صفحه 1 از 2 12
نمایش نتایج: از 1 به 50 از 64

موضوع: پشيماني از گناه

19919
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37582
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پشيماني از گناه

باسلام
    دختر ٣٣ ساله اي هستم كه ٧ ساله ازدواج كردم و يه دختر ٤ ساله دارم.همسر من مهربون و خانواده دوسته و تو اين هفت سال از هيچ كاري براي من و دخترم دريغ نكرده.ولي از اولين روز ازدواجمون هيچگونه محبتي ازش نديدم.نه كلامي نه رفتاري.حتي يكبارم نگفته كه دوسم داره.يا بغلم نكرده يا نبوسيدتم.حسرت يه خانومم گفتن هميشه تو دلمه چه برسه به الفاظ محبت آميز ديگه.خيلي وقتا حتي خودم ازش مي خوام و بهش ميگم كه نياز دارم بهم محبت كنه ولي اون با رفتار سردش هميشه نااميدم كرده.فقط زماني كه نياز جنسي داشته باشه به سراغم مياد اونم هميشه به يك روش تكراري.هر وقتم ازش خواستم كه تنوعي تو رابطمون بديم مخالفت كرده.يكي از ايراداتشم اينه كه دايم خانوادمو مسخره ميكنه و مشكلات ريز و درشت ديگه.اينم بگم كه از نظر ظاهري و تيپ و قيافه من از شوهرم خيلي سرترم.هر دو كارمنديم و با مدرك فوق ليسانس.مي دونم هيچكدوم اينا دليل نميشه ولي من ٦ سال قبل بهش خيانت كردم.طرف رييسم بود.يه مرد جذاب و خوش بر و رو.انقد بهم محبت كرد و دورو برم چرخيد كه ته دلم بهش علاقه مند شدم.ولي چون به روابط خانوادگي پابند بودم مقاومت ميكردم.تا اينكه توي يع ماموريت كاري به هم نزديكتر شديم و اون بهم ابراز علاقه كرد اولش از همين موضوع كه حتي باهاش حرف زدم احساس گناه ميكردم و اعصابم ريخته بود به هم ولي انقد بهم محبت كرد كه كم كم علاقم بهش باعث شد رابطمون نزديكتر بشه و الان ٦ ساله كه من يه زندگي مخفي دوم دارم.خيلي به هم علاقمند شديم و هر چند باري كه سعي كرديم از هم جدا شيم نشده.اون ميگه همين كه سعي كنيم به خانواده هامون كم نزاريم كافيه و گناهي مرتكب نشديم ولي ته دلمون هر دو مي دونيم كه داريم مرتكب گناه ميشيم.اون هميشه اعتراف ميكنه كه علاوه بر نياز عاطفي نياز جنسي بهم داره و من تمام نيازهاشو كه همسرش قادر به براورده شدنش نيست براش براورده ميكنم.راستشو بخواين اون هم تمام نيازهاي عاطفي كمبود محبت ها و نيازهاي جنسي منو به بهترين نحو برطرف ميكنه و اين باعث شده اختلافاتي كه قبلا به هاطر اين موضوعا با همسرم داشتم رو ديگه نداشته باشم.الان هم متوجه شدم كه ازش باردارم.اون راضي نيست و ميگه اگه نگهش داري من مجبورم براي اينكه خدا از سر تقصيراتمون بگذره و بچمون چوب گناه مارو نخوره توبه كنم و تركت كنم.ولي من هرگز حاضر نيستم بچمو سقط كنم هم به دليل اينكه دوسش دارم هم اينكه نمي خوام گناهمو با گناه ديگه اي بشورم.لطفا راهنماييم كنين.من بايد چيكار كنم؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,912 بار در 980 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : پشيماني از گناه

نقل قول نوشته اصلی توسط *Star نمایش پست ها
    باسلام
    دختر ٣٣ ساله اي هستم كه ٧ ساله ازدواج كردم و يه دختر ٤ ساله دارم.همسر من مهربون و خانواده دوسته و تو اين هفت سال از هيچ كاري براي من و دخترم دريغ نكرده.ولي از اولين روز ازدواجمون هيچگونه محبتي ازش نديدم.نه كلامي نه رفتاري.حتي يكبارم نگفته كه دوسم داره.يا بغلم نكرده يا نبوسيدتم.حسرت يه خانومم گفتن هميشه تو دلمه چه برسه به الفاظ محبت آميز ديگه.خيلي وقتا حتي خودم ازش مي خوام و بهش ميگم كه نياز دارم بهم محبت كنه ولي اون با رفتار سردش هميشه نااميدم كرده.فقط زماني كه نياز جنسي داشته باشه به سراغم مياد اونم هميشه به يك روش تكراري.هر وقتم ازش خواستم كه تنوعي تو رابطمون بديم مخالفت كرده.يكي از ايراداتشم اينه كه دايم خانوادمو مسخره ميكنه و مشكلات ريز و درشت ديگه.اينم بگم كه از نظر ظاهري و تيپ و قيافه من از شوهرم خيلي سرترم.هر دو كارمنديم و با مدرك فوق ليسانس.مي دونم هيچكدوم اينا دليل نميشه ولي من ٦ سال قبل بهش خيانت كردم.طرف رييسم بود.يه مرد جذاب و خوش بر و رو.انقد بهم محبت كرد و دورو برم چرخيد كه ته دلم بهش علاقه مند شدم.ولي چون به روابط خانوادگي پابند بودم مقاومت ميكردم.تا اينكه توي يع ماموريت كاري به هم نزديكتر شديم و اون بهم ابراز علاقه كرد اولش از همين موضوع كه حتي باهاش حرف زدم احساس گناه ميكردم و اعصابم ريخته بود به هم ولي انقد بهم محبت كرد كه كم كم علاقم بهش باعث شد رابطمون نزديكتر بشه و الان ٦ ساله كه من يه زندگي مخفي دوم دارم.خيلي به هم علاقمند شديم و هر چند باري كه سعي كرديم از هم جدا شيم نشده.اون ميگه همين كه سعي كنيم به خانواده هامون كم نزاريم كافيه و گناهي مرتكب نشديم ولي ته دلمون هر دو مي دونيم كه داريم مرتكب گناه ميشيم.اون هميشه اعتراف ميكنه كه علاوه بر نياز عاطفي نياز جنسي بهم داره و من تمام نيازهاشو كه همسرش قادر به براورده شدنش نيست براش براورده ميكنم.راستشو بخواين اون هم تمام نيازهاي عاطفي كمبود محبت ها و نيازهاي جنسي منو به بهترين نحو برطرف ميكنه و اين باعث شده اختلافاتي كه قبلا به هاطر اين موضوعا با همسرم داشتم رو ديگه نداشته باشم.الان هم متوجه شدم كه ازش باردارم.اون راضي نيست و ميگه اگه نگهش داري من مجبورم براي اينكه خدا از سر تقصيراتمون بگذره و بچمون چوب گناه مارو نخوره توبه كنم و تركت كنم.ولي من هرگز حاضر نيستم بچمو سقط كنم هم به دليل اينكه دوسش دارم هم اينكه نمي خوام گناهمو با گناه ديگه اي بشورم.لطفا راهنماييم كنين.من بايد چيكار كنم؟
    سلام.

از نظر من راهنمایی کردن شما درباره این تصمیم مهم کار خیلی مشکلیه!

تصمیم شما دراین باره ارتباط مستقیمی داره با آینده و سرنوشت ۴ انسان دیگه٬

شما٬ همسرتون٬ اون بچه و اون آقا؛
    کما اینکه قطعا روی زندگی اطرافیانشون هم این موضوع تاثیرگذاره.

هر آدمی در برابر عواقب حرفی که میگه مسئوله٬
    من شخصا به خودم این اجازه رو نمیدم درباره مردن یا موندن یک انسان اظهار نظر کنم!!

تصمیم در این باره به اعتقادات شخصی٬ شرایط فرهنگی اجتماعی و خیلی مسائل دیگه شما تاثیر داره که ما ازش بی خبریم و فقط خودتون ازش آگاهین.

هیچ کس نمیتونه قضاوتتون کنه و بگه که باید چیکار کنید٬ فقط خودتون باید ببینید کار درست چیه.

اما؛

این وسط یک موضوع مهم و مشخص وجود داره که باید همه جوانبش رو بسنجین.

اگه شما این بچه رو به دنیا بیارید قطعا به شوهرتون نمیگید که پدرش یک نفر دیگه س٬

مسلما اون بچه هم هیچوقت نخواهد فهمید که پدر واقعیش کیه؛

و قطعا این هم یک خیانت خواهد بود!

درباره رابطه با اون آقا هم اگر واقعا پشیمونید باید بی برو برگرد رابطه رو تموم کنید؛

اینکه ایشون برای شما شرط گذاشتن که اگه بچه به دنیا بیاد ترکت میکنم این معنی رو میده که یعنی اگه بچه به دنیا نیاد ترکت نمیکنم!
    و این تناقض داره با پشیمونی شما که باید با قاطعیت ایشونو از زندگیتون خارج کنید!!
    ویرایش توسط رامونا : 01-04-2018 در ساعت 12:11 AM

3. 3 کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36687
    تشکـر
    46
    تشکر شده 125 بار در 97 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام، به نظر من بچه رو سقط کنید، حتما این کارو بکنید،زنده بودن این بچه به ضررشه و مطمان باشید البته از نظر من که در این مورد که بچه رو سقط کنید گناه نکردین و ثوابم کردین،در مورد رابطه تون با این آقا من اصلا نمیخوام و در حدی نیستم که شنا رو سرزنش کنم اما هر موقع رابطه رو تموم کتید با اون آقا یه اینکه از همسرتون جدا بشد و کلا برید با اون آقا باشید اون روز عذاب وجدان و نارحتی شما تموم میشه وگرنه تا ابد و تا روزی که تو این رابطه هستین آرامش ندارید

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23156
    تشکـر
    593
    تشکر شده 396 بار در 211 پست
    میزان امتیاز
    9

میدونم شما واسه کمک خواستن اومدید اینجا این موضوع را مطرح میکنید ، ولی این خیانت اونقدر زشته که افراد این انجمن یه جورایی حتی روشون نمیشه کمکتون کنن !

حتما برید پیش یه مشاور ، مشکل شما با خوندن حل نمیشه ، مشاوره حضوری حتما وحتما نیازه
    امضای ایشان
    There is a charm about the forbidden that makes it unspeakably desirable

-Mark Twain

6. کاربران زیر از ehsan1966 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37585
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

اگه شوهرتون رو دوست نداشتید پس چرا ازش طلاق نگرفتین؟!
    شما شوهر دارید و از یه فرد دیگه باردارید؟!
    تازه فکرش کردین اگه گروه خونی بچه با پدرش هماهنگ نباشه می فهمن اون پدرش نیست؟ یا بعضی مسائل ژنتیکی دیگه

8. کاربران زیر از رضا1374 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37585
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

شما 7 ساله که ازدواج کردین اما از 6 سال پیش خیانت رو شروع کردین؟!

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

سلام

دوستان محترمی که نظر خاصی ندارن لطفاً سرزنش هم نکنن

مقصر اصلی شوهر این خانم هست که یا بلد نبوده و یا با خودخواهی و بیخیالی نخواسته از خودش عشق و محبت نشون بده

شوهر ایشون با کوتاهی کردن در انجام مسئولیتهای شوهرانه باعث این مشکل شده

11. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37582
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

من از همه اشتباهاتي كه كردم پشيمونم
    خدا هم گفته هر وقت پشيمون باشيد و برگرديد راه توبه بازه مگه نه؟
    تو اين مدت بارها احساس گناه اذيتم كرده و خواستم كه اين رابطرو به هم بزنم ولي اون آقا به انحا مختلف كه يا داد و بيداد كرده يا خودشو به مريضي زده يا گريه و التماس كرده يا تمارض به خودكشي و غيره مانع از اين كار شده
    ولي اينبار كاملا مصمم هستم به قطع اين رابطه
    درضمن هيچكدوم از شماها تو موقعيت من نبودين پس لطفا سرزنش نكنين
    لطفا يه روانشناس مجرب منو راهنمايي كنه كه چطور بايد از اين رابطه بيرون بيام؟
    در رابطه با فرزندم هم تصميم ندارم از بين ببرمش چون واقعا نمي خوام گناه ديگه اي مرتكب بشم
    لطفا به من بگين با وجود توبه و پشيموني و جبران ، اين گناه پاي بچمو ميگيره؟خيلي نگران اين موضوعم

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

تو اين مدت بارها احساس گناه اذيتم كرده و خواستم كه اين رابطرو به هم بزنم ولي اون آقا به انحا مختلف كه يا داد و بيداد كرده يا خودشو به مريضي زده يا گريه و التماس كرده يا تمارض به خودكشي و غيره مانع از اين كار شده
    در رابطه با فرزندم هم تصميم ندارم از بين ببرمش چون واقعا نمي خوام گناه ديگه اي مرتكب بشم
    لطفا به من بگين با وجود توبه و پشيموني و جبران ، اين گناه پاي بچمو ميگيره؟خيلي نگران اين موضوعم
    نظر من اینه که هیچ گناهی پای بچه رو نمیگیره، فقط در صورت آشکار شدن قضیه، سرزنشها و زخم زبونای مردم همیشه وجود خواهد داشت.

پس چیزی که مهمه نباید در مورد این قضیه به هیچکس از آشناهاتون چیزی بگین.

تاکید میکنم در این مورد به هیچکس اعتماد نکنید.

14. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    تشکر شده 1,788 بار در 1,138 پست
    میزان امتیاز
    0

زنا گناه بزرگی که حد سنگینی هم داره به خصوص در مورد زنا محصنه هم که خیلی سنگینه! (سوره نور)

توبه کنید ان شاءالله که می بخشه خداوند! ولی شما دینی هم به شوهرتون دارید اونم خیانتی که چندین سال که دارید انجام میدهید. حق الناس گردن شماست.

این بچه نطفه اش از حرام بسته شده ، اینم باید از عالم دینی و مرجع تقلیدت بپرسی که این بچه اصلا موندنش گناه یا از بین رفتنش.

شما دو راهی آب و آتش هستی از شوهر فعلی هم طلاق بگیری ، باز نمی تونی به طور شرعی با این فرد ازدواج کنی چون حرام ابدی هستید به هم تا بتونید بچه نگه دارید.طلاق هم نگیری بچه بمونه مشکل اینکه این بچه از کسی ارث خواهد برد که پدرش نیست و باز شما دچار حق الناس بزرگتر میشی و اگر روزی این راز آشکار بشه دنیا شوهر و دختر و بچه شکمتون نابود خواهد شد. تصوری که از یک مادر پاک داشتند تبدیل به یک زن.... و دیگر مسایل.

بهتر از یک مشاور و عالم دینی پرس و جو کنید. قرات سوره نور این روز ها خیلی به دردتون می خوره .

15. 3 کاربران زیر از omidd بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10921
    تشکـر
    7
    تشکر شده 170 بار در 87 پست
    میزان امتیاز
    0

من واقعا حرفی برای گفتن ندارم.چه اتفاق هایی توی دنیا میفته و ادم ها ازش بیخبرن.اون وقت این بچه برای کی میشه؟؟؟؟اصلا فکر کردن به این موضوع باعث میشه مخ ادم سوت بکشه،فقط خدا خودش کمک کنه.همین

17. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    تشکر شده 435 بار در 240 پست
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط omidd نمایش پست ها
    زنا گناه بزرگی که حد سنگینی هم داره به خصوص در مورد زنا محصنه هم که خیلی سنگینه! (سوره نور)

توبه کنید ان شاءالله که می بخشه خداوند! ولی شما دینی هم به شوهرتون دارید اونم خیانتی که چندین سال که دارید انجام میدهید. حق الناس گردن شماست.

این بچه نطفه اش از حرام بسته شده ، اینم باید از عالم دینی و مرجع تقلیدت بپرسی که این بچه اصلا موندنش گناه یا از بین رفتنش.

شما دو راهی آب و آتش هستی از شوهر فعلی هم طلاق بگیری ، باز نمی تونی به طور شرعی با این فرد ازدواج کنی چون حرام ابدی هستید به هم تا بتونید بچه نگه دارید.طلاق هم نگیری بچه بمونه مشکل اینکه این بچه از کسی ارث خواهد برد که پدرش نیست و باز شما دچار حق الناس بزرگتر میشی و اگر روزی این راز آشکار بشه دنیا شوهر و دختر و بچه شکمتون نابود خواهد شد. تصوری که از یک مادر پاک داشتند تبدیل به یک زن.... و دیگر مسایل.

بهتر از یک مشاور و عالم دینی پرس و جو کنید. قرات سوره نور این روز ها خیلی به دردتون می خوره .
    دوست عزیز، لطفا بحث رو توهین امیز نکنید و نطفه حرام نکنید.
    هم چنین سعی نکنید افرادی رو به زور و ترس از آینده و اون دنیا به پشیمانی و توبه بندازید. (دقیقا کاری که مسئولین کشور ما دارن انجام میدن) این از لحاظ روانشناسی واقعا تاثیر برعکسی داره.
    بچه ای که به وجود اومده هیچ گناهی نداره و دست خودش نبوده. برای همه ماها ممکنه این اتفاق میافت. یعنی ممکن بود ما هم از یک نطفه به قول شما حرام بسته می شدیم. آیا ما کاره ای در این انتخاب بودیم؟ قطعا خیر
    عجیب برای من چرا در این انجمن هرکسی با هزار مشکل جواب دیگران رو باید بده؟
    باسلام
    دوست عزیز اگر هم بخوای بچه رو بندازی بنظرم به خاطر شرایط نابه سامان زندگیت باید باشه.
    شما شدیدا آسیب دیدی . این آسیب دیدگی ممکنه اثرات زیادی داشته باشه. این بچه اگر بمونه و اون آقا بره و هیچکسم چیزی نفهمه از این موضوع. شمارو همیشه یاد اون آقا خواهد انداخت و یا مدل علاقتون به ایشون فرق خواهد کرد. هم چنین رابطتون با همسرتون هم خدشه دار خواهد موند و ناخودآگاه همسرت رو مسبب این مشکلات خواهی دونست.
    این بچه اگر هم از سمت همسرتون هم بود. من بازهم به نگه داریش توصیه نمیکردم به سبب مشکلات نه به این علت که بچه از کیه؟! شما نباید وقتی تکلیف زندگی خودتون مشخص نیست. یک طفل بی گناه دیگرو هم پاشو به دنیا باز کنید تا اون هم زجر بکشه.
    حتما یک مشاوره خیانت تشریف ببرید و از اینجا و یک انجمن ساده انتظار معجزه برای زندگیتون نداشته باشید.
    این قضیه اونقدری پیچیده هست که هرکسی نتونه در موردش حرف بزنه. توی این انجمن همه درگیر مشکلات زندگیای خودشون هستند.
    موفق باشید
    ویرایش توسط ghm : 01-04-2018 در ساعت 11:37 AM

18. کاربران زیر از ghm بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

با تمام مشکلاتی که ممکنه بعدها پیش بیاد، گرفتن حق زندگی از این بچه گناه بزرگتریه.

این قضیه برای همیشه باید مسکوت بمونه.

20. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37525
    تشکـر
    35
    تشکر شده 37 بار در 32 پست
    میزان امتیاز
    0

باسلام
    سلام
    با چه وجدانی با چه رویی دست به این کار زدید؟
    اصلا شوهر شما بدترین مرد دنیا باشه باید بهش خیانت کنید؟
    وای به حال امثال شما
    شما با مرد نامحرم رابطه داشتی و گناه بزرگی مرتکب شدی
    قرار نیست هرکی بهمون محبت کرد زود بپریم تو بغلش و خودمون ارضا کنیم
    پس حیاتون کجا رفته؟
    من که در اینده میخوام ازدواج کنم وقتی این اتفاقات رو میخونم به کلی از زندگیم ناامید میشم
    اخه چقد شماها خیانت میکنید و چقدر ساده اید که راحت گول مردهای هوس باز رو میخورید.
    طرف داشته گولت میزده تو هم ساده باور کردی
    حالا که عشق و حالشو کرده و دیده با بدنیا اومدن بچه داره گندش درمیاد میگه میخوام ترکت کنم چون احساس گناه دارم
    اینو باید بدی دست قانون تا به سیخ بکشنش
    مردک هوس باز
    حالا با چه رویی میخوای به شوهرت بگی از یکی دیگه بچه دارم؟
    من که موندم بخدا تو کار شماها
    من اگر تو خونه فقط حرف از دوستی با نامحرم بزنم انقد عصبانی میشن که همونجا منو میکشن
    انقد براشون حیا و شرف و عزت و ابرو مهمه
    نکن خانم عزیز نکن
    شوهرت مگه چه گناهی کرده که بدترین اتفاق زندگیش رو رقم زدی
    شوهرتم مثل خودته یا پاکه؟

21. کاربران زیر از ناراحتم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,480 بار در 1,283 پست
    میزان امتیاز
    12

نظر شخصی من اینه که باید بچه رو به تنهایی بزرگ کنید و باید به خاطر خیانتی که به شوهرت کردی از همسرت جدا بشی و با اون اقای دومی هم نباید ارتباطی داشته باشی
    چون علاوه بر گناه زنا، اگر فرزندتو سقط کنی قتل نفس هم مرتکب میشی
    البته باید حتما مشاوره هم برید و بهتره هرچه سریعتر اقدام کنید
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

23. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط ناراحتم نمایش پست ها
    سلام
    با چه وجدانی با چه رویی دست به این کار زدید؟
    اصلا شوهر شما بدترین مرد دنیا باشه باید بهش خیانت کنید؟
    وای به حال امثال شما
    شما با مرد نامحرم رابطه داشتی و گناه بزرگی مرتکب شدی
    قرار نیست هرکی بهمون محبت کرد زود بپریم تو بغلش و خودمون ارضا کنیم
    پس حیاتون کجا رفته؟
    من که در اینده میخوام ازدواج کنم وقتی این اتفاقات رو میخونم به کلی از زندگیم ناامید میشم
    اخه چقد شماها خیانت میکنید و چقدر ساده اید که راحت گول مردهای هوس باز رو میخورید.
    طرف داشته گولت میزده تو هم ساده باور کردی
    حالا که عشق و حالشو کرده و دیده با بدنیا اومدن بچه داره گندش درمیاد میگه میخوام ترکت کنم چون احساس گناه دارم
    اینو باید بدی دست قانون تا به سیخ بکشنش
    مردک هوس باز
    حالا با چه رویی میخوای به شوهرت بگی از یکی دیگه بچه دارم؟
    من که موندم بخدا تو کار شماها
    من اگر تو خونه فقط حرف از دوستی با نامحرم بزنم انقد عصبانی میشن که همونجا منو میکشن
    انقد براشون حیا و شرف و عزت و ابرو مهمه
    نکن خانم عزیز نکن
    شوهرت مگه چه گناهی کرده که بدترین اتفاق زندگیش رو رقم زدی
    شوهرتم مثل خودته یا پاکه؟
    دیوانه سرزنش نکن

تو چی میفهمی اصلاً؟

با این حرفایی که میزنید اگه باعث ناامیدیش بشید و بچشو سقط کنه در گناهش شریکید

24. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36687
    تشکـر
    46
    میزان امتیاز
    7

قتل نفس یعنی چی؟!چرا به دنیا آوردن بچه تو این دوره یه جور توانایی یا جور برتری محسوب میشه،کاش همه ی بچه هایی که مثل این بچه آینده ی پر از مشکلات پر از تحقیر پر از توهین در انتظارشونه سقط میشدن،بده من سقطش میکنم گناهشم پای من

26. 2 کاربران زیر از shirin danai بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط shirin danai نمایش پست ها
    قتل نفس یعنی چی؟!چرا به دنیا آوردن بچه تو این دوره یه جور توانایی یا جور برتری محسوب میشه،کاش همه ی بچه هایی که مثل این بچه آینده ی پر از مشکلات پر از تحقیر پر از توهین در انتظارشونه سقط میشدن،بده من سقطش میکنم گناهشم پای من
    شما خونتو کثیف نکن

28. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    تشکر شده 2,029 بار در 1,083 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    شاید چیزی که مینویسم کمی هضمش سخت باشه ولی به نظرم بهترین کار جدایی از همسرتان و ازدواج با اون آقاست
    البته این رو هم در نظر بگیرید شاید ایشون اصلا خیال جدایی از همسرش رو نداشته باشه و شما بایست شرابطش رو بپذیرید
    در واقع شما زندگی مشترک با شوهرتون ندارید و الان جدا بشید خیلی بهتره تا اینکه همسر شما بی اطلاع از همه جا اون بچه رو فرزند خودش بدونه ..ممکنه در آینده با برملا شدن این راز عواقب جبران ناپذیری بوجود بیادش
    این کار رو با همسرتون و اون طفل معصوم نکنید
    این درصورتیکه می خواهید بچه رو نگه دارید
    یک سئوال دارم شما وقتی این کار رو انجام دادید و برای بچه دار شدن برنامه ریزی کردید ،اصلا" فکر کردید؟

29. 2 کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

30. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37525
    تشکـر
    35
    تشکر شده 37 بار در 32 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط تجربه نمایش پست ها
    دیوانه سرزنش نکن

تو چی میفهمی اصلاً؟

با این حرفایی که میزنید اگه باعث ناامیدیش بشید و بچشو سقط کنه در گناهش شریکید
    درست صحبت کن ادب داشته باش
    کسی که در گناهش شریکه من نیستم بلکه اون آقاست

31. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    تشکر شده 268 بار در 156 پست
    میزان امتیاز
    8

راستش نمیخواستم نظر بدم چون مشاور نیستم تا بتونم راهکار بدم و فکر میکنم اصلا راهکاری وجود نداره و سرزنش هم نمیخوام بکنم چون قطعا من تو موقعیت ایشون نبودم

اما تاکید میکنم که خیانت هیچ توجیهی نداره اونم کاری که ایشون کردن ۶ سال شما با یه مرد دیگه عملا یه زندگی داشتید و همه جور رابطه داشتید و حالا از ایشون باردار هم هستید !!!!!!!!!!!

واقعا سرم داره سوت میکشه که چقدر راحت راجبه این مسایل صحبت میکنید ..... !!!!!

من تعجبم شوهره شما چجوری در عرض ۶ سال متوجه این قضیه نشده یا شما خیلی تیزی یا ببخشید ایشون خیلی خنگه !!!!!

چیزی که منو دست به کیبورد کرد این اپن مایندی و طرز فکر یه سری از دوستان هست که متاسفانه از اونور بوم افتادن یه جوری راهنمایی میکنن و میگن سرزنش نکنین که انگار یه مشکل عادی

ساده اتفاق افتاده و خیلی راحت در مورد عمل زنا اونم یه زن شوهردار با یه مرد زن دار صجبت میکنن و همچین یه بارداری حرام .... اصلا متاسفانه قبح اینکار ریخته شده.

دوست عزیز این عملی که اتفاق افتاده یکی از بزرگترین گناهان دین ما هستش و جدا از دین ما در هیچ دینی و در هیچ کشوره دیگه ای پذیرفته نیست و توجیهی نداره

یه نکته هم در جواب دوست عزیزمون آقای تجربه در اینکه شوهر ایشون باید بهشون محبت میکردن و کم گذاشتن شکی نیست اما این اصلا توجیه مناسبی برای این عمل نیست

حتی اگر شوهر ایشون شمرم بود به گفته دین ما ایشون باید صبر پیشه میکردن ثوابش رو خدا اون دنیا بهشون میداد یا اگر آدم مذهبی نبودن میتونستن طلاق بگیرن برن با هرکی دوست دارن

ازدواج کنن. دوست عزیز با این استدلال شما که شوهرشون مقصره پس حق دارن سنگ رو سنگ بند نمیشه و همه توجیح برای خودشون میارن و مجوز خیانت به خودشون میدن

اینقدری که یه عده راحت راجبه این موضوع حرف میزنن و حق میدن من به شخصه اصلا دیگه فکر اقدام به ازدواج رو از سرم بیرون کردم چون طبیعتا آدم ایده آلی نیستم و ممکنه با کوچکترین کم محبتی یا

... که به همسرم بکنم مجوز خیانت به خودش میده و یه عده مثل این دوستان آپن مایندمون حق بهش میدن و سرنوشتم مثل شوهره این خانم بشه

خواهشم اینه یه دقیقه فقط یه دقیقه خودتونو جای شوهره این خانم بزارید بازم اینقدر راحت حق میدادید؟؟؟؟ دوست داشتید این قضیه برای شما پیش بیاد؟؟؟؟؟مطمین باشید با این روندی که داریم پیش

میریم در آینده ای نردیک ممکنه برای شما هم پیش بیاد میخوام بدونم اونموقع هم همینقدر شیک و مجلسی همه جیو قبول میکنین .....؟؟؟؟ !!!!!!

یه نکته هم در مورد این جو فمینیسمی که تو انجمن راه افتاده اگه الان یه آقا بود و یه موضوع ارتباط ساده با یه خانم رو مطرح میکرد همه جوره متهم به خیانت و تنوع طلبی هوس پرستی و ...

میشد و همه سرزنشش میکردن و میگفتن خانمش هرجورم باشه حق نداره خیانت کنه ولی تاپیکهایی که مربوط به خیانت خانمهاست همه خیلی شیک و اپن مایند میشن و شوهر اون خانم رو

مقسر میدونن دوستان خیانت کاره درستی نیست و هیچ توجیهی نداره چه برای آقایون چه برای خانمها .....

با این چیز هایی که این روزها چه در دنیای واقعی در دفتر مشاوره و چه در دنیای مجازی میبینم واقعا متاسفم برای دختران سرزمینم که همیشه طلبکارند که مردای جامعه فلان و فلان و با اینگونه

توجیهات هر کاری میخوان میکنن و متاسفانه خانمها دیگه هیچگونه تعهدی ندارند نسل مادران ما کجا و اینها کجا !!!! این عده معدود خانمهای خوبم بد نام میکنن و باعث بدبینی جامعه میشن منکه به

شخصه دیگه به هیچ دختری اعتماد ندارم

32. 7 کاربران زیر از moeinvk بابت این پست مفید تشکر کرده اند

33. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_en نمایش پست ها
    سلام
    شاید چیزی که مینویسم کمی هضمش سخت باشه ولی به نظرم بهترین کار جدایی از همسرتان و ازدواج با اون آقاست
    البته این رو هم در نظر بگیرید شاید ایشون اصلا خیال جدایی از همسرش رو نداشته باشه و شما بایست شرابطش رو بپذیرید
    در واقع شما زندگی مشترک با شوهرتون ندارید و الان جدا بشید خیلی بهتره تا اینکه همسر شما بی اطلاع از همه جا اون بچه رو فرزند خودش بدونه ..ممکنه در آینده با برملا شدن این راز عواقب جبران ناپذیری بوجود بیادش
    یک سئوال دارم شما وقتی این کار رو انجام دادید و برای بچه دار شدن برنامه ریزی کردید ،اصلا" فکر کردید؟

نمیدونم برداشتتون از ازدواج چیه، باید در نظر داشته باشین اون آقا دیگه براشون برای همیشه حرام شده و ازدواجشون مجاز نیست، تازه اگه تمایلی داشته باشه.

جدا شدن و طلاق به این سادگیا نیست، وقتی بچه دنیا بیاد شوهرش بچه رو ازش میگیره اونوقت یا باید بچه رو که مال شوهرش نیست بهش بده یا باید همه چیزو آشکار کنه و عواقبشو بپزیره، برای همین مسکوت گذاشتن این قضیه از هر کاری بهتره.

34. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

دوستان خواهشاً نظراتی ندین که وضعیتو از چیزی که هست بدتر کنه و غیرتی شدنهای نامعقول رو برا خودتون نگه دارین

نظراتی بدین که ایشون بتونن هم توبه ای که کردن و هم بچشونو حفظ کنن و هم بتونن بعد تولد بچه باهاش بمونن و اوضاع خراب نشه

35. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط moeinvk نمایش پست ها
    راستش نمیخواستم نظر بدم ...

نخیر قبح زنا از بین نرفته، چیزی که من بهش توجه میکنم و شما توجه نمیکنید اولاً حفظ آبرو هست و دوماً محافظت از بچه.

یه روانشناسی گفته بود آدمای مریض خودشون پیش ما نمیان، فقط آدمایی پیش ما میان که توسط اون مریضهای واقعی زندگیشون خراب شده.

شوهر این خانم اگه بلد بود محبت بورزه این اتفاقات نمیفتاد، اسم خودشو گذاشته شوهر اما نمیتونه یا نمیخواد دو کلمه بگه دوستت دارم.

اگرم استنادتون به دین هست باید بگم دین اینجور احساساتی شدنها و سرزنش کردنها رو تایید نمیکنه، دین به آبروی آدما ارزش قائله و از هر جا که توبه بشه خدا قبول داره هر چند انسانها نتونن درک کنن.
    ویرایش توسط Experience : 01-05-2018 در ساعت 09:18 AM

36. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

نخیر قبح زنا از بین نرفته، چیزی که من بهش توجه میکنم و شما توجه نمیکنید اولاً حفظ آبرو هست و دوماً محافظت از بچه.

یه روانشناسی گفته بود آدمای مریض خودشون پیش ما نمیان، فقط آدمایی پیش ما میان که توسط اون مریضهای واقعی زندگیشون خراب شده.

شوهر این خانم اگه بلد بود محبت بورزه این اتفاقات نمیفتاد، اسم خودشو گذاشته شوهر اما نمیتونه یا نمیخواد دو کلمه بگه دوستت دارم.

اگرم استنادتون به دین هست باید بگم دین اینجور احساساتی شدنها و سرزنش کردنها رو تایید نمیکنه، دین به آبروی آدما ارزش قائله و از هر جا که توبه بشه خدا قبول داره هر چند انسانها نتونن درک کنن.
    این که خدا میبخشه حرفی نیست ولی مشکل اینه که چرا ما مسلمونا فلسفمون این شده که هر گناهی که کردم خدا میبخشه پس بزار انسان نباشیم بعدا انسانانه رفتار میکنیم
    امضای ایشان

37. 3 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

38. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

نمیدونم برداشتتون از ازدواج چیه، باید در نظر داشته باشین اون آقا دیگه براشون برای همیشه حرام شده و ازدواجشون مجاز نیست، تازه اگه تمایلی داشته باشه.

جدا شدن و طلاق به این سادگیا نیست، وقتی بچه دنیا بیاد شوهرش بچه رو ازش میگیره اونوقت یا باید بچه رو که مال شوهرش نیست بهش بده یا باید همه چیزو آشکار کنه و عواقبشو بپزیره، برای همین مسکوت گذاشتن این قضیه از هر کاری بهتره.
    ببینید دوست عزیز کار ایشون هیچ توجیحی نداره و ایشون به گفته خودشان همسر اول خیلی بهشون از نظر مالی رسیدگی میکرده .اگر از نظر احساسی و جنسی کمبود داشتن و تا این اندازه در فشار بودن چرا جدا نشدند؟
    متاسفانه ایشون ساپورت مالی و جنسی و احساسی رو باهم میخواستن و شوهر و اون آقا رو بازیچه کردن.چطوری میشه آدم ناخواسته باردار بشه؟
    برای یه خانم متاهل ده تا راه جلوگیری هستش شما مجردی شاید خیلی اطلاع نداشته باشید.
    برفرض هم ناخواسته بوده ایشون با تصمیم به نگه داشتن بچه اصلا به این فکر نکردند که چه آینده ای رو دارن واسش رقم مبزنند.
    ربطی به غیزتی شدن نداره اگر از نظر دینی هم بخواهید به این قضیه نگاه کنید ایشون با خیانت کردن به شوهرشون هم حرام شدن.
    ما که نمیخواهیم فتوا صادر کنیم باید دید کمترین آسیبی که به این بچه میرسه چی هستش.
    متاسفانه همه رو با خودخواهی بازیچه دستشون کردن هرچقدرهم طلاق سخت باشه از زندگی دوم داشتن به مدت شش سال و پنهانی با یکی دیگه بودن و بچه دارشدن از نفر دوم سخت تر نیستش.
    چطوری و با چه جراتی یه آدم میتونه همچین کاری کنه من که مرد هستم تنم لرزید.
    اون آقا هم از بی آبرویی و دردسری که واسش داره جا زده پس ایشون الان تصمیم گیرنده اصلی هستش.
    مخفی کردن این موضوع در حالیکه میخوان بچه رو نگه دارند بدترین کاری هست که میتونن انجام بدن.

39. 3 کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

40. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

اضافه کنم توبه وقتی هست که خودت هستی و خدای خودت که اون هم به نظر من توبه برای هرگناهی نیست.الان پای زندگی یه انسان دیگه در میان هستش.مگه فیلم تورکیه ای هست که مخفی کنه بعد بچه بزرگ شد دم مرگ بگه فرزند تو بچه یکی دیگه هستی و پدرت فلانیه!!
    به این فکر کنید اگر روزی بچه متوجه بشه که پدرش کسی دیگه است ممکنه حتی به خودکشی رو بیاره یا اگر همسر ایشون متوجه بشن بچه ای که بزرگ کردند برای اون نیست شاید بلایی سر این خانم یا بچه بیاورند.شما که تشویق میکنید مخفی کنند به عواقبش فکر کردید؟

41. 2 کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

42. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

من نظرمو در مورد این تاپیک بصورت روشن گفتم و خود شروع کننده تاپیک باید نظراتو بخونه و تصمیم بگیره.

43. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,912 بار در 980 پست
    میزان امتیاز
    10

امام صادق سلام الله عليه : مَن عَيَّرَ مُؤمِناً بِذَنبٍ لَم يَمُت حَتّى يَركَبَهُ
    كسى كه مؤمنى را براى گناهى سرزنش كند، نميرد تا خودش آن گناه را مرتكب شود ميزان الحكمة: ح 14854

ودليل آن هم روشن است، چون اولا: « سرزنش وملامت » ديگران در دين محكوم است ولو اينكه سرزنش تو از گناه باشد!

وثانيا : امر به معروف لازم و واجب است ولي كسي نمي تواند شخص مرتكب منكر را ملامت كند بلكه عمل شخص منكر بوده لذا بايد فعل منكر را تقبيح كرد نه عامل به منكر را !

پيامبر صلى الله عليه وآله مي فرمايند : اَلذَّنبُ شومٌ عَلى غَيرِ فاعِلِهِ اِن عَيَّرَهُ ابتُلِىَ بِهِ وَ اِن اَغتابَهُ أَثِمَ وَ اِن رَضىَ بِهِ شارَكَهُ؛ گناه براى غير گناهكار نيز شوم است، اگر گنهكار را سرزنش كند به آن مبتلا مى‏شود، اگر از او غيبت كند گنهكار شود و اگر به گناه او راضى باشد، شريك وى است. نهج الفصاحه، ح 1623

بنابراين به نظر مي رسد كه بايستي اورا از اين كار،بدون اينكه اورا ملامت كند بازدارد وعواقب گناه را براي شخص بازگوكند بدون اينكه شخص را سرزنش بر كرده اش بكند بلكه كاري كند كه خود شخص از كرده اش پشيمان شود!

با گناهكار چگونه برخورد كنيم؟
    اينكه در روايات، ملامت وسرزنش گناهكار به خاطر گناهش نهي شده است شايد دليلش اين باشد كه گناه بيماري است و گناهكار بيمار؛

و همان طور كه ملامت كردن بيمار به خاطر بيماري اش صحيح نيست و به جاي آن بايد به درمانش توجه كرد، توبيخ گناهكار نيز به خاطر گناهش درست نيست و بايد با استفاده از راههاي درماني كه ذكر شد به درمان او پرداخت.

رسول خدا صلي الله عليه و آله و سلم مطابق حديثي فرمود: «اذا زنت خادم أحدكم فليجلدها الحد و لا يعيرها» (4) اگر حتی زني كه خدمتكار شما است زنا كرد بايد او را به وسيله ي حاكم شرع حد بزنيد [و كيفر قانوني را درباره ي او اجرا كنيد]، ولي او را سرزنش و ملامت نكنيد.
    __________________________________________________ ______________________________

من موقع خوندن این تاپیک وقتی رسیدم به اونجایی که استارتر یهویی گفت ۶ سال رابطه داشتم و الان باردار شدم٬ یک لحظه واقعا یکه خوردم؛

اون لحظه بی اختیار داشتم این خانومو قضاوت میکردم و میخواستم نظر تندی براش بنویسم٬

توی یه لحظه سریع از تاپیک و کلا از سایت اومدم بیرون استغفار کردم و از خدا خواستم منو ببخشه.

آرومتر که شدم با خودم فک کردم که چنین اتفاقی چقد میتونه سنگین و هولناک باشه ؛

اما ایشون گفتن پشیمونن و الان درخواست کمک دارن از دیگران.

لطفا بدون قضاوت و اظهار نظرهای شخصی راجع به استارتر راه حلهایی که به نظرتون میاد رو ارائه بدین.
    ویرایش توسط رامونا : 01-05-2018 در ساعت 01:12 PM

44. 3 کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

45. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط رامونا نمایش پست ها
    امام صادق سلام الله عليه : مَن عَيَّرَ مُؤمِناً بِذَنبٍ لَم يَمُت حَتّى يَركَبَهُ
    كسى كه مؤمنى را براى گناهى سرزنش كند، نميرد تا خودش آن گناه را مرتكب شود ميزان الحكمة: ح 14854

ودليل آن هم روشن است، چون اولا: « سرزنش وملامت » ديگران در دين محكوم است ولو اينكه سرزنش تو از گناه باشد!

وثانيا : امر به معروف لازم و واجب است ولي كسي نمي تواند شخص مرتكب منكر را ملامت كند بلكه عمل شخص منكر بوده لذا بايد فعل منكر را تقبيح كرد نه عامل به منكر را !

پيامبر صلى الله عليه وآله مي فرمايند : اَلذَّنبُ شومٌ عَلى غَيرِ فاعِلِهِ اِن عَيَّرَهُ ابتُلِىَ بِهِ وَ اِن اَغتابَهُ أَثِمَ وَ اِن رَضىَ بِهِ شارَكَهُ؛ گناه براى غير گناهكار نيز شوم است، اگر گنهكار را سرزنش كند به آن مبتلا مى‏شود، اگر از او غيبت كند گنهكار شود و اگر به گناه او راضى باشد، شريك وى است. نهج الفصاحه، ح 1623

بنابراين به نظر مي رسد كه بايستي اورا از اين كار،بدون اينكه اورا ملامت كند بازدارد وعواقب گناه را براي شخص بازگوكند بدون اينكه شخص را سرزنش بر كرده اش بكند بلكه كاري كند كه خود شخص از كرده اش پشيمان شود!

با گناهكار چگونه برخورد كنيم؟
    اينكه در روايات، ملامت وسرزنش گناهكار به خاطر گناهش نهي شده است شايد دليلش اين باشد كه گناه بيماري است و گناهكار بيمار؛

و همان طور كه ملامت كردن بيمار به خاطر بيماري اش صحيح نيست و به جاي آن بايد به درمانش توجه كرد، توبيخ گناهكار نيز به خاطر گناهش درست نيست و بايد با استفاده از راههاي درماني كه ذكر شد به درمان او پرداخت.

رسول خدا صلي الله عليه و آله و سلم مطابق حديثي فرمود: «اذا زنت خادم أحدكم فليجلدها الحد و لا يعيرها» (4) اگر حتی زني كه خدمتكار شما است زنا كرد بايد او را به وسيله ي حاكم شرع حد بزنيد [و كيفر قانوني را درباره ي او اجرا كنيد]، ولي او را سرزنش و ملامت نكنيد.
    __________________________________________________ ______________________________

من موقع خوندن این تاپیک وقتی رسیدم به اونجایی که استارتر یهویی گفت ۶ سال رابطه داشتم و الان باردار شدم٬ یک لحظه واقعا یکه خوردم؛

اون لحظه بی اختیار داشتم این خانومو قضاوت میکردم و میخواستم نظر تندی براش بنویسم٬

توی یه لحظه سریع از تاپیک و کلا از سایت اومدم بیرون استغفار کردم و از خدا خواستم منو ببخشه.

آرومتر که شدم با خودم فک کردم که چنین اتفاقی چقد میتونه سنگین و هولناک باشه ؛

اما ایشون گفتن پشیمونن و الان درخواست کمک دارن از دیگران.

لطفا بدون قضاوت و اظهار نظرهای شخصی راجع به استارتر راه حلهایی که به نظرتون میاد رو ارائه بدین.
    با توجه به اینکه این سایتی نیست که مشاور اصلی بیاد نظر بده و اکثر کاربران که تخصصی روی این زمینه ندارن این تاپیکو میخونن پس دو جور برخورد میکنن
    یکی اینکه میگن اگر بخوایم این موضوع رو عادی بگیریم و جواب بدیم خب یه نفر از بیرون این موضوع رو بخونه و برخورد عادی کاربرانو ببینه پس فکر میکنه اگر همچین گناهی انجام بده پس خدا میبخشه در نتیجه جواب های احساسی و سرزنش کننده میدن تا دیگران این موضوع رو عادی نبینن

و درثانی باتوجه به اون صحبت امام صادق سلام الله عليه : مَن عَيَّرَ مُؤمِناً بِذَنبٍ لَم يَمُت حَتّى يَركَبَهُكسى كه مؤمنى را براى گناهى سرزنش كند، نميرد تا خودش آن گناه را مرتكب شود ميزان الحكمة: ح 1
    ازینم میترسن که نکنه قضاوت کنن که خدای نکرده همچین اتفاقی برای خودشون بیفته

خلاصه علته همه ی این تنش های ایجاد شده همینه
    امضای ایشان

46. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

47. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

اصلا" موضوع قضاوت کردن نیست همانطور که حق قضاوت نداریم حق طرفداری بی جهت رو هم نداریم
    موضوع فقط این بین اون بچه هستش و الا چند تا انسان بزرگسال خود مسئول رفتارشون هستند

ایشون یا باید بچه رو نگه دارند و عواقبش رو بپذیرند
    یا باید بچه رو نگه دارند و یک عمر به اون بچه و همسرشون و همه ذروغ بگن و مخفی کنند
    یا اون بچه رو از بین ببرند

حق اون بچه اون وسط چی میشه ؟ کی میخواهد پاسخگو باشه
    وظایف اخلاقی و انسانی ما این بین چی میشه؟
    فقط میخواهم بدانم یک زن باید به چه درجه ای برسه که راحت عنوان کنه بچه یه مرد دیگه رو میخواهم نگه دارم و همزمان زندگیم رو داشته باشم و مخفی کنم. من که مرد هستم بمیرم هم چنین کاری رو نمیکنم. واقعا" متاسفم

48. 5 کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

49. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

اصلا" موضوع قضاوت کردن نیست همانطور که حق قضاوت نداریم حق طرفداری بی جهت رو هم نداریم
    موضوع فقط این بین اون بچه هستش و الا چند تا انسان بزرگسال خود مسئول رفتارشون هستند

ایشون یا باید بچه رو نگه دارند و عواقبش رو بپذیرند
    یا باید بچه رو نگه دارند و یک عمر به اون بچه و همسرشون و همه ذروغ بگن و مخفی کنند
    یا اون بچه رو از بین ببرند

حق اون بچه اون وسط چی میشه ؟ کی میخواهد پاسخگو باشه
    وظایف اخلاقی و انسانی ما این بین چی میشه؟
    فقط میخواهم بدانم یک زن باید به چه درجه ای برسه که راحت عنوان کنه بچه یه مرد دیگه رو میخواهم نگه دارم و همزمان زندگیم رو داشته باشم و مخفی کنم. من که مرد هستم بمیرم هم چنین کاری رو نمیکنم. واقعا" متاسفم
    وظیفه اخلاقی و انسانی ما صادر کردن حکم قتل یه بچه است بخاطر مشکلات احتمالی و خیالی که در ذهنمون برا آیندش تصور میکنیم؟

50. بالا | پست 33

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

وظیفه اخلاقی و انسانی ما صادر کردن حکم قتل یه بچه است بخاطر مشکلات احتمالی و خیالی که در ذهنمون برا آیندش تصور میکنیم؟

سلام
    جناب تجربه این پاسخ اولیه من بوده
    کسی حرف از کشتن بچه نزده است این تصور شماست
    راهکار شما این هستش بچه رو نگه داره و یک عمر دروغ بگن و مخفی کنند؟ یک لحظه خودتون رو جای اون بچه بگذارید یا جای همسر این خانم. دوست دارید یک عمر همچین دروغی بشنوید؟
    پاسخ من واضحه اگر میخوان بچه رو نگه دارند نباید پدر بچه رو مخفی کنند همین.. فکر نمیکنم حرف غیر منطقی باشه
    به نظر شما با توبه کردن و مخفی کردن همه چیز درست میشه؟ هویت بچه تغییر پبدا میکنه؟
    من میگم اگر قصد نگه داشتن بچه رو دارند باید روشن کنند این موضوع رو و هرکی کاری که انجام میده باید عواقبش رو هم بپذیره
    ما همه اینجا نظر میدهیم و ایشون باید تصمیم بگیرند کدام راه رو انتخاب کنند

51. 3 کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

52. بالا | پست 34

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

جناب تجربه این پاسخ اولیه من بوده
    کسی حرف از کشتن بچه نزده است این تصور شماست
    راهکار شما این هستش بچه رو نگه داره و یک عمر دروغ بگن و مخفی کنند؟ یک لحظه خودتون رو جای اون بچه بگذارید یا جای همسر این خانم. دوست دارید یک عمر همچین دروغی بشنوید؟
    پاسخ من واضحه اگر میخوان بچه رو نگه دارند نباید پدر بچه رو مخفی کنند همین.. فکر نمیکنم حرف غیر منطقی باشه
    به نظر شما با توبه کردن و مخفی کردن همه چیز درست میشه؟ هویت بچه تغییر پبدا میکنه؟
    من میگم اگر قصد نگه داشتن بچه رو دارند باید روشن کنند این موضوع رو و هرکی کاری که انجام میده باید عواقبش رو هم بپذیره
    ما همه اینجا نظر میدهیم و ایشون باید تصمیم بگیرند کدام راه رو انتخاب کنند
    خب الان پدر بچه رو مشخص کنن که چی بشه، غیر از بهم زدن زندگیا چه اتفاق دیگه ای میفته؟

شما بجای حل مشکل دارید مشکلو بزرگترش میکنید.

اینجور مسائل با گذشت زمان در وقت مناسب آشکار میشه و تا اون موقع سکوت بهترین کاره و به وقتش پدر واقعی بچه مشخص میشه.

سکوت کردن در این مورد و تلاش برا بزرگ کردن این بچه باعث میشه این خانم توبشونو حفظ کنن و دیگه چنین گناهی نکنن و برگردن سر زندگی با شوهرشون.

همیشه که همه چیزو راستشو نمیگن، حرف راست زدن همه جا خوب نیست، مشکلات رو باید مدیریت کرد و خسارتها رو به حداقل رسوند.

صداقتی که زندگی چندین نفرو خراب میکنه چه ارزشی داره؟ اصلاً ارزش نداره یه نوع دیوانگیه.

آدم که نباید خودش و خانوادشو مضحکه مردم بکنه.

53. بالا | پست 35

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

خب الان پدر بچه رو مشخص کنن که چی بشه، غیر از بهم زدن زندگیا چه اتفاق دیگه ای میفته؟

شما بجای حل مشکل دارید مشکلو بزرگترش میکنید.

اینجور مسائل با گذشت زمان در وقت مناسب آشکار میشه و تا اون موقع سکوت بهترین کاره و به وقتش پدر واقعی بچه مشخص میشه.

سکوت کردن در این مورد و تلاش برا بزرگ کردن این بچه باعث میشه این خانم توبشونو حفظ کنن و دیگه چنین گناهی نکنن و برگردن سر زندگی با شوهرشون.

همیشه که همه چیزو راستشو نمیگن، حرف راست زدن همه جا خوب نیست، مشکلات رو باید مدیریت کرد و خسارتها رو به حداقل رسوند.

صداقتی که زندگی چندین نفرو خراب میکنه چه ارزشی داره؟ اصلاً ارزش نداره یه نوع دیوانگیه.

آدم که نباید خودش و خانوادشو مضحکه مردم بکنه.

وقتی دو نفر از هم بچه دارمیشن اگر اون علاقه بین مرد و زن مثلا 40 باشه به 80 مبرسه هرچی باشه شدت علاقه و وابستگی دو برابر میشه. شما تضمین میکنید با بچه دار شدن ایشون به شوهر و زندگیشون بیشتر علاقمند میشن؟
    من برعکس شما فکر میکنم
    الان ایشون همه رو مضحکه خودشون کردن شوهر و بچه و همه رو این ها مهم نیست؟
    الان کجای این زندگی آباد هستش که قرار هست خراب بشه؟ وقتش کی هست ؟
    اصلا علت جبهه گیری شما رو متوجه نمیشم. چرا اجازه نمیدید ایشون با توجه به پاسخ های اولیه اعضا تصمیم بگیرند؟
    فرار نیست که در این تایپیک نظراتمون رو به رخ هم بکشیم و بحث رو منحرف کنیم.

54. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

55. بالا | پست 36

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    تشکر شده 2,986 بار در 1,492 پست
    میزان امتیاز
    0

منم با نظر اقای siavash_en موافقم. بحث توبه و گناه و ثوابش و بعد دینیش شاید انقدری مهم نباشه که اخلاق این وسط مهمه.
    هم کشتن بچه هم دروغ گفتن و مخفی کاری از همسر و بچشون هم حتی زندگی کردن با مردی که دوسش ندارند دور از اخلاقه.
    به نظرم این که این رابطه رو به سرانجام برسونند و برند با همون اقایی که دوسشون دارند زندگی کنند سخت ترینه ولی درست ترین کاره.
    فقط به خاطر بچه حتی طلاق گرفتنم سخت میشه

56. 2 کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

57. بالا | پست 37

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36687
    تشکـر
    46
    میزان امتیاز
    7

من بازم میگم سقط کنه،گناهش گردن من، این خانم اگه به زندگی و شوهرش علاقه مند بود که بعد یک سال با یکی دیگه رابطه برقرار نمیکرد!از کدوم دوست داشتن دارید حرف می زنید؟!الات این جور رابطه به نفع این خانم و اون آقاست هم تامین میشن هم خیلی فواید دیگه،این وسط با این بچه همه چی بهم میخوره و صدر در صد اون آقا ترکش میکنه، و اون موقع این خانم با یه بچه از یکی دیگه و یه شوهری که نمیتونه تحملش کنه،تو این شرایط چه اتفاقی قرار سر این بدبختی که تو راهه میاد؟!یکمی منطقی باشید

58. بالا | پست 38

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

من بازم میگم سقط کنه،گناهش گردن من، این خانم اگه به زندگی و شوهرش علاقه مند بود که بعد یک سال با یکی دیگه رابطه برقرار نمیکرد!از کدوم دوست داشتن دارید حرف می زنید؟!الات این جور رابطه به نفع این خانم و اون آقاست هم تامین میشن هم خیلی فواید دیگه،این وسط با این بچه همه چی بهم میخوره و صدر در صد اون آقا ترکش میکنه، و اون موقع این خانم با یه بچه از یکی دیگه و یه شوهری که نمیتونه تحملش کنه،تو این شرایط چه اتفاقی قرار سر این بدبختی که تو راهه میاد؟!یکمی منطقی باشید
    یعنی بچه رو سقط کنه و بعدش هم با شوهر اولش بمونه و هم با این مرده دومیو؟؟؟
    امضای ایشان

59. بالا | پست 39

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36687
    تشکـر
    46
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    یعنی بچه رو سقط کنه و بعدش هم با شوهر اولش بمونه و هم با این مرده دومیو؟؟؟
    بله چون اگه سقط نکنه مرده ترکش می کنه اونوقت این بچه زیر دست مادری بزرگ میشه که هزارتا نارحتی روانی و.. داره!

60. بالا | پست 40

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

وقتی دو نفر از هم بچه دارمیشن اگر اون علاقه بین مرد و زن مثلا 40 باشه به 80 مبرسه هرچی باشه شدت علاقه و وابستگی دو برابر میشه. شما تضمین میکنید با بچه دار شدن ایشون به شوهر و زندگیشون بیشتر علاقمند میشن؟
    من برعکس شما فکر میکنم
    الان ایشون همه رو مضحکه خودشون کردن شوهر و بچه و همه رو این ها مهم نیست؟
    الان کجای این زندگی آباد هستش که قرار هست خراب بشه؟ وقتش کی هست ؟
    اصلا علت جبهه گیری شما رو متوجه نمیشم. چرا اجازه نمیدید ایشون با توجه به پاسخ های اولیه اعضا تصمیم بگیرند؟
    فرار نیست که در این تایپیک نظراتمون رو به رخ هم بکشیم و بحث رو منحرف کنیم.

من نگفتم به شوهرش علاقمند میشه، گفتم دست از گناه میکشه بخاطر بچش.

متوجه نیستین الان هیچکس این موضوعو نمیدونه، یعنی هیچ آبرویی از کسی نرفته، اگه کار به دادگاه و طلاق بکشه ممکنه سر حضانت بچه قضیه رو بشه و اونوقت آبروریزی میشه برا شوهرش.

من میگم بچه مهمه شمایید که اصرار دارید به هر شکلی باید قال قضیه کنده بشه.

همین که هنوز آبرویی از خودش و شوهرش نرفته و سوژه ای برای سرزنش مردم نشدن، خیلیه.

البته این شمایید که جبهه گرفتید و میخواین قضیه آشکار بشه.

61. بالا | پست 41

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

بله چون اگه سقط نکنه مرده ترکش می کنه اونوقت این بچه زیر دست مادری بزرگ میشه که هزارتا نارحتی روانی و.. داره!
    حقت بود وقتی بچه بودی یکی پاشنشو میذاشت رو گلوت فشار میداد بدون هیچ احساس گناهی

62. بالا | پست 42

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

من نگفتم به شوهرش علاقمند میشه، گفتم دست از گناه میکشه بخاطر بچش.

متوجه نیستین الان هیچکس این موضوعو نمیدونه، یعنی هیچ آبرویی از کسی نرفته، اگه کار به دادگاه و طلاق بکشه ممکنه سر حضانت بچه قضیه رو بشه و اونوقت آبروریزی میشه برا شوهرش.

من میگم بچه مهمه شمایید که اصرار دارید به هر شکلی باید قال قضیه کنده بشه.

همین که هنوز آبرویی از خودش و شوهرش نرفته و سوژه ای برای سرزنش مردم نشدن، خیلیه.

البته این شمایید که جبهه گرفتید و میخواین قضیه آشکار بشه.
    مشکل اینجاست که استارتر میگه شوهرم منو دوست نداره واسه همین شوهرشو دوست نداره یعنی حتی اگرم بخوات با شوهرش بمونه اوضاع درست نمیشه بازم احتمال خیانت با یکی دیگه وجود داره . ما میگیم وقتی شوهرتو دوست نداری پس به جا خیانت بهش طلاقش بده
    امضای ایشان

63. بالا | پست 43

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    مشکل اینجاست که استارتر میگه شوهرم منو دوست نداره واسه همین شوهرشو دوست نداره یعنی حتی اگرم بخوات با شوهرش بمونه اوضاع درست نمیشه بازم احتمال خیانت با یکی دیگه وجود داره . ما میگیم وقتی شوهرتو دوست نداری پس به جا خیانت بهش طلاقش بده
    میدونم ولی سر حضانت بچه مشکل پیش میاد چون شوهرش فکر میکنه بچه از خودشه، اونوقت این خانم چیکار باید بکنه تا بچشو بگیره؟

برای همین حتی اگه شوهرو دوس نداره موندن باهاش بهترین کاره.

64. بالا | پست 44

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

حالا اگر شما مرد بودی شیخا میومدن سریع ازت حمایت میکردن که همسرتون به نیازاتون رسیدگی نکرده و باعث شده شما لغزش کنی بعدم راحت با صدور مجوز صیغه شما رو از شر اسم خیانت خلاص میکردن.متاسفم که زن هستین!!!!!!!!!
    در اینکه کارتون بسیار اشتباهه شکی نیست و شما با کارتون انسانیت رو گذاشتین زیرپا چون دو جور خیانت کردین یکی خیانت به همسرتون یکی خیانت به خانوم اون مردی که باهاش رابطه دارین که خیانت دوم به مراتب دردناک تره. چون درمورد اول میگیم شوهرتون به نیازاتون توجه نکرده ولی اون خانوم چه گناهی کرده که شما دارین با شریک زندگیشون رابطه برقرار میکنی؟!!
    شما در مورد خیانت مقصرین چون میتونین از همسرتون اول جدا بشین بعد با یکی دیگه باشین اما همسرتونم بی تقصیر نیست و ایشونم مقصره چون هنوز به اون فهم نرسیده زن موجودیه که بدون محبت نمیتونه زندگی کنه و حتما باید نیازش سیراب بشه.

65. بالا | پست 45

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36687
    تشکـر
    46
    میزان امتیاز
    7

آقای یه پاچه تجربه!مگه این خانم اومده از تو اجازه گرفته و به شوهرش خیانت کرده که تو الان تز میدی که باید چیکار کنه؟!اومده میگم به نظر شما بچمو به دنیا بیارم یا نه!منم میگم به نظر من به دنیاش نیار به دلایلی که گفتم،

66. بالا | پست 46

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36687
    تشکـر
    46
    میزان امتیاز
    7

آقای تجربه اگه مامانت تو رو سقط میکرد چه لطفی در حق جهان میشد حیف خخخخخخخ

67. بالا | پست 47

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

آقای یه پاچه تجربه!مگه این خانم اومده از تو اجازه گرفته و به شوهرش خیانت کرده که تو الان تز میدی که باید چیکار کنه؟!اومده میگم به نظر شما بچمو به دنیا بیارم یا نه!منم میگم به نظر من به دنیاش نیار به دلایلی که گفتم،
    خب منم میگم بچشو نگهداره به هیچکسم چیزی نگه در موردش.

چشمتون کور دندتون نرم

68. بالا | پست 48

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37084
    تشکـر
    41
    تشکر شده 10 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام

دوستان محترمی که نظر خاصی ندارن لطفاً سرزنش هم نکنن

مقصر اصلی شوهر این خانم هست که یا بلد نبوده و یا با خودخواهی و بیخیالی نخواسته از خودش عشق و محبت نشون بده

شوهر ایشون با کوتاهی کردن در انجام مسئولیتهای شوهرانه باعث این مشکل شده
    به نظرم خیانت غیر اخلاقی ترین کار ممکنه،ایشون هفت ساله ازدواج کرده شش سال خیانت،خب جدا میشد از شوهرش،یعنی یک سال بعد از ازدواجش،و توی این خیانت هم از همسر خودش باردار شده هم از اون فرد،قرار نیست همیشه چیزی که خوشایندمون هست رو بشنویم،اشتباه کردن دیگه

69. بالا | پست 49

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37084
    تشکـر
    41
    تشکر شده 10 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط omidd نمایش پست ها

عالی بود،کاملا موافقم

70. کاربران زیر از Yas26 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

71. بالا | پست 50

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام
    خوب مشکل شما پیچیده است ازدواج اولیه تان اشتباه بوده ادامه دادن زندگیتان اشتباه بوده باید زودتر طلاق می گرفتید بزرگترین اشتباهتان خیانت بوده و ادامه آن تا 6 سال. و حالا باردار شدن.
    گره روی گره زده اید حالا انتظار دارید راه حل باز کردن این گره کور را پیدا کنید.
    نظر شخضی من این هست که رابطه تان را با آن آقا قطع کنید و بچه تان را به دنیا بیاورید و از این به بعد به فکر بزرگ کردن بچه هایتان باشید و برای جبران اشتباهتان سعی در رسیدگی بیشتر به همسرتان کنید و دیگر هرگز با مرد دیگری رابطه برقرار نکنید.

صفحه 1 از 2 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد