نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: قطع رابطه خانواده همسر

1776
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38049
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

قطع رابطه خانواده همسر

سلام.
    پدر شوهرم سالهاپیش فوت شده و مادروخواهرش تنها زندگی میکنند. فرهنگشون هم کاملا با فرهنگ ما متفاوت و بلکه متضاد هست تا جایی که بالاخره بعد از ۵سال کشمکش بین من و خانواده همسرم و احترام و سکوت یکطرفه از سوی من بالاخره مادرشوهرم خانواده منو در نیمه شبی خبر کرد و ازپدرمادرم خواست منو با خودشون ببرن.
    من و همسرم مشکلی با هم نداریم و همدیگه رو دوست داریم و از اون شب به بعد با شروطی که پدرم برای همسرم گذاشت قرار شد دیگه من با خانواده شوهرم رفت و آمدی نداشته باشم ولی خودش گاهی به اونا سر بزنه مشروط به عدم دخالت اونا در زندگیمون.
    الان یک ساله از قطع رابطه من با خانواده شوهرم میگذره و من احساس خوبی از این قضیه دارم. اما یه مشکل خیلی جدی و بزرگ دیگه تو زندگیم ایجاد شده و اون رفت و آمدهای بیش از حد شوهرمه با خانواده‌ش و حتی فامیلش!
    من در این مهمانیها نیستم و نمیدونم چی میگذره ولی فرهنگ اونا اقتضا میکنه دائما باهم در تعامل و بروبیا باشند و چون شهرستانی هستن، گاهی همسرم تنهایی میره مسافرت شهرستان و یک هفته میمونه و حتی گاهی برای این مسافرت‌ها از اداره‌ش مرخصی میگیره...
    در فامیل همسر من دختر جوان مجرد و بعضاً مطلقه زیاد هست و اونا رابطه‌های نزدیکی با اعضای فامیل دارن بخاطر فرهنگشون و من از این بابت خیلی ناراحتم. بخصوص که یکی از همین دخترای جوان کسی بوده که همسرم قبل از من از او خواستگاری کرده و جواب رد شنیده...
    علاوه بر این در سایر مواقع هم همسرم در یک گروه مجازی با دخترها و پسرهای جوان فامیلش عضو هستن و از عضویت سایرین به گروهشون ممانعت میکنن و یکبار هم که من همسرمو مجاب کردم از این گروه خارج بشه اونا مجددا گروه دیگه‌ای تشکیل دادن و بازم عضوش کردن...
    همسرم در ارتباط با زنان نامحرم کمی مسامحه‌گر هست...
    با این توصیفات من چه کار باید بکنم که زندگیمو حفظ کنم؟؟؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : قطع رابطه خانواده همسر

نقل قول نوشته اصلی توسط سلما۱۳۱ نمایش پست ها
    سلام.
    پدر شوهرم سالهاپیش فوت شده و مادروخواهرش تنها زندگی میکنند. فرهنگشون هم کاملا با فرهنگ ما متفاوت و بلکه متضاد هست تا جایی که بالاخره بعد از ۵سال کشمکش بین من و خانواده همسرم و احترام و سکوت یکطرفه از سوی من بالاخره مادرشوهرم خانواده منو در نیمه شبی خبر کرد و ازپدرمادرم خواست منو با خودشون ببرن.
    من و همسرم مشکلی با هم نداریم و همدیگه رو دوست داریم و از اون شب به بعد با شروطی که پدرم برای همسرم گذاشت قرار شد دیگه من با خانواده شوهرم رفت و آمدی نداشته باشم ولی خودش گاهی به اونا سر بزنه مشروط به عدم دخالت اونا در زندگیمون.
    الان یک ساله از قطع رابطه من با خانواده شوهرم میگذره و من احساس خوبی از این قضیه دارم. اما یه مشکل خیلی جدی و بزرگ دیگه تو زندگیم ایجاد شده و اون رفت و آمدهای بیش از حد شوهرمه با خانواده‌ش و حتی فامیلش!
    من در این مهمانیها نیستم و نمیدونم چی میگذره ولی فرهنگ اونا اقتضا میکنه دائما باهم در تعامل و بروبیا باشند و چون شهرستانی هستن، گاهی همسرم تنهایی میره مسافرت شهرستان و یک هفته میمونه و حتی گاهی برای این مسافرت‌ها از اداره‌ش مرخصی میگیره...
    در فامیل همسر من دختر جوان مجرد و بعضاً مطلقه زیاد هست و اونا رابطه‌های نزدیکی با اعضای فامیل دارن بخاطر فرهنگشون و من از این بابت خیلی ناراحتم. بخصوص که یکی از همین دخترای جوان کسی بوده که همسرم قبل از من از او خواستگاری کرده و جواب رد شنیده...
    علاوه بر این در سایر مواقع هم همسرم در یک گروه مجازی با دخترها و پسرهای جوان فامیلش عضو هستن و از عضویت سایرین به گروهشون ممانعت میکنن و یکبار هم که من همسرمو مجاب کردم از این گروه خارج بشه اونا مجددا گروه دیگه‌ای تشکیل دادن و بازم عضوش کردن...
    همسرم در ارتباط با زنان نامحرم کمی مسامحه‌گر هست...
    با این توصیفات من چه کار باید بکنم که زندگیمو حفظ کنم؟؟؟

دوست عزیز این شرایط و خواست خانواده شما بوده که ارتباطی نباشه .
    پس نمیتونید همه حال ایشون رو کنترل کنید.
    اگر چنین احساسی در شوهر شما به وجود بیاد رفتارش تند خواهد شد.
    شما چاره ای جز اعتماد کردن به همسرتون ندارید .
    پس در این مورد باید صبور باشید و اعتمادشو جلب کنید .
    تا بتونید همیشه درکنارش باشید و در مواقع حساس مدیریت کنید.
    وگرنه با کنترل کردن زیاد راه دروغ و پنهانکارو به روش باز کردید.
    در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر سعادت آباد:
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد