نمایش نتایج: از 1 به 22 از 22

موضوع: تفاوت اعتقادی در خواستگاری

2656
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37585
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

تفاوت اعتقادی در خواستگاری

سلام
    من به ادیان و مذاهب اعتقادی ندارم. یه جورایی بی دینم. و قرار هفته دیگه برم خواستگاری یه دختر خانم. ایا باید بهش بگم که من بی اعتقادم؟
    می ترسم بگم و ناراحت بشن.
    مطمعنم اگه بگم اختلاف شدید درست می شه. اما چاره ای نیست.
    شاید هم الکی بگه اشکالی نداره به این امید که بعد ازدواج تغییرم بده!!!! و نتیجه اش بشه دعوا. تازه تربیت اینده بچه هامون هم مسئله است
    از همه بدتر شاید هم بخاطر همین موضوع جواب نه بده
    ویرایش توسط رضا1374 : 01-03-2018 در ساعت 11:45 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34305
    تشکـر
    27
    تشکر شده 27 بار در 21 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : تفوات اعتقادی در خواستگاری

با سلام. اولا اینکه خوب دقت کنید که در سن مناسب دارین دنبال ازدواج میرین. چون از سوالتون پیداست تصور زیاد درستی از بحث ازدواج ندارین. پس لطفا هیچ عجله ای نکنید و حتما برای آشنایی حداقل 1 سال وقت بگذارید. مساله شباهت مذهبی بینهایت مهم هست. خود من یکی از اولین سوالاتی که میپرسم همینه. حتما حتما در این زمینه با مشابه خودتون وصلت کنید وگرنه یقین بدونین که درصد شکست بالا میره. اون خانم اتفاقا باید خوشحال هم بشه که از همون اول صادقانه این رو از شما میشنوه و میتونه تصمیم درست بگیره. براتون آرزوی خوشبختی دارم.

3. 2 کاربران زیر از narcis بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,480 بار در 1,283 پست
    میزان امتیاز
    12

بله حتما باید بگی جنگ اول بهتر از صلح اخره بهتر ازینکه بعدا تو زندگی مشترک دچار مشکل و عدم تفاهم بشین . یکی از اصلی ترین مسایل همین عقایده
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

5. 2 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37585
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط narcis نمایش پست ها
    با سلام. اولا اینکه خوب دقت کنید که در سن مناسب دارین دنبال ازدواج میرین. چون از سوالتون پیداست تصور زیاد درستی از بحث ازدواج ندارین. پس لطفا هیچ عجله ای نکنید و حتما برای آشنایی حداقل 1 سال وقت بگذارید. مساله شباهت مذهبی بینهایت مهم هست. خود من یکی از اولین سوالاتی که میپرسم همینه. حتما حتما در این زمینه با مشابه خودتون وصلت کنید وگرنه یقین بدونین که درصد شکست بالا میره. اون خانم اتفاقا باید خوشحال هم بشه که از همون اول صادقانه این رو از شما میشنوه و میتونه تصمیم درست بگیره. براتون آرزوی خوشبختی دارم.
    ویرایش توسط رضا1374 : 01-03-2018 در ساعت 11:46 PM

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37585
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

خیلی می ترسم بخاطر همین موضوع بگه نه.

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37585
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    بله حتما باید بگی جنگ اول بهتر از صلح اخره بهتر ازینکه بعدا تو زندگی مشترک دچار مشکل و عدم تفاهم بشین . یکی از اصلی ترین مسایل همین عقایده
  9. کاربران زیر از رضا1374 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34305
    تشکـر
    27
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط رضا1374 نمایش پست ها
    خیلی می ترسم بخاطر همین موضوع بگه نه.
    شما چقدر همدیگرو میشناسید؟ آیا عشقی بین شما شکل گرفته؟

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37585
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

شناخت کم. عشقی شکل نگرفته. اما ایشون دختر مورد علاقه مادرم هستن. مادرم خیلی ایشون رو دوست دارن. و دلم نمی خواد مادرم به خواسته اش نرسه. تازه ایشون هم خیلی دختر زیبا و باکمالات و خوبی هستن.

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37585
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

ایشون دختر دوست( دوست مونث) مادرم هستن.
    ولی خب اگر هم نشد زیاد ناراحت نمی شم چون هنوز عشقی شکل نگرفته

13. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34305
    تشکـر
    27
    میزان امتیاز
    8

متاسفم که بگم یه خبر بد براتون دارم. احتمال شکست شما در این ازدواج خیلی زیاده. از اول هم درست حدس زدم. احتمالا سن شما کمه و الان درک درستی از ازدواج نداری. نیاز به یه مشاوره درست و حسابی داری که در این مقال نمیگنجد
    شناخت کم. عشقی شکل نگرفته. اما ایشون دختر مورد علاقه مادرم هستن. مادرم خیلی ایشون رو دوست دارن. و دلم نمی خواد مادرم به خواسته اش نرسه. تازه ایشون هم خیلی دختر زیبا و باکمالات و خوبی هستن.

14. 3 کاربران زیر از narcis بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23156
    تشکـر
    593
    تشکر شده 396 بار در 211 پست
    میزان امتیاز
    9

دوست خوب من ، شما جایی از حرفات گفتی که اگه این ازداوج صورت بگیره مادرم خوشحال میشه ، باید به عرضتون برسونم که ازدواج یه کالا نیست که بری مغازه بخریش چونکه مادرت اون کالا را دوست دارتش !!!!

با این حساب بنده به شدت و بسیار دوستانه به شما پیشنهاد میکنم که بذارید چند سال دیگه ، یا برید مشاوره یا چند تا کتاب بخونید ، به خصوص اگه تجربه رابطه عاطفی ندارید !

در مورد سوال اصلیتون هم اینکه شما باید از لحاظ اعتقادی با همسرتون هم سو باشید ، اینکه شما بی دین باشید و ایشون (مثلا) نماز اول وقت بخونه ، بدون کوچکترین شک وشبهه ای بدونید که در آینده دچار مشکلات زیادی میشید ، مگه اینکه یه معجزه ای رخ بده که این اتفاق نیفته !
    امضای ایشان
    There is a charm about the forbidden that makes it unspeakably desirable

-Mark Twain

16. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37585
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

متاسفم که بگم یه خبر بد براتون دارم. احتمال شکست شما در این ازدواج خیلی زیاده. از اول هم درست حدس زدم. احتمالا سن شما کمه و الان درک درستی از ازدواج نداری. نیاز به یه مشاوره درست و حسابی داری که در این مقال نمیگنجد
    ببخشید من و مادرم و خانواده دخترخانم هماهنگی کردیم قراره هفته دیگه بریم خواستگاری. باید از کی مشاوره بگیرم؟ چرا فکر می کنید سنم کمه؟

17. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37585
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1966 نمایش پست ها
    دوست خوب من ، شما جایی از حرفات گفتی که اگه این ازداوج صورت بگیره مادرم خوشحال میشه ، باید به عرضتون برسونم که ازدواج یه کالا نیست که بری مغازه بخریش چونکه مادرت اون کالا را دوست دارتش !!!!

با این حساب بنده به شدت و بسیار دوستانه به شما پیشنهاد میکنم که بذارید چند سال دیگه ، یا برید مشاوره یا چند تا کتاب بخونید ، به خصوص اگه تجربه رابطه عاطفی ندارید !

در مورد سوال اصلیتون هم اینکه شما باید از لحاظ اعتقادی با همسرتون هم سو باشید ، اینکه شما بی دین باشید و ایشون (مثلا) نماز اول وقت بخونه ، بدون کوچکترین شک وشبهه ای بدونید که در آینده دچار مشکلات زیادی میشید ، مگه اینکه یه معجزه ای رخ بده که این اتفاق نیفته !
    تشکر دوست عزیز. حرف شما درباره کالا بودن این نوع ازدواج کاملا درسته اما من تو یه روستای مرزی زندگی می کنم اینجا خانواده ها خیلی سنتی ان من نمی تونم با روش های مدرن زن بگیرم

18. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37585
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

واقعیتش این اولین باریه که می خوام برم خواستگاری. قبلا هم هرگز رابطه ای با کسی نداشتم

19. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23156
    تشکـر
    593
    تشکر شده 396 بار در 211 پست
    میزان امتیاز
    9

تشکر دوست عزیز. حرف شما درباره کالا بودن این نوع ازدواج کاملا درسته اما من تو یه روستای مرزی زندگی می کنم اینجا خانواده ها خیلی سنتی ان من نمی تونم با روش های مدرن زن بگیرم
    دوست خوبم ، شما میگی خونواده سنتی هستن اکثرا ، خب درست ! ولی طرز فکر شما که بی دینی را برای خودت برگزیدی طرز فکر سنتی هستش یا مدرن ؟ شما با یه مغز و طرز فکر مدرن نمیتونی با یه خونواده سنتی ازدواج کنی ، مگه اینکه هنوز در مورد اعتقادات به جمعبندی کلی نرسیدی و هنوز جزوی از شخصیتت نشده ، که این باز نشونه اینه که شما هنوز واسه ازدواج کم تجربه هستی
    امضای ایشان
    There is a charm about the forbidden that makes it unspeakably desirable

-Mark Twain

20. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37585
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

دوست خوبم ، شما میگی خونواده سنتی هستن اکثرا ، خب درست ! ولی طرز فکر شما که بی دینی را برای خودت برگزیدی طرز فکر سنتی هستش یا مدرن ؟ شما با یه مغز و طرز فکر مدرن نمیتونی با یه خونواده سنتی ازدواج کنی ، مگه اینکه هنوز در مورد اعتقادات به جمعبندی کلی نرسیدی و هنوز جزوی از شخصیتت نشده ، که این باز نشونه اینه که شما هنوز واسه ازدواج کم تجربه هستی
    دوست عزیز من خودم ادم مدرنی هستم به نظر من ادم باید به روش اروپایی ها رابطه داشته باشه اما نمی خوام کاری کنم که خانواده ام رو ناراحت کنم. اگه به روش غیر سنتی بخوام زن بگیرم بدون شک خانواده ام مخالفت شدید می کنن.

21. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37585
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

و اره دقیقا من درباره همین هم مشکل دارم. من مدرن دخترخانم سنتی. اما اگه بخوام برم خواستگاری یه دختر مدرن با خانواده ام به مشکل بر می خوره. پس ازدواج به شکل سنتی و خوشحال کردن خانواده ام بهتره

22. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34305
    تشکـر
    27
    میزان امتیاز
    8

پسر گل. من تو رو مثل برادر خودم میدونم. اگه دوست داری کاری رو انجام بدی و نظراتی که ما بهت میدیم به نظرت غیر قابل انجام هست اشکالی نداره. برات آرزوی خوشبختی دارم که با این روش که شما پیش میری احتمالش خیلی کمه. حداقل در همون جلسه اول به خود دختر بگو باورها و اعتقاداتت رو. برا اینکه مامانت ناراحت نشه بهش بگو که این حرف پیش خودش باشه و تصمیمش رو بگیره و به کسی نگه که تو این حرف رو بهش زدی. این بهترین راهکار برای تو هست که به نظرم انگار لای منگنه گیر کردی و چاره ای برای رفتن به خواستگاری هماهنگ شده نداری

23. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    تشکر شده 435 بار در 240 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام
    من به ادیان و مذاهب اعتقادی ندارم. یه جورایی بی دینم. و قرار هفته دیگه برم خواستگاری یه دختر خانم. ایا باید بهش بگم که من بی اعتقادم؟
    می ترسم بگم و ناراحت بشن.
    مطمعنم اگه بگم اختلاف شدید درست می شه. اما چاره ای نیست.
    شاید هم الکی بگه اشکالی نداره به این امید که بعد ازدواج تغییرم بده!!!! و نتیجه اش بشه دعوا. تازه تربیت اینده بچه هامون هم مسئله است
    از همه بدتر شاید هم بخاطر همین موضوع جواب نه بده
    سلام دوست عزیز. یک اینکه از نام کاربریتون پیداست که 22 ساله هستید. پس هنوز به نظرم زوده برای ازدواج و عجله نکنید و اگر هم میرید، حتما قبل از رفتن به خواستگاری مطمئن بشید اقلا خانواده ای که میرید خواستگاریشون از خانواده های مذهبی و پایبند نباشند. چون حتی اگر دختر خانمشونم مذهبی نباشه شما قراره با خانواده اش هم وصلت کنید و اذیت میشید. نمیدونم کدوم یک از روستاهای مرز هستید اما بالاخره الزامی که نیست شما با اولین خواستگاری ازدواج کنید. ممکنه دختر خانم های دیگه ای هم باشه توی شهر و روستاتون که به شما مشابه تر باشه.
    و حتما هم بگید. من خودم ک خواستگار داشتم که روز اول بعد ازسلام گفت من گبر هستم. و من اتفاقا ازش خوشم اومد چون خیلی صادقانه گفته بود
    موفق باشید
    ویرایش توسط ghm : 01-04-2018 در ساعت 09:14 AM

24. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37585
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

پسر گل. من تو رو مثل برادر خودم میدونم. اگه دوست داری کاری رو انجام بدی و نظراتی که ما بهت میدیم به نظرت غیر قابل انجام هست اشکالی نداره. برات آرزوی خوشبختی دارم که با این روش که شما پیش میری احتمالش خیلی کمه. حداقل در همون جلسه اول به خود دختر بگو باورها و اعتقاداتت رو. برا اینکه مامانت ناراحت نشه بهش بگو که این حرف پیش خودش باشه و تصمیمش رو بگیره و به کسی نگه که تو این حرف رو بهش زدی. این بهترین راهکار برای تو هست که به نظرم انگار لای منگنه گیر کردی و چاره ای برای رفتن به خواستگاری هماهنگ شده نداری
  25. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37585
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ghm نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز. یک اینکه از نام کاربریتون پیداست که 22 ساله هستید. پس هنوز به نظرم زوده برای ازدواج و عجله نکنید و اگر هم میرید، حتما قبل از رفتن به خواستگاری مطمئن بشید اقلا خانواده ای که میرید خواستگاریشون از خانواده های مذهبی و پایبند نباشند. چون حتی اگر دختر خانمشونم مذهبی نباشه شما قراره با خانواده اش هم وصلت کنید و اذیت میشید. نمیدونم کدوم یک از روستاهای مرز هستید اما بالاخره الزامی که نیست شما با اولین خواستگاری ازدواج کنید. ممکنه دختر خانم های دیگه ای هم باشه توی شهر و روستاتون که به شما مشابه تر باشه.
    و حتما هم بگید. من خودم ک خواستگار داشتم که روز اول بعد ازسلام گفت من گبر هستم. و من اتفاقا ازش خوشم اومد چون خیلی صادقانه گفته بود
    موفق باشید

26. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37585
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ghm نمایش پست ها
    موفق باشید
اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)