نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: اختلاف خانوادگی

1146
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37434
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اختلاف خانوادگی

با سلام و خسته نباشید
    منو همسرم یک سال و چند ماه ک عقد کردیم
    با اصرار من و مخالفت خانواده بخاطر نداشتن کارت پایان خدمت و سرکار نرفتن با اصرار من نامزد کردیم و بعد شش ماه عقد کردیم همسرم الان سرباز هستن موقع خواستگاری پدرشون گفتن پسرم خونه دار اینو دار اون دار سربازی معاف کم میشه خودم خرجش میدم این حرفا ما عقد کردیم بخاطر دوست داشتن هم همه شرایط قبول کردم اما حالا ک یکسال و چند ماه گذاشت خانواده من قصد خرید جهیزیه دارن هر چند بار مادرم به مادرشون پدرم به پدرشون میگن ک خونه اگه داره خالی کنید یا هر چی ما جهیزیه بخریم خونه خودمون جا نیستن میگن ک بیارید بذارید انباری ما وسایل مگه میشه چقدر جا به جا کرد خورد میشه اینکه تو شهر همم نیستیم هر کدوم یه شهریم خانوادش عین خیالشون نیست جوری رفتار میکنن انگار ما به اونا بدهکارم هستیم جای اینکه ذوق کنن ولی انگار هیچ ذوقی ندارن دوست داشتن هر چیشون به حرف قربون صدقشون بحرف من از این وضعیت خسته شدم درست خودم انتخاب کردم ولی قرار نیست هر سازی اونا زدن خانواده منم به سازه اونا باشن هر چی خانواده من احترام میذارن بهشون اونا فکر کردن خبریه نمیدونن بخاطر بچشون مادرمم میگه عجله کردی همش تقصیر خودت باید به حرف ما گوش می دادی همه چی دوست داشتن نیست مامانم میگه هر چی دوران عقد بری بیای بمونی زیاد بیخیال همه چی میشن میگن اینکه داره میره میاد چه عروسی چه عجله ایی لطفا راهنمایی کنید ممنون

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    تشکر شده 435 بار در 240 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : اختلاف خانوادگی

نقل قول نوشته اصلی توسط ستاره 4190 نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید
    منو همسرم یک سال و چند ماه ک عقد کردیم
    با اصرار من و مخالفت خانواده بخاطر نداشتن کارت پایان خدمت و سرکار نرفتن با اصرار من نامزد کردیم و بعد شش ماه عقد کردیم همسرم الان سرباز هستن موقع خواستگاری پدرشون گفتن پسرم خونه دار اینو دار اون دار سربازی معاف کم میشه خودم خرجش میدم این حرفا ما عقد کردیم بخاطر دوست داشتن هم همه شرایط قبول کردم اما حالا ک یکسال و چند ماه گذاشت خانواده من قصد خرید جهیزیه دارن هر چند بار مادرم به مادرشون پدرم به پدرشون میگن ک خونه اگه داره خالی کنید یا هر چی ما جهیزیه بخریم خونه خودمون جا نیستن میگن ک بیارید بذارید انباری ما وسایل مگه میشه چقدر جا به جا کرد خورد میشه اینکه تو شهر همم نیستیم هر کدوم یه شهریم خانوادش عین خیالشون نیست جوری رفتار میکنن انگار ما به اونا بدهکارم هستیم جای اینکه ذوق کنن ولی انگار هیچ ذوقی ندارن دوست داشتن هر چیشون به حرف قربون صدقشون بحرف من از این وضعیت خسته شدم درست خودم انتخاب کردم ولی قرار نیست هر سازی اونا زدن خانواده منم به سازه اونا باشن هر چی خانواده من احترام میذارن بهشون اونا فکر کردن خبریه نمیدونن بخاطر بچشون مادرمم میگه عجله کردی همش تقصیر خودت باید به حرف ما گوش می دادی همه چی دوست داشتن نیست مامانم میگه هر چی دوران عقد بری بیای بمونی زیاد بیخیال همه چی میشن میگن اینکه داره میره میاد چه عروسی چه عجله ایی لطفا راهنمایی کنید ممنون
    سلام، این چیزی هست که من از تجارب شخصیم و از درد و دلای بعضی مراجعام و یک سری کتابای جامعه شناسی بدست آوردم و الان هیچ نظر کارشناسانه ای نمیدم و هم چنین حرفم ممکنه به مذاق خیلیا خوش نیاد.
    کشور ایران جامعه ای مرد سالار هستش و این حاشیه مردسالاری تا توی خونواده ها رخنه کرده بهتره بگم این مردسالاری از خونواده ها تا توی جامعه رخنه کرده. برای همین خانواده پسر توی ایران و یک سری کشورهای دیگه خیلی ارجح تر میدونند خودشونو نسبت به خانواده دختر. که ممکنه کاملا ناخوداگاه باشه. گاهی خانواده پسر ایرانی سخت گیری هایی برای پسرشون دارن که برای دخترشون ندارند.
    اینا مقدمه حرفم بود.
    وقتی ازدواج میکنی باید محکم باشی، مخصوصا وقتی همسرتو خودت انتخاب کردی. سختی هات به توان هزار میشه.
    پس توی این مورد بهتره به همسرت بگی و از همسرت توضیح بخوای که آیا قراره که خونه ای به شما بدن یا خیر. اگر قراره که تکلیفتون مشخص باشه. اگر قرار نیست که خوب از همسرتون بخواید در صورت توان یک خانه با قیمت مناسب اجاره کنن و وسایل تون رو ببرید اونجا. اگم قراره بیشتر عقد بمونید به شما بگن تا شما هم تکلیف خودتون رو بیشتر بدونین.
    با محبت بگید و سعی کنید آرامش خودتون رو حفظ کنید.
    موفق باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد