نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: مشکل گرفتن معافیت سربازی

2115
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35668
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

Post مشکل گرفتن معافیت سربازی

با سلام و خسته نباشید.من یک پسر 26 ساله و تک پسر خانواده هستم و 2 خواهر بزرگتر از خودم دارم که هر 2 متاهل هستن,قدم 170 و وزنم 73 کیلو هست.من موقع گرفتن دیپلم یه مدت به دلایلی وقفه داشتم و مسئولین مدرسه فکر میکردن که نمیخوام ادامه تحصیل بدم و موقعی که میخواستم ادامه بدم اونا گفتن که اسمت رفته برای نظام وظیفه و مشمول شدی و باید اول وضعیت نظام و ظیفه رو مشخص کنی.چون پدرم اون موقع 56 سال سن داشت و یه سکته خفیف قلبی داشت و چند بار هم تو بیمارستان بستری شد که تمام مدارک پزشکی رو هم داشتیم و من میخواستم که معافیت کفالت بگیرم .خلاصه ما سراغ یک دکتر که قبلا تو نظام وظیفه کار میکرد رفتیم که یکی از مسئولین مدرسه به ما معرفی کرده بود..اونجا ماجرا رو توضیح دادیم و اون دکتر منو معاینه کرد که هیچ مشکل خاصی نداشتم و نوبت به پدرم رسید که اونو هم معاینه کرد و مدارک پزشکی پدرمو دید و قرار شد شد که به دنبال معافیت پزشکی باشیم و اون دکتر هم گفت که به احتمال 90 درصد معافیتو میگیرم.
    بعدش از پلیس + 10 یک دفتر چه گرفتیم و قسمت معافیتو پر کردیم و به کلانتری محل رفتیم و اونجا گفتن که باید 3 تا شاهد هم ببرین در کلانتری محل که در مورد این موضوع شهادت بدن که ما این کار رو کردیم و قرار شد که تحقیقات محلی در محل ما انجام بدن که این مرحله هم انجام شد و در آخر قرار شد پدرم برای انجام اکو به بیمارستان ارتش بره.پدرم به اونجا رفت و اونجا ازقلبش اکو گرفتن.بعد از مدتی جواب اکو اومد و متاسفانه با معافیتم موافقت نشد(چون جواب آزمایش 50-50 بود)یعنی نصف قلب سالم بود.خب من تصمیم گرفتم که به خدمت برم ولی پدرم قبول نکرد که برم خدمت و میگفت که خدمت سخته و اونجا محیط ناسالمی داره.بعد از مدتی (تابستان سال 90)یک برگه به خونمون اومد که تاریخ و روز اعزام به خدمتمو نوشته بود( خدمتم افتاده بود شهر کرمان و برای خدمت در نیروی انتظامی) و بار دوم هم یک برگه اخطار برام اومد که توش نوشته شده بود اگه تا تاریخ معیت خوتونو معرفی نکنی برای دستگیری شما اقدام میکنیم.من نمیدونستم باید چه کار کنم.پدرم برگه نظام وظیفه رو برد مدرسم و مدرک دیپلمم رو گرفت و منو برد که برای پیش دانشگاهی ثبت نام کنم که البته تو این مدرسه قبول نکردن منو ثبت نام کنم و به خاطر همین رفتیم اسلامشهر و اونجا جریانو برای مدیر آموزشگاه توضیح دادیم و اونم قبول کرد که ثبت نامم کنه و من برای پیش دانشگاهی ثبت نام کردم و مدیر اونجا بهم پیشنهاد داد که رشته روانشناسی رو انتخاب کنم (چون این رشته زیاد سخت نبود و فقط حفظیات بود و منم همین رشته رو انتخاب کردم و به مدت 1سال دوره پیش دانشگاهی رو خوندم و همزمان به مدت 3 ماه ( هفته ای 2 روز) دوره دانشپذیری رو میگذروندم که مربوط به رشته روانشناسی بود.بعد از مدتی که قرار بود باری دانشگاه رفتن امتحان بدم و دفتر چه آزمون رو گرفتم دیدم توش نوشته یکی از شروط ثبت نام در دانشگاه داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت سربازیه.به خاطر همین تصمیم به ترک تحصیل گرفتم و فقط مدرک پیش دانشگاهی رو گرفتم و قرار شد که برم کار کنم تا این که یک قانون جدید برای معافیت بیاد.ولی تا الان نتوستم معافیت بگیرم و هنوز بلا تکلیفم و از طرفی اگه بخوام خدمت هم برم نمیدونم چقدر اضافه خدمت بهم میدن و کلا چی میشه؟لطفا راهنماییم کنید.با تشکر
    ویرایش توسط Danial_91 : 12-23-2017 در ساعت 08:35 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : مشکل گرفتن معافیت سربازی

دوست عزیز قانون نظام وظیفه مشخصه و موارد معافیت سربازی به روشنی در آن درج شده.
    اگر شما در دوران تحصیل باشید میتونید از معافیت استفاده کنید.
    ولی در هر صورت باید برای سربازی اقدام کنید اگر قصد ادامه تحصیل ندارید.
    چون این سربازی برای هر فعالیتی سد راه شماست و باید ردش کنید.
    پس در این مورد حتما اقدام کنید چون میتونید از عفو های 22 بهمن برخوردار بشید.
    و از همین امروز بپذیرید هر اشتباهی تاوانی داره که باید اونو طی کنید.
    در دوران سربازی هم میتونید برای کنکور اقدام کنید و این مشکل بزرگی نیست
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35668
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

باسلام,ممنون از راهنماییتون,البته من دیگه فعلا قصد ادامه تحصیل ندارم و فقط دنبال کار میگردم.ولی خب این موضوع سربازی رو باید یه فکری براش بکنم.به هر حال ممنون از پاسخی که دادید.

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط Danial_91 نمایش پست ها
    باسلام,ممنون از راهنماییتون,البته من دیگه فعلا قصد ادامه تحصیل ندارم و فقط دنبال کار میگردم.ولی خب این موضوع سربازی رو باید یه فکری براش بکنم.به هر حال ممنون از پاسخی که دادید.
    سلام
    راهی برای معافیت نیست ولی درست هست که بیماری پدرتان موجب معافی شما نشده ولی می توانید از همین گواهی بیماری پدرتان استفاده کنید و با ارائه آن دوره سربازی را در شهر خودتان سپری کنید راه کاملا بسته نیست با بودن در شهر خودتان وقتی ساعت موظفی تمام شد میتوانید به خانه بروید و در کنار خانواده باشید البته به غیر از دوره آموزشی.

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35668
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سعید62 نمایش پست ها
    سلام
    راهی برای معافیت نیست ولی درست هست که بیماری پدرتان موجب معافی شما نشده ولی می توانید از همین گواهی بیماری پدرتان استفاده کنید و با ارائه آن دوره سربازی را در شهر خودتان سپری کنید راه کاملا بسته نیست با بودن در شهر خودتان وقتی ساعت موظفی تمام شد میتوانید به خانه بروید و در کنار خانواده باشید البته به غیر از دوره آموزشی.
    سلام.بله خب اینم یه راهیه,خیلی ممنون از راهنماییتون

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)