نمایش نتایج: از 1 به 18 از 18

موضوع: ازدواج سنتی یا مدرن؟

1166
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34330
    تشکـر
    144
    تشکر شده 67 بار در 47 پست
    میزان امتیاز
    8

ازدواج سنتی یا مدرن؟

سلام .موضوعی که چندین ساله ذهنم رو به خودش مشغول کرده این که واقعا چه جوری باید شریک زندگی را انتخاب کنیم؟
    دیدگاه سنتی یا مدرن ؟؟
    متاسفانه( البته از دیدگاه من متاسفانه) خیلی از خانواده ها این دیدگاه رو دارن دخترا و پسرا نباید بدون اطلاع خانواده همدیگه رو بشناسن و حتما باید تحت نظارت خانواده باشه ولی متاسفانه خیلی ها همینو رو هم قبول ندارن و اعتقاد دارن که ندیده و نشناخته صرفا بر اساس معرفی هایی که دوست و آشنا می کنند ، باید به صورت سنتی خواستگاری رفت و طی همون یکی دو جلسه خواستگاری و با نیم ساعت حرف زدن تو یه اتاق (که گوشه در هم بازه و بعضی وقتا شخص سومی هم در اتاق باید وجود داشته تا مبادا دو نفر با نیم ساعت حرف زدند شیطون گولشون بزنه و دچار گناه بشن)، ازدواج صورت بگیره. آیا واقعا میشه تو یکی دو جلسه یک نفر رو واقعا شناخت؟
    البته خیلی از آشنایی هایی که امروزه بین دختر پسرا وجود داره صرفا به خاطر محدودیت هایی که تو جامعه داریم شکل میگیره. همچنین به خاطر اینه که این دیدگاه ایجاد شده که دختر و پسر جنس مخالف هستند نه مکمل و همچنین به دلیل محدودیت های دیگه ای هم که وجود داره این آشنایی هایی به هدف ازدواج صرفا جای خودش رو به دوستی های گذرا میده و در این مدت کم و شاید یعضی وقتا هم طولانی دو طرف نیازهاشون رو برطرف می کنند.

حالا سوالم اینه تو این تاپیک واقعا چه جوری باید شریک زندگی را انتخاب کرد ؟ نظرتون در مورد دیدگاه های سنتی و مدرن و معایب و مزایایی که این دیدگاه ها دارن رو میخواستم بدونم

من خودم اصلا نمیتونم این قضیه رو قبول کنم که خانواده یا دوست و آشنا و ... دختری رو بهم معرفی کنند. حتی با قضیه معرفی هم مشکل دارم چه برسه به دیدگاه سنتی
    ممنون از حضورتون در این تاپیک

2. 2 کاربران زیر از آروین 24 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : ازدواج سنتی یا مدرن؟

سلام
    راستش من نظرم مخالف تو هستش
    اونجایی که متاسفانه! به نظر من خوشبختانه اس!
    چون رابطه ای که خانواده ها ازش خبر نداشته باشن یعنی یه جای کار میلنگه!
    البته منظورم این نیست که هرکی رو مدنظر داشتیم سریع بریم به خانواده ها بگیم!
    ولی بهتره بعد از تحقیقاتی که در مورد اون فرد داشتیم و فهمیدیم آدم درستیه در اولین فرصت به خانواده معرفیش کنیم مثلا بعد از یکی دوماه!
    خود من برای ازدواجم تلفیقی از این دوتا رو صورت میدم
    قبلا فک میکردم حتما باید عاشق شم تا ازدواج کنم
    اما الان میبینم ازدواجی دوام داره و زندگی ایی خوب درمیاد که نصفش عقل باشه نصفش عشق
    الانم اگه موردی بهم معرفی بشه اول خوب میشناسمش! یکی دوبار باهاش حرف میزنم بعد اگه خوشم اومد و به دلم نشست معرفیش میکنم به خانوادم!
    و زیر نظر خانواده ها پنج شش ماهی رو باهاش کاملا صحبت میکنم ببینم به درد زندگیم میخوره یا نه!
    اگه خوب بود که مبارکه
    اگه نه هم که ما رو به خیر اونو به سلامت

4. 2 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34330
    تشکـر
    144
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها
    سلام
    راستش من نظرم مخالف تو هستش
    اونجایی که متاسفانه! به نظر من خوشبختانه اس!
    چون رابطه ای که خانواده ها ازش خبر نداشته باشن یعنی یه جای کار میلنگه!
    البته منظورم این نیست که هرکی رو مدنظر داشتیم سریع بریم به خانواده ها بگیم!
    ولی بهتره بعد از تحقیقاتی که در مورد اون فرد داشتیم و فهمیدیم آدم درستیه در اولین فرصت به خانواده معرفیش کنیم مثلا بعد از یکی دوماه!
    خود من برای ازدواجم تلفیقی از این دوتا رو صورت میدم
    قبلا فک میکردم حتما باید عاشق شم تا ازدواج کنم
    اما الان میبینم ازدواجی دوام داره و زندگی ایی خوب درمیاد که نصفش عقل باشه نصفش عشق
    الانم اگه موردی بهم معرفی بشه اول خوب میشناسمش! یکی دوبار باهاش حرف میزنم بعد اگه خوشم اومد و به دلم نشست معرفیش میکنم به خانوادم!
    و زیر نظر خانواده ها پنج شش ماهی رو باهاش کاملا صحبت میکنم ببینم به درد زندگیم میخوره یا نه!
    اگه خوب بود که مبارکه
    اگه نه هم که ما رو به خیر اونو به سلامت

سلام .ممنون از نظرت .
    وفتی به خانواده یک نفر رو معرفی میکنی این ذهنیت رو ناخواسته ایجاد میکنی که 80 درصد کار حله
    ولی اول مطمئن بشی بعد به خانوادت اطلاع بدی بهتره به نظرم
    حالا هر کی نظری داره

6. 2 کاربران زیر از آروین 24 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط آروین 24 نمایش پست ها
    سلام .ممنون از نظرت .
    وفتی به خانواده یک نفر رو معرفی میکنی این ذهنیت رو ناخواسته ایجاد میکنی که 80 درصد کار حله
    ولی اول مطمئن بشی بعد به خانوادت اطلاع بدی بهتره به نظرم
    حالا هر کی نظری داره
    خب ما باید به جامعمون هم نگاه کنیم
    ما ایرانی هستیم و مسلمان، و خانواده خیلی مهمه و فرهنگمون!
    من به عنوان یه دختر نمیتونم خیلی راحت با یه آقا برم بیرون و یا تلفنی در هر تایمی باهاش صحبت کنم
    شناخت هم که الکی به وجود نمیاد بالاخره باید رفت و آمدی باشه صحبتی باشه تا بشه کسی رو شناخت!
    تازه من میگم بعد از معرفی باید چندماه صحبت کنم تا بتونم جواب قطعی بدم چطور میشه هشتاد درصد؟
    وقتی نامزد شدیم اونوقت میشه هشتاد درصد!
    نمیشه بدون اطلاع خانواده رفت بیرون که
    بخصوص تو شهرهایی که همه همدیگه رو میشناسن! و فامیلن! بهتره خانواده ها در جریان باشن!
    دیگه گشت ارشادم که نگم برات

8. 2 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

سلام

اول آشنا شدن و در صورتی که تفاهم وجود داشت در نهایت به خانواده ها اطلاع دادن.

اگه از اول توسط خانواده اقدام بشه فرصتی برای شناخت نخواهند داد.

واقعاً بعضیا فکر میکنن خانواده ها اجازه میدن چند ماه با دخترشون حرف بزنی و در نهایت بگی به تفاهم نرسیدیم؟

10. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

اگه بخوام منصفانه بگم

من اینو قبول ندارم که با یه دختر آشنا شم چند ماه باهاش وقت بگذرونم بعد اگه اوکی بود معرفیش کنم و بره زیر نظر خانواده ها

از اونور هم به شدت مخالف ازدواج سنتی هستم چون ازدواج کیلویی هستش

پس من اگه بخوام ازدواج کنم این چند کارو میکنم

1.دختر مورد نظرمو 3 ماه الی 4 ماه زیر نظر میگیرم
    2.بهش پیشنهاد دوستی سالم میدم و 2 الی 3 ماه باهاش ارتباط رسمی میگیرم
    3.از طریق خانواده ها وارد میشم و بین 6 تا 1 سال دوستی سالمم را ادامه میدم
    4.نامزد میکنیم و 1 سال نامزد میمونیم
    5.عقد میکنیم و 1 سال عقد میمونیم
    6.ازدواج

یعنی من اگه بعد 3 سال و 7 ماه نتونم طرفمو بشناسم دیگه باید برم خاک لقد کنم

12. 3 کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    تشکر شده 2,986 بار در 1,492 پست
    میزان امتیاز
    0

صد در صد ازدواج مدرن درسته
    من ازدواج سنتی که با تشخیص خانواده ها و بدون شناخت باشه اصلا درکش نمی کنم

14. 3 کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    اگه بخوام منصفانه بگم

من اینو قبول ندارم که با یه دختر آشنا شم چند ماه باهاش وقت بگذرونم بعد اگه اوکی بود معرفیش کنم و بره زیر نظر خانواده ها

از اونور هم به شدت مخالف ازدواج سنتی هستم چون ازدواج کیلویی هستش

پس من اگه بخوام ازدواج کنم این چند کارو میکنم

1.دختر مورد نظرمو 3 ماه الی 4 ماه زیر نظر میگیرم
    2.بهش پیشنهاد دوستی سالم میدم و 2 الی 3 ماه باهاش ارتباط رسمی میگیرم
    3.از طریق خانواده ها وارد میشم و بین 6 تا 1 سال دوستی سالمم را ادامه میدم
    4.نامزد میکنیم و 1 سال نامزد میمونیم
    5.عقد میکنیم و 1 سال عقد میمونیم
    6.ازدواج

یعنی من اگه بعد 3 سال و 7 ماه نتونم طرفمو بشناسم دیگه باید برم خاک لقد کنم
    حالا از کجا مطمئنی طرف پیشنهاد دوستی سالم رو قبول میکنه؟
    تا جایی که من میدونم اکثر دخترا با چنین پیشنهادهایی مشکل دارن حتی با پیشنهاد ازدواج در صورتی که یهویی و بدون آشنایی مفصل باشه.

زیر نظر خانواده ها یک ماه نمیتونی دوست باشی چه برسه به چند ماه.
    ویرایش توسط Experience : 04-23-2018 در ساعت 01:23 AM

16. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط تجربه نمایش پست ها
    حالا از کجا مطمئنی طرف پیشنهاد دوستی سالم رو قبول میکنه؟
    تا جایی که من میدونم اکثر دخترا با چنین پیشنهادهایی مشکل دارن حتی با پیشنهاد ازدواج در صورتی که یهویی و بدون آشنایی مفصل باشه.

زیر نظر خانواده ها یک ماه نمیتونی دوست باشی چه برسه به چند ماه.

همش شدنیه.دیگه بعد 27 سال اگه بلد نباشیم چجوری دختر جذب کنیم که زشتمونه

18. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

میتونید امتحان کنید تا ببینیم حرف کی درست درمیاد.

19. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,483 بار در 1,286 پست
    میزان امتیاز
    12

ا
    شدنی نیس ، البته بستگی داره دست رو چه دختری میزاری!!!چون یکسری دخترا نظر خانوادشون براشون مهم نیس اره حاظرن باهات قرار ملاقات بزارن ولی اینم بدون
    فقط با شما قرار ملاقات نمیزاره با خیلیا قبل تر از تو هم میرن بیرون و.براشون کاری نداره
    همیشه بار اول سخته هیچ کس حتی اونی که ادعای روشنفگری هم داره میترسه بره بیرون ولی اگه یک بار رفت دیگه براش راحت میشه
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

20. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27608
    تشکـر
    36
    تشکر شده 41 بار در 33 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام من قبلنم گفته بودم تو این سایت اما تو پست شما میتونم دوباره در موردش صحبت کنم روش ازدواج خودمو خیلی میپسندم...
    و به نظرم روش خوبیه
    اینو اول بگم که من همیشه از ازدواج سنتی متنفر بودم ...
    از نظر من ازدواجی خوبه که هم بعد عاشقانه هم عاقلانه رعایت شه حالا چه سنتی چه مدرن باید این دو تا قدره هم رعایت شه
    تو ازدواج سنتی مشکلش اینه که معمولا بعد عاشقانه وجود نداره و تو مدرن برعکس...
    من خودم وقتی همسرم بصورت سنتی اومد خواستگاری لحظه ی اول تو نگاه اول هر دو به دل هم نشستیم اینو از نگاههای به هم گره خورده قشنگ میشد فهمید بعد سه جلسه صحبت کردیم وقتی دیدیم خیلی تفاهم هارو داریم دو ماه با هم حالت دوستهارو داشتیم بیرون رفتن و پیامکو تلفن...
    تو اون چند جلسه ی اول قسمت عاقلانش گذشت و تو اون دو ماه عاشقانش البته اینم بگم ما چون خانواده ی همسرمو میشناختیم مدت زمان عاقلانمون کم گذشت چون در واقع پنجاه درصد قسمت عاقلانه که شناخت خانواده بود حل بود اما در غیر اینصورت چند جلسه کمه..زمانی باید دو نفر شروع به دوستی کنن به نظرم که دو عامل قطعی شده باشه و الا اون دوستی اشتباهه یکی اینکه به دل هم نشسته باشن اگه نشسته باشن و طبق حرف قدیمیا بگن حالا بعدن درست میشه غلطه!
    یکیم اینم اینه که بعد عاقلانه حداقل هشتاد درصدش تکی شده باشه
    پنجاه خانواده و از پنجاهه تفاهمات خودشون سی درصدش مشخص شده باشه

21. کاربران زیر از مبینا1111111111 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27608
    تشکـر
    36
    تشکر شده 41 بار در 33 پست
    میزان امتیاز
    9

دو اشتباع بزرگ موقع شناخت طرف مقابل(بعد عاقلانه)که رایجه اینه که یا یسر ی میخوان صد درصد طرف مقابلو بشناسن یا موقع شناخت به شناخت وقتشونو به موضوعهای بی اهمیت هدر میدن
    شناخت واقعا تو پنج شیش جلسه کافیه
    چطور؟!!!
    اینطوری که آدم فقط باید دنبال خط قرمزا و زرداش باشه نه بیشتر نه کمتر
    خط قرمز یعنی چیزهایی که بینهایت برای شما مهمه و در صورت عدمش حتی با شرایط خارق العاده ی دیگه قبولش ندارین
    مثلا یکی میگه خط قرمزم اینه که شوهرم کچل نباشه بعد بش میگیم اگه کچل باشه ولی فلان بازیگر باشه یا پولدار باشه چی اون وقت میگه اون جوری اشکال نداره یعنی این کچلی خط قرمز نیست زرده
    یادتون باشه قبل از انتخاب هر آدمی اول باید رو کاغذ خط قرمزها و زرداتونو مشخص کنید دقیق

23. 2 کاربران زیر از مبینا1111111111 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    ا

شدنی نیس ، البته بستگی داره دست رو چه دختری میزاری!!!چون یکسری دخترا نظر خانوادشون براشون مهم نیس اره حاظرن باهات قرار ملاقات بزارن ولی اینم بدون
    فقط با شما قرار ملاقات نمیزاره با خیلیا قبل تر از تو هم میرن بیرون و.براشون کاری نداره
    همیشه بار اول سخته هیچ کس حتی اونی که ادعای روشنفگری هم داره میترسه بره بیرون ولی اگه یک بار رفت دیگه براش راحت میشه
    من 5 مرحله را گفتم ولی حتما قرار نیست این 5 مرحله اجرا بشه ممکنه وقتی من دختر را پسندیدم در همون مرحله اول دیگه نیازی نبینم به مرحله دوم برسه و وارد مرحله سوم بشم که خانواده هستند
    یا ممکنه من دیدگاهم مرحله دوم باشه ولی دختر مرحله سوم که اینجا من کوتاه میام

25. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    به نظرم بستگی به خودت داره اگر بخوای با یکی چند ماه باشی بعد نتونی جلو احساستو بگیری و بهش وابسته بشی و بعد بدونی به هم نمیخورین اذیت میشی.اما اگر بتونی جلو احساست رو بگیری و بعد از اینکه تشخیص دادی به درد هم میخورین اون موقع ابراز علاقه و احساسات بکنی بهتره.
    من خودم ازدواج سنتی رو قبول ندارم و به نظرم ازدواج مدرن بهتره اما رو اصول.به نظرم اینکه به خانواده ها چیزی بگی بستگی به طرز فکر خانواده داره مثلا من خودم حرفامو هیچ وقت به پدرم نمیزنم ولی مادرمو از کوچیکترین رازها مطلع میکنم چون منطقی برخورد میکنه نه از روی تعصب.
    ولی یه چیز دیگم بگم توی ازدواج سنتی تو ایران شانس پسر برای ازدواج بهتره چون مادر پسر میگرده یه دختر بی عیبو نقص پیدا کنه برای پسرش معمولا تو روابط دوستی که خود دختر و پسر واردش میشن یکسری ملاک ها مثل پول پسر یا تیپ و این چیزا مهمه .مثلا من پسرایی رو دیدم که از طریق خواستگاری سنتی اقدام کردن و همسر خیلی خوبی نصیبشون شده در صورتی که همینا اگر خواستگاری مدرن میکردن فکر نمیکنم اونقدر قسمتشون خوب میشد اما خب بعد اکثر ازدواجای سنتی پشیمونی هست که ای ای من از این بهتر بودم من سرتر بودم چرا قبولش کردم و.. اما تو ازدواج مدرن دیگه خود پسر همدیگه رو پذیرفتن و احتمال اینکه بعدا حسرت بخورن کمتره.
    البته نمیشه به طور کلی گفت همه احتمالی وجود داره.
    ویرایش توسط saba95 : 04-23-2018 در ساعت 09:13 PM

26. 3 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام
    اول اینکه تشکر میکنم از این تاپیک مفید، چون واقعا حرف دل منم بود، خیلی وقته میخواستم راجبش تاپیک بزنم فرصت نمیشد
    من با لفظ کلمه ی مدرن یا سنتی مشکل خاصی ندارم، فقط چیزایی که از نظر خودم برام مهمن رو مد نظرم دارم
    و این دیدگاهها میتونه متاثر از خیلی شرایط مثل خونواده، محیط زندگی ، افکار و عقاید شخصی و این چیزا باشه

من شخصا دوست ندارم کسی مستقیم از خودم منو خواستگاری کنه!
    چون به هرحال هیچ کسی از زیر سنگ نیومده و موضوع ازدواج هم خیلی مهمه پس چه بهتر از همون اول با خونواده مطرح بشه که این حالت خوبشه
    چند مورد اینجوری پیشنهاد ازدواج داشتم خب برام منطقی و معقولانه بود، حالا این واسط میتونه خونواده باشه، فامیل، آشنا یا هر کسی دیگه
    ممکنه بعضیاتون بگید خب پسری که بیرون دختری رو ببینه و خوشش بیاد برای ازدواج از کجا آدرس خونه ی دختره رو پیدا کنه
    اینجا به نظرم باید بگم که آنکس که طاووس خواهد ، جور هندوستان کشد

و معتقدم اگه پسری واقعا واقعا دختری رو برای زندگی بخواد حاضره تمام شرایط رو محیا کنه که این وصلت صورت بگیره
    و خب این کار هم برای پسرا سخت نیست به هرحال یه اشنای دختره رو میتونن پیدا کنن و از طریق ایشون اقدام کنن
    این نشون میده اون پسر از یه خونواده ی بااصالت و هم عقیده با این دختره هستش و حیاش اجازه نداده به دختره بگه، من به شخصه این خیلی برام مهمه چون ارزش میده به دختر

چند مورد بوده که پسرا خودشون مستقیم بهم گفتن خب راستش من خیلی هم برخورد
    چون حس می کنم دارم به خونواده ام خیانت میکنم، بعدشم پسری که قصدش ازدواجه چرا باید مشکل داشته باشه که خونواده ی دختر مطلع نشن؟
    خب من دختر احساسی هستم و ممکنه چند وقت با پسری حرف بزنم برای ازدواج بعدش سختم باشه ازش دل بکنم!

حتی خانوم ها بوده بیرون تنها بودم پیشنهاد دادن قبول نکردم! حالا بعدش به مادرم گفتم گفت اشکالی نداره شاید سختش بوده آدرس خونه ی مارو پیدا کنه ولی اگه شماره خواست کسی شماره ی خودت رو نده شماره ی خونه یا شماره ی من رو بده!
    نمیدونم شاید خجالت کشیدم کسی تو خیابون منو برای ازدواج بخواد! خلاصه سنم کمتر بود و کم تجربه تر بودم وگرنه ایرادی هم نداره به نظرم، با این حال یه مورد دیگه اینجوری بود برادر بزرگم بهش برخورد
    گفت مگه تو پارک و خیابون شده جای خواستگاری؟ خونه و خونواده برای چیه پس؟ حالا منم گفتم ایشون خانوم خوبی بودن و اینا دید دارم دفاع میکنم گفت لطفا بحث نکن فقط بدون من دلیلی دارم میگم درست نیست!

اما باز بعضی پسرها هستن یهویی آدم رو جایی میبینن بعد میان تو 5 دیقه دیدن میگن عاشقت شدم!
    خب انصافا این عاشق شدن مبناش تو چند دقیقه چی میتونه باشه؟

حالا این مورد حالت دیگه ای هم داره که مثلا پسره واقعا سختش باشه به واسط بگه خب به دختره بگه و باز هم این آشنایی با خونواده ها شروع بشه
    بعدش هم که رفت و امدها شروع بشه و تحقیقات اینا اگه دو طرف اول خوششون اومد از هم خب میرن یه مدت مثلا شیش ماه زیر نظر خونواده ها شناختشون از همدیگه رو ادامه میدن
    حالا مثلا من خونواده ام سنتی هستن، تازه کلی باهاشون حرف زدم که متقاعد بشن پسری که چندین بار خونه ی خودمون بیاد با من حرف بزنه راجب شناخت ازدواج لولو نیست که منو بخوره!

خب اون ها عقاید خودشون رو دارن مثلا پدرمادرم میگفتن ما این همه سال با زحمت و آبرو بچه بزرگ نکردیم که هر کی از راه برسه بذاریم هر موقع خواست هر حرفی بزنه باهاش بعد چند ماه به ازدواج نکشه، خب منطقیش اینه که این روابط اگه سالم باشه آسیبی نداره به نظرم
    بعدشم خب اگه قرار باشه ازدواج موفقی صورت بگیره باید شناختی از قبل ایجاد بشه دیگه
    بعد چند ماه اگه دیدن میتونن ازدواج موفقی داشته باشن خب ادامه میدن اگه هم نه که ارتباط قطع میشه.

این روش به نظرم چند تا پوئن مثبت هم داره برای پسر و دختر
    یکی اینکه ارتباط ها چون با اطلاع خونواده ها هست رسمی تره و دختره ته دلش قرصه که واقعا این پسر قصدش ازدواجه
    دوم اینکه ارتباط احساسی اول صورت نمیگیره زیاد، یعنی آدم با عقلش میاد میگه خب معیارهای ازدواج من با این آقا چجوریه
    اگه زیر نظر خونواده نباشه ممکنه ارتباط احساسی شکل بگیره و دو طرف وابسته و دلبسته بشن یا خیلی جلو برن که کار خراب بشه
    یا اینکه چشمشون نتونه عیب های هم رو ببینه و واقعیت هارو
    خب هممون میدونیم که به خاطر شرایط واقعااا سخت اجتماعی و ازدواجی که الان به کشور حاکمه سن ازدواج رفته بالا
    خب اگه آدم دوست جنس مخالف اینا هم نداشته باشه براش طبیعیه که اگه بدون اطلاع خونواده با این ام ارتباط بگیره خیلی زود وابسته میشه چون خیلی تنها بوده و براش جذابه این رابطه و این میشه یه نقطه ی ضعف، به خصوص برای دختر که خیلی حساس تر هستش

حالا این ها حرفای دل من در این رابطه و نظر من بود
    شاید چون خونواده ی ما والدین سالارن ولی خب این عقیده رو از وقتی که بزرگ شدم همیشه داشتم و به نظرم این درستشه.
    حالا دیگه نمی دونم درست باشه یا نه.
    ولی درسته چونه نزنین
    ویرایش توسط یلدا 25 : 04-25-2018 در ساعت 08:44 PM

28. 2 کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

29. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34330
    تشکـر
    144
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط یلدا 25 نمایش پست ها
    سلام
    اول اینکه تشکر میکنم از این تاپیک مفید، چون واقعا حرف دل منم بود، خیلی وقته میخواستم راجبش تاپیک بزنم فرصت نمیشد
    من با لفظ کلمه ی مدرن یا سنتی مشکل خاصی ندارم، فقط چیزایی که از نظر خودم برام مهمن رو مد نظرم دارم
    و این دیدگاهها میتونه متاثر از خیلی شرایط مثل خونواده، محیط زندگی ، افکار و عقاید شخصی و این چیزا باشه

من شخصا دوست ندارم کسی مستقیم از خودم منو خواستگاری کنه!
    چون به هرحال هیچ کسی از زیر سنگ نیومده و موضوع ازدواج هم خیلی مهمه پس چه بهتر از همون اول با خونواده مطرح بشه که این حالت خوبشه
    چند مورد اینجوری پیشنهاد ازدواج داشتم خب برام منطقی و معقولانه بود، حالا این واسط میتونه خونواده باشه، فامیل، آشنا یا هر کسی دیگه
    ممکنه بعضیاتون بگید خب پسری که بیرون دختری رو ببینه و خوشش بیاد برای ازدواج از کجا آدرس خونه ی دختره رو پیدا کنه
    اینجا به نظرم باید بگم که آنکس که طاووس خواهد ، جور هندوستان کشد

و معتقدم اگه پسری واقعا واقعا دختری رو برای زندگی بخواد حاضره تمام شرایط رو محیا کنه که این وصلت صورت بگیره
    و خب این کار هم برای پسرا سخت نیست به هرحال یه اشنای دختره رو میتونن پیدا کنن و از طریق ایشون اقدام کنن
    این نشون میده اون پسر از یه خونواده ی بااصالت و هم عقیده با این دختره هستش و حیاش اجازه نداده به دختره بگه، من به شخصه این خیلی برام مهمه چون ارزش میده به دختر

چند مورد بوده که پسرا خودشون مستقیم بهم گفتن خب راستش من خیلی هم برخورد
    چون حس می کنم دارم به خونواده ام خیانت میکنم، بعدشم پسری که قصدش ازدواجه چرا باید مشکل داشته باشه که خونواده ی دختر مطلع نشن؟
    خب من دختر احساسی هستم و ممکنه چند وقت با پسری حرف بزنم برای ازدواج بعدش سختم باشه ازش دل بکنم!

حتی خانوم ها بوده بیرون تنها بودم پیشنهاد دادن قبول نکردم! حالا بعدش به مادرم گفتم گفت اشکالی نداره شاید سختش بوده آدرس خونه ی مارو پیدا کنه ولی اگه شماره خواست کسی شماره ی خودت رو نده شماره ی خونه یا شماره ی من رو بده!
    نمیدونم شاید خجالت کشیدم کسی تو خیابون منو برای ازدواج بخواد! خلاصه سنم کمتر بود و کم تجربه تر بودم وگرنه ایرادی هم نداره به نظرم، با این حال یه مورد دیگه اینجوری بود برادر بزرگم بهش برخورد
    گفت مگه تو پارک و خیابون شده جای خواستگاری؟ خونه و خونواده برای چیه پس؟ حالا منم گفتم ایشون خانوم خوبی بودن و اینا دید دارم دفاع میکنم گفت لطفا بحث نکن فقط بدون من دلیلی دارم میگم درست نیست!

اما باز بعضی پسرها هستن یهویی آدم رو جایی میبینن بعد میان تو 5 دیقه دیدن میگن عاشقت شدم!
    خب انصافا این عاشق شدن مبناش تو چند دقیقه چی میتونه باشه؟

حالا این مورد حالت دیگه ای هم داره که مثلا پسره واقعا سختش باشه به واسط بگه خب به دختره بگه و باز هم این آشنایی با خونواده ها شروع بشه
    بعدش هم که رفت و امدها شروع بشه و تحقیقات اینا اگه دو طرف اول خوششون اومد از هم خب میرن یه مدت مثلا شیش ماه زیر نظر خونواده ها شناختشون از همدیگه رو ادامه میدن
    حالا مثلا من خونواده ام سنتی هستن، تازه کلی باهاشون حرف زدم که متقاعد بشن پسری که چندین بار خونه ی خودمون بیاد با من حرف بزنه راجب شناخت ازدواج لولو نیست که منو بخوره!

خب اون ها عقاید خودشون رو دارن مثلا پدرمادرم میگفتن ما این همه سال با زحمت و آبرو بچه بزرگ نکردیم که هر کی از راه برسه بذاریم هر موقع خواست هر حرفی بزنه باهاش بعد چند ماه به ازدواج نکشه، خب منطقیش اینه که این روابط اگه سالم باشه آسیبی نداره به نظرم
    بعدشم خب اگه قرار باشه ازدواج موفقی صورت بگیره باید شناختی از قبل ایجاد بشه دیگه
    بعد چند ماه اگه دیدن میتونن ازدواج موفقی داشته باشن خب ادامه میدن اگه هم نه که ارتباط قطع میشه.

این روش به نظرم چند تا پوئن مثبت هم داره برای پسر و دختر
    یکی اینکه ارتباط ها چون با اطلاع خونواده ها هست رسمی تره و دختره ته دلش قرصه که واقعا این پسر قصدش ازدواجه
    دوم اینکه ارتباط احساسی اول صورت نمیگیره زیاد، یعنی آدم با عقلش میاد میگه خب معیارهای ازدواج من با این آقا چجوریه
    اگه زیر نظر خونواده نباشه ممکنه ارتباط احساسی شکل بگیره و دو طرف وابسته و دلبسته بشن یا خیلی جلو برن که کار خراب بشه
    خب هممون میدونیم که به خاطر شرایط واقعااا سخت اجتماعی و ازدواجی که الان به کشور حاکمه سن ازدواج رفته بالا
    خب اگه آدم دوست جنس مخالف اینا هم نداشته باشه براش طبیعیه که اگه بدون اطلاع خونواده با این ام ارتباط بگیره خیلی زود وابسته میشه چون خیلی تنها بوده و براش جذابه این رابطه و این میشه یه نقطه ی ضعف، به خصوص برای دختر که خیلی حساس تر هستش

حالا این ها حرفای دل من در این رابطه و نظر من بود
    شاید چون خونواده ی ما والدین سالارن ولی خب این عقیده رو از وقتی که بزرگ شدم همیشه داشتم و به نظرم این درستشه.
    حالا دیگه نمی دونم درست باشه یا نه.
    ولی درسته چونه نزنین

سلام.ممنون از وقتی که گذاشتین
    هر کس به نظرم عقیده ای داره و محترم
    ولی به نظرم خانواده های سنتی امروز حاضر به آشنایی دختر و پسر قبل ازدواج نمیشن و همین شاید باعث میشه دختر و پسر کامل یکدیگر رو نشناسن و شاید در زندگی مشترک به مشکل بربخورن
    اگر دو خانواده حاضر به قبول آشنایی شش ماهه یا یک ساله باشند به نظرم بهتره البته قبلش هم دختر و پسر چند باری با همدیگه حرف بزنند به نظرم بهتره

30. کاربران زیر از آروین 24 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

31. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط یلدا 25 نمایش پست ها
    ...اگه زیر نظر خونواده نباشه ممکنه ارتباط احساسی شکل بگیره و دو طرف وابسته و دلبسته بشن یا خیلی جلو برن که کار خراب بشه
    ...
    ازدواجی که با عقل شروع بشه بخاطر احساسات به طلاق کشیده میشه و در چنین ازدواجهایی اگه طلاق اتفاق نیفته طرفین مجبورن تا آخر عمر همدیگرو تحمل کنن

تازه وقتی یه پسر نظر دختر رو در مورد خودش نمیدونه خانواده ها رو الکی وارد قضیه کنه که براش جواب منفی بگیرن؟
    چون بهرصورت دختر که پسر رو نمیشناسه و به احتمال زیاد جواب منفی خواهد بود.

البته درخواست ازدواج دادن مستقیم ظرف 5 دقیقه خوب نیست، باید مدتی ارتباط سالم وجود داشته باشه تا دختر خودش پی به قضیه ببره.
    ویرایش توسط Experience : 04-26-2018 در ساعت 03:24 AM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)