نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: مشکل ناامیدی در زندگی

732
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37677
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل ناامیدی در زندگی

سلام و خسته نباشید.
    من یک دختره 26 ساله هستم.
    من حدود دو سه ساله که خیلی نا امیدم نسبت به ادامه زندگی و هیچ انگیزه ای ندارم مثل یه تیکه گوشت افتادم یه گوشه خونه و هر روز و هر روزم دارم بدتر میشم. و فقط دلیلشم فشارای هستش که زندگی بهم آورده.نمیگم مشکلاتم خیلی بزرگن همه مشکل دارن ولی من اندازه مشکلاتم بزرگ نیستم.
    مادرم بیماری روحی داره خودش بنده خدا و خیلی سره نا سازگاری با من میذاره و هر روز یه گیری میده و غر غر میکنه.خودم تو این مدت سی کیلو اضافه وزن پیدا کردم و بخاطر بی انگیزگیم حتی توان اینو ندارم که وزنمو بیارم پایین.برادرمم یکی از اون آدمای به شدت تعصبی هستش که اگه یه بزرگتر باهام نباشه اجازه ندارم جایی برم و من خیلی دلم میخواد لا اقل به یه باشگاه ورزشی برم که نمیتونم.تو این مدتم نارسایی ریه گرفتمو همش مجبور بودم کورتون استفاده کنم البته با تجویز پزشکا که احساس میکنم کورتون خودش یکی از عواملی باشه که ایجاد افسرگی کنه چون به شدت منو عصبی میکنه وقتی استفاده میکنم.
    از یه طرفم شدید بی پولی داره بهم فشار میاره که با این سن باید چشمم به دسته پدر مادرم باشه تا یه چیزی بهم بدن که اونی ام که میدن خیلی ناچیزه البته خودشونم پیره مرد پیره زنن بنده خداها تو این سن در آمدی ندارن که به خاطره این اصلا ازشون توقع ندارم و درکشون میکنم.منم بخاطره برادرم اجازه رفتن سره کارو ندارم. دیگه واقعا تحملم تموم شده و نمیدونم باید چیکار کنم.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : مشکل ناامیدی در زندگی

علل بی انگیزه بودن
    به دلایل فراوانی نابود می شود. درباره رفتار انسان ها، بسیاری از علل بی انگیزه شدن از جمله واپسزدگی اجتماعی را برشمرده است.
    طی آن از گروهی دانشجو خواسته شد تا با یکدیگر ملاقات هایی داشته باشند. سپس روی کاغذ بنویسند که دوست دارند با چه کسانی کار کنند.
    در مرحله بعد، محققان بدون توجه به انتخاب های آنها، دانشجویان را به دو گروه تقسیم کردند. به گروهی گفتند که توسط بعضی انتخاب شده اند.
    و به گروه دیگر گفتند که هیچ کس آنها را انتخاب نکرده است. گروه انتخاب نشده، ناراحت شدند، اما نکته جالب تغییراتی است که آنها در رفتار خود دادند.

در زیر تغییرات و علت آنها را می بینیم:
    محققان انتظار داشتند گروهی که «کسی انتخاب شان نکرده بود» شروع به بهبود شخصیت خود و تمایل بیشتر به رفتارهای مثبت اجتماعی پیدا کنند.
    اما بر خلاف انتظار، آنها واقعا در جاده طرد شدن از جامعه افتادند و رفتارهای اجتماعی شان در جهت بدتر شدن تغییر کرد.
    تفکر آنها این بود که «وقتی کسی به رفتارهای خوب من توجهی ندارد، دیگر چرا خوب باشم؟».
    این طرز فکر سوراخ بزرگی در باک بنزین انگیزه آنها ایجاد کرد. آنها دیگر با دیدن چند دانه شیرینی نمی توانستند به اندازه دیگران خودشان را کنترل کنند.
    مطالعات دیگری نشان داد افراد طرد شده، به خوبی توانایی حل پازل را ندارند.
    در کارهای تیمی ضعیف عمل می کنند، انگیزه کمتری برای کار دارند و تمایل بیشتری به خوردن، سیگار کشیدن و سایر رفتارهای مضر دارند.
    طرد شدن، کنترل شخصی آنها را نابود می کرد و آنها با تمام سرعت به سمت رفتارهای بدتر و نابود کردن هر چه بیشتر انگیزه و سایر رفتارهای خوب شان گام برمی داشتند.
    زمانی که شما طرد می شوید یا حرف های شما پذیرفته نمی شود، تمایل به تلاش تان را از دست می دهید.
    زیرا فکر می کنید که دیگر هیچ کسی به تلاش شما اهمیت نمی دهد.
    واضح است که عدم پذیرش شما توسط یک یا چند نفر، اتفاق مهمی نیست.
    و به معنی طرد شدن از کل انسان ها نیست، اما اثری که روی شما می گذارد ممکن است به همان اندازه بزرگ باشد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد