نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: افسردگی داداشم

1972
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14282
    تشکـر
    365
    تشکر شده 396 بار در 164 پست
    میزان امتیاز
    9

افسردگی داداشم

افسردگی شدید برادرم
    برادرم 19سالشه ، و دچار افسردگی شدیده
    خیلی غصشو میخورم ولی نمیدونم باید چیکار کنم بارها هر شیوه ای که پیدا کردم یا خوندم یا فکر کردم درسته انجام دادم تا بهتر شه اما نشد که نشد شاید بدتر جواب عکس گرفتم
    در نتیجه ی افسردگیش دچار بعضی وسواسای فکری خاصی هم شده که با اینکه پسر منطقی ای هست و من چند بار طی ساعتها صحبت خواستم راضیش کنم بریم روانشناس یا مشاوره ...اما بخاطر همون وسواسهای فکری به هیچ عنوان راضی نمیشه...
    تروخدا کمکم کنید گاهی ساعتها میشینم تو خلوت براش گریه می کنم و دلم نمیخواد دادش کوچولوی خوشگلم که تو بچگی اینقد شاد و خوشحال بود الان اینطوری غصه دار بشه
    طی تلاشایی که واسه خوب شدنش داشتم فکر میکنم تونستم علت افسردگیشو پیدا کنم ولی درمانشو نه
    یکی دیر به بلوغ رسیدنش از لحاظ روحی(یعنی جسما قد بلند و خوش تیپ مثل یه جوون رعنا شده بوده زود ولی هنوز به بلوغ فکری نرسیده بوده و در دوران دبیرستان خیلی یهو عذاب کشیده و براش شوک شده
    یکیم اعتماد به نفس زیر سقفشه که خودشم قبول داره کمه اما هر چی باهاش صحبت میکنم چرا اینقد اعتماد به نفست پایینه فایده نداره...
    از لحاظ ظاهری همه چیزش رو به عالیه سالم و هیچ کمبودی نداره
    ولی همیشه میگه من استعداد هیچیو ندارم هیچ جا بدرد نمیخورم...و از این حرفا...
    حالا چرا...چون چند بار تو نیم فوتبال انتخاب نشده یا بش گفتن تو دیگه نیا
    یا مثلا آرزوش از اول در حدی بوده که تو بهترین تیمهای فوتبال جهان باشه اما حتی تو نیم فوتبال مدرسشونم راهش ندادن یا گفتن تو دروازه وایسا...
    من نمی دونم چیکار کنم درودها کمک

2. کاربران زیر از atrin1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : افسردگی داداشم

نقل قول نوشته اصلی توسط atrin1 نمایش پست ها
    افسردگی شدید برادرم
    برادرم 19سالشه ، و دچار افسردگی شدیده
    خیلی غصشو میخورم ولی نمیدونم باید چیکار کنم بارها هر شیوه ای که پیدا کردم یا خوندم یا فکر کردم درسته انجام دادم تا بهتر شه اما نشد که نشد شاید بدتر جواب عکس گرفتم
    در نتیجه ی افسردگیش دچار بعضی وسواسای فکری خاصی هم شده که با اینکه پسر منطقی ای هست و من چند بار طی ساعتها صحبت خواستم راضیش کنم بریم روانشناس یا مشاوره ...اما بخاطر همون وسواسهای فکری به هیچ عنوان راضی نمیشه...
    تروخدا کمکم کنید گاهی ساعتها میشینم تو خلوت براش گریه می کنم و دلم نمیخواد دادش کوچولوی خوشگلم که تو بچگی اینقد شاد و خوشحال بود الان اینطوری غصه دار بشه
    طی تلاشایی که واسه خوب شدنش داشتم فکر میکنم تونستم علت افسردگیشو پیدا کنم ولی درمانشو نه
    یکی دیر به بلوغ رسیدنش از لحاظ روحی(یعنی جسما قد بلند و خوش تیپ مثل یه جوون رعنا شده بوده زود ولی هنوز به بلوغ فکری نرسیده بوده و در دوران دبیرستان خیلی یهو عذاب کشیده و براش شوک شده
    یکیم اعتماد به نفس زیر سقفشه که خودشم قبول داره کمه اما هر چی باهاش صحبت میکنم چرا اینقد اعتماد به نفست پایینه فایده نداره...
    از لحاظ ظاهری همه چیزش رو به عالیه سالم و هیچ کمبودی نداره
    ولی همیشه میگه من استعداد هیچیو ندارم هیچ جا بدرد نمیخورم...و از این حرفا...
    حالا چرا...چون چند بار تو نیم فوتبال انتخاب نشده یا بش گفتن تو دیگه نیا
    یا مثلا آرزوش از اول در حدی بوده که تو بهترین تیمهای فوتبال جهان باشه اما حتی تو نیم فوتبال مدرسشونم راهش ندادن یا گفتن تو دروازه وایسا...
    من نمی دونم چیکار کنم درودها کمک
    سلام

مطلب شما را خواندم عزیز, و خوشحالم به خاطر مهربانیتون. ولی عزیزم برادر شما نیاز به متخصص داره و قائدتا شما و خانواده کاری برای ایشون نمیتوانید بکنید غیر از تشویق و ترغیب ایشون به رفتن پهلوی

یکی از همکاران مشاور. و صد البته متاسفانه هر چه اختلال شدیتر باشد مخالفت شخص مورد نظر با رفتن به پهلوی روانشناس بیشتر خواهد شد.

ولی خوب چاره چیست!!؟؟ از پدر و مادر نیز در تشویق کردن ایشان برای رجوع کردن به متخصص کمک بگیرید.

موفق باشید

سپاس
    دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14282
    تشکـر
    365
    تشکر شده 396 بار در 164 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط شهرام2014 نمایش پست ها
    سلام

مطلب شما را خواندم عزیز, و خوشحالم به خاطر مهربانیتون. ولی عزیزم برادر شما نیاز به متخصص داره و قائدتا شما و خانواده کاری برای ایشون نمیتوانید بکنید غیر از تشویق و ترغیب ایشون به رفتن پهلوی

یکی از همکاران مشاور. و صد البته متاسفانه هر چه اختلال شدیتر باشد مخالفت شخص مورد نظر با رفتن به پهلوی روانشناس بیشتر خواهد شد.

ولی خوب چاره چیست!!؟؟ از پدر و مادر نیز در تشویق کردن ایشان برای رجوع کردن به متخصص کمک بگیرید.

موفق باشید

سپاس
    دکتر
    متاسفانه اصرار زیاد من برای رفتن به مشاوره بیشتر آزارش میده و نتیجه ی عکس میده خانوادم. هم چند بار تلاش کردن اما نشد حتی ی بار بابام وقت گرفت ولی نیومد که هیچ این قد از تو اتاقش صدای هق هق گریه اومد که من هنوزم یادش می افتم تنم و دلم میلرزه..
    آیا امکان نداره رونده درمانو من پیش مشاور پیش بگیرم یعنی من بزن جلسات مشاوره و اون طرف منو راهنمایی کنه که باید چیکار کنم و کنیم...
    راستش من خودم فکر میکنم من و پدر و مادرم هم نادانسته بلد نبودیم و شاید رفتارای ما باعث شده روز به روز بدتر شه گاهی به موضوعات خاص که فکر میکنم عذاب وجدان میگیرم که چرا فلان موقع اون طور که باید بش بها ندادم و...و این غصه ی منو دو چندان میکنه..

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

سلام مقتضی سنشه و داره به بلوغ میرسه منم اینطوری بودم

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32768
    تشکـر
    16
    تشکر شده 19 بار در 19 پست
    میزان امتیاز
    8

باهاش صحبت کن افراد افسرده معمولا دلشون می خواد با یه نفر درد و دل کنند شاید دلیل خاصی داره شاید هم اقتضای سنه.

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام
    می توانید از مشاوره تلفنی استفاده کنید چون رو در رو نیست شاید راضی کردنش آسانتر شود.
    مشاوره تلفنی یا حضوری با مرکز مشاوره برتر این ماه مشاورکو:
    ۴۴۰۳۴۴۹۰(۰۲۱)
    ۸۸۴۲۲۴۹۵(۰۲۱)

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط atrin1 نمایش پست ها
    متاسفانه اصرار زیاد من برای رفتن به مشاوره بیشتر آزارش میده و نتیجه ی عکس میده خانوادم. هم چند بار تلاش کردن اما نشد حتی ی بار بابام وقت گرفت ولی نیومد که هیچ این قد از تو اتاقش صدای هق هق گریه اومد که من هنوزم یادش می افتم تنم و دلم میلرزه..
    آیا امکان نداره رونده درمانو من پیش مشاور پیش بگیرم یعنی من بزن جلسات مشاوره و اون طرف منو راهنمایی کنه که باید چیکار کنم و کنیم...
    راستش من خودم فکر میکنم من و پدر و مادرم هم نادانسته بلد نبودیم و شاید رفتارای ما باعث شده روز به روز بدتر شه گاهی به موضوعات خاص که فکر میکنم عذاب وجدان میگیرم که چرا فلان موقع اون طور که باید بش بها ندادم و...و این غصه ی منو دو چندان میکنه..

نه عزیز روان درمانی کاریست کاملا تخصصی و اکادمیک و در حد مشورت دادن و نصیحت کردن و...... نیست!

ولی یک روان درمانگر خوب همانطور که خودت اشاره کردی میتونه شما رو در جهت چگونگی رفتار صحیح و درست با برادر و یا دعوت و ترغیب ایشان به رفتن به پهلوی متخصص راهنمایی کنه.

موفق باشید

سپاس
    دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36687
    تشکـر
    46
    تشکر شده 125 بار در 97 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام ،امیدوارم هر چه زودترحال برادرتون بهتر بشه،به نظر من خودتون پیش مشاور برید و ازش کمک بگیرید و ببینید چطور میشه به برادرتون کمک کرد

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد