نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14

موضوع: ازدواج در سن کم

6118
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37167
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ازدواج در سن کم

سلام خسته نباشید
    من یک پسر که 16 ساله هستم عاشق یک دختر تو فامیل شدم که 2 سال از من بزرگ تره بهش گفتم تو مجازی و اونم بهم ابراز علاقه کرده و گفته بزار 20 سالت بشه باهم به خانواده میگیم اما تنها مشکل ما اینه که حرف مردم منو از خود بی خود میکنه یعنی میگن عشق تو بچگانه است اصلا عشق نیست و ...
    و حست اشتباهه
    چی اشتباهه اقا اینکه من نمیخام مثل پسر های دیگه باشم اشتباهه نخام که دوست دختر بازی کنم یا فقط دنبال حال جنسی باشم من میخام عشق واقعی مو داشته باشم الان اکثر هم کلاسی هام با 6 تا دختر همزمان هستن و میگن دختر واسه سرگرمیه عشق چیه بابا مشکل دوم هم سن هست یعنی از نظر منم این مشکل نیس اما حرف های مردم رو مخه اخه از قدیم مرد ها دنبال کوچیک ترن خب کاری به حرف های روانشناسی و اینکه میگن عقل دختر زود تر تکمیل میشه و... ندارم
    اما به نظر من عشق سن نمیشناسه و در تصورم اینه که دختر دل داره و نباید باهاش بازی کنیم این پسرای که همزمان با چند نفر هستن نمیدونم واقعا وجدان ندارن خب تو اون هارو به چشم بازی میبینی اما اون دختر اسباب بازی که نیست دل داره گناه داره
    از سمتی هم تمام سایت ها میگن ازدواج با سن بالا تر از خودت مشکل داره اما 2سال واقعا چیزی نیس والا الان خیلی از ادم های معروف به عنوان مثال پیکی دفاع تیم بارسلونا با ش************ا خواننده هالیوودی ازدواج کرده که ش************ا 10 سال بزرگ تره و 2 تا بچه هم دارن. هرکی هم بهم بگه که سن مشکله من همینو میگم اونم ساکت میشه

گفتم واسه اولین بار تو یک سایت بگم ببینم چی مگین
    نظر شما درمورد من و رابطه ام و حرف های مردم چیه ؟

مرسی خوندید💜

2. کاربران زیر از مهدی 8078 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : حرف مردم

سلام
    به سایت مشاور خوش آمدید
    بحث اختلاف سنی فقط یکی از عوامل هست ولی شما سنت خیلی کم هست هنوز به بلوغ اجتماعی اقتصادی و فکری نرسیدید به هر حال آدم تا 22 سالگی واقعا تفکرات و دیدش به زندگی کلی عوض میشود ممکن هم نظر شما عوض شود و یا دختری که دوستش داری آنوقت شما پیامدهای شکست عشقی را میدانید اگر همین سایت را نگاه کنی کلی از این موارد میبینی که چه ضربه ای در اثر همین عشق شکست خورده خورده اند به عنوان برادر بزرگتر بهت میگویم این راهی که میروی خیلی خطرناک است خیلی اشخاص با سن بیشتر از شما هم به مشکل برخوردند تصمیم با خودت هست

4. 2 کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37167
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سعید62 نمایش پست ها
    سلام
    به سایت مشاور خوش آمدید
    بحث اختلاف سنی فقط یکی از عوامل هست ولی شما سنت خیلی کم هست هنوز به بلوغ اجتماعی اقتصادی و فکری نرسیدید به هر حال آدم تا 22 سالگی واقعا تفکرات و دیدش به زندگی کلی عوض میشود ممکن هم نظر شما عوض شود و یا دختری که دوستش داری آنوقت شما پیامدهای شکست عشقی را میدانید اگر همین سایت را نگاه کنی کلی از این موارد میبینی که چه ضربه ای در اثر همین عشق شکست خورده خورده اند به عنوان برادر بزرگتر بهت میگویم این راهی که میروی خیلی خطرناک است خیلی اشخاص با سن بیشتر از شما هم به مشکل برخوردند تصمیم با خودت هست
    داداش نمیشه فرااموش کرد براچی دوتا دلی که عاشقن بی دلیل جدا بشن؟

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32580
    تشکـر
    46
    تشکر شده 85 بار در 56 پست
    میزان امتیاز
    0

اینطور که از طرز بیانت مشخصه شما حرفه هیچکس و قبول نداری ، 2 سال بزرگتر بودن که مهم نیست ، سن هم که مهم نیست ، کار و درآمدم که نداری مهم نیست
    خانواده ام که مهم نیست ، شما همین امشب برو خواستگاری کار و یکسره کن
    امضای ایشان
    هیچ کس ، هرگز ، به هدفی که نمی بیند ، نخواهد رسید

7. 2 کاربران زیر از برزین بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35381
    تشکـر
    9
    تشکر شده 20 بار در 16 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط برزین نمایش پست ها
    اینطور که از طرز بیانت مشخصه شما حرفه هیچکس و قبول نداری ، 2 سال بزرگتر بودن که مهم نیست ، سن هم که مهم نیست ، کار و درآمدم که نداری مهم نیست
    خانواده ام که مهم نیست ، شما همین امشب برو خواستگاری کار و یکسره کن
    کاملاً موافقم
    قبل از اینکه بری خواستگاری برو حمام با خودت خلوت کن بعدش ببین هنوز عاشقی ؟ اگه دیدی از عشقت کم نشده برو خواستگاری

9. 2 کاربران زیر از arti بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی 8078 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    من یک پسر که 16 ساله هستم عاشق یک دختر تو فامیل شدم که 2 سال از من بزرگ تره بهش گفتم تو مجازی و اونم بهم ابراز علاقه کرده و گفته بزار 20 سالت بشه باهم به خانواده میگیم اما تنها مشکل ما اینه که حرف مردم منو از خود بی خود میکنه یعنی میگن عشق تو بچگانه است اصلا عشق نیست و ...
    و حست اشتباهه
    چی اشتباهه اقا اینکه من نمیخام مثل پسر های دیگه باشم اشتباهه نخام که دوست دختر بازی کنم یا فقط دنبال حال جنسی باشم من میخام عشق واقعی مو داشته باشم الان اکثر هم کلاسی هام با 6 تا دختر همزمان هستن و میگن دختر واسه سرگرمیه عشق چیه بابا مشکل دوم هم سن هست یعنی از نظر منم این مشکل نیس اما حرف های مردم رو مخه اخه از قدیم مرد ها دنبال کوچیک ترن خب کاری به حرف های روانشناسی و اینکه میگن عقل دختر زود تر تکمیل میشه و... ندارم
    اما به نظر من عشق سن نمیشناسه و در تصورم اینه که دختر دل داره و نباید باهاش بازی کنیم این پسرای که همزمان با چند نفر هستن نمیدونم واقعا وجدان ندارن خب تو اون هارو به چشم بازی میبینی اما اون دختر اسباب بازی که نیست دل داره گناه داره
    از سمتی هم تمام سایت ها میگن ازدواج با سن بالا تر از خودت مشکل داره اما 2سال واقعا چیزی نیس والا الان خیلی از ادم های معروف به عنوان مثال پیکی دفاع تیم بارسلونا با ش************ا خواننده هالیوودی ازدواج کرده که ش************ا 10 سال بزرگ تره و 2 تا بچه هم دارن. هرکی هم بهم بگه که سن مشکله من همینو میگم اونم ساکت میشه

مرسی خوندید������

ازدواج در سن کم:در حال حاضر بحث شما نداشتن شرایط ازدواج... که حداقلش داشتن استقلال مالی برای تامین هزینه های زندگی مشترک

خود شما باید در این مورد قضاوت کنید ایا حاضرید دخترتون رو به چنین فردی بدید ؟ مسلما جوابتون منفیه

نکته بعدی اینکه باید از خواب بیدار بشید و بدونید شما با افرادی که نام بردید در کشورهای خارجی خیلی تفاوت دارید پس بیخودی به این مثالها تکیه نکنید

هر وقت تونستید شرط اول که گفته شدو اجرایی کنید مطمین باشید درخواست شما پذیرفته میشود و گرنه فقط در حد یک شوخی باقی خواهد ماند
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

11. 3 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : ازدواج در سن کم

سلام

پسر گلم مطلب شما رو خواندم چون پرسیده بودی باید این پاسخها رو بهت بدم:

میگی عاشقم و عشقم خالصه و بی نظیر , میگم بسیار عالی.

میگی میخوام فقط با یکی باشم, میگم بسیار انسانی و خوبه.

میگی 2 سال تفاوت سنی مهم نیست, میگم زیاد نه.

میگی مردم حرف میزنن و......, میگم حرف مردم باد هواست.

میگی میخواهیم با هم دوست باشیم , برای شناخت همدیگه, میگم خیلی هم خوبه منتها بدون رابطه کامل جنسی.

میگی میخوام 20 سالگی ازدواج کنم, میگم حتما غلطه بگذار برای بعد از 25 سالگی. و اگر در ان سن و سال هنوز هم رو میخواستید و کششی داشتید, بعدش خواستگاری و.....

موفق باشید

سپاس
    دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

13. 3 کاربران زیر از شهرام2014 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37162
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی 8078 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    و حست اشتباهه

مرسی خوندید💜
    داداش ادم وقتی یکاری میکنه باید فکر بعدش هم باشه
    تو این جور موارد نمیشه ریسک کرد
    منم ۳۰ سالمه اما چون پول و کار ندارم تا حالا ازدواج نکردم
    شما ازدواج کنی مشکلات بعدش رو هم در نظر بگیر
    مستقل شدن و هزینه های زندگی مشترک
    شما الان ازدواج کنی فوقش ۲۲ سالگی یچه دار میشی ایا میتونی از پسش بربیای؟
    به نظرم تمام این موارد رو در نظر بگیر

15. کاربران زیر از وال بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37167
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    ازدواج در سن کم:در حال حاضر بحث شما نداشتن شرایط ازدواج... که حداقلش داشتن استقلال مالی برای تامین هزینه های زندگی مشترک

خود شما باید در این مورد قضاوت کنید ایا حاضرید دخترتون رو به چنین فردی بدید ؟ مسلما جوابتون منفیه

نکته بعدی اینکه باید از خواب بیدار بشید و بدونید شما با افرادی که نام بردید در کشورهای خارجی خیلی تفاوت دارید پس بیخودی به این مثالها تکیه نکنید

هر وقت تونستید شرط اول که گفته شدو اجرایی کنید مطمین باشید درخواست شما پذیرفته میشود و گرنه فقط در حد یک شوخی باقی خواهد ماند

مشکل پول مادی نیست یک کاری میکنیم پول رو جور میکنیم کار و... بعد هم من گفتم 20 سالگی منظورم اینه که 20 سالگی میگم به خانواده ها فوقش عقد میکنن 22 ازدواج تا اون موقعه 6 سال دیگه یعنی خدا بزرگ یک کاری میکنیم مثالی همکه زدم ربطی به پول خارجیوها نداشت بخاطر اختلاف سن شون گفتم وگرنه خیلی ها. هم تو ایران هستند که اختلاف دارن هم تو خانواده خودتون

17. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37167
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط شهرام2014 نمایش پست ها
    سلام

پسر گلم مطلب شما رو خواندم چون پرسیده بودی باید این پاسخها رو بهت بدم:

میگی عاشقم و عشقم خالصه و بی نظیر , میگم بسیار عالی.

میگی میخوام فقط با یکی باشم, میگم بسیار انسانی و خوبه.

میگی 2 سال تفاوت سنی مهم نیست, میگم زیاد نه.

میگی مردم حرف میزنن و......, میگم حرف مردم باد هواست.

میگی میخواهیم با هم دوست باشیم , برای شناخت همدیگه, میگم خیلی هم خوبه منتها بدون رابطه کامل جنسی.

میگی میخوام 20 سالگی ازدواج کنم, میگم حتما غلطه بگذار برای بعد از 25 سالگی. و اگر در ان سن و سال هنوز هم رو میخواستید و کششی داشتید, بعدش خواستگاری و.....

موفق باشید

سپاس
    دکتر
    سلام ممنون از حرف هاتون که درک کردین منو من گفتم 20 سالگی به خانواده میگم و حدودا 22 و 23 ازدواج من ترسم از این تا اون موقعه انقدر این مردم حرف نا امید کننده میزنن واقعا علاقم به اون دختر از دست بره خب اون دلش میشکنه و شما میگی 25 سال اون دختر باید تا 27 بخاطر من یعنی صبر کنه 😢
    واقعا نمیدونم حالم چطوره فقط به من بگید حرف های مردم رو چیکار کنم من ن میخام دلی رو بشکنم ن میخام مثل پسر های دیگه باشم 🌹
    مرسی که خوندید

18. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

پسر گل گفتم حرف مردم باد هواست, سعی کن اصلا وازرد این معقوله نشی باهاشون تا بحثی هم در نگیره.

در ضمن قرار نیست نه دلی رو بش************ی و نه کسی دل تو رو یش************ه. بلکه فقط شناختی است از همدیگر که اگر تا ان سنین با هم مشکلی نداشتید و عاشق هم بودید و.... که خوب نامزدی و......

و اگر نبودید که خوب تجربه شکست و عشقی دگر که خیلیها آن را تجربه کرده اند.

آره عزیز اگر ایشون و شما علاقمند به همدیگر هستید باید صبر کنید تا درس هر دو تمام شود و کار و خدمت سربازی و...... اندوخته مالی و استقلال قاعداتا بالای 25 سالگیست در این دوره و زمانه

موفق باشی

سپاس
    دکتر
    ویرایش توسط شهرام2014 : 11-15-2017 در ساعت 09:29 PM
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

19. کاربران زیر از شهرام2014 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42492
    تشکـر
    16
    تشکر شده 31 بار در 20 پست
    میزان امتیاز
    5

بی خیال !
    به ازدواج فکر کنی یا نکنی، یکی دو سال دیگه کامل از سرت میوفته! مام همسن الان تو بودیم یکیو میخواستیم که امروز اصلا یادمون نمیاد کی بوود!!

21. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45800
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام . من ۱۳ سالمه . عاشق یه دختر که دختر دوست مامانمم هستم . دو سال از من کوچیک تره . ولی اصلا به قیافه‌اش نمیاد که بدونه عشق چیه ������ اما من واقعا دوسش دارم . باهم دیگه فقط یه بار تلفنی صحبت کردیم . شبا خوابش رو میبینم . دیشب که اصلا غوغا بود . وقتی دارم به آینده ام فکر میکنم ، به جای اون همسر دیگه رو نمی تونم تصور کنم . در نهایت هم می‌خوام بگم اگه فکر می کنید که من هنوز فکر اقتصادی و ... کار نمی کنه ، باید بگم که ایشون اصلا به اینجور چیزا توجهی نمی کنن . لطفاً راهنماییم کنین . من خیلی خجالتی هستم و نمی دونم چطوری وقتی بزرگ شدم بهش بگم .

مرسی از توجهتون . اگه میشه پاسخ بدید . ���������������� �������♥️❤️

در ضمن ، من کاملا صبور هستم و میتونم تا سن ۲۳ سالگی صبر کنم
    ویرایش توسط #میم_عین : 11-25-2020 در ساعت 11:38 PM

22. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 471 بار در 391 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام به شما دوست عزیز
    در این مورد چون دوستان زیادی در سن نوجوانی با موضوعات دوست داشتم و حتی افکار و تصمیم گیری برای ازدواج روبرو می شوند در اینجا یک سری مسائل را توضیح می دهم که امیدوارم با خواندن آنها بتوانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید .
    در اول اینکه تجربه احساس دوست داشتن و دوست داشته شدن یک امر طبیعی هست که در دوران کودکی نیز وجود دارد اما تجربه آن نسبت به جنس مخالف بخاطر تغییرات هرمونی ، جنسی و عاطفی و... در سن نوجوانی بیشتر مشاهده می شود و این موضوع باعث می شود که نوجوانان توجه بیشتری به این امر داشته باشند و درگیری ذهنی بیشتری نسبت به احساسات خود پیدا کنند اما در اینجا موضوع مهم این است که نوجوان بتواند در کنار احترام به احساسات خودش شرایط سنی و رشدی که در آن قرار دارد را نیز مورد توجه قرار بدهد تا بتواند تصمیم گیری بهتری داشته باشد چون در این مسیر وارد شدن به ارتباط یعنی تمرکز زیاد هردو فرد و خیالپردازی های زیاد و حتی تصممی گیری های پر ریسک که می تواند برای هردو فرد آسیب زا باشد و آنها ردر اینجا با سوالا از مسیر اصلی خارج کند پس بهتر است که نوجوان به خودش و فرد مقابل فرصت بیشتری بدهد چون تا زمانی که هویت به صورت کامل شک نگیرد نمی توان به این انتخاب ها اطمینان داشت و ممکن است ثبات زیادی نداشته باشد به همین دلیل در دوران نوجوانی مشاهده می شود که این روابط زیاد دوام ندارد و یا اگر دوام پیدا می کند با مشکلات زیادی برای نوجوان همراه می شود .
    سن های مختلفی از نظر افراد برای ازدواج بیان شده است اما موضوع مهم این است که فرد به شرایط رشدی لازم ازنظر اجتماعی ، عقلی ، عاطفی ، اقتصادی و... رسیده است که بتواند یک زندگی مستقل را مدیریت کند و یا همچنان میخواهد از نظر فکری و یا مالی به خانواده و یا هر فرد دیگری وابسته باشد در کنار اینکه به زندگی مشترک چه دیدگاهی دارد .
    در اینجا با سوال روبرو هستیم که برای افراد زیادی ایجاد می شود آیا تنها با رسیدن به بلوغ جسمانی، می‌توان از عوامل دیگری که در شروع یک زندگی مشترک نقش دارند چشم‌پوشی کرد؟
    از نظر ما سن ازدواج باید مبتنی بر سه اصل بلوغ جسمانی، بلوغ روانی و بلوغ اجتماعی باشد. منظور از بلوغ جسمانی دوران توانمندی فرد از نظر تولید مثل است كه برای دختران از حدود سنین 12 تا 14 سالگی و در پسران از حدود 14 تا 16 سالگی شروع می‌شود. بلوغ روانی، عنوانی است كه از آن تحت عنوان رشد شخصیت و تشکیل هویت استفاده می شود و فرد باید از لحاظ شخصیتی، توانمندی، پختگی و رشد به مرحله‌ای برسد كه نه تنها نسبت به خود شناخت كافی پیدا ‌کند و بتواند مصالح خود را تشخیص بدهد بلكه نسبت به فردی كه در نظر دارد با او ازدواج كند نیز شناخت كافی به‌دست آورد و تنها براساس هیجان و خیالپردازی وارد تصمیم گیری مهمی چون ازدواج نشود .
    در کنار این موارد بلوغ اجتماعی به معنی توانمندی لازم برای اداره امور خانواده، همسر و فرزندان است. این امر، مستلزم برآورده‌شدن نیازهای اقتصادی، بهداشتی،‌ علمی، آموزشی و... برای گذراندن زندگی است تا فرد بتواند با آن، مسكن و حداقل نیازهای خانواده را تامین كند و اگر در یان مسیر بخواهیم بر مبنای وابستگی به خانواده پیش بریم زندگی مشترک و استقلال لازم برای زندگی مشترک با مشکلات زیادی مواجهه می شود.
    ممکن است در سن 20 سالگی زمینه‌های فوق را یكجا و كامل پیدا كنید اما این موراد برای همه یکسان نیست وفردی دیگر در سنین بالاتر هم نتواند به آنها دست یابد. در مورد خانم‌ها هم به همین شكل است. یك دختر جوان ممكن است در سن 14 تا 15 سالگی به رشد كامل جسمانی رسیده باشد اما رشد روانی و شخصیتی او کامل نشده و توانایی ایجاد یك رابطه درست با همسر، فرزند، اطرافیان خود و از جمله خانواده جدیدی كه با او پیوند می‌خورد یعنی خانواده شوهر را نداشته باشد به همین دلیل حتی ما در سنین بالاتر نیز مشاهده می کنیم که فرد اگر به رشد مناسب نرسیده باشد نمی تواند زندگی مشترک خود را از زندگی خانوادگی جدا کند و زندگی مشترک مداوم با تشنج هایی در این زمینه و یا ابراز به پشیمانی در سالهای بعد از ازدواج وجود دارد . در این صورت تبعات آن نه تنها به فرد و خانواده بلكه به جامعه هم كشیده می‌شود. جامعه‌ای كه نیازمند افراد فعال، آگاه، پخته و توانمند است. بنابراین ما فقط سن را ملاك اولیه و اصلی برای تشكیل خانواده یا ازدواج قرار نمی‌دهیم .
    در مورد احساسات شما نیز ما در احترام به این احساسات نگاه می کنیم اما بهتر است به خودتان و فرد مقابل فرصت بدهید تا بتوانید بر مبنای شرایط رشدی که در بالا توضیح داده شد در این مسیر تصمیم گیری کنید عموما درگیری در این روابط و یا روابط طولانی مدت به امید ازدواج در آینده نیز می تواند مشکلات زیادی را از نظر رشدی و خانوادگی ایجاد کند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد