صفحه 1 از 4 123 ...
نمایش نتایج: از 1 به 50 از 191

موضوع: صیغه کنیم یا نکنیم

36884
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38181
    تشکـر
    0
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

صیغه کنیم یا نکنیم

سلام . در این دوران مجردی که ازدواج مشکل هست در سایت تلگرام ازدواج موقت بصورت ساعتی در حال فعالیت است ایااگر کسی این کار انجام دهد به مشکلاتی از قبیل الوده شده روح یا هوسرانی مبتلا میشود عفت ورزیدن با این ازدواج ربط دارد ایا باید از اینگونه ازدواج ها دوری کرد در صورتی صیغه ماهانه هم پول زیادی میخواهد .

2. کاربران زیر از 73Mohammad بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37525
    تشکـر
    35
    تشکر شده 37 بار در 32 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : صیغه کنیم یا نکنیم

نقل قول نوشته اصلی توسط 73Mohammad نمایش پست ها
    سلام . در این دوران مجردی که ازدواج مشکل هست در سایت تلگرام ازدواج موقت بصورت ساعتی در حال فعالیت است ایااگر کسی این کار انجام دهد به مشکلاتی از قبیل الوده شده روح یا هوسرانی مبتلا میشود عفت ورزیدن با این ازدواج ربط دارد ایا باید از اینگونه ازدواج ها دوری کرد در صورتی صیغه ماهانه هم پول زیادی میخواهد .
    سلام چند سالته؟
    من ۲۹ سالمه و مجردم اما خودم و خانوادم صیغه موقت رو زشت میدونیم
    ولی از نظر دین اسلام فک نکنم مشکل داشته باشه به هر حال من باشم هیچ وقت صیغه موقت نمیکنم چون زشت میدونم و با هوسرانی یکی میدونم
    نمیدونم دلیل تنفر ما از صیغه موقت چیه؟
    تربیت ناسالم و اموزش غلط؟
    یا اینکه صیغه موقت کلا کار ناپسندی هست و ذات ماهم به پلیدیش پی برده؟

4. کاربران زیر از ناراحتم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    تشکر شده 268 بار در 156 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام
    ببین دوست عزیز صیغه چیزه بدی نیست و اتفاقا خیلی هم چیزه خوبی هست و برخلاف تصور خیلی از دوستان که میگن به زن بی احترامی میشه و هوسرانیه و ... یا از این دست حرفها اتفاقا خدا این اجازه و آزادی رو به زن داده و خیلی از زنها به علت نیازهای مادی و جنسی مایل به صیغه هستند
    به هر حال چه بخوایم چه نخوایم هم مردها به زن نیاز دارند و هم زنها به مرد و اینو بدون زنی که قبلا رابطه جنسی داشته و الان به هر دلیلی دسترسی به مساله جنسی نداره نیازش از من و تو مرد بیشتر هست و بیشتر دوست داره رابطه جنسی داشته باشه چرا نیازهای زنهارو نادیده میگیریم و فکر میکنیم فقط مردها دنبال مساله جنسی هستند
    الان زنها بیشتر مساله صیغه رو میپسندند البته الان دخترها به من خرده میگیرن اما اینو باید از اون زن مطقه ای که یه سری چیزها براش محدوده مثل رابطه جنسی فشار مالی و ... پرسید و با این راهکار به آرامش میرسه
    من در بین دوستانم خیلیهاشون هستند که زنانی هستند که آدمهای خوب و موجهی هستند که به هر دلیلی طلاق گرفتند و الان نیاز جنسی دارند و دنبال یه آدم سالم و مطمین برای رابطه میگشتند که بتونه نیازهای جنسی و روحی روانیشونو تامین کنه و با دوستام دوست شدن و ازشون هیچ پولی هم نخواستن و فقط شخصیت و دوست داشتن که بینشونه و رابطشون رو نگه داشته و هر دو طرف راضین و اگر این صیغه نباشه همین زنها مجبورن به فساد و .. کشیده بشن اماااااااااا اینجا یه امااااای بزرگ داره
    اینکه همه چیز برمیگرده به نیت خودمون و هدفمون از این رابطه و رفتارمون این وسط . وقتی من راضی اون راضی .... دیگه مشکلی نمیبینم اما وقتی یه زن به خاطره تحت فشار قرار گرفتن از سوی یه نا مردی که دنبال هوسه و اون زن اصلا دوسش نداره و مجبور میشه صیغش بشه اون از لحاظ اخلاقی مشکل داره هرجند از لحاظ قانونی توجیه داشته باشه یا مثلا زنهایی که کارشون همینه که صرفا یه ************ به طرف بدن و از این راه درآمد زایی داشته باشن اون هم بی احترامی به مرده هم زن , عرض کردم همش برمیگرده به نیت دو طرف که چجوری بخوان باهم توافق کنن و بتونن رابطرو پیش ببرن
    با این سونامی طلاق تو جامعه و عدم توانایی ازدواج این راهکار موثر برای جل.گیری از فساد بیشتره و دور و ورت بگردی هستند دخترهای خوبی که به هر دلیلی طلاق گرفتند و الان دوست دارند کسی باشه نیازشون رو تامین کنه و باهاشون باشه و نخوان تیغش بزنن
    بگرد یکی مثل خودتو پیدا کن قطعا پیدا میکنی و بدون تازه اگر نیتت خوب باشه و درست نیازهاوشو برآورده کنی چون از یه زن حمایت کردی و نزاشتی به فساد برسه ثوابم کردی و اون هم بیشتر از تو مشتاقه البته باز هم میگم
    الاعمال بالنیات
    تو راضی اون راضی ک...ن لق ناراضی خلاف شرع هم نکردین

6. 4 کاربران زیر از moeinvk بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37525
    تشکـر
    35
    تشکر شده 37 بار در 32 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط moeinvk نمایش پست ها
    سلام
    ببین دوست عزیز صیغه چیزه بدی نیست و اتفاقا خیلی هم چیزه خوبی هست و برخلاف تصور خیلی از دوستان که میگن به زن بی احترامی میشه و هوسرانیه و ... یا از این دست حرفها اتفاقا خدا این اجازه و آزادی رو به زن داده و خیلی از زنها به علت نیازهای مادی و جنسی مایل به صیغه هستند
    به هر حال چه بخوایم چه نخوایم هم مردها به زن نیاز دارند و هم زنها به مرد و اینو بدون زنی که قبلا رابطه جنسی داشته و الان به هر دلیلی دسترسی به مساله جنسی نداره نیازش از من و تو مرد بیشتر هست و بیشتر دوست داره رابطه جنسی داشته باشه چرا نیازهای زنهارو نادیده میگیریم و فکر میکنیم فقط مردها دنبال مساله جنسی هستند
    الان زنها بیشتر مساله صیغه رو میپسندند البته الان دخترها به من خرده میگیرن اما اینو باید از اون زن مطقه ای که یه سری چیزها براش محدوده مثل رابطه جنسی فشار مالی و ... پرسید و با این راهکار به آرامش میرسه
    من در بین دوستانم خیلیهاشون هستند که زنانی هستند که آدمهای خوب و موجهی هستند که به هر دلیلی طلاق گرفتند و الان نیاز جنسی دارند و دنبال یه آدم سالم و مطمین برای رابطه میگشتند که بتونه نیازهای جنسی و روحی روانیشونو تامین کنه و با دوستام دوست شدن و ازشون هیچ پولی هم نخواستن و فقط شخصیت و دوست داشتن که بینشونه و رابطشون رو نگه داشته و هر دو طرف راضین و اگر این صیغه نباشه همین زنها مجبورن به فساد و .. کشیده بشن اماااااااااا اینجا یه امااااای بزرگ داره
    اینکه همه چیز برمیگرده به نیت خودمون و هدفمون از این رابطه و رفتارمون این وسط . وقتی من راضی اون راضی .... دیگه مشکلی نمیبینم اما وقتی یه زن به خاطره تحت فشار قرار گرفتن از سوی یه نا مردی که دنبال هوسه و اون زن اصلا دوسش نداره و مجبور میشه صیغش بشه اون از لحاظ اخلاقی مشکل داره هرجند از لحاظ قانونی توجیه داشته باشه یا مثلا زنهایی که کارشون همینه که صرفا یه ************ به طرف بدن و از این راه درآمد زایی داشته باشن اون هم بی احترامی به مرده هم زن , عرض کردم همش برمیگرده به نیت دو طرف که چجوری بخوان باهم توافق کنن و بتونن رابطرو پیش ببرن
    با این سونامی طلاق تو جامعه و عدم توانایی ازدواج این راهکار موثر برای جل.گیری از فساد بیشتره و دور و ورت بگردی هستند دخترهای خوبی که به هر دلیلی طلاق گرفتند و الان دوست دارند کسی باشه نیازشون رو تامین کنه و باهاشون باشه و نخوان تیغش بزنن
    بگرد یکی مثل خودتو پیدا کن قطعا پیدا میکنی و بدون تازه اگر نیتت خوب باشه و درست نیازهاوشو برآورده کنی چون از یه زن حمایت کردی و نزاشتی به فساد برسه ثوابم کردی و اون هم بیشتر از تو مشتاقه البته باز هم میگم
    الاعمال بالنیات
    خجالت بکش
    بی ادب
    این چه طرزه راهنمایی کردنه؟
    بلد نیستی مشاوره بدی طومار ننویس اینجا

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط ناراحتم نمایش پست ها
    خجالت بکش
    بی ادب
    این چه طرزه راهنمایی کردنه؟
    بلد نیستی مشاوره بدی طومار ننویس اینجا
    کسی با تو صحبت نکرد ... !!!!!!
    مخاطب بنده ایشون هستن نه شما
    نوع مشاوره دادن من هم به تو ارتباطی نداره خودش عاقل نظره همه رو میخونه اونجور که دوس داره تصمیم میگیره , تو ناراحتی نخون

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام
    الاعمال بالنیات

سلام
    من از دید دخترونه ام چند بار به این موضوع فکر کردم
    یعنی واقعا منظور خدا هم همین بوده؟
    خب چرا اون زن های مطلقه نمیرن با همون مردها ازدواج کنن؟
    منظورم اینه که اینجوری بهتر نیست؟

10. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط یلدا 25 نمایش پست ها
    سلام
    من از دید دخترونه ام چند بار به این موضوع فکر کردم
    یعنی واقعا منظور خدا هم همین بوده؟
    خب چرا اون زن های مطلقه نمیرن با همون مردها ازدواج کنن؟
    منظورم اینه که اینجوری بهتر نیست؟
    سلام یلدا خانم شبتون بخیر

من یکی دو تا سوال از شما میپرسم اگر شما جوابتون منفی باشه من قبول میکنم و دیگه حرفی ندارم
    شما قبول دارید چیزی به اسم ازدواج موقت در دین ما هست؟
    شما قبول دارید خدا ازدواج موقت رو جایز دونسته و این اجازه رو داده و خلاف شرع و قانون نیست؟

حالا اگر الان با توجه به شرایط اجتماعی و ... جامعه این امر در این مقطع زمانی عرف نیست (عرف نبودن به معنای خلاف شرع یا غیر قانونی بودن نیست) و یک عده جوون که تو جو فمینیسمیه جامعه این امر رو هوسرانی میدونن یعنی میخوان بگن ما خیلی روشنفکریم !!!!
    یعنی واقعا اینها میفهمن و خدا نمیفهمیده ؟؟!!!!
    یعنی اینها حالا از دین بالاترن و بهتر تشخیص میدن ؟؟؟!!!!!

خلاصه حرف من این بود هر چیزی که درست و به جا انجام بشه خیلی هم خوبه , ازدواج موقت هم اگر با شرایط درستش انجام بشه ثواب هم داره و امر دین و خداست
    شرایط درست هم برمیگرده به اخلاقیات ما در جامعه ...

چرا اون زنها با اون مردها ازدواج نمیکنن‌؟‌ منظورتونو از اون مردها نفهمیدم
    اما منظور من هم زن و مردی بودن که هر دو شرایط این امر رو داشته باشن نه مثلا مردی که زن داره چون پولداره بره واسه هوس بازی اینکار رو بکنه اینیم که شرایط این مساله رو داریم یا نه قانون نمیشه براش وضع کرد تو پست قبلیم هم گفتم نیت و وجدان خودمون همه چیو تعیین میکنه که تو این مساله من دارم اون چیزی که خدا مده نظرشه انجام میدم یا سو استفاده و هوسبازی این دیگه برمیگرده به سطح اخلاقی مردم جامعه

ولییییی این اصلا پسندیده نیست که یه عده جو روشنفکری میگیرتشون و برای ژست اپن مایندی صرفا بر اساس یک پارادایم ذهنی و تعصب چیزی که رسما تو دین و قانون ما هست و امر خداست رو اسمش رو میزارن هوسرانی کار زشت و ....

12. کاربران زیر از moeinvk بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,912 بار در 980 پست
    میزان امتیاز
    10

هستن خانومها و آقایون محترمی که به دلایل مختلف واقعا شرایط ازدواج ندارن٬

منظورم از شرایط ٬ وضعیت مالی و اینا نیست.
    چون اگه اینجوری باشه همه میگن ما پول نداریم و ازدواج دائم انجام نمیدیم و میریم سراغ صیغه!

بالاخره شرایط مالی رو کم یا زیاد میشه یه طوری فراهم کرد؛

منظور من یک شرایط واقعا لاینحله که هیچ جوری نمیشه یک ازدواج علنی و دائمی انجام داد.

خوب در اینصورت صیغه در جایگاه واقعی خودش به معنی یک تعهدنامه شرعی و قانونی ٬ گزینه مناسبی برای با هم بودن اون دو نفری هست که میخوان نیازهای عاطفی و جنسیشونو در چهارچوب شرع و دین و قانون با یک فرد مشخصی که بهش متعهدن تامین کنن.

14. 4 کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

دوست عزیز چون هیچ حمایت و نظارت دولتی به این مراکز نیست .
    میتونه زمینه آلودگی و سایر مشکلات رو هم برای شما داشته باشه .
    پس در این مورد به خود شما مربوط میشه که چقدر از این کانالها شناخت دارید .
    و بتونید تا چه حدی اعتماد کنید .
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

16. 3 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38373
    تشکـر
    100
    تشکر شده 22 بار در 15 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    متاسفانه مدتی است که سایت های همسریابی دائم و موقت راه اندازی شده اند که به یکی از روش های جدید کلاهبرداری برای برخی افراد سودجو تبدیل شده است. نحوه فعالیت دلالان صیغه در کشور به ویژه شهرهای بزرگ و مذهبی و درآمد میلیاردی آن ها توجهات بسیاری را به خود جلب کرده است. گروه هایی که معلوم نیست با کدام حکم و مجوز از سوی کدام مرجع معتبر قانونی و دینی با برچسب مذهب و جلوگیری از گناه و فساد به گرم کردن بازار فحشا مشغول اند.

گروه هایی که دامنه کار خود را از صفحات مجازی در فیس بوک و اینستاگرام تا وب سایت های بدون فیلترینگ گسترش داده و مشغول عضوگیری و بازاریابی برای این کاسبی جدید هستند.

فقط کافی است اطلاعات خود را از ویژگی های ظاهری گرفته تا سطح خانواده و موقعیت اجتماعی به این افراد داده تا با انواع و اقسام کیس ها با تنوع سنی و ویژگی های ظاهری مختلف از رنگ پوست و مو گرفته تا قد و وزن مختلف آشنا و برای چند روز و یا حتی فقط یک ساعت صاحب همسر موقت شوید. البته اگر بشود نام این هم خوابگی های یک ساعته را که صحت و سقم صیغه جاریه و رعایت شرایط آن مشخص نیست ازدواج گذاشت.

این قبیل سایت ها و دفاتر صیغه یابی که صلاحیت آن ها توسط هیچ مرجعی تایید نشده جایگزین خانه های فساد گشته اند. که اینبار با عنوانی نو و دهن پر کن که شائبه ی تایید نهاد های مذهبی را نیز به وجود آورده و از این طریق می توانند افراد بسیاری را دور خود جمع کنند.

برای دستیابی به این دلالان که به شیوه فروش کالا و بدون توجه به انسانیت و ویژگی های روحی افراد که می تواند از طریق این روابط بسیار کوتاه مدت دچار آسیب های فراوانی شود احتیاج به طی کردن مسیر سختی ندارید. با یک جست و جوی ساده در اینترنت می توان به چندین سایت صیغه یاب دست پیدا کرد که علی رغم اهمیتی که می توان برای آن متصور شد درگاه آن ها همچنان باز است.

دارای مجوز رسمی از مراجع قضایی، زیر نظر پلیس فتا، جامعه مجازی همسریابی به شما جوانان عزیز که به دلایلی شرایط ازدواج دائم را ندارید، کمک به شما جوانان که قصد ازدواج موقت را دارید، انتخاب همسری مطابق معیارهای خود ، این سایت در زمینه دوستیابی به هیچ عنوان فعالیت نمی کند و این سایت برای حفظ جوانان این مملکت از دام شیطان راه اندازی شده است،عضویت کاملا رایگان، انتخاب همسر دلخواه در چند ثانیه، هم اکنون میتوانید ثبت نام نمایید، از پذیرش دوشیزگان معذوریم و…. اینها جملاتی است که در صفحه اول اکثر سایت های همسریابی نوشته شده است تا از این طریق توجه افراد بیشتری را به خود جلب کند.

بسیاری از این گروه ها نیز از طریق پیامک مشتریان خود را پیدا می کنند. به دنبال همسر صیغه ای هستید عدد 1 را به فلان شماره ارسال کنید و یا با شماره … تماس بگیرید. در کنار صفحات اینستاگرام و کانال های تلگرامی که چندیدن فالور و عضو دارند.

کلاهبرداران در فضای مجازی به راحتی با تکیه بر اصل گمنامی و بهره‌گیری از مهندسی اجتماعی اقدام به فریب کاربران ساده لوح و متمایل به دوستی و کمک به دیگران می‌کنند.

بنابراین توصیه می‌شود شهروندان از عضویت در این‌گونه سایت‌ها خودداری کنند، به یاد داشته باشند دوستی‌های اینترنتی، رابطه و گفتگوهای فضای مجازی هرگز نمی‌توانند مانند گفتگو با یک شخص واقعی باشد. اگر واقعا نیاز به صحبت کردن دارند سعی کنند با دوستان واقعی خود یا افراد خانواده‌تان صحبت کند و در این سایتها اعضا می‌توانند با جلب اعتماد سایرین اقدام به سوءاستفاده از تصاویر و اطلاعات خصوصی و اخاذی از آنها کنند.

18. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38373
    تشکـر
    100
    میزان امتیاز
    0

به سایت ها و کانالهای تلگرام اعتمادی نکنید اگر امیتونید صبر کنین تا زمان ازدواج دائم اما اگر احتمال به گناه افتادنتون هست ازدواج موقت راه حل خوبیه
    برای پیدا کردن مورد هم میتونین به دفتر خانه های ازدواج و طلاق مراجعه کنید. معمولا دفتر خانه ها کار وساطت برای ازدواج موقت رو انجام میدن البته نه همه دفترخانه ها‌ یا به یک روحانی میتونین بسپارین که براتون پیدا کنه چنین شخصی رو

19. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38373
    تشکـر
    100
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ناراحتم نمایش پست ها
    سلام چند سالته؟
    من ۲۹ سالمه و مجردم اما خودم و خانوادم صیغه موقت رو زشت میدونیم
    ولی از نظر دین اسلام فک نکنم مشکل داشته باشه به هر حال من باشم هیچ وقت صیغه موقت نمیکنم چون زشت میدونم و با هوسرانی یکی میدونم
    نمیدونم دلیل تنفر ما از صیغه موقت چیه؟
    تربیت ناسالم و اموزش غلط؟
    یا اینکه صیغه موقت کلا کار ناپسندی هست و ذات ماهم به پلیدیش پی برده؟
    برای جوونی که به گناه میفته و ازدواج دائم براش مقدور نیست رابطه حلال بهتره یا زنا و یا استمنا که هردو گناه هستند؟!
    اگر شخصی به حرام و گناه بیفته ازدواج بر اون شخص واجب میشه ازدواج هم که دو نوع هست ازدواج دائم(اصل) و موقت هم برای کسانیکه نمیتونن ازدواج دائم بکنن یا متاهلینی که در جنگ هستن و یا مسافرت طولانی مدت که اون هم در صورتیکه غریزه جنسی فشار زیادی بهشون بیاره

20. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38373
    تشکـر
    100
    میزان امتیاز
    0

من یکی دو تا سوال از شما میپرسم اگر شما جوابتون منفی باشه من قبول میکنم و دیگه حرفی ندارم
    شما قبول دارید خدا ازدواج موقت رو جایز دونسته و این اجازه رو داده و خلاف شرع و قانون نیست؟

حالا اگر الان با توجه به شرایط اجتماعی و ... جامعه این امر در این مقطع زمانی عرف نیست (عرف نبودن به معنای خلاف شرع یا غیر قانونی بودن نیست) و یک عده جوون که تو جو فمینیسمیه جامعه این امر رو هوسرانی میدونن یعنی میخوان بگن ما خیلی روشنفکریم !!!!

خلاصه حرف من این بود هر چیزی که درست و به جا انجام بشه خیلی هم خوبه , ازدواج موقت هم اگر با شرایط درستش انجام بشه ثواب هم داره و امر دین و خداست

اما منظور من هم زن و مردی بودن که هر دو شرایط این امر رو داشته باشن نه مثلا مردی که زن داره چون پولداره بره واسه هوس بازی اینکار رو بکنه اینیم که شرایط این مساله رو داریم یا نه قانون نمیشه براش وضع کرد تو پست قبلیم هم گفتم نیت و وجدان خودمون همه چیو تعیین میکنه که تو این مساله من دارم اون چیزی که خدا مده نظرشه انجام میدم یا سو استفاده و هوسبازی این دیگه برمیگرده به سطح اخلاقی مردم جامعه

ولییییی این اصلا پسندیده نیست که یه عده جو روشنفکری میگیرتشون و برای ژست اپن مایندی صرفا بر اساس یک پارادایم ذهنی و تعصب چیزی که رسما تو دین و قانون ما هست و امر خداست رو اسمش رو میزارن هوسرانی کار زشت و ....
    عرف چیست؟ عُرْف، به مجموعه عادات، رفتارها و باورهایی گفته می‌شود که صرفنظر از درستی یا نادرستی آن‌ها از سوی افراد یک جامعه پذیرفته می‌شود. مرد متاهل که دسترسی به همسر دائم خودش داره از ازدواج موقت نهی شده و این کار براشون مکروه حساب میشه نه مستحب !
    امضای ایشان
    چه بسیار شود که چیزی را مکروه شمارید ولی به حقیقت خیر و صلاح شما در آن بوده،و چه بسیار شود چیزی را دوست دارید و در واقع شرّ و فساد شما در آن است، و خدا داناست و شما نادانید.

21. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38373
    تشکـر
    100
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط رامونا نمایش پست ها
    من از صیغه بدم میاد چون باعث سواستفاده های زیادی توی جامعه مون شده.

همین چند وقت پیش یه مطلبی تو یه سایتی خوندم که خانومی گفته بود متوجه خیانت شوهرش شده و وقتی با هم تو خونه بودن با پلیس اومده سراغشون تا مدرکی واسه شکایتش داشته باشه ٬

اما اون آقا با نشون دادن یک تیکه کاغذ خیلی راحت میگه هر دو زنم هستن و به هیچکسی ربطی نداره الان با کدومشونم!!!

به همین راحتی !

یعنی اینجور مواقع آدم دلش بمیره و نبینه این چیزا رو.

اما از طرف دیگه هستن خانومها و آقایون محترمی که به دلایل مختلف واقعا شرایط ازدواج ندارن٬

منظورم از شرایط ٬ وضعیت مالی و اینا نیست. چون اگه اینجوری باشه همه میگن ما پول نداریم و میریم صیغه انجام میدیم!

منظور من یک شرایط واقعا لاینحله که هیچ جوری نمیشه یک ازدواج رسمی و علنی انجام داد.

خوب در اینصورت صیغه در جایگاه واقعی خودش به معنی یک تعهدنامه شرعی و قانونی ٬ گزینه مناسبی برای با هم بودن این دو نفری هست که میخوان نیازهای عاطفی و جنسیشونو با یک فرد مشخصی که بهش متعهدن تامین کنن.

ببینید در دین اسلام و مذهب شیعه ما دو نوع ازدواج داریم :
    1_ازدواج موقت(مُتعِه یا نکاح مُنقَطِع که بیشتر به صیغه معروفه):
    اساس برنامه حیات اسلامی آن است، كه ازدواج به صورت دائم صورت پذیرد و ازواج موقت برای کسانی تشریع شده است که ازدواج دائم برایشان میسور نیست و یا امکان دسترسی به همسر دائم مقدور نیست و یا زنی که شوهرش فوت کرده و با وجود داشتن چند بچه یتیم، امکان رها کردن فرزندان و ازدواج دائم را ندارد؛ و جهت کنترل غریزه جنسی ازدواج موقت می کند.
    ثانیاً برای مسأله حیاتی مانند مسأله جنسی، باید راه حلّی وجود داشته باشد، و چنین نشود كه این مسأله به یك شكل آزاردهنده تبدیل گردد، و در صورت نبود آن مردم خصوصاً جوانان در اثر شدت زیاد فشار جنسی به گناه آلوده شوند، و به خاطر همین است كه امیرالمؤمنین ـ علیه السّلام ـ فرمودند: «اگر عُمَر متعه را نهی نمی كرد،[3] زنا نمی كرد احدی جز افرادی كه سرشتشان منحرف است و شقی هستند.»

شهید مطهری در كتاب نظام حقوق زن در اسلام به بررسی این موضوع پرداخته، و شدیداً از آن دفاع كرده، فرموده: بستر جامعه برای وجود و امكان ازدواج موقت برای جوانانی كه شدیداً تحت فشار جنسی هستند و امكانات ازدواج دائم را ندارند، باید آماده شود.
    این ازدواج در موارد زیادی مكروه است و نباید به آن روی آورد، كه مواری از آن عبارتند از:

جایی كه تهمت زنا و غیره زده شود.
    جایی كه باعث اذیّت همسر دائم وناراحتی و تضییع حقوق آنان گردد.
    جایی كه انسان را از مسؤلیت و انجام واجبات باز دارد.
    جایی كه باعث خفت و سبكی انسان گردد.
    جایی كه فقط برای هوس رانی باشد.
    جایی كه زن زناكار و بدكاره باشد و یا دختر باكره باشد.
    جایی که مانع از ازدواج دائم شود
    شهید مطهری در این باره می فرماید: «اما آنجا كه عموم افراد را ترغیب و تشویق كرده اند، به خاطر حكمت ثانوی آن یعنی «احیاء سنت متروكه» بوده است؛ زیرا تنها ترغیب و تشویق نیازمندان برای احیاء این سنت متروكه كافی نبوده است … و هرگز منظور و مقصود این نبوده است كه وسیله هوسرانی و هواپرستی و حرامسرا سازی برای حیوان صفتان و یا وسیله بیچارگی برای عده ای زنان اغفال شده و فرزندان بی سرپرست فراهم كنند».
    امضای ایشان
    چه بسیار شود که چیزی را مکروه شمارید ولی به حقیقت خیر و صلاح شما در آن بوده،و چه بسیار شود چیزی را دوست دارید و در واقع شرّ و فساد شما در آن است، و خدا داناست و شما نادانید.

22. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38373
    تشکـر
    100
    میزان امتیاز
    0

همین چند وقت پیش یه مطلبی تو یه سایتی خوندم که خانومی گفته بود متوجه خیانت شوهرش شده و وقتی با هم تو خونه بودن با پلیس اومده سراغشون تا مدرکی واسه شکایتش داشته باشه ٬

اما اون آقا با نشون دادن یک تیکه کاغذ خیلی راحت میگه هر دو زنم هستن و به هیچکسی ربطی نداره الان با کدومشونم!!!

به همین راحتی !

اما از طرف دیگه هستن خانومها و آقایون محترمی که به دلایل مختلف واقعا شرایط ازدواج ندارن٬

منظورم از شرایط ٬ وضعیت مالی و اینا نیست. چون اگه اینجوری باشه همه میگن ما پول نداریم و میریم صیغه انجام میدیم!

منظور من یک شرایط واقعا لاینحله که هیچ جوری نمیشه یک ازدواج رسمی و علنی انجام داد.

خوب در اینصورت صیغه در جایگاه واقعی خودش به معنی یک تعهدنامه شرعی و قانونی ٬ گزینه مناسبی برای با هم بودن این دو نفری هست که میخوان نیازهای عاطفی و جنسیشونو با یک فرد مشخصی که بهش متعهدن تامین کنن.
    همه احکام الهی دارای مصالح و فلسفه و دلالیلی هستند در دین اسلام شخصی که دسترسی به همسردائم داره از ازدواج موقت نهی شده و این کار هم براش مکروه(عملی است که ترک آن مطلوب است و پاداش دارد ولی انجامش عذاب ندارد) به شمار رفته ...

در ترجمه کتاب «من لا یحضر الفقیه» که از مهمترین کتاب‌های حدیثی است، می‌نویسد: از پاره‌ای‌ از اخبار استفاده می‌شود که برای کسی که بی‌نیاز باشد مکروه است. مثل:
    ۱) خبر علیّ بن یقطین که در کافی باب «إنّه یجب ان یکفّ عنها من کان مستغنیا» (یعنی واجب است آنان که نیازی ندارند از متعه اجتناب نمایند) آمده که گفت: «از موسی بن جعفر علیه‌السّلام راجع به متعه پرسیدم، فرمود: تو را با متعه چه کار ؟تو زوجه دائمی داری وخداوند که تو را از متعه بی‌نیاز کرده است، عرض کردم فقط می‌خواستم حکم را بدانم».
    ۲) در خبری دیگر فتح بن یزید جرجانی گفت: امام هفتم علیه‌السّلام را از متعه سؤال کردم، فرمود: «حلال است برای کسی که خداوند قدرت گرفتن زوجه دائمی را به او نداده است تا با اختیار متعه، عفّت و آبروی خود را نگه دارد (و به فساد نیفتد)، آری اگر زن دائمی داشت و از نزد او غائب بود و دسترسی به او نداشت باز می‌تواند از متعه استفاده کند».
    ۳) در خبر سوّم محمد بن حسن شمّون گوید: امام هفتم به برخی از شیعیانش نوشت: «اصراری بر متعه گرفتن نورزید و خود را به اشتغال به آن، از خانواده و زن و فرزند خود باز ندارید تا سبب آن شود که زنان دائمی شما به کفر گرایند و از حقّ، بیزاری جویند و آن کس را که به متعه ‌فرمان داد، نفرین و ما را لعن کنند».
    ۴) از مفضّل بن عمر روایت کرده که گفت: «از امام صادق علیه‌السّلام شنیدم که درباره متعه می‌فرمود: «رها کنید آن را، آیا شخص شرم نمی‌کند که مردم (منکر متعه) وی را درگیر مسائل جنسی ببینند و آن را بر هم مسلکان او که به متعه معتقدند خورده گیرند».
    این اطاله مطلب از آن جهت است که پاره‌ای از خوانندگان بدانند که ثوابی که برای شخص متعه ‌کننده ذکر شد اطلاق ندارد و همه کس را شامل نمی‌شود و تنها کسانی را که به جهتی شرعی، بدان اقدام کرده‌اند یا خواهند کرد دربر می‌گیرد و متعه تنها برای چنین کسانی مستحب و دارای ثواب است نه هر هوسباز شهوت‌ران که جز برای ارضای غرائز جنسی نظری دیگر ندارد و با این عمل بسا می‌شود که اساس زندگی چندین ساله خود را متزلزل بلکه نابود می‌کند»

از سویی مرد نیز باید درک کند که دین، متعه یا چند همسری را برای مواقعی خاص تجویز کرده و اگر سخن از تنوع طلبی و شهوت‌رانی باشد، به هیچ عنوان با اسلام سازگاری ندارد که اسلام دین جهاد اکبر است تا انسان نفس اماره را سرکوب کند، پس چگونه می‌تواند راه تنوع طلبی و هوسرانی را باز کرده باشد. قَالَ النَّبِیُّ ص أَعْدَی عَدُوِّکَ نَفْسُکَ الَّتِی بَیْنَ جَنْبَیْک؛ پیامبر صلوات‌الله‌علیه می‌فرمایند: دشمن ترین دشمنان انسان، نفس اوست(شهوت بطن و فرج).
    رسول اکرم صلّی اللَّه علیه و آله گروهی را برای جنگ بسیج فرمود. وقتی که برگشتند فرمود آفرین به سربازانی که جهاد و جنگ کوچک را به پایان رسانیدند و جهاد بزرگ‌تر برای آنان مانده است عرض شد جهاد اکبر کدام جهاد است؟ فرمود جهاد و مبارزه با نفس سرکش، سپس فرمود بهترین جهادها جهاد کسی است که با همان نفسی که همراه او است جهاد نماید.

دوست عزیز اسلام به ذات خود ندارد عیبی،هر عیب که هست از مسلمانی ماست ....
    امضای ایشان

23. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

سلام آقا معین
    ممنونم، اوقاتتون به خیر
    راستش من اولین باری که کلا این اسم رو شنیدم نمی دونستم دقیقا چیه و برای چی مردم اینکارو میکنن!
    چند سال پیش هم که تو یه جمع مهمونی یکی از افراد که یه پسر جوون بود سر بحث رو باز کرد
    پدرش بهش توپید که باید خجالت بکشی دختر جوون اینجا نشسته نباید این چیزارو بگی!
    خب این ها رو عرض کردم که بگم این مورد اگه هم واقعا درست و ازطرف خدا تایید شده باشه
    توی عرف خیلی جاها هنوز جا نیفتاده اصلا
    من به شخصه هیچوقت جرات نمیکردم از کسی این چیزارو بپرسم!
    کنجکاو بودم که ببینم چی هست و چجوریه شرایطش

تا اینکه بعدها توی نت و مطالعه اینا بررسی هایی رو انجام میدادم
    تا رسیدم به آیه ی قرآن،راستش اول خیلی بهم برخورد به عنوان یه جنس مونث
    بارها و بارها ترجمه ها رو میخوندم بعد امیدوار بودم علمای شیعه اشتباه ترجمه کرده باشن
    حتی یه بار به یه نفر که سنی بود حرف میزدم و ایشون گفتن این صیغه اصلا اشتباه ترجمه بوده
    و هیچ از طرف خدا نیست و آخوندا یه چیزی از خودشون در آوردن!

خلاصه یه مدت طول کشید که اون تعصب و عصبانیتم کم بشه و دقیق تر و عاقلانه تر به موصوع فکر کنم
    سواد عربی ام اونقدر قوی نیست که ببینم اشتباه ترجمه بوده یا نه و همچنین مدت هاست این برام علامت سوال بوده!
    ولی گاهی هم که فکر میکردم اگه واقعا اینجوریه چرا خدا اینو گفته اصلا

خب انتقاداتی هم هست
    ببینین به خصوص تو شرایط حال جامعه ی امروز ما
    آمار طلاق و افزایش خانوم های مطلقه سر به فلک کشیده
    از طرفی هم که خب شرایط ازدواج شده از هفت خان رستم هم سخت تر!
    خب اینجاست بعضی پسرها قضیه رو به نفع خودشون میدونن
    و میگن خب ما فشار رومون هست و شرایط ازدواج نداریم
    خب به نظرتون برای یه پسر مجرد که قراره چند صباح دیگه نقش همسر یه دختر رو قبول کنه این مورد قابل قبول هست؟؟
    فکر نکنم دختری باشه که دوست داشته باشه همسرش قبل اون با کسی ارتباط جنسی داشته

ضمن اینکه یه عده دخترا هم هستن میگن خب ما هم فشار رومون هست و چرا اسلام عدالت رو تو این مورد برقرار نکرده؟؟
    علاوه بر این فرض کنیم صیغه در مورد آقایون و خانوم هایی باشه که جدا شدن و لازم میدونن نیازهاشون رو تامین کنن
    اینجوری هم فکر کنید یه خانوم و آقا برنصیغه بشن و چند صباحی ارتباط داشته باشن
    بعد جدا شن و برن با کسای دیگه
    خب به نظرتون این تنوع طلبی رو برای هر دو به همراه نمیاره؟
    فکر می کنم اگه هم درست باشه واقعا مثل یه مسکن هستش!
    چون فرجام مشخصی نداره و مثل زندگی ازدواج دائم نیست که اساس درست حسابی ای داشته باشه

پسر عموی من باستان شناسی خونده
    آدم خوبیه ولی زیاد هم مذهبی که به اون صورت خیالی ها فکر میکنن نیست
    یه سری تو جشنواره از ریئس جمهور هدیه ی رفتن به مکه رو گرفته بود
    بعد که برگشت میگفت مدارکی در دست هست که پیامبر ما زنان خیلی زیادی داشته
    فکر کنم میگفت 36 تا!
    من واقعا سردرگم شدم
    یعنی اون ها صیغه ای بودن؟
    یعنی به خاطر شرایط مالی و حمایت خونوادگی صیغه شدن؟

منظورم از اون مردها اونای یهست که تو رابطه ی صیغه با خانوم ها میرن.
    چند وقت پیش همون پسری که اول حرفام گفتم چند سال پیش حرف صیغه اینارو زده
    با مادرش پیش ما بحثش شد
    بعد گفت مامان تو از کجا میدونی که من الان 4 تا زن صیغه ای ندارم الان؟؟؟
    واقعا من دیگه حالم بهم خورد و کلا تا یه مدت دیدی بدی به پسرهای جوون پیدا کردم
    یعنی چی آخه
    بترکی خب آخه یکی نه دو تا نه چهارتا!؟؟؟
    ویرایش توسط یلدا 25 : 05-12-2018 در ساعت 06:43 PM

24. 2 کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    38382
    تشکـر
    79
    تشکر شده 62 بار در 50 پست
    میزان امتیاز
    0

داش ادرس اون کانالت تلگرام رو برا من بفرست
    مکان هم خودشون دارن ؟ یا با خودته ؟!
    ممنون

26. کاربران زیر از Tarah4 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

صیغه برا پسرای بیپول نیست بنظر میاد کلا واسه آقایون پولدار هست.

خب یکی باید خرج زنهای مطلقه یا شوهر فوت شده رو بده تا از فقر به گناه کشیده نشن، برای همین صیغه انجام میشه.

28. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

29. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    الاعمال بالنیات
    سلام وقت بخیر
    یه سوال ازتون داشتم.طبق مطالعاتم تو کتب اسلامی دختر های مجرد هم میتونن صیغه بشن. خب فرض کنید یه دختر تو دوره مجردی بخاطر نیاز بالای جنسی صیغه بشه بعد که موقع خواستگاری بشه از اون دختر راجب اینکه چرا بکارتش از دست رفته سوال نمیشه؟
    مخاطبم شمایید فرض کنید خواستگاری دختری رفتین که بخاطر نیازش صیغه شده براتون این مسئله مشکلی نداره؟

30. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

31. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

به همین راحتی !

سلام رامونا جان همین چند وقت پیش این اتفاق برای دوستم افتاد .فهمید شوهرش با خانمی در ارتباطه حتی کار به رابطه جنسی هم کشیده اما شوهرشون خیلی راحت گفته این زن صیغه منه و خودشو خلاص کرده در صورتی که اگر یه زن این کارو میکرد تو اسلام حکمش سنگسار بود!!!!

32. 2 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

33. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    میزان امتیاز
    8

سلام آقا معین
    ممنونم، اوقاتتون به خیر
    راستش من اولین باری که کلا این اسم رو شنیدم نمی دونستم دقیقا چیه و برای چی مردم اینکارو میکنن!
    چند سال پیش هم که تو یه جمع مهمونی یکی از افراد که یه پسر جوون بود سر بحث رو باز کرد
    پدرش بهش توپید که باید خجالت بکشی دختر جوون اینجا نشسته نباید این چیزارو بگی!
    خب این ها رو عرض کردم که بگم این مورد اگه هم واقعا درست و ازطرف خدا تایید شده باشه
    توی عرف خیلی جاها هنوز جا نیفتاده اصلا
    من به شخصه هیچوقت جرات نمیکردم از کسی این چیزارو بپرسم!
    کنجکاو بودم که ببینم چی هست و چجوریه شرایطش

تا اینکه بعدها توی نت و مطالعه اینا بررسی هایی رو انجام میدادم
    تا رسیدم به آیه ی قرآن،راستش اول خیلی بهم برخورد به عنوان یه جنس مونث
    بارها و بارها ترجمه ها رو میخوندم بعد امیدوار بودم علمای شیعه اشتباه ترجمه کرده باشن
    حتی یه بار به یه نفر که سنی بود حرف میزدم و ایشون گفتن این صیغه اصلا اشتباه ترجمه بوده
    و هیچ از طرف خدا نیست و آخوندا یه چیزی از خودشون در آوردن!

خلاصه یه مدت طول کشید که اون تعصب و عصبانیتم کم بشه و دقیق تر و عاقلانه تر به موصوع فکر کنم
    سواد عربی ام اونقدر قوی نیست که ببینم اشتباه ترجمه بوده یا نه و همچنین مدت هاست این برام علامت سوال بوده!
    ولی گاهی هم که فکر میکردم اگه واقعا اینجوریه چرا خدا اینو گفته اصلا

خب انتقاداتی هم هست
    ببینین به خصوص تو شرایط حال جامعه ی امروز ما
    آمار طلاق و افزایش خانوم های مطلقه سر به فلک کشیده
    از طرفی هم که خب شرایط ازدواج شده از هفت خان رستم هم سخت تر!
    خب اینجاست بعضی پسرها قضیه رو به نفع خودشون میدونن
    و میگن خب ما فشار رومون هست و شرایط ازدواج نداریم
    خب به نظرتون برای یه پسر مجرد که قراره چند صباح دیگه نقش همسر یه دختر رو قبول کنه این مورد قابل قبول هست؟؟
    فکر نکنم دختری باشه که دوست داشته باشه همسرش قبل اون با کسی ارتباط جنسی داشته

ضمن اینکه یه عده دخترا هم هستن میگن خب ما هم فشار رومون هست و چرا اسلام عدالت رو تو این مورد برقرار نکرده؟؟
    علاوه بر این فرض کنیم صیغه در مورد آقایون و خانوم هایی باشه که جدا شدن و لازم میدونن نیازهاشون رو تامین کنن
    اینجوری هم فکر کنید یه خانوم و آقا برنصیغه بشن و چند صباحی ارتباط داشته باشن
    بعد جدا شن و برن با کسای دیگه
    خب به نظرتون این تنوع طلبی رو برای هر دو به همراه نمیاره؟
    فکر می کنم اگه هم درست باشه واقعا مثل یه مسکن هستش!
    چون فرجام مشخصی نداره و مثل زندگی ازدواج دائم نیست که اساس درست حسابی ای داشته باشه

پسر عموی من باستان شناسی خونده
    آدم خوبیه ولی زیاد هم مذهبی که به اون صورت خیالی ها فکر میکنن نیست
    یه سری تو جشنواره از ریئس جمهور هدیه ی رفتن به مکه رو گرفته بود
    بعد که برگشت میگفت مدارکی در دست هست که پیامبر ما زنان خیلی زیادی داشته
    فکر کنم میگفت 36 تا!
    من واقعا سردرگم شدم
    یعنی اون ها صیغه ای بودن؟
    یعنی به خاطر شرایط مالی و حمایت خونوادگی صیغه شدن؟

منظورم از اون مردها اونای یهست که تو رابطه ی صیغه با خانوم ها میرن.
    چند وقت پیش همون پسری که اول حرفام گفتم چند سال پیش حرف صیغه اینارو زده
    با مادرش پیش ما بحثش شد
    بعد گفت مامان تو از کجا میدونی که من الان 4 تا زن صیغه ای ندارم الان؟؟؟
    واقعا من دیگه حالم بهم خورد و کلا تا یه مدت دیدی بدی به پسرهای جوون پیدا کردم
    یعنی چی آخه
    بترکی خب آخه یکی نه دو تا نه چهارتا!؟؟؟
    سلام یلدا خانم ببخشید بابت تاخیر گرفتارم کمتر به سایت سر میزنم
    بله حرفاتون رو کامل قبول دارم نکته اول که گفتید درسته خب اول همه از دید تعصبی به این قضیه نگاه میکنن نه شرعی و عقلانیش و مهمترین قضیه اینه که عرف جامعه ما با این امر مشکل پیدا کرده وگرنه به ذات مشکل نداره مثل همون مثالی که زدید تو یه جمع یه نفر این حرف رو زده و بهش انتقاد شده اما این قضیه فقط تو عرف کشور ما مشکل داره و تو همه ی کشورهای عربی و مسلمان یه قضیه کاملا جا افتادست چون اونها تمام مسایلشون اسلامیه جامعشون و مخصوصا خانمهاشون این مساله براشون حل شدست اینم از خودم نمیگم چون چند تا از آشناها در کویت زندگی میکنن و وقتی اومده بودن ایران تعریف میکرد که اونجا برای ازدواج طبق قانون ۴ رسمی و هرچندتا بخوای صیغه ای مجازه (فارغ از مسایل اقتصادی و ... صرفا قانون اسلامیشون مد نظرم بود) البته صرفا مجازه و کسی اینکار رو نمیکنه و برای موارد خاص هم ازدواج دوم و صیغه و .. یه امر طبیعی هستش و کسی بد نمیدونه و خانمهاشونم هیچ مشکلی ندارن تازه میگفت عرفشون جوریه که خانمهاشون هم دوست دارن این قضیه رو حالا اگر دلیلش رو دوست داشتید بعدا براتون میگم که متنم طولانی تر نشه

این که الان شایط ازدواج سخته و بعضی پسرها شرایط رو به نفع خودشون تموم میکنن دلیل نمیشه صیغه مشکل داشته باشه فک نمیکنید اینجا اون پسرها مشکل دارن نه صیغه؟؟
    مثل این میمونه که یکی تو ازدواج دایم شخص مناسبی رو انتخاب نمیکنه و کارش به طلاق کسیده میشه بعد بگه کلا ازدواج کردن چیزه خوبی نیست یا یه نفر بد رانندگی کنه و تصادف کنه بعد بگه ماشینها مشکل دارن ...
    نکته بعدی اون پسری که مجرده و اینقدری توانایی داره که بتونه چند صباحی دیگه همسره یه دختر باشه دیگه فشاری روش نیست و میتونه بره ازدواج کنه و بیشتر از اینش نگیم هوسبازی تنوع طلبیه اما به یه نکته خیلی فکر کنین بستگی داره این چند صباحی که میگین چقدر باشه یه پسر ۱۵ سالگی به سن بلوغ میرسه و نیاز جنسی توش پیدا میشه و در حالت نرمال الان جامعه تازه اگر حداقلها فراهم بشه و به قول شما بتونه همسر یه دختر بشه تا حدود ۳۵ سالگیش طول میکشه (که سن ازدواج الان جامعه ما برای پسرها بین ۳۰ تا ۳۵ هستش)
    اونوقت این حدود ۲۰ سال اوج نیاز جنسی چطوری باید تامین بشه بنظرتون ؟؟؟
    قطعا افراد یا خود ارضایی میکنن یا وارد روابط خارج از عرف میشن یا در موارد کم سرکوب میکنن که نتیجش میشه مشکلات اعصاب و ...

اینکه میگید چرا این قضیه برای دخترها نیست و عدالت رعایت نشده اول اینکه من نه تایید میکنم نه تکذیب این قضایارو فقط تحلیل میکنم منظورم اینکه تعصبی ندارم که نباید برای دخترها هم میبود یا برعکسش ولی میدونم هیچ چیزه اسلام بیحکمت نیست و حتما دلیلی داشته و البته از نظر خودم هم باید همینجوری میبود یکی از دلایلش اینه که نیاز جنسی تو خانمها و آقایون متفاوته یعنی آقایون نیاز و عطش بیشتری دارن و نمیتونن رابطه نداشته باشن برای همین مرد میتونه صیغه کنه اما نیاز جنسی تو خانمها بعد از اولین دخول ایجاد میشه خیلی از دخترهای مجرد بدون اینکه نیاز جنسی شدیدی احساس کنن میتونن بدون رابطه جنسی بدون مشکل به زندگیشون ادامه بدن اما آقایون نمیتونن اما زن مطلقه که دخول کامل رو تجربه کرده بعد از اون نیازش چند برابر میشه این مساله رو حتما میتونید از خانمهای متاهل اطرافتون بپرسید و فک میکنم خدا اینجا احترام به زن گذاشته و آزادی برای زنهای مطلقه گذاشته که بهشون اجازه میده بدون اجازه پدر و با اختیار خودشون و مدتی که دوست دارن ازدواج کنن.
    اول اینکه دخترها هم میتونن صیغه بشن اما با اجازه پدر , یا دختر مجرد بالغ و عاقل بالای ۳۰ سال چه برای ازدواج چه صیغه احتیاج به اجازه پدر نداره!!! حالا فک کنین خدا این اجازه رو به دخترها میداد بدون اجازه پدر صیغه بشن با توجه به حساسیت جنس زن و نقشی که تو سلامت جامعه داره و ... خودتون حدس بزنین چه هرج و مرجی میشد و چه فسادی جامعه مارو میگرفت مثل الان که داره میشه (یعنی دخترها الان همه غیر رسمی رابطه دارن حالا فک کن فقط اسمش صیغه میشد)

نکته بعدی هم گفتید با توجه سونامی زنان مطلقه تو جامعه ما و نیازهای روحی روانی جنسی و مالی این قشر از جامعه اگر فکری به حالشون نشه جامعه رو کاملا به فساد میکشونه که راه حلش اسلامیش تو این مقطع صیغه هستش و قطعا یه راه حل موقتی برای عبور از شرایط بحران و مسکن هستش
    میتونست صیغه نباشه و بگن رابطه آزاد باشه فک کنین صرفا هدف تامین نیاز جنسی بود این زن واسه تامین نیازهای معیشتیش از بقال سر کوچه تا قصاب آخر محل باید با همه وارد رابطه میشد و ...
    اما اینجا صیغه فوایدی داره و هدف صرفا جنسی نیست و حمایت اجتماعی از اون زن هستش اول اینکه اسم و سایه یه مرد رو اون زن هستش و بقیه دیگه نیت سویی به اون زن ندارن
    خیلی لز دختران مجرد و مطلقه از آشناهی خودم بارها شده جایی یا اداره ای میخواستن برن به من گفتن تو با من بیا ببینن یه مرد باهام هست بیخیال میشن مزاحمت ایجاد نمیکنن و وقتی تو نیستی و بدونن مطلقه ام پیشنهاد و شماره و .. میدن
    دوم اینکه اگر صرفا هدف تامین نیاز جنسی بود و صیغه نبود هرکی هر روز با هر کی دلش میخواست رابطه داشت باز فرداش نفر بعدی و اینجوری هم فساد و به قول شما تنوع طلبی زیاد میشد اما صیغه جلوی این امر رو میگیره صیغه هم باید مدت داشته هم مهریه مشخص باشه و هم بار مسوولیتی داره و ضمن اینکه دختری که صیغه میشه نمیتونه فرداش بگه نه حالا دیگه نمیخوام حالا میخوام صیغه کسی دیگه بشم و اگر یکبار هم رخول داشته باشه باید حتما عده نگه داره و همینطور اگر مثلا مدت صیغه ۶ ماه هستش نمیتونه بگه دوماه تموم شه دیگه نمیخوام و مثل طلاق مرد باید بقیه زمان رو ببخشه وگرنه نمیشه منظور مطلب اینکه صیغه هم نیاز رو رفع میکنه و هم تعهد و چارچوب ایجاد میکنه که باعث جل.گیری از فساد و تنوع طلبی میشه
    ضمن اینکه صیغه به نحوی هستش که اگر درست اجرا بشه با توجه به تعهدی و چارچوبی که داره بعد از مدتی معمولا به ازدواج دایم ختم میشه (البته نه این هوسرانی ها و کاسبی هایی که تو جامعه ما به اسم صیغه انجام میشه)

یه عده هم هستن دوست دارن رفتار پیامبر رو به نفع خودشون تفسیر به رای کنن بله پیامبر زنان زیادی داشته ااما نه از روی هوسرانی بلکه ازدواجهای پیامبر مصلحتی و سیاسی و ... بوده مثلا با یه ازدواج دو تاقبیله آشتی میکردن و از جنگ و خونریزی جلوگیری میشده و اینکه با توجه به شرایط جامعه اون روزشون که مردها تو جنگهای زیادی که بوده کشته میشدن و زنهای بیوه زیادی بودن که باید سرپرستیشون مشخص میشده و نیاز جنسی و ... داشتن و رسم و رسومشون اینکار انجام میشده برای جلوگیری از فساد و حتی وظیفه شرعی مردهای جامعه حساب میشده که هرکدوم باید سرپرستی چند زن رو به عهده بگیرن یعنی شرایط جامعشون ایجاب میکرده یه جورایی مثل شرایط الان جامعه ما که داره بحرانی مشه

34. 3 کاربران زیر از moeinvk بابت این پست مفید تشکر کرده اند

35. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط saba95 نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر
    یه سوال ازتون داشتم.طبق مطالعاتم تو کتب اسلامی دختر های مجرد هم میتونن صیغه بشن. خب فرض کنید یه دختر تو دوره مجردی بخاطر نیاز بالای جنسی صیغه بشه بعد که موقع خواستگاری بشه از اون دختر راجب اینکه چرا بکارتش از دست رفته سوال نمیشه؟
    مخاطبم شمایید فرض کنید خواستگاری دختری رفتین که بخاطر نیازش صیغه شده براتون این مسئله مشکلی نداره؟
    سلام ممنون وقت شمام بخیر
    چون مخاطبتون من هستم پس از دید خودم پاسخ میدم مطالعاتتون اشتباهه دخترهای مجرد نمیتونن صیغه بشن فقط در دو صورت یکی دختر مجرد با اجازه پدر میتونه صیغه بشه و فتوای جدیدی که مراجع ما برای جلوگیری از بالا رفتن سن ازدواج دادن اینکه دختر بالغه رشیده بالای ۳۰ سال میتونه بدون اذن پدر ازدواج کنه حالا یا دایم باشه یا صیغه بشه پس تا اینجا مشخص شد دختر مجرد نمیتونه صیغه بشه و صیغه برای زنه مطلقه هستش
    اینکه چرا اون پسر صیغه میتونه داشته باشه و دختر نمیتونه و ... تو پست بالا هم گفتم من راجب این مساله جانبداری نکردم و این قانون رو هم من وضع نکردم من فقط این مساله رو تحلیل کردم و سعی کردم برای شرایط الان جامعه ازش استفاده کنم پس از دیگاه احساسی بهش نگاه نکردم و از دید جامعه شناسی نگاه کردم
    در مورد اینکه یه دختر دوست نداره شوهرش قبلا رابطه جنسی داشته باشه و پسر قبلا صیغه کرده (رابطه جنسی حلال داشته بوده باشه) به هر حال این آزادی هستش که که خدا و دین به مرد داده و محدودیتی که برای زن قایل شده نمیشه احساسی برخورد کرد که در حق خانمها ظلم شد و ... حتما یه صلاحی توش بوده و قطعا هم هست که میتونید برید مطالعاتش رو انجام بدید چرا اینجوریه دست ما هم نیست اگر مسلمونیم همه ی اسلامو باید قبول کنیم
    در مورد سوال آخرتونم بستگی به فردش داره یکی براش مهم نیست طرفش قبلا با کی بوده و میگه گذشتش به خودش مربوطه و از الان به بعد مهمه با من باشه یکی خیلی سفت و سخته و دنبال دختری میگرده که حتی با پسرهای فامیلشون هم ارتباطی نداشته باشه یکی اصلا حجاب براش مهم نیست یکی میگه فقط چادری ... کلا برمیگرده به شرایط فرهنگی افراد هرکسی مختاره کسی رو که دلش میخواد تو زندگیش راه بده منم بخوام ازدواج کنم خواستگاری کسی میرم که دختر باشه و دخترم قطعا طبق دین و عرف ما تا حالا نمیتونسته رابطه جنسی داشته باشه که حالا بخواد صیغه شده باشه پس اگر بکارت نداشته باشه حتما از راه غیر عرف و رابطه حرام بکارتش رو از دست داده و طبیعتا با این قضیه مشکل دارم
    اما اگر یه زمانی با یه خانمی (مطلقه) آشنا بشم و ویژگی های اخلاقی و ... اون خانم اینقدری برام جذاب باشه که انتخابش کنم برای ازدواج آره مشکلی ندارم چون خلاف شرع که نکرده رابطه حروم که نداشته حلال خدا بوده از اینجا به بعدش مهمه که به من تعهد داشته باشه

36. کاربران زیر از moeinvk بابت این پست مفید تشکر کرده اند

37. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    میزان امتیاز
    8

سلام رامونا جان همین چند وقت پیش این اتفاق برای دوستم افتاد .فهمید شوهرش با خانمی در ارتباطه حتی کار به رابطه جنسی هم کشیده اما شوهرشون خیلی راحت گفته این زن صیغه منه و خودشو خلاص کرده در صورتی که اگر یه زن این کارو میکرد تو اسلام حکمش سنگسار بود!!!!
    این قضیه ربطی به صیغه نداره مشکل از اون زنهایی هست که به همجنس خودشون خیانت میکنن و با این آقا همکاری میکنن و وارد رابطه هایی اینجوری با یه مرد متاهل میشن و زندگیشون رو رو ویرانه های زندگی یه زن دیگه میسازن و با اسم صیغه روش سرپوش میزارن

38. کاربران زیر از moeinvk بابت این پست مفید تشکر کرده اند

39. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38373
    تشکـر
    100
    میزان امتیاز
    0

خب این بستگی به قاضی هم داره چندسال قبل یه همسایه داشتیم مرده صیغه میکرده اونم نه یکی چندتا چندتا بعد خانواده زنش میفهمن کارشون میکشه به پلیس و اینا میبرن شلاق میزنن مرده و اون زن ظاهرا صیغه ای رو مرده هیچ مدرکی نداشته ثابت کنه عقد موقت انجام دادن
    امضای ایشان

40. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38373
    تشکـر
    100
    میزان امتیاز
    0

این قضیه ربطی به صیغه نداره مشکل از اون زنهایی هست که به همجنس خودشون خیانت میکنن و با این آقا همکاری میکنن و وارد رابطه هایی اینجوری با یه مرد متاهل میشن و زندگیشون رو رو ویرانه های زندگی یه زن دیگه میسازن و با اسم صیغه روش سرپوش میزارن
    فکر نمیکند طرز فکرتون تا حدودی اشتباهه؟ خب ادم یه جاهایی گول می خوره ولی یه جاهایی خودش مشکل داره ...
    به نظرم حرفتون مثل این میمونه من برم تو خیابون چندتا پسر با چندتا ماشین گرون قیمت بیان جلوی پام ترمز کنن بگن سوارشو و منم سواربشم الان کی بیشتره مقصره؟!
    قطعا دو طرفس اما من بیشتر مقصرم این من بودم که سوار ماشین شدم ..
    امضای ایشان

41. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38373
    تشکـر
    100
    میزان امتیاز
    0

آدم باید متعهد باشه به زندگیش به زنش به بچه هاش در برابر اینها مسئوله ...
    متاسفانه الان همه میگن از خیانت متنفریم اما نمیان درست بگن که از خیانت دیدن متنفریم نه از خیانت کردن
    امضای ایشان

42. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38373
    تشکـر
    100
    میزان امتیاز
    0

آدم باید متعهد باشه به زندگیش به زنش به بچه هاش در برابر اینها مسئوله ...
    متاسفانه الان همه میگن از خیانت متنفریم اما نمیان درست بگن که از خیانت دیدن متنفریم نه از خیانت کردن
    اون زنی که میاد تو زندگی یه مرد متاهل(بهتر بگم مردی که خودش اجازه میده یه زن بیاد زندگیشو بهم بریزه)هیچ چیزی از دست نمیده اون میخواد بدست بیاره .....
    میخواد یه خانواده رو بپاشونه ...میخواد یه زن رو مطلقه کنه چندتا بچه رو هم بچه طلاق ‌‌....
    این مرده که از دست میده خانوادشو بچه هاشو زنشو ... تو بیشتر مواقع پولشو...مردا معمولا ضعیف النفس هستن زنهای دیگم از همین استفاده میکنن و ناز و عشوه و اینا میان برای همین مردا اونام که از خدا خواسته ...[/QUOTE]
    امضای ایشان

43. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط او خواهد آمد نمایش پست ها
    خب این بستگی به قاضی هم داره چندسال قبل یه همسایه داشتیم مرده صیغه میکرده اونم نه یکی چندتا چندتا بعد خانواده زنش میفهمن کارشون میکشه به پلیس و اینا میبرن شلاق میزنن مرده و اون زن ظاهرا صیغه ای رو مرده هیچ مدرکی نداشته ثابت کنه عقد موقت انجام دادن
    از کی تاحالا مدرک میخواد
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

44. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

45. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    از کی تاحالا مدرک میخواد
    قطعا و از ابتدا مدرک میخواسته , اونم باید صیغه نامه رسمی باشه تا اعتبار داشته باشه و تعداد دفترخونه هایی که میتونن صیغه نامه رسمی صادر کنن کمه و برای صیغه کردن حتما باید شرایط و مدارک کامل داشته باشی و این صیغه نامه ها قابلیت استعلام دارن یعنی اگر به پلیس هم نشون بدی و پلیسش گیر باشه میتونه بره استعلام بگیره
    یکی از دوستام یه خانمی رو میخواست صیغه کنه (حتما باید اون خانم تو شناسنامش طلاق ثبت شده باشه اگر شناسنامش دختر باشه دفترخونه براتون به هیچ وجه ثبت نمیکنه) و این خانم شناسنامش دختر بود با پرداخت رشوه صیغه نامه رسمی هم گرفته بود پلیسی که بهشون گیر داده بود خیلی سمج بوده صیغه نامه رو استعلام گرفته بود و فهمیده بود قضیه رو پدره این و اون دفتر خونه رو باهم در آوردن و به فنا رفت طرف ...
    اگر پلیسی خانم و آقایی رو در شرایطی خاص مثل همون تو خونه که گفتین بگیره و مدرک نداشته باشن حساب جفتشون با کرام الکاتبینه مخصوصا پسررررره

در ضمن برای مردهایی که متاهل هستند اگر زن بتونه خیانت شوهرش رو اثبات کنه میتونه حق طلاق رو بگیره و تو دادگاههایی مثل نفقه و مهریه پیروز بشه حالا میخواد زن دوم گرفته باشه یا صیغه کرده باشه چون در ایران وقتی ازدواج دایم میکنی ازدواج دوم باید با رضایت زن اول باشه وگرنه مشکل قانونی داره یا مثلا مدارکی که نشون بده شوهرش نفقه نمیده یا ... و الان یه زنه دیگه رو صیغه کرده دادگاه هم میگه تو که میتونی خرج یه زن دیگه بکنی پس خرج اینم باید بدی براش حکم صادر میکنن
    البته میدونم که تو شرایط فعلی جامعه اثباتش کار خیلی سختیه و تو دادگاهها دویدن آدم اینقدر اذیت میشه که عطاشو به لقاش میبخشه و آدمی که اینکارو میکنه همون بهتر که ولش کرد ولی طبق قانون میشه اقدام کرد
    ویرایش توسط moeinvk : 05-15-2018 در ساعت 10:19 AM

46. 2 کاربران زیر از moeinvk بابت این پست مفید تشکر کرده اند

47. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    میزان امتیاز
    8

فکر نمیکند طرز فکرتون تا حدودی اشتباهه؟ خب ادم یه جاهایی گول می خوره ولی یه جاهایی خودش مشکل داره ...
    به نظرم حرفتون مثل این میمونه من برم تو خیابون چندتا پسر با چندتا ماشین گرون قیمت بیان جلوی پام ترمز کنن بگن سوارشو و منم سواربشم الان کی بیشتره مقصره؟!
    بنده منظور حرفم این بود مشکل از عمل صیغه نیست , مشکل از نیت و رفتار آدمهاست خانم و آقاش منظورم نبود

48. 2 کاربران زیر از moeinvk بابت این پست مفید تشکر کرده اند

49. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

سلام یلدا خانم ببخشید بابت تاخیر گرفتارم کمتر به سایت سر میزنم

یه عده هم هستن دوست دارن رفتار پیامبر رو به نفع خودشون تفسیر به رای کنن بله پیامبر زنان زیادی داشته ااما نه از روی هوسرانی بلکه ازدواجهای پیامبر مصلحتی و سیاسی و ... بوده مثلا با یه ازدواج دو تاقبیله آشتی میکردن و از جنگ و خونریزی جلوگیری میشده و اینکه با توجه به شرایط جامعه اون روزشون که مردها تو جنگهای زیادی که بوده کشته میشدن و زنهای بیوه زیادی بودن که باید سرپرستیشون مشخص میشده و نیاز جنسی و ... داشتن و رسم و رسومشون اینکار انجام میشده برای جلوگیری از فساد و حتی وظیفه شرعی مردهای جامعه حساب میشده که هرکدوم باید سرپرستی چند زن رو به عهده بگیرن یعنی شرایط جامعشون ایجاب میکرده یه جورایی مثل شرایط الان جامعه ما که داره بحرانی مشه

سلام آقا معین
    خواهش می کنم، ان شاالله گرفتاری بد نباشه

متشکرم، تحلیل ها و حرفاتون به نظرم منطقی هست و خب حرف حق رو باید با دل و جان قبول کرد
    طرز برخورد و حرف زدن آدم خیلی توی پذیرش و دید طرف مقابلش تاثیر میذاره
    بعضی ها با اینکه حرف حق رو میزنن ولی اونقدر بلد نیستن درست حرف بزنن، آدم دلش نمیخواد قبول کنه حرفاشون رو

در مورد تفاوت هایی که دختر و پسر یا زن ها و مردها توی نیاز جنسی دارن ،، کاملا موافقم
    و این رو شنیدم بارها که میگن دختر ازدواج کنه بعدش تازه نیازش چند برابر میشه
    و شاید به قول شما خداوند به همین دلیل راه حل صیغه رو گذاشته باشه
    که حالا بعضا متاسفانه سوع استفاده هایی به این دلیل صورت میگیره
    مثلا به قول شما تو جامعه ی ما دخترها و زن های مطلقه مثل زنی که همسرش باهاش هست راحت نیستن

من چند وقت پیش همراه پدرم جایی رفته بودم
    مردها و پسرها زیاد بودن اونجا
    من بیشتر وقت رو که با پدرم بودم کسی به من چیزی نگفت
    حالا نگاه اینارو کار ندارم ولی خب عموما چیزی نمیگفتن
    حتی گاهی برای محکم کاری من دست بابام رو می گرفتم!
    بعد که چند دقیقه پیش هم نبودیم و من تو محوطه تنها بودم
    متاسفانه دیدم بعضی هاشون بد نگاه می کردن یا چیزی میگفتن
    ضمن اینکه نه تیپ و آرایش خاصی داشتم نه به اونا نگاه کردم
    با اینکه سکوت این وقت ها اصلا آسون نیست
    چون آدمه بالاخره احساس داره، وقتی کسی بهش چیزی میگه سخته سکوت کنه
    ولی خب گاهی همین سکوت تنها راه چاره است!

خلاصه بگذریم این رو اشاره کردم که بگم واقعا من بارها این رو دیدم
    یا اینکه حتی تو مزاحمت های تلفنی
    وقتی بفهمن طرف خانومه دیگه ول کن نیستن
    ولی همین که موبایل رو بدی یه مرد جواب بده دیگه بیخیال میشن
    متاسفانه این مسائل ریز و درشت تو جامعه ی ما هست
    یه خانومی بود بنده ی خدا متاهل بود و بچه داشت
    مدیر آموزشگاه رانندگی بود، یه بار حرف پیش اومد
    گفت دوسال یه مزاحم تلفنی داشتم، طفلک ترسیده بود به شوهرشم بگه، فکر کن به برادرش گفته بود!

خلاصه هنوز همین چیزای پیش پا افتاده برای بعضی ها تو جامعه حل نشده!
    به خصوص در مورد خانوم های مطلقه، به قول شما چون یه خانوم مطلقه به نسبت یه دختر مجرد نیاز بیشتری رو احساس میکنه
    و عموم مردها این رو میدونن، متاسفانه خیلی حرف روشون هست و حاشیه زیاد براشون درست میکنن
    حالا طرف بنده ی خدا با درد خودش کنار اومده ، بقیه ول کن نیستن

ولی یه نکته ای که هست اینجا اینه که
    من نمی دونم ماها که مسلمانیم و صیغه از طرف خداست با شرایط خودش البته
    چرا اینقدر وجه ی بدی تو جامعه داره

اینجا یاد یه جوکی افتادم
    یه روز یه ایرانیه از یه ژاپنیه میپرسه شما که نفت ندارین چرا وزیر نفت دارین!؟
    بعد ژاپنیه جواب میده میگه شما چرا وزیر رفاه دارین!؟
    خلاصه لابد این موضوع هم مثل خیلی جنبه های دیگه اینجوری جا افتاده

مثلا فکر کنید یکی ازدواج میکنه یا حتی طلاق میگیره، براش عیب و عار نیست
    ولی همین که کسی وارد صیغه بشه فکر کنم به چشم یه قاتل نگاهش میکنن
    یعنی کسی هم صیغه کنه یا صیغه بشه معمولا به بقیه نمیگه و پنهانی هستش این روابط
    من که تو این چند سال عمرم ندیدم کسی رو

من توی تمام سال های زندگی ام تو خونواده ی خودم و با اینکه معمولا همیشه رفت و آمد هم زیاد داریم
    ولی هیچوقت ندیدم کسی راحت در این مورد حرفی بزنه
    حالا استثنا گاهی بوده ولی خب آدم چون خجالت میکشه معمولا ترجیح میدی تو این جمع ها نباشی و
    بیشتر موارد هم از طرف مردها شنیده میشه همیچن موضوع هایی

دیگه حتی من وقتی خودمم برام سوال میشد، ترسیدم چیزی بپرسم
    چون مثل یه قاتل به ادم نگاهشونه!!!!
    راستش چند وقت پیش هم پسرخاله ام با مادرش بحثشون شد
    سر همین ازدواج و رضایت زن و وشوهر
    اولش شوخی بود و گفت اسلام تا 4 تا زن مجوز داده به مردها و بابا اگه دلش بخواد میتونه زن های دیگه ای بگیره و به مادرش میگفت تو حق نداری مخالفت کنی!
    کلا گاهی تو مهمونی ها مردها رو تحریک میکنه که میتونن برن زن بگیرن و این ها، نمی دونم دقیقا مشکلش چیه!
    خلاصه بعد یهویی بد عصبانی شد، به خاله ام می گفت تو از کجا می دونی من الان چند تا زن صیغه ای ندارم!!!!!!؟
    البته فکر کنم به این خاطر که میدونست خاله ام زن حساسیه و حرصش حسابی این مدلی در میاد اینارو میگفت
    واقعا چند نفر که اونجا بودیم رنگمون پرید! حالا پسره مجرده ، بعد گاهی میگه فعلا زن نمیخوام و این حرفا
    بعد اینجوری می گفت، من از خجالت سرمو انداختم پایین، خلاصه جو بدی شد
    ولی دلم میخواست یه سیلی بزنم توی گوشش و بگم تعجب زیادی هم نداره خب
    پسری که تا نیمه های شب معلوم نیست کدوم جهنمیه بعیدم ازش نیست این کارا!
    دیگه با سختی سکوت کردم!
    و واقعاا تا یه مدت خیلی نگاهم به پسرهای جامعه بد شد
    همش یادم میفتاد حرفای پسرخاله ام
    یعنی واقعا نیاز جنسی برای یه پسر اینقدر شدیده که تا ازدواج نتونه صبر کنه!؟
    خب طبیعتا دخترها دلشون میخواد شوهرشون قبل ازدواج با اون ها با کسی نبوده باشه
    بعد فکر می کردم خدایا یعنی الان وضعیت این پسرهای جامعه ی ما چجوریه
    چند تاشون اینجوری هستن اونجوری هستن، خلاصه چند روز درگیر بودم کلا

بعد یه سوال:
    مگه زن دوم و سوم و این ها نباید با رضایت زن اول باشه؟
    این طور نیست؟
    یکی از دوستای من یه خواستگار عرب داشت، جنوبی بودن
    بعد که دیگه جلسه ی آخر خواستگاری دختره میخواسته بود جواب بله رو بده
    پسره ازش خواسته بود توی اتاق برن و میخواد یه چیزی رو بهش بگه
    بعد گفته بود راستش دختر ساده و خوش قلبی هستی و دلم نمیخواد بهت کلک بزنم!
    گفته بود ما عرب هستیم و رسممون اینه حداقل دو تا زن یا بیشتر هم داشته باشیم و برامون عیب و عار هم نیست و عادیه
    بعد گفته بود دلم نیومده بهت نگم و فردای روز بخوام اینکارو بکنم ناراحت بشی
    دیگه دختره همونجا گفته بود قبول نمی کنم ،
    می گفت وقتی تو اتاق تنها شدم سجده ی شکر به جا آوردم و خوشحال بودم که بله رو نگفتم!

من حتی یه مدت که رو این قضیه تحقیق می کردم که ببینم واقعا حقیقت چی هستش
    جریان این صیغه و این زن گرفتنهایی که خداوند به مردها مجوزش رو داده
    تو خونه جرات نمی کردم چیزی بگم، کلا دید آدم رو به این قضیه جوری درست کردن که حتی روت نمیشه اسمشو به زبون بیاری
    هرچند من فقط میخواستم آگاهی پیدا کنم و ببینم اصل ماجرا چیه

جالبه برام که گفتین خانوم های مسلمان از شهرای دیگه خیلی راحت این مسئله رو پذیرفتن و باهاش کنار میان
    چون واقعا دختر یا زن باشی ، ازدواج کنی همیشه دوست داری تنها کسی باشی که قلب همسرت رو تسخیر کرده باشی
    خب دیگه عموم زن ها ذاتشون اینجوریه، توی دوست داتشتن به خصوص برای همسرشون خیلی حسودن!
    من به شخصه گاهی با برادرهای متاهلم شوخی میکردیم یا مثلا محبت میکردیم بهم دیدم خانوم هاشون یه جوری نگاهمون میکردن!
    حالا یه مدت که ازدواجشون گذشت و دیگه متوجه شدن اخلاق مارو که صمیمی بودیم دیگه کمتر میشد این ها

اما با اینکه من مجردم اصلا برام آسون نیست درک اینکه آدم هووی یه زن بشه حالا یا ازدواج دائم یا موقت
    اگه فرصت کردید این مورد رو هم تحلیل کنین ، آدم کلا کنجکاو میشه
    و خب این مورد هم توی جامعه ی ما اصلا جا نیفتاده که یه مرد چند تا زن داشته باشه و اون زن ها با هم خوب باشن تازه!
    حتی اگه از نظر مالی هم کاملا تامین بشن باز هم دوست دارن شوهرشون فقط مال خودشون باشه و تمام وقتش پیش اون باشه نه کسی دیگه!
    حالا اسمش رو بذارید حساسیت زنونه یا دوست داشتن با حسادت!

در مورد پیامبر هم درست میگید
    هر چی فکر کردم و بررسی میکردم شنیده ها و خونده ها رو به این موضوع رسیدم.

و یه سوال دیگه
    خب چرا خداوند نگفته زن های مطلقه دوباره برن ازدواج کنن و دیگه کلا ازدواج موقت هم نباشه؟
    یعنی شاید همشون شرایط ازدواج نداشته باشن یا بعضا به خاطر بچه هاشون باشه
    و یه سوال دیگه ازدواج موقت یا همین صیغه توی شناسنامه یا عقد نامه ثبت میشه؟
    یعنی حتما باید مثل ازدواج دائم یه جایی ثبت بشه؟
    یا کلا عقد نامه ی جدا دارن؟
    یا نه فقط با یه صیغه خوندن تموم میشه!؟

بازم ممنون، استفاده کردم از حرفاتون.
    ویرایش توسط یلدا 25 : 05-15-2018 در ساعت 02:32 PM

50. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

51. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

قطعا و از ابتدا مدرک میخواسته , اونم باید صیغه نامه رسمی باشه تا اعتبار داشته باشه و تعداد دفترخونه هایی که میتونن صیغه نامه رسمی صادر کنن کمه و برای صیغه کردن حتما باید شرایط و مدارک کامل داشته باشی و این صیغه نامه ها قابلیت استعلام دارن یعنی اگر به پلیس هم نشون بدی و پلیسش گیر باشه میتونه بره استعلام بگیره
    یکی از دوستام یه خانمی رو میخواست صیغه کنه (حتما باید اون خانم تو شناسنامش طلاق ثبت شده باشه اگر شناسنامش دختر باشه دفترخونه براتون به هیچ وجه ثبت نمیکنه) و این خانم شناسنامش دختر بود با پرداخت رشوه صیغه نامه رسمی هم گرفته بود پلیسی که بهشون گیر داده بود خیلی سمج بوده صیغه نامه رو استعلام گرفته بود و فهمیده بود قضیه رو پدره این و اون دفتر خونه رو باهم در آوردن و به فنا رفت طرف ...
    اگر پلیسی خانم و آقایی رو در شرایطی خاص مثل همون تو خونه که گفتین بگیره و مدرک نداشته باشن حساب جفتشون با کرام الکاتبینه مخصوصا پسررررره

در ضمن برای مردهایی که متاهل هستند اگر زن بتونه خیانت شوهرش رو اثبات کنه میتونه حق طلاق رو بگیره و تو دادگاههایی مثل نفقه و مهریه پیروز بشه حالا میخواد زن دوم گرفته باشه یا صیغه کرده باشه چون در ایران وقتی ازدواج دایم میکنی ازدواج دوم باید با رضایت زن اول باشه وگرنه مشکل قانونی داره یا مثلا مدارکی که نشون بده شوهرش نفقه نمیده یا ... و الان یه زنه دیگه رو صیغه کرده دادگاه هم میگه تو که میتونی خرج یه زن دیگه بکنی پس خرج اینم باید بدی براش حکم صادر میکنن
    البته میدونم که تو شرایط فعلی جامعه اثباتش کار خیلی سختیه و تو دادگاهها دویدن آدم اینقدر اذیت میشه که عطاشو به لقاش میبخشه و آدمی که اینکارو میکنه همون بهتر که ولش کرد ولی طبق قانون میشه اقدام کرد

جاالب بود، ممنون
    من الان این پست رو خوندم و جواب بعضی سوالاتم که بالا پرسیدم ازتون رو اینجا گرفتم
    واقعا یعنی اینقدر گیر میدن به اینکه مثلا یه مرد و زن تو یه خونه تنها باشن!؟
    در مورد اثبات اینکه زن باید مدرک نشون بده که قبلا ازدواج کرده
    خب شاید شناسنامه اش رو عوض کرده
    جاالبه
    حالا جریان اون دوستتون میگفتید مجرد بوده دختره؟
    شایدم زیر 30 سالش بوده که اینجوری بهش گیر دادن
    عجب مملکتی داریم ما
    به به!

52. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

53. بالا | پست 33

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

سلام ممنون وقت شمام بخیر
    چون مخاطبتون من هستم پس از دید خودم پاسخ میدم مطالعاتتون اشتباهه دخترهای مجرد نمیتونن صیغه بشن فقط در دو صورت یکی دختر مجرد با اجازه پدر میتونه صیغه بشه و فتوای جدیدی که مراجع ما برای جلوگیری از بالا رفتن سن ازدواج دادن اینکه دختر بالغه رشیده بالای ۳۰ سال میتونه بدون اذن پدر ازدواج کنه حالا یا دایم باشه یا صیغه بشه پس تا اینجا مشخص شد دختر مجرد نمیتونه صیغه بشه و صیغه برای زنه مطلقه هستش
    اینکه چرا اون پسر صیغه میتونه داشته باشه و دختر نمیتونه و ... تو پست بالا هم گفتم من راجب این مساله جانبداری نکردم و این قانون رو هم من وضع نکردم من فقط این مساله رو تحلیل کردم و سعی کردم برای شرایط الان جامعه ازش استفاده کنم پس از دیگاه احساسی بهش نگاه نکردم و از دید جامعه شناسی نگاه کردم
    در مورد اینکه یه دختر دوست نداره شوهرش قبلا رابطه جنسی داشته باشه و پسر قبلا صیغه کرده (رابطه جنسی حلال داشته بوده باشه) به هر حال این آزادی هستش که که خدا و دین به مرد داده و محدودیتی که برای زن قایل شده نمیشه احساسی برخورد کرد که در حق خانمها ظلم شد و ... حتما یه صلاحی توش بوده و قطعا هم هست که میتونید برید مطالعاتش رو انجام بدید چرا اینجوریه دست ما هم نیست اگر مسلمونیم همه ی اسلامو باید قبول کنیم
    در مورد سوال آخرتونم بستگی به فردش داره یکی براش مهم نیست طرفش قبلا با کی بوده و میگه گذشتش به خودش مربوطه و از الان به بعد مهمه با من باشه یکی خیلی سفت و سخته و دنبال دختری میگرده که حتی با پسرهای فامیلشون هم ارتباطی نداشته باشه یکی اصلا حجاب براش مهم نیست یکی میگه فقط چادری ... کلا برمیگرده به شرایط فرهنگی افراد هرکسی مختاره کسی رو که دلش میخواد تو زندگیش راه بده منم بخوام ازدواج کنم خواستگاری کسی میرم که دختر باشه و دخترم قطعا طبق دین و عرف ما تا حالا نمیتونسته رابطه جنسی داشته باشه که حالا بخواد صیغه شده باشه پس اگر بکارت نداشته باشه حتما از راه غیر عرف و رابطه حرام بکارتش رو از دست داده و طبیعتا با این قضیه مشکل دارم
    اما اگر یه زمانی با یه خانمی (مطلقه) آشنا بشم و ویژگی های اخلاقی و ... اون خانم اینقدری برام جذاب باشه که انتخابش کنم برای ازدواج آره مشکلی ندارم چون خلاف شرع که نکرده رابطه حروم که نداشته حلال خدا بوده از اینجا به بعدش مهمه که به من تعهد داشته باشه
    سلام من قبول ندارم اینو .طبق گفته شما به جرئت میگم اگر همچین چیزی باشه اسلام یه دین ناقض و به درد نخوره که همه احکامو به نفع خودش تموم کرده چه حکمتی؟یه دخترم ممکنه تو دوره مجردیش احساس نیاز کنه اونوقت چرا یه پسر میتونه صیغه کنه ولی یه دختر نمیتونه؟این تبعیض نیست؟ شما بخونید تاپیکایی تو این انجمن رو که از بس نیاز جنسی به دختر فشار اورده روزی چند بار خودارضایی میکنه!!با این حساب که شما میگی اسلام یه دین پر از تبعیضه و از نظرم هیچ حکمتی در کار نیست حکمتش بقول یه بنده خدا اینه یه مرد اجازه ضیغه داره تا تحت فشار نباشه و عشق و حال کنه ولی واسه زن ممنوع کردن تا اخر گیر همین ادما یه زن دست نخورده بیاد اینه حکمتش!

54. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

55. بالا | پست 34

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

اهان درست .اونوقت با این حساب اون مرد هم هیچ تقصیری نداره فقط مث حیوون سرشو زیر انداخته تنوع داده تو زندگیش!
    همون طور که زن اگر با غیر شوهرش رابطه داشته باشه حکمش تو اسلام سنگساره باید متقابلا راه تنوع طلبی برای مرد باز نباشه و براش مجازات در نظر گرفته بشه.
    حرفتون مث این میمونه من ببینم جلوم یه چاه کندن بعد برم بیفتم توش بگم مقصر من نبودم مقصر کسایی بودن که این چاه رو حفر کردن!
    ویرایش توسط saba95 : 05-15-2018 در ساعت 06:59 PM

56. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

57. بالا | پست 35

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

چیزی که داره کم کم عایدم میشه اینه که فقط اسلام یه دین به درد نخوره که فقط به مرد و نیازای مرد توجه داره و زن رو کلا ادم حساب نمیکنه.
    چرا مرد مجرد حق داره برا رفع نیازش صیغه کنه ولی زن حق نداره و براش عیب محسوب میشه؟اون زن ادم نیس؟ نیاز نداره؟ باید خودارضایی کنه؟
    بعد اونوقت این زنهای بدبختم لابد باید خودشونو باکره نگه دارن واسه مردایی که چن دفه صیغه کردن!هه

58. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

59. بالا | پست 36

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

بیخیال فقط دین اسلام مردا رو ادم حساب میکنه .کلا طبق گفته ایشون اگر یه مرد با وجود زن ده نفرم صیغه کنه مشکل بازم از زن هاست اون مرد دست خودش نبوده تحریک شده به هر حال تنوع طلبه زنش براش تکراری شده دلش جدیدشو میخواد.

60. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

61. بالا | پست 37

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

اصلا صیغه احتیاج به مدرک نداره !

همین الانشم یه خانم طلاق گرفته با یه مرد خودشونم میتونن بین هم بخونن! بدون هیچ مدرکی !
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

62. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

63. بالا | پست 38

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

سلام من قبول ندارم اینو .طبق گفته شما به جرئت میگم اگر همچین چیزی باشه اسلام یه دین ناقض و به درد نخوره که همه احکامو به نفع خودش تموم کرده چه حکمتی؟یه دخترم ممکنه تو دوره مجردیش احساس نیاز کنه اونوقت چرا یه پسر میتونه صیغه کنه ولی یه دختر نمیتونه؟این تبعیض نیست؟ شما بخونید تاپیکایی تو این انجمن رو که از بس نیاز جنسی به دختر فشار اورده روزی چند بار خودارضایی میکنه!!با این حساب که شما میگی اسلام یه دین پر از تبعیضه و از نظرم هیچ حکمتی در کار نیست حکمتش بقول یه بنده خدا اینه یه مرد اجازه ضیغه داره تا تحت فشار نباشه و عشق و حال کنه ولی واسه زن ممنوع کردن تا اخر گیر همین ادما یه زن دست نخورده بیاد اینه حکمتش!
    حالا کی گفته دختر نمیتونه صیغه بشه، اگه اجازه پدرشو داشته باشه هیچ مشکل دیگه ای براش نیست

64. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

65. بالا | پست 39

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    اصلا صیغه احتیاج به مدرک نداره !

همین الانشم یه خانم طلاق گرفته با یه مرد خودشونم میتونن بین هم بخونن! بدون هیچ مدرکی !
    این درست ولی دادگاه شاهد و مدرک میخواد

66. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

67. بالا | پست 40

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط تجربه نمایش پست ها
    حالا کی گفته دختر نمیتونه صیغه بشه، اگه اجازه پدرشو داشته باشه هیچ مشکل دیگه ای براش نیست
    کدوم پدری اجازه میده دخترش صیغه بشه؟اگر دختره از شدت نیاز بمیره ولی پدر اجازه نده میتونم بپرسم باید چکار کنه؟
    کلا تو دین اسلام مرد همه کاره زن هست انگار که برده اجاره کرده.زن هرکار بخواد بکنه باید حتما یه مرد بهش اجازه بده خودش حق تصمیم گیری نداره ولی یه پسر ازاده هرجور میخواد باشه بدون اینکه سرخر داشته باشه!!

68. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

69. بالا | پست 41

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

میخوام کسایی که مسلمون هستن بخصوص دخترا
    اینجا بیان از دینشون دفاع کنن و به من به عنوان یه ادم معمولی ثابت کنن تو دینشون تبعیض نیست.
    چرا یه پسر مجرد حق داره صیغه کنه ولی یه دختر نمیتونه؟ چرا اسلام فقط نیاز مرد رو درنظر میگیره و برای نیاز دختر ارزش قائل نیس؟
    ویرایش توسط saba95 : 05-15-2018 در ساعت 06:52 PM

70. 2 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

71. بالا | پست 42

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

کدوم پدری اجازه میده دخترش صیغه بشه؟اگر دختره از شدت نیاز بمیره ولی پدر اجازه نده میتونم بپرسم باید چکار کنه؟
    کلا تو دین اسلام مرد همه کاره زن هست انگار که برده اجاره کرده.زن هرکار بخواد بکنه باید حتما یه مرد بهش اجازه بده خودش حق تصمیم گیری نداره ولی یه پسر ازاده هرجور میخواد باشه بدون اینکه سرخر داشته باشه!!
    باید یه پسر پیدا کنه که دوسش داشته باشه بعد باهاش فرار کنه اونوقت کسی به اجازه پدر اهمیت نمیده حتی دادگاه.

معمولا هیچ دختری بدون خواستگار نیست و باید جرات کنه و پاش وایسه.

فقط باید از واقعی بودن عشق و علاقه پسر نسبت به خودش مطمئن بشه بعد.
    ویرایش توسط Experience : 05-15-2018 در ساعت 07:16 PM

72. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

73. بالا | پست 43

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

باید یه پسر پیدا کنه که دوسش داشته باشه بعد باهاش فرار کنه اونوقت کسی به اجازه پدر اهمیت نمیده حتی دادگاه.

معمولا هیچ دختری بدون خواستگار نیست و باید جرات کنه و پاش وایسه.

فقط باید واقعی بودن عشق و علاقه پسر نسبت به خودش مطمئن بشه بعد.

علاوه بر اینکه منطقی نیس راه حلتون کلی احتمال بدبختی واسش وجود داره.
    شما میگی وقتی نه قانون پشت زنه نه اسلام پشت زنه نه خانوادش بزنه با یه پسر غریبه فرار کنه؟
    اون پسر حتی اگر عاشق دختر باشه هیچ وقت نمیتونه مث خانواده دختر عاشقش باشه یه روز که سیر بشه از عشق و عاشقی ممکنه بزنه زیر همه چی یه درصد احتمال اینو بدین اونوقت دختر کجا سرگردون بشه وقتی که دیگه نه جامعه میپذیرتش نه خانوادش؟
    گفتم از همون دین اسلامتون یه دلیل منطقی بیارین نه از خودتون
    ویرایش توسط saba95 : 05-15-2018 در ساعت 07:23 PM

74. بالا | پست 44

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

علاوه بر اینکه منطقی نیس راه حلتون کلی احتمال بدبختی واسش وجود داره.
    شما میگی وقتی نه قانون پشت زنه نه اسلام پشت زنه نه خانوادش بزنه با یه پسر غریبه فرار کنه؟
    اون پسر حتی اگر عاشق دختر باشه هیچ وقت نمیتونه مث خانواده دختر عاشقش باشه یه روز که سیر بشه از عشق و عاشقی ممکنه بزنه زیر همه چی یه درصد احتمال اینو بدین اونوقت دختر کجا سرگردون بشه وقتی که دیگه نه جامعه میپذیرتش نه خانوادش؟
    گفتم از همون دین اسلامتون یه دلیل منطقی بیارین نه از خودتون
    خب زندگی سخته و ریسک داره، آدم باید به یه چیزی راضی بشه.

75. بالا | پست 45

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

خب زندگی سخته و ریسک داره، آدم باید به یه چیزی راضی بشه.
    اره از اول گفتن زنها باید توسری خور باشن و راضی بشن حالا شمام روشون توقعی ندارم پاسخی غیر این بدین واسه شما که مرد هسین و اسلام بهتون همه جور ازادی میده.
    منم مجبورتون نکردم وقتی دلیل منطقی ندارین حتما پاسخی بدین.

76. بالا | پست 46

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

میخوام کسایی که مسلمون هستن بخصوص دخترا
    اینجا بیان از دینشون دفاع کنن و به من به عنوان یه ادم معمولی ثابت کنن تو دینشون تبعیض نیست.
    چرا یه پسر مجرد حق داره صیغه کنه ولی یه دختر نمیتونه؟ چرا اسلام فقط نیاز مرد رو درنظر میگیره و برای نیاز دختر ارزش قائل نیس؟

خب صبا جان من با اجازه ات چراغ اول رو روشن می کنم!
    ببین عزیزم من تا حدود زیادی حرفای آقا معین رو قبول دارم
    به هرحال خودت دختری و درک می کنی

اول از همه عذرخواهی می کنم که راحت و رک حرف میزنم
    نیاز پسرها فرق داره با دختر
    هرچند خداوند هوای انسان در هر دو جنس رو زیاد داشته
    و برای هر جنسی با توجه به شرایطش یه ترموستات گذاشته!
    و این واضح هستش ، برای پسرها حالا ارضا شدن توی خواب و این مسائل هست
    و برای دخترها هم پریود شدن توی هر ماه هست و با تخلیه ی رحم و تغییر سطح هورمون ها خب سطح نیاز هم متعادل میشه
    و حتی توی کل ماه هم هر هفته ممکنه سطح نیازشون متفاوت باشه

البته این تو شرایط کاملا عادی هست و فرض کنیم دختر یا پسر به اون سطح تحریک شدید حالا از عوامل بیرونی نرسن!
    این رو باید در جواب کسانی گفت که میگن هر کسی که مجرده و ارتباط با جنس مقابل نداره
    لازمه خودارضایی کنه!
    خب خداوند خالق ماست ایشون بهتر ما رو میشناسن یا این روشن فکرهای جامعه!؟
    اگه ایراد از ماست که شرایط ازدواج هامون سخت شده و سن ازدواج بالا رفته چرا گردن نمیگیریم و خدا رو مقصر میدونیم؟

ولی یه پسر ممکنه گاهی این نیاز براش شدید بشه و فقط بخواد راحت بشه ازش
    ولی یه دختر معمولا باید یه بستر عاطفی ایجاد بشه براش بعد نیازش خودش رو بیشتر نشون میده
    حالا به قول آقا معین شاید خداوند اینجوری هوای دخترهارو داشته
    ضمن اینکه خب همیشه هم اینجوری نیست و خیلی دخترها هستن ممکنه گاهی واقعا
    به این دلیل فشار زیادی روشون باشه

ولی میبینی که یه دختر مجرد وقتی ازدواج می کنه و بعد از تجربه ی رابطه ی جنسی دیگه شاید نیازش خیلی بیشتر خودش رو نشون بده
    ولی برعکس یه پسر ممکنه تازه بعد ازدواجش اون شدت عطش و نیازش کم کم متعادل بشه

تا حالا شنیدی بعضی خانوم های متاهل از دست شوهراشون شکایت میکنن؟
    که چرا فقط به خاطر نیاز خودشون رابطه ی جنسی رو کوتاه انجام میدن و به همسرشون زمان کافی برای رسیدن به حس رضایت و آرامشی که میخوان رو نمیدن؟
    خب هر چند توی رابطه ی متقابل هر دو باید به نیازها و شرایط دیگری توجه لازم رو داشته باشن و احترام بذارن
    ولی این موردها هم زیاد هستش
    این رو به این دلیل اشاره کردم که بهتر بتونیم شرایط نیاز رو بررسی کنیم

یه نکته ی دیگه هم این وسط هستش
    خب توی تولید مثل انسان این جنس زن هست که فرایند بارداری رو به عهده میگیره
    خب فرض کن این مورد هم شاید بی تاثیر نبوده به نظرم
    مثلا یه مرد با چند تا زن ارتباط بگیره معلومه که اون بچه از کی هستش
    ولی یه زن وقتی با چند نفر بخواد باشه خب تکلیف چی هستش!؟
    شاید بگی این چیزا واسه قدیما بوده و الان علم پیشرفت کرده و بتونه تشخیص بده
    ولی نمیشه یه بچه رو واسه چند تا پدر در نظر گرفت!

این ها چیزایی بود که به ذهن من رسید
    ولی واقعا دلایل دیگه رو هم نمی دونم برای مواردی که به قول تو دخترها هم نیازشون بالاست
    شاید لازمه از خدا پرسید!
    ویرایش توسط یلدا 25 : 05-15-2018 در ساعت 08:08 PM

77. 2 کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

78. بالا | پست 47

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

اره از اول گفتن زنها باید توسری خور باشن و راضی بشن حالا شمام روشون توقعی ندارم پاسخی غیر این بدین واسه شما که مرد هسین و اسلام بهتون همه جور ازادی میده.
    منم مجبورتون نکردم وقتی دلیل منطقی ندارین حتما پاسخی بدین.
    خب دین اسلام به مردها جهاد رو واجب کرده اما برا زنها نه.

حالا مردها باید اعتراض کنن و بگن چرا فقط مردها برن توی جنگ تکه تکه بشن؟

خب صیغه اصلش برای این بوده شکم چند تا زن گرسنه نمونه بدون اینکه ازشون سواستفاده بشه.

79. بالا | پست 48

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

خب صبا جان من با اجازه ات چراغ اول رو روشن می کنم!

ببین عزیزم من تا حدود زیادی حرفای آقا معین رو قبول دارم
    به هرحال خودت دختری و درک می کنی

اول از همه عذرخواهی می کنم که راحت و رک حرف میزنم
    نیاز پسرها فرق داره با دختر
    هرچند خداوند هوای انسان در هر دو جنس رو زیاد داشته
    و برای هر جنسی با توجه به شرایطش یه ترموستات گذاشته!
    و این واضح هستش ، برای پسرها حالا ارضا شدن توی خواب و این مسائل هست
    و برای دخترها هم پریود شدن توی هر ماه هست و با تخلیه ی رحم و تغییر سطح هورمون ها خب سطح نیاز هم متعادل میشه
    و حتی توی کل ماه هم هر هفته ممکنه سطح نیازشون متفاوت باشه

البته این تو شرایط کاملا عادی هست و فرض کنیم دختر یا پسر به اون سطح تحریک شدید حالا از عوامل بیرونی نرسن!
    این رو باید در جواب کسانی گفت که میگن هر کسی که مجرده و ارتباط با جنس مقابل نداره
    لازمه خودارضایی کنه!
    خب خداوند خالق ماست ایشون بهتر ما رو میشناسن یا این روشن فکرهای جامعه!؟
    اگه ایراد از ماست که شرایط ازدواج هامون سخت شده و سن ازدواج بالا رفته چرا گردن نمیگیریم و خدا رو مقصر میدونیم؟

ولی یه پسر ممکنه گاهی این نیاز براش شدید بشه و فقط بخواد راحت بشه ازش
    ولی یه دختر معمولا باید یه بستر عاطفی ایجاد بشه براش بعد نیازش خودش رو بیشتر نشون میده
    حالا به قول آقا معین شاید خداوند اینجوری هوای دخترهارو داشته
    ضمن اینکه خب همیشه هم اینجوری نیست و خیلی دخترها هستن ممکنه گاهی واقعا
    به این دلیل فشار زیادی روشون باشه

ولی میبینی که یه دختر مجرد وقتی ازدواج می کنه و بعد از تجربه ی رابطه ی جنسی دیگه شاید نیازش خیلی بیشتر خودش رو نشون بده
    ولی برعکس یه پسر ممکنه تازه بعد ازدواجش اون شدت عطش و نیازش کم کم متعادل بشه

تا حالا شنیدی بعضی خانوم های متاهل از دست شوهراشون شکایت میکنن؟
    که چرا فقط به خاطر نیاز خودشون رابطه ی جنسی رو کوتاه انجام میدن و به همسرشون زمان کافی برای رسیدن به حس رضایت و آرامشی که میخوان رو نمیدن؟
    خب هر چند توی رابطه ی متقابل هر دو باید به نیازها و شرایط دیگری توجه لازم رو داشته باشن و احترام بذارن
    ولی این موردها هم زیاد هستش
    این رو به این دلیل اشاره کردم که بهتر بتونیم شرایط نیاز رو بررسی کنیم

یه نکته ی دیگه هم این وسط هستش
    خب توی تولید مثل انسان این جنس زن هست که فرایند بارداری رو به عهده میگیره
    خب فرض کن این مورد هم شاید بی تاثیر نبوده به نظرم
    مثلا یه مرد با چند تا زن ارتباط بگیره معلومه که اون بچه از کی هستش
    ولی یه زن وقتی با چند نفر بخواد باشه خب تکلیف چی هستش!؟
    شاید بگی این چیزا واسه قدیما بوده و الان علم پیشرفت کرده و بتونه تشخیص بده
    ولی نمیشه یه بچه رو واسه چند تا پدر در نظر گرفت!

این ها چیزایی بود که به ذهن من رسید
    ولی واقعا دلایل دیگه رو هم نمی دونم برای مواردی که به قول تو دخترها هم نیازشون بالاست
    شاید لازمه از خدا پرسید!

سلام یلداجان ممنون از وقتی که گذاشتی.
    من به این تئوری ها که نیاز مرد بیشتره و اینا اصلا اعتقاد ندارم چون همش بسته به سردی گرمی ادما داره و ربطی به جنسیت نداره .خودت بار ها تو انجمن دیدی که دختری بوده هر روز خودارضاییی میکرده کدوم پسری نیازش اونقدر بالاس که هر روز خودارضایی کنه؟در مورد خواب هم خیلی رک بگم من خودم هربار میبینم خواب اینو میگم فک نکنی خواب دیدن برای پسر هاست.
    در مورد زن های مطلقه هم تا جایی که من دیدم برعکسه معمولا حتی تو انجمن تاپیک هایی زده شده که خانما درخواست نیاز جنسیشون بیشتر از همسرشون بوده و حتی دوستان هم اومدن به شوخی گفتن یه مرد رستم نیست هر روز با شما رابطه داشته باشه.
    شاید دیده باشی که اخیرا خیانت بین زنهای مطلقه زیاد شده و پسرهای جوان سراغ زنهای مطلقه میرن.چون طبق تحقیقات علمی اتفاقا نیاز جنسی زنها بعد از تجربه رابطه جنسی اتفاقا برعکس گفته ات شدت پیدا میکنه.

نیاز ادما فرق داره من دخترایی رو دیدم که کلا نمیدونن نیاز جنسی چیه دخترایی رو هم دیدم که روزی چند بار از شدت نیاز خودارضایی میکنن.
    درسته دختر ها علاوه بر نیاز جنسی به بستر عاطفی هم نیاز دارن اما این نمیتونه توجیه بشه برای اینکه نیاز جنسی زن نادیده گرفته بشه.
    در مورد مسئله بارداری هم که انواع راه های پیشگیری از بارداری و قرص های مخصوص وجود داره.چطور اون زنهایی که صیغه مردا میشن پیشگیری میکنن دخترا هم میتونن همون جور پیشگیری کنن.
    شک نکن یا اسلام دین پر تبعیضی هست ککه نمیتونه پاسخگوی نیاز دخترا باشه یا یه عده به نفع مرد تحریف کردنش.
    ویرایش توسط saba95 : 05-15-2018 در ساعت 08:25 PM

80. بالا | پست 49

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

خب دین اسلام به مردها جهاد رو واجب کرده اما برا زنها نه.

حالا مردها باید اعتراض کنن و بگن چرا فقط مردها برن توی جنگ تکه تکه بشن؟

خب صیغه اصلش برای این بوده شکم چند تا زن گرسنه نمونه بدون اینکه ازشون سواستفاده بشه.
    چه ربطی به سوال من داشت حرفتون چرا ور میدارین یه چیز دیگه که از بحث پرته میارین؟نیاز جنسی برای هر دو جنسه نه فقط مختص به مرد که بگیم زنها ازش محرومن و نباید بهش رسیدگی بشه .اما در جهاد که قدیم اجرا میشد مرد ها به دلیل برتری قدرت بدنی به جنگ میرفتن و اگر زنها هم میخواستن به جنگ برن کی اونوقت باید از بچه ها مراقبت میکرد؟
    شما بجای اینکه جواب سوال منو بدین همش یه چیز پرت از خودتون درمیارین که صرفا جواب داده باشین بحث من این بود ایا دخترایی که نیاز بالا دارن باید همچنان خودارضایی کنن؟اصلا چه ربطی به جهاد داشت بحثمون !!
    ویرایش توسط saba95 : 05-15-2018 در ساعت 08:36 PM

81. بالا | پست 50

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

چه ربطی به سوال من داشت حرفتون چرا ور میدارین یه چیز دیگه که از بحث پرته میارین؟نیاز جنسی برای هر دو جنسه نه فقط مختص به مرد که بگیم زنها ازش محرومن و نباید بهش رسیدگی بشه .اما در جهاد که قدیم اجرا میشد مرد ها به دلیل برتری قدرت بدنی به جنگ میرفتن و اگر زنها هم میخواستن به جنگ برن کی اونوقت باید از بچه ها مراقبت میکرد؟
    شما بجای اینکه جواب سوال منو بدین همش یه چیز پرت از خودتون درمیارین که صرفا جواب داده باشین بحث من این بود ایا دخترایی که نیاز بالا دارن باید همچنان خودارضایی کنن؟اصلا چه ربطی به جهاد داشت بحثمون !!
    ربطش این بود به تناسب جنسیت تکلیف تعیین شده.

دختر و پسر نداره هر کی نیاز جنسی زیاد داره و موقعیت ازدواج نداره باید خودارضایی کنه البته مسئولین میگن بهتره دوغ و سرکه بخورن

صفحه 1 از 4 123 ...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)