نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: عصبانیت و عدم کنترل خود

1619
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32059
    تشکـر
    44
    تشکر شده 7 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    8

عصبانیت و عدم کنترل خود

سلام دوستان و مشاورین من پسر 21 ساله ام من یه خط قرمزایی برای خودم دارم که خیلی روشون ضعف دارم و اگر پاگذاشته بشه جوش میارم امشب سر مسئله ای بین من و مادم و پدرم و خواهرم بحث شد داد زدم فحش دادم اربده کشیدم و یهو لگ زدم درو شکاندم الان هم اینقدر شدید عذاب وجدان دارم و پشیمونم تورو خدا بگید راهنماییم کنید چی بکنم؟ خسته شدم خستهههه
    ویرایش توسط ehsanninja : 01-26-2018 در ساعت 02:00 AM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

پاسخ : عصبانیت و عدم کنترل خود

سلام

یه مدت غذاهای سرد مزاج زیاد بخور مثل ماست، کاهو و خیار.

3. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32059
    تشکـر
    44
    تشکر شده 7 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarah نمایش پست ها
    هلو
    همونطور که خودت گفتی خط قرمز داری و تا وقتی این خط قرمز ها توی ذهنت باشه و خدا ازشون ساخته باشی برا خودت همینطوری ادامه داره این رفتار ها
    داداچ عررربده کشیدنت رو میتونم درک کنم
    دیگه به در چیکار داشتی
    ضمنا یه چند مورد از این خط قرمز ها رو بگو
    سلام من درو ش************دم چون وقتی به اوج عصبانیت میرسم آدمی نیستم که به خودم یا شخص دیگری صدمه بزنم تمام حرصم رو مثل دیشب تو پای راستم خالی کردم محکم زدم تو در الان که نگاش میکنم هنگ میکنم در رو کار هیشکی نیست بشکنه من چه طور ش************دم

یا تو مشتم جمع میکنم میزنم دیواری یه همچین حالتی تا حرصم خالی شه

خط قرمز هام:

چندین و چند بار پشت هم بدقولی بشه

موقعی ک حالم خوش نیست و هی تذکر میدم باهام شوخی نشه کسی از لج اینکارو کنه قاطی میکنم

یا یه کاری که واقعا مطمئن هستم توش و اصلا شک ندارم به یکی میگم انجام بده اگر نده قاطی میکنم

یا راهی که خودم دارم میرم کامل توش مطمئنم مصمم دخالت های بیجا باشه

من یه فرد غیرتی هستم همونجور که خودم ناموس دارم ناموس دیگران ناموس من هستن وقتی ببینم کسی مزاحم ناموس خودم یا دیگری بشه قاطی میکنم

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanninja نمایش پست ها
    سلام من درو ش************دم چون وقتی به اوج عصبانیت میرسم آدمی نیستم که به خودم یا شخص دیگری صدمه بزنم تمام حرصم رو مثل دیشب تو پای راستم خالی کردم محکم زدم تو در الان که نگاش میکنم هنگ میکنم در رو کار هیشکی نیست بشکنه من چه طور ش************دم

خط قرمز هام:

موقعی ک حالم خوش نیست و هی تذکر میدم باهام شوخی نشه کسی از لج اینکارو کنه قاطی میکنم

یا یه کاری که واقعا مطمئن هستم توش و اصلا شک ندارم به یکی میگم انجام بده اگر نده قاطی میکنم

من یه فرد غیرتی هستم همونجور که خودم ناموس دارم ناموس دیگران ناموس من هستن وقتی ببینم کسی مزاحم ناموس خودم یا دیگری بشه قاطی میکنم
    شما مشخصات یه آدم گرم مزاج رو دارید، یعنی حجم خون شما زیاد هست

برای اینکه در حد خطرناک عصبانی نشید باید از گرمیتون بکاهید که برای کاهش گرمی دو کار باید انجام بدید:

یکی خوردن غذاهای سرد مزاج

یکی هم انجام چندین حجامت در طول سال، حتی اگه پزشک صلاح بدونه باید فصد انجام بشه

به فرموده امام رضا(ع): یه جوان 20 ساله میتونه هر 20 روز یک بارحجامت کنه و یه جوان 30 ساله هر 30 روز یک بار

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37739
    تشکـر
    5
    تشکر شده 7 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

خب شما میتونین یه خط قرمز جدید برا خودتون بزارید که هر وقت عصبانی شدم یه گوشه بشینم و سکوت کنم تا کمی غصبانیتم فرو کش کنه
    البته اینو هم بگما اگه از راهکارم ناراضی بودین عصبانی نشین من رو هم با در یکی کنید
    امضای ایشان
    دردیست غیر مردن کان را دوا نباشد...[

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    تشکر شده 435 بار در 240 پست
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanninja نمایش پست ها

خط قرمز هام:

با سلام
    اول بگم از حرف های بنده ناراحت نشید، قصد بنده اذیت کردن یا توهین به شما نیست. من شمارو نمیشناسم و از روی حرف های خودتون دارم صحبت میکنم
    باید بهتون بگم که خط قرمزهای اشتباهی دارید و قطعا باید تغییرشون بدید.
    خیلی وقت ها ممکنه دیگران نتونند کاری رو که میخواهید براتون انجام بدند یا خواستتون خیلی غیرمنطقی باشه و یا کار درست همیشه یک کار نسبیه و خیلی از کارها ممکنه بنظر شما درست و به نظر دیگران نادرست باشه. یا مثلا خانواده قصد لجبازی نداره قطعا سعی ک ردن با شوخی و خنده شمارو اروم کنند ولی شما اونو به منزله لجبازی گذاشتید. دیدتون رو به مسائل تغییر بدید.
    بنظر آدم پرخاشگر و عصبی میاید که به دلیل اینکه همیشه به خواسته هاتون رسیدید الان توانایی نه شنیدن ندارید دلیلش میتونه والدين محبت كننده افراطي باشه که معيارهاي تربيتي و روشهاي يادگيري را در نظر نگرفتند.
    محبت هاي بي حد و حساب شون مانع اجتماعی شدن رفتارهای کودک در زمان بزرگسالی می شه. شما معناي صبر و تحمل در زندگي رو نیاموختید. باید سعی کنید توانایی شنیدن نه رو در خودتون پرورش بدید. همیشه میگن توانایی نه گفتن داشته باشیداما مسئله همیشه فقط نه گفتن نیست، توانایی نه شنیدن هم هست. شما نمی‌توانید نه رو بپذیرید و شاید نه شنیدن را بی‌احترامی به خودتون تلقی می‌کنید. به نظر من دلیلش این است که شما از همه توقع دارید که کاری خلاف میل و خواسته‌ های شما نکنند.‌سعی کنید این کلمه رو ضبط کنید و با خودتون چندین بار گوش بدید: نه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)