نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: تنش های زندگی ،چطوری رفتار کنم ؟،

1284
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29873
    تشکـر
    178
    تشکر شده 171 بار در 110 پست
    میزان امتیاز
    8

تنش های زندگی ،چطوری رفتار کنم ؟،

سلام
    اولش ممنون که وقت میزاریم و میخونید ...
    من تقریبا ۵ ماه عقد کردم و نامزدم

و مشکلاتی تو زندگیم حس میکنم و دنبال راه حل مناسب برا حلش هستم
    همسر من بهم قول داد تا گوشی بخره بعدش طوری رفتار کرد ک انگار داره منو بازی میده
    مثلا ی بار گفت منتظر پولی ک طلب داره دوستش پس بده
    خلاصه هردفعه دلایل آورد که آز زیرش دربره

و عید قربان هم برام النگو آوردن ب دستم نشد بردن عوض کنن ولی ندادن

و....
    و قبل عقد ما قرار گذاشتیم که دو سال کنار خانواده همسرم زندگی کنیم و بعد خونه مستقل بریم وجدا بشیم .

و من نگرانیم ازاین بابت که نکنه مستقل شدن ما هم ی دروغ باشه و همسرم زیرش بزنه

ب نظرتون چیکار کنم
    که احترام بین من و همسرم حفظ بشه و مطمئن بشم حتما جدا میشیم
    چون گوشی نگرفتن خیلی مهم نیس
    ولی مستقل بودن خیلی مهم تو زندگی زناشویی

منتظر راهنمایی مشاورین هستم
    امضای ایشان
    ​یا علی

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    تشکر شده 435 بار در 240 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : تنش های زندگی ،چطوری رفتار کنم ؟،

نقل قول نوشته اصلی توسط masoume نمایش پست ها
    سلام

و....
    و قبل عقد ما قرار گذاشتیم که دو سال کنار خانواده همسرم زندگی کنیم و بعد خونه مستقل بریم وجدا بشیم .

ب نظرتون چیکار کنم

برای من خیلی عجیبه که دختر خانم ها توی این فروم سوالاتی میکنن که انگار به همسرشون به چشم ماشین پول چاپ کنی نگاه میکنن. یک اینکه اول سن و تحصیلات و نحوه اشنایی تون رو بفرمایید.
    من نمیدونم این چه تصوریه توی خانم های محترم که فکر میکنن مرد فقط باید تا اخر عمرش بدوه و خرج بده که به نظر میاد مشاورای این فروم هم این حرفو تایید میکنن.
    مثل مورد مشابه که مرد بنده خدا گفته بود تلاش میکنم پول دربیارم اما نتونسته بود بخاطر شرایط و اوضاع الان و خانم اینو به چشم دروغگویی میدید.
    و اما جواب شما:
    عزیزم دو حالت داره یا همسرت وضع مالیش خوبه و نمیخواد بده که خوب این مشکل خساست ممکنه باعث اذیتتون بشه. و این مورد حتما باید پیگیری بشه و اول باید باهم صحبت کنید که ببینید میشه خودتون حلش کنید در غیر این صورت مشاوره مراجعه کنید. تا شاید این مشکل به دست ایشون حل بشه
    حالت دوم اینه که اون بنده خدا دلش میخواد همه ی این کارارو انجام بده و داره تلاششم میکنه که خوب این دروغگویی نیست اما بخاطر شرایط نتونسته و شما باید صبر پیشه کنید و بهشون کمک کنید تا بتونن پولهاشونو مدیریت و جمع کنن و توی این بخش میتونید کمکش کنید. (مثلا هر ماه یه بخشی از حقوقش رو بخوایید که به عنوان پس انداز به شما بده تا براش نگه دارید. (پولی بغیر از خرج روزمره) بسیاری وقت ها دیده شده مدیریت مالی خونه اگر به دست یک خانم عاقل و دوراندیش باشه. اون خونواده پیشرفت زیادی کرده و برعکسشم هست خانم ولخرج باعث بروز مشکلات زیادی میشه. اینجوری هم مطمئن میشید که انشالا ظرف دوسال پولی جمع شده و با شادی از خونواده شوهرتون مستقل خواهید شد. (البته اگر از معیارهای مهمتون پول نیست. از اول بهتون شرایط زندگیشونو گفته بودن)
    در اخر اینکه چاره ی همه مشکلات به دست صحبت باز میشه. یک روز هردوتون حالتون خوبه خسته نیستید و ارومید باهم درمورد این موضوعات صحبت کنید. و درمورد اینکه این مسائل به تعویق افتاده بپرسید البته با روی خوش و بدون لحن طلبکارانه.
    موفق باشید

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29873
    تشکـر
    178
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط ghm نمایش پست ها
    برای من خیلی عجیبه که دختر خانم ها توی این فروم سوالاتی میکنن که انگار به همسرشون به چشم ماشین پول چاپ کنی نگاه میکنن. یک اینکه اول سن و تحصیلات و نحوه اشنایی تون رو بفرمایید.
    من نمیدونم این چه تصوریه توی خانم های محترم که فکر میکنن مرد فقط باید تا اخر عمرش بدوه و خرج بده که به نظر میاد مشاورای این فروم هم این حرفو تایید میکنن.
    مثل مورد مشابه که مرد بنده خدا گفته بود تلاش میکنم پول دربیارم اما نتونسته بود بخاطر شرایط و اوضاع الان و خانم اینو به چشم دروغگویی میدید.
    و اما جواب شما:
    عزیزم دو حالت داره یا همسرت وضع مالیش خوبه و نمیخواد بده که خوب این مشکل خساست ممکنه باعث اذیتتون بشه. و این مورد حتما باید پیگیری بشه و اول باید باهم صحبت کنید که ببینید میشه خودتون حلش کنید در غیر این صورت مشاوره مراجعه کنید. تا شاید این مشکل به دست ایشون حل بشه
    حالت دوم اینه که اون بنده خدا دلش میخواد همه ی این کارارو انجام بده و داره تلاششم میکنه که خوب این دروغگویی نیست اما بخاطر شرایط نتونسته و شما باید صبر پیشه کنید و بهشون کمک کنید تا بتونن پولهاشونو مدیریت و جمع کنن و توی این بخش میتونید کمکش کنید. (مثلا هر ماه یه بخشی از حقوقش رو بخوایید که به عنوان پس انداز به شما بده تا براش نگه دارید. (پولی بغیر از خرج روزمره) بسیاری وقت ها دیده شده مدیریت مالی خونه اگر به دست یک خانم عاقل و دوراندیش باشه. اون خونواده پیشرفت زیادی کرده و برعکسشم هست خانم ولخرج باعث بروز مشکلات زیادی میشه. اینجوری هم مطمئن میشید که انشالا ظرف دوسال پولی جمع شده و با شادی از خونواده شوهرتون مستقل خواهید شد. (البته اگر از معیارهای مهمتون پول نیست. از اول بهتون شرایط زندگیشونو گفته بودن)
    در اخر اینکه چاره ی همه مشکلات به دست صحبت باز میشه. یک روز هردوتون حالتون خوبه خسته نیستید و ارومید باهم درمورد این موضوعات صحبت کنید. و درمورد اینکه این مسائل به تعویق افتاده بپرسید البته با روی خوش و بدون لحن طلبکارانه.
    موفق باشید
    خیلی ممنون بخاطر جواب مفید من ب چشم بانک به همسرم نگا نمیکنم . ولی آخه میدونم اگه میخاست و ته دلش راضی بود میتونست بگیره ... ناراحت میشم و مطمئن شدم ب دلش نیس بگیره

من الان دنبال اینم چطور حرف بزنم که مطمئن بشم قضیه خونه مستقل داشتن براش مهمه اخه پیش من نشون نمیده ولی رفتار چیز دیگه ای هستش

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    تشکر شده 435 بار در 240 پست
    میزان امتیاز
    7

خیلی ممنون بخاطر جواب مفید من ب چشم بانک به همسرم نگا نمیکنم . ولی آخه میدونم اگه میخاست و ته دلش راضی بود میتونست بگیره ... ناراحت میشم و مطمئن شدم ب دلش نیس بگیره

من الان دنبال اینم چطور حرف بزنم که مطمئن بشم قضیه خونه مستقل داشتن براش مهمه اخه پیش من نشون نمیده ولی رفتار چیز دیگه ای هستش
    بشینید برنامه ریزی کنید بهش بگید عزیزم بیا سعی کنیم برنامه بریزیم برای زندگیمون. مثل یک کشور برای خودتون چشم انداز دوساله تعیین کنید. توی دوسال قراره به کجا برسید، چیا بخرید (چیزهای مهم و گرون رو بنویسید که توی درامدتون تاثیر داره مثل گوشی.. مثل لپ تاپ، مثل خونه) اینجوری هم مطمئنین این کارارو انجام میدید و هم خیالتون راحت میشه. ولی اگر فکر میکنید مشکل خساست دارن و شما هم خانه دار هستید. حتما حتما باید درموردش با مشاور یا بزرگتر یا خودشون صحبت بشه. و این مورد حل بشه.
    اینم که میگم بزرگتر ، بعضی از خونواده ها یک ادم بسیار معتمد دارن که بدون طرف میتونه مشکلات سایرین رو حل کنه. اما اگه چنین کسیو ندارید با مشاور صحبت کنید بهتره

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31648
    تشکـر
    92
    تشکر شده 186 بار در 148 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام

و....

ب نظرتون چیکار کنم

سلام، خیلی دوستانه و توی موقعیت های مناسب به همسرتون بگید که استقلالتون خیلی براتون مهمه، این جمله رو هم به صورت مستقیم و هم بیشتر به صورت غیرمستقیم به همسرتون بگید و نظر واقعیشو بفهمید... توی موقعیت های مختلف ببینید سر حرفاش و قولهاش میمونه یا کلا آدم بد قولیه... شاید این دو مورد که مثال زدید شرایطی باعث شده بد قول بشن و این موضوع همیشگی نباشه

6. کاربران زیر از توسکا2016 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29873
    تشکـر
    178
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط توسکا2016 نمایش پست ها
    سلام، خیلی دوستانه و توی موقعیت های مناسب به همسرتون بگید که استقلالتون خیلی براتون مهمه، این جمله رو هم به صورت مستقیم و هم بیشتر به صورت غیرمستقیم به همسرتون بگید و نظر واقعیشو بفهمید... توی موقعیت های مختلف ببینید سر حرفاش و قولهاش میمونه یا کلا آدم بد قولیه... شاید این دو مورد که مثال زدید شرایطی باعث شده بد قول بشن و این موضوع همیشگی نباشه
    تشکر بخاطر راهنماییتون
    امضای ایشان
    ​یا علی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد