نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: با پدرم مشکل دارم

1295
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37971
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

با پدرم مشکل دارم

سلام.من یه دختر چهارده ساله هستم.
    شاید الان فکر کنید صحبتی که میخوام بکنم یا مشکلاتم به خاطر سنم هست.اما اینطور نیست
    من زمان بچگیم عاشق پدرم بودم.ولی طی یه مدت اینقدر عذابم داد که ازش متنقر شدم.
    سر موضوعات واقعا مسخره و چرت و پرت منو دعوا میکرد.منو به بدترین نحو میزد.با مامانم بد حرف میزنه از دو کلمه حرفش سه تاش فحشه.میخواد منو صدا کنه اسمم رو میگه اخرشم میگه دیوونه.یا بیشعور.من هیچ محبتی ندیدم که بین پدر و مادرم رد و بدل بشه.اینقدر بهم فشار اورده که دلم میخواد بمیره.با اینکه از لحاظ مالی هیچ مشکلی نداره میگم یه چیزی رو لازم دارم میگه پول ندارم.اگر یه نمرات عالی بشه ازم تعریف نمیکنه.میره پشت سرم پیش بقیه میگه که ازمن تعریف نمیکنه که پر رو نشم.
    کلاس زبان میرفتم چون فهمید مختلته نذاشت برم.حتی با پسر عمه هام هم نمیزاره حرف بزنم.من رو از خیلی جهات محدود کرده.نمیزاره خونه دوستام که حتی برادری هم ندارن برم.میگه ممکن تو خونشون دوربین کار بزارن فیلمت پخش شه تو اینترنت.به همه بد بینه.تبلتم رو هر زا چندگاهی چک میکنه.چندبار خط مامانم رو از ش گرفت.یا گوشی مامانم رو رو گوشیش دایورت کرد.بهش میگم بارم خط بگیر تو این جامعه هر دختر لازم داره تو سن من یه گوشی حدقل از این گوشی دکمه ای های قدیمی داشته باشه قبول نمیکنه.اینقدر به من بی محبتی کرده که منم باهاش سرد شدم.اینقدر سرد شدم که کل فامیل به من میگن بی احساسم.در صورتی که من چند وقت پیش یه کارتون مسخره هم میدیدم گریه میکردم.اما الان بابام سرطان داره وقتی فهمیدیم اصلا برام مهم نبود.همه فامیل میگن گوشه گیر شدم .درصورتی که من قبلا هر جا میرفتم کل خونه از دست من میترکید.همیشه یه کاری میکردم بقیه بخندن.من یه خاطر نفرت از بابام دلم میخواد یه کسی یه پسر که دوسم داشته باشه و درکم کنه.من دوستش داشته داشتم باشم و باهم اوکی باشیم باهام دوشت شه.اما به خاطر محدودیت هایی که دارم نمیتونم حتی به حالت عادی با یه پسر حرف بزنم.به خاطر همین به دوستام دل میبندم.مامانم تازه یه بچه اورده.به خاطر بی اهمیتیا ی بابام مامانمم بی اعصاب شده.سر کوچک ترین چیزی با من دعوا میکنه.دیگه خسته شدم نمدونم چیکار کنم.تازگی ها مادرش اومده نزدیک خونه ما خونه گرفته.چقققدددررررر سر مادرش با ما دعوا کرده.هی میگه من و مامانم بدیم خودش وخواهر مادرش خوبن و هیچ اشتباهی به خانواده اش ینی همون مادر و خواهرش وارد نیست.همه چیز تقصیر منو مامانمه.دلم میخواد بمیره.دلم میخواد برم بیرون کار کنم که منت نکشم ازش که بهم پول بده .گاهی اوقات من ومامانم اینقد بی پول میشدیم از دایی هام بیست تومن پونزده تومن پول قرض میکردیم.ولی با این حال دارم همه تلاشم رو میکنم یه ادم موفق بشم که در اینده دستم تو جیب خودم باشه.نمیخوام ازدواج کنم.میترسم گیر یه ادمی بیوفتم که مثل بابام باشه.همه مردای ای جامعه همینطورین.میخوان ازدواج کنن که قدرت نمایی کنن.که رابطه برقرار کنن اخرشم که زنشون خسته شدن یا خیانت کنن یا نسبت به همسرشون سرد بشن.از مردا میترسم خیلی زیاد.دلم میخواد برم کلاس موسیقی گیتار عشق منه وقتی به صدای گیتار گوش میدم گریه ام میگیره در عمق وجودم نفوذ میکنه.وقتی نقاشی میکشم ارامش میگیرم ولی یهو میادند میزنه به همه چیز.دارم لباس عوض میکنم یه دفه ای میاد تو میگم خوب در بزن بیا میگه بچمی دلم میخواد.بهش میگم من چهارده سالمه اینجا اتافمه باسد در بزنی بیای میگه حرف مفت نزن اینقدر هم اتاقم اتقام نکن.وقتایی که دارم از زندگی لذت میبرم بعد گند میخوره به همع چیز.وقتی یه کار اشتباهی میکنه میگم کارت اشتباه بود قبول نمیکنه میگه زر نزن.دلم میخواد بمیره.اگر بمیره منو مامانم و خواهرم شه تایی خیلی باهم خوشبختیم.خسته شدم.چند بار خواستم خودکشی کنم که گفتم خودکشی کار ادمای ضعیفه.وقتی دعوا میکنم نمیتونم حرفی بهش بزنم میرم تو اتاق خودم رو میزنم.نمیدونم چیکار کنم نمیدونم.....

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37890
    تشکـر
    95
    تشکر شده 11 بار در 10 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : با پدرم مشکل دارم

سلام بر شما شیر دختر
    اینطور که شما گفتی شما با یه پدر دیکتاتور طرفی ! پدری که تو خونه حرفش حرفه و کسی نمیتونه حرف بزنه !
    خب راهنمایی کردن تو این مورد یکم سخته ، نه راه پسی هست نه راه پیش ! ولی ناامید نباید شد !
    شما انها کاری که میتونی بکنی اینه که نزاری این شرایط توی روحیت اثر بزاره و جوونی و ایندت نابود بشه شاید این جمله من توی این شرایط مث جک باشه ولی یه حقیقته ! فعلا باید صبر کرد
    تا حالا باهاش منطقی صحبت کردی درباره این کاراش ؟
    از یه نفر که قبولش داره ازش بخواه درباره این رفتار هاش باهاش صحبت کنه !

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37971
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

بله خیلی صحبت کردم.ولی قبول نمیکنه.
    فقط برادر خواهرای خودش رو قبول داره منم میتونم باهاشون خوب نیست

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37971
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

بله خیلی فراوووونننننننن باهاش صحبت کردم ولی قبول نمیکنه
    به جز خانواده خودش هم کسی رو قبول ندارن .فقط برادر خواهراش

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط خورهه نمایش پست ها
    بله خیلی فراوووونننننننن باهاش صحبت کردم ولی قبول نمیکنه
    به جز خانواده خودش هم کسی رو قبول ندارن .فقط برادر خواهراش
    سلام عزیزم

به سایت مشاور خوش اومدی!

اینجور که شما نوشتی به نظر میرسه پدر شما اختلال شخصیت پارانوئید داشته باشن !

و خب شما نمیتونید کاری برای ایشون بکنید چون خودشون باور ندارند که مشکل و اختلالی داشته باشن

تنها کاری که شما میتونی بکنی باید به چشم یه بیمار به ایشون نگاه کنی...که البته گفتی سرطان هم دارند!

وقتی نگاهت رو بهش تغییر بدی کمی تحملش برات راحت تر میشه

وقتی یه نفر سرماخورده و مدام عطسه میکنه شما از دستش عصبانی میشی؟؟؟ خب نه! چون دست خودش نیست.... و حتی ممکنه دلت بسوزه و براش سوپ و دارو تهیه کنی و مراقبش باشی!

پدر شما هم این اختلال رو دارن و بیمار هستن...و شما سعی کن اشتباهات ایشون رو تکرار نکنی و کمتر کاری کنی که باعث عصبانیت و ... بشه...

6. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37971
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

میشه بیشتر راجع به بیماری که گفتین توضیح بدین.
    ممنونم

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

میشه بیشتر راجع به بیماری که گفتین توضیح بدین.
    ممنونم
    خواهش میکنم

اینجور افراد افکار منفی دارند نسبت به دیگران!

همیشه نگران این هستند که دیگران بخوان بهشون آسیب برسونن، یا همسرشون بهشون خیانت کنه...یا دیگران میخان آبروشون رو ببرن...یا بر علیه شون توطئه میکنن!!

و هیچ دلیل خاص و موجهی هم برای این افکارشون ندارند... و سایرین هرچقد براشون توضیح بدن که داره اشتباه میکنه حتی بدبینیش بیشتر هم میشه!

همیشه نگاه بدبینانه به دیگران دارند و دوری میکنن از سایر افراد

این میتونه یکی از مشکلات پدر شما باشه...البته من با توجه به گزارشی که شما از رفتار ایشون گفتید این مبحث رو مطرح کردم و نیاز به بررسی بالینی بیشتری داره!

معمولا سعی میشه خیلی این افراد رو درگیر نکنند و مورد بازجویی قرار ندن چون رفتارشون بدتر میشه

و خب شما هم که کارشناس یا مشاور نیستی که بتونی بهشون کمک کنی و اگر خودشون بخوان مشاور برن میتونه بهشون کمک کنه! و شاید مشکلات دیگری هم داشته باشن که باعث این اختلال شده باشه

9. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37971
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

من خودمم احتیاج به مشاور دارم ولی از اونجایی که پدر من فک میکنم مشاور برای دیوونه هاست میترسم بهش بگم
    یا اگه بگم میگه تو که همه چیز زندگیت خوبه مشاور میخوای چیکار.یا میگه از بی دردیته.
    خودمم یه سری مشکلات روحی دارم.میلم به رابطه داشتن با جنس مخالف خیلی شدید شده.(رابطه ی ...)...

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

من خودمم احتیاج به مشاور دارم ولی از اونجایی که پدر من فک میکنم مشاور برای دیوونه هاست میترسم بهش بگم
    یا اگه بگم میگه تو که همه چیز زندگیت خوبه مشاور میخوای چیکار.یا میگه از بی دردیته.
    خودمم یه سری مشکلات روحی دارم.میلم به رابطه داشتن با جنس مخالف خیلی شدید شده.(رابطه ی ...)...
    این خیلی طبیعی هستش که با توجه به مشکلاتی که در زندگی داشتید نیاز به مشاوره داشته باشید

و حتی کسایی هم که مشکلاتی اینچنینی نداشتند باز هم نیاز به مشاوره دارند... و این سخن پیامبر هستش که فرمودند در کارهایتان باهم مشورت کنید! و مشورت یه کار خوب و اصولی هستش...اصلا اینطور نیست که باید دیوانه یا خدایی نکرده مشکلات روانی باشه!

من حس شما رو درک میکنم دوست عزیز...در سن شما احساس نیاز به بودن با جنس مخالف یه حس طبیعی هست! و هرکسی تجربه اش میکنه

اما اینکه چطور این حس رو کنترل کنید خیلی مهم هستش و شما میتونید از تجربه های که دیگران داشتند استفاده کنید

ببینید کسایی که یه راهایی رو رفتند دچار چه عواقبی شدند و از زندگی آدما درس بگیرید

و مهم تر این که شما چه اهدافی در زندگی خودتون دارید؟؟

شما دختر عاقل و فهمیده ای به نظر میرسی که قطعا همینطور هست...پس باید بدونید که احساسات کنترل نشده چطور میتونه شما رو از اهداف اصلیتون دور کنه

برای اینکه بتونید درست و بهتر تصمیم بگیرید من بهتون پیشنهاد میکنم که از مشاور مدرستون کمک بگیرید که نیازی هم نیست دیگه پدرتون اونجا حضور داشته باشن!

حتما مشاور مدرسه میتونه به شما کمک کنه...

و اینکه خودتون هم با مطالعه کتاب و کمک گرفتن از آدمای خوب و فهمیده در انتخاب راه درست زندگی تلاش کنید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد