نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: صدای مفاصل

5102
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37370
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

صدای مفاصل

سلام خسته نباشید من ی جوون ۲۰ساله هستم. من عادت شدید ب خود ارضایی ندارم اما تو اینترنت در بارش یکم تحقیق کردم و توش روش طول دادن مکانیسم انزال رو خوندم و ب بدون اینکه اقدام ب خود ارضایی کنم ب فیلم های تحریک کننده نگاه میکردم ب مدت طولانی ک تو این شرایط مایع بی رنگ ازم خارج میشد درسته منی نبود اما طولانی مدت خارج میشد با ادامه دادنش مفاصل بدنم مث انگشتای دست و پام هنگام حرکت خود ب خود صدا میده فقط محدود ب دست و پام نمیشه اکثر مفصلام صدا میدن نمیدونم از کاهش مایع کمر هس برا جایگزین شدنش یا نه ویتامین یا پروتئینی تو بدنم کم شده ک مفاصلم آنقدر ضعیف شده ک همش صدای شق میده اگه ۱۰ روز خروج مایع نداشته باشم کمی قطع میشه اما ب محض خروج یک قطره فورا شروع میشه درمانش چیه دقیقا من کمبود چ ویتامین یا پروتئینی دارم؟؟!

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : صدای مفاصل

در طول روز ممکن است صدا های متفاوتی ار بعضی از مفاصل بدن شما شنیده شده یا به توسط شما حس شود. گاهی این صداها شبیه تقه هستند. گاهی بصورت خرت خرت و شبیه به ساییده شدن دو چیز روی هم هستند. گاهی بعد از عملی که در بین مردم به شکاندن انگشت معروف است صدایی از مفصل انگشت بوجود میاید. صدای مفصلی بیشتر در مفاصل انگشت، زانو، مچ پا، کمر و گردن شنیده میشود ولی علت ایجاد صدا در همه این مفاصل یکی نیست. علت صدای مفصل ممکن است یکی از حالات زیر باشد.

ایجاد گاز

در تمام مفاصل مایعی به نام مایع سینوویال وجود دارد که غلیظ و لغزنده است. وظیفه این مایع لغزنده کردن سطوح مفصل و تسهیل حرکت مفصل است. این مایع در تغذیه غضروفمفصلی هم نقش دارد. در درون این مایع مانند بسیار دیگر از مایعاتی که در بدن ما وجود دارند، گازهایی مانند اکسیژن، نیتروژن و دی اکسید کربن بصورت محلول وجود دارد.
    وقتی که شما با تحت فشار قرار دادن مفصل انگشت خود، صدای تقه از آن درمیاورید در واقع لیگامان های آن مفصل را تحت کشش قرار داده اید. در این عمل شما با فشار موجب میشوید دو سطح مفصلی از یکدیگر فاصله گرفته و در واقع میخواهید حجم داخل مفصل را افزایش دهید. با انجام این کار فشار درون مایع مفصلی کاهش پیدا میکند و با این کاهش فشار مقداری از گازهای محلول در مایع، نامحلول شده و بصورت حباب های گاز در درون مفصل ظاهر میشوند.

ایجاد این حباب گاز بصورت ناگهانی با ایجاد یک موج صدا همراه است که شما آنرا بصورت یک تقه میشنوید. بعد از شنیدن صدای تقه شما تا مدتی نمیتوانید مجددا این صدا را ایجاد کنید. علت آن اینست که ابتدا باید مدتی بگذرد تا حباب گاز تشکیل شده مجددا بصورت محلول در مایع درآید تا شما بتوانید مجددا آنرا تولید کنید.

حرکت تاندون و لیگامان

وقتی مفاصل حرکت میکنند وضعیت تاندون ها و لیگامان های اطراف آن مفصل تغییر میکنند. این تغییر وضعیت موجب میشود تا آنها از روی برجستگی های استخوانی اطراف مفصل عبور کنند. با باز و بسته شدن مکرر مفصل هر کدام از این تاندون ها یا لیگامان ها ممکن است بار ها به جلو و عقب حرکت کرده و با هر بار عبور از روی برجستگی استخوانی صدایی ایجاد میکنند. این صدا ها ممکن است به توسط فرد حس شده و یا حتی دیگران هم آنرا بشنوند. همچنین با حرکت کردن مفصل، در بعضی حالات، لیگامان های اطراف آن بشدت کشیده میشوند و این کشیدگی ممکن است صدا ایجاد کند.

سطح ناصاف مفصل

در مفاصلی که دچار آرتروز یا ساییدگی شده اند به علت آسیب غضروف، سطح مفصل ناهموار میشود. در حین حرکت مفصل، با ساییده شدن این سطوح ناهموار بر روی یکدیگر ممکن است صدا ایجاد شود.

آیا صدا دادن مفصل بد است

اگر صدا دادن مفصل همراه با درد است ممکن است به علت بیماری یا مشکلی باشد در این صورت باید به پزشک متخصص مراجعه کرد تا با بررسی مفصل مشکل احتمالی را دریاد. در صورتیکه این صدا ها بدون درد باشد نیازی به اقدام خاصی ندارد.

آیا درآوردن صدا از مفاصل انگشتان دست مضر است

هنوز با یقین اثبات نشده است که این عمل مشکلی برای دست ایجاد میکند یا خیر. ولی بعضی محققین عقیده دارند انجام این کار در دراز مدت میتواند موجب تورم دست و کاهش قدرت مشت کردن در انگشتان شود.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    تشکر شده 435 بار در 240 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : مشکل خالی شدن مایع مفصلی انگشتان و مفاصل دیگر خود ارضایی

نقل قول نوشته اصلی توسط Aliavazzad نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید من ی جوون ۲۰ساله هستم. من عادت شدید ب خود ارضایی ندارم اما تو اینترنت در بارش یکم تحقیق کردم و توش روش طول دادن مکانیسم انزال رو خوندم و ب بدون اینکه اقدام ب خود ارضایی کنم ب فیلم های تحریک کننده نگاه میکردم ب مدت طولانی ک تو این شرایط مایع بی رنگ ازم خارج میشد درسته منی نبود اما طولانی مدت خارج میشد با ادامه دادنش مفاصل بدنم مث انگشتای دست و پام هنگام حرکت خود ب خود صدا میده فقط محدود ب دست و پام نمیشه اکثر مفصلام صدا میدن نمیدونم از کاهش مایع کمر هس برا جایگزین شدنش یا نه ویتامین یا پروتئینی تو بدنم کم شده ک مفاصلم آنقدر ضعیف شده ک همش صدای شق میده اگه ۱۰ روز خروج مایع نداشته باشم کمی قطع میشه اما ب محض خروج یک قطره فورا شروع میشه درمانش چیه دقیقا من کمبود چ ویتامین یا پروتئینی دارم؟؟!
    سلام دوست عزیز، رشته من توی این زمینه نیست. اما از چند واحدی که خوندم میتونم بگم لطفا عادت دیدن فیلم های غیر اخلاقی رو کاملا فراموش کنید. این فیلم ها و خودارضایی از نظر بنده صرف نظر از اثرات مخربی که دارند و همه به خوبی بهش واقف هستند باعث میشن شما یک تصور واهی از یک رابطه پیدا کنید و به طور مثال فکر کنید اتفاقاتی که برای بازیگران موجود در فیلم میافته خوشایند بوده و میتونید بعدا با همسرتون هم تستش کنید در حالی که من میتونم با اطمینان بگم که حالات و پوزیشن های موجود در این فیلم ها برای بیشتر دخترهای معمولی (چه ایرانی و چه غیرایرانی) ناخوشایند بوده و اصلا تمایلی به امتحان کردن اون نخواهند داشت که این باعث سرخوردگی شما و روی اوردن دوبارتون به خودارضایی و ... میشه.
    دو اینکه برای این مشکلتون باید حتما به یک اوروژیست خوب موجود در شهرتون مراجعه کنید تا براتون یک آزمایش کامل بنویسند تا بفهمید آیا این مشکل واقعا ناشی از همین کار هست و یا کمبود ویتامین خاصی دارید که باعث بروز این مسئله شده. چون گاهی اوقات انسان ها در مورد یک سری مسائل حساس میشن و ممکنه اونو به مسائل دیگه ربط بدن. بدون حکم قطعی پزشک نمیشه حرفی زد.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد