نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: شک کردن به همسر

1932
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33263
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

شک کردن به همسر

با سلام و خسته نباشید
    دو هفته قبل زمانی که سر گوشی همسرم بودم خیلی اتفاقی پیام تلگرامی امد که توجه من رو به خودش جلب کرد.
    من خودم استاد دانشگاه هستم و 12 سال پیش که با همسرم ازدواج کردم ایشان دانشجوی من بودن.آن روز همسرم برای خواندن نماز به مسجد رفته بودن و گوشی ایشون خونه بود .یکی از همکلاسی های 12 سال پیش همسرم(خانم هستند) پیام دادند سلام ومن هم حساس شدم و جای همسرم سلام دادم سپس ایشون پیام داد به گوشی همسرم که قربونت برم کربلا بودی ؟خوب به منم میگفتی برا منم دعا کردی ؟من هم که دیگه کلا قاطی کرده بودم خودم رو جای همسرم گداشتم و پاسخ دادم ببینم چه خبره؟گفتم اره و جای شما خالی و فرصت نشد بگم و تمام وقتی همسرم به خونه برگشت و دید گوشی رو ناراحت شد و گفت چرا جای من جواب دادی؟جالب این که اصلا شماره این خانم در گوشی همسر من ذخیره هم نبود اما من تا تونستم به همسرم توهین کردم و گفتم حتما ارتباطی هرچند کوچک بین شما بوده که ایشون اچنین پیامی دادن و از من خواستن اینقدر زود قضاوت نکنم. و همان موقع به اون خانم پیام دادن این چه جور زیارت قبول گفتن هست و همسر من پیام رو دیدن و ناراحت شدن و منم دوباره شک کردم و گفتم تو داری بیدارش می کنی و قبل خوندن پیام پاکش کردم فردا صیح به این خانم پیام دادم و کمی بدو بیراه بهش گفتم جالبه ایشون نمی دونم از کجا فهمید که من هستم بلافاصله پیام داد که ببخشید گوشی من دیشب در مهمانی جا مانده و بچه ها پیام دادن و من هم با همسرم از دیشب درگیرم و معذرت خواستن.اما من قبول نکردم و فکر می کنم داره درووغ میگه.بعد از ظهر این روز من با همسرم دعوا شدیدی کردیم و علی غم این که همسرم می گفت اصلا ارتباطی نبوده در حین مشاجره گفتن7 ماه پیش این خانم با من تماس گرفتن و از من خواستن که اگه برام مقدور هست اصل مدرک کاردانیش رو از دانشگاه محل س************ت ما پیگیر بشن که همسرم هم گفته بود نمی تونه و... و گفتن فقط همون روز صحبت داشتن و اون خانم در مورد این که الان چه کار می کنند و ادامه تحصیل دادن یا خیر فقط صحبت کردن و دیگه هم از همسرم پیگیر نشدن.با این که شب قبلش می گفت اصلا هیچ تلفنی یا تلگرامی هم ارتباطی نبوده.وقتی گفتم پرا دیشب انکار کردی یا هفت ماه پیش نگفتی گفتن هر چیزی که شما بهش حساس باشی و ناراحتت کنه من بهت نمی گم.
    چند نکته هم بگم در ابن 12 سال ما هیچ چیز مخفی از هم نداشتیم مثلا گوشی ایشون همیشه ازاد و دست من بود یعنی اگر سرش می رفتم حساس نبودن و حتی من یک مورد که فکر کنم خیانتی باشه از همسرم ندیدم و کاملا برای من قابل اعتماد بودن فقط این اواخر دیگه من خیلی سر گوشیش می رفتم ناراحت میشد میگفت عیبی نداره ولی حس می کنم همش منو چک می کنی ایشان رییس بانک هستن و نه تنها این خانم بلکه شرایط زیادی دارن برای هر کاری اما همیشه با افتخار میگن که من تمام شرایط رو دارم اما هیچ موقع به خودم اجازه همچین کاری رو نمیدم.از نظر مالی و اجتماعی هر دو در موقعیت عالی هستیم و از بیرون همه حسرت زندگی ما را می خورند ضمن این که ما کاملا عاشق هم شدیم و تاقبل از این موضوع هم واقعا به دلیل همین عشق زندگی خوبی داشتیم.
    اما از اون روز ته دل من همش خالی میشه میگم نکنه واقعا چیزی بوده.
    اما همسرم میگه تو به من تهمت زدی و در زندگی باید اعتماد باشه اگه نباشه نباید زندگی کرد.حتی به ایشون گفتم باید بهش زنگ یزنی و توضیح بخوای که گفت روز بعد این ماجرا چند بار زنگ زدم جواب نداد و ادمی که پای کاری که کرده نمی تونه بمونه و جواب بده نباید باهاش درگیر شد اون هر نیتی داشته باید تو عاقل بودی اگر من میخواستم به تو و دخترم خیانت کنم روزانه با 1000 تا خانم در ارتباطم اما همیشه حد خودم رو دونستم و از خدا ترسیدم.
    حتی با گوشی همسرم و خودم چند بار به این خانم زنگ زدم اما شماره هر دونفرمون رو بلاک کرده و اشغال هست با شماره دیگه ای زنگ زدم تلفنش ازاد بود .حتی در تلگرام هم من و همسرم رو بلاک کرده.
    همسرم هم از اون روز که دید من خیلی ناراحت هستم تلگرام و اینستاگرامش رو کلا پاک کرده.
    به همسرم میگم پیگیر شو میگه شاید همسر این خانم کنارش باشه و زندگیشون خراب بشه می گه میدونم شاید هدفی داشته شاید لحن کلامش کلا این طوری بوده شاید کسی می خواسته زندگی ما رو خراب کنه اما من هم همون کار رو نمی کنم میگه حضرت علی بهش می گفتن فلان نفر داشته خطا می کرده چشم پوشی می کرده تا ابروش حفظ بشه من هم ابروی کسی رو نمیریزم وو...
    خواهش می کنم کمک کنید من زندگیمو دوست دارم همسزم رو دوست دارم اما دلم نمی خواد شک داشته باشم دلم نمی خواد این جوری ادامه بدم.
    یه نکته این که بنده بسیار منفی نگر هم هستم پدرم هم همین طور هست.همیشه در یک ماجرا بدترین حالت را میگیرم و از این عذاب میکشم.
    بعضی مواقع که موضوع رو یاداوری می کنم میگه پس کن همش رو میزارم پای حساسیت زنانه ولی اگر ادامه بدی دیگه تحمل نمی کنم و نمی بخشمت میگه باید به خاطر توهینت به خدا جواب بدی .میگه من تو بانک هزاران مورد دارم که خانم ها میان بهم پیشنهاد می دن اما میگم من و زن و بچه دارم.
    نکته اخر این که همسر من از بچگی کار کرده در دوره نامزدی کارمند در عسلویه بوده و زنگیشو با سختی زیاد ساخته تا الان که کارمند بانک هست و همیشه میگه اون موقع که جوون بودم و تورو نداشتم شرایط خطا رو داشتم خطا نکردم حالا که زن و بچه دارم

به نظرتون چه کنم حتی اینقدر منفی فکر می کنم می گم نکنه با یه شماره دیگه در ارتباطن و... اما همسرم اینقدر اقتصادی هست که یه گوشی دیگه نخره و از این خرج ها نکنه چون واقعا به سختی و زحمت به این مکان رسیده
    ایا من باید بهش اعتماد داشته باشم عین قبل یا نه
    و این که ما اصلا مشکلی با هم نداریم و ایشون همیشه به من اعتراض می کنه که خیلی منفی بافی اما خودش بسیار مثبت اندیش همین طوز ایشون از یک چشم در بچگی نابینا هستن.
    ممنون میشم راهنمایی کنید

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : شک کردن به همسر

دوست عزیز این متن رو مطالعه کنید .

نخستین نکته این است که فکر نکنیم تکنولوژی مقصر است. بستن راه‌های ارتباطی و برخورد قهری و حذفی با فناوری در هیچ خانه‌ای به رونق زندگی منجر نشده است، اما می‌توان با مدیریت فضا و استفاده از امکانات و برقراری اعتماد متقابل به هم نخستین گام‌ها را برداشت.

فراموش نکنیم هیچ چیز مانند بدبینی در خراب کردن یک رابطه خوب زناشویی و ویران کردن یک کانون گرم خانواده قدرتمند نیست. روان‌شناسان می‌گویند تشویش و استرس، عصبانیت و فراتر از آن احساس ترس و تنفر ریشه در همین بدبینی‌ها دارد.

اما برای این که داستان را علمی‌تر دنبال کنیم سراغ دکتر فرزانه سعیدی، روان‌شناس و مشاور خانواده رفتیم تا او این رفتار و کنجکاوی و بدبینی را تجزیه و تحلیل کند.
    این روان‌شناس ابتدا به نکته مهمی اشاره و تاکید می‌کند که همسران فکر نکنند روش‌های ارتباطی جدید و باز شدن فضا علت اصلی خیانت است، وقتی از سعیدی می‌پرسم که پس کارکرد آنها در این زمینه چیست با لحنی که کمی به مزاح و شوخی هم طعنه می‌زند می‌گوید: روش‌های جدید ارتباطی باعث شده زن و شوهرها راحت‌تر مچ یکدیگر را بگیرند.
    سوال دیگری که از این روان‌شناس می‌پرسم این است که از بین مراجعه‌کنندگان معمولا بیشتر خانم‌ها گوشی همسرشان را چک می‌کنند یا آقایان و او پاسخ می‌دهد: بیشتر خانم‌ها هستند، دلیل هم دارد، اغلب به شکلی متوجه خیانت همسرشان شده‌اند و با شکستن اعتماد و از بین رفتن آن حس، اضطراب زیادی دارند و باعث می‌شود به چک کردن دائم همسرشان در ابعاد مختلف زندگی بپردازند که یکی از این ابعاد تلفن همراه و شبکه‌های مختلف اجتماعی است.

کسی که مدام همسرش را چک می‌کند در واقع دچار نوعی عدم امنیت در زندگی است و اعتماد به نفس‌اش نیز کم‌کم از بین می‌رود و دائم در این فکر است که چه چیزی در زندگی‌اش کم است.این ماجرا یک روی دیگر سکه هم دارد و روان‌شناس ما می‌گوید: گاهی مردهایی را هم دیده‌ام که وفادار بوده‌اند، اما به این دلیل که همسرشان بی‌اندازه آنها را متهم به خیانت کرده است، آگاهانه دست به خیانت زده‌اند. این مردان به نقطه‌ای رسیده‌اند که همان ضرب‌المثل معروف ماست: «آش نخورده و دهان سوخته.» پس فکر کرده‌اند وقتی اینقدر باید برای کاری که نکرده‌اند متهم شوند، پس بهتر که آن کار را انجام دهند. در واقع ترس از خیانت همسر باعث شده که بدترین ترس او به واقعیت تبدیل شود.
    باید از خودمان بپرسیم شفافیت در زندگی به چه معناست؟ آیا چک کردن دائم گوشی‌های کسانی که با ما زندگی می‌کنند نشانه شفافیت است یا فقدان امنیت؟
    من باور دارم این چک کردن‌های مضطربانه هیچ جایگاهی در یک رابطه شفاف ندارد. وظیفه من این است که به شما بگویم خانواده‌ها باید کاری کنند تا بتوانند دوباره به هم اعتماد کنند. خود ما وقتی با بی‌اعتمادی به کسی یا موضوعی نگاه کنیم، همه چیز مشکوک به نظر خواهد رسید.
    این برای خارج از خانه، کار کردن و برقراری ارتباط با بیگانگان شاید مناسب باشد، اما خانه محل آرامش و پناهگاه عاطفی انسان‌هاست و نباید دائم در حال شک باشیم، بگذارید خیلی راحت بگویم، من اگر گوشی خودم را با تشکیک زیر و رو کنم بالاخره یک چیز مشکوک خواهم یافت چه برسد به گوشی دیگری، آخر کلام آن که اگر تمام فکر و ذهن تان معطوف به این است که دنبال پیدا کردن سند و مدرک برای شیطنت و خیانت همسرتان باشید، من از همین الان به شما قول می‌دهم که مطمئنا آن را خواهید یافت، چون در نگاه کسی که به همه چیز مشکوک است بالاخره یک موضوعی، شخصی یا اتفاقی برای برجسته کردن و بزرگ کردن وجود خواهد داشت.

4 نکته مهم درباره مشکوک شدن به همسر

1 ـ به جای چک کردن موبایل و حتی کیف و دیگر وسایل شخصی که ممکن است تنش‌هایی را در رابطه‌تان ایجاد کند با همسرتان راحت صحبت کنید.
    و به او بگویید که تغییر رفتارش آزارتان می‌دهد و از او بخواهید درباره برخی موارد توضیح دهد.

2 ـ سعی کنید همسر خوبی باشید، همسر بهتری بشوید.
    حفظ زیبایی ظاهر و آراستگی در پوشش، مهربانی بیشتر، انجام دادن بهتر مسئولیت‌های زناشویی.
    می‌تواند به برقراری دوباره اعتماد و گرم شدن خانواده کمک شایانی کند، در واقع نشان دهید که در قلب‌تان محبت خانواده و همسر موج می‌زند.

3 ـ سفره دل و رازها و شک‌هایتان را پیش دیگران باز نکنید و هر روز تلفن دست نگیرید.
    مادر همسر، خواهر همسر، دوست و همسایه قطعا نمی‌توانند در این زمینه بیشتر از خودتان به شما کمک کنند.
    مشکلات زناشویی باید بین خودتان باقی بماند و اگر نیاز به مشورت و کمک فکری و روحی دارید، بهترین گزینه یک مشاور و متخصص است نه دوست و فامیل.

4 ـ اگر از یک مشاور خانواده کمک گرفتید و او در رفتار همسرتان هیچ نوع نشانه‌ای از خیانت پیدا نکرد.
    باید مساله را به عنوان یک مشکل ذهنی در خودتان بپذیرید و برای درمان از روان‌شناس کمک بگیرید؛ شکاک بودن ویرانگر رابطه زناشویی است.

آیا چک کردن گوشی همسر جرم است؟

برخی زنان و مردان عادت به کنترل و بازرسی تلفن همراه همسران خود دارند. این کار از نظر حقوقی چه وضعیتی دارد و آیا می‌توان بابت آن شکایت کرد؟

این پرسش را هفته گذشته خبرگزاری وابسته به قوه قضائیه کشورمان منتشر کرد و در آن آمده بود:
    «این نوع اقدامات زن و شوهر نسبت به یکدیگر در راستای حساسیت‌ها و علایق طرفین نسبت به یکدیگر و زندگی‌شان است.
    لذا نباید به جای درک‌کردن طرف مقابل و تلاش در اعتمادسازی به دنبال چنین راه‌هایی بود.
    به هرحال این مورد ظاهرا با هیچ یک از عنوان‌های مجرمانه قابل انطباق نیست .
    و قانونگذار در قانون مدنی صرفا زوجین را مکلف به حسن معاشرت با یکدیگر کرده است.
    که این امر با تفسیری وسیع از قانون می‌تواند از مصادیق تکلیف به حسن معاشرت تلقی شود؛ هر چند ضمانت اجرای قانونی برای آن مقرر نشده است.»
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد