نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: مشکل خواب الودگی و خستگی مداوم

1385
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37437
    تشکـر
    127
    تشکر شده 158 بار در 116 پست
    میزان امتیاز
    7

مشکل خواب الودگی و خستگی مداوم

سلام دوباره. من یه مشکلی که دارم اینه که خیلی خواب الود شدم و تنبل. ینی تازگیا یجوری برنامم قاطی شده که ساعت 4 صبح میخوابم و

ساعت 10-11 صبح از خواب پا میشم!!! خخخخخ ینی برنامه قاطی شده... کمال طلبی هم دارم اونو گفتم احتمالا در جریانید. مشاورم

برنامه 10 ساعته داده چون گفتم یکم استراحت ذهنی داشته باشم. ولی چون ترس از نتیجه بد دارم بدون استراحت میخونم ولی با تمرکز کم و
    وقت تلف شده بیشتر طوری که ساعت 12 میشه و میبینم هنوز 3 درس مونده و ساعت 12.30 شبه! و این میشه که تا 4 صبح بیدار میمونم و میگم باید همه رو اول تموم کنم بعد بخوابم چون عذاب وجدان نمیذاره بخوابم.

چیکار کنم؟ من رژیم هم دارم و اعصاب هم به خاطر رژیم تعطیل و الان هم خیلی کم تست میزنم و تنبل هم شدم میگم بیشتر فیلم درسی ببینم نرم تست بزنم چون بلدم.

خلاصه اوضاع بدجور ریخته بهم نمیتونم کنترلش کنم

تو این موارد به کمک شما احتیاج دارم:
    1. خواب الودم و زود احساس خستگی میکنم و سستم
    2.مشاور نوشته 10 ساعت ولی من کمال طلبی و وسواس دارم میگم بدون استراحت بخونم 10 ساعت خیلی کمه میترسم به نتیجه مورد نظرم نرسم

3.تازگیا یه مریضی پیدا کردم یه ترس که میگم روزی هست که نتایج رو میدن و من میبینم چیزی که میخواستم نشد و برای همین مریض گونه میخوام بخونم ولی فقط وقت تلف میکنم نمیدونم دارم چیکار میکنم شاید 60-70 درصد وقتم مفید نیست!

اگه کمکی از دستتون برمیاد خوشحال میشم راهنمایی کنید.
    امضای ایشان
    Neurosurgeon Sajad

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37437
    تشکـر
    127
    تشکر شده 158 بار در 116 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : مشکل خواب الودگی و خستگی مداوم

الان 3 تا درسم مونده با این که من ساعت 8 صبح بیدار شدم و برنامه ام هم 10 ساعته بوده ولی تا الان تموم نشده. برنامه درسته خوبه ولی من وسواس دارم میگم درسته وقت این درس تموم شده ولی من باید همه تستاش رو بزنم اگه نزنم این قسمت کتاب سفید میمونه و خلاصه باید کل کتاب رو بزنم ... میگم مثلا کل تستای زیست 1 فصل رو باید تو یه جلسه 2 ساعته بزنم ینی چیزی حدود 240 تست

همین یکی دو ساعت پیش داشتم تست عربی میزدم 90 تست بود 50 تا زدم گفتم باید همه رو تموم کنم ولی خستگی اون قدر بود که دیگه مغزم سوت میکشید ... این طوری میشم. میگم تا اخر میزنم و نمیزنم و بعدش میگم دارم زیاده روی میکنم و میرم استراحت. و تا به حال مطالعه بیام یه یکی دو ساعت طول میکشه تا ریکاوری بشم. اینه دیگه مشکل موندم چیکار کنم اینارو
    امضای ایشان
    Neurosurgeon Sajad

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

مقصر خستگی دائمی خیلی اوقات استرس های کار، تغییرات فصل، بی خوابی و درگیری های روزمره است.
    اما خستگی بیش از حد و مداوم همیشه ناشی از این علل نیست.

بیماری سلیاک:
    این بیماری یک اختلال گوارشی است که منجر به مشکلاتی از قبیل:
    ورم کردن بدن، اسهال، خستگی مزمن، نفس نفس زدن، افسردگی و اضافه وزن می شود.
    تنها درمان این بیماری یک رژیم غذایی مادام العمر بدون گلوتن است.

کم خونی:
    یکی از شایع ترین دلایل پزشکی برای احساس مدام خستگی، کم خونی فقر آهن است.
    شیرخواران، کودکان زیر شش سال، زنان باردار، بیشتر مبتلا به این کم خونی می شوند.
    خستگی ناشی از کمبود آهن بیش از یک ماه طول می کشد.
    فرد بیشتر اوقات احساس سرما می کند، صورتش رنگ پریده تر از حالت عادی است، و اغلب قدرت تمرکز ندارد.
    مواد غذایی حاوی آهن این علائم را کاهش می دهد اما تنها نمی توانید به کمک مواد غذایی این عارضه را بر طرف کنید .
    و لازم است به مدت سه ماه از قرص های آهن دار استفاده نمایید تا ذخایر آهن شما تکمیل شود.

سندرم خستگی مزمن:
    این سندرم با نشانه های دیگری مانند گلودرد، درد عضلانی یا درد مفاصل، سردرد و ... خود را نشان می دهد.
    کمبود منیزیم و زینک، کبد چرب، کم خونی، جمع شدن سموم در بدن، خواب ناکافی، غذای ناکافی.
    قطع تنفس در خواب، افسردگی از علل ابتلا به این سندرم هستند.
    شاد بودن، خوردن صبحانه کامل، استفاده از نور خورشید، فعالیت بدنی و ارتباطات اجتماعی علائم این سندرم را کاهش می دهد.

آپنه انسدادی خواب:
    قطع تنفس در خواب و کاهش سطح اکسیژن در خون منجر به بیدار شدن گه گاه در شب هنگام و احساس خستگی در روز بعد می شود.
    برطرف کردن اضافه وزن و چاقی، عدم نوشیدن الکل و پرهیز از استعمال دخانیات علائم این اختلال را کاهش می دهد.

اختلال تیروئید:
    کاهش فعالیت این غده منجر به احساس خستگی و کسالت می شود.
    درمان استاندارد براي کم کاري تيروئيد شامل استفاده روزانه از هورمون هاي تيروئيدي لووتيروکسين است.
    اين داروهاي خوراکي سطوح مکفي هورموني را بازسازي مي نمايد و بدن شما را به وضعيت طبيعي بر مي گرداند.
    ۱ تا ۲ هفته پس از شروع درمان، متوجه خواهيد شد که احساس خستگي کمتري مي کنيد.

دیابت:
    قند خون بالا عارضه خستگی را به دنبال دارد.
    ورزش، رژیم غذایی متعادل، اجتناب از مصرف کافئین، مصرف ویتامین های گروه ب.
    نوشیدن آب کافی و درمان آپنه خواب احساس خستگی را در دیابتی ها کاهش می دهد.

تب غده ای:
    نوعی عفونت ویروسی است که باعث خستگی، تب طولانی، گلو درد و تورم غده ها می شود.
    این بیماری در نوجوانان و جوانان بیشتر شایع است.
    نشانه ها ظرف مدت چهار تا شش هفته از بین می روند، اما خستگی ناشی از این بیماری تا ماهها ادامه دارد.

افسردگی:
    علاوه بر احساس غمگینی، افسردگی باعث خستگی بیمار نیز می شود و آن هم به خاطر کم خوابی و بیدار شدن در صبح زود.
    کامل صبحانه خوردن، ورزش کردن حتی به میزان کم، زود رفتن به رختخواب، از میزان این خستگی می کاهد.
    ورزش هایی که روی اصول و قاعده اند، نظیر دویدن، شنا کردن، قدم زدن و دوچرخه سواری مفیدند.

پای بی قرار:
    این سندرم زمانی اتفاق می افتد که فرد مبتلا در ناحیه پا احساس ناراحتی می کند، که باعث بیدار شدن فرد در نیمه شب می شود.
    در این بیماری درد شدید در پاها، حرکات پریدن پا و حرکت دادن مداوم آنها اتفاق می افتد.
    هر کدام از این نشانه ها را داشته باشید، خوابتان کامل نخواهد شد و صبح روز بعد احساس خستگی شدید خواهید داشت.
    حمام و ماساژ، کمپرس آب گرم یا سرد، استفاده از تکنیک های آرام کننده مثل:
    یوگا، برنامه ریزی مناسب برای خواب، ورزش و تمرینات بدنی، اجتناب از مصرف کافئین، الکل و سیگار می تواند خستگی را کاهش دهد.

اضطراب:
    احساس اضطراب بعضی اوقات ب طبیعی است.
    اما برخی از مردم دائما اضطراب دارند به صورتی که کار روزانه شان مختل می گردد.
    به این بیماری اختلال اضطراب عمومی می گویند.
    به جز حس خستگی، این افراد احساس شکنندگی و نگرانی بیش از اندازه دارند.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    تشکر شده 435 بار در 240 پست
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط ss75 نمایش پست ها
    الان 3 تا درسم مونده با این که من ساعت 8 صبح بیدار شدم و برنامه ام هم 10 ساعته بوده ولی تا الان تموم نشده. برنامه درسته خوبه ولی من وسواس دارم میگم درسته وقت این درس تموم شده ولی من باید همه تستاش رو بزنم اگه نزنم این قسمت کتاب سفید میمونه و خلاصه باید کل کتاب رو بزنم ... میگم مثلا کل تستای زیست 1 فصل رو باید تو یه جلسه 2 ساعته بزنم ینی چیزی حدود 240 تست

همین یکی دو ساعت پیش داشتم تست عربی میزدم 90 تست بود 50 تا زدم گفتم باید همه رو تموم کنم ولی خستگی اون قدر بود که دیگه مغزم سوت میکشید ... این طوری میشم. میگم تا اخر میزنم و نمیزنم و بعدش میگم دارم زیاده روی میکنم و میرم استراحت. و تا به حال مطالعه بیام یه یکی دو ساعت طول میکشه تا ریکاوری بشم. اینه دیگه مشکل موندم چیکار کنم اینارو
    این مشکل بخاطر فصل بهار و خستگی ناشی از یک سال کم خوابی و تلاشت هستش.
    خودت رو از محیط های خواب اور دور کن کنار تختت درس نخون. مثلا برو توی حیاط یا اگر کتاب خونه هستی تا خوابت گرفت بلند شو و راه برو یا برو چیز دیگه ای بخور.
    یکم دیگه صبر کن. کار تمومه

6. کاربران زیر از ghm بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)