نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: آیا این پسر خسیس است؟

1568
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38365
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

آیا این پسر خسیس است؟

سلام دوستان
    من یک دختر ۲۹ ساله هستم و حدود دو ماه هست که با یک اقای ۳۴ ساله آشنا شدم. قصد ما از این آشنایی فعلن دوستی هست و در مورد آینده و ازدواج هیچ صحبتی نکردیم و هردو هم قصدش رو نداریم
    این آقا حدود ۱۰ سال خارج از ایران تحصیل و کار کردن و حدود ۵ سال هم از این ۱۰ سال رو با یک دختر اروپایی دوست بودن
    ایشون از نظر موقعیت شغلی و درامد در سطح خیلی خوب و بالایی هستن
    حالا چیزی که من رو گیج کرده یکسری تناقضات رفتاری هست که باعث میشه نتونم تصمیم بگیرم که این آدم خسیسه یا نه و یا اینکه حداقل در مورد من خسیس هست یا نه

اول اینکه ایشون اهل سفر و خرید و اینها هستن ( پس نمیتونم بگم که برای خودش خرج نمیکنه)
    دوم اینکه تو این مدت کوتاه دوبار بدون هیچ مناسبتی برای من باکس گل خریده (به همین دلیل نمیتونم بگم که واسه منم نمیخواد خرج کنه) کلن هم سعی میکنه محبت کلامی داشته باشه و تو هر فرصتی که پیش میاد یه قراری بذاره و همو ببینیم
    اما مشکلات:تمایلی به اینکه وقتی بیرون هستیم چیزی بخوریم نداره
    دوبار کافی شاپ رفتیم و هر دوبار تا من نوشیدنیم رو خوردم گفت خوب بریم من دوست ندارم جایی ثابت بشینم
    کلن هم هروقت بیرونیم میگه که چیزی میخوری و اگه من بگم میل ندارم بدون هیچ اصراری بیخیال میشه
    البته اگه من بگم چیزی میخوام یا مثلن بریم فلان کافه سریع قبول میکنه و میریم
    حالا من نمیدونم همین یدونه رفتار یعنی چی؟ یعنی خسبسه و ترجیح میده که جایی نریم یا معنی تعارفات ایرانی براش کمرنگ شده (خوب مثلن‌ وقتی به من میگه که شام میخوای یا نه و ادامه میده که خودش رژیمه من میتونم بگم بریم شام‌بخوریم؟ معلومه که منم مبگم نه و اونم به هدف خودش که پول خرج نکردنه میرسه)
    دوم اینکه هیچوقت هیچوقت نمیاد دنبال من، همیشه یه جایی قرار میذاریم و من ماشینمو پارک میکنم و با ماشین اون میریم
    این رفتارم یه جورایی آزار دهنده است برام چون میدونم که مشکلی با رانندگی نداره ولی انگار دوست نداره یه سرویس اینطوری به من بده

سوم‌ اینکه چند روز پیش میخواستیم بریم سینما و چون ایشون بعد از مدتها تو ایران میخواست بره سینما، حدس زدم که شاید ندونه که چطوری و از کجا باید بلیط بخره واسه همینم گفتم که بلیط با من و اونم راحت قبول کرد ولی بعد از اینکه رفتیم سینما گفت بهم بگو که چطوری بلیط گرفتی که دفعه بعدی من بگیرم منم گفتم نه بابا مهم نبست که چیز خاصی نیست و ... بعد یهو گفت که خوب نمیشه که هربار تو بگیری بذاری یه بار من بگیرم یه بار تو !!!
    من راستش خیلی شوکه شدم از حرفش چون هردو ی ما شرایط مالی خوبی داریم و این پولها اصلن مهم نیست که بخوایم چنین حد و مرزهایی رو برای هم مشخص کنیم

حالا به نظرتون این ادم خسیسه؟ یا نسبت به من بی محبت؟ یا بخشی از فرهنگ‌ جای دیگه رو کرفته؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    تشکر شده 435 بار در 240 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : آیا این پسر خسیس است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Golepoone نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یک دختر ۲۹ ساله هستم و حدود دو ماه هست که با یک اقای ۳۴ ساله آشنا شدم. قصد ما از این آشنایی فعلن دوستی هست و در مورد آینده و ازدواج هیچ صحبتی نکردیم و هردو هم قصدش رو نداریم
    این آقا حدود ۱۰ سال خارج از ایران تحصیل و کار کردن و حدود ۵ سال هم از این ۱۰ سال رو با یک دختر اروپایی دوست بودن
    ایشون از نظر موقعیت شغلی و درامد در سطح خیلی خوب و بالایی هستن
    حالا چیزی که من رو گیج کرده یکسری تناقضات رفتاری هست که باعث میشه نتونم تصمیم بگیرم که این آدم خسیسه یا نه و یا اینکه حداقل در مورد من خسیس هست یا نه

اول اینکه ایشون اهل سفر و خرید و اینها هستن ( پس نمیتونم بگم که برای خودش خرج نمیکنه)
    دوم اینکه تو این مدت کوتاه دوبار بدون هیچ مناسبتی برای من باکس گل خریده (به همین دلیل نمیتونم بگم که واسه منم نمیخواد خرج کنه) کلن هم سعی میکنه محبت کلامی داشته باشه و تو هر فرصتی که پیش میاد یه قراری بذاره و همو ببینیم
    اما مشکلات:تمایلی به اینکه وقتی بیرون هستیم چیزی بخوریم نداره
    دوبار کافی شاپ رفتیم و هر دوبار تا من نوشیدنیم رو خوردم گفت خوب بریم من دوست ندارم جایی ثابت بشینم
    کلن هم هروقت بیرونیم میگه که چیزی میخوری و اگه من بگم میل ندارم بدون هیچ اصراری بیخیال میشه
    البته اگه من بگم چیزی میخوام یا مثلن بریم فلان کافه سریع قبول میکنه و میریم
    حالا من نمیدونم همین یدونه رفتار یعنی چی؟ یعنی خسبسه و ترجیح میده که جایی نریم یا معنی تعارفات ایرانی براش کمرنگ شده (خوب مثلن‌ وقتی به من میگه که شام میخوای یا نه و ادامه میده که خودش رژیمه من میتونم بگم بریم شام‌بخوریم؟ معلومه که منم مبگم نه و اونم به هدف خودش که پول خرج نکردنه میرسه)
    دوم اینکه هیچوقت هیچوقت نمیاد دنبال من، همیشه یه جایی قرار میذاریم و من ماشینمو پارک میکنم و با ماشین اون میریم
    این رفتارم یه جورایی آزار دهنده است برام چون میدونم که مشکلی با رانندگی نداره ولی انگار دوست نداره یه سرویس اینطوری به من بده

سوم‌ اینکه چند روز پیش میخواستیم بریم سینما و چون ایشون بعد از مدتها تو ایران میخواست بره سینما، حدس زدم که شاید ندونه که چطوری و از کجا باید بلیط بخره واسه همینم گفتم که بلیط با من و اونم راحت قبول کرد ولی بعد از اینکه رفتیم سینما گفت بهم بگو که چطوری بلیط گرفتی که دفعه بعدی من بگیرم منم گفتم نه بابا مهم نبست که چیز خاصی نیست و ... بعد یهو گفت که خوب نمیشه که هربار تو بگیری بذاری یه بار من بگیرم یه بار تو !!!
    من راستش خیلی شوکه شدم از حرفش چون هردو ی ما شرایط مالی خوبی داریم و این پولها اصلن مهم نیست که بخوایم چنین حد و مرزهایی رو برای هم مشخص کنیم

حالا به نظرتون این ادم خسیسه؟ یا نسبت به من بی محبت؟ یا بخشی از فرهنگ‌ جای دیگه رو کرفته؟
    سلام دوست عزیز
    این جملتونو بولد کردم. منظورتون از سرویس دادن رو میشه به من بگید؟ به قول خودتون هیچ تصمیمی برای ازدواج بین شما نیست پس بدیهی هستش که پول اضافه توی این شرایط نخوان خرج کنند. و انتظار شما هم بیجا هستش. هرکس خرج خودش به عهده خودش هستش.
    ایشون خسیس نیستن فقط دیگه به این تعارفات عادت ندارند. و دوستیشون با یه خارجی باعث شده که این رفتارها توشون خیلی کمرنگ بشه. من خودمم که برگشتم ایران معنای خیلی از تعارفات دیگران رو نمیفهمیدم و خیلی راحت قبول یا ردش می کردم.
    اگر براتون مهم هستش که طرفتون خرجتون رو بده باید بگم بهتره توی این رابطه تجدید نظر بفرمایید.
    موفق باشید

3. 2 کاربران زیر از ghm بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38365
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

البته این برداشت ذهنی من هست که اون آقا اینکه بره دنبال دوست دخترش رو یه نوع سرویس دادن میدونه و واسه همینم اینکار رو‌نمیکنه
    شایدم چنین چیزی تو ذهنش نیست چون منم تا الن اینو ازش نخواستم و احتمالن اگه بخوام انجام میده ولی کلن این رو مطرح کردم که بدونم این میتونه نشونه بی علاقگی باشه؟

در مورد جملات اخرتون هم توی متن اولیم توضیح دادم، ما هردو شرایط شغلی و درامد خوبی داریم، پس قطعا نیازی نیست که کسی خرج کسی رو بده
    ولی عرف جامعه ما اینکه پسرها خرج میکنن و دخترها هم اگر شخصیت درست و نرمالی داشته باشن حتمن یه جاهایی به بهونه های مختلف جبران میکنن
    وقتی کسی این عرف رو میشکنه به نظرم مهمه که بدونیم دلیلش چیه؟ یه ویژگی اخلاقی منفی یا یه فرهنگی که ما باهاش غریبه ایم ؟
    پس لطفا اگر میخوایم جواب بدیم یکم مهربانتر و منطقی تر باشیم

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26674
    تشکـر
    170
    تشکر شده 283 بار در 205 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام

تو عنوان نوشتین پسر خسیس ولی من هرچی متن رو خوندم چیزی از خساست ندیدم...خودتون میگید که گل میخره...کافی شاپ بخوام میبره...بلیط سینما رو گفته با هم شراکتی میگیریم و غیره

ببینید ایشون 10 سال (که مدت زیادی هست) خارج از ایران بود و حتما روشون تاثیر داشته فرهنگ اونجا

به نظر من بهتره که شما "ایرانی" نگاه نکنید به قضیه و راحت باشید

6. کاربران زیر از shahriar بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)