نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15

موضوع: نظرسنجی : توقعات عجیب زنان

2707
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    تشکر شده 435 بار در 240 پست
    میزان امتیاز
    7

نظرسنجی : توقعات عجیب زنان

سلام دوستان عزیزم. از وقتی عضو این انجمن شدم یه موضوعی خیلی ذهن منو درگیر کرده.
    بنده خودم خانم هستمو دوستان کم و بیش فکر میکنم از مشکلات من باخبر هستند. من 28 سالمه لیسانس فناوری اطلاعات دارم ولی بنا به علاقم و فقط برای عشق خودم ارشدم رو روانشناسی بالینی خوندم الان با لیسانسم کار میکنم و هفته ای یکی دوبار میرم یه کلینیک و بگم درمان و چیزی انجام نمیدم چون اونقدرا ادعام نمیشه اما به حرف های مراجعام زیاد گوش میدم. و خوب قبلا خیلی از اینکه میگفتن خانم ها ظاهر بین هستند و خانم ها سطحی نگرن و خانم ها فلانن بهمانن، عصبانی می شدم و برخورد میکردم با این حرف های جنسیتی. همه ی اینارو گفتم که دوستان بدونن من خودمم زندگیم بی مشکل نیست و خانواده همسرم هر اذیتی که بخوان باهام میکنن. اما شدیدا مخالف این حرف ها هستم و با اینکه توی شاخه زنان کار میکنم باید بگم در واقع اعتراف کنم متاسفانه زنان ما شدیدا تحت تاثیر فرهنگ بد این جامعه هستند و گاهی توقعاتی دارن از همسرانشون که من واقعا تعجب میکنم و برام تعریف نشده هستش مخصوصا حالا که عضو این فروم شدم. میبینم متاسفانه خانم های ما خیلی درگیر چیزای الکی هستن. مثلا چرا همسر من زیبا نیست؟ چرا قدش از من 6 سانت بلندتره،چرا 15 سانت بلندتر نیست؟ چرا عروسی باشکوه نگرفتم؟ چرا همسر من توی شبکه های مجازی فعالیت داره حتما خیانتکاره! چرا پسری که به من نگاه میکنه نمیاد بهم پیشنهاد بده! چرا همسر من گفت پولدار میشم نشده و دروغگوه چرا دوست پسر من برام خرج نمیکنه پس خسیسه... اینا واقعا منو متعجب کرده.چرا همسرم مادرشم دوست داره؟ چرا خواهرش فلانه؟ یا چیزی بدتر متعجبم میکنه اینه که خانم ها بدون در نظر گرفتن شرایط اقتصادی این جامعه نابه سامان مدام از همسرشون توقعات بچگانه دارند و جواب هایی که سایر خانم ها میدن نیز خیلی تعجب آورتره!دوستان شما در مقابل جواب هاتون مسئول هستید
    دیروز این موضوع رو با رئیس کلینیکمون درمیون گذاشتم و تصمیم گرفتیم که یک نظر سنجی انجام بدیم.
    خانم های محترم این انجمن لطفا بهم بگید.
    چرا خانم های ایرانی انقدر درگیر این حرف های بی اهمیت هستند؟ و ساعت ها خودشونو زجر میدن؟ و واقعا باید بگم زنان ما متاسفانه نقش خیلی زیادی در برهم زدن کانون خانواده دارن. البته اصلا منکر نقش زنان دلسوز و فداکاری که بدون توقع برای بنیان خانوادشون کار می کنند نیستم.
    من چون خانم ها برام اهمیت بیشتری دارند تصمیم گرفتم نظر خود خانم ها رو در موردش بدونم.
    بهم بگید که چی میشه که خانم ها اینطوری متوقع میشن؟ و نقش خود ما در رفع این عیب چیه؟ تجربه های شخصی ونظراتتون در این مورد رو هم بگید.
    آقایون محترم شمام نظراتتون رو بدون غرض ورزی و تحقیر بفرمایید.
    ممنونم
    ویرایش توسط ghm : 12-20-2017 در ساعت 09:15 AM

2. 8 کاربران زیر از ghm بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : نظرسنجی : توقعات عجیب زنان

سلام
    ممنون برای دعوت به موضوعتان.
    من که به هر حال مرد هستم ولی نظرم این هست که خانمها جزیی نگرتر هستند به بیشتر به جزییات اهمیت میدهند شاید همین خصوصیتشان باعث حساسیت بیش از حد نسبت به ظاهر شده است.

4. کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    از نظر من کار خوبی میکنن و بایدم اینجور باشه وقتی واسه پسرا ظاهر اونقدر مهمه که زنگ میزنن خونه ما اگر من یسری ملاکای ظاهری مد نظر پسرشونو نداشته باشم خدافظی میکنن واسه منم قد و هیکل و قیافه پسر مهمه.
    شما اگر یکم به گذشته برگردی و منطقی فکر کنی میبینی ریشه ظاهربینی رو مردا داشتن و از قدیم مث مته تو سر زن کردن که هرجور شده باید زیبا باشی حتی اگر دردناک ترین اعمالو انجام بدی خب دختری که زجر میکشه و زیبا میشه هیچ وقت نمیاد با این پسرای زشت ازدواج کنه متقابلا یه مرد همه چی تمام کمال میخواد.
    اتفاقا دارین با تعصب حرف میزنید چرا؟چون ظاهربین بودن اصلا مال مرده ولی شما دارین زن ها رو محکوم میکنید چرا ظاهر بین هستن
    والا ظاهر اولویت اول مرداست اینام که میگن نه دروغ میگن.خب چرا واسه ما زنها مهم نباشه؟
    این دیگه واضحه نیاز به برسی نیست
    اهان لابد توقع دارین دختره بگه من پول نمیخوام تو کارتون میخوابیم غذا هم نون خشک میخوریم قیافه هم نمیخوام میرم خودمم هلاک میکنم از عمل تا شوهرم ازم راضی باشه و به زن های دیگه نگاه نکنه تنها چیزی که از شوهرم میخوام عشق پاکه (اونم تو این دوره زمونه که حیوونام از دست پسرا امنیت ندارن)
    تو جامعه ای که حق زن نصف مرده و فقط به زن بخاطر ظاهر توجه میشه متقابلا به مرد هم بخاطر پول و قیافه توجه میشه
    اگر مردا یکم طرز فکرشونو درست میکردنو اینقدر با دید افراطی به ظاهر توجه نمیکردن الان این همه دختر عمل کرده و پروتز کرده نداشتیم توقع دخترام اینقد زیاد نمیشد.
    شما خیلی بی انصافی یه سر به فضای مجازی بزن تمام دغدغه مردا سایز بدن زن هست و قیافه زن چطور میگی زنها ظاهر بینن!!!!!!!!!!
    ویرایش توسط saba95 : 12-18-2017 در ساعت 08:30 PM

6. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط saba95 نمایش پست ها
    سلام
    از نظر من کار خوبی میکنن و بایدم اینجور باشه وقتی واسه پسرا ظاهر اونقدر مهمه که زنگ میزنن خونه ما اگر من یسری ملاکای ظاهری مد نظر پسرشونو نداشته باشم خدافظی میکنن واسه منم قد و هیکل و قیافه پسر مهمه.
    شما اگر یکم به گذشته برگردی و منطقی فکر کنی میبینی ریشه ظاهربینی رو مردا داشتن و از قدیم مث مته تو سر زن کردن که هرجور شده باید زیبا باشی حتی اگر دردناک ترین اعمالو انجام بدی خب دختری که زجر میکشه و زیبا میشه هیچ وقت نمیاد با این پسرای زشت ازدواج کنه متقابلا یه مرد همه چی تمام کمال میخواد.
    اتفاقا دارین با تعصب حرف میزنید چرا؟چون ظاهربین بودن اصلا مال مرده ولی شما دارین زن ها رو محکوم میکنید چرا ظاهر بین هستن
    والا ظاهر اولویت اول مرداست اینام که میگن نه دروغ میگن.خب چرا واسه ما زنها مهم نباشه؟
    این دیگه واضحه نیاز به برسی نیست
    اهان لابد توقع دارین دختره بگه من پول نمیخوام تو کارتون میخوابیم غذا هم نون خشک میخوریم قیافه هم نمیخوام میرم خودمم هلاک میکنم از عمل تا شوهرم به زن های دیگه نگاه نکنه تنها چیزی که از شوهرم میخوام عشق پاکه (اونم تو این دوره زمونه که حیوونام از دست پسرا امنیت ندارن)
    بنده با غرض حرف نزدم و بنظرم متن منو کامل نخوندید..
    گفتم من منکر نقش زنان نیستم گفتم موضوع مورد علاقم ام خانم ها هستن و برام نظرات اونا مهم هستش.خانم عزیزم قضاوت کردن با سوال کردن خیلی متفاوته.
    من جوابمو از از شما گرفتم
    ویرایش توسط ghm : 12-19-2017 در ساعت 01:56 PM

8. کاربران زیر از ghm بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ghm نمایش پست ها
    بنده با غرض حرف نزدم و بنظرم متن منو کامل نخوندید..
    گفتم من منکر نقش زنان نیستم گفتم موضوع مورد علاقم ام خانم ها هستن و برام نظرات اونا مهم هستش.خانم عزیزم قضاوت کردن با سوال کردن خیلی .
    من جوابمواز از شما گرفتم
    به نظر شخصی من راجب مردا تحقیق کنید بهتره چون یه تیر دو نشونه . سرمنشا بیشتر مشکلات در رفتار خانما مردا هستن مردای ایرانی اصلا توانایی برقراری ارتباط درست با جنس مونث و درک احساسات خانما رو بلد نیستن و متاسفانه بهشونم اموزش داده نمیشه.
    در مورد ظاهرم که خب گفتم بازم عاملش مردا بودن.

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

بنده خودم خانم هستمو دوستان کم و بیش فکر میکنم از مشکلات من باخبر هستند. من 28 سالمه لیسانس فناوری اطلاعات دارم ولی بنا به علاقم و فقط برای عشق خودم ارشدم رو روانشناسی بالینی خوندم الان با لیسانسم کار میکنم و هفته ای یکی دوبار میرم یه کلینیک و بگم درمان و چیزی انجام نمیدم چون اونقدرا ادعام نمیشه اما به حرف های مراجعام زیاد گوش میدم. و خوب قبلا خیلی از اینکه میگفتن خانم ها ظاهر بین هستند و خانم ها سطحی نگرن و خانم ها فلانن بهمانن، عصبانی می شدم و برخورد میکردم با این حرف های جنسیتی. همه ی اینارو گفتم که دوستان بدونن من خودمم زندگیم بی مشکل نیست و خانواده همسرم هر اذیتی که بخوان باهام میکنن. اما شدیدا مخالف این حرف ها هستم و با اینکه توی شاخه زنان کار میکنم اما باید بگم در واقع اعتراف کنم متاسفانه زنان ما شدیدا تحت تاثیر فرهنگ بد این جامعه هستند و گاهی توقعاتی دارن از همسرانشون که من واقعا تعجب میکنم و برام تعریف نشده هستش مخصوصا حالا که عضو این فروم شدم. میبینم متاسفانه خانم های ما خیلی درگیر چیزای الکی هستن. مثلا چرا همسر من زیبا نیست؟ چرا قدش از من 6 سانت بلندتره،چرا 15 سانت بلندتر نیست؟ چرا عروسی باشکوه نگرفتم؟ چرا همسر من توی شبکه های مجازی فعالیت داره حتما خیانتکاره! چرا پسری که به من نگاه میکنه نمیاد بهم پیشنهاد بده! چرا همسر من گفت پولدار میشم نشده و دروغگوه چرا دوست پسر من برام خرج نمیکنه پس خسیسه... اینا واقعا منو متعجب کرده.چرا همسرم مادرشم دوست داره؟ چرا خواهرش فلانه؟ یا چیزی بدتر متعجبم میکنه اینه که خانم ها بدون در نظر گرفتن شرایط اقتصادی این جامعه نابه سامان مدام از همسرشون توقعات بچگانه دارند و جواب هایی که سایر خانم ها میدن نیز خیلی تعجب آورتره!دوستان شما در مقابل جواب هاتون مسئول هستید
    دیروز این موضوع رو با رئیس کلینیکمون درمیون گذاشتم و تصمیم گرفتیم که یک نظر سنجی انجام بدیم.
    چرا خانم های ایرانی انقدر درگیر این حرف های بی اهمیت هستند؟ و ساعت ها خودشونو زجر میدن؟ و واقعا باید بگم زنان ما متاسفانه نقش خیلی زیادی در برهم زدن کانون خانواده دارن. البته اصلا منکر نقش زنان دلسوز و فداکاری که بدون توقع برای بنیان خانوادشون کار می کنند نیستم.
    من چون خانم ها برام اهمیت بیشتری دارند تصمیم گرفتم نظر خود خانم ها رو در موردش بدونم.
    بهم بگید که چی میشه که خانم ها اینوری متوقع میشن؟ و نقش خود ما در رفع این عیب چیه؟ تجربه های شخصی ونظراتتون در این مورد رو هم بگید.
    ممنونم

سلام

اکثر پسرا و دخترا برا ازدواجشون ملاک و معیار ندارن و شناخت نسبت به همدیگه ندارن.

فقط همین که دختر ظاهرش خوبه و پسر پولدار هست و بزرگترا هم راضی هستن، ازدواج شکل میگیره.

بعد ازدواج تازه متوجه تفاوتها و خواسته های اصلیشون میشن.

مورد بعدی اینه که هیچکدوم از پسرا و دخترا برای زندگی مشترک هیچ آموزشی نمیبینن.

مورد دیگه کمک نکردن بزرگترا هست، یعنی بزرگترا بجای کمک معمولاً وضعیتو خرابتر میکنن.

11. 5 کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36895
    تشکـر
    83
    تشکر شده 92 بار در 68 پست
    میزان امتیاز
    7

حرفای خاله زنکی تو اون وسیله و داری من ندارم و این صحبت ها اصلن خوب نیست

اما.یعده از مردا هست خوششون میاد به توقع زن توجه کنند.

مثلن خواهرم نظرش بود مدل کابینتای خونه ش و تغییربده. ینی سنگهای ریز تزئینی روی کابینتا کار بشه

شوهرخواهرم رفت در کارخونه سنگبری خارج شهر تا مدلای سنگاش و ببینه چی بهتره واسش بگیره.بهش گفتیم توی بازارم بود گفت نه!! اون مدلای بهترداشت!!

کسی موضوع و ندونه فک میکنه زنه پرتوقع ! شوهر و فرستاده خارج شهر سنگ تزیینی خریداری کنه!! اما. ما میدونیم شوهرش در نظر داشت چیز بهتری بگیره!

مردایی با این روحیاتم هست دیگه برایشون اهمیت داره!همش مقصر زن هانیستن !!

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23156
    تشکـر
    593
    تشکر شده 396 بار در 211 پست
    میزان امتیاز
    9

باورم نمیشه بالاخره یکی از خود خانم ها به این مورد اذعان کرد ! البته نه اینکه مردهای ایرانی هم مشکلی نداشته باشن ! ولی خب همین که کسی که داره بالینی میخونه به این نتیجه رسیده خودش خیلی خوبه !

البته همونطور که توی کامنتها هم میبینید ، باز تقصیر افتاده گردن آقایون !

نمیشه نقش جامعه و فرهنگ را هم نادیده گرفت البته ، و بحث بسیار پیچیده ای هستش ، ولی چیزی که عیان هستش اینه که جامعه ایران با سرعت باورنکردنی داره تبدیل به یه جامعه بی هویت و پوچ میشه که چیزی جز خرید و مصرف واسش مهم نیست !

همه فکرها به سمت در آوردن پول بیشتر رفته و مسایل مهم تر این وسط نادیده گرفته میشه !

بسیاری از افراد فکر میکنن با جایگزین کردن لهجه و زبان فارسی معیار (تهرانی فعلی - یا کتابی) دارن با کلاس میشن و اینو یه نکته مثبت میدونن ! در صورتی که فرار از زبان مادری و به فراموشی سپردن زبانها و گویش ها و لهجه های محلی به معنای نابودی اون منطقه در دراز مدت هستش !

این خیلی زشته که دوست گیلانی بنده ، تعداد لغات گیلکی که بلد هستش ، از من که گیلان به دنیا نیومدم ، کمتر باشه و لهجه قشنگشو با فارسی معیار بخواد بپوشونه !

از موضوع اصلی دور شدیم ، ولی اینا همش به هم مرتبطه مصرف گرایی و مرکز گرایی مشکل اصلی ما مردم هستش ، این مشکل حتی توی انسانی ترین روابطمون هم تاثیر گذاشته و خیلی ها ، داشتن دوست یا همسر تهرانی را نسبت به داشتن دوست یا همسر همشهریشون ترجیح میدن متاسفانه !

اینکه چپ و راست رل میزنن (به خصوص نسل نوجوان خاصه دهه 80) هم باز نشونه ای از مصرف گرا شدن و ظاهر گرا شدن هستش ! این همه تاپیک و موضوعی که توی همین انجمن میزنن با عناوین ، خیانت و سرد شدن و چگونه عاشق شدن ، همش بر میگرده به همین فرهنگ جدید !

الان یارو ماشین 500 میلیونی داره ، ولی دنبال 1 میلیاردیشه ! حاضره قرض بکنه و نزول بکنه ، تا ماشینشو ارتقا بده ! همه از اصل زندگی دور شدن و خودشونو دارن با فرعیات و متاع دنیا گول میزنن !

شما توی مسن تر ها ببین که با 70 سال سن از جوون های 20-30 ساله بسیار بسیار شاد تر هستش و از لحظه لحظه نفس کشیدنش داره لذت میبره!

البته قبول دارم که شرایط فعلی بسیار سخت هست و هر روز هم داره سختتر میشه و جوون ها حق دارن افسرده باشن ، ولی قسمتیش هم برمیگرده به نوع جهان بینی خودمون !
    امضای ایشان
    There is a charm about the forbidden that makes it unspeakably desirable

-Mark Twain

14. 2 کاربران زیر از ehsan1966 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,915 بار در 982 پست
    میزان امتیاز
    10

بنده خودم خانم هستمو دوستان کم و بیش فکر میکنم از مشکلات من باخبر هستند. من 28 سالمه لیسانس فناوری اطلاعات دارم ولی بنا به علاقم و فقط برای عشق خودم ارشدم رو روانشناسی بالینی خوندم الان با لیسانسم کار میکنم و هفته ای یکی دوبار میرم یه کلینیک و بگم درمان و چیزی انجام نمیدم چون اونقدرا ادعام نمیشه اما به حرف های مراجعام زیاد گوش میدم. و خوب قبلا خیلی از اینکه میگفتن خانم ها ظاهر بین هستند و خانم ها سطحی نگرن و خانم ها فلانن بهمانن، عصبانی می شدم و برخورد میکردم با این حرف های جنسیتی. همه ی اینارو گفتم که دوستان بدونن من خودمم زندگیم بی مشکل نیست و خانواده همسرم هر اذیتی که بخوان باهام میکنن. اما شدیدا مخالف این حرف ها هستم و با اینکه توی شاخه زنان کار میکنم باید بگم در واقع اعتراف کنم متاسفانه زنان ما شدیدا تحت تاثیر فرهنگ بد این جامعه هستند و گاهی توقعاتی دارن از همسرانشون که من واقعا تعجب میکنم و برام تعریف نشده هستش مخصوصا حالا که عضو این فروم شدم. میبینم متاسفانه خانم های ما خیلی درگیر چیزای الکی هستن. مثلا چرا همسر من زیبا نیست؟ چرا قدش از من 6 سانت بلندتره،چرا 15 سانت بلندتر نیست؟ چرا عروسی باشکوه نگرفتم؟ چرا همسر من توی شبکه های مجازی فعالیت داره حتما خیانتکاره! چرا پسری که به من نگاه میکنه نمیاد بهم پیشنهاد بده! چرا همسر من گفت پولدار میشم نشده و دروغگوه چرا دوست پسر من برام خرج نمیکنه پس خسیسه... اینا واقعا منو متعجب کرده.چرا همسرم مادرشم دوست داره؟ چرا خواهرش فلانه؟ یا چیزی بدتر متعجبم میکنه اینه که خانم ها بدون در نظر گرفتن شرایط اقتصادی این جامعه نابه سامان مدام از همسرشون توقعات بچگانه دارند و جواب هایی که سایر خانم ها میدن نیز خیلی تعجب آورتره!دوستان شما در مقابل جواب هاتون مسئول هستید
    بهم بگید که چی میشه که خانم ها اینوری متوقع میشن؟ و نقش خود ما در رفع این عیب چیه؟ تجربه های شخصی ونظراتتون در این مورد رو هم بگید.
    ممنونم
    سلام .

تاپیک جالبیه٬
    بله منم دیدم چنین مواردی رو که خوبم نیست اصلا.

یک دلیلشو صبا گفت٬ منم موافقم که گاهی آقایون خودشون دلیل ایجاد این رفتارها هستن.

مردی که توی زندگی دغدغه ش امور سطحی و ظاهریه و از اصل و عمق زندگی غافله نباید انتظار داشته باشه خانومش به دغدغه های بی اساس و بی اهمیت بی توجه باشه!

مثلا آقایی که توقع داره ظاهر خانومش شارلیز ترون باشه٬ توی روابط جنسی پورن استار باشه ٬ پول باباش از پارو بالا بره و تا ابد دخترشو از نظر مالی حمایت کنه معلومه که خانومشم دنبال همین سبک توقعات میره!!

یکی از قوانین زندگی همینه که هر رفتاری داشته باشی عینش به خودت برمیگرده و هیچ گریزی ازش نیست.

اما ریشه اصلی این موضوع به نظر من در تربیت خانوادگی قرار داره و اینکه چه ارزشهایی از کودکی در ذهن آدم نقش میبنده؛

دختری که از بچگی رقابت مادرشو با خانومای اطرافش سر مخارج متنوعی که دارن میبینه طبیعیه که در آینده بسیار محتمله این خصوصیات توی رفتارش باشه.

حالا تصور کنید دختری که توی چنین محیطی بوده یا اگر هم نبوده به دلیل مشکلات خونوادگی یا نا آگاهی والدین ارزشهای واقعی زندگی بهش آموزش داده نشده ٬

حالا قرار گرفته در جامعه ای که خیلی ناگهانی این حجم گسترده از فناوری و اشتراک گذاری زندگیها و دغدغه های شخصی در اون شایع شده؛

طبیعیه که خیلی سریع تحت تأثیر قرار میگیره٬
    فلانی چقد عکس عروسیش متفاوت و شیک بود ببینم کجا رفته منم برم٬ فلانی از من سوادش کمتره چقد شوهرش پرفکت بود چرا من نداشته باشم٬ فلانی رفته سفر خارج از کشور چه عکسایی گرفته چرا من کم بیارم و ...

به نظر من دایل اصلیش همینه.

اگه میگیم چرا امروزه دخترا و پسرا انقد پر توقع شدن و قبلا اینطور نبوده همینه که با وجود زمینه تربیتی غلط در فضایی هم قرار گرفتن که ارزشهای غلط به سرعت داره بینشون پخش میشه و یه چیز بدم وقتی زیاد تکرار و بیان بشه قبحش میشکنه و زشتیش از بین میره و این خودش دلیلی میشه برای انجامش!

در واقع چون برای ایجاد ثبات شخصیتیشون چه در خانواده و چه در نظام آموزشی ناقص و زنگ زده ما وقت گذاشته نشده به راحتی تحت تأثیر رفتارهای منفی سایر فرهنگها و زندگیها قرار میگیره !

دقیقا همین پروسه هم درباره رفتارها و توقعات اشتباه آقایون وجود داره...
    ویرایش توسط رامونا : 12-19-2017 در ساعت 06:51 PM

16. 2 کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط رامونا نمایش پست ها
    سلام .

تاپیک جالبیه٬
    بله منم دیدم چنین مواردی رو که خوبم نیست اصلا.

یک دلیلشو صبا گفت٬ منم موافقم که گاهی آقایون خودشون دلیل ایجاد این رفتارها هستن.

مردی که توی زندگی دغدغه ش امور سطحی و ظاهریه و از اصل و عمق زندگی غافله نباید انتظار داشته باشه خانومش به دغدغه های بی اساس و بی اهمیت بی توجه باشه!

مثلا آقایی که توقع داره ظاهر خانومش شارلیز ترون باشه٬ توی روابط جنسی پورن استار باشه ٬ پول باباش از پارو بالا بره و تا ابد دخترشو از نظر مالی حمایت کنه معلومه که خانومشم دنبال همین سبک توقعات میره!!

یکی از قوانین زندگی همینه که هر رفتاری داشته باشی عینش به خودت برمیگرده و هیچ گریزی ازش نیست.

اما ریشه اصلی این موضوع به نظر من در تربیت خانوادگی قرار داره و اینکه چه ارزشهایی از کودکی در ذهن آدم نقش میبنده؛

دختری که از بچگی رقابت مادرشو با خانومای اطرافش سر مخارج متنوعی که دارن میبینه طبیعیه که در آینده بسیار محتمله این خصوصیات توی رفتارش باشه.

حالا تصور کنید دختری که توی چنین محیطی بوده یا اگر هم نبوده به دلیل مشکلات خونوادگی یا نا آگاهی والدین ارزشهای واقعی زندگی بهش آموزش داده نشده ٬

حالا قرار گرفته در جامعه ای که خیلی ناگهانی این حجم گسترده از فناوری و اشتراک گذاری زندگیها و دغدغه های شخصی در اون شایع شده؛

طبیعیه که خیلی سریع تحت تأثیر قرار میگیره٬
    فلانی چقد عکس عروسیش متفاوت و شیک بود ببینم کجا رفته منم برم٬ فلانی از من سوادش کمتره چقد شوهرش پرفکت بود چرا من نداشته باشم٬ فلانی رفته سفر خارج از کشور چه عکسایی گرفته چرا من کم بیارم و ...

به نظر من دایل اصلیش همینه.

اگه میگیم چرا امروزه دخترا و پسرا انقد پر توقع شدن و قبلا اینطور نبوده همینه که با وجود زمینه تربیتی غلط در فضایی هم قرار گرفتن که ارزشهای غلط به سرعت داره بینشون پخش میشه و یه چیز بدم وقتی زیاد تکرار و بیان بشه قبحش میشکنه و زشتیش از بین میره و این خودش دلیلی میشه برای انجامش!

در واقع چون برای ایجاد ثبات شخصیتیشون چه در خانواده و چه در نظام آموزشی ناقص و زنگ زده ما وقت گذاشته نشده به راحتی تحت تأثیر رفتارهای منفی سایر فرهنگها و زندگیها قرار میگیره !

دقیقا همین پروسه هم درباره رفتارها و توقعات اشتباه آقایون وجود داره...
    یه چیزی که من خیلی به چشمم میخوره اینه که خانمای ایرانی بخصوص، خیلی علیه خودشونن. جمله ای که من همیشه به زنای اطرافم میگم بعضی از زنا از صدتا مرد بدترن. مثلا خانم مذهبی تا یه دختر غیرمذهبیو میبینه با چنان غیظو نفرتی نگاه میکنه که یک آقا به این خانم نگاه نمیکنه. مثلا دختری که کمی متفاوت باشه از دیگران بقیه دختر ها منعش میکنن.
    یادم میاد من سال اول دانشگاهم رفتم هند البته تنها با یکی دونفر دیگه...بعدش که برگشتم یکی از دوستان دخترم برگشت گفت تو با این وضعیتی که داری امیدی به ازدواج داری؟(منظورش این بود که تو حتما دست خورده شدی چون زیاد میری سفر و دیگه هیچکسی تورو نمیگیره) جمله ای که بسیار منو مغموم و غمگین و متعجب کرد. جالب اینکه خودش توی سن پایین ازدواج سنتی کرده بود و خیلی شاکی بود از ازدواجش.
    ما سعی می کنیم بعضو نفرتی که توی زندگی خودمون داریم سر دیگران خالی کنیم. مثلا من مادرشوهرم چون مادرشوهرش خیلی اذیتش کرده در جوانی و خانواده شوهر دخترش زیاد حرصشون دادند. داره شاید ناخوداگاه این ناراحتیو سرمن خالی میکنه.

این موردا زیاده. خود ما خانم ها توی همین جا همین فروم صدها بار دیدم مورداشو. (این مدت بخاطر تحقیقای کلینیکمون من تقریبا نشستم تاپیکای این انجمنو نسبتا کامل خوندم)حتی به مردا میگیم مراقب خودشون باشن چون زنا میرن دلبری میکنن.
    خود ما زن ها مرد رو یک انسان بی اراده میدونیم و یا دور از جونشون مثل یک حیوان سست عنصر که تا ماده ای دور و برش باشه اغوا میشه. (عذرخواهی میکنم از مثالم. قصد توهین به هیچکسو ندارم)
    در حالی که یک مرد همچنین یک زن باید انقدر تعهد و قدرت داشته باشه که بتونه خودشو جمعو جور کنه.
    خوب یک فرهنگ غلط پیش اومده و حق با رامونا خانم هستش. ولی آیا ما خانم ها نباید نقشی در تمام کردنش داشته باشیم؟
    یه مدت یک سری جک که خیلی رایج هم شده بود: "یک بار یه دختره ..." که فک میکنم همتون دست کم یکی دوتاشو شنیدین. و چیزی که من زیاد باهاش برخورد میکردم، به اشتراک گذاری همین جک ها توسط خود خانم ها بود.
    قبول کنیم مثلا خانم رفته علم یادگرفته باسواد شده شعور یاد گرفته و خوب همه ی اینا برای خودش بوده و کسی ازش نخواسته بوده ولی حالا از عالمو آدم طلبکاره. وظیفه من نبوده درس بخونم وظیفه من نیست پول دربیارم. وظیه من نیست فلان...در حالی که کسی نیست بگه دختره خوب هرچه کنی به خود کنی.
    ما خانم ها باید خودمون بخواییم این بلاها سرمون نیاد. یک خانمی بود همسرش مدام ایشون رو میزد معتاد بود همه کاری میکرد بهش میگفتی طلاق بگیر میگفت دوسش دارم! اخه این دوست داشتن نیست. خوارطلبی و مهرطلبی هستش.
    روی خودم مثال میزنم یک مدت بود که من جوش به صورتم میزد و خوب دغدغه ذهنیم جوش ها بود و تقریبا به همه میگفتم که وای من جوش زدم. چون فکر میکردم الان همه دارند به جوش های من نگاه میکنن و خودم ناخواسته همه رو حساس کرده بودم. و باور نمیکنید تو اون مدت هرجا میرفتم همه تا میخواستن بحث رو بامن باز کنن و باهام حرف بزنن بحث جوش هارو پیش میکشیدن انگار که موضوع دیگه ای برای صحبت بامن نیست. میگفتن فلان کارو کن برای جوش هات. یا جوش هات بهتر شده بدتر شده. بعد از یه مدت بیخیالشون شدم و خوب بقیه هم انگار دیگه نمیدیدن اونارو...
    اینه که میگم خودمونیم که باعث و بانی این کار ها میشیم.
    اگر یکی دوبار تک تک مون برخورد کنیم با این رفتار ها اوضاع هممون خیلی بهتر خواهد شد.
    ویرایش توسط ghm : 12-20-2017 در ساعت 12:50 PM

18. 5 کاربران زیر از ghm بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

یه چیزی که من خیلی به چشمم میخوره اینه که خانمای ایرانی بخصوص، خیلی علیه خودشونن. جمله ای که من همیشه به زنای اطرافم میگم بعضی از زنا از صدتا مرد بدترن. مثلا خانم مذهبی تا یه دختر غیرمذهبیو میبینه با چنان غیظو نفرتی نگاه میکنه که یک آقا به این خانم نگاه نمیکنه. مثلا دختری که کمی متفاوت باشه از دیگران بقیه دختر ها منعش میکنن.
    یادم میاد من سال اول دانشگاهم رفتم هند البته تنها با یکی دونفر دیگه...بعدش که برگشتم یکی از دوستان دخترم برگشت گفت تو با این وضعیتی که داری امیدی به ازدواج داری؟(منظورش این بود که تو حتما دست خورده شدی چون زیاد میری سفر و دیگه هیچکسی تورو نمیگیره) جمله ای که بسیار منو مغموم و غمگین و متعجب کرد. جالب اینکه خودش توی سن پایین ازدواج سنتی کرده بود و خیلی شاکی بود از ازدواجش.
    ما سعی می کنیم بعضو نفرتی که توی زندگی خودمون داریم سر دیگران خالی کنیم. مثلا من مادرشوهرم چون مادرشوهرش خیلی اذیتش کرده در جوانی و خانواده شوهر دخترش زیاد حرصشون دادند. داره شاید ناخوداگاه این ناراحتیو سرمن خالی میکنه.

این موردا زیاده. خود ما خانم ها توی همین جا همین فروم صدها بار دیدم مورداشو. (این مدت بخاطر تحقیقای کلینیکمون من تقریبا نشستم تاپیکای این انجمنو نسبتا کامل خوندم)حتی به مردا میگیم مراقب خودشون باشن چون زنا میرن دلبری میکنن.
    خود ما زن ها مرد رو یک انسان بی اراده میدونیم و یا دور از جونشون مثل یک حیوان سست عنصر که تا ماده ای دور و برش باشه اغوا میشه. (عذرخواهی میکنم از مثالم. قصد توهین به هیچکسو ندارم)
    در حالی که یک مرد همچنین یک زن باید انقدر تعهد و قدرت داشته باشه که بتونه خودشو جمعو جور کنه.
    خوب یک فرهنگ غلط پیش اومده و حق با رامونا خانم هستش. ولی آیا ما خانم ها نباید نقشی در تمام کردنش داشته باشیم؟
    یه مدت یک سری جک که خیلی رایج هم شده بود: "یک بار یه دختره ..." که فک میکنم همتون دست کم یکی دوتاشو شنیدین. و چیزی که من زیاد باهاش برخورد میکردم، به اشتراک گذاری همین جک ها توسط خود خانم ها بود.
    قبول کنیم مثلا خانم رفته علم یادگرفته باسواد شده شعور یاد گرفته و خوب همه ی اینا برای خودش بوده و کسی ازش نخواسته بوده ولی حالا از عالمو آدم طلبکاره. وظیفه من نبوده درس بخونم وظیفه من نیست پول دربیارم. وظیه من نیست فلان...در حالی که کسی نیست بگه دختره خوب هرچه کنی به خود کنی.
    ما خانم ها باید خودمون بخواییم این بلاها سرمون نیاد. یک خانمی بود همسرش مدام ایشون رو میزد معتاد بود همه کاری میکرد بهش میگفتی طلاق بگیر میگفت دوسش دارم! اخه این دوست داشتن نیست. خوارطلبی و مهرطلبی هستش.
    روی خودم مثال میزنم یک مدت بود که من جوش به صورتم میزد و خوب دغدغه ذهنیم جوش ها بود و تقریبا به همه میگفتم که وای من جوش زدم. چون فکر میکردم الان همه دارند به جوش های من نگاه میکنن و خودم ناخواسته همه رو حساس کرده بودم. و باور نمیکنید تو اون مدت هرجا میرفتم همه تا میخواستن بحث رو بامن باز کنن و باهام حرف بزنن بحث جوش هارو پیش میکشیدن انگار که موضوع دیگه ای برای صحبت بامن نیست. میگفتن فلان کارو کن برای جوش هات. یا جوش هات بهتر شده بدتر شه. بعد از یه مدت بیخالشون شدم و خوب بقیه هم انگار دیگه نمیدیدن اونارو...
    اینه که میگم خودمونیم که باعث و بانی این کار ها میشیم.
    اگر یکی دوبار تک تک مون برخورد کنیم با این رفتار ها اوضاع هممون خیلی بهتر خواهد شد.
    سلام
    با حرفاتون کاملا موافقم.
    مرد و زن نداره. نه من کاملا با اینکه تقصیرکار را یک جنسیت بدانیم مخالفم. اگر دید واقع نگر داشته باشیم اشتباه از هر دو طرف هست باید برای رفع اشتباه اقدام کرد نه اینکه به دنبال مقصر گشتن باشیم. علل اصلی بعضی از این برخوردها عدم نگاه نافذ به مشکلها هست خیلی از مشکلها که غیرقابل حل به نظر می رسند به خاطر دید یک سویه آدمهاست خوب که از بیرون که نگاه میکنی کاملا قابل حل هستند برای حل مشکل خودتان را از جو فعلی دور سازید دقیقا کسی که خارج از گود هست بهتر می تواند ارزیابی کند چون شرایط محیط تاثیر کمتری در او دارد.

20. 2 کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

ممنون بابت دعوتتون کلان به نظرم این توقعات 2 طرفه هستش

همونطوری که پسرا دنبال چشم و ابرو میگردن طبیعیه دخترا دنبال پول و شرایط باشن

تمام حرفهایی که میخوام با آقا پسرا بزنم را تو این داستان خلاصه میکنم :

يك دختر خانم زيبا خطاب به رئيس شركت امريكائي ج پ مورگان نامه‌اي بدين مضمون نوشته است:

مي‌خواهم در آنچه اينجا مي‌گويم صادق باشم. من 24 سال دارم. جوان و بسيار زيبا، خوش‌اندام، خوش هیکل، خوش بیان، دارای تحصیلات آکادمیک و مسلط به چند زبان دنیا هستم.
    آرزو دارم با مردي با درآمد سالانه 500 هزار دلار يا بيشتر ازدواج كنم. شايد تصور كنيد كه سطح توقع من بالاست، اما حتي درآمد سالانه يك ميليون دلار در نيويورك هم به طبقه متوسط تعلق دارد.
    چه برسد به 500 هزار دلار. خواست من چندان زياد نيست. آیا مردی با درآمد سالانه 500 هزار دلاري وجود دارد؟
    آيا شما خودتان ازدواج كرده‌ايد؟ سئوال من اين است كه چه كنم تا با اشخاص ثروتمندي مثل شما ازدواج كنم؟

چند سئوال ساده دارم:
    1- پاتوق جوانان مجرد و پولدار كجاست؟
    2- چه گروه سني از مردان به كار من مي‌آيند؟
    3- معيارهاي شما براي انتخاب زن كدامند؟
    امضا، خانم زيبا و خوش آندام

و اما جواب مدير شركت مورگان:

نامه شما را با شوق فراوان خواندم. در نظر داشته باشيد كه دختران زيادي هستند كه سوالاتي مشابه شما دارند. اجازه دهيد در مقام يك سرمايه‌گذار حرفه‌اي موقعيت شما را تجزيه و تحليل كنم :
    درآمد سالانه من بيش از 500 هزار دلار است كه با شرط شما همخواني دارد، اما خدا كند كسي فكر نكند كه اكنون با جواب دادن به شما، وقت خودم را تلف مي‌كنم.
    از ديد يك تاجر، ازدواج با شما اشتباه است، دليل آن هم خيلي ساده است: آنچه شما در سر داريد مبادله منصفانه "زيبائي" با "پول" است. اما اشكال كار همين جاست: زيبائي شما رفته‌رفته بعد ده سال آرام آرام به کل محو مي‌شود اما پول من، در حالت عادي بعيد است بر باد رود.

در حقيقت، درآمد من سال به سال بالاتر خواهد رفت اما زيبائي شما نه و چین و چروک و پیری زود رس زنانه جایگزین این زیبائی خواهد گردید و اثری از این جوانی و زیبائی باقی نخواهد ماند.
    از نظر علم اقتصاد، من يك "سرمايه رو به رشد" هستم اما شما يك "سرمايه رو به زوال".

به زبان وال‌استريت، هر تجارتي "موقعيتي" دارد. ازدواج با شما هم چنين موقعيتي خواهد داشت. اگر
    ارزش تجارت افت كند عاقلانه آن است كه آن را نگاه نداشت و در اولين فرصت به ديگري واگذار كرد و اين چنين است در مورد ازدواج با شما.

بنابراین هر آدمي با درآمد سالانه 500 هزار دلار نادان نيست که با شما ازدواج کند به همین دلیل ما فقط با امثال شما قرار مي‌گذاريم اما ازدواج هرگز.

اما اگر شما علاوه بر جوانی و زیبائی کالایی داشته باشید که مثل سرمایه من رو به رشد باشد و یا حداقل نفع آن از من منقطع نشود کالاهایی با ارزش مثل "انسانیت، پاکدامنی، شعور، اخلاق، تعهد، صداقت، وفاداری، حمایت، دوست داشتن، عشق و ... " آن وقت احتمالا این معامله برای من هم
    سود فراوانی خواهد داشت چون ممکن است من حتی فاقد دارایی هایی با ارزش با مشخصات شما باشم و برای داشتن آنها پول زیادی خرج کنم. چون بعد چند مدت از ازدواج، بیش از زیبائی، اندام و هیکل، مواردی که بیان کردم برای زندگی مشترک لازم بوده و من شدیدا به آنها نیاز پیدا خواهم کرد.

در هر حال به شما پيشنهاد مي‌كنم كه قيد ازدواج با آدمهاي ثروتمند را بزنيد. بجاي آن شما خودتان مي‌توانيد با کمی تفکر و تلاش و با داشتن درآمد سالانه 500 هزار دلاري، فرد ثروتمندي شويد. اينطور، شانس شما بيشتر خواهد بود تا آن كه يك پولدار احمق را پيدا كنيد.

اميدوارم اين پاسخ كمكتان كند.

امضا رئيس شركت ج پ مورگان

22. 2 کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37437
    تشکـر
    127
    تشکر شده 158 بار در 116 پست
    میزان امتیاز
    7

اجازه بدین منم حرف بزنم گرچه سنم خیلی کمتره

فقط یه جمله جواب من به این تایپیک و سوال شما هست:

مقصر هر دو طرف هستن این که بگیم تقصیر یه جنسه واقعا خنده داره.

مرد خوب داریم مرد بد داریم زن خوب داریم زن بد داریم و .... همه چی مساوی هست.

به نظرم فکر کردن به اینکه چه کسی و چرا مقصره و اینکه چرا اصلا اوضاع اینطوری شده دیگه ارزشی نداره و خیلی دیره و اوضاع روز به روز هم بدتر

میشه. ینی اونقد همه چی ریخته به هم نمیشه از یه جا شروع کرد گفت مشکل از این جاست. مشکل از هزار و یک جاست.

فقط یه چیز رو میتونم بگم. منشا همه خوبی ها یا بدی ها و منشا یه جامعه که ایده ال همه باشه و یا بدترین جامعه باشه یه جا هست: "مراکز اموزشی مثل مدرسه دانشگاه و ..."

فرهنگ ما داغون شده و داره بدتر هم میشه .جایی که ارزش یه استاد و مدرسه از خیلی چیزا پایین تر باشه همون نشونه فرهنگ پایینه.

امیدوارم تونسته باشم منظورم رو برسونم. گرچه چیزایی که من گفتم در نگاه اول ارتباط زیادی با موضوع نداشته باشه.

این حرفای بالایی من رو احتمالا خیلی جاها شنیدید.

گرچه نباید اصلا در این مورد حرف میزدم و به قول مشاورم از چیز غیر درس دوری میکردم ولی از همه دوستان چه خانم چه اقا یک درخواست دارم. درخواستم این هست که بجای دنبال مقصر گشتن و این که چرا اینطوری شده بیاید به این فکر کنیم که چکار کنیم حداقل اوضاع برای نسل اینده مون ینی بچه های کوچیکی که دارن بزرگ میشن بهتر کنیم.

ویرایش توسط ss75 : 12-21-2017 در ساعت 09:01 PM

24. کاربران زیر از ss75 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    تشکر شده 2,986 بار در 1,492 پست
    میزان امتیاز
    0

بهم بگید که چی میشه که خانم ها اینطوری متوقع میشن؟ و نقش خود ما در رفع این عیب چیه؟ تجربه های شخصی ونظراتتون در این مورد رو هم بگید.
    ممنونم

من حس می کنم یه درصدیش به خاطر اینه که ما زنا خودمون یا جامعمون این طرز فکرو داره که ما جنس دومیم. به خاطر همین پول و ظاهر و شرایط خوب همسرمون به مام ارزش میده. وقتی میریم دنبال پول بیشتر و ظاهر بهتر یعنی داریم خودمونو با ملاکای جامعمون پیش می بریم ولی واقعا خیلی وقتا به حرف دلمون گوش نمیدیم. در حالی که به نظر من مهم ترین چیز موقع انتخاب شریک یه عمر زندگیت اینه که دوسش داشته باشی. یا اینکه خیلی وقتام با اونی هستیم که دوسش داریم اما به خاطر حرف مردم الکی روی این مسائل حساس میشیم میزنیم یه زندگیو یا یه رابطه رو از هم میپاشونیم. ولی اینم بگم اگه یه زن دلش گرم باشه از طرف همسرش اگه توجهی که میخادو بگیره به نظرم توی چادرم باهاش زندگی می کنه. اگه داره بهونه گیری می کنه شاید دلش از جای دیگه پره. قبول دارید؟

بعدم اینکه وقتی یه ازدواج از روی ملاکای اینطوریه که مثلا طرف مدرک تحصیلیش اینه شغلش اینه درامدش اینه فیسش اینه و این چیزا و بعدم میشینیم با اون یکی خواستگار مثلا سبک سنگین می کنیم و هیچ حس خاصی به هیچ کدومشون نداریم معلومه اگه بعد یه مدت ببینیم داره ملاکامون به خطر میفته واکنش نشون میدیم.
    ویرایش توسط ملکه شیشه ای : 12-25-2017 در ساعت 01:28 AM

26. کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

ghm

27. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط ملکه شیشه ای نمایش پست ها
    من حس می کنم یه درصدیش به خاطر اینه که ما زنا خودمون یا جامعمون این طرز فکرو داره که ما جنس دومیم. به خاطر همین پول و ظاهر و شرایط خوب همسرمون به مام ارزش میده. وقتی میریم دنبال پول بیشتر و ظاهر بهتر یعنی داریم خودمونو با ملاکای جامعمون پیش می بریم ولی واقعا خیلی وقتا به حرف دلمون گوش نمیدیم. در حالی که به نظر من مهم ترین چیز موقع انتخاب شریک یه عمر زندگیت اینه که دوسش داشته باشی. یا اینکه خیلی وقتام با اونی هستیم که دوسش داریم اما به خاطر حرف مردم الکی روی این مسائل حساس میشیم میزنیم یه زندگیو یا یه رابطه رو از هم میپاشونیم. ولی اینم بگم اگه یه زن دلش گرم باشه از طرف همسرش اگه توجهی که میخادو بگیره به نظرم توی چادرم باهاش زندگی می کنه. اگه داره بهونه گیری می کنه شاید دلش از جای دیگه پره. قبول دارید؟

بعدم اینکه وقتی یه ازدواج از روی ملاکای اینطوریه که مثلا طرف مدرک تحصیلیش اینه شغلش اینه درامدش اینه فیسش اینه و این چیزا و بعدم میشینیم با اون یکی خواستگار مثلا سبک سنگین می کنیم و هیچ حس خاصی به هیچ کدومشون نداریم معلومه اگه بعد یه مدت ببینیم داره ملاکامون به خطر میفته واکنش نشون میدیم.
    منم باهاتون موافقم بنظرم یکم باید از خودمون شروع کنیم ما هم اگر برابری حقوق زن و مرد میخواییم باید خودمون بایستیم. مثلا الان پسرا مدام میگن که خانم ها بازار کار رو خراب کردند.یک مقداری حق دارند. این حرف از چه لحاظ درسته؟ اینکه ما هرجا میریم کار کنیم از ترس، خیلی از زورگویی ها بهمون میشه و حرف نمیزنیم مثلا کلی ازمون کار می کشند اندازه سه نفر. ولی ما انجام میدیم. در حالی که آقایون این طور نیستند واسه یه ذره پول همه کاری انجام نمیدند.
    من واقعا معتقدم یک سری معیاراهایی جدیدا درست شده که همشون تاثیر سو فیلم های خارجی هستش. از اونجایی که ما جامعه ی بسته ای داریم و سفر هم زیاد نمیکنیم فکر میکنیم هر آنچه توی فیلم های خارجی میبینیم همون اصل هستش و همون رو شروع به انجام دادن میکنیم. این ایراد به تمام جامعه وارده نه خانم ها الزاما

28. 3 کاربران زیر از ghm بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)