نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: اهمیت مسایلی که در زمان خواستگاری متوجه میشویم

1435
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38057
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اهمیت مسایلی که در زمان خواستگاری متوجه میشویم

سلام من 24 سالمه و خواستگاری دارم که باهام همسنه... چند تا مسآله هست یکی اینکه ایشون با خانواده شون یه کم مشکل دارن مخصوصا با پدرش گاهی دعوا داره یه جورایی ازشون طلبکاره میگه چرا خونه رو نمیفروشید که پولش رو سرمایه ی کارکنیم البته اینا رو خودش به من نگفته از داییشون شنیدم و اینکه نگرانم بعدا توی زندگی از منم انتظارات بیجا داشته باشه یاهمونجور که الان با خانوادش دعواش میشه و برخورد میکنه با منم همونجور بشه البته من تا الان هیچ نشانه ای از عصبی مزاج بودن یا بدخلقی توی رفتارش ندیدم مثلا توی رانندگی کاملا آروم و منطقی بود
    مطلب بعدی اینکه کارش خیلی براش مهمه ادم بلندپروازیه و اصلا به یه زندگی معمولی قانع نیست و میخواد دوشیفت کار کنه و پس انداز کنه تا بتونه از خودش یه کاری راه بندازه و یه زندگی لوکس داشته باشه از جلسه ی اول هم تاکیدش روی کارش بود و میگف عاشق کار کردنه و دنبال کسی هست که بتونه با دو شیفت کار کردنش و حضور کمتر توی خونه کنار بیاد و خسته نشه از این موضوع و بهم میگف تو چند سال با این وضعیت کنار بیا در عوض حسابی خرجت میکنم و همه کار برات میکنم من چندین بار بهش گفتم که با شرایط اقتصادیش مشکلی ندارم و به همینی که هست راضیم اما از حرفش کوتاه نمیاد... ما 5 جلسه با هم رفت و آمد کردیم و به خاطر مشخص شدن وضعیت درس و سربازیش قرار شد ادامه ی روند خواستگاری چند ماهی عقب بیفته راستش من احساس میکنم که منو خیلی دوست نداره یا اینکه به اندازه ی کافی براش مهم نیستم البته بارها بهم گفته و میگه که خیلی دوستم داره و بهم گفت که اولین بار توی عروسی خواهرم منو دیده و از اونجا منو در نظر داشته اما اینکه توی این مدت چند روز یک بار بهم پیام میده و دیر به دیر ازم خبر میگیره برام عجیبه یعنی فک میکنم اصولا داغ ترین و پرشورترین دوران زندگی مشترک باید الان باشه اما اینکه از الان که اول راهیم فقط چند روز یه بار یادم میفته و باهام چت میکنه برام خیلی ناراحت کنندس البته فعلا توی این مدت که تکلیف وضعیتش معلوم بشه قرار نبود با هم ارتباطی داشته باشیم و خانواده هامون در جریان چت کردنمون نیستن و منم هیچ وقت بهش پیام نمیدم فقط وقتایی که خودش پیام میده جوابشو میدم... سوالاتم سرجمع این چندتاس 1 همسن بودنمون 2 مسآله ی دعوا با خانوادش 3 بلند پروازیش براش دردسر نشه 4 ازکجا بفهمم واقعا عاشقمه یا صرفا با منطقش تصمیم گرفته باهام ازدواج کنه چون وجود عشق خیلی برام مهمه... با تشکر...

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : اهمیت مسایلی که در زمان خواستگاری متوجه میشویم

سلام
    به سایت مشاور خوش آمدید.
    به دقت صحبتهایتان را خواندم. خوب شما چقدر برای پول ارزش قائلید؟هدف زندگیتان چیست؟
    این شخصیتی که تعریف کردید همه چیز را در رسیدن به پول می بیند با همین تفکر میخواهد زندگی کند همین الان آنقدر سرگرم کارش هست که می گویید کم به شما پیام میدهد. حالا شما طرز تفکر و خواسته ات از زندگی مشترک چیست؟ آیا بلند پروازی را دوست داری؟آیا حاضری با کسی زیر یک سقف باشی که دو شیفته کار کند و وقتی خانه بیاید از خستگی خوابش برود؟سوال دیگر اگر روزی همسر آینده ات شکست خورد آیا ظرفیت پذیرش شکست را دارد؟یک بار صادقانه به این فکر کردی که مهمترین چیز که پس از ازدواج میخواهی به آن برسی چیست؟
    در خلوت خودت صادقانه به این سوالها جواب بده. بعد ببین این آقا با معیارهایت چقدر منطبق هست.مسلما همه معیارهای شما را یک نفر ندارد ولی تا اندازه 60 درصد معیارهاتان را برآورده می کند یا نه. بعد تصمیم بگیرید.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط رویای خیس نمایش پست ها
    سلام من 24 سالمه و خواستگاری دارم که باهام همسنه... چند تا مسآله هست یکی اینکه ایشون با خانواده شون یه کم مشکل دارن مخصوصا با پدرش گاهی دعوا داره یه جورایی ازشون طلبکاره میگه چرا خونه رو نمیفروشید که پولش رو سرمایه ی کارکنیم البته اینا رو خودش به من نگفته از داییشون شنیدم و اینکه نگرانم بعدا توی زندگی از منم انتظارات بیجا داشته باشه یاهمونجور که الان با خانوادش دعواش میشه و برخورد میکنه با منم همونجور بشه البته من تا الان هیچ نشانه ای از عصبی مزاج بودن یا بدخلقی توی رفتارش ندیدم مثلا توی رانندگی کاملا آروم و منطقی بود
    مطلب بعدی اینکه کارش خیلی براش مهمه ادم بلندپروازیه و اصلا به یه زندگی معمولی قانع نیست و میخواد دوشیفت کار کنه و پس انداز کنه تا بتونه از خودش یه کاری راه بندازه و یه زندگی لوکس داشته باشه از جلسه ی اول هم تاکیدش روی کارش بود و میگف عاشق کار کردنه و دنبال کسی هست که بتونه با دو شیفت کار کردنش و حضور کمتر توی خونه کنار بیاد و خسته نشه از این موضوع و بهم میگف تو چند سال با این وضعیت کنار بیا در عوض حسابی خرجت میکنم و همه کار برات میکنم من چندین بار بهش گفتم که با شرایط اقتصادیش مشکلی ندارم و به همینی که هست راضیم اما از حرفش کوتاه نمیاد... ما 5 جلسه با هم رفت و آمد کردیم و به خاطر مشخص شدن وضعیت درس و سربازیش قرار شد ادامه ی روند خواستگاری چند ماهی عقب بیفته راستش من احساس میکنم که منو خیلی دوست نداره یا اینکه به اندازه ی کافی براش مهم نیستم البته بارها بهم گفته و میگه که خیلی دوستم داره و بهم گفت که اولین بار توی عروسی خواهرم منو دیده و از اونجا منو در نظر داشته اما اینکه توی این مدت چند روز یک بار بهم پیام میده و دیر به دیر ازم خبر میگیره برام عجیبه یعنی فک میکنم اصولا داغ ترین و پرشورترین دوران زندگی مشترک باید الان باشه اما اینکه از الان که اول راهیم فقط چند روز یه بار یادم میفته و باهام چت میکنه برام خیلی ناراحت کنندس البته فعلا توی این مدت که تکلیف وضعیتش معلوم بشه قرار نبود با هم ارتباطی داشته باشیم و خانواده هامون در جریان چت کردنمون نیستن و منم هیچ وقت بهش پیام نمیدم فقط وقتایی که خودش پیام میده جوابشو میدم... سوالاتم سرجمع این چندتاس 1 همسن بودنمون 2 مسآله ی دعوا با خانوادش 3 بلند پروازیش براش دردسر نشه 4 ازکجا بفهمم واقعا عاشقمه یا صرفا با منطقش تصمیم گرفته باهام ازدواج کنه چون وجود عشق خیلی برام مهمه... با تشکر...

دوست عزیز قدم اول در ازدواج به هم نشستنه .
    تمام این صحبت ها و توجیحات میتونه از سر همین موضوع باشه که شما به ایشون علاقه ای ندارید.
    منظور همون خط اوله که گفتم و به این طریق میخوایت توجیحی برای خودتون داشته باشید .
    به همین خاطر خوب در این مورد فکر کنید و بنویسید .
    ایشون از رفتارش و قصدش در آینده برای شما گفته .
    پس تا حدودی میدونید در چه وضعیتی قراره بسر ببرید.
    به همین خاطر بهتر میتونید تصمیم گیری کنید .
    هر چند با مشخص شرایط ازدواج ایشون هم مشخص نیست .
    و لااقل دوسال سربازی رو باید صبر کنید .
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38057
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون بابت راهنماییتون من از اینکه اعتماد به نفس و جسارت کافی برای رسیدن به آرزوهاش رو داشت لذت میبردم چون خودم اینجور نیستم و هیچ وقت خودمو اینقدر قوی ندیدم که بتونم به اهداف و آرزوهام در زندگی برسم. اما پول برای من معیار اول نبود و به نظرم هرچند برای پیشبرد بعضی از اهداف لازمه اما به عنوان هدف اصلی در زندگی بی معناست... باهاشون صحبت کردم و هر دو به این نتیجه رسیدیم که به درد هم نمیخوریم چون او هم معیارهایی براش مهم بود که من نداشتم...

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38057
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    دوست عزیز قدم اول در ازدواج به هم نشستنه .
    تمام این صحبت ها و توجیحات میتونه از سر همین موضوع باشه که شما به ایشون علاقه ای ندارید.
    منظور همون خط اوله که گفتم و به این طریق میخوایت توجیحی برای خودتون داشته باشید .
    به همین خاطر خوب در این مورد فکر کنید و بنویسید .
    ایشون از رفتارش و قصدش در آینده برای شما گفته .
    پس تا حدودی میدونید در چه وضعیتی قراره بسر ببرید.
    به همین خاطر بهتر میتونید تصمیم گیری کنید .
    هر چند با مشخص شرایط ازدواج ایشون هم مشخص نیست .
    و لااقل دوسال سربازی رو باید صبر کنید .
    نه اینجور نبود برای اینکه بفهمیم یه نفر به دل نشسته یا نه فقط یک برخورد کافی هست اما علاقه به مرور زمان ایجاد میشه برای من هنوز به اندازه ی کافی زمان نگذشته بود که به او علاقه مند بشم اما اون تقریبا از جلسه ی سوم بهم میگف که دوسم داره ولی فقط زبانی بود من توی رفتارش نشانه ای از علاقه ندیدم اون کاملا محو اهداف خودش بود و چند روز یه بار یاد من می افتاد در صورتی که من با اینکه احساس میکردم هنوز بهش علاقمند نشدم و لااقل ادعایی در مورد دوست داشتن او نداشتم فکر او هر لحظه در ذهنم بود...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)