نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: افت شدید تحصیلی

878
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38179
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

افت شدید تحصیلی

سلام من 15 سالمه تا دی ماه که امتحانام تموم شد درسم خوب بود خوب میخوندم و نمرم هم خوب بود معدلم 19.80 شد

ولی بعد از یه مدت حس کردم تو این دنیا نیستم چیزی حس نمیکنم درکی از اطرافم ندارم یهو انگار بیدار میشدم میدیدم وسط کلاسم یهو بیدار میشدم وسط امتحان بودم

تاریخ و روز و یادم میرفت میرفتم مدرسه میگفتم نکنه امروز تعطیل بوده و من اومدم؟!

خوب که نشدم هیچ بدتر و بدتر دارم میشم....وضع مالیمون خوبه هیچی کم ندارم هیچ مشکلی ندارم افسردگی ندارم هیچی نیست خانوادم هم با رشته ای که میخوام برم موافقن مشکلات خانوادگی هم ندارم تغذیم هم خوبه

ولی نمیدونم چیکار کنمهر چی میخونم یادم میره...قشنگ میشینم تمرکز میکنم میخونم برای خودم توضیح میدم که یاد بگیرم همه روش های خوندنو هم امتحان کردم ولی جواب نگرفتم

کلی هم برای درس خوندن وقت میذارم عمیق هم میخونم و با انرژی وقتی از مدرسه میام استراحت میکنم بعد میشینم درس میخونم مثله قبل و بعد میرم سراغ کارای دیگم

تنبلی هم نمیکنم و سرم با چیزای دیگه ای گرم نیست ولی نمیدونم چم شده چرا اینطوری شدمهیچکس درکم نمیکنه

نمیدونم چطوری به خانوادم بگم چون ناراحت میشناین روزام همش گریه شده میترسم مجبور شم دوباره نهمو بخونم یا ابروم بره یا معدلم اونقد پایین بیاد که نتونم رشته ای که میخوام برم

چیکار کنم؟؟؟؟؟؟کمکککک لطفاااا

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37437
    تشکـر
    127
    تشکر شده 158 بار در 116 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : افت شدید تحصیلی

نقل قول نوشته اصلی توسط Dream2002 نمایش پست ها
    سلام من 15 سالمه تا دی ماه که امتحانام تموم شد درسم خوب بود خوب میخوندم و نمرم هم خوب بود معدلم 19.80 شد

ولی بعد از یه مدت حس کردم تو این دنیا نیستم چیزی حس نمیکنم درکی از اطرافم ندارم یهو انگار بیدار میشدم میدیدم وسط کلاسم یهو بیدار میشدم وسط امتحان بودم

تاریخ و روز و یادم میرفت میرفتم مدرسه میگفتم نکنه امروز تعطیل بوده و من اومدم؟!

خوب که نشدم هیچ بدتر و بدتر دارم میشم....وضع مالیمون خوبه هیچی کم ندارم هیچ مشکلی ندارم افسردگی ندارم هیچی نیست خانوادم هم با رشته ای که میخوام برم موافقن مشکلات خانوادگی هم ندارم تغذیم هم خوبه

ولی نمیدونم چیکار کنمهر چی میخونم یادم میره...قشنگ میشینم تمرکز میکنم میخونم برای خودم توضیح میدم که یاد بگیرم همه روش های خوندنو هم امتحان کردم ولی جواب نگرفتم

کلی هم برای درس خوندن وقت میذارم عمیق هم میخونم و با انرژی وقتی از مدرسه میام استراحت میکنم بعد میشینم درس میخونم مثله قبل و بعد میرم سراغ کارای دیگم

تنبلی هم نمیکنم و سرم با چیزای دیگه ای گرم نیست ولی نمیدونم چم شده چرا اینطوری شدمهیچکس درکم نمیکنه

نمیدونم چطوری به خانوادم بگم چون ناراحت میشناین روزام همش گریه شده میترسم مجبور شم دوباره نهمو بخونم یا ابروم بره یا معدلم اونقد پایین بیاد که نتونم رشته ای که میخوام برم

چیکار کنم؟؟؟؟؟؟کمکککک لطفاااا

سلام دوست عزیز-من یه کاربر معمولی هستم اینجا مشاور هم داریم ولی خواستم با اجازه مشاورای محترم این سایت تجربه ی خودم رو از این قضیه بگم.

دوست عزیز از نظر من و دوستای هم مقطع من(اگه قابل بدونین درس خون ) سن شما برای درس خوندن رو میگیم سن بحرانی.

ینی یه پلی هست که اگه درست قدم برداری موفق میشی در غیر این صورت اوضاع بدتر میشه.

بهترین راهی که میشه این بحث رو کنترل کرد و تو راه درست قدم گذاشت مشاوره و برنامه ریزی هست اونم با یه مشاور درسی با تجربه.

تو این سن باید شروع کنی با یه مشاور کار کنی. یه خرده مشاور کمکت کنه برات عادت بشه همه چی رو به راه میشه.

من خودم تو اون سن نیمسال اولش بر خلاف نیمسال دومش اصلا خوب نبودم.کاملا وضعیتم مثل شما بود.

پس شد مشاور درسی که برات برنامه ریزی کنه و مسایلی مثل اینا رو برات حل کنه. موفق باشی دوست عزیز
    امضای ایشان
    Neurosurgeon Sajad

3. کاربران زیر از ss75 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

افت تحصیلی
    مسلما تغییر محل آموزش و استرس موقعیت جدید تاثیر زیادی داره .
    و تا رابطه اجتماعی خودتون رو با دوستان بیشتر نکنید به همان سطح دلخواه نمیرسید .
    علل گوناگونی ، زمینه ساز افت تحصیلی و احیاناً توقف در یک پایه تحصیلی می شوند .
    در کل نمی توان علل ثابتی را عامل موفقیت یا شکست تلقی کرد .

بدون شک یکی از عوامل مهم در افت تحصیلی کمبود هوش و توانائی های ذهنی است.
    مطالعات نشان داده است که درصد بسیار اندکی (۱۰%) از موارد افت تحصیلی به علت ناتوانی ذهنی فرد است.
    برای یادگیری و به خاطر سپردن هر مطلبی اولین شرط، توجه به آن مطلب است.
    بدیهی است که اگر دانش آموز از هوش بالایی برخوردار باشد، ولی به مطلب یا موضوعی توجه نکند.
    نمی تواند آن را فراگیرد. علت افت و شکست تحصیلی بعضی از دانش آموزان ناشی از عدم توجه به معلم و مواد تدریس شده است.
    و نیز عدم تمرکز حواس هنگام [replacer_a]و انجام تکالیف درسی است.
    و یک مورد دیگه اینکه انتظارات بالای خانواده برای گرفتن نمره بالا میتونه از عوامل دیگه باشه.
    ولی علل روانی از مهم‌ترین علت‌های بروز افت تحصیلی در دانش‌آموزان است.
    به‌عنوان نمونه اضطراب سبب می‌شود دانش‌آموز درس را خوب فرا بگیرد اما به علت اضطراب تمركز كمی داشته باشد.
    و در نتیجه بازدهی‌اش كم شود. گاهی هم اختلال در یادگیری به خصوص اختلال خواندن نوشتن باعث می‌شود .
    كه كودك دچار مطالعه شود. اگر به چنین كودكی زود رسیدگی نشود، احتمال دارد باعث ایجاد ترس از آموزشگاه و مشكلات بعدی شود.

افت تحصیلی
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

5. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38179
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

متاسفانه من نمیتونم برم مشاوره شرایطش نیست و مشاور مدرسمون هم برای همه وقت داره جز من !

این شرایط تا چه وقت طول میکشه؟ ممکنه که چند سال بشه؟

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

متاسفانه من نمیتونم برم مشاوره شرایطش نیست و مشاور مدرسمون هم برای همه وقت داره جز من !

سلام
    خوب حتما به خانواده ات بگو مشاوره رفتن که کار خوبی هست خجالت ندارد شما با پدر یا مادر یا خواهر و بردار بزرگتر اگر دارید هر کدام که باهاش راحتترید در میان بگذار ضمنا آنها دلسوز شما هستند حتما به شما کمک خواهند کرد هیچ مشکلی نیست که بی راه حل باشد فقط نباید از آن ترسید خوب شما هم در سن نوجوانی هستید در این دوره به خاطر ترشحات هورمونها در بدن شاید اختلالاتی در تمرکز فرد ایجاد شود سعی کنید هر روز صبح زود به طور منظم ورزش کنید همچنین غذاهای مقوی بخورید چون در ایجاد تعادل در بدن موثر هست.

8. کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37437
    تشکـر
    127
    تشکر شده 158 بار در 116 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام بله به اگه پیگیری نشه ممکنه تا اخر تحصیل تو دوره دبیرستان به مشکل بربخوری. شخصی رو میشناسم که از قضا المپیادی هم بود ولی این مشکل براش پیش اومد و نتونست اوضاع رو کنترل کنه و همه چی تا اخر دبیرستان به هم ریخت. یهتره که یه مشاور درسی پیدا کنی و اگه تونستی مشاور روانشناسی هم بری تا مشکلاتت شناسایی بشه و زودتر رفع بشه. هر دو تو اولویت ان. من صرفا تجربه خودم رو گفتم شاید مشاورای محترم سایت نظر دیگه داشته باشن. تو اولین فرصت به همراه خانواده پیش یه روانشناس بالینی حتما برو.
    امضای ایشان
    Neurosurgeon Sajad

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)