نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: انصراف در مقطع دکتری!!!!

843
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32243
    تشکـر
    22
    تشکر شده 30 بار در 24 پست
    میزان امتیاز
    8

انصراف در مقطع دکتری!!!!

من دانشجوی دکتری یک رشته مهندسی در یکی از دانشگاههای برتر تهران هستم.
    بعد از اتمام ارشدم تو یک شرکت در بخش مدیریتی مرتبط با رشته م مشغول به کار شدم و بعد 5 سال فاصله خیلی اتفاقی به اصرار خانواده م دکتری شرکت کردم و خیلی راحت قبول شدم!! چون رزومه بسیار قوی ای داشتم.
    الان ترم 3 هستم ولی هیچ علاقه ای به رشته م ندارم.. تو مدتی که کار کردم متوجه شدم من به رشته مدیریت خیلی علاقمندتر هستم و تجربه مهارت بیشتری دارم تا این رشته مهندسی.
    تصمیم گرفتم برم رشته مدیریت بخونم در کنار دکتری.. ولی موضوع اصلی اینه که این رشته دکتری بسیار سخته و اعصاب و روان زیادی میخواد.. از طرفی جون دانشگاه دولتی هستم دانشگاه انتظارات زیادی از دانشجو داره و مدام باید دانشگاه باشیم و هر ترم باید مقاله بدیم و پروژه و خیلی کارای دیگه.
    هر چی میگدره من بیشتر دلزده میشم و مدام تصمیم دارم انصراف بدم و برم سراغ کار و رشته مورد علاقم.
    ولی همه من رو منصرف میکنند که رشته تو بازار کارش خیلی بهتر از مدیریته و هیئت علمی در پیش داری و ادم دکتری دولتی رو ول نمیکنه بره بچسبه به ارشد دانشگاه ازاد و خیلی حرفهای دیگه.
    نمیدونم برم دنبال علاقه م یا به سختی این رشته رو تحمل کنم به خاطر اینده خوبی که ممکنه داشته باشه! عدم علاقه به این رشته باعث شده دنبالش نباشم و از همکلاسیهام از لحاظ درسی عقب تر باشم و اصلا برای درس وقت نگذارم چون میلم نمیکشه..
    ممنون میشم من رو راهنمایی کنید.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32937
    تشکـر
    43
    تشکر شده 16 بار در 14 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : انصراف در مقطع دکتری!!!!

سلام
    رشته تون چیه؟

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32243
    تشکـر
    22
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط فرهاد تنها نمایش پست ها
    سلام
    رشته تون چیه؟

یکی از گرایشهای مهندسی عمران .

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32937
    تشکـر
    43
    تشکر شده 16 بار در 14 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط diba95 نمایش پست ها
    یکی از گرایشهای مهندسی عمران .
    من رشته ام با شما یکی نیست. ولی هدفتون از دکترا خوندن اگر هیئت علمیه بدونید که اولا هیئت علمی شدن به این راحتی نیست و علاوه بر دانش نیاز به رانت و رابطه هم می باشد و همچنین درامد بالایی ندارد . اوضاع کار و رشته تون هم بهتر میدونید که تو بازار کار فرقی بین ارشد و دکتری نیست و فضای کار هم محدوده . بنابراین اگر هدفتون صرفا از خوندن دکترا کسب درامد بیشتر هست به احتمال زیاد این مسیر که سخت هست مخصوصا برای شما که اذهان میکنید علاقه ندارید نتیجه مطلوبی نخواهد داشت . البته باز بهتره از افراد متخصص در رشته خودتون مشاوره بگیرید و لزوما استادهاتون نباشن

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33361
    تشکـر
    64
    تشکر شده 56 بار در 47 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام، به نظرمن کاری رو بکنید که دوست دارین... اینجوری لااقل میدونین وقت و انرژیتون به هدر نرفته...

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط diba95 نمایش پست ها
    من دانشجوی دکتری یک رشته مهندسی در یکی از دانشگاههای برتر تهران هستم.
    بعد از اتمام ارشدم تو یک شرکت در بخش مدیریتی مرتبط با رشته م مشغول به کار شدم و بعد 5 سال فاصله خیلی اتفاقی به اصرار خانواده م دکتری شرکت کردم و خیلی راحت قبول شدم!! چون رزومه بسیار قوی ای داشتم.
    الان ترم 3 هستم ولی هیچ علاقه ای به رشته م ندارم.. تو مدتی که کار کردم متوجه شدم من به رشته مدیریت خیلی علاقمندتر هستم و تجربه مهارت بیشتری دارم تا این رشته مهندسی.
    تصمیم گرفتم برم رشته مدیریت بخونم در کنار دکتری.. ولی موضوع اصلی اینه که این رشته دکتری بسیار سخته و اعصاب و روان زیادی میخواد.. از طرفی جون دانشگاه دولتی هستم دانشگاه انتظارات زیادی از دانشجو داره و مدام باید دانشگاه باشیم و هر ترم باید مقاله بدیم و پروژه و خیلی کارای دیگه.
    هر چی میگدره من بیشتر دلزده میشم و مدام تصمیم دارم انصراف بدم و برم سراغ کار و رشته مورد علاقم.
    ولی همه من رو منصرف میکنند که رشته تو بازار کارش خیلی بهتر از مدیریته و هیئت علمی در پیش داری و ادم دکتری دولتی رو ول نمیکنه بره بچسبه به ارشد دانشگاه ازاد و خیلی حرفهای دیگه.
    نمیدونم برم دنبال علاقه م یا به سختی این رشته رو تحمل کنم به خاطر اینده خوبی که ممکنه داشته باشه! عدم علاقه به این رشته باعث شده دنبالش نباشم و از همکلاسیهام از لحاظ درسی عقب تر باشم و اصلا برای درس وقت نگذارم چون میلم نمیکشه..
    ممنون میشم من رو راهنمایی کنید.

شما جواب خودتون رو در قسمت پایین نوشته دادید ...
    پس بهتره دنبال علاقتون باشید چون نداشتن علاقه در آینده برای شما عدم موفقیت و خستگی روحی به همراه خواهد داشت

پیدا کردن علاقه مندیهای زندگی
    ۱-کودک درونتان به چه کاری علاقمندی نشان می دهد؟ وقتی بچه بودی به چه کاری علاقمند بودی؟دلت می خواست وقتی بزرگ شدی چه کاره شوی؟ چه کاری را بهتر از همه انجام می دهی؟ به کودک درون تلنگری بزن و به نسخه ای خالص تر و درست تر از خویشتن خویشت برس!

۲-چه کاری را حاضری مجانی و فقط بخاطر علاقه و اشتیاق خودت انجام دهی؟ اگر توانستی به جواب برسی بدان که همان کار تو را به موفقیت واقعی خواهد رساند.

۳-‌اگر در یک مسابقه ی بخت آزمایی برنده شوی و در عین حال بخواهی کار و کسبی برای خودت راه بیاندازی یا حتی جای دیگری سر کار بروی( بدون استفاده از پولی که برنده شده ای) انتخابت چه خواهد بود؟ یعنی در شرایطی که هیچ نیاز مالی ای نداری و همچنان می خواهی به خود و جامعه ات خدمت کنی دنبال چه کاری خواهی رفت؟

۴-زندگی رؤیاهایت چگونه است؟ زندگی ایده آلی که برای خودت ترسیم کرده ای چه مشخصاتی دارد و فکر می کنی چه موارد دیگری نیاز دارد تا کامل تر شود و در عین حال خودت را به رشد شخصیتی، روانشناختی و روحی برساند. جدی فکر کن و سعی کن به جواب برسی! زندگی روزانه در تخیلاتت چطور زندگی ای است؟ محل کار، محل زندگی، همراهانت…
    بعضی از مردم می گویند، فقط به دنبال موفقیت در زندگی هستند هیجان و اشتیاق آنقدرها هم لازم نیست!
    ما می گوییم نه! مطمئن باشید در کاری که شوق و اشتیاقی به آن ندارید هرگز پیروز نخواهید شد! اشتیاق و علاقمندی مساوی با هدف است! کاری که از انجامش دچار شور و هیجان می شوید دقیقاً آن کاری است که برای انجامش خلق شده اید!

در ضمن موفقیت فقط پول نیست! خیلی بیشتر از آن است، ترکیبی است از چندین فرایند که تنها یکی از آنها پول در آوردن است!

موفقیت یعنی ارضای کامل!
    شامل ایجاد معنی و مفهوم در فعالیت های روزانه، رشد شخصیتی، کمک به دیگران و البته کسب درآمد.
    دلیل اصلی نیاز به اشتیاق و هیجان برای انجام کار و در نهایت رسیدن به موفقیت آن است که هیچ چیزی جز آن نمی تواند راهنما و یاور ما در برخورد با موانع و مشکلات و چالش های پیش رو باشد. هیجان و اشتیاق سنگ بنای اولیه همه ی موفقیت های بزرگ و چشمگیر هستند.

وقتی هماهنگ با انگیزه هایت حرکت کنی، شناور می شوی و در جهان کل جریان می یابی نه فقط در انزوای خودت. پس بلند شو و تک تک اموری که احساس می کنی در تو هیجان و شور به پا می کنند را پیدا کن و در مسیر تعالی و رشد آن ها حرکت کن.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

7. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    تشکر شده 2,029 بار در 1,083 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    هم رشته هستیم ... خانم من با اصرار واسه آزمون دکتری امسال اسمم رو ثبت نام کرد
    یکی بیاد به خانم من بفرماید من نمیخواهم دیگه درس بخونم
    درسها و کلاسهای رشته ما در مقطع دکتری بیشتر یه چه صورت هستش؟

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37339
    تشکـر
    24
    تشکر شده 40 بار در 18 پست
    میزان امتیاز
    0

به نظر من اینکارو نکنید. من هم یک زمان تصمیم گرفتم بعد از مهندسی دانشگاه دولتی تهران برم آزاد مدیریت بخونم. ثبت نام هم کردم ولی خیلی زود انصراف دادم دلیلش هم این بود که جو علوم تحقیقات با دانشگاهی که من میرفتم زمین تا آسمون فرق میکرد. هرچند دانشگاه های ما اختلاف خیلی چندانی مثلا در حد تفاوت دانشگاه های ایران و هاروارد با هم ندارن ولی این اختلاف بهرحال هست و وقتی از دانشگاه دولتی تهران وارد یکی از آزادها بشین شدیدا خودشو نشون میده. سطح بچه ها پایین تر هست سطح استادها همینطور تلاش برای تحقیق و مقاله و حتی یادگیری ساده مطالب خیلی کم هست و انگیزه تون رو میاره پایین و شک نکنید که باعث سرخوردگی شدیدتون میشه. قبول شدنش هم هیچ کاری نداره من بدون اینکه اصلا بدونم سرفصل دروس حتی چی هست آزمون دادم. وقتی آزمونش در این سطح هست و خیلی ساده ست سطح بچه هارو هم میشه راحت حدس زد دیگه. فکر نمیکنم حتی سراسریش هم تفاوت زیادی داشته باشه و واقعا حیفه که بخواین دکتری عمران دولتی رو بخاطر مدیریت اونم در آزاد از دست بدین.
    اگر خیلی به دروس مدیریتی علاقه دارین و واقعا به هیچ صورتی نمیتونین دکتری رو ادامه بدین پیشنهاد من به شما اینه که تغییر رشته بدین و حداقل برین مهندسی صنایع بخونین که هم از عمران خیلی راحت تر هست هم هنوز از شاخه مهندسی خارج نشدین و بازار کارش هم خیلی بیشتر از مدیریت هست و گرایشات فوق العاده جذابی هم داره که بهرحال هرکسی جذب و علاقمند به یکیش میشه.

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32243
    تشکـر
    22
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط فرهاد تنها نمایش پست ها
    من رشته ام با شما یکی نیست. ولی هدفتون از دکترا خوندن اگر هیئت علمیه بدونید که اولا هیئت علمی شدن به این راحتی نیست و علاوه بر دانش نیاز به رانت و رابطه هم می باشد و همچنین درامد بالایی ندارد . اوضاع کار و رشته تون هم بهتر میدونید که تو بازار کار فرقی بین ارشد و دکتری نیست و فضای کار هم محدوده . بنابراین اگر هدفتون صرفا از خوندن دکترا کسب درامد بیشتر هست به احتمال زیاد این مسیر که سخت هست مخصوصا برای شما که اذهان میکنید علاقه ندارید نتیجه مطلوبی نخواهد داشت . البته باز بهتره از افراد متخصص در رشته خودتون مشاوره بگیرید و لزوما استادهاتون نباشن
    ما
    من تمام احتمالا موجود برای هیئت علمی شدن و جذب دانشگاه خودمون شدن رو دارم. البته پارتی و ورابطه ندارم ولی چون تمام اساتید دانشکده بسیار من رو قبول دارند و از طرفی یک دانشجوی فعال در سطح دانشگاه هستم احتمالا بسیاری بالایی برای جذب در دانشگاه دارم. ولی مهمترین عامل نا امیدی من همون عدم علاقه است! از اینکه چند سال دیگه یک استاد بی سواد باشم وحشت دارم!!

11. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32243
    تشکـر
    22
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط خورشید خاموش نمایش پست ها
    به نظر من اینکارو نکنید. من هم یک زمان تصمیم گرفتم بعد از مهندسی دانشگاه دولتی تهران برم آزاد مدیریت بخونم. ثبت نام هم کردم ولی خیلی زود انصراف دادم دلیلش هم این بود که جو علوم تحقیقات با دانشگاهی که من میرفتم زمین تا آسمون فرق میکرد. هرچند دانشگاه های ما اختلاف خیلی چندانی مثلا در حد تفاوت دانشگاه های ایران و هاروارد با هم ندارن ولی این اختلاف بهرحال هست و وقتی از دانشگاه دولتی تهران وارد یکی از آزادها بشین شدیدا خودشو نشون میده. سطح بچه ها پایین تر هست سطح استادها همینطور تلاش برای تحقیق و مقاله و حتی یادگیری ساده مطالب خیلی کم هست و انگیزه تون رو میاره پایین و شک نکنید که باعث سرخوردگی شدیدتون میشه. قبول شدنش هم هیچ کاری نداره من بدون اینکه اصلا بدونم سرفصل دروس حتی چی هست آزمون دادم. وقتی آزمونش در این سطح هست و خیلی ساده ست سطح بچه هارو هم میشه راحت حدس زد دیگه. فکر نمیکنم حتی سراسریش هم تفاوت زیادی داشته باشه و واقعا حیفه که بخواین دکتری عمران دولتی رو بخاطر مدیریت اونم در آزاد از دست بدین.
    اگر خیلی به دروس مدیریتی علاقه دارین و واقعا به هیچ صورتی نمیتونین دکتری رو ادامه بدین پیشنهاد من به شما اینه که تغییر رشته بدین و حداقل برین مهندسی صنایع بخونین که هم از عمران خیلی راحت تر هست هم هنوز از شاخه مهندسی خارج نشدین و بازار کارش هم خیلی بیشتر از مدیریت هست و گرایشات فوق العاده جذابی هم داره که بهرحال هرکسی جذب و علاقمند به یکیش میشه.

ممنون از راهنماییتون..
    من مدیریت رو بیشتر برای مدرکش میخوام برم که بتونم بعدش برم دکترای مدیریت بخونم. حالا نه لزوما ازاد.. اگر از دکترا دولتی انصرفا بدم احتمالا برای مدیریت دولتی ازمون خواهم داد.. ولی زمان زیادی رو از دست میدم .. به همین دلیل سردرگمم. از طرفی هم رشته م و دانشگاهم و اینده ای که این رشته پیش روی من احتمالا خواهد گذاشت روشنه و غیر قابل چشم پوشی!
    امیدوارم تا دیر نشده بتونم تصمیم بگیرم چون ترم بعد باید امتحان جامع بدیم و دیگه راهی برای انصراف و عقب نشینی وجود نداره

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد