مشاور
تبلیغات مشاور

صفحه 10 از 10 نخستنخست 12345678910
نمایش نتایج: از 181 به 190 از 190

موضوع: صیغه کنیم یا نکنیم

1. Top | #181

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    9.02
    تشکـر
    10,698
    تشکر شده 13,425 بار در 6,841 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Badhal

پاسخ : صیغه کنیم یا نکنیم

نقل قول نوشته اصلی توسط saman.gals نمایش پست ها
    چه کسی گفته، یعنی 40 سال به بالا !؟
    دختر درصورتی میتونه بدون اجازه پدرش ازدواج کنه که سنش 40به بالا باشه
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

2. Top | #182

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.30
    تشکـر
    27
    تشکر شده 45 بار در 30 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Motarez

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    دختر درصورتی میتونه بدون اجازه پدرش ازدواج کنه که سنش 40به بالا باشه
    از نظر دین و شرع، چنین چیزی گفته نشده.
    و جور دیگری گفته شده است.

3. Top | #183

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    9.02
    تشکـر
    10,698
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Badhal

از نظر دین و شرع، چنین چیزی گفته نشده.
    و جور دیگری گفته شده است.
    چجور گفته شده؟؟؟؟!!! متاسفانه قانون ایران اینو میگه
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

4. Top | #184

دلنوشته کاربر
    مشکل ما در فهم زندگیست ...لذت بردن را یادمان ندادند
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.65
    تشکـر
    196
    تشکر شده 427 بار در 232 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Sepasgozar

نقل قول نوشته اصلی توسط 73Mohammad نمایش پست ها
    سلام . در این دوران مجردی که ازدواج مشکل هست در سایت تلگرام ازدواج موقت بصورت ساعتی در حال فعالیت است ایااگر کسی این کار انجام دهد به مشکلاتی از قبیل الوده شده روح یا هوسرانی مبتلا میشود عفت ورزیدن با این ازدواج ربط دارد ایا باید از اینگونه ازدواج ها دوری کرد در صورتی صیغه ماهانه هم پول زیادی میخواهد .
    سلام،بنظرم صیغه یا عقدموقت اصلا درست نیست و با رابطه ی جنسی دوتانامحرم هیچ فرقی نداره از نظر شرعی نمیگم ازنظر اخلاقی منظورمه.
    شما صیغه میکنی و بعده یه مدت جدامیشی روح و روان و احساسات اون آدم چی میشه این وسط؟با تن فروشی چه فرقی میکنه؟
    بعدم که شرایط ازدواجشون درآینده فراهم بشه همسرهرکدوم ازاین دونفر اگه قضیه رو بدونه چه بلایی سر زندگیشون میاد؟
    اصلا به هیچ وجه درست نیست.معذرت میخوام اینومیگم ولی طرف خ ود ا ر ضا‌ ی ی کنه شرف داره به این کار
    جوری عاشقتم که

انگار دنیا فقط همین یه مرد رو داره

5. Top | #185

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.30
    تشکـر
    27
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Motarez

چجور گفته شده؟؟؟؟!!! متاسفانه قانون ایران اینو میگه
    اولا که فکر نمیکنم قانون ایران هم باشه
    دوما که هر چی که قانون ایران هست، که قانون اسلام نیست

مثلا آیت الله العظمی سیستانی هم پیرو همین نظر هستند (اذن پدر در ازدواج موقت لازم است) اما در دختری که متصدی امور زندگی خودش باشد اذن پدر را بنا بر احتیاط واجب لازم می‌دانند نه به فتوا.
    احتیاط واجب با فتوا فرق دارد.

و اینکه بعضی از مراجع مستقیما، نظر اصلی را نمی دهند و بخاط اینکه ایجاد فساد و سوء استفاده از ازدواج موقت نشود و ...

آيت الله سیدعبدالکریم موسوي اردبيلي: اگر دختر باكرهاي كه به حد بلوغ رسيده و رشيده است –يعني مصلحت خود را تشخيص ميدهد- بتواند زندگاني خود را به نحو مستقل اداره كند و قدرت تصميمگيري صحيح در امور زندگي خود را داشته باشد و بيم آنكه فريب بخورد در ميان نباشد، چنانچه بخواهد ازدواج كند احتياجي به اجازه پدر يا جد پدري خود ندارد و در غير اين صورت، بنابر احتياج واجب بايد از پدر يا جد پدري خود اجازه بگيرد و اجازه مادر و يا برادر لازم نيست. همچنين بنابر احتياط واجب دختري كه باكره نيست نيز همين حكم را دارد.

و ... زیاد هستند. اگر بخواهید باید تحقیق شود.

6. Top | #186

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.30
    تشکـر
    27
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Motarez

نقل قول نوشته اصلی توسط hamideh banoo نمایش پست ها
    سلام،بنظرم صیغه یا عقدموقت اصلا درست نیست و با رابطه ی جنسی دوتانامحرم هیچ فرقی نداره از نظر شرعی نمیگم ازنظر اخلاقی منظورمه.
    شما صیغه میکنی و بعده یه مدت جدامیشی روح و روان و احساسات اون آدم چی میشه این وسط؟با تن فروشی چه فرقی میکنه؟
    بعدم که شرایط ازدواجشون درآینده فراهم بشه همسرهرکدوم ازاین دونفر اگه قضیه رو بدونه چه بلایی سر زندگیشون میاد؟
    اصلا به هیچ وجه درست نیست.معذرت میخوام اینومیگم ولی طرف خ ود ا ر ضا‌ ی ی کنه شرف داره به این کار
    متاسفانه از عواقب و آثار خطرناک خودارضایی بی خبر هستی.
    گاهی مساله خودارضایی خیلی بدتر و خطرناک تر از اعتیاد به مواد مخدر است ...

7. Top | #187

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    9.02
    تشکـر
    10,698
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Badhal

اولا که فکر نمیکنم قانون ایران هم باشه
    دوما که هر چی که قانون ایران هست، که قانون اسلام نیست

مثلا آیت الله العظمی سیستانی هم پیرو همین نظر هستند (اذن پدر در ازدواج موقت لازم است) اما در دختری که متصدی امور زندگی خودش باشد اذن پدر را بنا بر احتیاط واجب لازم می‌دانند نه به فتوا.
    احتیاط واجب با فتوا فرق دارد.

و اینکه بعضی از مراجع مستقیما، نظر اصلی را نمی دهند و بخاط اینکه ایجاد فساد و سوء استفاده از ازدواج موقت نشود و ...

آيت الله سیدعبدالکریم موسوي اردبيلي: اگر دختر باكرهاي كه به حد بلوغ رسيده و رشيده است –يعني مصلحت خود را تشخيص ميدهد- بتواند زندگاني خود را به نحو مستقل اداره كند و قدرت تصميمگيري صحيح در امور زندگي خود را داشته باشد و بيم آنكه فريب بخورد در ميان نباشد، چنانچه بخواهد ازدواج كند احتياجي به اجازه پدر يا جد پدري خود ندارد و در غير اين صورت، بنابر احتياج واجب بايد از پدر يا جد پدري خود اجازه بگيرد و اجازه مادر و يا برادر لازم نيست. همچنين بنابر احتياط واجب دختري كه باكره نيست نيز همين حكم را دارد.

و ... زیاد هستند. اگر بخواهید باید تحقیق شود.
    شما اگر یکی دیدی عاقل و بالغ بود تونست بدون اجازه پدرش ازدواج کنه سنش هم 30و اینا باشه به من نشون بدید حرفتون قبول کنم

کدوم حرف ها دقیق اجرا شده که بخواد این بشه
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

8. Top | #188

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.30
    تشکـر
    27
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Motarez

شما اگر یکی دیدی عاقل و بالغ بود تونست بدون اجازه پدرش ازدواج کنه سنش هم 30و اینا باشه به من نشون بدید حرفتون قبول کنم

کدوم حرف ها دقیق اجرا شده که بخواد این بشه
    در واقع من به عینه دیده ام. و انجام هم داده ام.
    ولی ربطی هم نداره، قانون اسلام، درست است، چه ما انجام بدیم و چه ندیم و چه ببینیم و چه نبینیم.
    در واقع مشکل ما، عرف و باور و تعصب ذهنی خودمان است، که در طی سالها تربیت و شناخت بصورت دیگر، سخت و شاید برای بعضی ها ناممکن است که تغییرش دهند. (تعصب و باور، بی جا و غلط)
    در صورتی که عقل و منش صحیح باید همیشه برای تکامل و درست شدن، آماده تغییر و تحول باشد. (البته با اطمینان از صحت و اعتبار آن)
    والا در غیر اینصورت، مساله ما میشود مشکلات جامعه امروزی که مردم حاضر به گناه هستند ولی آنچه که خدا راضی است را قبول ندارند، که در این صورت از حل مسائل روز و نسل جدید، درمانده و عاجز می شویم.
    که باعث ایجاد جامعه ی بیمار و روانی می شویم و همیشه دگیر قسمت های سخت دین هستیم و از وجود لذت های حلال خدا، دور می مانیم.
    که با این اوضاع، از دین ساختگی خود خسته می شویم، و سپس مشکل و تقصیر را بر دین اسلام و خدا می اندازیم. (که این آثار دین ناقص و منحرف است)

9. کاربران زیر از saman.gals بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. Top | #189

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    9.02
    تشکـر
    10,698
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Badhal

در واقع من به عینه دیده ام. و انجام هم داده ام.
    ولی ربطی هم نداره، قانون اسلام، درست است، چه ما انجام بدیم و چه ندیم و چه ببینیم و چه نبینیم.
    در واقع مشکل ما، عرف و باور و تعصب ذهنی خودمان است، که در طی سالها تربیت و شناخت بصورت دیگر، سخت و شاید برای بعضی ها ناممکن است که تغییرش دهند. (تعصب و باور، بی جا و غلط)
    در صورتی که عقل و منش صحیح باید همیشه برای تکامل و درست شدن، آماده تغییر و تحول باشد. (البته با اطمینان از صحت و اعتبار آن)
    والا در غیر اینصورت، مساله ما میشود مشکلات جامعه امروزی که مردم حاضر به گناه هستند ولی آنچه که خدا راضی است را قبول ندارند، که در این صورت از حل مسائل روز و نسل جدید، درمانده و عاجز می شویم.
    که باعث ایجاد جامعه ی بیمار و روانی می شویم و همیشه دگیر قسمت های سخت دین هستیم و از وجود لذت های حلال خدا، دور می مانیم.
    که با این اوضاع، از دین ساختگی خود خسته می شویم، و سپس مشکل و تقصیر را بر دین اسلام و خدا می اندازیم. (که این آثار دین ناقص و منحرف است)

الان چرا انقدر توضیح دادین من چی گفتم حرف های شما چه ربطی به سوال من داشت؟؟؟ باشه بابا مگه من چی گفتم شما خیلی خوب اسلام بلدی و داری پیروی میکنی این همه توضیح بی ربط میدی واسه چی عادت کردین هی میخواین خودتون ثابت کنید الان خیلی مسلمونید و فلان فلان یه جور رفتار میکنید ادم بهش برمیخوره انگار ما داریم به خدا کفر میگیم یا میگم اسلام اشتباه میگه یا دارم ضدش حرف میزنم
    !!!!
    کاش اول معنی حرف و میفهمید بعذ جبهبه می‌گرفتید و توضیحات بی ربط میدادین

من فقط گفتم این حرف درسته یه دختر بدون اجازه پدر میتونه ازدواج کنه ولی فقط در حد حرف هیچ کسی این اجازه رو نداره باید حتما پدر رضایت بده در صورتی که دختر بالا 40 باشله که بهتون گفتم و اینکه دختر بره شکایت کنه قاضی برسی کنه اگر دید صلاحه قاضی تاییده بده که دختر میتونه ازدواج کنه یا پدر نداشته باشه در غیر این صورت به هیچ وجه نمیشه

پناه برخدا نمیشه دودیقیه حرف زد
    عجبااا روز خوش
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

11. Top | #190

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.30
    تشکـر
    27
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Motarez

الان چرا انقدر توضیح دادین من چی گفتم حرف های شما چه ربطی به سوال من داشت؟؟؟ باشه بابا مگه من چی گفتم شما خیلی خوب اسلام بلدی و داری پیروی میکنی این همه توضیح بی ربط میدی واسه چی عادت کردین هی میخواین خودتون ثابت کنید الان خیلی مسلمونید و فلان فلان یه جور رفتار میکنید ادم بهش برمیخوره انگار ما داریم به خدا کفر میگیم یا میگم اسلام اشتباه میگه یا دارم ضدش حرف میزنم
    !!!!
    کاش اول معنی حرف و میفهمید بعذ جبهبه می‌گرفتید و توضیحات بی ربط میدادین

من فقط گفتم این حرف درسته یه دختر بدون اجازه پدر میتونه ازدواج کنه ولی فقط در حد حرف هیچ کسی این اجازه رو نداره باید حتما پدر رضایت بده در صورتی که دختر بالا 40 باشله که بهتون گفتم و اینکه دختر بره شکایت کنه قاضی برسی کنه اگر دید صلاحه قاضی تاییده بده که دختر میتونه ازدواج کنه یا پدر نداشته باشه در غیر این صورت به هیچ وجه نمیشه

پناه برخدا نمیشه دودیقیه حرف زد
    عجبااا روز خوش
    با عرض معذرت و عذرخواهی فراوان
    متاسفانه یکی از صفات بد من پرحرفی هست و دیگر اینکه در اینجا نمیشه لحن و نوع کلام را مشخص کرد. و واقعا منظور بدی نداشتم.
    توضیحاتم را کامل گذاشتم برای کسانی که بعدا بخواهند این مطالب را بخوانند و نه اینکه خدایی نکرده شما نمی دانید و ....
    و البته من هم که اینها را میدانم ربطی به مسلمانی من هم نداره، و صرفا یکسری اطلاعات است. (مسلمان و مومن بودن، به عملکرد است)
    باز هم ببخشید.

12. کاربران زیر از saman.gals بابت این پست مفید تشکر کرده اند

صفحه 10 از 10 نخستنخست 12345678910

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)