نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: نظرتون در مورد دعوت کردن جاری

7596
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34188
    تشکـر
    21
    تشکر شده 28 بار در 26 پست
    میزان امتیاز
    8

نظرتون در مورد دعوت کردن جاری

سلام دوستان
    من سه ساله ازدواج کردم و جاریم که دختر عمه شوهرم هست چهارساله عروسی کرده و از همون دوسه روز قبل از عروسی با خانواده همسرم قهر بوده تا الان .و گویا قرار بوده همسرمن با خواهر جاریم ازدواج کنه البته این فقط ساخته و برنامه خودشون بوده و این حرف بین خانمها بوده . بهرحال ما ازدواج کردیم و اینها برای عروسی ما حتی پیام تبریک هم ندادن دیگه چه برسه به بقیه اش . حتی واسه تولد دخترم . بعداز سه سال چون پسرخاله همسرم سرطان داشت رفتیم شمال عیادتش و اونم به همسرم گفت تا اینجا اومدی برو بذادر بزرگت رو ببین و کدورتها رو دور بریزید . ماهم رفتیم . برادرشوهرم دنبال خونه میگشت و خونه مادر زنش بود ماهم به اتفاق مادرشوهر و پدر شوهر رفتیم . از این که اصلا به من محل نذاشتن بگذریم یعنی یه سلام کردم و یه خداحافظ .با این که من تو جمعشون غریب .حتی ما زنگ زدیم به برادرشوهرم و گفتیم میخوایم بیایم خونتون و گفت ما امادگی نداریم البته پدرشوهرم به همسرم فشار اورد واسه تماس گرفتن. حالا بعد از چهار پنج سال اومدن اصفهان . ما دیروز رفتیم خونه مادرشوهرم که دیدیم اومدن . یه برخورد سرد در حد سلام کردن وبعدشم تمام . از قضا پدر و مادرم ومدن خونه مادرشوهرم . همسرم هم رفت سرکار و من که اونجا بودم دیگه این خانم باهام صحبت نکرد حتی روشو ازم برمیگردوند . اخر شب پدرم بخاطر همسرم برادرشوهرم و همه خانواده رو دعوت کرد که برادرشوهرم گفت میخوان برگردن شمال . جاریم یک ثانیه کنار ما ننشست و باما همکلام نشد .موقع خداحافظی من تعارف نکردم گفتم تا اینجا اومدن خونه ماهم کوچکه کناریه حتما وظیفه خودشون میدونن . البته اوناهم هرگز ما رو دعوت نکردن حتی شماره تلفن همو نداریم . امروز همسرم میگفت زنگ بزنم دعوتشون کنم ولی من مخالفت کردم گفتم بذار ببینیم خودشون اینقدر شعور دارن که حتی شده سرپایی بیان خونه برادرشون یا نه ؟ جاری من حتی دختر یکساله من رو هم دست نزد یا نگاهش نکرد . ولی من عذاب وجدان دارم میگم شاید اشتباه کردم و وظیفه ما بوده دعوتشون کنم .اینو بگم که من هیچ مشکلی باهاشون ندارم ولی جاریم رسما روشو برمیگردونه
    دوست دارم دوستان نظرشون رو بگن . ممنون

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    تشکر شده 530 بار در 398 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : نظرتون در مورد دعوت کردن جاری . لطفا واجبه

نقل قول نوشته اصلی توسط ایتکین نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من سه ساله ازدواج کردم و جاریم که دختر عمه شوهرم هست چهارساله عروسی کرده و از همون دوسه روز قبل از عروسی با خانواده همسرم قهر بوده تا الان .و گویا قرار بوده همسرمن با خواهر جاریم ازدواج کنه البته این فقط ساخته و برنامه خودشون بوده و این حرف بین خانمها بوده . بهرحال ما ازدواج کردیم و اینها برای عروسی ما حتی پیام تبریک هم ندادن دیگه چه برسه به بقیه اش . حتی واسه تولد دخترم . بعداز سه سال چون پسرخاله همسرم سرطان داشت رفتیم شمال عیادتش و اونم به همسرم گفت تا اینجا اومدی برو بذادر بزرگت رو ببین و کدورتها رو دور بریزید . ماهم رفتیم . برادرشوهرم دنبال خونه میگشت و خونه مادر زنش بود ماهم به اتفاق مادرشوهر و پدر شوهر رفتیم . از این که اصلا به من محل نذاشتن بگذریم یعنی یه سلام کردم و یه خداحافظ .با این که من تو جمعشون غریب .حتی ما زنگ زدیم به برادرشوهرم و گفتیم میخوایم بیایم خونتون و گفت ما امادگی نداریم البته پدرشوهرم به همسرم فشار اورد واسه تماس گرفتن. حالا بعد از چهار پنج سال اومدن اصفهان . ما دیروز رفتیم خونه مادرشوهرم که دیدیم اومدن . یه برخورد سرد در حد سلام کردن وبعدشم تمام . از قضا پدر و مادرم ومدن خونه مادرشوهرم . همسرم هم رفت سرکار و من که اونجا بودم دیگه این خانم باهام صحبت نکرد حتی روشو ازم برمیگردوند . اخر شب پدرم بخاطر همسرم برادرشوهرم و همه خانواده رو دعوت کرد که برادرشوهرم گفت میخوان برگردن شمال . جاریم یک ثانیه کنار ما ننشست و باما همکلام نشد .موقع خداحافظی من تعارف نکردم گفتم تا اینجا اومدن خونه ماهم کوچکه کناریه حتما وظیفه خودشون میدونن . البته اوناهم هرگز ما رو دعوت نکردن حتی شماره تلفن همو نداریم . امروز همسرم میگفت زنگ بزنم دعوتشون کنم ولی من مخالفت کردم گفتم بذار ببینیم خودشون اینقدر شعور دارن که حتی شده سرپایی بیان خونه برادرشون یا نه ؟ جاری من حتی دختر یکساله من رو هم دست نزد یا نگاهش نکرد . ولی من عذاب وجدان دارم میگم شاید اشتباه کردم و وظیفه ما بوده دعوتشون کنم .اینو بگم که من هیچ مشکلی باهاشون ندارم ولی جاریم رسما روشو برمیگردونه
    رابطه برادرها چطوره و شوهر شما با جاریتون ؟
    امضای ایشان
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

برای کسانی که قوانین سرسختانه در زندگی شون میذارن:

به جای تمرکز بر روی نتایج ، به تلاش های خود بیندیشیم و برنامه ریزی کنیم.
    نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34188
    تشکـر
    21
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط آرش67 نمایش پست ها
    رابطه برادرها چطوره و شوهر شما با جاریتون ؟
    برادرها هیچ مشکلی باهم ندارن ولی کلا همسرمن جویای احوال برادرش هست تو این سه سال هرگز برادرش بهش زنگ نزده ولی کلا باهم مشکلی ندارن . با جاریمم تا قبل از ازدواج ما خیلی باهم صمیمی بودن اما الان خیلی برخورد جاریم سرده . همسرم به اسم صداش میکنه مریم جان . ولی برادرشوهر من . منو عروس صدا میکنه

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام
    نظر من این هست شما جاری و برادر شوهرت را دعوت کن این دعوت بزرگی منش بالای شما را نشان میدهد بزرگ بودن به بخشش هست اگر آنها جواب رد بدهند حقارت و کوچکیشان در برابر بزرگواری شما نشان میدهند در حقیقت خودشان نشان میدهند که ایراد از جانب آنهاست شما نهایت خوبی بزرگی و حسن خلقتان را با این کار نشان میدهید

5. کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,186 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام
    به ی بهونه ای برین خونه مادرشوهرت و اخر دارین میاین خونه شوهرت به داداشش تعارف کنه ی شب تشریف بیارین منزل ما خوشحال میشیم.
    اینجوری بهتره به نظر من.چون هم جلو بقیه هست و هم اینکه رسما دعوت نکردین و ی تعارف بود و اگه قبول نکن و نیان حرصش کمتره.

7. کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34188
    تشکـر
    21
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط سعید62 نمایش پست ها
    سلام
    نظر من این هست شما جاری و برادر شوهرت را دعوت کن این دعوت بزرگی منش بالای شما را نشان میدهد بزرگ بودن به بخشش هست اگر آنها جواب رد بدهند حقارت و کوچکیشان در برابر بزرگواری شما نشان میدهند در حقیقت خودشان نشان میدهند که ایراد از جانب آنهاست شما نهایت خوبی بزرگی و حسن خلقتان را با این کار نشان میدهید
    حق با شماست ولی دیشب گویا همسرم از سرکار زنگ زده و دعوت کرده و برادرش گفته نمی تونیم بیایم و باید برگردیم . اینو بگم که خونه پدرشوهرم تا خونه ما سه دقیقه است و امروز چهارمین روزیه که برادرشوهرم اومده .

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34188
    تشکـر
    21
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط fateme.68 نمایش پست ها
    سلام
    به ی بهونه ای برین خونه مادرشوهرت و اخر دارین میاین خونه شوهرت به داداشش تعارف کنه ی شب تشریف بیارین منزل ما خوشحال میشیم.
    اینجوری بهتره به نظر من.چون هم جلو بقیه هست و هم اینکه رسما دعوت نکردین و ی تعارف بود و اگه قبول نکن و نیان حرصش کمتره.
    حق با شماست ولی خیلی زوره که جاری که من اصلا ندیدمش و حتی باهم تا الان همکلام نشدیم که بخوایم بهم بی احترامی کنیم روشو از من برمیگردونه . یا اینکه وقتی همه دور هم هستیم میره تو یه اتاق دیگه می شینه . البته دیشب همسرم برادرش زنگ زده و بذادرش هم در کمال ادب دعوتشو رد کرده . همسرم خیلی زیاد ادم دل پاکی هست و هیچ بدجنسی و سیاهی به دلش راه نداره و فقط گفت برادرم عذرخواهی کرد گفت نمی تونیم بیایم . درصورتیکه من به عنوان یه زن میدونم مشکل از کجاست. بذادرشوهرم امشب برمیگرده و من فکر نمیکنم دیگه دلم راضی بشه سراغشون برم .

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,186 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

پاسخ : نظرتون در مورد دعوت کردن جاری

خوب پس دیگه شما محبت تون را کردین
    حالا دیگه شوهرتون نمیتونه بگه اگع دعوت میکردم میومد و تو نزاشتی
    بیخیال جاریت باش
    وقتی برادرشوهرت اینا میان تو هم فقط با برادرشوهرت صحبت کن و اصلا انگار جاریت وجود نداره.

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,912 بار در 980 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام دوستان
    سلام.
    به نظر من اینطور مواقع شما باید خانواده درجه یک رو در نظر بگیرید نه عروس و داماد رو.

خوب اینطور که میگید وقتی برادرشوهرتون آدم خوبیه و با شما مشکلی نداره خیلی خوبه که احترامشون رو حفظ کنید و به خاطر ایشون دعوتشون کنید.

برادرها هیچ مشکلی باهم ندارن ولی کلا همسرمن جویای احوال برادرش هست تو این سه سال هرگز برادرش بهش زنگ نزده ولی کلا باهم مشکلی ندارن . با جاریمم تا قبل از ازدواج ما خیلی باهم صمیمی بودن اما الان خیلی برخورد جاریم سرده . همسرم به اسم صداش میکنه مریم جان . ولی برادرشوهر من . منو عروس صدا میکنه
    از اینکه برادرشوهرتون شما رو عروس صدا میکنن ناراحت نباشین.

نمیدونم با توجه به اینکه گفتین اصفهان زندگی میکنین خودتون شمالی هستین یا نه٬

اما اگه شمالی نیستین اینو بدونین که شمالیها به این مدل صدا زدن عادت دارن ؛

به خصوص افراد سالمند یا بعضی کسانی که با اون عروس رودرواسی دارن و باهاش زیاد صمیمی نیستن به اینصورت صداش میزنن.

حق با شماست ولی دیشب گویا همسرم از سرکار زنگ زده و دعوت کرده و برادرش گفته نمی تونیم بیایم و باید برگردیم . اینو بگم که خونه پدرشوهرم تا خونه ما سه دقیقه است و امروز چهارمین روزیه که برادرشوهرم اومده .
    خوب پس شما کار درست رو انجام دادین و احترامی رو که باید گذاشتین
    ویرایش توسط رامونا : 11-01-2017 در ساعت 02:51 PM

12. کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34188
    تشکـر
    21
    میزان امتیاز
    8

بله من خودم شمالی نیستم همسرم شمالیه . بنظر شما اگر برادرشوهرم خودش دوست داشت بیاد همسرش می تونست جلوش رو بگیره ؟بهرحال رفتن و همسرم چند روزه درهمه چون ادم مهربون و دل پاکیه و اصلا فکر نمیکرد برادرش سراغش نیاد . هرچی بود گذشت .

14. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,912 بار در 980 پست
    میزان امتیاز
    10

...
    ویرایش توسط رامونا : 11-03-2017 در ساعت 06:26 PM

15. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32243
    تشکـر
    22
    تشکر شده 30 بار در 24 پست
    میزان امتیاز
    8

من جای شما باشم با هرکسی مثل خودش رفتار میکنم در حدی که البته ادب و شعور خودم زیر سوال نره!
    با جاریتون در حد همون سلام و خداحافطی کافیه و بیشتر از این هم لزومی نداره ارتباط داشته باشین!
    شما رعایت حال ارتباط برادرها با همدیگه و همچنین خانواده همسرتون رو بکنین که بدونند شما دنبال اختلاف و قهر و اینا نیستید.. انشالله اون خانوم هم کم کم این موضوعات رو فراموش میکنه و متوجه اشتباهش میشه ولی شما خودت رو ناراحت نکن و اصلا انگار نه انگار چنین کسی با چنین اخلاقی وجود داره اینطوری خیلی راحت تره .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)