صفحه 1 از 3 123
نمایش نتایج: از 1 به 50 از 105

موضوع: رابطه جنسی کوتاه مدت

16551
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38422
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

رابطه جنسی کوتاه مدت

من ب تازگی ازدواج کردم و شوهرمو خیلی دوست دارم فقط ی مشکلی که دارم اینه که موقع رابطه خیلی زود میره سره اصل مطلب
    البته من کاملا اماده میشم و اصلا مشکلی ندارم و کاملا ارضا میشم تو همون زمان کم ،اما خیلی دوست دارم ک مقدمش طولانی تر باشه و خوده رابطه ام طولانی تر باشه یا اینکه وسطش باهام حرفای عاشقانه بزنه
    ی بارم یهش همه اینا رو گفتم اما نهایتا فقط یک دقیقه شاید اضافه شد به کل ماجرا و یکی دو جمله معمولی
    حالا نمیدونم دوباره مطرخ کردنش اصلا درسته یا نه
    یا اینکه چجوری اصلا مطرح کنم ک تاثیر داشته باشه و ناراحت نشه و بهش برنخوره
    ممکنه راهنماییم کنید اگر تجربه شو دارید یا اقایون اگر بتونن کمک کنن ممنون میشم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : رابطه جنسی کوتاه مدت

به شوهرتون یاد بدید در رابطه
    دوست دارید حرف عاشقانه بزنه اول شما حرف عاشقانه بزنید

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط samikoo نمایش پست ها
    من ب تازگی ازدواج کردم و شوهرمو خیلی دوست دارم فقط ی مشکلی که دارم اینه که موقع رابطه خیلی زود میره سره اصل مطلب
    البته من کاملا اماده میشم و اصلا مشکلی ندارم و کاملا ارضا میشم تو همون زمان کم ،اما خیلی دوست دارم ک مقدمش طولانی تر باشه و خوده رابطه ام طولانی تر باشه یا اینکه وسطش باهام حرفای عاشقانه بزنه
    ی بارم یهش همه اینا رو گفتم اما نهایتا فقط یک دقیقه شاید اضافه شد به کل ماجرا و یکی دو جمله معمولی
    حالا نمیدونم دوباره مطرخ کردنش اصلا درسته یا نه
    یا اینکه چجوری اصلا مطرح کنم ک تاثیر داشته باشه و ناراحت نشه و بهش برنخوره
    ممکنه راهنماییم کنید اگر تجربه شو دارید یا اقایون اگر بتونن کمک کنن ممنون میشم
    در این مورد باید با ایشون صحبت کنید .
    مطالب زیادی درباره برانگیختگی زن قبل از رابطه وجود داره .
    میتونید از این طریق تشویق به مطالعه اش کنید.

اولین مرحله برانگیختگی جنسی در زنان هیجان
    پیش مقدمه تحریک جنسی زنان ، برانگیختگی احساسات و عواطف است.
    برای زنان رابطه بدون احساس لذتبخش نیست برای اینکه یک زن به مرحله هیجان جنسی دست یافته است.
    و برای رابطه محیا شود بعبارت ساده تر تحریک شود احساسات و پیشنوازی رکن مهم و اساسی است.
    اگر این مرحله به درستی انجام نشود مراحل بعدی نیز ناقص خواهند بود.
    لذا حداقل یک زن برای پیشنوازی نیزامند صرف مدت زمان 15 تا 30 دقیقه است و آقایان باید به این مهم توجه داشته باشند.
    نازو نوازش و حرفهای محبت آمیز در این مهم نقش مهمی دارد.
    در نتیجه در این مرحله زن آمادگی پیدا کرده و رابطه جنسی را شروع می‌کند، و بعد تمرکزش را روی تحریک جنسی می‌گذارد.
    جریان خون در کلیتوریس، واژن و نوک سینه‌ها زیاد میشود از نشانه های میتوان به سفت شدن نوک سینه ها اشاره کرد

دومین مرحله برانگیختگی جنسی در زنان پایداری تحریک است
    با گردش خون در اندام های جنسی عنوان شده بدن زنان از نظر جسمانی برای فعالیت فیزیکی جنسی محیا میشود.
    پس تا اینجا ابتدا از نظر زوحی در وضعیت امادگی قرار میگیرند سپس از نظر جسمانی در این مرحله فعالیت فیزکی رابطه از تماس گرفته تا دخول آغاز میشود.

سومین مرحله برانگیختگی جنسی در زنان ارگاسم
    پس از آغاز فعالیت فیزیکی جنسی ، احساسات،تخیلات جنسی و فعالیت فیزیکی جنسی.
    ( دخول ) بطور هماهنگ در جهت ارگاسم زنان عمل کرده در این مرحله لازم است بدانید.
    بیشترین لذت زنان از ناحیه کالیتوریس به آنها منتقل میشود.
    نه از روش دخول و اکثر زنان از رابطه دخولی به ارگاسم نمیرسند.
    پس توجه به ناحیه کلیتوریس اهمیت زیادی دارد .
    در این فرآیند انقباض در رحم و ماهیچه های اطراف باسن طبیعی محسوب میشود و این انقباضات در ارگاسم زنان تاثیرگذار است.

چهارمین مرحله برانگیختگی جنسی در زنان بعد از ارگاسم
    بعد از خاتمه ارگاسم کم کم وضعیت بدن به حالت قبل باز میگردد اما تا به وضعیت اول ( احساسات ) بازگردد.
    زنان برای مدتی در حالت احساسی باقی میمانند به همین جهت است که زنان بعد از ارگاسم نیازمند توجه احساسی هستند.
    و اگر این توجه از جانب همسر بصوتر کامل صورت گیرد احتمال تحریک مجدد زنان زیاد است .
    از این رو زنان قابلیت ارگاسمهای پیاپی را دارند .
    بر خلاف مردان که بعد از ارگاسم برای مدتی ( از چند ساعت تا چند روز در میانسالی ) در حالت تحریک ناپذیری قرار می گیرند.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22689558
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38425
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

معمولا اینجور اقایون با گذشت زمان سرد تر میشن رابطه جنسی فاصله بگذارید

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38422
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    به شوهرتون یاد بدید در رابطه
    دوست دارید حرف عاشقانه بزنه اول شما حرف عاشقانه بزنید
    امتحان میکنم ممنون

7. کاربران زیر از samikoo بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38422
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    در این مورد باید با ایشون صحبت کنید .
    مطالب زیادی درباره برانگیختگی زن قبل از رابطه وجود داره .
    میتونید از این طریق تشویق به مطالعه اش کنید.

اولین مرحله برانگیختگی جنسی در زنان هیجان
    پیش مقدمه تحریک جنسی زنان ، برانگیختگی احساسات و عواطف است.
    برای زنان رابطه بدون احساس لذتبخش نیست برای اینکه یک زن به مرحله هیجان جنسی دست یافته است.
    و برای رابطه محیا شود بعبارت ساده تر تحریک شود احساسات و پیشنوازی رکن مهم و اساسی است.
    اگر این مرحله به درستی انجام نشود مراحل بعدی نیز ناقص خواهند بود.
    لذا حداقل یک زن برای پیشنوازی نیزامند صرف مدت زمان 15 تا 30 دقیقه است و آقایان باید به این مهم توجه داشته باشند.
    نازو نوازش و حرفهای محبت آمیز در این مهم نقش مهمی دارد.
    در نتیجه در این مرحله زن آمادگی پیدا کرده و رابطه جنسی را شروع می‌کند، و بعد تمرکزش را روی تحریک جنسی می‌گذارد.
    جریان خون در کلیتوریس، واژن و نوک سینه‌ها زیاد میشود از نشانه های میتوان به سفت شدن نوک سینه ها اشاره کرد

دومین مرحله برانگیختگی جنسی در زنان پایداری تحریک است
    با گردش خون در اندام های جنسی عنوان شده بدن زنان از نظر جسمانی برای فعالیت فیزیکی جنسی محیا میشود.
    پس تا اینجا ابتدا از نظر زوحی در وضعیت امادگی قرار میگیرند سپس از نظر جسمانی در این مرحله فعالیت فیزکی رابطه از تماس گرفته تا دخول آغاز میشود.

سومین مرحله برانگیختگی جنسی در زنان ارگاسم
    پس از آغاز فعالیت فیزیکی جنسی ، احساسات،تخیلات جنسی و فعالیت فیزیکی جنسی.
    ( دخول ) بطور هماهنگ در جهت ارگاسم زنان عمل کرده در این مرحله لازم است بدانید.
    بیشترین لذت زنان از ناحیه کالیتوریس به آنها منتقل میشود.
    نه از روش دخول و اکثر زنان از رابطه دخولی به ارگاسم نمیرسند.
    پس توجه به ناحیه کلیتوریس اهمیت زیادی دارد .
    در این فرآیند انقباض در رحم و ماهیچه های اطراف باسن طبیعی محسوب میشود و این انقباضات در ارگاسم زنان تاثیرگذار است.

چهارمین مرحله برانگیختگی جنسی در زنان بعد از ارگاسم
    بعد از خاتمه ارگاسم کم کم وضعیت بدن به حالت قبل باز میگردد اما تا به وضعیت اول ( احساسات ) بازگردد.
    زنان برای مدتی در حالت احساسی باقی میمانند به همین جهت است که زنان بعد از ارگاسم نیازمند توجه احساسی هستند.
    و اگر این توجه از جانب همسر بصوتر کامل صورت گیرد احتمال تحریک مجدد زنان زیاد است .
    از این رو زنان قابلیت ارگاسمهای پیاپی را دارند .
    بر خلاف مردان که بعد از ارگاسم برای مدتی ( از چند ساعت تا چند روز در میانسالی ) در حالت تحریک ناپذیری قرار می گیرند.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22689558
    ممنون از جواب کاملتون اما من همچنان نمیدونم چطوری باهاش مطرح کنم ک بهش حس بدی ندم

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38422
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ebrahim.vu نمایش پست ها
    معمولا اینجور اقایون با گذشت زمان سرد تر میشن رابطه جنسی فاصله بگذارید
    رابطه جنسی فاصله بگذارید یعنی چی؟

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    تشکر شده 268 بار در 156 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام

باید بهش آموزش بدید رابطه جنسی رو , یاده خودم افتادم دفعه اول رابطه رو بلد نبودم طرفم بهم یاد داد و گفت چیکار کنم و خودمم کلی تو اینترنت درباره رابطه و نیازهای خانمها هنگام رابطه مطالعه کردم الان یه کاری میکنم روانی میشه جوری که اون میگه زودتر شروع کن و من هی بیشتر تحریکش میکنم و کنترل رابطه دست منه و عاشق رابطمون شده
    نور و دمای مکان رابطه مهمه , اتاق تاریک با یه نوره ملایمه بنفش (چراغ خواب) استفاده کنید نور توی تحریک پذیری و رمانتیک بودنش خیلی تاثیر داره دمای اتاق نه گرم باشه نه سرد

عشق بازی رو حتما طولانی کنید و نزارید بره سره اصل مطلب سعی کنید تو این قضیه کنترلش کنید عشق بازی رو با لباس شروع کنید و لباسهارو کم کم و مرحله به مرحله از تن در بیارید لباسهای اون رو شما دربیارید و برعکس این باعث میشه زمان بیشتری هم گرفته بشه و نتونه زود تموم کنه و تو این مرحله انواع نوازش , بوسه و بازی با نقاط مختلف بدن رو انجام بدید و به اون هم گوشزد کنین نقاط حساسی که دوست دارید رو نوازش کنه

در همین حین صحبت کردن رو هم خودتون شروع کنید با پرسیدن سوالهای تحریک آمیز مثل اینکه منو دوست داری؟ چندتا دوست داری ؟ و صحبتهارو به سمت صحبتهای ************ی ببرید و بهش بگید از رابطه باهاش خیلی لذت میبرید و اون ************ی ترین مرد دنیاست (یه جورایی بادش کنید اما نه زیاد ) جوری که اونم مجبور به پاسخ و مشارکت بشه
    بعد شروع رابطه هم حتما پوزیشن رو تغییر بدید و پوزیشنهای مختلف رو امتحان کنید این باعث میشه از برانگیختگیش کم بشه و یه وقفه ای بیفته و زمان رابطه طولانی تر بشه
    در ضمن لوندی و اغوا گری تو رابطه از سمت شما خیلی به این قضیه کمک میکنه
    ویرایش توسط moeinvk : 05-17-2018 در ساعت 02:03 PM

11. کاربران زیر از moeinvk بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام
    دوستان حرفای لازم رو گفتن
    به نظرم یه زن اگه بلد باشه راههای تحریک مرد رو و شناخت کافی از این مورد داشته باشه
    میتونه خیلی به خودشم کمک کنه و تو افزایش رضایت از شوهرش خیلی موثر باشه
    هر چند به دلیل شرایط امروزی جامعه که راههای افزایش اطلاعات از طریق
    برنامه ها شبکه های اجتماعی و سخنرانی های روانشناسان و مطالعه و اینترنت و کتاب
    خب خیلی ها به آگاهی هاشون کلی اضافه میکنن
    و تو زندگی به کارش میبرن

سعی کن زرنگ باشی و رگ خواب همسرت دستت باشه
    فکر کن که به چی حساسه وقتی که میخوای رابطه برقرار کنی از چند ساعت قبلش کاراتو شروع کن!
    یه تیپ و آرایش خفن بزن و بعد هم یه موزیک آروم و عاشقانه بذار
    خلاصه هر کاری که فکر میکنی دیونه اش میکنه رو انجام بده
    حتی شده از در میاد تو بپری بغلش بوسش کنی! ببخشید دیگه اینقدر رک گفتم!
    خب دیگه یه مرد اگه جنسش از یخ هم باشه حداقل با این کارا یه واکنشی از خودش نشون میده
    و تمام این ها باعث میشه رضایتش بیشتر بشه و همچنین به خواسته های شما بیشتر توجه کنه
    تنوع تو رابطه هم لازمه

توی رابطه زناشویی هم مسلما اکثر خانوم ها ترجیح میدن رابطه طولانی باشه
    به خصوص زن هر چی با احساس تر باشه این مورد رو هم براش بیشتر مهمه

بعدش هم گهگاهی شما پیشقدم شو و موقعی که میدونی به حرفت گوش میده
    بهش بگو که مثلا فلان کار از طرف تو لذت رابطه مون رو خیلی بیشتر میکنه
    و اینجوری خیلی بیشتر دوسش خواهی داشت!
    به نظرم اینجوری میتونی بهتر کنی کیفیت رابطه رو.
    زن ها خیلی قدرت بالایی دارن
    به شرط اینکه خودشونو باور کنن و از طرف مقابلشون شناخت لازم و کافی رو کسب کنن.
    دوسه تاپیک هم با مطالب مفید توی این انجمن هست
    میتونید مطالعه کنید و استفاده کنید.

13. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط moeinvk نمایش پست ها
    سلام

باید بهش آموزش بدید رابطه جنسی رو , یاده خودم افتادم دفعه اول رابطه رو بلد نبودم طرفم بهم یاد داد و گفت چیکار کنم و خودمم کلی تو اینترنت درباره رابطه و نیازهای خانمها هنگام رابطه مطالعه کردم الان یه کاری میکنم روانی میشه جوری که اون میگه زودتر شروع کن و من هی بیشتر تحریکش میکنم و کنترل رابطه دست منه و عاشق رابطمون شده
    نور و دمای مکان رابطه مهمه , اتاق تاریک با یه نوره ملایمه بنفش (چراغ خواب) استفاده کنید نور توی تحریک پذیری و رمانتیک بودنش خیلی تاثیر داره دمای اتاق نه گرم باشه نه سرد

عشق بازی رو حتما طولانی کنید و نزارید بره سره اصل مطلب سعی کنید تو این قضیه کنترلش کنید عشق بازی رو با لباس شروع کنید و لباسهارو کم کم و مرحله به مرحله از تن در بیارید لباسهای اون رو شما دربیارید و برعکس این باعث میشه زمان بیشتری هم گرفته بشه و نتونه زود تموم کنه و تو این مرحله انواع نوازش , بوسه و بازی با نقاط مختلف بدن رو انجام بدید و به اون هم گوشزد کنین نقاط حساسی که دوست دارید رو نوازش کنه

در همین حین صحبت کردن رو هم خودتون شروع کنید با پرسیدن سوالهای تحریک آمیز مثل اینکه منو دوست داری؟ چندتا دوست داری ؟ و صحبتهارو به سمت صحبتهای ************ی ببرید و بهش بگید از رابطه باهاش خیلی لذت میبرید و اون ************ی ترین مرد دنیاست (یه جورایی بادش کنید اما نه زیاد ) جوری که اونم مجبور به پاسخ و مشارکت بشه
    بعد شروع رابطه هم حتما پوزیشن رو تغییر بدید و پوزیشنهای مختلف رو امتحان کنید این باعث میشه از برانگیختگیش کم بشه و یه وقفه ای بیفته و زمان رابطه طولانی تر بشه
    در ضمن لوندی و اغوا گری تو رابطه از سمت شما خیلی به این قضیه کمک میکنه
    به سلامتی .
    چیزی که برام جالبه اینه تو تاپیک صیغه از عمد نظرتون رو راجب بکارت همسرتون پرسیدم که شما دوست داشتین همسرتون دست نخورده باشه ولی خودتون رابطه جنسی رو تجربه کردین.
    چیز جدیدی نیست ولی جالبه.
    ویرایش توسط saba95 : 05-19-2018 در ساعت 03:15 PM

15. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط یلدا 25 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان حرفای لازم رو گفتن
    به نظرم یه زن اگه بلد باشه راههای تحریک مرد رو و شناخت کافی از این مورد داشته باشه
    میتونه خیلی به خودشم کمک کنه و تو افزایش رضایت از شوهرش خیلی موثر باشه
    هر چند به دلیل شرایط امروزی جامعه که راههای افزایش اطلاعات از طریق
    برنامه ها شبکه های اجتماعی و سخنرانی های روانشناسان و مطالعه و اینترنت و کتاب
    خب خیلی ها به آگاهی هاشون کلی اضافه میکنن
    و تو زندگی به کارش میبرن

سعی کن زرنگ باشی و رگ خواب همسرت دستت باشه
    فکر کن که به چی حساسه وقتی که میخوای رابطه برقرار کنی از چند ساعت قبلش کاراتو شروع کن!
    یه تیپ و آرایش خفن بزن و بعد هم یه موزیک آروم و عاشقانه بذار
    خلاصه هر کاری که فکر میکنی دیونه اش میکنه رو انجام بده
    حتی شده از در میاد تو بپری بغلش بوسش کنی! ببخشید دیگه اینقدر رک گفتم!
    خب دیگه یه مرد اگه جنسش از یخ هم باشه حداقل با این کارا یه واکنشی از خودش نشون میده
    و تمام این ها باعث میشه رضایتش بیشتر بشه و همچنین به خواسته های شما بیشتر توجه کنه
    تنوع تو رابطه هم لازمه

توی رابطه زناشویی هم مسلما اکثر خانوم ها ترجیح میدن رابطه طولانی باشه
    به خصوص زن هر چی با احساس تر باشه این مورد رو هم براش بیشتر مهمه

بعدش هم گهگاهی شما پیشقدم شو و موقعی که میدونی به حرفت گوش میده
    بهش بگو که مثلا فلان کار از طرف تو لذت رابطه مون رو خیلی بیشتر میکنه
    و اینجوری خیلی بیشتر دوسش خواهی داشت!
    به نظرم اینجوری میتونی بهتر کنی کیفیت رابطه رو.
    زن ها خیلی قدرت بالایی دارن
    به شرط اینکه خودشونو باور کنن و از طرف مقابلشون شناخت لازم و کافی رو کسب کنن.
    دوسه تاپیک هم با مطالب مفید توی این انجمن هست
    میتونید مطالعه کنید و استفاده کنید.
    مرسی یلداجان توضیحاتت خیلی خوب بود. همین طور توضیحات دوستان

16. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط saba95 نمایش پست ها
    به سلامتی .
    چیزی که برام جالبه اینه تو تاپیک صیغه از عمد نظرتون رو راجب بکارت همسرتون پرسیدم که شما دوست داشتین همسرتون دست نخورده باشه ولی خودتون رابطه جنسی رو تجربه کردین.
    چیز جدیدی نیست ولی جالبه.
    من دوتا سوال از شما دارم
    ببخشید رک میپرسم شما خودت که مجردی اگه نیاز جنسی داشته باشی حاضری با یه پسر که دوستشم داشته باشی و ...رابطه داشته باشی و دختر بودنتو بدون ازدواج از دست بدی؟؟
    و اینکه اگر برای داداشت بری خواستگاری و بدونی اون دختر باکره نیست میگی اشکال نداره و اخلاق و ... مهمه ؟؟
    جواب شما تو این دو تا سوال واسم خیلی مهمه

درباره مساله شخص خودم یک اینکه رابطه من شرعی و عرفی بوده و صیغه هستش دوم اینکه من الان مجردم و فعلا هم نه قصد و نه شرایط ازدواج رو دارم پس نه زنی هنوز تو زندگیم هست و معلوم نیست کی بیاد یا اصلا بیاد یا نیاد ...بنابراین کاره غیره اخلاقی یا خیانتی در حق کسی نکردم نکته سوم در این قضیه در هر صورت چه خوشمون بیاد چه نیاد دست مرد بازه و من هم قطعا وقتی امتیازی رو دارم و میتونم بنا به شرایط نیازم رو برطرف کنم و از این قضیه در راه نفع خودم استفاده کنم دلیلی نمیبینم به خاطره یه سری افکاره ایده آلیسیتی و فمینیسمی اینکار رو نکنم
    اینم مطمین باش تمام اونایی که میان ژست اپن مایندی میگیرن و یه سری حرفها میزنن دستشون نیمرسه و گرنه اونام شرایطش رو داشته باشن از حقشون نمیگذرن

پس تا اینجاش هیچ مشکلی وجود نداره , صورت مساله اینه که من از یه موضوع به طرز صحیح در راستای برآورده شدن نیازهام استفاده کردم حالا در مورده اینکه همسره آیندم باکره باشه کاملا شخصیه و برمیگرده به نظره هر شخص اما در مورده من بله بازم میگم قطعا میخوام که اینطور باشه و اگر نباشه مطمینا اون دختر رابطه غیر عرف و غیر شرعی داشته و تو جامعه ما هم طبیعتا هیچ دختره سالمی اینکار رو نمیکنه و من مطمینا کسه دیگه ای رو انتخاب خواهم کرد
    , اونیم که من میرم سراغش طبیعتا حق انتخاب داره و اگر با این قضیه مشکل داره که من قبلا رابطه جنسی داشتم میتونه منو انتخاب نکنه طبیعتا منم خودم رو به کسی تحمیل نمیکنم
    پس همش برمیگرده به اینکه دو طرف چجوری همدیگرو انتخاب کنن و با شرایط هم کنار بیان , شما اگه دوست داری میتونی خودت الان رابطه جنسی داشته باشی و بعدا از همسره آیندت توقع داشته باشی با این قضیه مشکل نداشته باشه یا میتونی نداشته باشی و یک کسی رو انتخاب کنی که اونم مثل خودت بوده باشه در کل هرکی هر جور بخواد انتخاب میکنه و نمیتونیم بگیم مثلا فلانی چرا قبلا خودش رابطه داشته حالا میخواد همسرش باکره باشه و ... میبینیم که این قضیه خیلی سادست و فهمش هوش زیادی نمیخواد

در کل این توضیحات رو گفتم (توضیحات زیاده ولی جای بحثش اینجا نیست)که بدونید از نظره خودم مشکلی نمیبینم که خودم الان رابطه داشته باشم و بخوام همسرم باکره باشه و اینکه بخوام همسرم باکره باشه یه حور حقه واسه من

با گفت و گو با شما یاده داستان کشیشی افتادم که موقعی که جوون بود میخواست دنیارو تغییر بود بعد نتونست گفت کشورم رو تغییر میدم دید نمیشه گفت شهرم رو تغییر میدم دست آخر فهمید اگر خودش رو تغییر میداد کلی مسایل واسش حل میشد
    البته این افکاره فمینیسمی , آرمانگرایی و ایده آلیستی با توجه به شرایط سن و سالتون طبیعی هستش ولی یکم خطرناکه براتون اینو دوستانه گفتم چون تجربش رو دارم
    در هر صورت امیدوارم شما بتونید به جنگ جامعه برید و یه تنه این نابرابری ها و تبعیض هارو از جامعه حذف کنید , شاید من بلد نیستم وایمیستم ببینم شما میتونی یا نه و تو این راه براتون آرزوی موفقیت میکنم
    ویرایش توسط moeinvk : 05-20-2018 در ساعت 01:42 AM

17. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

من دوتا سوال از شما دارم
    ببخشید رک میپرسم شما خودت که مجردی اگه نیاز جنسی داشته باشی حاضری با یه پسر که دوستشم داشته باشی و ...رابطه داشته باشی و دختر بودنتو بدون ازدواج از دست بدی؟؟
    و اینکه اگر برای داداشت بری خواستگاری و بدونی اون دختر باکره نیست میگی اشکال نداره و اخلاق و ... مهمه ؟؟
    جواب شما تو این دو تا سوال واسم خیلی مهمه

درباره مساله شخص خودم یک اینکه رابطه من شرعی و عرفی بوده و صیغه هستش دوم اینکه من الان مجردم و فعلا هم نه قصد و نه شرایط ازدواج رو دارم پس نه زنی هنوز تو زندگیم هست و معلوم نیست کی بیاد یا اصلا بیاد یا نیاد ...بنابراین کاره غیره اخلاقی یا خیانتی در حق کسی نکردم نکته سوم در این قضیه در هر صورت چه خوشمون بیاد چه نیاد دست مرد بازه و من هم قطعا وقتی امتیازی رو دارم و میتونم بنا به شرایط نیازم رو برطرف کنم و از این قضیه در راه نفع خودم استفاده کنم دلیلی نمیبینم به خاطره یه سری افکاره ایده آلیسیتی و فمینیسمی اینکار رو نکنم
    اینم مطمین باش تمام اونایی که میان ژست اپن مایندی میگیرن و یه سری حرفها میزنن دستشون نیمرسه و گرنه اونام شرایطش رو داشته باشن از حقشون نمیگذرن

پس تا اینجاش هیچ مشکلی وجود نداره , صورت مساله اینه که من از یه موضوع به طرز صحیح در راستای برآورده شدن نیازهام استفاده کردم حالا در مورده اینکه همسره آیندم باکره باشه کاملا شخصیه و برمیگرده به نظره هر شخص اما در مورده من بله بازم میگم قطعا میخوام که اینطور باشه و اگر نباشه مطمینا اون دختر رابطه غیر عرف و غیر شرعی داشته و تو جامعه ما هم طبیعتا هیچ دختره سالمی اینکار رو نمیکنه و من مطمینا کسه دیگه ای رو انتخاب خواهم کرد
    , اونیم که من میرم سراغش طبیعتا حق انتخاب داره و اگر با این قضیه مشکل داره که من قبلا رابطه جنسی داشتم میتونه منو انتخاب نکنه طبیعتا منم خودم رو به کسی تحمیل نمیکنم
    پس همش برمیگرده به اینکه دو طرف چجوری همدیگرو انتخاب کنن و با شرایط هم کنار بیان , شما اگه دوست داری میتونی خودت الان رابطه جنسی داشته باشی و بعدا از همسره آیندت توقع داشته باشی با این قضیه مشکل نداشته باشه یا میتونی نداشته باشی و یک کسی رو انتخاب کنی که اونم مثل خودت بوده باشه در کل هرکی هر جور بخواد انتخاب میکنه و نمیتونیم بگیم مثلا فلانی چرا قبلا خودش رابطه داشته حالا میخواد همسرش باکره باشه و ... میبینیم که این قضیه خیلی سادست و فهمش هوش زیادی نمیخواد

در کل این توضیحات رو گفتم (توضیحات زیاده ولی جای بحثش اینجا نیست)که بدونید از نظره خودم مشکلی نمیبینم که خودم الان رابطه داشته باشم و بخوام همسرم باکره باشه و اینکه بخوام همسرم باکره باشه یه حور حقه واسه من

با گفت و گو با شما یاده داستان کشیشی افتادم که موقعی که جوون بود میخواست دنیارو تغییر بود بعد نتونست گفت کشورم رو تغییر میدم دید نمیشه گفت شهرم رو تغییر میدم دست آخر فهمید اگر خودش رو تغییر میداد کلی مسایل واسش حل میشد
    البته این افکاره فمینیسمی , آرمانگرایی و ایده آلیستی با توجه به شرایط سن و سالتون طبیعی هستش ولی یکم خطرناکه براتون اینو دوستانه گفتم چون تجربش رو دارم
    در هر صورت امیدوارم شما بتونید به جنگ جامعه برید و یه تنه این نابرابری ها و تبعیض هارو از جامعه حذف کنید , شاید من بلد نیستم وایمیستم ببینم شما میتونی یا نه و تو این راه براتون آرزوی موفقیت میکنم
    سلام خواهش میکنم
    منم ادم رکی هستم و راحت جواب میدم و مشکلی ندارم در مورد سوال اولتون رک جواب بدم دارم کسیو که دوسش دارم و نیازمم به شدت بالاس ولی تا بحال کار حتی به لمس هم کشیده نشده؟چرا چون ادم بی وجدانی نیستم بگم خودم نیازم رفع بشه ولی توقع یه شوهر دست نخورده داشته باشم.
    در مورد سوال دومتون همش بستگی به گذشته و شیوه زندگی برادرم داره اگر برادرم تو دوره مجردیش واسه خودش محدودیت قائل نباشه ما به هیچ وقت راجب گذشته دختر براش کندو کاو نمیکنیم.
    یه چیزی که هست اینه شما داری خودتو گول میزنی هم ریلکس نیازتو برطرف میکنی هم پس فردا یکی بگه تجربه داشتی با کمال غرور سرتو بالا میگیریخودتو پاک و منزه میدونی میگی من کاملا پاکم چون از دستورات خدا طبعیت کردم در صورتی که اگر ادم تعصب رو بزاره کنار شما با پسری که چندساله دوست دختر داره و با دوست دخترش رابطه داره هیچ فرقی نداری.ذات عملتون یکیه و همش رفع نیاز جنسیه حالا بازم تو روابط دوستی علاوه بر نیاز جنسی محبت و عاطفه هم هست.
    جالهب داشتن زن باکره رو حق خودتون میدونید ولی حق اون دختر نیمدونید یه پسر مث خودش گیرش بیاد؟!من تمام دوستاییم که دخترای خوبی بودن ترسشون اینه همسرشون مث خودشون نباشه.شما اگر بخوای با دروغ پیش بری انتظار اینم باید داشته باشی دروغ بشنوی.
    من اصلا نمیگم این حق شما نیسست تجربه داشته باشین چیزی که توجهمو جلب کرد این بود گفتین میخوایین زنتون دست نخورده باشه.بعضی پسرا هستن میگن من خودم نیاز جنسی بهم فشار میاورد و راحت بودم تو دوره مجردی پس لزومی نداره به گذشته همسرم گیر بدم چون اونم به هر حال ممکنه مث من بوده باشه یا کلا ازش راجب روابطش بپرسم اما
    من هیچ وقت نمیتونم وقتی ادمایی مبا طرز فکر شما هستن و فقط وظیفه دخترو موظف میدونن باکره باشه نمیتونم کاری در مورد تبعیض ها بکنم خط اخر جملتون راجب اون کشیش رو بهتر بود برای خودتون و پسرای با طرز فکر خودتون بنویسید که نیازتون رو راحت برطرف میکیند چه با دوستی چه با عنوان خدا و پیامبر بعد یه زن میخوایید که تو دوره مجردیش تقوا پیشه کرده باشه شما خودت تبعیض امیز رفتار نکن بقیه پیش کشتون از خودتون شروع کنید. من مشکلی ندارم بخوام از خودم شروع کنم که این مثال رو برای من میزنید.اصلا به فکرم خطور نمیکرد افکارتون این باشه.
    اینارو هم نگفتم که ناراحتتون کنم به هیچ وجه.فقط واقعیت هارو گفتم.
    منم براتون ارزوی موفقیت دارم.
    ویرایش توسط saba95 : 05-20-2018 در ساعت 02:14 PM

18. 2 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

مرسی یلداجان توضیحاتت خیلی خوب بود. همین طور توضیحات دوستان

خواهش می کنم عزیزم

20. 2 کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34397
    تشکـر
    60
    تشکر شده 53 بار در 28 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام خواهش میکنم
    منم ادم رکی هستم و راحت جواب میدم و مشکلی ندارم در مورد سوال اولتون رک جواب بدم دارم کسیو که دوسش دارم و نیازمم به شدت بالاس ولی تا بحال کار حتی به لمس هم کشیده نشده؟چرا چون ادم بی وجدانی نیستم بگم خودم نیازم رفع بشه ولی توقع یه شوهر دست نخورده داشته باشم.
    در مورد سوال دومتون همش بستگی به گذشته و شیوه زندگی برادرم داره اگر برادرم تو دوره مجردیش واسه خودش محدودیت قائل نباشه ما به هیچ وقت راجب گذشته دختر براش کندو کاو نمیکنیم.
    یه چیزی که هست اینه شما داری خودتو گول میزنی هم ریلکس نیازتو برطرف میکنی هم پس فردا یکی بگه تجربه داشتی با کمال غرور سرتو بالا میگیریخودتو پاک و منزه میدونی میگی من کاملا پاکم چون از دستورات خدا طبعیت کردم در صورتی که اگر ادم تعصب رو بزاره کنار شما با پسری که چندساله دوست دختر داره و با دوست دخترش رابطه داره هیچ فرقی نداری.ذات عملتون یکیه و همش رفع نیاز جنسیه حالا بازم تو روابط دوستی علاوه بر نیاز جنسی محبت و عاطفه هم هست.
    جالهب داشتن زن باکره رو حق خودتون میدونید ولی حق اون دختر نیمدونید یه پسر مث خودش گیرش بیاد؟!من تمام دوستاییم که دخترای خوبی بودن ترسشون اینه همسرشون مث خودشون نباشه.شما اگر بخوای با دروغ پیش بری انتظار اینم باید داشته باشی دروغ بشنوی.
    من اصلا نمیگم این حق شما نیسست تجربه داشته باشین چیزی که توجهمو جلب کرد این بود گفتین میخوایین زنتون دست نخورده باشه.بعضی پسرا هستن میگن من خودم نیاز جنسی بهم فشار میاورد و راحت بودم تو دوره مجردی پس لزومی نداره به گذشته همسرم گیر بدم چون اونم به هر حال ممکنه مث من بوده باشه یا کلا ازش راجب روابطش بپرسم اما
    من هیچ وقت نمیتونم وقتی ادمایی مبا طرز فکر شما هستن و فقط وظیفه دخترو موظف میدونن باکره باشه نمیتونم کاری در مورد تبعیض ها بکنم خط اخر جملتون راجب اون کشیش رو بهتر بود برای خودتون و پسرای با طرز فکر خودتون بنویسید که نیازتون رو راحت برطرف میکیند چه با دوستی چه با عنوان خدا و پیامبر بعد یه زن میخوایید که تو دوره مجردیش تقوا پیشه کرده باشه شما خودت تبعیض امیز رفتار نکن بقیه پیش کشتون از خودتون شروع کنید. من مشکلی ندارم بخوام از خودم شروع کنم که این مثال رو برای من میزنید.اصلا به فکرم خطور نمیکرد افکارتون این باشه.
    ببخشین ولی دقیقا تقصیر خود شما دختراس که توی همچین جامعه بی تمدنی میایین میگین گذشته پسر واسمون مهم نیست!!
    جامعه ما اونقدری متمدن نشده بفهمه تبعیض یا فرقی بین دختر و پسر نیست پس لازم نیست تو همچین جامعه ای دخترا روشن فکر باشن بگن از گذشته شوهرم چشم پوشی میکنم.
    باید برای شمام گذشته یه پسر مهم باشه تا پسرا اینقدر شیر نشن برگردن بهتون توهین کنن بگن گذشته من به خودم مربوطه ولی گذشته زن ایندم به همه!!!برگردن بگن من خودم دلم میخواس اینجور باشم به کسی ربطی نداره ولی زنم غلط میکنه باکره نباشه.
    همش تقصیر خودتونه

22. 2 کاربران زیر از maziar بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    میزان امتیاز
    8

سلام خواهش میکنم

سلام خانم صبا
    خواهش میکنم خیر ناراحت نشدم چون منم مثل شما بسیار رک هستم و داریم بحث و تبادل نظر میکنیم و شما هم نظرتون رو میگید هرچند من با بعضی جاهاش مخالفم اما در هر صورت نظرتون برام محترمه وقضاوت نمیکنم

من هم قصد ادامه بحث رو ندارم چون نمیخوام شمارو قانع کنم و نه همچنین شما میتونید من رو قانع کنید. هر کدوممون آزادیم افکاره خودمون رو داشته باشیم و البته باید به افکاره هم احترام بذاریم این اصل دموکراسی هستش

میدونید صبا خانم غرب زدگی یعنی اینکه اگر یه دختر و پسر باهم دوست باشن و رابطه غیر عرف داشته باشن و ... همه ژست اپن مایندی میگیرن که به خودشون مربوطه هم دیگرو دوست دارن این دوتا راضی ... لق ناراضی و کلی حرف که تو این مملکت چرا عشق جرمه و کلی انتقاد ریز و درشت دیگه... هیشکیم نمیگه که این دونفر که بدون هیچ ضابطه ای باهم رابطه جنسی برقرار کردن (به استدلال شما صرف عاطفه و محبت) اگر این دو نفر باهم ازدواج نکردن حالا که رابطه داشتن و نیازشونو اونموقع برطرف کردن بعدا که بخوان ازدواج کنن همین آدما نمیگن که این دختر یا پسر قبلا رابطه داشته و همسرش دست نخوردست و میگن مربوط به گذشتش بوده یا گول خورده یا مگه ارزش یه دختر به باکرگیه و حالا از اینجا به بعد مهمه و از این ژستهای روشنفکری ... اما اگر یه دختر و پسر (مثل من و این خانم دقیقا مثال خودم رو میگم که شکی هم توش واستون بوجود نیاد) با هم آشنا بشیم و همدیگرو دوست داشته باشیم و نیاز هم داشته باشیم و بخوایم رابطه داشته باشیم و حالا از طرفی نخوایم گناه هم کرده باشیم و مساله شرعیش رو رعایت کنیم و به دستوره دینمون آیه رو میخونیم اونوقت همه یهو گارد میگیرن که اینا توجیه و شما خودتو داری گول میزنی و هزار و یک اتهام دیگه ...

اگه من یه تاپیک میزدم که با یه دختری آشنا شدم و همدیگر رو دوست داریم و اون خانم نیاز جنسیش بالاست و اون خانم از من درخواست رابطه رو داره و باهم رابطه میخوایم داشته باشیم و ... شما خودت کلی نظرت فرق میکرد تا اینکه الان من گفتم ما ازدواج موقت کردیم. این دوتا دقیقا یکی هستن اما چون ناخود آگاه نسبت به یه سری مسایل از روی تعصب نگاه میکنیم ناخودآگاه قضاوتمامون هم متفاوت میشه
    شما میگی اگر برای ازدواج با دروغ پیش بری انتظار اینو داشته باش که دروغم بشنوی. این جملتون رو اصلا درک نکردم!! من کی گفتم میخوام در ازدواج آیندم دروغ بگم یا همچین حرفی !!؟؟

میدونید وقتی میگیم صیغه , حتما قرار نیست که حتما یه پسری باشه که به خاطره مساله جنسی و به دور از دوست داشتن بخواد صرفا با یه دختر بخوابه و یه دختری که شغلش این باشه که صیغه این و اون بشه و یه پولی ماهانه پرداخت بشه و یه بیزینسی این وسط باشه ... به نظره من تصوراتی که تو ذهنتون از این قضیه هست کاملا اشتباست اما در هر صورت من حاضرم همه این اتهام هارو بشنوم اما حرف خدارو انجام بدم چون با تمام افکار اپن مایندی و ... واسه شخصه من معیار حرف خداست

اینکه گفتید این عمل گول زدن خودمونه و چه فرقی میکنه انگار آدم با دوست دخترش رابطه داره و ... منو یاده حرف یکی از استادام تو دانشگاه انداخت میگفت با این طرز تفکر پس شما هم ازدواج نکن برو یکیو پیدا کن همینجوری توافقی برین زندگی کنین چه فرقی میکنه اونجا فقط یه آیه میخونیم اینجا نمیخونیم مگه یه آیه اینقدر مهمه !!؟؟ مهم دوست داشتنه و به قوله شما ذاته عمل در هر صورت رفع نیاز جنسیه پس ازدواج و عقد خوندن گول زدنه خودمونه ...
    پس چرا اصرار به عقد و ازدواج دارید؟؟

و اینکه شما با جواب به سوالهام جواب خودتون رو دادید و تلویحا حرف من رو قبول کردید
    تو کل اون تاپیک شما اصرار بر این داشتید که دخترا نیازشون بالاس و باید مثل پسرا رابطه داشته باشن و چرا پسرا میتونن و دخترا نمیتونن اماااااا خودتون میگید با اینکه از لحاظ نیاز در سطح بالای هستید کسی هم هست که دوستش داشته باشید و بستر عاطفیش هم هست و از لحاظ شرعی و ... هم اعتقاد به این قضایا و مسایل اسلامیش ندارید ... خودتون اینکار رو نمیکنید ..!! چون میدونید اینکار برای یه دختره مجرد اشتباهه و در آینده چه تبعاتی براتون داره ...
    شما از طرف یه عده برای یه حقی دفاع میکنید که برای خودتون اون حق رو قایل نیستید , این دقیقا نقض حرف خودتونه!!!
    در واقع حرف و عقیدتون با عملون یکی نیست اما من حرف و عملم یکی هست

تو اون تاپیک هم شما چند بار از من اسم برده بودید که جناب معین موافق صیغه هستش , اوندفعه هم گفتم نه این قضیه رو من ایجاد کردم و نه لغوش دسته منه نه, من نه مخالف چیزی هستم نه مخالف چیزی اما چیزی رو که به هرحال چه من و شما بخوایم چه نخوایم وجود داره نظرم راجبش این بود اگر درست استفاده بشه مفید خواهد بود

در کل صبا خانم منظور از همه این توضیحات اصل حرفم این بود که اگرم با قضیه ای مخالفیم بهتره تعصبی بهش نگاه نکنیم و به دور از تعصب راجبش قضاوت کنیم و صرفا نظر و دلایل خودمون رو بگیم نه اینکه چون مخالفیم فقط بخوایم به هر قیمتی اون موضوع رو شدیدا بکوبیم

ممنون از آرزوی خوبتون انشالله شما هم موفق باشید
    ویرایش توسط moeinvk : 05-20-2018 در ساعت 09:45 PM

24. کاربران زیر از moeinvk بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط maziar نمایش پست ها
    ببخشین ولی دقیقا تقصیر خود شما دختراس که توی همچین جامعه بی تمدنی میایین میگین گذشته پسر واسمون مهم نیست!!
    جامعه ما اونقدری متمدن نشده بفهمه تبعیض یا فرقی بین دختر و پسر نیست پس لازم نیست تو همچین جامعه ای دخترا روشن فکر باشن بگن از گذشته شوهرم چشم پوشی میکنم.
    باید برای شمام گذشته یه پسر مهم باشه تا پسرا اینقدر شیر نشن برگردن بهتون توهین کنن بگن گذشته من به خودم مربوطه ولی گذشته زن ایندم به همه!!!برگردن بگن من خودم دلم میخواس اینجور باشم به کسی ربطی نداره ولی زنم غلط میکنه باکره نباشه.
    همش تقصیر خودتونه
    فقط میتونم بگم متاسفم همین.
    حرف برای گفتن زیادیه ولی دیگه ادامه پیدا نکنه بهتره.

فقط امیدوارم فقط موقع ازدواج نهایت دقت رو کنم چون با دیدن این اوضاع واقعا نگرانم.
    ویرایش توسط saba95 : 05-21-2018 در ساعت 11:43 AM

26. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

سلام خانم صبا
    خواهش میکنم خیر ناراحت نشدم چون منم مثل شما بسیار رک هستم و داریم بحث و تبادل نظر میکنیم و شما هم نظرتون رو میگید هرچند من با بعضی جاهاش مخالفم اما در هر صورت نظرتون برام محترمه وقضاوت نمیکنم

من هم قصد ادامه بحث رو ندارم چون نمیخوام شمارو قانع کنم و نه همچنین شما میتونید من رو قانع کنید. هر کدوممون آزادیم افکاره خودمون رو داشته باشیم و البته باید به افکاره هم احترام بذاریم این اصل دموکراسی هستش

میدونید صبا خانم غرب زدگی یعنی اینکه اگر یه دختر و پسر باهم دوست باشن و رابطه غیر عرف داشته باشن و ... همه ژست اپن مایندی میگیرن که به خودشون مربوطه هم دیگرو دوست دارن این دوتا راضی ... لق ناراضی و کلی حرف که تو این مملکت چرا عشق جرمه و کلی انتقاد ریز و درشت دیگه... هیشکیم نمیگه که این دونفر که بدون هیچ ضابطه ای باهم رابطه جنسی برقرار کردن (به استدلال شما صرف عاطفه و محبت) اگر این دو نفر باهم ازدواج نکردن حالا که رابطه داشتن و نیازشونو اونموقع برطرف کردن بعدا که بخوان ازدواج کنن همین آدما نمیگن که این دختر یا پسر قبلا رابطه داشته و همسرش دست نخوردست و میگن مربوط به گذشتش بوده یا گول خورده یا مگه ارزش یه دختر به باکرگیه و حالا از اینجا به بعد مهمه و از این ژستهای روشنفکری ... اما اگر یه دختر و پسر (مثل من و این خانم دقیقا مثال خودم رو میگم که شکی هم توش واستون بوجود نیاد) با هم آشنا بشیم و همدیگرو دوست داشته باشیم و نیاز هم داشته باشیم و بخوایم رابطه داشته باشیم و حالا از طرفی نخوایم گناه هم کرده باشیم و مساله شرعیش رو رعایت کنیم و به دستوره دینمون آیه رو میخونیم اونوقت همه یهو گارد میگیرن که اینا توجیه و شما خودتو داری گول میزنی و هزار و یک اتهام دیگه ...

اگه من یه تاپیک میزدم که با یه دختری آشنا شدم و همدیگر رو دوست داریم و اون خانم نیاز جنسیش بالاست و اون خانم از من درخواست رابطه رو داره و باهم رابطه میخوایم داشته باشیم و ... شما خودت کلی نظرت فرق میکرد تا اینکه الان من گفتم ما ازدواج موقت کردیم. این دوتا دقیقا یکی هستن اما چون ناخود آگاه نسبت به یه سری مسایل از روی تعصب نگاه میکنیم ناخودآگاه قضاوتمامون هم متفاوت میشه
    شما میگی اگر برای ازدواج با دروغ پیش بری انتظار اینو داشته باش که دروغم بشنوی. این جملتون رو اصلا درک نکردم!! من کی گفتم میخوام در ازدواج آیندم دروغ بگم یا همچین حرفی !!؟؟

میدونید وقتی میگیم صیغه , حتما قرار نیست که حتما یه پسری باشه که به خاطره مساله جنسی و به دور از دوست داشتن بخواد صرفا با یه دختر بخوابه و یه دختری که شغلش این باشه که صیغه این و اون بشه و یه پولی ماهانه پرداخت بشه و یه بیزینسی این وسط باشه ... به نظره من تصوراتی که تو ذهنتون از این قضیه هست کاملا اشتباست اما در هر صورت من حاضرم همه این اتهام هارو بشنوم اما حرف خدارو انجام بدم چون با تمام افکار اپن مایندی و ...
    واسه شخصه من معیار حرف خداست

اینکه گفتید این عمل گول زدن خودمونه و چه فرقی میکنه انگار آدم با دوست دخترش رابطه داره و ... منو یاده حرف یکی از استادام تو دانشگاه انداخت میگفت با این طرز تفکر پس شما هم ازدواج نکن برو یکیو پیدا کن همینجوری توافقی برین زندگی کنین چه فرقی میکنه اونجا فقط یه آیه میخونیم اینجا نمیخونیم مگه یه آیه اینقدر مهمه !!؟؟ مهم دوست داشتنه و به قوله شما ذاته عمل در هر صورت رفع نیاز جنسیه پس ازدواج و عقد خوندن گول زدنه خودمونه ...
    پس چرا اصرار به عقد و ازدواج دارید؟؟

و اینکه شما با جواب به سوالهام جواب خودتون رو دادید و تلویحا حرف من رو قبول کردید
    تو کل اون تاپیک شما اصرار بر این داشتید که دخترا نیازشون بالاس و باید مثل پسرا رابطه داشته باشن و چرا پسرا میتونن و دخترا نمیتونن اماااااا خودتون میگید با اینکه از لحاظ نیاز در سطح بالای هستید کسی هم هست که دوستش داشته باشید و بستر عاطفیش هم هست و از لحاظ شرعی و ... هم اعتقاد به این قضایا و مسایل اسلامیش ندارید ... خودتون اینکار رو نمیکنید ..!! چون میدونید اینکار برای یه دختره مجرد اشتباهه و در آینده چه تبعاتی براتون داره ...
    شما از طرف یه عده برای یه حقی دفاع میکنید که برای خودتون اون حق رو قایل نیستید , این دقیقا نقض حرف خودتونه!!!
    در واقع حرف و عقیدتون با عملون یکی نیست اما من حرف و عملم یکی هست

تو اون تاپیک هم شما چند بار از من اسم برده بودید که جناب معین موافق صیغه هستش , اوندفعه هم گفتم نه این قضیه رو من ایجاد کردم و نه لغوش دسته منه نه, من نه مخالف چیزی هستم نه مخالف چیزی اما چیزی رو که به هرحال چه من و شما بخوایم چه نخوایم وجود داره نظرم راجبش این بود اگر درست استفاده بشه مفید خواهد بود

در کل صبا خانم منظور از همه این توضیحات اصل حرفم این بود که اگرم با قضیه ای مخالفیم بهتره تعصبی بهش نگاه نکنیم و به دور از تعصب راجبش قضاوت کنیم و صرفا نظر و دلایل خودمون رو بگیم نه اینکه چون مخالفیم فقط بخوایم به هر قیمتی اون موضوع رو شدیدا بکوبیم

ممنون از آرزوی خوبتون انشالله شما هم موفق باشید

سلام
    من اگر با کسی رابطه جنسی ندارم به هیچ وجه دلیلش این نیست نیاز عاطفیم بر نیاز جنسیم غلبه کرده شما از کجا میدونی من چقدر دارم خودمو کنترل میکنم که از خودتون منطق میبافین؟حداقل میتونم یه رابطه در یه حد معمول داشته باشم کسی هم نمیفهمه ولی تنها دلیلش گفتم یبار وجدانمه چون میخوام خودم همون طور باشم که همسرم باشه درک اینا پیچیده نیس اصلا!!
    اگر من از حقوق حرف میزنم ربطی اصلا به خودم نداره چون خودم اعتقادات خودمو دارم و راجب همین صیغه هم تحقیق کردم بهم گفتن نیاز به اجازه پدر نداره ولی چون یکسری چیزا تو جامعه ما بطور غلط جا افتاده راجب دختر معمولا به شکل واقعیش اتفاق نمیفته.پس شما که هی میایی میگی حرف خدا برام مهمه نباید با نداشتن بکارت مشکلی داشته باشین.
    میخوام ببینم شما از کجا تحقیق میکنی؟اگر از مراجع تقلید تحقیق میکنی که کلا مکارم و بقیه مراجع صیغه رو اصلا درست نمیدونن و قبول ندارن اگر مث من از چندتا ادم با سواد تحقیق میکنید که بهتون میگن برای دختر منع شرعی حتی بدون اجازه پدر نداره فقط منع عرفی داره اونم دلیلش بخاطر جامعه نامتمدنمون هست.
    منظورم از دروغ این بود شما که میخوای گذشته همسرتو شخم بزنی ببینی سالمه گذشته خودتو هم حق نداری مخفی کنی.مسلما اگرم دختری که باکره باشه بدونه شما صیغه کردین اصلا قبول نمیکنه چون خودش درک کرده چقدر خودنگهداری سخته .حالا موارد استثنا هم همیشه هست .
    دیگه واقعا حرفی ندارم خسته شدم از بحث های تکراری
    روزتون خوش
    ویرایش توسط saba95 : 05-21-2018 در ساعت 12:23 PM

28. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

چه جالب بعضی ها صیغه میکنن اون وقت دختر باکرم میخوان

دیونه چیزی هستید خدا نمیشد کم بیافرینی ولی باکیفیت

امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

29. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

30. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    میزان امتیاز
    8

سلام

دیگه واقعا حرفی ندارم خسته شدم از بحث های تکراری
    روزتون خوش
    شما از اولم حرفی نداشتید فقط دوست داشتید جنجال کنید
    لطفا آرامش خودتون رو حفظ کنید از عصبانیتتون کم کنید و اینقدر جدی نگیرید قضیه رو اتفاق خاصی نیفتاده اینجا فقط یه سایت مشاوره هستش هااااا
    حداقل اگر بحث میکنید تاب و تحمل شنیدن حرف مخالف رو داشته باشید
    متقابلا با این شرایط بنده هم دیگه علاقه به بحث با شما رو ندارم بهتره هر کدوم اونجور که دوست داریم زندگی کنیم

و من الله التوفیق

31. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

همش تقصیر خودتونه
    دقیقا درست میگین، ولی همه ی دخترا هم این مدلی نیست طرز فکرشون
    متاسفانه بعضی دخترها توی همین انجمن هم وقتی میان اینجوری روشن فکری میکنن آدم تعجب میکنه!
    من کاری ندارم حالا پسر رابطه ی شرعی یا دوستی داشته یا صیغه بوده یا هر چی
    ولی به شخصه برام مهمه کسی که بخوام در کنارش یک عمر زندگی کنم
    حداقل تا قبل از بودن با من چه تفکراتی داشته و چقدر از اون ها رو تو زندگی مشترکش با من آورده!

نکته ای که مطرحه اینجاست که اصلا گیریم پسرا حق شرعی و عرفی داشته باشن برن رابطه برقرار کنن
    با این حال به نظرم دختری که به قول صبا یه عمر خودش رو پاک نگه داشته که یه شریک زندگی مثل خودش داشته باشه
    فکر نکنم این مدل پسری رو برای ازدواج انتخاب کنه

به هرحال اجباری هم در کار نیست
    هر کسی میتونه و حق داره با کسی که خودش انتخاب میکنه ازدواج کنه
    ولی از کجا معلوم پسره که قبلا فشار نیازهاش رو جای دیگه ای و با کسی دیگه برطرف کرده
    دچار تنوع طلبی یا اختلالات دیگه ای نشده باشه!
    یا حتی بیماری !
    یا به خاطر همون گذشته اش و تاثیرش تو زندگی و افکارش نره خیانت کنه!؟
    کلا رابطه ی عاطفی و به خصوص جنسی قبل ازدواج برای چه پسر چه دختر
    تاثیرات زیادی رو روی روحیه و نقشی که بعدا میخواد به عنوان همسر به عهده بگیره میذاره!
    به هرحال پسری که رابطه نداشته تو زندگی مشترک و زناشویی به نظرم متفاوت هست
    با پسری که قبلا تجربه هایی داشته
    من فقط دارم موضوع رو باز می کنم و مخاطبم شخص خاصی نیست

به نظرم درسته خیلی ها معتقدن نیاز پسرها بالاست ولی با اینکه پسر نیستم فکر نکنم نگه داشتنش یه کار غیر ممکن باشه
    خب همین پسرا هم اگه خودشون رو جای دختری بذارن که چند سال فشار عاطفی و جنسی بالا داشته باشه واقعا انصافه این مدلی انتظار داشته باشن!
    پسرای اطرافم رو میبینیم با اینکه سن ازدواچشون هم بالا بوده و دیر ازدواج کردن سال ها نیازهاشون رو نگه داشتن
    چون اگه اینجوری نباشه خداوند چرا توی قرآن میگن تقوا داشته باشید و با زن های مومن ازدواج کنید

بعد هم دختره هم میتونه بره نیازهاش رو با کسی دیگه حالا چه دوستی چه صیغه برطرف کنه
    بعد بره توبه کنه و از پسره مخفی کنه!
    حداقل پسرهایی که اینجوری عقایدشونه که خودشون میتونن نیازشون رو رفع کنن
    ولی انتظار دارن همسر آینده شون یه پشه ی نر هم از کنارش رد نشده باشه به نظرم کارشون درست و منطقی نیست!
    خب همون دختر هم متقابلا دوس داره اولین شریک اون پسر توی عاطفه و رابطه ی زناشویی باشه!

حالا نمی دونم چند درصد دخترا میتونن این رو بپذیرن که همسر آینده شون توی گذشته چجوری بوده یا نبوده.
    من واقعا هنوز تو این حرف خدا موندم!
    چی میشد این آیه نازل نمیشد که اینقدر مردم به جون هم نیفتن و قضیه برای همه روشن میشد!؟
    از کجا معلوم علمای شیعه و مترجمان قرآن که شیعه هستن این آیه رو به اشتباه ترجمه و تفسیر نکردن!؟
    با این حال خداوند میگه آیات قرآن روشن هست و برای همه قابل فهمه!
    واقعا چرا!؟
    من که هنوز معنی واقعی این آیه رو درک نکردم!
    شایدم منظور خدا برای آقایون و خانوم هایی بوده که مطلقه بودن!
    ویرایش توسط یلدا 25 : 05-21-2018 در ساعت 04:32 PM

32. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38422
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

میبینم که دویتان عزیز و گرامی مشکل منو کلا ایگنور فرموده و صحبتهای خودشونو کردن
    اما خبر اینکه به توصیه دوستان عمل کردم و خیلی نتیجه های خوبی دیدم و همچنین خوشبینم که بهتر از اینم بشه
    از همه دوستانی ک راهنمایی کردن مچکرم

33. 2 کاربران زیر از samikoo بابت این پست مفید تشکر کرده اند

34. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

اما خبر اینکه به توصیه دوستان عمل کردم و خیلی نتیجه های خوبی دیدم و همچنین خوشبینم که بهتر از اینم بشه

سلام
    خوشحال شدم از این بابت
    امیدوارم همیشه خوشبخت و سربلند باشید

بله دیگه کلا جنجال راه انداختید تو این پست
    باید بیایم دعواتون کنیم!
    مزاح بودا!
    امیدوارم این همه حرفی هم که اینجا زده شد یه نتیجه ی درست حسابی داشته باشه.

35. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38422
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    خوشحال شدم از این بابت
    امیدوارم همیشه خوشبخت و سربلند باشید

بله دیگه کلا جنجال راه انداختید تو این پست
    باید بیایم دعواتون کنیم!
    مزاح بودا!
    امیدوارم این همه حرفی هم که اینجا زده شد یه نتیجه ی درست حسابی داشته باشه.
    قربون شما ممنون از دعای قشنگتون

36. کاربران زیر از samikoo بابت این پست مفید تشکر کرده اند

37. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

قربون شما ممنون از دعای قشنگتون
    خواهش می کنم.

38. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34397
    تشکـر
    60
    تشکر شده 53 بار در 28 پست
    میزان امتیاز
    0

لطفا آرامش خودتون رو حفظ کنید از عصبانیتتون کم کنید و اینقدر جدی نگیرید قضیه رو اتفاق خاصی نیفتاده اینجا فقط یه سایت مشاوره هستش هااااا
    متقابلا با این شرایط بنده هم دیگه علاقه به بحث با شما رو ندارم بهتره هر کدوم اونجور که دوست داریم زندگی کنیم

و من الله التوفیق
    منم پسرم تحت فشارم هیچ فرقی با تو ندارم مسلما باید تو انتخاب همسر یه فرقی بین منو شما باشه!!

منم خوندم راجب صیغه اکثر علما قبولش ندارن یکسری هم که قبول دارن برای دختر هم جایز میدونن ولی ادمایی امثال شما میخوان واسه خودشون روشنفکر باشن واسه زنشون طالبان افغان.
    شما اگر کار بدی نکردی از نظر خودت نباید این کارو برای زنت بد بدونی.
    منم بودم از بحث با ادم بی منطق و متعصب خسته میشدم.
    ویرایش توسط maziar : 05-21-2018 در ساعت 07:39 PM

39. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27442
    تشکـر
    2,179
    تشکر شده 2,242 بار در 1,070 پست
    میزان امتیاز
    9

و من الله التوفیق
    سلام.این فقط نظر کاربرای دیگه نیست کامنتاتون رو خوندم از نظر منم وجود ادمایی مث شما باعث شده اینقد تو کشور تبعیض بوجود بیاد.
    هیچ کدوم از مراجع ما صیغه رو قبول ندارن اصلا اونایی هم که روشنفکرنو قبول دارن معتقدن برای دخترهم کاملا جایزه حتی بدون اجازه پدر.
    دیگه کسی که یکم منطق داشته باشه به راحتی میتونه تشخیص بده عقاید شما تبعیض امیزه جای بحث نیست اصلا.
    شما میخوای خودت همه جوره عشق و حال کنی بعد یه زن افتاب مهتاب ندیده گیرت بیاد منتها با دلیلای غیر منطقی بی عدالتی تونو توجیه میکنید.
    ویرایش توسط miss eli vrn : 05-21-2018 در ساعت 07:45 PM
    امضای ایشان

Don't GIVE UP
    if you wait for the perfect time you will never get anything done

40. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

به نظرم اگه خداوند صیغه رو جایز دونسته
    شاید برای افراد مطلقه است که هم خانوم و هم آقا که مطلقه هستن
    و بنا به دلایلی فرصت ازدواج ندارند انجام بدند

در غیر این صورت باید به عدالت خدا شک کرد!

41. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27442
    تشکـر
    2,179
    تشکر شده 2,242 بار در 1,070 پست
    میزان امتیاز
    9

چی میشد این آیه نازل نمیشد که اینقدر مردم به جون هم نیفتن و قضیه برای همه روشن میشد!؟
    از کجا معلوم علمای شیعه و مترجمان قرآن که شیعه هستن این آیه رو به اشتباه ترجمه و تفسیر نکردن!؟
    با این حال خداوند میگه آیات قرآن روشن هست و برای همه قابل فهمه!
    واقعا چرا!؟
    من که هنوز معنی واقعی این آیه رو درک نکردم!
    شایدم منظور خدا برای آقایون و خانوم هایی بوده که مطلقه بودن!
    ببینید خیلی چیزا قدیم حروم بوده الان حلال شده مثلا قدیم میگفتن بخاطر اینکه نمیشه غسل ارتماسی کرد استفاده از دوش حرامه ولی بعدا غسل ترتیبی اختراع شد و استفاده از دوش حلال شد!!!!
    الان موسقی حرام هست و دلیلش از نظر یه تعداد علما اینه رو انسان تاثیر منفی میزاره در صورتی که علم برعکسش رو ثابت کرده و حتی برای گیاهان از موسیقی استفاده کردن سبب بهبود رشدشون شده.و اخیرا ثابت کردن موسیقی تو بالارفتن بهره هوشی کودکان نقش بسزایی داره.
    لازم نیست ادم همیشه تبعیت کنه گاهی باید راجب درست بودن یا نبودن یه کار ادم یکم فکر کنه.
    یا حداقل اگر برای خودش ازادی قائل میشه انتظاراتش در حد معقول باشه مثلا تو بحث صیغه یه عده که قبولش ندارن هیچ یه عده که قبولش دارن باید بپذیرن اگر تو این کار گناه یا مشکلی نیست نباید برای همسر ایندشونم مشکلی داشته باشه.
    امضای ایشان

Don't GIVE UP
    if you wait for the perfect time you will never get anything done

42. 3 کاربران زیر از miss eli vrn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

43. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط miss eli vrn نمایش پست ها
    سلام.این فقط نظر کاربرای دیگه نیست کامنتاتون رو خوندم از نظر منم وجود ادمایی مث شما باعث شده اینقد تو کشور تبعیض بوجود بیاد.
    هیچ کدوم از مراجع ما صیغه رو قبول دارن اونایی هم که روشنفکرنو قبول دارن معتقدن برای دخترهم کاملا جایزه حتی بدون اجازه پدر.
    دیگه کسی که یکم منطق داشته باشه به راحتی میتونه تشخیص بده عقاید شما تبعیض امیزه جای بحث نیست اصلا.
    شما میخوای خودت همه جوره عشق و حال کنی بعد یه زن افتاب مهتاب ندیده گیرت بیاد منتها با دلیلای غیر منطقی بی عدالتی تونو توجیه میکنید.
    پسری که قبل ازدواج رابطه داشته حتی اگه بعداً دختر آفتاب ندیده پیدا کنه این دو نفر نمیتونن زندگی خوبی داشته باشن چون دختر آفتاب ندیده نمیتونه انتظارات متنوع اون پسر رو تامین کنه و اون شخص دوباره رو میاره به صیغه و این اسمش دیگه زندگی نمیشه چون هیچوقت آرامش بدست نمیاره و دختر آفتاب ندیده زندگیش تباه میشه.

44. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

45. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    چه جالب بعضی ها صیغه میکنن اون وقت دختر باکرم میخوان

دیونه چیزی هستید خدا نمیشد کم بیافرینی ولی باکیفیت

این اعتقاد خیلی از پسراس .من پسریو میشناسم ده نفرو صیغه کرده الان داره قم رو سوراخ میکنه دختر باکره پیدا کنه و اعتقادش اینه رابطه جنسی برای مرد جایزه ولی زن اگر رابطه داشته باشه خرابه.
    من پسرای این مدلی زیاد دیدم برای همین واسه وضع جامعه مون تاسف میخورم.

46. 2 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

47. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

این اعتقاد خیلی از پسراس .من پسریو میشناسم ده نفرو صیغه کرده الان داره قم رو سوراخ میکنه دختر باکره پیدا کنه و اعتقادش اینه رابطه جنسی برای مرد جایزه ولی زن اگر رابطه داشته باشه خرابه.
    خب این خودخواهی و بی عقلی و عقاید پوسیده اون پسرها رو میرسونه.

اینجور پسری خودخواهه محضه و توی زندگی هیچ اهمیتی به نیازهای زنش نمیده و در صورت امکان باید جلوی ازدواجش با یه دختر باکره مانع ایجاد کرد تا مجبور بشه بره با همون صیغه هاش خوش باشه.

آدم عاقل چیزیو که برا خودش میخواد برا طرف مقابل هم میخواد و از چیزی که میخواد طرف مقابل پرهیز کنه خودشم پرهیز میکنه.

نمیدونم این آدما اصلا عقل دارن و عقلو چی تعریف میکنن همون تمایلات نفسانی خودشون رو عقل میدونن؟

48. 2 کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

49. بالا | پست 33

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط تجربه نمایش پست ها
    خب این خودخواهی و بی عقلی و عقاید پوسیده اون پسرها رو میرسونه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط تجربه نمایش پست ها

اینجور پسری خودخواهه محضه و توی زندگی هیچ اهمیتی به نیازهای زنش نمیده و در صورت امکان باید جلوی ازدواجش با یه دختر باکره مانع ایجاد کرد تا مجبور بشه بره با همون صیغه هاش خوش باشه.

آدم عاقل چیزیو که برا خودش میخواد برا طرف مقابل هم میخواد و از چیزی که میخواد طرف مقابل پرهیز کنه خودشم پرهیز میکنه.

چی بگم .نمیدونم چرا وضع اینجوریه و توقعات اینقدر عجیبه.
    انگار بین این همه ادم فقط من نیستم که فکر میکنم این طرز فکر پوسیدس.
    همیشه کسایی که تو انتخابشون عدالت به خرج نمیدن دیدم تو زندگی هاشون دچار مشکل میشن.یه نمونه اش رو شما گفتین.
    از قدیم گفتن کبوتر با کبوتر باز با باز...

50. 4 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

51. بالا | پست 34

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

چی بگم .نمیدونم چرا وضع اینجوریه و توقعات اینقدر عجیبه.
    انگار بین این همه ادم فقط من نیستم که فکر میکنم این طرز فکر پوسیدس.
    همیشه کسایی که تو انتخابشون عدالت به خرج نمیدن دیدم تو زندگی هاشون دچار مشکل میشن.یه نمونه اش رو شما گفتین.
    از قدیم گفتن کبوتر با کبوتر باز با باز...
    خب بایدم دچار مشکل بشن چون خودشون طوری زندگی کردن که باعث ایجاد تنوع طلبی یا کمال طلبی شده، بعد دنبال یه موردی میگردن که اصلا پیدا نمیشه یعنی دختر باکره ممکنه پیدا کنن اما این دختر چون هنوز اول راهه و تازه وارد رابطه شده نمیتونه توقعات کمال طلبانه اون آقا رو تامین کنه چون اون آقا خودشم نمیدونه دیگه چی میخواد قاطی کرده .

دو نفر وقتی میتونن با هم خوش باشن که از همه لحاظ شبیه همدیگه باشن و آدمی که تجربه یه کاری رو چندین بار داره با آدمی که تجربه نداره برابر نیستن و جور درنمیان.

52. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

53. بالا | پست 35

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33849
    تشکـر
    170
    تشکر شده 134 بار در 76 پست
    میزان امتیاز
    8

متاسفانه قبول دارم پسرانی (و ایضا دخترانی-به طریقی دیگر-) که اینگونه هستند زیادند.

اما..

هنوز هم هستند کسانی که اینگونه نیستند. همانهایی که اهل ادب، خرد، مطالعه و مدارا هستند، آنهایی که هنوز دلشان برای کشورشان می سوزد، آنهایی که به اندیشه های انسان-ولو مخالف- ( ونه به ریچ کیتز بودن، شاخ بودن، پلنگ بودن، سیکس پک بودن یا گوشی و ماشین طرف مقابل ) احترام میگذارند. هنوز هم هستند اما کمند.

54. 3 کاربران زیر از AmirAli65 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

55. بالا | پست 36

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

ما نمیتونیم عقاید پوچ دیگران و قبول کنیم فقط میتونیم بشنویم و بخندیم از این همه پوچی این همه بدبختی! ! انقدر پوچ که توخودشون غرق شدن و نمیفهمن چی میگن
    ویرایش توسط پریماه. : 05-21-2018 در ساعت 09:32 PM
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

56. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

57. بالا | پست 37

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

من. کار ندارم به رابطه جنسی که داره کار به این جمله دارم که بگه دختره باکره حقمه و حتما دختر باکره برا ازدواج میگیرم! هرکسی میتونه بگیره چه باکره چه غیر باکره هرکسی ولی اینکه تمرکزش رو این ذهنیتش رو این فقط باکره این جمله نهایت عقده ای بودن و پوچی یه فرد چون ذهنیتش این
    نگاهش جنسیه یعنی انتخاب و اولویت اولش جسم طرف که با کسی بوده یا نبوده نه معیار و نه عقاید نه افکار و نه چیزایی دیگه که صد برابر مهمتر همه اینا ول کنی بچسبی به این جسم! !!! اخه انقدر پوچ

امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

58. 3 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

59. بالا | پست 38

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37437
    تشکـر
    127
    تشکر شده 158 بار در 116 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام ... میدونین به نظرم کلا تعریف ماها از ازدواج اشتباهه.

یعنی نمیدونم چطوری بگم. میدونین احساس میکنم تعریف ما از ازدواج اشتباه باشه.

یعنی میگیم من یه ادمی هستم که با هیچ دختری رابطه نداشتم و همسر اینده من هم نباید رابطه با کسی داشته باشه.

به نظرم اشتباه این طرز فکر از همینجا شروع میشه که "تو مال منی . چه از گذشته چه از اینده"

در اصل هیچ دستی تو گذشته طرف مقابل نداریم ولی میگیم تو چه گذشته ات چه ایندت متعلقه به من و باید طوری باشه که من میگم چون من میخوام تمام و کمال مال من باشی.

چون جامعه بیش از حد مذهبی تشریف دارن این فشار مذهبی باعث این قضیه شده.

تعریف ما کلا از ازدواج از رابطه از هیچی درست نیست و تحث تاثیر فشاری هست که بهمون وارد میشه وتازه هر روز هم بیشتر میشه.

خیلی خوب میشد اگه به من و شما و مردم این کشور به درکی میرسیدیم که از این جا به بعد رو کار داشته باشیم نه گذشته رو

ما همچین ادمایی هستیم.... میگیم فلان شاه تو فلان عصر چیکار میکرد... فلان ملا تو اون زمان چی گفت ... 30 سال قبل چه اتفاق افتاد..... همش داریم تو گذشته سیر میزنیم . همین رو به همه چی ربط دادیم و این همه بحث شده بخاطرش .

پ.ن: پریماه خانم عذر میخوام بابت دزدیدن فونت و رنگ شما

امضای ایشان
    Neurosurgeon Sajad

60. کاربران زیر از ss75 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

61. بالا | پست 39

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

و من الله التوفیق
    من یه سوال میتونم بپرسم ازتون؟

62. بالا | پست 40

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    من. کار ندارم به رابطه جنسی که داره کار به این جمله دارم که بگه دختره باکره حقمه و حتما دختر باکره برا ازدواج میگیرم! هرکسی میتونه بگیره چه باکره چه غیر باکره هرکسی ولی اینکه تمرکزش رو این ذهنیتش رو این فقط باکره این جمله نهایت عقده ای بودن و پوچی یه فرد چون ذهنیتش این
    نگاهش جنسیه یعنی انتخاب و اولویت اولش جسم طرف که با کسی بوده یا نبوده نه معیار و نه عقاید نه افکار و نه چیزایی دیگه که صد برابر مهمتر همه اینا ول کنی بچسبی به این جسم! !!! اخه انقدر پوچ

یه سوال؟

63. بالا | پست 41

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34330
    تشکـر
    144
    تشکر شده 67 بار در 47 پست
    میزان امتیاز
    8

اولا صیغه رو اصلا قبول ندارم و به نظرم فقط کلاه شرعیه برای توجیه کردن نیاز جنسی
    و مورد بعد این که هر شخصی باید متناسب با گذشته خودش طرف مقابلش رو پیدا کنه
    پسری که قبل با ازدواج با چند نفر رابطه جنسی برقرار کرده نبااااااااااااید بره سراغ دختر آفتاب مهتاب ندیده
    و همچنین دختری هم که قبل ازدواج با چند پسر رابطه جنسی برقرار کرده نباید خودش رو تو زندگی یه پسری که اصلا تو این باغ ها نبوده جا بده

64. 5 کاربران زیر از آروین 24 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

65. بالا | پست 42

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    میزان امتیاز
    8

من یه سوال میتونم بپرسم ازتون؟
    خواهش میکنم بفرمایید آقای سام

66. بالا | پست 43

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    میزان امتیاز
    8

سلام

خوشحالم و خدارو شکر که مشکلتون حل شد
    و امیدوارم نتیجه بهتر از این هم بگیرید

67. بالا | پست 44

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

خواهش میکنم بفرمایید آقای سام
    شما از طرفداران صبغه هستید درسته؟

68. بالا | پست 45

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط miss eli vrn نمایش پست ها
    ببینید خیلی چیزا قدیم حروم بوده الان حلال شده مثلا قدیم میگفتن بخاطر اینکه نمیشه غسل ارتماسی کرد استفاده از دوش حرامه ولی بعدا غسل ترتیبی اختراع شد و استفاده از دوش حلال شد!!!!
    الان موسقی حرام هست و دلیلش از نظر یه تعداد علما اینه رو انسان تاثیر منفی میزاره در صورتی که علم برعکسش رو ثابت کرده و حتی برای گیاهان از موسیقی استفاده کردن سبب بهبود رشدشون شده.و اخیرا ثابت کردن موسیقی تو بالارفتن بهره هوشی کودکان نقش بسزایی داره.
    لازم نیست ادم همیشه تبعیت کنه گاهی باید راجب درست بودن یا نبودن یه کار ادم یکم فکر کنه.
    یا حداقل اگر برای خودش ازادی قائل میشه انتظاراتش در حد معقول باشه مثلا تو بحث صیغه یه عده که قبولش ندارن هیچ یه عده که قبولش دارن باید بپذیرن اگر تو این کار گناه یا مشکلی نیست نباید برای همسر ایندشونم مشکلی داشته باشه.
    کاملا درسته عزیزم، ممنون از حرفای خوبتون
    به هرحال هر کسی باید با مثل خودش ازدواج کنه

خداوند مرد و زن رو یکسان آفریده و هر دو هم با یه سری نیازها
    و همونطور که پسرها نیازهایی دارند، دخترها هم دارن
    و این باور درست و منصفانه نیست که بگیم پسر آزاد باید باشه و تا قبل ازدواج از راهی نیازهاش رو برآورده کنه
    ولی دختر نباید اینگونه باشه، به هرحال اون دختر هم همون نیازهارو داره

هر کسی هم باید انتظار داشته باشه همسری مثل خودش نصیبش بشه.
    به اصطلاح کبوتر با کبوتر ، باز با باز
    کند هم جفت با هم جفت پرواز.

69. بالا | پست 46

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    میزان امتیاز
    8

ابتدا عرض سلام

من دیگه علاقه ای ندارم بحث رو ادامه بدم چون تو فضای واقعی اینقدر سرم شلوغ هست که دلیلی نمیبینم وقت و انرژی بزارم رو یه بحث الکی واسه قانع کردن چند تا تینیجر که از شرایطشون معلومه چون در زندگی واقعیشون ضعف دارن با توهین به بقیه در فضای مجازی میخوان عرض اندام میکنن و احساس اعتماد به نفس بهشون دست میده و به جای بحث منطقی راجب موضوع به مساله خصوصی بنده حمله میکنن به عنوان مثال کاربر پریماه اسم میبرم چون توهینهاشون تو کامنتها واضحه البته بنده ایشون رو حتی لایق این نمیبینم که بخوام وقت بزارم پاسخ بدم

در مورد بحث هم با شناختی که از دیدگاه آرتیمیسی و فمینیسمی شدید کاربر صبا داشتم اشتباه از خودم بود که بحث رو باهاشون آغاز کردم و البته تجربه بزرگی کسب کردم که با اینجور افراد اصلا بحث نکنم
    فقط چون صرفا شما شخص بنده رو مخاطب قرار دادید وکاربر فعال هستید پاسخ شمارو میدم ولی یه چند تا نکته راجب بحث و تاپیک بهتره بگم

من خودم یکی از فعالیتهام مدیر آی تی یه موسسه روانشناسی هستش که در ماه کلی همایش و جلسات آموزشی تخصصی برای عموم و دانشجویان روانشناسی از تست discوسفرهایقهرمانی MBTI آرکی تایپهای یونگ , مباحث سایه ها و …. برگزار میکنیم
    و هر هفته نقد فیلم داریم و تو یه فضای سالم بحث میکنیم و اگر با نظر هم مخالفیم توهین و دعوا نمیکنیم

تو یه بحث منطقی بایداول طرفمون نظرش رو بگه همراه با دلایلش بعد ما هم نظر خودمون رو میگیم همراه با دلایلمون اینکه چون من نظر طرفم رو قبول ندارم دلیل نمیشه اشتباه باشه یا اصلا بر فرض نظر من اشتباه شما میتونی نظر خودت رو همراه با دلایلت بگی نه اینکه بیای توهین کنی
    کسی که تو بحث توهین میکنه این پیام رو میده که من از پاسخ منطقی به شما عاجزم واسه همین سفسته میکنم و توهین میکنم
    بنده فقط نظرمو با دلایلم گفتم و توهینی نکردم و ادب رو رعایت کردم اما دوستان به هرحال نوع ادبی که هر کدوم از دوستان اینجا به کار میبرن نشان دهنده ی تربیت خانوادگیشون هستش

شما خودت دوباره یه دور کامنتها رو از اول بخون متوجه حرف من میشی

اگه آقای فرخ متن من رو میخونن من به شخصه فکر میکنم سایت مشاور کم کم داره اعتبارش رو از دست میده
    خیلی از افراد که میان اینجا مشکلشون رو مطرح میکنن از نظرات و توهین های بعضی کاربران ناراضی ان خودتون اینو تو پست ها خوندین
    یه روانشناس باید گاردش باز باشه و نباید بقیه رو قضاوت کنه نه اینکه اونجا بشینه و بقیه رو نصیحت کنه کسی تا مشکلی نداشته باشه که نمیاد تو این سایت
    من خودم ادمین یه کانال روانشناسی هستم و با تجربه ای که از فرومهای دیگه هم دارم به نظرم سایت برای تاپیک های بحث یا پاسخ دادن به مشکلات و … یه فیلتری باید داشته باشه مثل صلاحیت علمی یا حداقل شرط سنی لازم رعایت بشه یا لااقل قوانینی داشته باشه که هر کسی با هر ادبیاتی که دوست داره صحبت نکنه و توهین نکنه و فقط برای بحث سالم بیاد
    ویرایش توسط moeinvk : 05-22-2018 در ساعت 06:41 PM

70. کاربران زیر از moeinvk بابت این پست مفید تشکر کرده اند

71. بالا | پست 47

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    میزان امتیاز
    8

...
    اما در مورد سوالتون

خیر بنده نه موافق صیغه هستم نه مخالف صیغه
    این قضیه از اول وجود داشته و من سعی کردم فقط تحلیلش کنم . مزایا و معایبش رو ببینم و در نهایت به عنوان یه راهه حل و مسکن برای شرایط فعلی جامعه ام ازش استفاده کنم

نکته اول اینکه دوستان حرف من رو یا نفهمیدن یا بد فهمیدن

من به شخصه خودمم دارم توهمین جامعه زندگی میکنم و قبول دارم که خیلی تبعیض ها برای خانمها و خیلی جاها حتی برای مردها وجود داره و این جامعه پر از کم و کاستی هاست ولی وضع همینه کاریش نمیشه کرد منم نه عالم دینی هستم نه مسوول حل معضلات اجتماعی که بخوام مثل بعضی از دوستان غرب زده یکسره غر بزنم که جامعه خرابه و با سواده کمی که دارم راهکار و فتواهای جدید بدم فقط میتونم بر اساس شرایطی که توش دارم زندگی میکنم و ابزارهایی که در اختیارمه وضعیت زندگی خودم رو تغییر بدمدر واقع به جای اینکه جهان رو فرش کنم کفش خودم رو میپوشم
    من راجبه اینکه چرا یه دختر مجرد نمیتونه صیغه بشه ویه پسر مجرد میتونه ودخترها قبل ازدواج نباید رابطه داشته باشن و … دفاعی نکردم گفتم از لحاظ شرعی حکمش اینه حالا شما میگی این تبعیضه برو یقه خدارو بگیر نه یقه من , من عالم دینی نیستم وسوادشم ندارم که بخوام راجب این مساله نظر بدم اما اگه از من حقیر بپرسی میگم خدا حتما بهتر از منو شما میفهمیده که یه حکمی داده وقتی دوستمون میاد میگه این حکم تبعیض آمیزه و … معنیه حرفش اینه که خدا با اون بزرگیش نمیفهمیده چی گفته و من با این کوچیکیم از خدا بیشتر میفهمم پس حکم خدارو عوض میکنممن به شخصه هیچوقت همچین ادعای بزرگ و شرم آوری نمیکنم و چون تو این حوزه (مسایل فقهی وحوزوی) تخحصصی ندارم پس امر خدارو اطاعت میکنم

دقیقا مثل زمانیکه شما مریض میشی و میری دکتر دکتر به شما داروی تلخ میده شما از اون داروی تلخ خوشت نمیاد اما علم پزشکی هم نداری پس برای اینکه خوب بشی باید به دکتر اعتماد کنی و تلخی اون دارو و رنج درمان رو بکشی تا به بهبودی برسی چون تاخی و رنج درمان به صلاحتهحالا دوستانی که میگن چرا دختره مجرد نمیتونه صیغه بشه یا به قول دوستان بعضی تبعیض های دیگه قرار نیست حتما هر حکمی خدا داده ما علتش رو بدونیم و خیلی مسایل کم کم و با مرور زمان آشکار میشه , هرچند این مسایل از نظرمون ناخوشاینده ولی ما در حدی نیستیم که علم این رو داشته باشیم که بتونیم بفهمیم مصلحتش چیه و مثل اینکه به دکتر اعتماد میکنیم باید به خدا هم اعتماد کنیم

منم نگفتم پسرها برن قبل ازدواجشون تا یه فشار کوچیک بهشون اومد هر روز برن یکیو صیغه کنندقت کن اگر جامعه شرایطش عادی باشه و یه جوون چه دختر چه پسر تو شرایط و سن مناسب مثلا حدود ۲۵ سالگیش بتونه ازدواج کنه معمولا مشکلی پیش نمیاداما وقتی یه نسل از یک جامعه این همه دختر و پسر میرسن به سن ۳۰ تا ۳۵ سالگی و همه مجردن و یا مطلقه و به خاطره جامعه نابسامان از اینجا به بعد هم شانس ازدواج هم معلوم نیست داشته باشن یا نه اینها انسان هستن و طبیعتا این غریزه رو تا یه جایی سفت زدن و تحمل کردن چه بخوایم چه نخوایم از یه جایی به بعد حتما وارد یه سری مسایل میشن یا خود ارضایی میکنن یا سراغ روابط نا مشروع و … میرن در بهترین حالتش افسردگی های شدید و …این واسه هممون هم هستش تمام دوستانمون که الان سفت میزنن میگن نه وقتی کم کم به ۳۰ به بالا برسن و مجرد باشن و یا خدایی نکرده طلاق بگیرن اونها هم میان تو این دستهیعنی هر کدوم از دوستان بگن تا حالا رابطه نداشتن یا خودارضایی نکردن من دیگه اصلا کلا حرفی ندارم
    نگین نه که این قضیه الان واسه همه هستش و دور ورمون تو فامیل و … رو نگاه کنیم حتما چندتا دختر پسر ۳۰ ساله مجرد یا چند تا طلاق گرفته میبینیم پس احتمالش خیلی بالاست برای هر کدوممون پیش بیاد مخصوصا برای دخترا با توجه به کاهش نرخ ازدواج و تعداد کمتر پسرانحالا شما میگی این آدم تو این شرایط بحرانی اصلی ترین غریزش رو که داره براش دردسر ایجاد میکنه رو کلا ندید بگیره صرفا به خاطر این طرز فکر که الان رابطه نداشته باشم چون اگر رابطه داشته باشم همسرم نباید باکره باشه یا مسایل اینچنینی. آدم اول باید از ایت شرایط بحران و نابسامان خلاص بشه تا بعد تازه بتونه به این فکر کنه که حالا بتونه زیرساختای ازدواجش رو اگر تونست بسازهشما فک کن تو یه شرایط بحرانی مثل جنگ گیر کردی و غذا جیره بندیه و شما هم گرسنته اونجا دیگه به این فکر میکنی که غذاش چلو کباب باشه یا بی نمکه یا شور یا به جای آب بهت دلستر بدن ؟؟؟اونجا هر غذایی باشه میخوری که فقط گرسنگیت رفع بشه و از گشنگی نمیریحالا به نظرت وضع جامعه بحرانی نیست ؟؟؟اینجا در این شرایط بحران صیغه میتونه به عنوان یه راهه حل و مسکن عمل کنه و با کنترل و تعهدی که برای رابطه ها ایجاد میکنه و ترمزی که میکشه هم نیاز عاطفی و جنسی اون دسته از افراد رو برطرف کنه و هم از خیلی از ولنگاری ها خیانتها و معضلات رابطه های غیر عرف جلوگیری کنه

حالا اگر نقطه ابهامی دارید بفرمایید تا پاسخ بدم
    ویرایش توسط moeinvk : 05-22-2018 در ساعت 06:40 PM

72. کاربران زیر از moeinvk بابت این پست مفید تشکر کرده اند

73. بالا | پست 48

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,480 بار در 1,283 پست
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط آروین 24 نمایش پست ها
    اولا صیغه رو اصلا قبول ندارم و به نظرم فقط کلاه شرعیه برای توجیه کردن نیاز جنسی
    و مورد بعد این که هر شخصی باید متناسب با گذشته خودش طرف مقابلش رو پیدا کنه
    پسری که قبل با ازدواج با چند نفر رابطه جنسی برقرار کرده نبااااااااااااید بره سراغ دختر آفتاب مهتاب ندیده
    و همچنین دختری هم که قبل ازدواج با چند پسر رابطه جنسی برقرار کرده نباید خودش رو تو زندگی یه پسری که اصلا تو این باغ ها نبوده جا بده
    دقیقا هر کسی هم بخوات غیر ازین رفتار کنه مطمنن خدایی هست که نمیزاره اون وصلت برپایه ی دروغ شکل بگیره و هر کسی باید شبیه خودش ازدواج کنه
    # انسانم آرزوست
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

74. 2 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

75. بالا | پست 49

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

ابتدا عرض سلام

من دیگه علاقه ای ندارم بحث رو ادامه بدم چون تو فضای واقعی اینقدر سرم شلوغ هست که دلیلی نمیبینم وقت و انرژی بزارم رو یه بحث الکی واسه قانع کردن چند تا تینیجر که از شرایطشون معلومه چون در زندگی واقعیشون ضعف دارن با توهین به بقیه در فضای مجازی میخوان عرض اندام میکنن و احساس اعتماد به نفس بهشون دست میده و به جای بحث منطقی راجب موضوع به مساله خصوصی بنده حمله میکنن به عنوان مثال کاربر پریماه اسم میبرم چون توهینهاشون تو کامنتها واضحه البته بنده ایشون رو حتی لایق این نمیبینم که بخوام وقت بزارم پاسخ بدم

در مورد بحث هم با شناختی که از دیدگاه آرتیمیسی و فمینیسمی شدید کاربر صبا داشتم اشتباه از خودم بود که بحث رو باهاشون آغاز کردم و البته تجربه بزرگی کسب کردم که با اینجور افراد اصلا بحث نکنم
    فقط چون صرفا شما شخص بنده رو مخاطب قرار دادید وکاربر فعال هستید پاسخ شمارو میدم ولی یه چند تا نکته راجب بحث و تاپیک بهتره بگم

من خودم یکی از فعالیتهام مدیر آی تی یه موسسه روانشناسی هستش که در ماه کلی همایش و جلسات آموزشی تخصصی برای عموم و دانشجویان روانشناسی از تست discوسفرهایقهرمانی MBTI آرکی تایپهای یونگ , مباحث سایه ها و …. برگزار میکنیم
    و هر هفته نقد فیلم داریم و تو یه فضای سالم بحث میکنیم و اگر با نظر هم مخالفیم توهین و دعوا نمیکنیم

تو یه بحث منطقی بایداول طرفمون نظرش رو بگه همراه با دلایلش بعد ما هم نظر خودمون رو میگیم همراه با دلایلمون اینکه چون من نظر طرفم رو قبول ندارم دلیل نمیشه اشتباه باشه یا اصلا بر فرض نظر من اشتباه شما میتونی نظر خودت رو همراه با دلایلت بگی نه اینکه بیای توهین کنی
    کسی که تو بحث توهین میکنه این پیام رو میده که من از پاسخ منطقی به شما عاجزم واسه همین سفسته میکنم و توهین میکنم
    بنده فقط نظرمو با دلایلم گفتم و توهینی نکردم و ادب رو رعایت کردم اما دوستان به هرحال نوع ادبی که هر کدوم از دوستان اینجا به کار میبرن نشان دهنده ی تربیت خانوادگیشون هستش

شما خودت دوباره یه دور کامنتها رو از اول بخون متوجه حرف من میشی

اگه آقای فرخ متن من رو میخونن من به شخصه فکر میکنم سایت مشاور کم کم داره اعتبارش رو از دست میده
    خیلی از افراد که میان اینجا مشکلشون رو مطرح میکنن از نظرات و توهین های بعضی کاربران ناراضی ان خودتون اینو تو پست ها خوندین
    یه روانشناس باید گاردش باز باشه و نباید بقیه رو قضاوت کنه نه اینکه اونجا بشینه و بقیه رو نصیحت کنه کسی تا مشکلی نداشته باشه که نمیاد تو این سایت
    من خودم ادمین یه کانال روانشناسی هستم و با تجربه ای که از فرومهای دیگه هم دارم به نظرم سایت برای تاپیک های بحث یا پاسخ دادن به مشکلات و … یه فیلتری باید داشته باشه مثل صلاحیت علمی یا حداقل شرط سنی لازم رعایت بشه یا لااقل قوانینی داشته باشه که هر کسی با هر ادبیاتی که دوست داره صحبت نکنه و توهین نکنه و فقط برای بحث سالم بیاد
    اوه چقدر تو دلتون گذاشته بودید 90درصد حرفتون به نظرات بقیست تا جواب سام جالبه تک تک کسایی که به شما مخالف هستن به بنوعی عیب میذارید و قضاوت میکنید بعد ادعاتون که عالم برداشت

ضعف معلوم کی تو زندگیش داره چه دیدگاهی داره توهینی درکارنبود! نظرم بود راجب. فکر و دیدگاه و اولویت جنسی نه شخص شما حالا دیگه به خودتون گرفتید من کاری ندارم
    ویرایش توسط پریماه. : 05-22-2018 در ساعت 08:34 PM
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

76. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

77. بالا | پست 50

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

...

اما در مورد سوالتون

خیر بنده نه موافق صیغه هستم نه مخالف صیغه
    این قضیه از اول وجود داشته و من سعی کردم فقط تحلیلش کنم . مزایا و معایبش رو ببینم و در نهایت به عنوان یه راهه حل و مسکن برای شرایط فعلی جامعه ام ازش استفاده کنم

نکته اول اینکه دوستان حرف من رو یا نفهمیدن یا بد فهمیدن

من به شخصه خودمم دارم توهمین جامعه زندگی میکنم و قبول دارم که خیلی تبعیض ها برای خانمها و خیلی جاها حتی برای مردها وجود داره و این جامعه پر از کم و کاستی هاست ولی وضع همینه کاریش نمیشه کرد منم نه عالم دینی هستم نه مسوول حل معضلات اجتماعی که بخوام مثل بعضی از دوستان غرب زده یکسره غر بزنم که جامعه خرابه و با سواده کمی که دارم راهکار و فتواهای جدید بدم فقط میتونم بر اساس شرایطی که توش دارم زندگی میکنم و ابزارهایی که در اختیارمه وضعیت زندگی خودم رو تغییر بدمدر واقع به جای اینکه جهان رو فرش کنم کفش خودم رو میپوشم
    من راجبه اینکه چرا یه دختر مجرد نمیتونه صیغه بشه ویه پسر مجرد میتونه ودخترها قبل ازدواج نباید رابطه داشته باشن و … دفاعی نکردم گفتم از لحاظ شرعی حکمش اینه حالا شما میگی این تبعیضه برو یقه خدارو بگیر نه یقه من , من عالم دینی نیستم وسوادشم ندارم که بخوام راجب این مساله نظر بدم اما اگه از من حقیر بپرسی میگم خدا حتما بهتر از منو شما میفهمیده که یه حکمی داده وقتی دوستمون میاد میگه این حکم تبعیض آمیزه و … معنیه حرفش اینه که خدا با اون بزرگیش نمیفهمیده چی گفته و من با این کوچیکیم از خدا بیشتر میفهمم پس حکم خدارو عوض میکنممن به شخصه هیچوقت همچین ادعای بزرگ و شرم آوری نمیکنم و چون تو این حوزه (مسایل فقهی وحوزوی) تخحصصی ندارم پس امر خدارو اطاعت میکنم

دقیقا مثل زمانیکه شما مریض میشی و میری دکتر دکتر به شما داروی تلخ میده شما از اون داروی تلخ خوشت نمیاد اما علم پزشکی هم نداری پس برای اینکه خوب بشی باید به دکتر اعتماد کنی و تلخی اون دارو و رنج درمان رو بکشی تا به بهبودی برسی چون تاخی و رنج درمان به صلاحتهحالا دوستانی که میگن چرا دختره مجرد نمیتونه صیغه بشه یا به قول دوستان بعضی تبعیض های دیگه قرار نیست حتما هر حکمی خدا داده ما علتش رو بدونیم و خیلی مسایل کم کم و با مرور زمان آشکار میشه , هرچند این مسایل از نظرمون ناخوشاینده ولی ما در حدی نیستیم که علم این رو داشته باشیم که بتونیم بفهمیم مصلحتش چیه و مثل اینکه به دکتر اعتماد میکنیم باید به خدا هم اعتماد کنیم

منم نگفتم پسرها برن قبل ازدواجشون تا یه فشار کوچیک بهشون اومد هر روز برن یکیو صیغه کنندقت کن اگر جامعه شرایطش عادی باشه و یه جوون چه دختر چه پسر تو شرایط و سن مناسب مثلا حدود ۲۵ سالگیش بتونه ازدواج کنه معمولا مشکلی پیش نمیاداما وقتی یه نسل از یک جامعه این همه دختر و پسر میرسن به سن ۳۰ تا ۳۵ سالگی و همه مجردن و یا مطلقه و به خاطره جامعه نابسامان از اینجا به بعد هم شانس ازدواج هم معلوم نیست داشته باشن یا نه اینها انسان هستن و طبیعتا این غریزه رو تا یه جایی سفت زدن و تحمل کردن چه بخوایم چه نخوایم از یه جایی به بعد حتما وارد یه سری مسایل میشن یا خود ارضایی میکنن یا سراغ روابط نا مشروع و … میرن در بهترین حالتش افسردگی های شدید و …این واسه هممون هم هستش تمام دوستانمون که الان سفت میزنن میگن نه وقتی کم کم به ۳۰ به بالا برسن و مجرد باشن و یا خدایی نکرده طلاق بگیرن اونها هم میان تو این دستهیعنی هر کدوم از دوستان بگن تا حالا رابطه نداشتن یا خودارضایی نکردن من دیگه اصلا کلا حرفی ندارم
    نگین نه که این قضیه الان واسه همه هستش و دور ورمون تو فامیل و … رو نگاه کنیم حتما چندتا دختر پسر ۳۰ ساله مجرد یا چند تا طلاق گرفته میبینیم پس احتمالش خیلی بالاست برای هر کدوممون پیش بیاد مخصوصا برای دخترا با توجه به کاهش نرخ ازدواج و تعداد کمتر پسرانحالا شما میگی این آدم تو این شرایط بحرانی اصلی ترین غریزش رو که داره براش دردسر ایجاد میکنه رو کلا ندید بگیره صرفا به خاطر این طرز فکر که الان رابطه نداشته باشم چون اگر رابطه داشته باشم همسرم نباید باکره باشه یا مسایل اینچنینی. آدم اول باید از ایت شرایط بحران و نابسامان خلاص بشه تا بعد تازه بتونه به این فکر کنه که حالا بتونه زیرساختای ازدواجش رو اگر تونست بسازهشما فک کن تو یه شرایط بحرانی مثل جنگ گیر کردی و غذا جیره بندیه و شما هم گرسنته اونجا دیگه به این فکر میکنی که غذاش چلو کباب باشه یا بی نمکه یا شور یا به جای آب بهت دلستر بدن ؟؟؟اونجا هر غذایی باشه میخوری که فقط گرسنگیت رفع بشه و از گشنگی نمیریحالا به نظرت وضع جامعه بحرانی نیست ؟؟؟اینجا در این شرایط بحران صیغه میتونه به عنوان یه راهه حل و مسکن عمل کنه و با کنترل و تعهدی که برای رابطه ها ایجاد میکنه و ترمزی که میکشه هم نیاز عاطفی و جنسی اون دسته از افراد رو برطرف کنه و هم از خیلی از ولنگاری ها خیانتها و معضلات رابطه های غیر عرف جلوگیری کنه

حالا اگر نقطه ابهامی دارید بفرمایید تا پاسخ بدم
    ممنون بابت پاسختون
    -----
    ؟
    اینجا در این شرایط بحران صیغه میتونه به عنوان یه راهه حل و مسکن عمل کنه و با کنترل و تعهدی که برای رابطه ها ایجاد میکنه و ترمزی که میکشه هم نیاز عاطفی و جنسی اون دسته از افراد رو برطرف کنه و هم از خیلی از ولنگاری ها خیانتها و معضلات رابطه های غیر عرف جلوگیری کنه
    -----

من با این موضوع مشکل دارم این مسئله که واسه پسر آزاده واسه دختر جیزه و ممنوعه مثل این میمونه من بگم پسر حق داره مثلا آب بخوره دختر حق نداره یا دختر حق داره تنفس کنه پسر حق نداره

اگه حلاله پس واسه دخترم حلاله اونم باید صیغه بشه اگه حرومه پس واسه پسرم حرومه

و اینکه چه بهتره اگه قراره بحث کنیم چماقی بحث نکنیم و به همدیگه توهین نکنیم مستقیم و غیر مستقیم
    ویرایش توسط sam127 : 05-22-2018 در ساعت 11:35 PM

78. 4 کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 3 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)