نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: پنج اشتباهی که افراد افسرده تکرار می‌کنند

2644
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

پنج اشتباهی که افراد افسرده تکرار می‌کنند

افسردگی یعنی فکر و خیال بیش از حد در باره موضوعی که شاید اصلا مهم هم نیست. افسردگی مثل یک تله عمل می کند که هر چه بیشتر دست و پا بزنید رشته های بیشتری به دور تان می تند.
    آدم های افسرده برای فرار از احساسِ کلافه شدن، دست از هر کار و برنامه و امیدی می کشند. افسردگی آدمها را به لحاظ معنوی، کور و فلج می سازد. متاسفانه بسیاری ازافراد افسرده برای تحمل این وضعیت از واکنش ها و اعمالی استفاده می کنند که در حقیقت به ضررشان است.

1- نگذارید مشکلات کوچک شما را کلافه کند

یک انسان افسرده برای مثال شاید پی می برد که اعضای خانواده یا دوستان در محل کار یا سر کلاس، مدام پریز برقی که می خواهد استفاده کند را با سیم برق تلفن و لب تاپ شان اِشغال کرده اند. فرد افسرده مدام از این ماجرا رنج می برد ولی به خودش فرصتی برای حل این مشکل ساده نمی دهد. او می تواند به راحتی یک سیم دارای چند پریز برق داشته باشد ولی برای آن تلاشی نمی کند.

2- خوابیدن حال شما را خوب نمی کند

افراد افسرده فکر می کنند با کمی استراحت و خوابیدن، تشویش و غم، دست از سرشان بر می دارد. آنها برای عملی ساختن یک تصمیم ساده نظیر قدم زدن معمولی، یا سلمانی رفتن یا حتی تلفن زدن به یک دوست، فکر می کنند بهتر است اول کمی بخوابند تا خوش اخلاق و سرحال شوند.
    متاسفانه این استراتژی همیشه ناموفق خواهد بود چون احساس امتناع و نداشتن قدرت تصمیم گیری در آنها باقی خواهد ماند. برای همین، خوابیدن و کاری نکردن، بیشتر از پیش آنها را دچار یاس، شرم و از دست دادن ته مانده اعتماد به نفس خواهد کرد.

3- بیش از حد به دارو تکیه نکنید

داروها حتما وسایل خوبی برای حل بسیاری ازعلائم افسردگی هستند ولی حلال همه نشانه های رفتاری یا عادت های افراد افسرده نیستند. بیش از حد فکر کرن یا فرار از مسئولیت های ساده فردی نظیر غذا درست کردن یا حمام کردن از جمله کار هایی است که دارو علاجش نخواهد بود.
    راه حلش این است که یک کیک قاچ شده را تصور کنید و تصمیم بگیرید بفهمید داروها چه مقدار از قطعات یک کیک برای وضعیت بیماری شما هستند و چه مقدار دیگر مربوط به تغییر نحوه فکر کردن، ورزش، معاشرت، نظافت و حتی تفریح و خنده می باشد؟

4- مدام درخواست کمک نکنید

معمولا آدم های افسرده مشکلات شان را بروز نمی دهند چه برسد به اینکه درخواست کمک کنند. ولی عده ایی هم هستند که اغلب کارهای روزمره شان را بدون کمک شخص دوم انجام نمی دهند. این نوع وابستگی باعث خستگی و تنش زیاد در دیگران می شود بخصوص اگر ببیند که بسیاری از کارهای عادی زندگی را را می توانند انجام دهند.

5- دست از هر کاری کشیدن

شکی نیست که افراد افسرده در محوطه مه آلود روحی هستند. انگیزه و حوصله ندارند. به آینده خوشبین نیستند و تصور خوبی نیز از گذشته ندارند. این حس نامطبوع و فلج کننده آنها را وا می دارد دست از هر کاری بکشند.
    راه حل عملی و ساده برای این وضعیت روحی وجود دارد که احتیاج به یک عزم آهنین ندارد. آنها کافی است روز را به سه قسمت صبح، ظهر و شب تقسیم کنند و سعی کنند در هر قسمت روز یک کار بسیار کوچک که کمی و فقط کمی برای شان احساس خوشایند ایجاد می کند انجام دهند. مثلا پرداختن قبض آب و برق یا به والدین زنگ زدن حتی در حد یک سلام و علیک کوتاه …

Five Mistakes People With Depression Make
    https://www.psychologytoday.com/blog/in-practice/201801/five-mistakes-people-depression-make
    ویرایش توسط سعید62 : 01-12-2018 در ساعت 07:18 PM

2. 7 کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : پنج اشتباهی که افراد افسرده تکرار می‌کنند

ممنون
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    تشکر شده 435 بار در 240 پست
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط سعید62 نمایش پست ها

افسردگی یعنی فکر و خیال بیش از حد در باره موضوعی که شاید اصلا مهم هم نیست. افسردگی مثل یک تله عمل می کند که هر چه بیشتر دست و پا بزنید رشته های بیشتری به دور تان می تند.
    آدم های افسرده برای فرار از احساسِ کلافه شدن، دست از هر کار و برنامه و امیدی می کشند. افسردگی آدمها را به لحاظ معنوی، کور و فلج می سازد. متاسفانه بسیاری ازافراد افسرده برای تحمل این وضعیت از واکنش ها و اعمالی استفاده می کنند که در حقیقت به ضررشان است.

یک انسان افسرده برای مثال شاید پی می برد که اعضای خانواده یا دوستان در محل کار یا سر کلاس، مدام پریز برقی که می خواهد استفاده کند را با سیم برق تلفن و لب تاپ شان اِشغال کرده اند. فرد افسرده مدام از این ماجرا رنج می برد ولی به خودش فرصتی برای حل این مشکل ساده نمی دهد. او می تواند به راحتی یک سیم دارای چند پریز برق داشته باشد ولی برای آن تلاشی نمی کند.

افراد افسرده فکر می کنند با کمی استراحت و خوابیدن، تشویش و غم، دست از سرشان بر می دارد. آنها برای عملی ساختن یک تصمیم ساده نظیر قدم زدن معمولی، یا سلمانی رفتن یا حتی تلفن زدن به یک دوست، فکر می کنند بهتر است اول کمی بخوابند تا خوش اخلاق و سرحال شوند.
    متاسفانه این استراتژی همیشه ناموفق خواهد بود چون احساس امتناع و نداشتن قدرت تصمیم گیری در آنها باقی خواهد ماند. برای همین، خوابیدن و کاری نکردن، بیشتر از پیش آنها را دچار یاس، شرم و از دست دادن ته مانده اعتماد به نفس خواهد کرد.

داروها حتما وسایل خوبی برای حل بسیاری ازعلائم افسردگی هستند ولی حلال همه نشانه های رفتاری یا عادت های افراد افسرده نیستند. بیش از حد فکر کرن یا فرار از مسئولیت های ساده فردی نظیر غذا درست کردن یا حمام کردن از جمله کار هایی است که دارو علاجش نخواهد بود.
    راه حلش این است که یک کیک قاچ شده را تصور کنید و تصمیم بگیرید بفهمید داروها چه مقدار از قطعات یک کیک برای وضعیت بیماری شما هستند و چه مقدار دیگر مربوط به تغییر نحوه فکر کردن، ورزش، معاشرت، نظافت و حتی تفریح و خنده می باشد؟

معمولا آدم های افسرده مشکلات شان را بروز نمی دهند چه برسد به اینکه درخواست کمک کنند. ولی عده ایی هم هستند که اغلب کارهای روزمره شان را بدون کمک شخص دوم انجام نمی دهند. این نوع وابستگی باعث خستگی و تنش زیاد در دیگران می شود بخصوص اگر ببیند که بسیاری از کارهای عادی زندگی را را می توانند انجام دهند.

5- دست از هر کاری کشیدن

شکی نیست که افراد افسرده در محوطه مه آلود روحی هستند. انگیزه و حوصله ندارند. به آینده خوشبین نیستند و تصور خوبی نیز از گذشته ندارند. این حس نامطبوع و فلج کننده آنها را وا می دارد دست از هر کاری بکشند.
    راه حل عملی و ساده برای این وضعیت روحی وجود دارد که احتیاج به یک عزم آهنین ندارد. آنها کافی است روز را به سه قسمت صبح، ظهر و شب تقسیم کنند و سعی کنند در هر قسمت روز یک کار بسیار کوچک که کمی و فقط کمی برای شان احساس خوشایند ایجاد می کند انجام دهند. مثلا پرداختن قبض آب و برق یا به والدین زنگ زدن حتی در حد یک سلام و علیک کوتاه …

https://www.psychologytoday.com/blog/in-practice/201801/five-mistakes-people-depression-make
    من هیچ کدوم از این کارا رو نمیکنم وسرم هم خیلی شلوغ هستش تو طول هفته. اما خیلی افسرده هستم. و خیلی غصه اوضاع رو می خورم

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط ghm نمایش پست ها
    من هیچ کدوم از این کارا رو نمیکنم وسرم هم خیلی شلوغ هستش تو طول هفته. اما خیلی افسرده هستم. و خیلی غصه اوضاع رو می خورم
    سلام
    من احساس می کنم شما خیلی به آینده فکر می کنید و ترس از دست دادن خوشبختی و بد شدن شرایط را دارید همین ترس باعث شده که از حال و زمان کنونی لذت نبرید یک ضرب المثل هست که می گویند چو فردا شود فکر فردا کنیم. آینده بر هیچ کس معلوم نیست شما نباید حال را فدای آینده ای که نیامده کنید مسلما در آینده شما حسرت خراب شدن حالتان به خاطر افسردگی خواهید خورد حال فعلی شما گذشته آینده شما خواهد بود پس لحظات حال خودتان را با افکار و ذهنیات منفی نسبت به آینده خراب نکنید

6. کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

ghm

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    تشکر شده 435 بار در 240 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام
    من احساس می کنم شما خیلی به آینده فکر می کنید و ترس از دست دادن خوشبختی و بد شدن شرایط را دارید همین ترس باعث شده که از حال و زمان کنونی لذت نبرید یک ضرب المثل هست که می گویند چو فردا شود فکر فردا کنیم. آینده بر هیچ کس معلوم نیست شما نباید حال را فدای آینده ای که نیامده کنید مسلما در آینده شما حسرت خراب شدن حالتان به خاطر افسردگی خواهید خورد حال فعلی شما گذشته آینده شما خواهد بود پس لحظات حال خودتان را با افکار و ذهنیات منفی نسبت به آینده خراب نکنید
    دقیقا من از بچگی همیشه نگاهم به آینده بوده و این باعث استرسم میشه و برعکس بقیه که بی خیال میشن، سبب میشه خیلی تلاش کنم. نمیدونم دست خودم نیست هیچ وقت حاضر نیستم قبول کنم که شکست خوردم و وقتی حس کنم دارم عقب میافتم تلاشمو ده برابر میکنم و این باعث فرسودگیم میشه.
    البته این مدت بهترم. اما خوب من غصه ی دیگرانم خیلی می خورم و توی کلینیکم هر وقت بر میگردم خونه. اعصابم بدتر خورد میشه

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    30982
    تشکـر
    459
    تشکر شده 875 بار در 507 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام مرسی من خیلی الان جدیدا مورد 5 راجبم صدق میکنه
    اصلا دوست ندارم با همسایه هام در ارتباط باشم با اینکه هیچ اتفاقی بدی هم نیوفتاده
    دوست ندارم دوستام حالمو بپرسن !!!!!! حتی به شوهرم میگفتم خط نلفنمو عوض کنم تا نتونن بهم زنگ بزنن شوهرم میگه
    نه خوبه ادم چندتا دوست داشته باشه
    ولی واقعا دوست ندارم
    دوست دارم تنهایی برم پارک برم سینما برم رستوران
    اگه شوهرم خونه باه با اون اگه نباشه دوست دارم با بقیه برم نمیدونم چم شده از همه ادمها بدم میاد
    امضای ایشان
    دندانم شکست

برای سنگریزه ای که در غذایم بود

دردم گرفت

نه برای دندانم

برای کم شدن سوی چشم مادرم

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30434
    تشکـر
    199
    تشکر شده 452 بار در 246 پست
    میزان امتیاز
    8

5- دست از هر کاری کشیدن

یعنی اگه این پنج کاروانجام ندیم افسرده نیستیم؟
    بااین حساب من حالم خیلی خوبه
    ممنون از تاپیک خوبتون
    امضای ایشان
    جوری عاشقتم که

انگار دنیا فقط همین یه مرد رو داره

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

من حس میکنم خیلی وقته افسردگی گرفتم

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    تشکر شده 1,788 بار در 1,138 پست
    میزان امتیاز
    0

افسردگی و ترس یک پیوند عجیبی باهم دارند و همینطور خجالتی بودن! حالا کسانی که از خوشی زیاد هم دچار افسردگی شدن هم هستند! این بیماری خیلی وسیع هستش ....
    راهکارهای خوبیه! ممنون از دعوتت و مطلب خوبت

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد