نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: خانواده شوهر پر توقع

1284
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37839
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

خانواده شوهر پر توقع

سلام من حدود 8 ماه هست که عقد کرده ام و توی این مدت بسیار به خانواده شوهرم محبت کرده ام و هیچ کم و کاستی برایشان نذاشته ام. روز تولد مادر و پدر همسرم برایشان یک کادوی کوچک خریدم اون هم به اصرار من چون همسرم میگفت لازم نیست. اما همسرم میگوید که مادرش بهش گفته که این کادو رو نمیخریدی بهتر بود. ارزش ما بسیار بالاتر از این کادو بود و دیگر از این ککادوا نخر
    چون نه من و نه پدرت هیچکدام از کادوها رو استفاده نکرده ایم و نمی کنیم.
    راستش خیلی بهم برخورد که اینجوری به همسرم گفته است. نمیدانم واقعا چرا همچین موضوعی پیش اومد در حالی که به نظر من ارزش کادو به میزان قیمت مادی آن نیست ارزش آن به اینه که به یاد اون فرد بوده ای.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : خانواده شوهر پر توقع

نقل قول نوشته اصلی توسط melikey نمایش پست ها
    سلام من حدود 8 ماه هست که عقد کرده ام و توی این مدت بسیار به خانواده شوهرم محبت کرده ام و هیچ کم و کاستی برایشان نذاشته ام. روز تولد مادر و پدر همسرم برایشان یک کادوی کوچک خریدم اون هم به اصرار من چون همسرم میگفت لازم نیست. اما همسرم میگوید که مادرش بهش گفته که این کادو رو نمیخریدی بهتر بود. ارزش ما بسیار بالاتر از این کادو بود و دیگر از این ککادوا نخر
    راستش خیلی بهم برخورد که اینجوری به همسرم گفته است. نمیدانم واقعا چرا همچین موضوعی پیش اومد در حالی که به نظر من ارزش کادو به میزان قیمت مادی آن نیست ارزش آن به اینه که به یاد اون فرد بوده ای.

توقع زیاد خانواده شوهر
    دوست عزیز بهتره واقعیت رو از همین امروز بدونید .
    شما در خانواده ای وارد شدید که این اخلاق رو دارند.
    بهتره از همین ابتدا خودتون رو با روحیاتشون سازگار کنید .
    توجیح شما در مورد ارزش معنوی هدیه درسته .
    ولی نمیتونید توقع خانواده شوهرتو که از شما انتظاری خاص داشتن رو توجیه کنید.
    پس صبور باشید و تمام سعی خودتون رو برای جلب اعتمادشون انجام بدید .
    اگر بتونید اعتماد پدر و مادرش رو بدست بیارید .
    مسلم بدونید غیر مستقیم روی زندگی شما تاثیرگذار خواهد بود .
    و ارامش زندگی شما دو چندان خواهد شد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط melikey نمایش پست ها
    سلام
    لابد رسمشان این نیست که برای هر مناسبتی کادو بهم بدهند اگرم کادویی یک وقتی خریدند حتما گرانبها باشد شما به توصیه همسرتان گوش ندادید چون حتما از اخلاق والدینش آگاه بوده که همچنین توصیه ای را به شما کرده.فکر کردند شما با خرید یک وسیله کم قیمت خواستید به آنها بگویید ارزش زیادی برایشان قائل نیستید. شما هم نیتتان خیر بوده ولی برداشت غلطی از کار شما صورت گرفته.
    خانواده شوهرتان را بیشتر بشناسید و با خلق و خوی آنها بیشتر آشنا شوید شما هم به جای ناراحتی از این قضیه، آن را یک سوءتفاهم تلقی کنید و به دل نگیرید. به تدریج نوع رفتار خانواده شوهرتان دستتان می آید. این برخوردها در ابتدای زندگی کم و بیش بوجود می آید.

5. کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,480 بار در 1,283 پست
    میزان امتیاز
    12

ببینید شما وارد یک خانواده ای با یکسری اخلاق و طرز فکر خاصی شدید که با طرز فکر و عقاید شما کمی متفاوته و قرار نیست که همه مثله هم فکر کنن و همو درک کنن پس اصلا انتظار نداشته باش اونا اون مدلی که تو میخای برداشت کنن و رفتار کنن . اینکه حالا چون براساس تجربه همچین هدیه ای به قصد خوبی خرید و حالا همچین برخوردی داشتن شما اینو به عنوان یک تجربه قلمداد کنید که دیگه بهتره براشون هدیه نخرید نمیخوات برخورد بدی باهاشون داشته باشید تازه به نفعه شما که ازین بند، هدیه خریدن نجات پیدا کردید به نظرم رسم هدیه خریدن کاره جالبی نیست فقط افراد پرتوقع میشن هر چیم بخرید میگن کمه فلانه چنانه مارکه؟ ساخت چه کشوریه ؟ ( همیشه اولین چیزی که میرن سراغش made in ...خلاصه به جا کادو به نظرم گل یا شیرینی یا رستوران بهترین هدیس
    حالا یه تجربه شخصی خودم برای یکی از دوستای صمیمیم یه عروسک خریدم خیلی گرون وقتی بهش دادم گفت اینکه ساخته چینه دیدم اره انگاری ساخته چینه ولی بعدا فهمیدم خب چینیا اینجور نیست که همه جنساشون بنجل باشه تازه بهترین عروسکا هم میسازن ولی ازین رفتار اینجور درس عبرت گرفتم دیگه کادو بی کادو
    ویرایش توسط eli2 : 02-26-2018 در ساعت 11:51 PM
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

7. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37839
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از همه بابت توضیح و توصیه ها
    راستش بیشترین ناراحتی من اینه که من تنها 2 ماه بعد از عقدم به علت یک بیماری که برای مادر همسرم ایجاد شد و چون تنها فرزندشون همسر من است بدون هیچ منت و چشم داشتی به مدت 2 ماه از ایشدن 24 ساعته مراقبت کردم به طوری که تنها روزهای پنج شنبه یا جمعه چند ساعت به دیدن خانواده خودم میرفتم و الان این طرز رفتار منو بسیار ناراحت کرده است چون همسرم هم این موضوع رو به طور کامل برای من توضیح نداده بود. از طرفی الفاظ و صحبتی که شده به نوعی بیان شده که گویا من سطح پایین تر و بی ارزش تری دارم که این گونه هدایا رو میگیرم

در هر صورت من فاصله عاطفیم رو با خانواده همسرم حفظ میکنم و احترام میگذارم
    اما فکر کنم واقعا به توصیه ی اون دوست عزیز که گفتن کادو نخرید عمل کنم در موردشون حداقل احترام و شخصیت خودم رو حفظ کرده ام
    ولی خب با یک نیت خیر دریافت چنین پاسخی کمی آدم رو دلسرد میکند

9. کاربران زیر از melikey بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)