نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: رفتار خانواده مقابل

1308
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37190
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

رفتار خانواده مقابل

سلام، دختری 19ساله هستم نیاز ب راهنمایی دارم چون واقعا نمیدونم باید چیکارکنم حدود س سال پیش دایی خودراازدست دادم وتومراسماشون بچه خواهر همون زن داییم ازم خوششون اومد و حدود یک سال ونیم پافشاری میکردن و من ردشون میکردم بحاطر خانوادشون، اماوقتی دیدم اینقدومنودوس داره قبولش کردم الان نزدیک ب یک سال ونیمه باهم دوستیم ایشون مهندسن ودرس هم میخونن یعنی هم کارمیکنن هم دوس میخونن خیلی مسولیت پذرن وازهرلحاظ خوبن وحزو اندک مردای واقعا پاکن این بهم ثابت شده، زنداییم بعد فوت داییم باوحود اینکه خیلی کمکش کردیم الان ک ازدواج کرده بچهاشو بیرون کرده و مهرشو گذاشته اجراخلاصه بجز توهینایی ک ب خانوادم کرده بخاطر این کاراش خانوادم خیلی مخالفن خودپسره روقبول دارن امابخاطر خانوادش میگن ن وخانواده اونم مخالفن الان چندروره ارتباطموباهاش قطع کردم اماواقعا نمیتونم خیلی سخته ازروی منطق انتخابش کردم فک نمیکردم این مشکلات پیش بیاد خانواده مادریش واقعا مشکل دارن وطلاق توشون خیلی زیاده وعادیه اماواس این پسر اینحوری نی لطفاراهنماییم کنید، خودمم نمیتونم خانوادشو قبول کنم ونمیتونم ونمیخوام باعث جدایی اون ازخانوادش بشم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : رفتار خانواده مقابل

رفتار خانواده مقابل

دوست عزیز از این دست اتفاقات در هر خانواده ای رخ میده و زمان بهترین درمان خواهد بود
    گذشت زمان از تب و تاب این مشاجرات کم میکنه و بزرگان فامیل فرصت پیدا میکنن تا در این مورد بهتر صحبت کنن
    در نهایت یا به روال آرام سابق برمیگرید و یا به همین روش ادامه پیدا میکنه که در آن موقع لازمه در مورد این رابطه مشاوره و مشورت کنید

معمولاً جوانانی در ازدواج موفق می شوند که پدر و مادر در حالی که فرزند خود را راهنمایی می کنند به انتخاب او هم احترام می گذارند.این روان پزشک درباره ازدواج سنتی و غیرسنتی معتقد است: موضوع انتخاب سنتی در مقابل انتخاب غیرسنتی جامعه ما زیاد مطرح می شود در این ازدواجها دو مسأله وجود دارد.
    یکی اینکه خانواده باید بدانند وظیفه آنها در انتخاب همسر و تعلیم و تربیت فرزندانشان حدی معقول است، یعنی اینکه باید نظر خود را در یک حد متعادل نگه دارند. به طوری که فقط جنبه ارشادی داشته باشند، نه اینکه نظرشان را به فرزند تحمیل کنند.

متأسفانه بسیار دیده شده خانواده ها حتی دختر 25 ساله و پسر 30 ساله را به رسمیت نمی شناسند و در برابر انتخاب او موضع گیری می کنند. به عنوان مثال می گویند اگر فلانی را انتخاب کنی در مجلس عروسی تو شرکت نمی کنم، در حالی که به انتخاب بچه ها باید احترام بگذاریم چون ملاکها تغییر یافته و آنها تحت تأثیر مسائل موجود در جامعه قرار می گیرند و انتخابشان بر همان اساس شکل می گیرد، پس نمی توانند بنای زندگی مشترک را بر سلیقه ما و نظر ما بگذارند.

از طرف دیگر، بررسی ها نشان می دهد انتخاب هایی نیز که پسر و دختر بدون نظر خانواده انجام می دهند چندان مطلوب نبوده و میزان طلاق در این انتخاب ها چند برابر بیشتر می باشد، بنابراین توصیه می شود نخست خانواده ها به انتخاب جوان احترام بگذارند و همیشه در کنار او باشند و از سوی دیگر جوانها نیز به خاطر کاهش آسیبهای خانواده حتماً نظر والدین و مشاوران ازدواج را جویا شوند.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-88422495
    مقالات مرتبط:

http://forum.moshaver.co/f166/%D8%B3...7%D8%AC-37682/

[replacer_a]
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37190
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

خیلی ممنونم
    نظرشمااینکه این مشکلات امکان داره ب مرور حل بشه وهردوصبرکنیم؟ درسته خانواده هامون مخالفن ولی اونقدرشدید نی وفک میکنم باشناخت بیشترهرکدومم مابهتربشن

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط M-iz12 نمایش پست ها
    سلام، دختری 19ساله هستم نیاز ب راهنمایی دارم چون واقعا نمیدونم باید چیکارکنم حدود س سال پیش دایی خودراازدست دادم وتومراسماشون بچه خواهر همون زن داییم ازم خوششون اومد و حدود یک سال ونیم پافشاری میکردن و من ردشون میکردم بحاطر خانوادشون، اماوقتی دیدم اینقدومنودوس داره قبولش کردم الان نزدیک ب یک سال ونیمه باهم دوستیم ایشون مهندسن ودرس هم میخونن یعنی هم کارمیکنن هم دوس میخونن خیلی مسولیت پذرن وازهرلحاظ خوبن وحزو اندک مردای واقعا پاکن این بهم ثابت شده، زنداییم بعد فوت داییم باوحود اینکه خیلی کمکش کردیم الان ک ازدواج کرده بچهاشو بیرون کرده و مهرشو گذاشته اجراخلاصه بجز توهینایی ک ب خانوادم کرده بخاطر این کاراش خانوادم خیلی مخالفن خودپسره روقبول دارن امابخاطر خانوادش میگن ن وخانواده اونم مخالفن الان چندروره ارتباطموباهاش قطع کردم اماواقعا نمیتونم خیلی سخته ازروی منطق انتخابش کردم فک نمیکردم این مشکلات پیش بیاد خانواده مادریش واقعا مشکل دارن وطلاق توشون خیلی زیاده وعادیه اماواس این پسر اینحوری نی لطفاراهنماییم کنید، خودمم نمیتونم خانوادشو قبول کنم ونمیتونم ونمیخوام باعث جدایی اون ازخانوادش بشم

سلام

دختر گلم مطلب شما را خواندم و چون پرسیدی چند نکته رو لا زم دیدم بهت بگم. بعد از 25 سال سابقه ویزیت و تدریس و تحقیق خانمهای زیادی رو دیدم در مرز جدایی و طلاق و سوالی که صدها بار پرسیدم

ازشون چرا با ایشون ازدواج کردید و پاسخها یکی بود چون خیلی دوسم داشت!!!!!! و حالا یا جدا شده اند و یا....!!؟؟ پس تنها دوست داشتن شخص مقابل ملاک عمل نیست.

نفرمودید چند سالشونه, ولی حتما سن شما برای ازدواج امروز کمه عزیز( ازدواج امروز بالای 25 سال)

این اختلافاتی که بین دو خانواده پیش امده. حتما روی اینده و زندگی شما تاثیر خواهد گذاشت.

کوتاه سخن:

اگر میخواهید میتوانید با هم دوست بمانید ولی فعلا ازدواج نه تا 5-6 سال دیگر و حتی نامزدی هم نه (عدم پیمانی که اجبار بشه به ازدواج) فقط جهت شناخت بیشتر خود ودیگری

بیشتر راجب انسان و عشق و خود شناسی کتب علمی و کمک روانشناختی بخوانید

از یکی از همکاران حاذق ما مشاوره حضوری بگیرید.

موفق باشید

سپاس
    دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37190
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط شهرام2014 نمایش پست ها
    سلام

دختر گلم مطلب شما را خواندم و چون پرسیدی چند نکته رو لا زم دیدم بهت بگم. بعد از 25 سال سابقه ویزیت و تدریس و تحقیق خانمهای زیادی رو دیدم در مرز جدایی و طلاق و سوالی که صدها بار پرسیدم

ازشون چرا با ایشون ازدواج کردید و پاسخها یکی بود چون خیلی دوسم داشت!!!!!! و حالا یا جدا شده اند و یا....!!؟؟ پس تنها دوست داشتن شخص مقابل ملاک عمل نیست.

نفرمودید چند سالشونه, ولی حتما سن شما برای ازدواج امروز کمه عزیز( ازدواج امروز بالای 25 سال)

این اختلافاتی که بین دو خانواده پیش امده. حتما روی اینده و زندگی شما تاثیر خواهد گذاشت.

کوتاه سخن:

اگر میخواهید میتوانید با هم دوست بمانید ولی فعلا ازدواج نه تا 5-6 سال دیگر و حتی نامزدی هم نه (عدم پیمانی که اجبار بشه به ازدواج) فقط جهت شناخت بیشتر خود ودیگری

بیشتر راجب انسان و عشق و خود شناسی کتب علمی و کمک روانشناختی بخوانید

از یکی از همکاران حاذق ما مشاوره حضوری بگیرید.

موفق باشید

سپاس
    دکتر

ممنون، اما میخوام بدونم اگه این ارتباط با وجود اختلافات به صلاح نیس ادامه ندم، ایشون 21 سالشونه ماام حداقل برای چهار پنج سال اینده برنامه ازدواج داریم، چ طوری باید مشاوره حضوری بگیرم

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط M-iz12 نمایش پست ها
    ممنون، اما میخوام بدونم اگه این ارتباط با وجود اختلافات به صلاح نیس ادامه ندم، ایشون 21 سالشونه ماام حداقل برای چهار پنج سال اینده برنامه ازدواج داریم، چ طوری باید مشاوره حضوری بگیرم
    چون پرسیدید خدمتتون عرض میکنم که اصلا امادگی ازدواج رو ندارید عزیز, در عشق واقعی اصلا مسئله صلاح و خیر و..... نیست گلم ولی در خرید و فروش و داد و ستد و معامله وبیزینس چرا هست.

عرض کردم راجب انسان عشق و..... بیشتر بخوانید و بدانید

و از روانشناسن و همکاران در شهر خود میتوانید مشاوره حضوری بگیرید.

موفق باشید

سپاس
    دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد