواهرتان بودم یعنی وقتی مثلا روی یک مسئله که تمرکز میکردم حواسم از اطراف میرفت ولی من سر کلاس بیشتر درس را یاد میگرفتم طوری که خیلی دیر از یادم می رفت حتی وقتی بزرگ شدم وقتی کنکور کارشناسی ارشد پس از سربازی دادم با اینکه خیلی وقت از فارغ التحصیلیم میگذشت وقت زیادی هم برای خواندن نداشتم رفتم کنکور دادم و قبول شدم همه تعجب کردند کلا من خودم مغزم تک بعدی هست من فکر میکردم آقایان بعضا اینجوری هستند تا خانمها. چون ساختار مغزشان بیشتر تک بعدیست روی چند مساله با هم نمی توانند تمرکز کنند بهتر هستش خواهرتان پیش روانشناس مجرب ببرید تا مشکل خواهرتان حل شود

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : مشکلات خواهر هشت سالم

نقل قول نوشته اصلی توسط مبینا1111111111 نمایش پست ها
    سلام، خواهرم کلاس سوم ابتدایی
    مشکلش تو کلاس اینه که عین منگا میمونه البته این حسه منه
    درساش متوسطه رو به خوبه،تو خونه و جمع فامیل خیلی خوبه از نظر اجتماعی..
    ولی وقتی به معلمش میگیم چجوریه میگه ضعیف ..بعد خودش میگه البته نمره هاش خوبه ولی خب...
    من احساسم اینه که معلما عاشق دخترای بلان ...و مثلا یکی اینجوری نباشه بد میبیننش
    معلمشون گفت ببرینش کلاس گفتار درمانی..
    در صورتی که مشکل گفتاری نداره...
    من فک میکنم تشخیص معلمشون اشتباهه که باید گفتار درمانی بره...
    ولی اینو میدونم که تو کلاس نوع برخوردش عین منگا میمونه ،نمیدونم منظورمو متوجه میشین یا نه...
    حالا من نمی دونم این بده یا نه
    چون به نظرم قرار نیست همه ی بچه ها بلا و زبون دراز باشن ...
    ولی از طرفی هم میگم ممکنه بعدا براش مشکل آفرین باشه یا الان تو کلاس تحویلش نگیرن اذیت شن
    نمیدونم باید برای نرمال شدنش چه کار کرد فقط مطمئنم مشکلش گفتار درمانی نیست...
    من خودم ریشه یابی کردم به سه تا نکته رسیدم ولی نمیدونم روش درست شدنش چیه..
    لطفا کمکم کنید مادرمم هم دنبال راهکار مناسبه
    ریشه یابی این مشکل از نظر خودم
    1.نیمه اولی بودنش و کوچکتر بودن نسبت به خیلی از بچه ها که البته دلیل قاطعی نیست ولی از اونجا که ما کلا خانوادگی دیرتر به بلوغ فکری می‌رسیم همیشه انگار عقب تر از هم دوره هاییم نه اینکه فکرمون پایین باشه
    مثلا من خودم یادمه هم دوره هاییام تو دوره ی راهنمایی وقتی تیپ میزدن میرفتن پاساژ گردی.، من عین بچه ابتداییا در حال بازی تو کوچه بودم ...و مثلا دو سال بعد تو اون فضا قرار میگرفتم و فکر میکنم خواهرمم همینطوره
    2.شیوه ی تربیتی خانوادگیمه که پدر مادرم شاید خیلی دیر رفتار بزرگانه با بچشون پیدا میکنن و همین باعث میشه خواهرم شاید هنوز تو فضای بچگونه تری نسبت به هم سن و سالاش باشه
    3.سومیم دلیلم که فکر میکنم تنها دلیلیه که خواهرم خودش توش دخیله و احتمالا باید روی همین قضیه کار کرد اینه که
    تمرکز روی چند موضوع نداره...
    و فقط روی موضوعی که دستش بش بنده متمرکزه
    و همین باعث کندی میشه
    مثلا بچه های دیگه رو که دیدم اینطور نیستن
    مثلا فرض کنید سارا نامی همسن خواهرمه و داره با خودش خاله بازی می کنه
    من و مامانم هم داریم در مورد موضوعی حرف میزنیم..و وسطش میگیم سارا رو نبریم پارک...اونوقت سارا بازیشو ول میکنه و به ما اعتراض میکنه منم باید ببرین...
    ولی اگه خواهر من در حال بازی باشه و ما همچین حرفی بزنیم اصلا نمیشنوه و تمام حواسش مستقیم به کاریه که داره میکنه و باید مستقیم صداش کنیم و بگیم تورو پارک نمیبریم...اونوقت یه ثانیه فکر میکنه بعد اعتراض میکنه
    ببخشید طولانی شد...خواستم کامل توضیح بدم تا شاید بهتر راهنمایی شم
    امیدم به اینجاس
    خلاصه نمی دونم برای رهایی خواهرم از کندی، منگی ای که من فکر می کنم داره و دیر فهمی یه موضوع باید چیکار کرد
    سلام

دختر گلم مطلب شما را خواندم واین خیلی خوبه که به فکر خواهر کوچک خود باشید. البته دقیقا توضیح نداد مشکل خواهر چیه. ولی اگر درسش رو خوب متوجه میشه و مشکلی در فهم دروس و نمرات مربوط

به آنها نداره, و چند و یا چندین دوست هم در مدرسه و خانه داره خوب عادیه و مشکلی مطرح نیست مگر مشکلات کلامی و گفتاری که توسط پزشک مربوطه باید بررسی شه.

ولی اگر نمراتش خوبه ولی به زور میفهمه دروس رو, و یا دوستی در مدرسه نداره و خانه هم همینطور! مسئله میتونه یک عدم توجه و تمرکز ساده باشه تا مشکل بزرگتری مثل آرتیزم.

یهتر این هست که از یکی از همکاران روانپزشک و یا متخصص مغز و اعصاب کمک بگیرید.

موفق باشید.

سپاس

دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

4. کاربران زیر از شهرام2014 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد