نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: آیاشوهرم بدبین است ؟

792
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38111
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

آیاشوهرم بدبین است ؟

باسلام
    من4سال هست ازدواج کردم.توی این چهارسال اغلب بگومگوهای ما پیرامون والدین من بوده.
    که ازدوران عقد شایدم بهتره بگم خواستگاری آغاز شده.درمسائلی ازقبیل اینکه پدرم درجلسه خواستگاری گفته بودن من دوست دارم دامادم اتو کشیده بیادو بره و این منجرشد که توی عقد اون اوایل هرچقدربه همسرم اصرارمیکردم بیاد داخل خونه قبول نمیکرد حتی اگر پدرم هم اصرار میکرد و ما توی پارکینگ مجبور میشدیم صحبت کنیم البته این همیشگی نبود و بعد ازیه مدت دیگه تقریبابه طورمیانگین یه شب درمیون خونمون بود.و خیلی مسائل دیگه توی دوران عقد و خواستگاری داشتیم.اما آخرین موضوعی که پیش اومد مهر پارسال بود که همسرم بعد ازبرگشت از خونه خانوادم گفت:چراپدرت به من چپ چپ نگاکرد.حتما چون زیرشلواری پوشیده بودم.درصورتیکه به نظرمن اصلا اینطور نبود ولی خوب اینو به همسرم نگفتم و سعی کردم باهاش همدلی کنم و به حرفش گوش بدم تا آروم بشه.همین امر موجب شد که ایشون از مهر تا الان خونه ی والدین من نیان و من تواین مدت یکبارهم اعتراضی نکردم البته شاید بیشتر ازترسم چون همینجوری یکبار دیده بودن پیام دادم به مادرم مامان جان کلی دادوبیداد کردن که تو اصلا حمایت ازشوهر بلد نیستی اونااینهمه به من بی احترامی میکنن بعد تو بازم میگی مامان جان.و منم گفتم باشه چشم دیگه جان نمیگم.که البته تا یه روز سراین اوقاتش تلخ بود شش ماه اول به من اجازه داده بود برم اما بعد گفت تو اگه من برات مهمم باید قطع رابطه کنی.ماجرای ما خیلی مفصل تر از این حرفاس ولی فکر میکنم طولانی شه.فکر کنم اگر شما سوال بپرسین برای مشاوره دادن بهتر متوجه میشم کدوم قسمت رو توضیح بدم.
    فقط این نکته رم اضافه کنم که به این دلیل این نام رو برای تاپیکم انتخاب کردم که همسرم این درگیری ها و قطع رابطه رو با والدین خودشم داشته سراین مسئله که میگه اونا به خواهرم بیشتر توجه میکنن ولی توی اون قضیه هم من طرف خانواده همسرم رو گرفتم درکمال احترام سعی کردم محبتایی که خانوادش به ما کردن رو براش یادآوری کنم.همچنین خیلی اوقات نسبت به من هم همین حالت رو داره و کاریو که من انجام ندادم بم نسبت میده مثلا یکبار که عصبانی بود و باشدت داشت باهام حرف میزد یهو گفت به من میخندی فلان فلان شده و من هرچقدرم گفتم به خدا نخندیدم باورش نشد.
    البته من اینم باید بگم خیلی از رفتارهای والدینم رفتارهایی بوده که منم قبول نداشتم و بهشون تذکر دادم و اینکه ازاولم اینطور نبودم سال به سال بهترشدم ولی همسرم این نظرو نداره و میگه تو مقابل خانوادت لالی.چون من اگر تذکر یا حرفی هم بوده اغلب درغیاب همسرم انجام دادم و حتی ازش دفاع کردم.ولی به هرحال مدیریتی که الان دارمو اوایل اصلا نداشتم.
    کلی حرف دیگه هم دارم ولی فکرکنم اول نظرات دوستان رو بشنوم بعد اگر نیاز بود بازم توضیح بدم.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38111
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : آیاشوهرم بدبین است یاواقعا خانواده ام مشکل دارند یامن؟

حالا که وقت دارم گفتم چندنکته دیگررو هم اضافه کنم.
    1.ناراحتیه همسرم ازوالدینم فقط به یه ناراحتیه کوچیک ختم نمیشه و ایشون درکل زمانیکه عصبانی میشن اغلب باشدت بالایی برخورد میکنن،فحش های رکیک،اصراربرای بیرون رفتن من ازخانه،شکستن ظرف یا دائم حرفهایی میزنند که من فقط سعی میکنم توذهن نسپرم اما نمیشه و همین حرفاس که منو به تلاش بیشتر برای حل مشکلم وادار کرده.حرف هایی ازاین قبیل:بذار بچه داربشیم اونوقت یه بلایی سرت میارم که یه چشمت خون باشه یه چشمت اشک،من ازلحاظ مالی ضعیفم وگرنه تاحالا اقدام کرده بودم به جدایی،به چه زبونی بگم نمیخوامت و...
    2.همسرم همیشه اینطور نیست و حتی زمان هایی هم بوده که خودش پیشنهاد داده خونه پدرو مادرم بریم و البته بهتره بگم توی این چهار سال اغلب شایدم همیشه خودش گفته بریم یا اینکه اونادعوت کردن و رفتیم من اصلا توی رفتن به اونجا حرفی نزدم.ولی خوب کمترزمانی بوده که بعد ازبرگشت یا بعد ازدو سه روز ناراحتی نکنه یا گاهی هم بعد چندماه دوباره شروع کرده که فلانی اینطوری گفت و...
    3.زمان هاییکه آرومه و شارژخیلی محبت میکنه ومیبینم تلاششو برای شادکردن من.
    4.توی این شش ماه دوسه باری باهام حرف زد که اگر تو بگی میام ولی من گفتم نمیخوام به خاطرمن بیای.(توی ذهنمم این بود که بارها این اتفاق قبلا افتاده ولی خوب بعد ازچندوقت دوباره همه کاسه کوزه ها سر من شکسته میشه.بعدا اینطورمیگه مثلا:من به خاطر تو اومدم اونوقت تو بدون توجه به ناراحتی من بامادرت میگی میخندی؛که البته من حتی توی حرف زدنهام هم با والدینم جلوی همسرم خیلی مراعات میکنم که خیلی گرم نگیرم.)
    5.شوهرم ویژگی خوبی که داره اینه که خیلی اهل صحبت هست و من همیشه بش میگم این خیلی خوبه که حرف میزنی اما مسئله ای که هست گفت و گوهامون مخصوصا پیرامون مسئله هایی که با والدینم داریم اغلب صحیح نیست یعنی اگر من مخالفتی کنم یا بگم نظرشما قابل احترام اما نظر من اینه به یه دعوای گنده تبدیل میشه.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : آیاشوهرم بدبین است ؟

دوست عزیز همین که ایشون اهل گفتگو هست فرصت بسیار خوبیه .
    میتونید از ایشون در مورد رفتارش سوال کنید .
    اگر واقعا تمایلی به رفت و آمد نداره از همین امروز مشخص بشه .
    ولی غر زدن ایشون به این خاطره که دوست داره پدر شما طرز برخوردش با ایشون کمی نرمتر بشه .
    شوهر شما نیاز به تایید شدن داره .
    وقتی در جو خانواده شما قرار میگیره .
    دایما باید احساس کنه زیر ذره بین پدرتون هست و همین باعث عصبی شدن یک مرد میشه .
    و بعد اینکه در برخورد با پدرتون و انتظاراتش احساس سرخوردگی داره و به نوعی میترسه .
    به همین خاطر برخوردش با شما و خانواده شما بسیار تند و تیز خواهد شد .
    در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر سعادت آباد:
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

rhs

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38111
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

خوب من میدونم الان درحال حاضر نمیخواد با والدینم رفت و آمد داشته باشه و به منم گفته که بهشون بگم دیدار به قیامت.
    الان من به پدرو مادرم بگم که میخوام باهاتون قطع رابطه کنم واصلا به ما زنگ نزنینو..؟
    آخه یک مسئله ای که توی اینجور موقعیت ها قبلا برام پیش اومده اینه که من با اینکه فوق العاده انرزی دارم و میگم و میخندم زمان هاییکه کمی از قطع رابطه میگذره شوهرم به بهانه دپرس بودن و اینکه میگه تو کسلی درحالیکه خداشاهده اینطور نیست دوباره میگه بریم خونشون.
    لطفا بگین من باید چطور برخورد کنم؟

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38111
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

من بارهاشده که به خواست شوهرم باهاشون قطع کردم ولی به دلیلی که درپست قبلی گفتم یا اینکه گفته نه من سختگیری کردم دوباره رفتیم ولی بعد چند وقت دوباره ناراحتی و اینجور مسائل.
    راستی زمان هاییم که قطع میکنیم خودمون،میگه اونا چقدربی احساسن و...درحالیکه خودما ازشون خواستیم.ودرواقع ما هرچی دعوتمون کردن نه گفتیم.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)