نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: درس نخوندن خطرناک

1086
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38211
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

درس نخوندن خطرناک

سلام من دانشجوی پزشکی هستم هیچوقت قرار نبود پزکی بخونم سال اخر دبیرستان یهو تصمیم گرفتم کنکور تجربی بدم چون به دندونپزشکی علاقه داشتم اما خب تو ی سال تغییر رشته دادن ضعیفم کرد و پزشکی قبول شدم جاش. از همون اول هیچ لای کتابو باز نکردم. هر ترم یه درس رو افتادم اما تهش تلاشمو میکردم که عقب نیوفتم. الان تو مرحله بالینی هستم جایی که خیلی مهمه برای پزشک شدن درسشم فوق العاده زیاده و اخر سال ۹۷ یه امتحان وحشتناک داریم از کل درسای دو سال. و من هیچ اماده نیستم و هیچی نمیخونم.
    برنامه میریزم بخونم نمیخونم. واسه خودم رقیب میچینم باهاشون رقابت کنم باز نمیخونم. اینقد پوست کلفت شدم دیگه حتی واسه اینکه تو کلاس ضایع نشم هم نمیخونم. دارم عذاب میکشم الان. دلم میخواد بلد باشم اما بلد نیستم. نمیتونم جواب بدم.
    نمیدونم دقیقا چی باهث میشه نخونم! بی انگیزگی‌ یا تنبلی. انگیزه م دوران دبیرستان اینقد بود که با تغییر رشته از اون همه دانش اموز تجربی اینقد جلو زدم که پزشکی قبول شم اما انگار بعدش همه چیز از بین رفت. هرچیزی که جلوی درس خوندنمو بگیره هم حذف میکنم یه چیز جدید پیدا میکنم گوشیو بذارم کنار کتاب غیردرسی پیدا میکنم اونو بذارم کنار خونمو تمیز میکنم اونو بذارم کنار تهش دراز میکشم به سقف خیره میشم و هیچ کششی برای باز کردن کتاب کوفتی ندارم. الان وقت جبران هست باید یه کاری کنم قبل اینکه دیرشه. اما نمیدونم چرا موتورم کار نمیکنه.
    از طرفی چارتا چیزم میخونم اینقد سرسری میخونم دو روزم یادم نمیمونه. انگار درس خوندنم یادم رفته.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : درس نخوندن خطرناک

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر سعادت آباد:
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
    مشاوره روانشناسي تلگرامي:
    http://t.me/kanonmoshaveran_bot
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,483 بار در 1,286 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : درس نخوندن خطرناک

پیشنهاد میکنم که درسا رو خلاصه کنید همون موقع که دارید خلاصه میکنید نیازی نیست همون موقع هم حفظش کنید .
    وقتی دارید خلاصه میکنید مجبورید که تمرکز کنید قرار هست مثلا یک صفحه رو در یک خط خلاصه کنید فقط نکات کلیدی رو یادداشت کنید . اون مطالبی هم که حالت حفظی داره ومقایسه ای هست سعی کنید براش جدول بکشید . ببینید باید راحترین راه برای حفظ کردن درسا رو پیدا کنید که این خودش شما رو به چالش میکشه و قدرت ذهنی و مهارت های شما هم بالا میبره .
    کامل گرایی و وسواس هم بزارید کنار یعنی اینکه وقتی یک صفحه رو در چند خط خلاصه کردید سریع برید صفحه های بعد رو خلاصه کنید و تا زمانی که تمام درسا رو خلاصه نکردید نیازی نیست که حفظش کنید . سعی کنید مثلا فرض 10 صفحه رو در یک یا دو صفحه خلاصه کنید شکل بکشید جدول بکشید فیلماشو ببینید. اون قسمت هایی که میشه با شکل نشون داد دیگه نمیخوات متنشو بنویسید ( من که خودم شخصا شکل ها رو هم رنگ امیزی میکنم و همیشه مداد رنگی کنارمه )

قبل از شروع خلاصه نویسی هم نمونه سوال ها رو پیدا کنید که وقتی دارید میخونید نکات مهم رو بیشتر تمرکز کنید و حتی با رنگ قرمز برجسته ترش کنید که بعد موقع مرور چندین بار همون مطلب رو بخونید .
    ببینید چرا خلاصه نویسی رو تاکیدد میکنم چون اولا نیاز نیست که همون موقع حفظش کنید وخسته نمیشید ،در ضمن وقتی قراره یک صفحه رو در یک خط خلاصه میکنید یعنی قراره اون مطلب رو درک کنید و وقتی درکش کردید توانایی اینو دارید که در یک یا چند خط خلاصش کنید وقتی یک مطلب رو درک کردید بعدها در مرور کردنش خیلی سریعتر میتونید حفظش کنید و درضمن یک جور ذخیره کردن اطلاعات هم هست که در اینده هر وقت خواستید میتونید بهش مراجعه کنید .

اینکه سفت و سخت دل به درس نمیدید به خاطر اینه که برنامه ریزی نمیکنید شما باید اول تمام روزهای هفته رو بنویسید و باید بدونید در هر روز قراره چی بخونید و از تعداد صفحات کم شروع کنید به خوندن مثلا روزه اول پنج صفحه وقتی به برنامه عمل میکنید انگیزتون بیشتر میشه ودرضمن نمیخوات اولش ساعت تعیین کنید . مثلا شما باید پنج صفحه رو روزه اول خلاصه کنید حالا هر چه زودتر خلاصه کنید زمان بیشتری دارید که از بقیه روز به تفریح و فیلم و سایر برنامه هاتون برسید اینجوری انگیزه پیدا میکنید که همون صبح زود درسا رو خلاصه کنید .

به گذشته و اینده هم فکر نکنید و فقط از یادگیری درسا لذت ببرید مخصوصا وقتی میبینید میتونید درسای پیچیده رو بفهمید بهتون یه شادی وصف ناپذیری رو میده
    موفق باشید
    ویرایش توسط eli2 : 04-15-2018 در ساعت 12:44 AM
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

4. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد