نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: مشکل با خواهر کوچکترم

1459
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37740
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل با خواهر کوچکترم

سلام.من یه دختری هستم که ده سال تک بچه بودم و بعد از اون خواهرم به دنیا اومد و همه زندگی من تغییر کرد.همه رفتارشون با من عوض شد خصوصا پدرم که رفتارهای خوبی با من نداشت و باعث شد از خواهرم نفرت داشته باشم الان اصلا نمیتونم ببینمش وقتی میبینمش عصبی میشم اصلا خواهرم یه بچه عصبی شده و وقتی میاد طرفم مثلا شوخی کنه بازی کنه یا هرچی من نمیتونم خودمو کنترل کنم و میزنمش اصلا نمیتونم خودمو کنترل کنم خیلی میزنمش و بهش چیز میگم باعث شده اونم که ۳سالشه یه بچه عصبی و بددهن و پررو بشه نمیدونم چیکار کنم لطفا کمکم کنین که دیگه نزنمش و بتونم خودمو در برابرش کنترل کنم.

2. کاربران زیر از ترنم۱۲۴ بابت این پست مفید تشکر کرده اند

FNF

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : مشکل با خواهر کوچکترم

ریشه حسادت
    مسلما وقتی بچه ای به دنیا میاد اطرافیان به خاطر شرایط نسبت بهش ابراز علاقه بیشتری میکنن.
    ولی این دلیلی نمیشه که شما فکر کنید کسی شمارو دوست نداره .
    این رفتار شما و کسایی که چنین فکری میکنن بسیار بچگانه است .
    چنین فکر و تلقینی مثل طناب فقط به دست و پای شما بسته میشه و هیچ نتیجه ای جز گفته هایی که گفتید ندارید .
    شما اگر امروز یاد نگیرید دیگران رو دوست داشته باشید در اینده هم به مشکلات برخورد میکنید .
    پس ریشه حسادت رو درون خودتون بسوزونید .
    انسان حسود ، علاوه بر این که آنچه دیگری دارد می خواهد، آرزو و خواسته او این است.
    که طرف مقابلش اصلاً آن چیز را نداشته باشد واز ناراحتی و نداری شخص مورد نظرش احساس رضایت می کند.
    انسان حسود پشت سر دیگران آزارشان داده، با غیبت از فرد او را ترور شخصیت می کنند .
    آنجا که حسادت بیمارگونه طرز فکر فرد را خراب می‌کند، می‌تواند اثرات منفی قابل ملاحظه‌ای بر کیفیت زندگی او بگذارد.
    با وجود این، چون حسادت بیمارگونه به عنوان یک اختلال ذهنی شناخته می‌شود، درمان‌هایی برای آن وجود دارد.
    «درمان‌های گفتگویی» نظیر درمان‌رفتاری شناختی (CBT) برای درمان حسادت بیمارگونه متداول‌تر است.
    CBT به فرد کمک می‌کند که شیوه تفکر و عملش را تغییر دهد و مشکل وی را قابل تحمل‌تر می‌سازد.
    دارودرمانی نیز برای درمان حسادت بیمارگونه به کار می‌رود.
    برای حسادت وسواسی، داروهای ضدافسردگی مفیدند و برای حسادت روان‌پریشانه، داروهای ضدروان‌پریشی.
    توصیه‌هایی برای دوستان و افراد خانواده کسانی که از حسادت بیمارگونه رنج می‌برند
    همجواری با افرادی که از حسادت بیمارگونه رنج می‌برند می‌تواند برای دوستان و افراد خانواده‌شان بسیار سخت باشد.
    به یاد داشتن این نکته اهمیت دارد که حسادت بیمارگونه یک نوع اختلال ذهنی است که قابل درمان است.
    امّا همچنین باید به یادداشت که خطر خشونت‌آمیز شدن رفتار فرد نیز وجود دارد.
    به افرادی که دچار حسادت بیمارگونه هستند می‌توان کمک کرد امّا غالباً آن‌ها کمک را رد می‌کنند.
    و یا اصلاً انکار می‌کنند که نیاز به کمک دارند. با وجودی که باید آن‌ها را تشویق به کمک گرفتن کرد .
    امّا ممکن است آن‌ها از این پیشنهاد عصبانی شوند.
    با در نظر داشتن این که افرادی که دچار حسادت بیمارگونه هستند ممکن است به خشونت روی آورند.
    دوستان و افراد خانواده‌شان باید رفتار احتیاط‌آمیزی با آن‌ها داشته باشند.
    هنگامی که به خشونت روی آورده شد توصیه می‌شود با پلیس تماس گرفته شود.
    در این شرابط، افرادی که از حسادت بیمارگونه رنج می‌برند.
    به ویژه از نوع روان‌پریشانه‌اش، ممکن است به اجبار تحت درمان قرار داده شوند.
    حسادت ممکن است بیش از یک هیجان طبیعی باشد .
    در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    تشکر شده 435 بار در 240 پست
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط ترنم۱۲۴ نمایش پست ها
    سلام.من یه دختری هستم که ده سال تک بچه بودم و بعد از اون خواهرم به دنیا اومد و همه زندگی من تغییر کرد.همه رفتارشون با من عوض شد خصوصا پدرم که رفتارهای خوبی با من نداشت و باعث شد از خواهرم نفرت داشته باشم الان اصلا نمیتونم ببینمش وقتی میبینمش عصبی میشم اصلا خواهرم یه بچه عصبی شده و وقتی میاد طرفم مثلا شوخی کنه بازی کنه یا هرچی من نمیتونم خودمو کنترل کنم و میزنمش اصلا نمیتونم خودمو کنترل کنم خیلی میزنمش و بهش چیز میگم باعث شده اونم که ۳سالشه یه بچه عصبی و بددهن و پررو بشه نمیدونم چیکار کنم لطفا کمکم کنین که دیگه نزنمش و بتونم خودمو در برابرش کنترل کنم.
    سلام عزیزم.
    منم دقیقا همسن تو بودم که خواهر کوچکترم به دنیا اومد. خوب مادرم دست تنها بود و سرکار هم میرفت. خواهر بزرگمم زیاد وقت نداشت. این بود که من بیشتر اوقات با خواهرم بودم. جالبه بدونی من الان 28 سالمه، ولی خواهر کوچکترم خیلی هنوز دوستم داره و منم خیلیییییی دوستش دارم و اون منو از مادرمم بیشتر دوست داره. خوب حتما شما با خواهر کوچیکت بدرفتاری میکنی خوب معلومه که پدرت از این برخوردای تو عصبانی میشه. خواهر کوچیکتر شما خیلی بچه هستش و مسلما متوجه حرکت های شما نیست. ببین وقتی شما هم به دنیا اومدی مسلما خونواده شماهم خیلی بهت رسیدن و کمکت کردند تا بزرگ شدی. به همین خاطر الانم که اون کوچیکه احتیاج به کمک داره. اونم تا بزرگ بشه دیگه به اندازه الانش احتیاج به رسیدگی نداره. یه زمانی شمام کوچیک بودی و خانوادت عین این کارارو مثل شیر دادن بهت، عوض کردن پوشکت و غذا دادن و راه بردنتو ... انجام دادند.پس الان وظیفه تو که به عنوان یک خواهر بزرگتر با خواهر کوچیکت رفتار کنی. مطمئن باش بعدا که بزرگ بشی کلی به این رفتارات میخندین
    بهت پیشنهاد میکنم که کارتون بچه رئیس The Boss Baby 2017 و کارتون یخ زده Frozen رو حتما ببینی.
    ویرایش توسط ghm : 01-25-2018 در ساعت 10:38 AM

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37739
    تشکـر
    5
    تشکر شده 7 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ترنم۱۲۴ نمایش پست ها
    سلام عزیزم مشکل من هم یه چیزی مثه توعه با اینکه دختر لوسی نیستم و نبود اما با تولد خواهرم که الان ۸سالش هست کلا کمبود محبت پیدا کردم و پدر و مادرم اصلا رفتار درستی با من ندارن و انگار کلا منو تو خونه نمیبینن
    راستی عزیزم شما چند سالته؟
    امیدوارم هم مشکل شما حل بشه هم مشکل بنده
    امضای ایشان
    دردیست غیر مردن کان را دوا نباشد...[

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد