نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: ادامه نامزدی یا جدایی

3257
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38617
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ادامه نامزدی یا جدایی

با سلام من یه دختر بختیاری هستم ک با یه پسر اصفهانی نامزد شدیم پسر یکسال از من کوچکتر هستن من فوق لیسانس و ایشون لیسانس هستن ما کاملا سنتی اشنا شدیم دوست مادرم معرفی کردن حتی جلسات مشاوره قبل ازدواج رفتیم کلی هم تست دادیم اختلاف سنی را زیاد ب ما ایراد نگرفتن گرچه ب خود من گفتن ک باید یه چیزایی را یادشون بدم مشکل ما از اینجاست ک بشدت اختلاف فرهنگی داریم دخالت خواهرشون پدرشون کل فامیلشون و بی احترامی هایی ک ب من میکنند در روابط ما و زندگیمون حتی جزیی ترین چیزها دیده میشه یکماهه نامزدیم و من سه بار بشدت از انتخابم پشیمونم منتها ما همه چیو ساده گرفتیم سریع پسرو تایید کردیم و اونا قرار بود برای نامزدی فقط بزرگارو بیارند ک تبذیل شد به شصت نفر مهمان برای فقط قباله برون و نامزدی ک بشدت نامزدی پر سر و صدایی گرفتن ک باعث شد ما از بهم زدن نامزدی و جواب همسایه و فامیل دادن بترسیم از طرفی مارو از گرون شدن دلار ترسوندن و رفتیم هشتاد درصد جهیزیه را خریدیم ک موند روی دستمون و اینا باعث شد بترسیم بهم بزنیم ولی کم کم دیدم ک این پسر حتی جلوی فامیلش ب من بی احترامی میکنه و کوچکترین ارزشی برای من قایل نیست و حتی برای اینکه جلوی فامیلش عزیز باشه منو دشمن خودش میدونه و اذیتم میکنه توی این یکماه هزار جور بی احترامی دیدم و واقعا خستم و موندم باید چیکار کنم از طرفی ابروی خودم و خانوادم و از طرفی هم اذیتای اونها که حرمتی برامون نذاشتن ممنون میشم راهنمایی کنیذ

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38591
    تشکـر
    110
    تشکر شده 99 بار در 75 پست
    میزان امتیاز
    6

پاسخ : ادامه نامزدی یا جدایی

نقل قول نوشته اصلی توسط Saharbluegirle نمایش پست ها
    با سلام من یه دختر بختیاری هستم ک با یه پسر اصفهانی نامزد شدیم پسر یکسال از من کوچکتر هستن من فوق لیسانس و ایشون لیسانس هستن ما کاملا سنتی اشنا شدیم دوست مادرم معرفی کردن حتی جلسات مشاوره قبل ازدواج رفتیم کلی هم تست دادیم اختلاف سنی را زیاد ب ما ایراد نگرفتن گرچه ب خود من گفتن ک باید یه چیزایی را یادشون بدم مشکل ما از اینجاست ک بشدت اختلاف فرهنگی داریم دخالت خواهرشون پدرشون کل فامیلشون و بی احترامی هایی ک ب من میکنند در روابط ما و زندگیمون حتی جزیی ترین چیزها دیده میشه یکماهه نامزدیم و من سه بار بشدت از انتخابم پشیمونم منتها ما همه چیو ساده گرفتیم سریع پسرو تایید کردیم و اونا قرار بود برای نامزدی فقط بزرگارو بیارند ک تبذیل شد به شصت نفر مهمان برای فقط قباله برون و نامزدی ک بشدت نامزدی پر سر و صدایی گرفتن ک باعث شد ما از بهم زدن نامزدی و جواب همسایه و فامیل دادن بترسیم از طرفی مارو از گرون شدن دلار ترسوندن و رفتیم هشتاد درصد جهیزیه را خریدیم ک موند روی دستمون و اینا باعث شد بترسیم بهم بزنیم ولی کم کم دیدم ک این پسر حتی جلوی فامیلش ب من بی احترامی میکنه و کوچکترین ارزشی برای من قایل نیست و حتی برای اینکه جلوی فامیلش عزیز باشه منو دشمن خودش میدونه و اذیتم میکنه توی این یکماه هزار جور بی احترامی دیدم و واقعا خستم و موندم باید چیکار کنم از طرفی ابروی خودم و خانوادم و از طرفی هم اذیتای اونها که حرمتی برامون نذاشتن ممنون میشم راهنمایی کنیذ

سلام یه سوال ببخشین هنوزم دوسش دارید؟ اگر جوابتون نه هستش خو الان شما پست گذاشتین ادامه نامزدی یا جدایی فردا ک رفتیم سر زندگی میاین مینویسین ادامه زندگی یا طلاق ...کدومش بدتره بنظرتون ؟ ؟ پس حو باید یه فکری بکنید زودتر تا دیر نشده ... اول بهم بگین دوسش دارین یا نه ؟

3. کاربران زیر از Armin_EM بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38218
    تشکـر
    101
    تشکر شده 43 بار در 26 پست
    میزان امتیاز
    6

سلام
    اگه ازالان بهتون بی احترامی میکنند فکرکردید که بعدا چه رفتاری ازشون میبنی؟!!!
    الان که فقط یه نامزدی میشه بهم زد اگه میدونید رفتارشون قابل اصلاح نیست بهتره که
    این رابطه روبهم بزنید حرف مردم هم مهم نباشه چون همیشه چیزی برای گفتن دارن
    بحث یه عمرزندگی باعقل ومنطق تصمیم بگیرین بنظرم احترام خیلی مهمترازعشق ودوس داشتنه
    موفق باشید

5. کاربران زیر از Yasaaaaaaa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

اصولا تو نامزدی پسرا میشن جک دخترا میشن رز تایتانیک و سعی میکنن رمانتیک ترین روزها را سپری کنند با هم

اگه الان اینطوریه قطعا قرار نیست عقد و ازدواج بهتر بشه

7. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38617
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Armin_EM نمایش پست ها
    سلام یه سوال ببخشین هنوزم دوسش دارید؟ اگر جوابتون نه هستش خو الان شما پست گذاشتین ادامه نامزدی یا جدایی فردا ک رفتیم سر زندگی میاین مینویسین ادامه زندگی یا طلاق ...کدومش بدتره بنظرتون ؟ ؟ پس حو باید یه فکری بکنید زودتر تا دیر نشده ... اول بهم بگین دوسش دارین یا نه ؟
    چیزی ک باعث تردید من شده اینه که این اقا وقتی با خودم تنها هستن همه چیز خوب و عالیه ولی زمانیکه بین خانوادشون هستیم با اینکه من احترام نگه میدارم ایشون سر من داد میزنه یا کنایه میزنه و...حتی روز قباله برون ما پدر ایشون فقط چون با یک بند از مهریه موافق نبودن جلوی کل پنجاه نفر فامیلشون موقع خوندن قباله دقیقا اینو به من گفتن با شکل تمسخر به من اشاره کردن و یه پوزخند زدن و گفتن بسه دیگه بریم قباله این دختررو بخونیم تموم بشه بره از اون روز به بعدم کل خانوادشون با من بد شدن در خدی ک حتی جواب سلام هم بزور ب من میدن و پسرسون وقتی من بین خانوادشون هستم ب من بی اخترامی میکنند انگار که بخاند دل خانوادشون خنک بشه

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38617
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Armin_EM نمایش پست ها
    البته جلوی فامیلشونم همینه اوضاع مثلا ما رفتیم خرید عقد ایشون حلقه ازدواج طبق نظر خواهرشون خریدن ک ایشون ناراحت نشند حلقه نامزدی طبق نظر پدرشون و خرید لوازم ارایشی عقد طبق نظر زن داداششون البته جا داره بگم برای همه اینها خودم حضور داشتم فقط در نقش تماشاچی حرف و نظر من کلا شنیده نمیشد

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38617
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل من اینه ک مادرم یکبار سکته داشتن و پدرم بیماری قلبی دارن خیلی از چیزایی ک بین ما پیش اومده یابی احترامی هایی ک ب من شد حتی ب خانوادم نگفتم که خدایی نکرده چیزی برای پدر و مادرم پیش نیاد و الان میترسم ک بخام بهم بزنم چه اتفاقی میوفته

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38591
    تشکـر
    110
    تشکر شده 99 بار در 75 پست
    میزان امتیاز
    6

البته جلوی فامیلشونم همینه اوضاع مثلا ما رفتیم خرید عقد ایشون حلقه ازدواج طبق نظر خواهرشون خریدن ک ایشون ناراحت نشند حلقه نامزدی طبق نظر پدرشون و خرید لوازم ارایشی عقد طبق نظر زن داداششون البته جا داره بگم برای همه اینها خودم حضور داشتم فقط در نقش تماشاچی حرف و نظر من کلا شنیده نمیشد
    تاحالا به خاطر این برخوردا و اخلاقاش جلوش واستادین ؟ یعنی باهاش برخورد کردید ک این چه رفتاریه چرا کوچیکم میکنی؟
    ویرایش توسط Armin_EM : 06-08-2018 در ساعت 11:13 AM
    امضای ایشان
    عاشق متافیزیک - ماورا - طراحی سایت و وبمستری

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    38382
    تشکـر
    79
    تشکر شده 62 بار در 50 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام چطوری
    گاهی اوقات هست بقیه فقط نظرشون رو میدن و ما اینقدر حساسیم فکر میکنیم که دارن دخالت میکنن
    ماشالا همشهری های من چقدر حرفه ای هستن پسراشون
    شما باید تصمیمی نهایی بگیری و ترس از ابرو و مردم رو بندازی بیرون
    مگه میخای برای مردم زندگی کنی ؟
    ترس ؟
    چه ترسی ؟
    ترسی که بری سر خونه زندگی بعدش با یه بچه جدا بشی بهتره یا الان که نامزدی و هیچ اتفاقی نیفتاده ؟!

13. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37988
    تشکـر
    0
    تشکر شده 102 بار در 87 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام دوست عزیز
    یکی از مهمترین معیار های ازدواج فرهنگ طرف مقابل هست.باید بدونیم آیا واقعا با ما همخونی داره یا ن؟
    آیا حرف هم رو می فهمیم؟آیا درک واضحی از هم داریم؟آیا ارزش های یکسانی داریم؟یا حدأقل ب ارزش های همدیگه احترام میذاریم؟
    ک ب نظرم پاسخ شما ب همه سوالات یاد شده "خیر" باشه.
    شک نکنید با این روندی ک شما شروع کردید قرار نیست در آینده معجزه بشه و شما بعد از ازدواج مشکلات ب مراتب بیشتری خواهید داشت.
    از طرفی متأسفانه/خوشبختانه بختیاری ها تمایل زیادی ب ازدواج با اصفهانی ها ندارن و اون هم بیشتر ناشی از همین تفاوت فرهنگ هست...تفاوت فرهنگ الزاما چیزی بدی نیست اما برای زندگی مشترک نیاز ب یک همدم،همفکر و همدل هست تا بشه اون رو همسر نامید.
    از طرفی بنده خودم بختیاری هستم و الآن دقیقا میدونم شما ب چ مسائلی فکر میکنید.
    با توجه به جمیع جهات بنده نیز مثل سایر دوستان ب عنوان برادر کوچیکتر شما،این ازدواج رو جایز نمیدونم و فکر میکنم ارمغانی ب جز پشیمانی برای شما نخواهد داشت.

به حرف مردم هم ب هیچ عنوان فکر نکنید.یادتون باشه ب هیچ عنوان نباید برای حرف مردم ارزش قائل شد.شما برای مردن زندگی نمیکنید.
    حتما در اسرع وقت موضوع رو با خانوادتون در میون بذارید تا ب اطلاع خانواده نامزدتون برسونن.
    نگران نباشید ب امید خدا برای پدر و مادرتون اتفاقی نمیفته.

14. کاربران زیر از Sorena. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29853
    تشکـر
    50
    تشکر شده 64 بار در 53 پست
    میزان امتیاز
    0

چیزی ک باعث تردید من شده اینه که این اقا وقتی با خودم تنها هستن همه چیز خوب و عالیه ولی زمانیکه بین خانوادشون هستیم با اینکه من احترام نگه میدارم ایشون سر من داد میزنه یا کنایه میزنه و...حتی روز قباله برون ما پدر ایشون فقط چون با یک بند از مهریه موافق نبودن جلوی کل پنجاه نفر فامیلشون موقع خوندن قباله دقیقا اینو به من گفتن با شکل تمسخر به من اشاره کردن و یه پوزخند زدن و گفتن بسه دیگه بریم قباله این دختررو بخونیم تموم بشه بره از اون روز به بعدم کل خانوادشون با من بد شدن در خدی ک حتی جواب سلام هم بزور ب من میدن و پسرسون وقتی من بین خانوادشون هستم ب من بی اخترامی میکنند انگار که بخاند دل خانوادشون خنک بشه
    دختر خوب

بهتر است تا دیر نشده جدا شوید. این رفتارها اصلا نشانه خوبی نیستند. به پدر و مادرتان هم به آرامی توضیح بدهید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)