صفحه 4 از 4 ... 234
نمایش نتایج: از 151 به 191 از 191

موضوع: صیغه کنیم یا نکنیم

36888
  1. بالا | پست 151

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : صیغه کنیم یا نکنیم

نقل قول نوشته اصلی توسط Sorena. نمایش پست ها
    بله.خواهش میکنم.
    من یک مرتبه مطلبی در همین مورد نوشته و در یکی از صفحات منتشر کرده بودم ک اگه لینکش رو پیدا کردم واستون میفرستم یا شایدم اصلا دوباره منتشرش کردم.
    متأسفانه ما ایرانی ها خیلی اهل گفتگو نیستیم.در واقع مخالف خودمون رو بر نمی تابیم.
    متشکرم از لطفتون.
    بله دقیقا همین طوره
    هرچند هم صد در صدی نیست.
    ولی باید اصولی روی این مسائل کار بشه که نتیجه بده.
    رشد کردن هزینه نیاز داره گاهی هم خیلی گرون تموم میشه!

بحث اینکه کسی مخالف نظری باشه یه قضیه اس
    و این بحث که محیط مجازی که محدودیتی نداره و ممکنه افراد عقده ای و بیماری که از جاهای دیگه و افراد دیگه آسیب دیدن
    بیان اینجا و دنبال خالی کردن عقده هاشون اون هم از راه نادرست باشن، یه قضیه ی دیگه است.

تا مرد سخن نگفته باشد
    عیب و هنرش نهفته باشد

2. بالا | پست 152

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34330
    تشکـر
    144
    تشکر شده 67 بار در 47 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط amir-b نمایش پست ها
    نه پسرا همچین جرفایی می زنن نه دخترا
    این حرف ها زاییده ذهن مریض شما و امثال شماست

این طرز حرف زدن شخصیت شما رو نشون میده که بدون شناخت در مورد کسی راحت قضاوت میکنید
    و اگر تکرار بشه این طرز حرف زدن از راه های دیگه هم میشه باهاتون برخورد کرد. دیگه انتخاب با خودتونه

3. 2 کاربران زیر از آروین 24 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 153

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط آروین 24 نمایش پست ها
    این طرز حرف زدن شخصیت شما رو نشون میده که بدون شناخت در مورد کسی راحت قضاوت میکنید
    و اگر تکرار بشه این طرز حرف زدن از راه های دیگه هم میشه باهاتون برخورد کرد. دیگه انتخاب با خودتونه

متشکرم از نظرتون
    دقیقا همین طوره

به نظرم مدیریت اینجا نباید به همچین افرادی اجازه بدن که به بقیه و حتی خودشون هم توهین کنن!
    وگرنه اونقدری توی اطلاعات آشنا دارم که قانونا بتونم همچین افرادی رو بشونم سرجاشون
    کسی که خودش بیماره درست نیست بیاد تو جمع نظر بده و به بقیه توهین کنه
    بهتره اول به جای روشن فکری بره خودش رو درمان کنه

و یا اگه شخصیتش دچار اختلال هست بازم باید اول درمان بشه که به بقیه آسیبی نرسونه
    تا اینکه بیاد شخصیت خودش و خونواده اش رو به بقیه معرفی کنه

این مدل افراد رو وقتی آدم باهاشون چشم تو چشم میشه و خواهش هاشون رو ببینه، اون موقعست که دیدن داره قیافه شون!
    هرچند در حدی نیستن که باهاشون برخورد هم بشه
    پس شاید بهتره به همین جهالت ادامه بدن تا کاملا غرق بشن.

5. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 154

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط amir-b نمایش پست ها
    شماها یک مشت مریض روانی هستید که نشستید خونه مامان باباتون یکی بیاد ببرتون بعد چند وقت هم که کارتون به طلاق می کشه پا می شید میاید اینجا گریه زاری می کنید و کمک می خواید

چشماتون رو باز کنید می بینید که کل دنیا با ما فرق دارن، وضع همشونم از ما بهتره، شمایی که به یک سری اصول من در آوردی و بدون حساب و کتاب پایبند موندید، اوضاع رو طوری کردید که هر ساله رکورد طلاق رو داریم می زنیم
    دلایل طلاق، خود شماهایید با این تفکرات منسوخ و فسیل اتون

چشماتون رو باز کنید، این مزخرفاتی رو که سر هم می کنید اگر درست بود الان وضع و اوضاع ازدواج توی ایران به این فلاکت نمیفتاد، اگر درست بود کل دنیا باید بدبخت بودن و ما خوشبخت بودیم در صورتی که دقیقا برعکس داره اتفاق میفته

هرچند بعید بدونم کسی که یک عمر خودش رو درگیر یک سری چرت و پرت انحرافی کرده جوابی جز نفی کردن و دلایل مسخره آوردن داشته باشه
    و اتفاقا مدیران همچین سایت هایی هم از این تفکرات استقبال می کنن چون از توش پول به جیب می زنن، مشاوره ازدواج، مشاوره خانواده و ...

دقیقا با شما و امثال شمام @یلدا 25

فعلا که شما داری روانی بودنت را نشون میدی

7. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 155

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    فعلا که شما داری روانی بودنت را نشون میدی

ممنون از نظرتون
    دقیقااا

9. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 156

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط saba95 نمایش پست ها
    سلام من از همون اول اتفاقا کاملا منطقی بحث کردم و حتی توی تاپیک قبل از دوستان خیلی محترمانه خواهش کردم دلیل تبعیض تو بحث صیغه رو بیان کنن که متاسفانه چیزی که عایدم شد این بود هیچکی نبود راجب دینش اطلاعات داشته باشه و صرفا تبعیت کرده.
    من چندبار منطقی صحبت کردم اول صحبتمو با طرح یه سوال مطرح کردم که عقاید شما مورد قبول، کسی نمیگه شما جرم کردی صیغه رو قبول داری ولی ایا خودت دوست داری زنت قبلا صیغه شده باشه که در جوابم همون طور که حدس میزدم گفتن نه زنم الزاما باید باکره باشه .
    اگر حق ایشون زن باکرس حق اون کسایی که یه عمر فشار جنسیو تحمل کردن چیه دقیقا؟
    در مورد بحث صیغه هیچ کدوم از مسلمونا نتونستن اطلاعات لازم رو بدن و بگن چرا همچین تبعیض بزرگی برای قوی ترین میل انسان وجود داره منم دنبال یافتن جواب نیسم چون چیزی که میشنوم تکراری و مزخرفه یا میگن زن نیاز جنسی نداره یا میگن حکمت خداس یا میگن اگر مسلمونی باید این تبعیضا رو هم بپذیری باید تو سری خور باشی و خفه شی باید یاد بگیری نه نیاز جنسی داشته باشی نه راجب برابری سوال کنی.
    من فقط متاسفم اینقدر فرهنگمون ضعیفه نه فقط تو بحث جنسی تو همه موارد و نه فقط از جانب مردا بلکه از جانب خیلی از همجنسای خودم.
    همه یافرادی که توی این بحث شرکت کردن خیالشون راحت باشه که به نتیجه ای نمیرسن چون یه عده پسر دلشون میخوان خودشون با همه بخوابن و زنشون باکره باشه شما هیچ وقت خودتو بکشی هم نمیتونی این ادما رو قانع کنید .یه عالمه حرف های خارج بحث و روده درازی میبینید اخرشم به هیچ جا نمیرسید .

سلام صبا جان
    چون بحث توی تاپیک قبلی غیر مرتبط بود، من پست رو اینجا نقل قول کردم
    ضمن اینکه برای تمام دوستان و نظرهاشون چه مخالف و چه موافق نظر خودم، احترام قائلم ، لازم دونستم چند تا نکته رو مطرح کنم

خوبه این نکته رو همه واقف باشیم که اگه جایی نظری رو به اشتراک میذاریم
    این نظر حاصل شرایط خونوادگی ، تحصیلی، تربیتی و محیط زندگی و جایی هست که در اون زندگی میکنیم و خب به هرحال تفاوت هایی از دید هر کسی میتونه ایجاد بشه
    ولی این هم درست نیست که بگیم همه ی نظرهایی که این چند روز بیان شدن همشون تبعیت از یه عده هست و ما بدون فکر اونارو پذیرفتیم!

عزیزم بحث دین و اثبات یا رد یه موضوعی در این حیطه چیزی نیست که همه با علم و دانش عمومیشون بیان راحت تحلیل و بررسی کنن

من بارها به شخصه ترجمه های مختلفی از قرآن رو در این مورد خوندم
    با بعضی دوستام که مذهبشون سنی هست کلی راجب این موضوع حرف زدم
    و بارها این آیه و ترجمه اش رو خوندم که ببینم منظور خداوند واقعا چی بوده
    حتی گاهی میخواستم از خدا گلایه کنم!

به قول خودت خب دختر هم آدم هست و خدا بهش نیاز داده
    یه عده میرن وارد رابطه میشن و میگن نیازشون رو سرکوب نمیکنن
    یه عده هم وارد رابطه نمیشن

از طرفی خدا عادل هست و حق کسی رو به اندازه ی دانه ی خردلی ناحق نمیکنه
    پس چرا برای دختر تو این موضوع جایگاهی قرار نداده؟
    مگه خودش واقف به سطح نیازها نیست؟
    از طرفی دوستی یه دختر و پسر رو درست نمی دونه خداوند

این سوال ها و سوالات دیگه ای بارها برام پیش اومده و با مطالعه ی مطالب و کتاب های مرتبط به دنبالش بودم
    با افرادی که زبان عربیشون قوی بوده حرف زدم
    ولی هیچکدوم نتونستن من رو متقاعد کنن که این رو بپذیرم

خب تو که اینقدر مدافع حقوق خانوم ها هستی و مسلمون هم هستی و تو جامعه ی اسلامی داری زندگی میکنی
    آیا میتونی دلیلی بر اینکه صیغه تو دین اسلام بدعت شده بیاری؟
    اصلا دین اسلام و شرایطش رو قبول داری؟
    اگه واقعا بتونی این رو اثبات کنی من ازت خیلی ممنون میشم
    چون مدت هاست این موضوع برام سواله و هنوز جواب دقیقی هیچ جا براش پیدا نکردم!

و راجب نیاز پسرها و دخترها هم لازمه نکته ای رو اضافه کنم

من هیچ جا نگفتم نیاز دختر پایینه و نیاز پسر بالاست

اتفاقا کم نیستن دخترایی که نیازشون از بعضی پسرا بالاتر هم باشه

یا بعضا در یه حد باشن نیازهای دو طرف، اتفاقا دختر جنسش لطیف تره و خب نیاز بیشتری به رابطه عاطفی داره

برای این گفته هم دلیل منطقی و قطعی دارم و بارها این رو دیدم و شنیدم وتجربه و واقعیت زندگی خودم هم هست

دلیلی هم نداره دختری که به خاطر یه سری عقایدش با کسی وارد رابطه نشده بگیم نیازش اپسیلون هست!!!
    و این مدل قضاوت کردن ها واقعا منصفانه نیست!
    اما به شخصه یه سری چهارچوب ها و خط قرمزها تو زندگیم برام مهمه و آمیخته از دین و اخلاق و تربیت و بعدها هم که بزرگتر شدم خودم با آگاهی پذیرفتمش و نه صرفا اجبار و تحمیل کسی
    خیلی وقت ها تو زندگی تا جای کسی نباشی نمیتونی خوب درک و قضاوتش کنی
    ( و انتظار هم نداشتم حرفی که تو پست های قبلی زدم رو بر این مبنا برداشت کنی صبا جان!)

به هرحال این نیازها هم مانند نیازهای فطری برای همه ی افراد وجود داره، حالا یکی کمتر یکی بیشتر که هر دو نوع میتونن یه جایی فشار بیارن و نیاز به جواب براشون باشه

تو پست های قبلی هم منظورم از نوع تفاوت در نیازها بود

و همچنین دخترا بعد ازدواج طبق دیده و شنیده های من احساس نیازش بیشتری میکنند

نه صرفا منظورم این باشه قبل ازدواج و برقراری اولین رابطه هیچ فشاری روشون نیست

به هر حال خودم دخترم و این مسائل رو کاملا درک می کنم

فقط هنوز یه سری چیزا تو دینم برام روشن و شفاف نیست

هر حرفی که پایه ی علمی و منطقی درستی داشته باشه رو قبول می کنم
    نه صرفا چون یه عده عالم میگن صیغه درسته ما هم سریع قبول کنیم

من هم مثل تو خیلی چیزا تو بحث صیغه برام سوال و ابهام هست و دنبال جواب هاش هستم

قبلا هم اشاره کردم
    ضمن اینکه همیشه حس می کنم صیغه در شان یک انسان نیست به خصوص مجرد باشه چه دختر چه پسر
    و مطمئن هستم آدم جدا از جنسیت توانایی نگه داشتن نیازهاش رو داره
    و ارزش والای انسان بالاتر از این هست که یه مدت موقت بره نیازهاش رو با کسی رفع کنه
    چون نیاز چیزی نیست فقط شیش ماه باشه و تموم شه بره
    به هرحال سال ها توی وجود و زندگی فرد مطرحه
    پس چه کاریه یه چند ماه بره نیازهاش رو رفع کنه و بعد رابطه تموم شه یا وارد یه رابطه ی دیگه بشه؟!

اگه واقعا این کار از نظر خداوند درست و شایسته باشه برای پسر و دختر مجرد نیست به نظرم!( این نظر شخصیمه و ادعا ندارم که کاملا درسته ولی خودم بهش اعتقاد دارم)
    چون خداوند تو قرآن در اشاره به ازدواج توی سوره ی نسا میگن که اگه مردان پاک سطح مالیشون بالا نیست و براشون ازدواج با دخترهای معمولی راحت و مقدور نیست
    برن با کنیزان پاک ازدواج کنند و مهریه هاشونو بدن

خب یه سوال برای من اینجا پیش اومد
    چرا خدا نگفته پسرهایی که شرایط ازدواج و مالی مناسبی ندارند برن با زن های مطلقه وارد رابطه ی صیغه بشن؟

برای آقایون و خانوم هایی شاید باشه که مطلقه هستن شاید رابطه ی صیغه درست باشه
    که البته من در این مورد هم دقیقا قاطع و مطمئن نیستم!

اگه هم نظرم رو بیان کردم نه صرفا میخواستم از کسی دفاع کنم، نه میخواستم از نیازهای جنس دختر چشم پوشی کنم و نیاز پسرارو بولد کنم

و نه علیه کسی نظری بذارم و نه منکر فشارهای جنسی و عاطفی دخترا هستم

واقعیت زندگی خودم و دیدگاهم در این مورد رو بیان کردم

و چه خوبه که اگه همه مون نظرهامون هم متفاوت باشه ولی با احترام برخورد کنیم و به شخصیت همدیگه حمله نکنیم!

هر نظری که برام قابل قبول باشه رو به شخصه میپذیرم و اگه نظری از دیدگاهم درست نباشه میگم موافق نیستم، ودلیلی هم نمیبینم به مخاطبم بی احترامی کنم
    بارها هم راجب مسائل مختلف تو گروههای مختلف بیرون و مهمونی ها که مختلط بودن با بقیه نظرات رو به اشتراک گذاشتیم
    و عموم وقت ها هم همه به نظر همدیگه احترام گذاشتن چه بسا موافقش هم نبودن

به هرحال هر کسی با طرز تفکر و عقیده ای که خودش داره زندگی میکنه و این حق زندکی رو خداوند بهش داده و من نمیتونم به خودم اجازه بدم عقیده ای که فکر می کنم درست هست رو با اصرار به کسی تحمیل کنم و یا بگم چون اینو قبول نداری پس آدم خوبی نیستی !
    خوب بودن تو وجود همه ی ادم ها هست ولی این اعمال درست و اشتباه هستن که ما ر وبه مسیرهای مختلف سوق میدن
    پس وقتی فکر می کنیم کسی کارش درست نیست دلیل نمیشه بگیم کلا آدم درستی هم نیست!
    چه بسا خوبی هایی دیگه ای هم داشته باشه و منصفانه نیست به خاطر اون کار اشتباه به کل محکومش کنیم!

و در حالیکه خداوند که خالق همه ی انسان هاست ، کسی رو مجبور به پذیرش حرف و دین خودش هم نمیکنه
    چرا من نوعی بیام با پرخاشگری و گارد گرفتن و توهین به کسی بخوام بهش ثابت کنم که نظرش درست نیست؟!
    خب من یا امثال من مجبور نیستن باهاش ازدواج کنن
    اگه هم پنهان کاری باشه خب خودش باید فردای روز جوابگوی وجدان و وخدای خودش باشه

کم نیستن پسرهایی که بدون همین صیغه و خطبه خوندن هم وارد رابطه ی عمیق با دختر میشن و ادعاشون میشه که رضایت دو طرف
    شرط لازم و کافی برای ارتباط و عشق هست!
    من با همچین افرادی هم صحبت بودم و کلی هم ادعای روشن فکریشون میشدو دلایلی برای خودشون و کاراشون داشتن
    ولی باز هم دلیلی ندیدم بهشون توهین کنم

به هرحال اون دختر رو زور نکردن ، خودشم راضی بوده باهاش رابطه برقرار کرده
    و قطعا توی یه رابطه دو طرف راضی هستن در اکثر موارد
    حالا استثنا رو کار ندارم
    و من نوعی که صیغه رو درست نمی دونم مجبور نیستم با کسی ازدواج کنم که قبلا وارد این رابطه شده

حتی خیلی از ماها که دینمون اسلام هست معتقدیم که
    هر جوری که خودمون باشیم خدا یکی مثل خودمون رو برای ازدواج سر راهمون میذاره و باید به خداوند اعتماد کنیم

حالا من این سوالات رو که بعضی دوستان تو تاپیک قبلی از آقا معین پرسیده بودن رو میخواستم ازشون بپرسم
    که دوستان قبل از من مطرح کردن.
    منظورم سوالاتی هست که راجب بیان کردن یا نکردن رابطه ی صیغه برای دختری که میخوان باهاشون ازدواج کنن هست.
    اگه تمایل داشتن جواب بدن.
    ویرایش توسط یلدا 25 : 05-26-2018 در ساعت 02:33 AM

11. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 157

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

با اینکه من خودم دنبال صیغه و صیغه کردن نبودم و نخواهم بود ولی به دو دلیل صیغه رو قبول دارم:

1- بچه ای که از رابطه جنسی صیغه متولد بشه پدر و مادرش مشخص هستند.

2- مانع سوءاستفاده از زنهای طلاق گرفته یا شوهر فوت شده میشه.

13. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 158

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,480 بار در 1,283 پست
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط تجربه نمایش پست ها
    با اینکه من خودم دنبال صیغه و صیغه کردن نبودم و نخواهم بود ولی به دو دلیل صیغه رو قبول دارم:

1- بچه ای که از رابطه جنسی صیغه متولد بشه پدر و مادرش مشخص هستند.

2- مانع سوءاستفاده از زنهای طلاق گرفته یا شوهر فوت شده میشه.
    همهی اینا درست ولی مطمن باش همچین بچه ای که ازین طریق به دنیا بیاد اون مرده بازم مسولیتشو نمیپذیره و زیر بارش نمیره چون اصلا اون مرده برای فرار از مسولیت و بچه به همچین کاری رو اورده حالا بیاد ازون خانم هم بچه داشته باشید تازه برعکس آمار بچه های بی سرپرست و حتی سقط جنین بالا میره
    اصلا فلسفه صیغه برای زن هایی بود که همسرانشون به جنگ میرفتن و تعداد مردان به زنان خیلی کمتر بود نه امروزه که تعداد آقایون و خانم ها با هم برابرن. چرا اون مردهایی که خودشون همسرشونو از دست دادن و یا طلاق گرفتن و حتی مجرد با همچین خانم هایی ازدواج دایم نداشته باشن ؟ پس بازم این زنا مورد سواستفاده قرار میگیرن
    ویرایش توسط eli2 : 05-26-2018 در ساعت 06:58 AM
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

15. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 159

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    همهی اینا درست ولی مطمن باش همچین بچه ای که ازین طریق به دنیا بیاد اون مرده بازم مسولیتشو نمیپذیره و زیر بارش نمیره چون اصلا اون مرده برای فرار از مسولیت و بچه به همچین کاری رو اورده حالا بیاد ازون خانم هم بچه داشته باشید تازه برعکس آمار بچه های بی سرپرست و حتی سقط جنین بالا میره
    اصلا فلسفه صیغه برای زن هایی بود که همسرانشون به جنگ میرفتن و تعداد مردان به زنان خیلی کمتر بود نه امروزه که تعداد آقایون و خانم ها با هم برابرن چرا اون مردهایی که خودشون همسرشونو از دست دادن و یا طلاق گرفتن و حتی مجرد با همچین خانم هایی ازدواج دایم نداشته باشن ؟ پس بازم این زنا مورد سواستفاده قرار میگیرن
    اگه صیغه با مدرک و شاهد باشه که بایدم باشه کسی نمیتونه از مسئولیتش فرار کنه.

17. بالا | پست 160

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

اگه صیغه با مدرک و شاهد باشه که بایدم باشه کسی نمیتونه از مسئولیتش فرار کنه.
    صیغه رو بین خودشون میخونن یا فوقش جلو یه آخوند ، بعدشم به راحتی زیرش میزنن. و معمولا مدتشم کم میخونن بعدش مثله حالت اجاره ای هی تمدیدش میکنن . این صیغه ها که تو ایران خونده میشه هیچکس نمیفهمه وگرنه اگر قرار بود کسی بفهمه که آبروشون میره پس در نتیجه همش مخفیانس.
    بعدشم اینجا کی ضرر میکنه ؟؟؟ خب مشخصه زنه که هزار جور برچسب بهش میزنن وگرنه مرده در میاد میگه من مردم من شیر جنگلم بازم خودشو پاک جلوه میده
    ویرایش توسط eli2 : 05-26-2018 در ساعت 07:10 AM
    امضای ایشان

18. 2 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 161

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

صیغه رو بین خودشون میخونن یا فوقش جلو یه آخوند ، بعدشم به راحتی زیرش میزنن. و معمولا مدتشم کم میخونن بعدش مثله حالت اجاره ای هی تمدیدش میکنن . این صیغه ها که تو ایران خونده میشه هیچکس نمیفهمه وگرنه اگر قرار بود کسی بفهمه که آبروشون میره پس در نتیجه همش مخفیانس.
    بعدشم اینجا کی ضرر میکنه ؟؟؟ خب مشخصه زنه که هزار جور برچسب بهش میزنن وگرنه مرده در میاد میگه من مردم من شیر جنگلم بازم خودشو پاک جلوه میده
    خانمها نباید قبول کنن.

اصلا خانمها عقلشون مشکل داره جایی که باید قبول کنن، قبول نمیکنن و جایی که نباید قبول کنن، قبول میکنن .

خب قبول نکنن ازشون سواستفاده نشه.

اگه مرده اگه شیره جلوی چنتا شاهد صیغه بخونه و مسئولیت قبول کنه.
    ویرایش توسط Experience : 05-26-2018 در ساعت 07:16 AM

20. بالا | پست 162

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

خانمها نباید قبول کنن.

اصلا خانمها عقلشون مشکل داره جایی که باید قبول کنن، قبول نمیکنن و جایی که نباید قبول کنن، قبول میکنن .

خب قبول نکنن ازشون سواستفاده نشه.

اگه مرده اگه شیره جلوی چنتا شاهد صیغه بخونه و مسئولیت قبول کنه.
    نه خب موضوعو تغییر نده اینجا بحث سره این بود که ما میگیم پسری که میره سراغ صیغه باید با دختره شبیه خودش ازدواج کنه خب اون دختری هم که میره سراغ صیغه خب اونم مثله همون پسره هست خودشم میخات که ازش سواستفاده بشه . اینجا میگیم صیغه باز نباید نظرش رو دختر پاک باشه ولی مردای صیغه ای میگن نخیر این حقه منه که زنم پاک باشه و حاظر نیسم با دخترای شبیه خودم ازدواج کنم
    امضای ایشان

21. بالا | پست 163

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

نه خب موضوعو تغییر نده اینجا بحث سره این بود که ما میگیم پسری که میره سراغ صیغه باید با دختره شبیه خودش ازدواج کنه خب اون دختری هم که میره سراغ صیغه خب اونم مثله همون پسره هست خودشم میخات که ازش سواستفاده بشه . اینجا میگیم صیغه باز نباید نظرش رو دختر پاک باشه ولی مردای صیغه ای میگن نخیر این حقه منه که زنم پاک باشه و حاظر نیسم با دخترای شبیه خودم ازدواج کنم
    من در مورد این صیغه های الکی که معلوم نیست اصلا مشروع هست یا نه حرف نمیزنم.

در مورد صیغه ای که مرد رو مجبور به سرپرستی زن میکنه حرف میزنم.

22. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 164

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

من در مورد این صیغه های الکی که معلوم نیست اصلا مشروع هست یا نه حرف نمیزنم.

در مورد صیغه ای که مرد رو مجبور به سرپرستی زن میکنه حرف میزنم.
    خب همه ی صیغه های ایران از نوع الکیشه دیگه و لاشک
    امضای ایشان

24. بالا | پست 165

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط یلدا 25 نمایش پست ها
    سلام صبا جان
    چون بحث توی تاپیک قبلی غیر مرتبط بود، من پست رو اینجا نقل قول کردم
    ضمن اینکه برای تمام دوستان و نظرهاشون چه مخالف و چه موافق نظر خودم، احترام قائلم ، لازم دونستم چند تا نکته رو مطرح کنم

خوبه این نکته رو همه واقف باشیم که اگه جایی نظری رو به اشتراک میذاریم
    این نظر حاصل شرایط خونوادگی ، تحصیلی، تربیتی و محیط زندگی و جایی هست که در اون زندگی میکنیم و خب به هرحال تفاوت هایی از دید هر کسی میتونه ایجاد بشه
    ولی این هم درست نیست که بگیم همه ی نظرهایی که این چند روز بیان شدن همشون تبعیت از یه عده هست و ما بدون فکر اونارو پذیرفتیم!

عزیزم بحث دین و اثبات یا رد یه موضوعی در این حیطه چیزی نیست که همه با علم و دانش عمومیشون بیان راحت تحلیل و بررسی کنن

من بارها به شخصه ترجمه های مختلفی از قرآن رو در این مورد خوندم
    با بعضی دوستام که مذهبشون سنی هست کلی راجب این موضوع حرف زدم
    و بارها این آیه و ترجمه اش رو خوندم که ببینم منظور خداوند واقعا چی بوده
    حتی گاهی میخواستم از خدا گلایه کنم!

به قول خودت خب دختر هم آدم هست و خدا بهش نیاز داده
    یه عده میرن وارد رابطه میشن و میگن نیازشون رو سرکوب نمیکنن
    یه عده هم وارد رابطه نمیشن

از طرفی خدا عادل هست و حق کسی رو به اندازه ی دانه ی خردلی ناحق نمیکنه
    پس چرا برای دختر تو این موضوع جایگاهی قرار نداده؟
    مگه خودش واقف به سطح نیازها نیست؟
    از طرفی دوستی یه دختر و پسر رو درست نمی دونه خداوند

این سوال ها و سوالات دیگه ای بارها برام پیش اومده و با مطالعه ی مطالب و کتاب های مرتبط به دنبالش بودم
    با افرادی که زبان عربیشون قوی بوده حرف زدم
    ولی هیچکدوم نتونستن من رو متقاعد کنن که این رو بپذیرم

خب تو که اینقدر مدافع حقوق خانوم ها هستی و مسلمون هم هستی و تو جامعه ی اسلامی داری زندگی میکنی
    آیا میتونی دلیلی بر اینکه صیغه تو دین اسلام بدعت شده بیاری؟
    اصلا دین اسلام و شرایطش رو قبول داری؟
    اگه واقعا بتونی این رو اثبات کنی من ازت خیلی ممنون میشم
    چون مدت هاست این موضوع برام سواله و هنوز جواب دقیقی هیچ جا براش پیدا نکردم!

و راجب نیاز پسرها و دخترها هم لازمه نکته ای رو اضافه کنم

من هیچ جا نگفتم نیاز دختر پایینه و نیاز پسر بالاست

اتفاقا کم نیستن دخترایی که نیازشون از بعضی پسرا بالاتر هم باشه

یا بعضا در یه حد باشن نیازهای دو طرف، اتفاقا دختر جنسش لطیف تره و خب نیاز بیشتری به رابطه عاطفی داره

برای این گفته هم دلیل منطقی و قطعی دارم و بارها این رو دیدم و شنیدم وتجربه و واقعیت زندگی خودم هم هست

دلیلی هم نداره دختری که به خاطر یه سری عقایدش با کسی وارد رابطه نشده بگیم نیازش اپسیلون هست!!!
    و این مدل قضاوت کردن ها واقعا منصفانه نیست!
    اما به شخصه یه سری چهارچوب ها و خط قرمزها تو زندگیم برام مهمه و آمیخته از دین و اخلاق و تربیت و بعدها هم که بزرگتر شدم خودم با آگاهی پذیرفتمش و نه صرفا اجبار و تحمیل کسی
    خیلی وقت ها تو زندگی تا جای کسی نباشی نمیتونی خوب درک و قضاوتش کنی
    ( و انتظار هم نداشتم حرفی که تو پست های قبلی زدم رو بر این مبنا برداشت کنی صبا جان!)

به هرحال این نیازها هم مانند نیازهای فطری برای همه ی افراد وجود داره، حالا یکی کمتر یکی بیشتر که هر دو نوع میتونن یه جایی فشار بیارن و نیاز به جواب براشون باشه

تو پست های قبلی هم منظورم از نوع تفاوت در نیازها بود

و همچنین دخترا بعد ازدواج طبق دیده و شنیده های من احساس نیازش بیشتری میکنند

نه صرفا منظورم این باشه قبل ازدواج و برقراری اولین رابطه هیچ فشاری روشون نیست

به هر حال خودم دخترم و این مسائل رو کاملا درک می کنم

فقط هنوز یه سری چیزا تو دینم برام روشن و شفاف نیست

هر حرفی که پایه ی علمی و منطقی درستی داشته باشه رو قبول می کنم
    نه صرفا چون یه عده عالم میگن صیغه درسته ما هم سریع قبول کنیم

من هم مثل تو خیلی چیزا تو بحث صیغه برام سوال و ابهام هست و دنبال جواب هاش هستم

قبلا هم اشاره کردم
    ضمن اینکه همیشه حس می کنم صیغه در شان یک انسان نیست به خصوص مجرد باشه چه دختر چه پسر
    و مطمئن هستم آدم جدا از جنسیت توانایی نگه داشتن نیازهاش رو داره
    و ارزش والای انسان بالاتر از این هست که یه مدت موقت بره نیازهاش رو با کسی رفع کنه
    چون نیاز چیزی نیست فقط شیش ماه باشه و تموم شه بره
    به هرحال سال ها توی وجود و زندگی فرد مطرحه
    پس چه کاریه یه چند ماه بره نیازهاش رو رفع کنه و بعد رابطه تموم شه یا وارد یه رابطه ی دیگه بشه؟!

اگه واقعا این کار از نظر خداوند درست و شایسته باشه برای پسر و دختر مجرد نیست به نظرم!( این نظر شخصیمه و ادعا ندارم که کاملا درسته ولی خودم بهش اعتقاد دارم)
    چون خداوند تو قرآن در اشاره به ازدواج توی سوره ی نسا میگن که اگه مردان پاک سطح مالیشون بالا نیست و براشون ازدواج با دخترهای معمولی راحت و مقدور نیست
    برن با کنیزان پاک ازدواج کنند و مهریه هاشونو بدن

خب یه سوال برای من اینجا پیش اومد
    چرا خدا نگفته پسرهایی که شرایط ازدواج و مالی مناسبی ندارند برن با زن های مطلقه وارد رابطه ی صیغه بشن؟

برای آقایون و خانوم هایی شاید باشه که مطلقه هستن شاید رابطه ی صیغه درست باشه
    که البته من در این مورد هم دقیقا قاطع و مطمئن نیستم!

اگه هم نظرم رو بیان کردم نه صرفا میخواستم از کسی دفاع کنم، نه میخواستم از نیازهای جنس دختر چشم پوشی کنم و نیاز پسرارو بولد کنم

و نه علیه کسی نظری بذارم و نه منکر فشارهای جنسی و عاطفی دخترا هستم

واقعیت زندگی خودم و دیدگاهم در این مورد رو بیان کردم

و چه خوبه که اگه همه مون نظرهامون هم متفاوت باشه ولی با احترام برخورد کنیم و به شخصیت همدیگه حمله نکنیم!

هر نظری که برام قابل قبول باشه رو به شخصه میپذیرم و اگه نظری از دیدگاهم درست نباشه میگم موافق نیستم، ودلیلی هم نمیبینم به مخاطبم بی احترامی کنم
    بارها هم راجب مسائل مختلف تو گروههای مختلف بیرون و مهمونی ها که مختلط بودن با بقیه نظرات رو به اشتراک گذاشتیم
    و عموم وقت ها هم همه به نظر همدیگه احترام گذاشتن چه بسا موافقش هم نبودن

به هرحال هر کسی با طرز تفکر و عقیده ای که خودش داره زندگی میکنه و این حق زندکی رو خداوند بهش داده و من نمیتونم به خودم اجازه بدم عقیده ای که فکر می کنم درست هست رو با اصرار به کسی تحمیل کنم و یا بگم چون اینو قبول نداری پس آدم خوبی نیستی !
    خوب بودن تو وجود همه ی ادم ها هست ولی این اعمال درست و اشتباه هستن که ما ر وبه مسیرهای مختلف سوق میدن
    پس وقتی فکر می کنیم کسی کارش درست نیست دلیل نمیشه بگیم کلا آدم درستی هم نیست!
    چه بسا خوبی هایی دیگه ای هم داشته باشه و منصفانه نیست به خاطر اون کار اشتباه به کل محکومش کنیم!

و در حالیکه خداوند که خالق همه ی انسان هاست ، کسی رو مجبور به پذیرش حرف و دین خودش هم نمیکنه
    چرا من نوعی بیام با پرخاشگری و گارد گرفتن و توهین به کسی بخوام بهش ثابت کنم که نظرش درست نیست؟!
    خب من یا امثال من مجبور نیستن باهاش ازدواج کنن
    اگه هم پنهان کاری باشه خب خودش باید فردای روز جوابگوی وجدان و وخدای خودش باشه

کم نیستن پسرهایی که بدون همین صیغه و خطبه خوندن هم وارد رابطه ی عمیق با دختر میشن و ادعاشون میشه که رضایت دو طرف
    شرط لازم و کافی برای ارتباط و عشق هست!
    من با همچین افرادی هم صحبت بودم و کلی هم ادعای روشن فکریشون میشدو دلایلی برای خودشون و کاراشون داشتن
    ولی باز هم دلیلی ندیدم بهشون توهین کنم

به هرحال اون دختر رو زور نکردن ، خودشم راضی بوده باهاش رابطه برقرار کرده
    و قطعا توی یه رابطه دو طرف راضی هستن در اکثر موارد
    حالا استثنا رو کار ندارم
    و من نوعی که صیغه رو درست نمی دونم مجبور نیستم با کسی ازدواج کنم که قبلا وارد این رابطه شده

حتی خیلی از ماها که دینمون اسلام هست معتقدیم که
    هر جوری که خودمون باشیم خدا یکی مثل خودمون رو برای ازدواج سر راهمون میذاره و باید به خداوند اعتماد کنیم

حالا من این سوالات رو که بعضی دوستان تو تاپیک قبلی از آقا معین پرسیده بودن رو میخواستم ازشون بپرسم
    که دوستان قبل از من مطرح کردن.
    منظورم سوالاتی هست که راجب بیان کردن یا نکردن رابطه ی صیغه برای دختری که میخوان باهاشون ازدواج کنن هست.
    اگه تمایل داشتن جواب بدن.
    سلام ببین یلداجان من اگر خودم دلیل تبعیض توی بحث صیغه رو از نظر دینی میدونستم نمیومدم اینجا بپرسم من از نظر روانشناسی و منطقی گفتم این حکم یطرفس .
    الهه هم گفت ما وقتی به یه مسئله توی دین برمیخوریم سریع نباید ازش تبعیت کنیم باید ببینیم ایا اون حکم پاسخگوی همه چیزا هست یا نه مثل همون مثال دوش که حرام بود یا مثال موسیقی که الهه جان زد.
    توی بحث صیغه هم احکام با مرور زمان تغیر میکنه ولی متاسفانه علمای ما اونقدر عاقل نیستن که بتونن احکام رو درست تفسیر کنن. شرایط زمان قدیم از زمین تا اسمون با الان فرق میکرد اون زمان اگر زنی مردی رو نداشت براش دردسر بوجود میومد و یکسری از مردا هم توی جنگ میمردن و تعداد مردا کم میشد جامعه اون موقع هم مث الان تمدن نداشت اگر یه زن تنها بود مورد اذیت قرار میگرفت.
    اصلا شما داری عصر الانو با چند قرن پیش مقایسه میکنی؟
    من ادعا ندارم از اسلام کامل میدونم که بیام کسیو قانع کنم که چرا تو حکم صیغه تبعیضه لزا این سوال خودم بود و اگر دلیلشو میدونستم دیگه نیاز نبود اینجا مطرحش کنم.
    من از نظر علمی و روانشناسی برسی کردم و دیدم این حکم اشتباهه نه از نظر دینی .من بزرگترین استاد های روانشناسیمون گفتن صیغه بدون اجازه پدر هم برای دختر جایزه چون دختر اونقدری شعور داره بتونه برای خودش تصمیم بگیری ولی از اونجایی که تو دین ایلام یکسری علما زن رو ناقص العقل میدونن اعتقاد دارن خودش نمیتونه تصمیم بگیره و باید اجازه پدرش باشه.یعنی قانون و دین پشت زن نیست تو این مسئله و اگر یه دختر صیغه بشه کلی از طرف جامعه و از طرف همین اقایون که برای خودشون صیغه رو درست میدونن ترد میشه .
    خیلی از چیزا که از نظر علمی اثبات شده و روانشناس ها قبول دارن رو علمای دینی قبول ندارن مث جریان همون موسیقی و رقص که از نظر روانشناسی باعث رشد هوش کودک میشه و از افسردگی پیشگیری میکنه ولی از نظر علمای دینی سبب زنا و مفسده میشه!!
    خیلی به غیب اعتقاد نداشته باش تو این دنیا از این خبرا نیست که زنان پاک برای مردان پاک.من کلی دختر پاک دیدم که با پسری ازدواج کردن که بعدا گند کثافت کاریاشون دراومده این حرفا رو باور ندارم تو این دنیا فقط خود ما ادما هسیم که میتونیم عدالت رو ایجاد کنیم نه امداد های غیبی و طلسم.
    خود ما ادما تو این دنیا میتونیم با کنار گذاشتن عقاید تبعیض امیز عدالت رو برقرار کنیم.
    من دیگه توی این مباحث حرف و سوالی ندارم چون چیزی که باید عایدم میشد رو بدست اوردم و با بحث طولانی به نتیجه ای نمیرسم و جواب سوالامو نمیگیرم.
    ویرایش توسط saba95 : 05-26-2018 در ساعت 01:52 PM

25. بالا | پست 166

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

سلام ببین یلداجان من اگر خودم دلیل تبعیض توی بحث صیغه رو میدونستم دیوونه نبودم بیام از شماها بپرسم.
    الهه هم گفت ما وقتی به یه مسئله توی دین برمیخوریم سریع نباید ازش تبعیت کنیم باید ببینیم ایا اون حکم پاسخگوی همه چیزا هست یا نه مثل همون مثال دوش که حرام بود یا مثال موسیقی که الهه جان زد.
    توی بحث صیغه هم احکام با مرور زمان تغیر میکنه ولی متاسفانه علمای ما اونقدر عاقل نیستن که بتونن احکام رو درست تفسیر کنن. شرایط زمان قدیم از زمین تا اسمون با الان فرق میکرد اون زمان اگر زنی مردی رو نداشت براش دردسر بوجود میومد و یکسری از مردا هم توی جنگ میمردن و تعداد مردا کم میشد جامعه اون موقع هم مث الان تمدن نداشت اگر یه زن تنها بود مورد اذیت قرار میگرفت.
    اصلا شما داری عصر الانو با چند قرن پیش مقایسه میکنی؟
    من ادعا ندارم از اسلام کامل میدونم که بیام کسیو قانع کنم که چرا تو حکم صیغه تبعیضه لزا این سوال خودم بود و اگر دلیلشو میدونستم دیگه نیاز نبود اینجا مطرحش کنم.
    من از نظر علمی و روانشناسی برسی کردم و دیدم این حکم اشتباهه نه از نظر دینی .من بزرگترین استاد های روانشناسیمون گفتن صیغه بدون اجازه پدر هم برای دختر جایزه چون دختر اونقدری شعور داره بتونه برای خودش تصمیم بگیری ولی از اونجایی که تو دین ایلام یکسری علما زن رو ناقص العقل میدونن اعتقاد دارن خودش نمیتونه تصمیم بگیره و باید اجازه پدرش باشه.یعنی قانون و دین پشت زن نیست تو این مسئله و اگر یه دختر صیغه بشه کلی از طرف جامعه و از طرف همین اقایون که برای خودشون صیغه رو درست میدونن ترد میشه .
    خیلی از چیزا که از نظر علمی اثبات شده و روانشناس ها قبول دارن رو علمای دینی قبول ندارن مث جریان همون موسیقی و رقص که از نظر روانشناسی باعث رشد هوش کودک میشه و از افسردگی پیشگیری میکنه ولی از نظر علمای دینی سبب زنا و مفسده میشه!!
    خیلی به غیب اعتقاد نداشته باش تو این دنیا از این خبرا نیست که زنان پاک برای مردان پاک.من کلی دختر پاک دیدم که با پسری ازدواج کردن که بعدا گند کثافت کاریاشون دراومده این حرفا رو باور ندارم تو این دنیا فقط خود ما ادما هسیم که میتونیم عدالت رو ایجاد کنیم نه امداد های غیبی و طلسم.
    من دیگه توی این مباحث حرف و سوالی ندارم چون چیزی که باید عایدم میشد رو بدست اوردم و با بحث طولانی به نتیجه ای نمیرسم و جواب سوالامو نمیگیرم.

سلام عزیزم
    حرفات واقعیت جامعه است و خب فقط هم دست من و تو نیست که درستش کنیم
    خیلی تلاش های چند جانبه رو میطلبه که این ها درست بشه

ضمن اینکه به نظرم صیغه شان و منزلت آدم و به خصوص دختر رو پایین میاره
    اما به قول تو وقتی قراره عدالت باشه و نیاز هر دو جنس بهش توجه بشه خب دختر هم یه طرف قضیه است
    و این موضوع هم بستگی به شرایط و عرف جامعه هم داره که دید ما بهش چه مدلی بشه

در مورد حرفت هم که گفتی خیلی به غیب ایمان نداشته باشم
    باید بگم صد در صدی نیست و به قول تو همیشه این نمیشه که دختر پاک پسر پاک نصیبش بشه و برعکس
    و اتفاقا همین رو تو زندگی یکی از بستگان دیدم که با اینکه پسره هیچوقت با هیچ دختری تو هیچ رابطه ای نبود
    ولی دختره تو مجردی با پسر دوست بوده که الان که کارشون به جدایی کشید من این رو از یکی ازاقوام شنیدم که با مدرک هم حرف میزد! و خیلی هم ناراحت شدم
    و به قول تو گفتم چرا نباید دختری مثل خودش نصیبش میشد!؟

حالا دلیلش و اینکه عدالتش کی اجرا بشه رو من دقیقا نمی دونم، شاید در این دنیا یا در دنیای دیگه به این مسائل رسیدگی بشه
    به نظرم تو این دنیا خیلی چیزارو نمیشه کلی بیان کرد و گفت صد در صد این موضوع کلیت داره یا صد در صد منکرش شد.

26. 2 کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. بالا | پست 167

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37988
    تشکـر
    0
    تشکر شده 102 بار در 87 پست
    میزان امتیاز
    7

دوستان عزیز سلام
    من فکر میکنم ن مذاکره بر سر برجام ب نتیجه میرسه و ن بحث در مورد مسائل دینی!
    ولی از شوخی گذشته بیش از هزار سال هست ک بر سر مسائل دینی بحث شده و ب هیچ نتیجه واحدی منتهی نشده.در همین کشور ما روزگاری اکثریت سنی بودن،ی زمانی شیعه هفت امامی دین رسمی کشور بود و ی زمانی هم هم دوازده امامی.
    جسارت بنده رو ببخشید ولی فکر میکنم بحث رو تموم کنید بهتره.
    با عرض پوزش مجدد.

28. بالا | پست 168

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28060
    تشکـر
    478
    تشکر شده 157 بار در 96 پست
    میزان امتیاز
    8

دوستان عزیز سلام
    من فکر میکنم ن مذاکره بر سر برجام ب نتیجه میرسه و ن بحث در مورد مسائل دینی!
    ولی از شوخی گذشته بیش از هزار سال هست ک بر سر مسائل دینی بحث شده و ب هیچ نتیجه واحدی منتهی نشده.در همین کشور ما روزگاری اکثریت سنی بودن،ی زمانی شیعه هفت امامی دین رسمی کشور بود و ی زمانی هم هم دوازده امامی.
    جسارت بنده رو ببخشید ولی فکر میکنم بحث رو تموم کنید بهتره.
    با عرض پوزش مجدد.
    سلام نمیدونم چرا یه عده میان وسط تاپیکا میپرن میگن بحثو تموم کنید خب اقاجان شما خوشت نمیاد نخون من چند روزه دوست دارم نظرات مختلف رو میخونم یه چیزایی عایدم میشه .شما دوس نداری نخون چرا میاین تذکر میدین.
    شما چکار دارین یکی دوس داره بحث کنه یکی دوس داره بخونه مگه تاپیک شخصی شماس که میایین تعین تکلیف میکنید.ببخشید ولی من دوس دارم نظرات مختلفو بخونم چون یسری چیزام برای خودم سواله.
    اگر راجب بحث نظری ندارین مجبور نیسین تاپیک رو دنبال کنید.
    ویرایش توسط Asal78 : 05-26-2018 در ساعت 03:05 PM

29. 3 کاربران زیر از Asal78 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

30. بالا | پست 169

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37988
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط Asal78 نمایش پست ها
    سلام نمیدونم چرا یه عده میان وسط تاپیکا میپرن میگن بحثو تموم کنید خب اقاجان شما خوشت نمیاد نخون من چند روزه دوست دارم نظرات مختلف رو میخونم یه چیزایی عایدم میشه .شما دوس نداری نخون چرا میاین تذکر میدین.
    شما چکار دارین یکی دوس داره بحث کنه یکی دوس داره بخونه مگه تاپیک شخصی شماس که میایین تعین تکلیف میکنید.ببخشید ولی من دوس دارم نظرات مختلفو بخونم چون یسری چیزام برای خودم سواله.
    بله حق با شماست.

31. 2 کاربران زیر از Sorena. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

32. بالا | پست 170

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28060
    تشکـر
    478
    میزان امتیاز
    8

بله حق با شماست.
    ممنونم

33. بالا | پست 171

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37988
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    7

ممنونم
    خواهش میکنم.

34. بالا | پست 172

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام
    من اگر وقت داشتم جوابتان را میدادم یعنی الان حوصله ندارم ضمنا بعضی از مطالب هم به خاطر بعضی محدودیتها نمی توانم بگویم من خودم شخصا هم مادرم و هم پدرم فرزند مجتهد بوده اند پدرم هم تا حدی تحصیلات حوزوی داشته به هر حال بهتر از خیلیها با ریز و بم مسائل آشنا هستم تا آنجا که من میدانم صیغه برای اجتناب از زنا هست خود به خود پسندیده نیست ضمنا در آیات قرآن تصریح شده همیشه در معاهدات سند و شاهد بگیرید که حقی تضییع نشود اصرار بر صیغه بر اینست که حق و حقوق طرفین و احیانا فرزند ماحصل این ازدواج رعایت شود اصرار زیاد در مخفی نبودن برای همین هست اتفاقا برای حفظ حقوق زن سفارش شده تا هر مرد بی قید و ضعیف النفسی اگر رابطه ای خواست مسئولیتش را هم بپذیرد و دختر بیچاره متضرر نشود.

35. بالا | پست 173

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28060
    تشکـر
    478
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط سعید62 نمایش پست ها
    سلام

سلام.خیلی خوبه
    هرموقع که فرصت کردین ممنون میشم بگید همین طور که برای جلوگیری از زنا برای مرد ها صیغه رو قرار دادن دختری که پدرش اجازه به صیغه نمیده و توجامعه مورد سرزنش قرار میگیره چجور میتونه نیاز بالاشو رفع کنه(حالا به دلایل زیادی امکان ازدواج نداره)؟
    من گاهی تو اینستاگرام زیر یکسری از پست ها میبینم بعضی دخترا از شدت فشار حاضرن پول و خونه جور نن و فقط یکی بیاد باهاشون رابطه برقرار کنه!!اسلام برای این ادما چه راه حلی در نظر گرفته؟
    خیلی از همکلاسی های خودمم روزی چندبار خودارضایی میکنن .
    ایا دختری که نمیتونه ازدواج کنه به دلایلی و شرایط براش مهیا نیست باید تحمل کنه؟
    ویرایش توسط Asal78 : 05-26-2018 در ساعت 07:15 PM

36. کاربران زیر از Asal78 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

37. بالا | پست 174

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37525
    تشکـر
    35
    تشکر شده 37 بار در 32 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام.خیلی خوبه
    هرموقع که فرصت کردین ممنون میشم بگید همین طور که برای جلوگیری از زنا برای مرد ها صیغه رو قرار دادن دختری که پدرش اجازه به صیغه نمیده و توجامعه مورد سرزنش قرار میگیره چجور میتونه نیاز بالاشو رفع کنه(حالا به دلایل زیادی امکان ازدواج نداره)؟
    من گاهی تو اینستاگرام زیر یکسری از پست ها میبینم بعضی دخترا از شدت فشار حاضرن پول و خونه جور نن و فقط یکی بیاد باهاشون رابطه برقرار کنه!!اسلام برای این ادما چه راه حلی در نظر گرفته؟
    سلام خانم T.gh

38. بالا | پست 175

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28060
    تشکـر
    478
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط ناراحتم نمایش پست ها
    سلام خانم T.gh
    سلام.اشتباه گرفتین.

39. بالا | پست 176

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38840
    تشکـر
    28
    تشکر شده 45 بار در 30 پست
    میزان امتیاز
    6

کدوم پدری اجازه میده دخترش صیغه بشه؟اگر دختره از شدت نیاز بمیره ولی پدر اجازه نده میتونم بپرسم باید چکار کنه؟
    کلا تو دین اسلام مرد همه کاره زن هست انگار که برده اجاره کرده.زن هرکار بخواد بکنه باید حتما یه مرد بهش اجازه بده خودش حق تصمیم گیری نداره ولی یه پسر ازاده هرجور میخواد باشه بدون اینکه سرخر داشته باشه!!
    "بعضی از مراجع میگن که اگر دختر عاقل و بالغ و فهمیده باشد، اذن پدر برای ازدواج لازم نیست."

40. بالا | پست 177

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38840
    تشکـر
    28
    میزان امتیاز
    6

سلام.خیلی خوبه
    "بعضی از مراجع میگن که اگر دختر عاقل و بالغ و فهمیده باشد، اذن پدر برای ازدواج لازم نیست."

41. بالا | پست 178

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38840
    تشکـر
    28
    میزان امتیاز
    6

میخوام کسایی که مسلمون هستن بخصوص دخترا
    اینجا بیان از دینشون دفاع کنن و به من به عنوان یه ادم معمولی ثابت کنن تو دینشون تبعیض نیست.
    چرا یه پسر مجرد حق داره صیغه کنه ولی یه دختر نمیتونه؟ چرا اسلام فقط نیاز مرد رو درنظر میگیره و برای نیاز دختر ارزش قائل نیس؟
    اولا باید ساختار مرد و زن را شناخت، مثلا در عمل نزدیکی، مرد انجام دهنده است و زن انجام شونده است. و ...
    دوما کی گفته دختر نیمی تونه ازدواج موقت کنه!؟
    میتونه با یک پسر که دوستش داره، پیشنهادش رو بده.

42. بالا | پست 179

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط saman.gals نمایش پست ها

سن 40سال به بالا
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

43. بالا | پست 180

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38840
    تشکـر
    28
    میزان امتیاز
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    سن 40سال به بالا
    چه کسی گفته، یعنی 40 سال به بالا !؟

44. بالا | پست 181

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

چه کسی گفته، یعنی 40 سال به بالا !؟
    دختر درصورتی میتونه بدون اجازه پدرش ازدواج کنه که سنش 40به بالا باشه
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

45. بالا | پست 182

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38840
    تشکـر
    28
    میزان امتیاز
    6

دختر درصورتی میتونه بدون اجازه پدرش ازدواج کنه که سنش 40به بالا باشه
    از نظر دین و شرع، چنین چیزی گفته نشده.
    و جور دیگری گفته شده است.

46. بالا | پست 183

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

از نظر دین و شرع، چنین چیزی گفته نشده.
    و جور دیگری گفته شده است.
    چجور گفته شده؟؟؟؟!!! متاسفانه قانون ایران اینو میگه
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

47. بالا | پست 184

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30434
    تشکـر
    199
    تشکر شده 452 بار در 246 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط 73Mohammad نمایش پست ها
    سلام . در این دوران مجردی که ازدواج مشکل هست در سایت تلگرام ازدواج موقت بصورت ساعتی در حال فعالیت است ایااگر کسی این کار انجام دهد به مشکلاتی از قبیل الوده شده روح یا هوسرانی مبتلا میشود عفت ورزیدن با این ازدواج ربط دارد ایا باید از اینگونه ازدواج ها دوری کرد در صورتی صیغه ماهانه هم پول زیادی میخواهد .
    سلام،بنظرم صیغه یا عقدموقت اصلا درست نیست و با رابطه ی جنسی دوتانامحرم هیچ فرقی نداره از نظر شرعی نمیگم ازنظر اخلاقی منظورمه.
    شما صیغه میکنی و بعده یه مدت جدامیشی روح و روان و احساسات اون آدم چی میشه این وسط؟با تن فروشی چه فرقی میکنه؟
    بعدم که شرایط ازدواجشون درآینده فراهم بشه همسرهرکدوم ازاین دونفر اگه قضیه رو بدونه چه بلایی سر زندگیشون میاد؟
    اصلا به هیچ وجه درست نیست.معذرت میخوام اینومیگم ولی طرف خ ود ا ر ضا‌ ی ی کنه شرف داره به این کار
    امضای ایشان
    جوری عاشقتم که

انگار دنیا فقط همین یه مرد رو داره

48. بالا | پست 185

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38840
    تشکـر
    28
    میزان امتیاز
    6

چجور گفته شده؟؟؟؟!!! متاسفانه قانون ایران اینو میگه
    اولا که فکر نمیکنم قانون ایران هم باشه
    دوما که هر چی که قانون ایران هست، که قانون اسلام نیست

مثلا آیت الله العظمی سیستانی هم پیرو همین نظر هستند (اذن پدر در ازدواج موقت لازم است) اما در دختری که متصدی امور زندگی خودش باشد اذن پدر را بنا بر احتیاط واجب لازم می‌دانند نه به فتوا.
    احتیاط واجب با فتوا فرق دارد.

و اینکه بعضی از مراجع مستقیما، نظر اصلی را نمی دهند و بخاط اینکه ایجاد فساد و سوء استفاده از ازدواج موقت نشود و ...

آيت الله سیدعبدالکریم موسوي اردبيلي: اگر دختر باكرهاي كه به حد بلوغ رسيده و رشيده است –يعني مصلحت خود را تشخيص ميدهد- بتواند زندگاني خود را به نحو مستقل اداره كند و قدرت تصميمگيري صحيح در امور زندگي خود را داشته باشد و بيم آنكه فريب بخورد در ميان نباشد، چنانچه بخواهد ازدواج كند احتياجي به اجازه پدر يا جد پدري خود ندارد و در غير اين صورت، بنابر احتياج واجب بايد از پدر يا جد پدري خود اجازه بگيرد و اجازه مادر و يا برادر لازم نيست. همچنين بنابر احتياط واجب دختري كه باكره نيست نيز همين حكم را دارد.

و ... زیاد هستند. اگر بخواهید باید تحقیق شود.

49. بالا | پست 186

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38840
    تشکـر
    28
    میزان امتیاز
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط hamideh banoo نمایش پست ها
    سلام،بنظرم صیغه یا عقدموقت اصلا درست نیست و با رابطه ی جنسی دوتانامحرم هیچ فرقی نداره از نظر شرعی نمیگم ازنظر اخلاقی منظورمه.
    شما صیغه میکنی و بعده یه مدت جدامیشی روح و روان و احساسات اون آدم چی میشه این وسط؟با تن فروشی چه فرقی میکنه؟
    بعدم که شرایط ازدواجشون درآینده فراهم بشه همسرهرکدوم ازاین دونفر اگه قضیه رو بدونه چه بلایی سر زندگیشون میاد؟
    اصلا به هیچ وجه درست نیست.معذرت میخوام اینومیگم ولی طرف خ ود ا ر ضا‌ ی ی کنه شرف داره به این کار
    متاسفانه از عواقب و آثار خطرناک خودارضایی بی خبر هستی.
    گاهی مساله خودارضایی خیلی بدتر و خطرناک تر از اعتیاد به مواد مخدر است ...

50. بالا | پست 187

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

اولا که فکر نمیکنم قانون ایران هم باشه
    دوما که هر چی که قانون ایران هست، که قانون اسلام نیست

مثلا آیت الله العظمی سیستانی هم پیرو همین نظر هستند (اذن پدر در ازدواج موقت لازم است) اما در دختری که متصدی امور زندگی خودش باشد اذن پدر را بنا بر احتیاط واجب لازم می‌دانند نه به فتوا.
    احتیاط واجب با فتوا فرق دارد.

و اینکه بعضی از مراجع مستقیما، نظر اصلی را نمی دهند و بخاط اینکه ایجاد فساد و سوء استفاده از ازدواج موقت نشود و ...

آيت الله سیدعبدالکریم موسوي اردبيلي: اگر دختر باكرهاي كه به حد بلوغ رسيده و رشيده است –يعني مصلحت خود را تشخيص ميدهد- بتواند زندگاني خود را به نحو مستقل اداره كند و قدرت تصميمگيري صحيح در امور زندگي خود را داشته باشد و بيم آنكه فريب بخورد در ميان نباشد، چنانچه بخواهد ازدواج كند احتياجي به اجازه پدر يا جد پدري خود ندارد و در غير اين صورت، بنابر احتياج واجب بايد از پدر يا جد پدري خود اجازه بگيرد و اجازه مادر و يا برادر لازم نيست. همچنين بنابر احتياط واجب دختري كه باكره نيست نيز همين حكم را دارد.

و ... زیاد هستند. اگر بخواهید باید تحقیق شود.
    شما اگر یکی دیدی عاقل و بالغ بود تونست بدون اجازه پدرش ازدواج کنه سنش هم 30و اینا باشه به من نشون بدید حرفتون قبول کنم

کدوم حرف ها دقیق اجرا شده که بخواد این بشه
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

51. بالا | پست 188

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38840
    تشکـر
    28
    میزان امتیاز
    6

شما اگر یکی دیدی عاقل و بالغ بود تونست بدون اجازه پدرش ازدواج کنه سنش هم 30و اینا باشه به من نشون بدید حرفتون قبول کنم

کدوم حرف ها دقیق اجرا شده که بخواد این بشه
    در واقع من به عینه دیده ام. و انجام هم داده ام.
    ولی ربطی هم نداره، قانون اسلام، درست است، چه ما انجام بدیم و چه ندیم و چه ببینیم و چه نبینیم.
    در واقع مشکل ما، عرف و باور و تعصب ذهنی خودمان است، که در طی سالها تربیت و شناخت بصورت دیگر، سخت و شاید برای بعضی ها ناممکن است که تغییرش دهند. (تعصب و باور، بی جا و غلط)
    در صورتی که عقل و منش صحیح باید همیشه برای تکامل و درست شدن، آماده تغییر و تحول باشد. (البته با اطمینان از صحت و اعتبار آن)
    والا در غیر اینصورت، مساله ما میشود مشکلات جامعه امروزی که مردم حاضر به گناه هستند ولی آنچه که خدا راضی است را قبول ندارند، که در این صورت از حل مسائل روز و نسل جدید، درمانده و عاجز می شویم.
    که باعث ایجاد جامعه ی بیمار و روانی می شویم و همیشه دگیر قسمت های سخت دین هستیم و از وجود لذت های حلال خدا، دور می مانیم.
    که با این اوضاع، از دین ساختگی خود خسته می شویم، و سپس مشکل و تقصیر را بر دین اسلام و خدا می اندازیم. (که این آثار دین ناقص و منحرف است)

52. کاربران زیر از saman.gals بابت این پست مفید تشکر کرده اند

53. بالا | پست 189

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

در واقع من به عینه دیده ام. و انجام هم داده ام.
    ولی ربطی هم نداره، قانون اسلام، درست است، چه ما انجام بدیم و چه ندیم و چه ببینیم و چه نبینیم.
    در واقع مشکل ما، عرف و باور و تعصب ذهنی خودمان است، که در طی سالها تربیت و شناخت بصورت دیگر، سخت و شاید برای بعضی ها ناممکن است که تغییرش دهند. (تعصب و باور، بی جا و غلط)
    در صورتی که عقل و منش صحیح باید همیشه برای تکامل و درست شدن، آماده تغییر و تحول باشد. (البته با اطمینان از صحت و اعتبار آن)
    والا در غیر اینصورت، مساله ما میشود مشکلات جامعه امروزی که مردم حاضر به گناه هستند ولی آنچه که خدا راضی است را قبول ندارند، که در این صورت از حل مسائل روز و نسل جدید، درمانده و عاجز می شویم.
    که باعث ایجاد جامعه ی بیمار و روانی می شویم و همیشه دگیر قسمت های سخت دین هستیم و از وجود لذت های حلال خدا، دور می مانیم.
    که با این اوضاع، از دین ساختگی خود خسته می شویم، و سپس مشکل و تقصیر را بر دین اسلام و خدا می اندازیم. (که این آثار دین ناقص و منحرف است)

الان چرا انقدر توضیح دادین من چی گفتم حرف های شما چه ربطی به سوال من داشت؟؟؟ باشه بابا مگه من چی گفتم شما خیلی خوب اسلام بلدی و داری پیروی میکنی این همه توضیح بی ربط میدی واسه چی عادت کردین هی میخواین خودتون ثابت کنید الان خیلی مسلمونید و فلان فلان یه جور رفتار میکنید ادم بهش برمیخوره انگار ما داریم به خدا کفر میگیم یا میگم اسلام اشتباه میگه یا دارم ضدش حرف میزنم
    !!!!
    کاش اول معنی حرف و میفهمید بعذ جبهبه می‌گرفتید و توضیحات بی ربط میدادین

من فقط گفتم این حرف درسته یه دختر بدون اجازه پدر میتونه ازدواج کنه ولی فقط در حد حرف هیچ کسی این اجازه رو نداره باید حتما پدر رضایت بده در صورتی که دختر بالا 40 باشله که بهتون گفتم و اینکه دختر بره شکایت کنه قاضی برسی کنه اگر دید صلاحه قاضی تاییده بده که دختر میتونه ازدواج کنه یا پدر نداشته باشه در غیر این صورت به هیچ وجه نمیشه

پناه برخدا نمیشه دودیقیه حرف زد
    عجبااا روز خوش
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

54. بالا | پست 190

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38840
    تشکـر
    28
    میزان امتیاز
    6

الان چرا انقدر توضیح دادین من چی گفتم حرف های شما چه ربطی به سوال من داشت؟؟؟ باشه بابا مگه من چی گفتم شما خیلی خوب اسلام بلدی و داری پیروی میکنی این همه توضیح بی ربط میدی واسه چی عادت کردین هی میخواین خودتون ثابت کنید الان خیلی مسلمونید و فلان فلان یه جور رفتار میکنید ادم بهش برمیخوره انگار ما داریم به خدا کفر میگیم یا میگم اسلام اشتباه میگه یا دارم ضدش حرف میزنم
    !!!!
    کاش اول معنی حرف و میفهمید بعذ جبهبه می‌گرفتید و توضیحات بی ربط میدادین

من فقط گفتم این حرف درسته یه دختر بدون اجازه پدر میتونه ازدواج کنه ولی فقط در حد حرف هیچ کسی این اجازه رو نداره باید حتما پدر رضایت بده در صورتی که دختر بالا 40 باشله که بهتون گفتم و اینکه دختر بره شکایت کنه قاضی برسی کنه اگر دید صلاحه قاضی تاییده بده که دختر میتونه ازدواج کنه یا پدر نداشته باشه در غیر این صورت به هیچ وجه نمیشه

پناه برخدا نمیشه دودیقیه حرف زد
    عجبااا روز خوش
    با عرض معذرت و عذرخواهی فراوان
    متاسفانه یکی از صفات بد من پرحرفی هست و دیگر اینکه در اینجا نمیشه لحن و نوع کلام را مشخص کرد. و واقعا منظور بدی نداشتم.
    توضیحاتم را کامل گذاشتم برای کسانی که بعدا بخواهند این مطالب را بخوانند و نه اینکه خدایی نکرده شما نمی دانید و ....
    و البته من هم که اینها را میدانم ربطی به مسلمانی من هم نداره، و صرفا یکسری اطلاعات است. (مسلمان و مومن بودن، به عملکرد است)
    باز هم ببخشید.

55. کاربران زیر از saman.gals بابت این پست مفید تشکر کرده اند

56. بالا | پست 191

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46467
    تشکـر
    9
    تشکر شده 81 بار در 54 پست
    میزان امتیاز
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط 73Mohammad نمایش پست ها
    سلام . در این دوران مجردی که ازدواج مشکل هست در سایت تلگرام ازدواج موقت بصورت ساعتی در حال فعالیت است ایااگر کسی این کار انجام دهد به مشکلاتی از قبیل الوده شده روح یا هوسرانی مبتلا میشود عفت ورزیدن با این ازدواج ربط دارد ایا باید از اینگونه ازدواج ها دوری کرد در صورتی صیغه ماهانه هم پول زیادی میخواهد .
    هر امری در چهار چوب شرع انجام شود ، دقت شود در چهار چوب شرع هیچ گاه عنوان هوسرانی و آلودگی به خود نخواهد گرفت علت آن هم این است در چهار چوب شرع مقدس انجام شده است .

اگر پسری جهت برآورده کردن نیاز جنسی خود از طریق ازدواج موقت اقدام نماید ضمن این که این اقدام کاملاً قانونی است و مهمتر از این منطبق با شرع مقدس اسلام می باشد و لذا هیچ گونه منعی از طرف قانون جمهوری اسلامی ایران و شریعت مقدس اسلام ندارد لکن این عمل هم نه هوسرانی محسوب می گردد و نه آلودگی روحی حال اگر هم به دفعات زیاد باشد .

هوسرانی و آلودگی روحی آنجایی محقق می گردد که پسری بدون هر گونه ازدواج شرعی و قانونی مبادرت به برقراری رابطه جنسی با دختری یا خانمی بنماید که در شریعت اسلام به این عمل شنیع «زنا» نسبت داده می شود که در قانون هم مجازات های سنگینی از جمله اعدام چه برای پسر و چه برای دختر از برای آن در نظر گرفته شده است .

صفحه 4 از 4 ... 234

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)