نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: تردید در زندگی مشترک

2482
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37385
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

تردید در زندگی مشترک

سلام خدمت مشاوره عزیز.من از اول با تردید ازدواج کردم.این تردید هنوز ادامه داده.از روزه اول خواستگاری اصلا همسرم ب دلم نمیشست.انقدر اطرافیان تو گوشم خوندن ک این پسره خوبیه و خوشبخت میشی و بعده ازدواج عشق بوجود میاد که نمیتونستم نه بگم.همش ‌تردید داشتم.اصلا دوسش نداشتم.درواقع بیشتر قده طرف برام مهم بود .الانم بیشتر قدش ب چشم میخوره ک اذیتم میکنه.بعضی وقتا الکی باهاش دعوا میکنم و اذیتش میکنم چون از این موچصوع ناراحتم.خیلی هم پسره سالم و خوش اخلاق و مهربونیه.چیکارکنم؟ همش بافکرم دارم خودمو میخورمو عصبی میشم.من۱۶۷ قدمه.دوست داشتم طرفم ۱۸۰ باشه.ایشون ۱۷۵.هیکلش هم بالا تنش از پایین تنش خیلی عریض تره.حالا اگه کلی پایین تنش هم پربود شاید هیکلش جذابش میکردو قدش ب چشم نمیومد.ولی ژنتیکشه و باورزش هم نمیشه تغییرش داد.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    تشکر شده 435 بار در 240 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : تردید در زندگی مشترک

نقل قول نوشته اصلی توسط مژگان مژگان نمایش پست ها
    سلام خدمت مشاوره عزیز.من از اول با تردید ازدواج کردم.این تردید هنوز ادامه داده.از روزه اول خواستگاری اصلا همسرم ب دلم نمیشست.انقدر اطرافیان تو گوشم خوندن ک این پسره خوبیه و خوشبخت میشی و بعده ازدواج عشق بوجود میاد که نمیتونستم نه بگم.همش ‌تردید داشتم.اصلا دوسش نداشتم.درواقع بیشتر قده طرف برام مهم بود .الانم بیشتر قدش ب چشم میخوره ک اذیتم میکنه.بعضی وقتا الکی باهاش دعوا میکنم و اذیتش میکنم چون از این موچصوع ناراحتم.خیلی هم پسره سالم و خوش اخلاق و مهربونیه.چیکارکنم؟ همش بافکرم دارم خودمو میخورمو عصبی میشم.من۱۶۷ قدمه.دوست داشتم طرفم ۱۸۰ باشه.ایشون ۱۷۵.هیکلش هم بالا تنش از پایین تنش خیلی عریض تره.حالا اگه کلی پایین تنش هم پربود شاید هیکلش جذابش میکردو قدش ب چشم نمیومد.ولی ژنتیکشه و باورزش هم نمیشه تغییرش داد.
    سلام دوست عزیز میشه بگید چند سالتونه و ایشون چند ساله هستند؟ به نظر میاد سنتون خیلی کم هست.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,187 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام
    وقتی ظاهر طرف را نمیپسندین دیگه کاریش نمیشه کرد یا باید به خودتون بگین ک این انتخاب من هست و تمام
    یا بگین هنوز دیر نشده ک در این صورت یک عمر عذاب وجدان دارین برای خراب کردن زندگی ایشون چون تقصیری ندارن

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

مردان کوتاه قد : وقتی قد کمی کوتاه تر باشد، مرد مجبور است بخاطر اینکه حرف را بشنود یا دقیقاًبا او گرم بگیرد، خود را بشکند تا با او هم اندازه شود و این در سلامت روابط زن و شوهر مؤثر است.

درصد زیادی از خانم‌ها یکی از معیارهای مهم خود برای انتخاب همسر را داشتن قدبلند عنوان می‌کنند. باور عموم جامعه این است که مرد باید از همسر خود بلندتر باشد و به همین دلیل بسیاری از دختران قدبلند برای یافتن همسر دچار مشکل می‌شوند. موارد زیادی پیش آمده که دو طرف با وجود داشتن تفاهم فقط به‌دلیل نامتناسب بودن قد از ازدواج صرف‌نظر کردند. اما یک مطالعه که چند وقت پیش منتشر شد تمام این باورها و ایده‌آل‌ها را زیر سؤال برد.

دانشمندان با بررسی هزاران زوج متوجه شدند اگر دختران با مردان کوتاه‌تر از خود ازدواج کنند زندگی موفق‌تری خواهند داشت و احتمال جدایی آنها تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند. حال این سؤالات مطرح می‌شود که واقعا تفاوت قد ایده‌آل بین همسران چه میزان است؟ آیا قد می‌تواند روی ویژگی‌های اخلاقی یک فرد اثر بگذارد؟ آیا منطقی است که به‌دلیل نامتناسب بودن قد، از ازدواج با یک نفر منصرف شد؟

معیار خیلی از خانم‌ها برای انتخاب همسر داشتن قدبلند است، اما برخلاف تصور آنها مردانی که قد کوتاه دارند به زندگی مشترک پایبندتر هستند. با اینکه مردان قدبلند زودتر اقدام به تشکیل خانواده می‌کنند، اما زندگی مشترک آنها دوام کمتری دارد. مطالعاتی که از ۴۰ سال پیش در ایالات‌متحده آغاز شده، نشان می‌دهد نرخ طلاق در میان مردانی که قدکوتاه دارند به طور باورنکردنی کمتر از مردان قدبلند است.
    با اینکه عجیب به‌نظر می‌رسد اما مردان کوتاه سعی می‌کنند کوتاهی قد خود را با درآمد بالاتر و توجه بیشتر به همسر خود جبران کنند. جذابیت‌های ظاهری نقش مهمی در شروع یک رابطه دارد، اما در طولانی‌مدت هیچ نقشی در حفظ زندگی مشترک ندارد. با اینکه مردان کوتاه‌قد معمولا دیر ازدواج می‌کنند، اما در عوض نرخ طلاق هم بین آنها بسیار کمتر از متوسط جامعه است. در عوض مردان بلندقد بیشتر در کار خانه به همسر خود کمک می‌کنند. آمارها نشان می‌دهد میزان همکاری مردان قدبلند در کار خانه بین ۲۵ تا ۳۰درصد از کوتاه‌ها بیشتر است.

درصد زیادی از مردان هستند که به هیچ عنوان برای خواستگاری از دختران بلندتر از خود پیشقدم نمی‌شوند و از اینکه مجبور شوند هنگام نگاه کردن به همسر خود سرشان را بالا بگیرند، بیزارند، اما چرا مردان ترجیح می‌دهند همسری کوتاه‌تر از خود انتخاب کنند. باید علت این موضوع را در طول هزاران سال تکامل انسان‌ها جست‌وجو کرد. در گذشته انسان‌ها برای انتخاب همسر به قدرت باروری زن‌ها توجه زیادی داشتند و معتقد بودند زنان قدبلند از توانایی کمتری در این زمینه برخوردار هستند. شاید به دلیل آنکه زنان قدبلند دیرتر به سن بلوغ می‌رسیدند، این عقیده در بین مردان آن زمان به وجود آمده است. البته جالب است بدانید بر اساس مطالعات ژنتیک قد مادر و پسر و قد دختر و پدر به هم مرتبط هستند. به این ترتیب مادران قدبلند با احتمال بیشتری صاحب پسر با قد متوسط یا کمتر می‌شوند.

همان‌طور که گفتیم مردان قدکوتاه سعی می‌کنند کوچکی اندام خود را با درآمد بیشتر جبران کنند، به همین دلیل تمایل دارند با زنانی ازدواج کنند که درآمد کمتری دارند یا سطح تحصیلات‌شان پایین‌تر از خودشان است.

در عوض مردان قدبلند سعی می‌کنند از جذابیت ظاهری خود استفاده کنند و به همین دلیل تمایل بیشتر با ازدواج با زنانی دارند که درآمد یا سطح اجتماعی بالاتری نسبت به خودشان دارند. آمارهایی که در مورد ازدواج زنان و مردان و اختلاف قد آنها به‌دست آمده واقعا جالب است. مردان قدکوتاه با احتمال ۲۶۹درصد بیشتر از مردان با قد متوسط ممکن است با یک زن هم‌قد خود ازدواج کنند. احتمال ازدواج آنها با یک زن بلندتر از خودشان ۱۴۵۰درصد بیشتر از یک مرد قدبلند است. اما احتمال آنکه یک مرد قدبلند با زنی هم‌قد خود ازدواج کند بسیار پایین است، چه برسد به اینکه آن زن بخواهد از همسرش بلندتر هم باشد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37385
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

خیلی منطقی و کامل توضیح دادید.واقعا ممنون.
    البته ی بار ک مشاوره رفتم گفتن ک من دچاره وسواسه فکری هستم و ب جای اینکه خوبی های طرفم رو ببینم دنباله عیبهای طرف هستم..
    خیلی هم دهن بین هستم...

6. کاربران زیر از مژگان مژگان بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد